taksisti i bikeri
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

taksisti i bikeri


30.07.2017 | 12:08
Hammer kaže:
I nisam nikada ni sam davao mito bilo kojem liječniku jer smatram da će pravi liječnik, onaj koji zna, odraditi posao dao mu ili ne dao mito, poklon ili lovu, dok neznalici možeš donijeti cijeli dućan koji je preko puta bolnice - on ti neće odraditi posao, iz prostog razloga je NE ZNA... badave ne znam kakovi pokloni, on ne zna i neće odraditi što treba i kako treba, a onaj koji zna neće si dozvoliti kiks zbog bilo kojeg razloga. End of story.


Eto, da ne ispadne da se ni u čemu ne slažemo - slažem se s ovim itekako. Kao i s onom opservacijom kako svi grakću na policajca koji uzme 100 kn, a normalno je liječnicima davati tisuće eura.
  • Hammer
  • Posjetitelj
30.07.2017 | 12:19
smayoo kaže:
zabac kaže:
Onaj koji ne vjeruje javnim sluzbama stvarno se ne bi trebao muciti u Hrvatskoj. Mozda je Kuvajt drzava koja ljudima daje velika ljudska prava.


Žabac, svako toliko iznova podmećeš tu misao i ja se uvijek iznova čudim otkud ti to jer znam da nisi takav (totalitaristički ekstremist).

SVATKO tko u ovoj zemlji živi, poštuje njene zakone, plaća porez i obavlja svoje dužnosti IMA PUNO PRAVO kritike SVAKOG dijela sustava vlasti koju financira. SVATKO! Rečenica "kome se ne sviđa - nek' ide nekamo drugamo" je totalitarna doktrina najgore vrste. I lijeva, i desna podjednako.


Nije to nikakva ni totalitarna, ni ekstremistička ideja, to je najnormalniji prirodni zakon i izbor kojeg imaju demokratske zemlje. O kakvom to totalitarizmu pričaš, ne znam, no kada su se za vrijeme šugave Juge stotine tisuća ljudi prisililo da napuste svoje domove, odu van, uz suze napuste svoje domove (a to rade i dana - baš zbog tih silnih "demokrata i slobodoljubaca" sa komunističkim pedigreom) - onda nisi govorio ništa, a ne govoriš ni danas kontra toga. To je - po meni - totalitarizam, slijepo služenje i vjerovanje promašenim ciljevima, ekstremizam najgore vrste.

Jasan je princip koji vrijedi U SVIM ZEMLJAMA SVIJETA - AKO TI SE NEGDJE NE SVIĐA, OTIĐI, UVIJEK IMA NEKO MJESTO GDJE ĆE TI BITI BOLJE! I tu nema nikakvog totalitarizma, ni ekstremizma, nego samo izrečena prirodna, najnormalnija maksima. Koju ne priznaje valjda samo Sjeverna Koreja, nju ne smiješ napustiti da ti se ne znam kako ne sviđa! Već i time je Hrvatska zemlja slobode i demokracije.

Niti jedna država ne trpi i neće trpjeti da netko u njoj sere i radi protiv nje i to smatra svojom slobodom i pravom, pa ne bi takova trebala biti ni Hrvatska. Prirodan je i najnormalniji proces brinuti u prvom redu o sebi, a ne pušiti priče što je "demokracija" ili "ljudsko pravo" nametnuto od onih koji se sami ne pridržavaju elementarnih principa i kroz nametanje tih gluposti u biti štite svoj interes. Jer vjerovati da je nekome stvarno stalo do boljitka strane države ili stranog čovjeka je jebeno naivno i šuplje. Stalo im je - da, ali ako je time u prvom redu zaštićen njihov interes. Ne idu Ameri okolo jer su zabrinuti za ljudska prava ili demokraciju u Iranu ili Afganistanu (ti pojmovi su im samo izgovor); oni tamo idu jer štite svoje (energetske i druge) interese.

Svi ti crveni kmeri kod nas, u biti teški fašisti koji se skrivaju iza nekakvog "antifašizma" (čitaj: žele povrat komunizma i jugo-sustava, no lakše ide ako je zamotan u celofan univerzalne vrijednosti kao što je antifašizam - o kojem je ipak debilno govoriti 70 nakon rata, no debila tu ne manjka...), najglasniji su glede nekakvih sloboda, a teški ih zaborav mori kada se treba prisjetiti sloboda i bilo čega u bivšoj, propaloj Jugi, gdje je jednonoga lešina pobila na stotine tisuća ljudi u ime ideologije, gdje se za ispričani vioc gulilo Goli otok, a bez partijske pozadine nisi mogao biti ništa, osobito u bilo kojoj državnoj ili javnoj službi (oni koji su to određivali danas prozivaju ako se želi biti i malo onakav kakvi su oni bili).

Ta "bajna" država (čije ekonomske postavke i unaprijed jasnu propast obrani i klinac na prvoj godini ekonomije!) u kojoj nisi mogao kupiti poštene traperice, kaogume ili prašak za veš, da je ičemu vrijedila - opstala bi, a samo idiot puši analize (podmetnute od srpskih tabloida, nekako jedino njima američki analitičari dostavljaju sve ekskluzivne tajne i rezultate znanstvenih istraživanja) da je Juga "morala propasti" jer je tako odredila Amerika i još neki "strani krugovi"...

Znači, kome se ovakva Hrvatska ne sviđa, ima demokratsku slobodu otići tamo gdje neće biti ugnjetavan, ugroženih prava i sličnih etiketa, koje prodaju oni od kojih još nitko nije otišao nikuda (komunjare, kojekakve antidržavne udrugice koji parazitiraju na proračunu, stranački uhljebi i slični glavni kritičari i komentatori...). Hrvatsku je napustilo na desetke tisuća ljudi koji ju nisu htjeli napustiti - pa gdje je problem da odu oni koji je žele napustiti (deklarativno, u biti ju neće nikada napustiti dok im netko pametan ne bude zavorio pipu sa novcem i prislio ih da kroz život idu svojim znanjem sposobnostima i radom, a ne politikanstkim preseravanjem i filozofijama, jer znaju da nigdje u svijetu neće moći tako dobro živjeti za apsolutno ništa...).

Smayoo, tvoje etiketiranje samo govori tko si i što si. Ako imaju pravi kritike ti likovi, zašto je ne bi imali po istoj osnovi i ja i Žabac? Osobito zato jer smo - u pravu?? I Žabac i ja plaćamo porez. I to u punom iznosu, ne isplatom minimalca i prijave ispod stola, kako to rade oni koji su najglasniji kako oni pune proračun, a prevarili bi Majku Božju i prodali vlastitu mater...
  • Hammer
  • Posjetitelj
30.07.2017 | 12:36
smayoo kaže:
Eto, dakle... Profesionalna deformacija ipak... Tako su te učili, zar ne? Uvijek nastupaj sa superiorne pozicije sile i prijezira. To ti vrijedi dok "obrađuješ" osumnjičenog. Ne dok pokušavaš voditi razumnu diskusiju s normalnim ljudima.


A ti svoje ljevičarsko etiketiranje smatraš "normalnim razgovorom normalne osobe"??

Tvoje omalovažavanje i kvazi-psihoanaliza, kojoj si potpuno nedorastao, samo pokazuju da si sa argumentima opako pretanak, pa idemo malo prodavati leftard-filozofije preusmjeravanja naglaska na druge stvari. Iako vidim da kužiš komunističke osnove ispitivanja i iznuđivanja dokaza, valjda ti je netko iz obitelji bio u tome pa si popio spike... priznaj da se sjećaš toga sa dragošću, čežnjom za "starim dobrim vremenima"... kada si posvuda bio "svoj na svome"...

smayoo kaže:
Znam dobro da JEST to - to na što sam mislio. Otkud ti znaš što sam ja mislio?


Po tome kako si formulirao svoje stavove prije tog citata. Bilo je APP - kada nije prošlo, osmislio si prenošenje jednog tumačenja na drugo tumačenje, no ni to nije prošlo. I za to sam valjda ja kriv.

smayoo kaže:
Iz medija. Ako su ih dobili naknadno, nakon što su se razišli, to je tek smiješno.


Nije smiješno, očito nemaš pojma o postupanju policije i Prekršajnom zakonu općenito, no to te ne smeta da pametuješ, kao i obično, o stvarima o kojima pojma nemaš. Prvo se sprosereš do maksimuma, onda se čudiš, glumiš nevinašće, neinformiranog, nevještog... no da je prošlo, onda bi bio car i general, zar ne? Ja ziher ne valjam jer spriječavam to i takvo tvoje "napredovanje".

smayoo kaže:
O čemu govorimo sada? O bikerima? Možeš li mi objasniti zašto oni svoju "šok-terapiju" usmjeravaju na obične, male ljude, umjesto na one kojima se obraćaju?


Zato jer u demokratskom sustavu, na kojeg se ti tako voliš pozivati, vlast je na narodu koji onda kanalizira svoje prohtjeve vladajućima. Da nisi mentalno u šumi sa istarskim partizanima, možda bi i shvatio.
30.07.2017 | 12:53
I Hammeru i Smayii, ja sam ono napisao jer sam preko starog saznao kako taj sustav radi iznutra. Da se razumijemo. Šogora sam kumio da ne daje ni pod razno nikakvu lovu, da jer on normalan - pa stari im je do prije dvije tri godine bio šef, pobrinut će ti se za ženu - on je samo htio najbolje za svoju djecu - jebalo se njemu tko je bio moj stari, on nije htio da bude ikakvih problema na porodu. A to da doktor može biti odsutan kada je termin, može - desi se - izađe nakon dežurstva ili šta ti ja znam - i zato ljudi daju lovu da se osiguraju protiv toga. Roditelji među vama znaju da su djeca najveće blago. Opet ponavljam - NE ODOBRAVAM TO NIKAKO, samo da bude svima jasno.
Ali da, kako je Hammer nekako sročio, nam je sustav vrijednosti kompletno u banani - jest...
Ali i puno živimo u prošlosti. Iz nje se uči, a živi se sadašnjost i ulaže za budućnost (ne samo novac, djeca su jedina budućnost). Mi ovo dvoje posljednje ne radimo, već životarimo i svađamo se tko je Jugosloven a tko Ustaša. Da ti pamet stane...
P.S. Hammer, i nije baš da svi likuju kada se nekog policajca ulovi u primanju siće. Dapače, svi žele da on tu siću primi da ne bi morali platiti više.
Pa Hrvatska je plakala kada su onog dečka, koji je tek valjda postao policajac, ubili u Sesvetama pri pljački banke. Ono je tragedija bila. Ti sigurno to znaš bolje, ali ta "mržnja prema murjacima" meni se više čini kao vic, a ne kao stvarnost...
30.07.2017 | 13:00
Juga je propala jer je izgubila smisao padom Berlinskog zida, kao buffer zona između istoka i zapada - a to što se nismo razdvojili kao Poljaci iz željezne zavjese, ili još bolje Česi i Slovaci bez rata - to je druga priča i puno krvavija.
A koja je poanta NATA danas? Protiv koga postoji NATO savez? Ameri još od starijeg Busha tvrde da je hladni rat gotov i da su im Rusi "partneri"... To nije savez jednakih, nego Amerike i njenih potčinjenih...
30.07.2017 | 13:11
smayoo kaže:
zabac kaže:
Onaj koji ne vjeruje javnim sluzbama stvarno se ne bi trebao muciti u Hrvatskoj. Mozda je Kuvajt drzava koja ljudima daje velika ljudska prava.


Žabac, svako toliko iznova podmećeš tu misao i ja se uvijek iznova čudim otkud ti to jer znam da nisi takav (totalitaristički ekstremist).

SVATKO tko u ovoj zemlji živi, poštuje njene zakone, plaća porez i obavlja svoje dužnosti IMA PUNO PRAVO kritike SVAKOG dijela sustava vlasti koju financira. SVATKO! Rečenica "kome se ne sviđa - nek' ide nekamo drugamo" je totalitarna doktrina najgore vrste. I lijeva, i desna podjednako.


Tko je spomenuo kritiziranje?
Ako netko vjeruje u Jugoslaviju a ne vjerujeu Hrvatsku, takvome nije mjesto i ovdje. Onaj koji vjeruje u veliku srbiju takodjer mu nije mjest u Hrvatskoj.
30.07.2017 | 13:15
Ne fali mi Juga, ako se na mene referiraš - nisam je bio niti svjestan praktički. Samo navodim da je izgubila smisao i da bi se raspala ovako i onako.
30.07.2017 | 13:26
Churchill je obožavao zbijati šale - stvarno. I jedna od meni najjačih je "najbolji argument protiv demokracije je petominutni razgovor s prosječnim glasačem"
To je jednostavno najmanje loš oblik vladavine. I to je to...
30.07.2017 | 13:27
zabac kaže:
smayoo kaže:
zabac kaže:
Onaj koji ne vjeruje javnim sluzbama stvarno se ne bi trebao muciti u Hrvatskoj. Mozda je Kuvajt drzava koja ljudima daje velika ljudska prava.


Žabac, svako toliko iznova podmećeš tu misao i ja se uvijek iznova čudim otkud ti to jer znam da nisi takav (totalitaristički ekstremist).

SVATKO tko u ovoj zemlji živi, poštuje njene zakone, plaća porez i obavlja svoje dužnosti IMA PUNO PRAVO kritike SVAKOG dijela sustava vlasti koju financira. SVATKO! Rečenica "kome se ne sviđa - nek' ide nekamo drugamo" je totalitarna doktrina najgore vrste. I lijeva, i desna podjednako.


Tko je spomenuo kritiziranje?
Ako netko vjeruje u Jugoslaviju a ne vjerujeu Hrvatsku, takvome nije mjesto i ovdje. Onaj koji vjeruje u veliku srbiju takodjer mu nije mjest u Hrvatskoj.


To što netko ne vjeruje u efikasnost, etičnost, nepristranost ili profesionalnost javnih službi - ne znači da ne vjeruje u svoju zemlju, svoju domovinu. Halo???
30.07.2017 | 13:30
Uvredljivi i svađalački postovi obrisani. Ovaj put se ne radi o Hammerovom postu (moram napomenuti da me ne napadne odmah ).
30.07.2017 | 13:40
Hammer kaže:
smayoo kaže:
Eto, dakle... Profesionalna deformacija ipak... Tako su te učili, zar ne? Uvijek nastupaj sa superiorne pozicije sile i prijezira. To ti vrijedi dok "obrađuješ" osumnjičenog. Ne dok pokušavaš voditi razumnu diskusiju s normalnim ljudima.


A ti svoje ljevičarsko etiketiranje smatraš "normalnim razgovorom normalne osobe"??


Molim te primjer što to točno u mojim riječima smatraš etiketiranjem?

Iako vidim da kužiš komunističke osnove ispitivanja i iznuđivanja dokaza, valjda ti je netko iz obitelji bio u tome pa si popio spike... priznaj da se sjećaš toga sa dragošću, čežnjom za "starim dobrim vremenima"... kada si posvuda bio "svoj na svome"...


Ti se svađaš s nekom nepostojećom osobom koju si zamislio u svojoj glavi. Nadam se da ti se to ne događa i inače?

smayoo kaže:
Znam dobro da JEST to - to na što sam mislio. Otkud ti znaš što sam ja mislio?


Po tome kako si formulirao svoje stavove prije tog citata. Bilo je APP - kada nije prošlo, osmislio si prenošenje jednog tumačenja na drugo tumačenje, no ni to nije prošlo. I za to sam valjda ja kriv.


Kriv si samo za to što ne čitaš s razumijevanjem, nego svemu pridaješ značenje utemeljeno na vlastitim iskrivljenim preduvjerenjima.

smayoo kaže:
Iz medija. Ako su ih dobili naknadno, nakon što su se razišli, to je tek smiješno.


Nije smiješno, očito nemaš pojma o postupanju policije i Prekršajnom zakonu općenito, no to te ne smeta da pametuješ, kao i obično, o stvarima o kojima pojma nemaš.


Pa dobro. Siguran sam da o postupanu policije i prekršajnom zakonu znaš više od mene. Pouči me (nas) onda. Umjesto da se samo svađaš i pljuješ. Kako to postupa policija? Pustimo taksiste. Što bi se dogodilo MENI da parkiram svoj auto na voznu traku državne ceste, na mjestu gdje je to efektivno jedina koliko-toliko propusna prometna opcija i protestiram protiv bilo čega? Na primjer - protiv toga što je parking u Dubrovniku skup. Evo, molim te opiši mi postupak policije na tom hipotetskom primjeru.

Prvo se sprosereš do maksimuma, onda se čudiš, glumiš nevinašće, neinformiranog, nevještog... no da je prošlo, onda bi bio car i general, zar ne? Ja ziher ne valjam jer spriječavam to i takvo tvoje "napredovanje".


Velim - svađaš se s nekom nepostojećom osobom. Probaj se othrvati tome.

smayoo kaže:
O čemu govorimo sada? O bikerima? Možeš li mi objasniti zašto oni svoju "šok-terapiju" usmjeravaju na obične, male ljude, umjesto na one kojima se obraćaju?


Zato jer u demokratskom sustavu, na kojeg se ti tako voliš pozivati, vlast je na narodu koji onda kanalizira svoje prohtjeve vladajućima. Da nisi mentalno u šumi sa istarskim partizanima, možda bi i shvatio.


OK. A ti, dakle, misliš da je "narod" u prosjeku dovoljno inteligentan da percipira kako bikeri, iako stvaraju ogroman problem neposredno njima, zapravo to rade zato da bi narod na idućim izborima glasao za promjenu vlasti? To jest - da "narod" neće radi toga razviti (dodatnu) antipatiju prema bikerima, nego naprotiv, prema vlasti?
30.07.2017 | 13:51
Hammer kaže:
smayoo kaže:
zabac kaže:
Onaj koji ne vjeruje javnim sluzbama stvarno se ne bi trebao muciti u Hrvatskoj. Mozda je Kuvajt drzava koja ljudima daje velika ljudska prava.


Žabac, svako toliko iznova podmećeš tu misao i ja se uvijek iznova čudim otkud ti to jer znam da nisi takav (totalitaristički ekstremist).

SVATKO tko u ovoj zemlji živi, poštuje njene zakone, plaća porez i obavlja svoje dužnosti IMA PUNO PRAVO kritike SVAKOG dijela sustava vlasti koju financira. SVATKO! Rečenica "kome se ne sviđa - nek' ide nekamo drugamo" je totalitarna doktrina najgore vrste. I lijeva, i desna podjednako.


Nije to nikakva ni totalitarna, ni ekstremistička ideja, to je najnormalniji prirodni zakon i izbor kojeg imaju demokratske zemlje.


Čvrsto i uvjereno tvrdim da niti jedna demokratska zemlja NEMA nikakav takav, niti približan, ma ni izdaleka sličan zakon. Ako ti tvrdiš suprotno, teret dokazivanja je na tebi - molim te DOKAŽI TO. Citiraj makar jedan zakon neke de facto demokratske zemlje koji određuje da se ljudi nezadovoljni javnim službama svoje zemlje imaju protjerati, uputiti da odu ili išta slično.


O kakvom to totalitarizmu pričaš, ne znam, no kada su se za vrijeme šugave Juge stotine tisuća ljudi prisililo da napuste svoje domove, odu van, uz suze napuste svoje domove (a to rade i dana - baš zbog tih silnih "demokrata i slobodoljubaca" sa komunističkim pedigreom) - onda nisi govorio ništa, a ne govoriš ni danas kontra toga.


Otkud ti znaš što sam ja onda o tome govorio ili mislio? Uostalom, imale su bivše službe dossier i o meni, i o mom ocu, a ove sadašnje su sve to brižljivo sačuvale. Pa se informiraj. Službenim kanalima.

A što danas o tome govorim - nije relevantno. Sinje kukavice koje danas pljuju po "onom sistemu", a onda su šutili skriveni u svojoj mišijoj rupi jer "su bila takva vremena" - sami diskreditiraju svoje riječi.

Jasan je princip koji vrijedi U SVIM ZEMLJAMA SVIJETA - AKO TI SE NEGDJE NE SVIĐA, OTIĐI, UVIJEK IMA NEKO MJESTO GDJE ĆE TI BITI BOLJE! I tu nema nikakvog totalitarizma, ni ekstremizma, nego samo izrečena prirodna, najnormalnija maksima.


Ponavljam - nije ni prirodno, ni normalno, niti vrijedi u SVIM zemljama. Samo u totalitarnim. Izvoli dokaži suprotno. Zar je neki Danac, Norvežanin, Englez ili Francuz prisiljen (ili pozvan!) odseliti zato što nije zadovoljan radom javnih službi koje financira? Ma hajde?!

Niti jedna država ne trpi i neće trpjeti da netko u njoj sere i radi protiv nje i to smatra svojom slobodom i pravom, pa ne bi takova trebala biti ni Hrvatska.


Staviti kritiku na rad policije, sudstva, nekog ministarstva ili bilo koje javne službe - ne znači "srati protiv svoje zemlje". Saberi se malo. Što ti sebi umišljaš? Da je "policija=Hrvatska"? Pazi da ne bi...
30.07.2017 | 14:16
Opet vodu tjeras na svoj mlin. Nitko ne govori o protjerivanju.
Zasto bi se vecina gradjana RH trebala prilagodjavati manjini? O toj manjini se govori, ako im ne pase neka tjeraju gdje su njihovi zakoni i zakoni vecine. Nacionalne manjine su najmanji problem osim onih koje pokazuju separatizam.
30.07.2017 | 14:22
Mjemci navodno iseljavaju (oni bogati) u zemlje gdje je nacionalna svojest veca od one i DE. Svedjani se micu iz no-go zona. To je prisilna selidba domaceg stanovnistva u "predemokratskim" drzavama. Vlade svjesno "naseljavaju" emigrante (po meni su oni paraziti) na stetu domacuh koji MORAJU (zivotni su ugrozeni) seliti.
Kad ti prvi puta emigrant siluje kcer ili zeni, promjeniti ces plocu. Za sad proletarjat prolazi.
30.07.2017 | 14:34
Htio si reći "imigrant", valjda? A što ako mi "domaći starosjedioc" siluje kćer ili ženu? Ajde, više...
Nitko ne govori o protjerivanju.

Napisao sam "protjerati, uputiti da odu ili išta slično". Nije bitan element prisile, nego samog koncepta "nemaš pravo na kritiku, ako ti se ne sviđa - idi". Niti jedna demokratska zemlja ne priznaje i ne poznaje taj koncept.
30.07.2017 | 14:55
Žabac, ako se referiraš na kćer njemačkog liberala koji je bio proimigrantskog stajališta, pa mu je jedan od njih silovao kćerku - shvaćam to. Ali silovatelja ima među svim ljudima, isto kao i dobrih i loših ljudi generalno.
A njemačka imigracijska politika se uvelike odnosi na nekadašnji Treći Reich, nacističku Njemačku - nazovi je kako hoćeš - zbog čega su da bi dokazali kako više nisu takvi - kako ih Amerikanci zajebavaju - počeli "puštati u zemlju bilo koga tko ima puls". Ali, na koncu konca - trebali su nekoga da im izgradi razrušenu zemlju, a njihova je mladost isto tako izginula u WWII. I tako to traje već više od 50 godina. Ovo je vrhunac i to im se sada vraća. Prenapučeni su imigracijom i različitim kulturama.
Ali ne znam jesu li križarski ratovi odgovor na to. Ne bih se baš složio. Neka sredina priče - po meni.
I to ne znači da su muslimani generalno loši. Rusi imaju 15 posto muslimanskog stanovništva. Od njih 15 posto među 145 milijuna, tek 5000 (po FSB-u i Putinu) ih se otišlo boriti za ISIL. Ostali se smatraju - Rusima. I nitko ih ne dira radi njihove vjere.
A što se imigracije tiče, riječ Russ na švedskom ili norveškom (staro skandinavskom nekom uglavnom) znači ljudi koji veslaju/tako nešto - jer su ih naselili Vikinzi. Znači i oni su imigranti isto, samo malo stariji
Svijet migrira, to je činjenica uvijek bila.
I ovo nije proletarijat, već bježanje od rata. Mi smo 70-ih bili proleteri i išli u Švabiju, a i sada idemo van. To su iste stvari. A bježanje pred rat i odlazak za rad su dvije različite.
30.07.2017 | 17:03
Buduci da mi je protekli tekst obrisan (iz meni neznanog razloga, ali ok), evo samo citat jednog covjeka sa facebooka vezano za taksiste:

Smijesna situacija = uzem u taxy na pilama, vozac prica na telefonu. U moment kad sam sjeo gospon pocinje nesto tipkati na taxymetar. kako on stisce i stisce, ja ga pitam sto on to tipka. On zastane i krene govoriti da se ne vozim sa taxy ako mi je skupo platiti. Nakon njegovog monologa, ja ga jos jednom pitam sto znaci to 16. Kaze torbe. I sto sam ga napao, da je slucajno stisnuo, nije ni mislio naplatiti, da mogu slobodno odmah izaci ako cu dalje propitivati. Dobro je da sam progovorio Hrvatski:)


P.S. Radi se bas o istim ovim taksistima iz Dubrovnika koji prosvjeduju
30.07.2017 | 17:19
Kako sam i napisao - "uvredljivi i svađalački postovi obrisani". Kako misliš - obrisan iz "neznanog razloga"? Paušalno si okarakterizirao cijelu jednu društvenu skupinu bitangama i probisvijetima. Umjesto uvreda i pljuvačine pokušaj na civiliziran način iskazati svoj stav. Hvala!
30.07.2017 | 18:57
smayoo kaže:
Htio si reći "imigrant", valjda? A što ako mi "domaći starosjedioc" siluje kćer ili ženu? Ajde, više...
Nitko ne govori o protjerivanju.

Napisao sam "protjerati, uputiti da odu ili išta slično". Nije bitan element prisile, nego samog koncepta "nemaš pravo na kritiku, ako ti se ne sviđa - idi". Niti jedna demokratska zemlja ne priznaje i ne poznaje taj koncept.


Ako tinse ne svidja ne mozes silovati vecinu kako bi se reni svidjalo.
Ne budi drven, ne dopiru do tebe vijesti iz DE (za kojimsi tako ceznuo) ili Svedske.
Emigrante/imigrante se neihe dirati bez obziea sto siluju.
Sved he zavrsio pred sucem her hejeo svinjetinu preblizu muslimanjama.
To ti zagovaras. Kad domaci siluje, zavrsi u buksi.

Jednostavno izvrces jer se ne zelis suociti s istinom.
Manjine koje silom iznudjuju svoja prava su zlo i treba ih zakonski srezati, kazniti ili protjerati.
Bas me zanima sto bi izabrao kad bi imao izabrati izmedju islama i placanja poreza sto nisi musliman? To ti budu opcija za 50 godinna.
30.07.2017 | 19:01
Švapska mladost je izginika a nasu je vampir pobio.
30.07.2017 | 20:30
Žabac, post ti je polurazumljiv. Dijelom zato što imaš 1000 tipfelera (molim te, popravi to), a dijelom, imam dojam, jer si ga pisao pijan ili pod nekim tabletama. Molim te, objasni mi kako smo od moje kritike na rad policije u kontekstu gužve koju su izazvali taksisti - došli na Njemačku, Švedsku, muslimane, imigrante i ne znam što??? Što je tebi, čovječe? Ajde, daj, otrijezni se pa editiraj taj post...
30.07.2017 | 20:53
Fino. To su grupacije koje se kao bore za svoja prava ali preko ledja ostalih (teror manjine nad vecinom). Kod svih natezanja to se provlaci. Tvoji liberalni stavovi to u nacelu odobravaju i podrzavaju, moji konzervativni stavovi to ne odobravaju i ne podrzavaju.
Pisem s telefona u portretnom modu i ne vidi cijeli tekst (kvacice bogme ne budem stavljal na nasa slova). Ne pijem i ne uzimam narkotike.
Hvala na brizi za moje zdravlje.
31.07.2017 | 00:24
Opet te pitam - kako je "teror manjine" to što tvrdim da svatko tko je pošten i odgovoran građanin ima pravo NA KRITIKU javnih službi koje financira? Ajde, saberi se pa razmisli o tome. Što? Nitko ne smije ničem prigovoriti? Sve je savršeno? Je li? A što ako se tebi nešto ne sviđa? Smiješ li ti prigovoriti? Ako ne smiješ, zašto prigovaraš tome što se manjinama daju neka prava (kako ti kažeš) na uštrb većine? Ako ti se ne sviđa, zašto TI ne odeš nekamo? Ili možda ipak dozvoljavaš da svatko ima pravo kritike?
31.07.2017 | 05:32
Narkotik je samo određena vrsta tablete koja se daje umirućima i ovisnicima. Sumnjam da je čovjek ciljao na te baš, ali ne mogu znati.
Postoje antipsihotici(za osobe koje boluju od shizofrenije) , pa tablete za smirenje (koje danas pije svaki drugi umirovljenik - uz tabletu za srce), antidepresivi i još more drugih - mislim da se ne svrstavaju sve u narkotike.
Jedino ako si mislio da je Smayoo mislio na prave, ilitiga ilegalne narkotike, ali čovjek je napisao "tabletama"...
I di je problem u kvačicama i na mobitelu, samo promijeniš tipkovnicu na hrvatski, možeš i diktirati tekst, imaš mikrofon kraj tipkovnice - ispast će čišće, a tebi puno, puno lakše i brže
31.07.2017 | 06:38
Paralizirati Zagreb nije kritika sustava, vec teror.
Ne tece med i mlijeko.
Ne idem ja nikud. Nikoga ne teroriziram i ne zelim se dati terorizirati. Ja sam sâm beznacajan, ali znam kako ima mnogo onih koji slicno razmisljaju.
Ako jeteni svejedno, meni nije. Ja teni to pravo ne zelim uskratit, nemas ga pravo ni ti meni.
31.07.2017 | 08:02
Ima. Dakako da ima (ljudi koji imaju političke poglede kao ti). Cijela Europa polako ali sigurno okreće desno. Hoće li to na kraju krajeva ispasti dobro ili ne, to nam ostaje za vidjeti.
P.S. Za silovanje sam odmah skužio na koga ciljaš jer sam i sam ulovio tu vijest. Ali ovo za Švedsku nisam pojma imao.
31.07.2017 | 09:00
U Hrvatskoj, pa i ovdje na jabučnjaku, se uporno koristi termin "nelojalna konkurencija." To je po meni skroz krivo. Konkurencija je po definiciji nelojalna.
Kakva bi to bila lojalna konkurencija? Ako se sudionici na tržištu ponašaju lojalno jedni prema drugima, onda više nisu konkurencija nego oligopolisti.

Rješenje problema taksista i motociklista?
Jednostavno, dozvoliti svakome da se bavi poslom kojim želi, pa neka najbolji opstanu. Ako ne želimo komunizam, evo nam otvoreno tržište.
S druge strane, uvesti vinjete i nemamo više nikakvih gužvi na naplatnim kućicama. Ali kako onda zaposliti nekoliko stotina ljudi koje može zamijeniti jedna automatska blagajna?
31.07.2017 | 09:10
Po tebi taj je termin oksimoron. Sumnjam.
Evo šta poslovni sajt jedan kaže o tome:
"Nelojalna konkurencija je svaka situacija u kojoj se jedna tvrtka ponaša protivno dobrim poslovnim običajima, te nanosi štetu drugoj kompaniji, pravnom licu ili potrošačima. Preduslov za nastanak nelojalne konkurencije je poslovanje dva ili više poslovnih subjekata, koji obavljaju neku privrednu djelatnost gdje se se krše običaji zdrave konkurencije s ciljem sticanja prednosti u odnosu na konkurente. Nelojalno ponašanje mora biti učinjeno suprotno standardima dobrog poslovanja i usmjereno protiv drugog lica.
Konkurent je lice koje je objekt zaštite od nelojalnog poslovanja i on predstavlja lice koje obavlja iste poslove, ali to čini na primjer jeftinije nego njegov rival. Nelojalna konkurencija je radnja poslovnog subjekta učinjena radi vlastite dobiti, i protivna je standardima dobrih poslovnih odnosa te tako direktno šteti konkurentu, društvenom interesu ili potrošačima."
Znači, po tebi ovo ništa gore nije istina - i primjerice  i Samsung su po defaultu nelojalna konkurencija jedan drugome? Možda krivi primjer, jer su išli na sud. Gorenje i Electrolux u bijeloj tehnici, recimo?
Ne slažem se s tobom, zdrava konkurncija - u kojoj pobjeđuje ne nužno jeftiniji - nego kvalitetniji proizvod - je ono čemu treba težiti. Nelojalna konkurencija može biti dumping cijena, što isto nije ok, ili ovo gore navedeno. Može biti i davanje netočnih informacija o svojoj robi, prikrivanje mana iste, ocrnjivanje suparnika itd itd...
Evo nešto i s Wikipedije o definiciji konkurencije:
"Prema Adamu Smithu natjecanje je napor dviju ili više stranaka koje djeluju samostalno da osiguraju poslovanje trećoj strani, tj., kupcima daju najpovoljnije uvjete. Kasniji ekonomisti konkurenciju vide kao raspodjelu proizvodnih sredstava onima koji će od tih sredstava imati najviše koristi, čime se potiče učinkovitost. Kasnije mikroekonomske teorije razlikuje savršene konkurencije i nesavršene konkurencije, zaključivši da niti jedan sustav raspodjele sredstava nije učinkovitiji od savršene konkurencije. Natjecanja, prema teoriji, tjera komercijalne tvrtke na razvoj novih proizvoda, usluga i tehnologija, kako bi potrošači imali veći izbor i bolje proizvode. Veći izbor obično uzrokuje niže cijene za proizvode, u odnosu na stanje kad nema konkurencije (monopol), ili je natjecanje zamjenjeno dogovorima (oligopol)."
Znači, ipak su oligopolisti - barem ovi koji se drže pravila. Iako se slažem da su takvi sve rjeđi i rjeđi. Al palac gore za umijeće komunikacije
A ovo s vinjetama i otkazima ili preseljenjima radnih mjesta na druga će se desiti, mora. Budućnost ne štedi nikoga. Adopt or die...
A kasnije i sam spominješ oligopoliju kao rješenje taksista i drugih, te zaključuješ s "neka najbolji opstanu". Pa zar to nije to? Oligopolija, mislim?
31.07.2017 | 09:46
Ja mislim isto kako je konkurencija nelojalna ako bi ih se pistilo da se bez regulative kolju. Zato postoje zakoni.
U USA je mislim kazna za monopolisticko ponasanje 1 milion $ dnevno. Koliko godina bi Apple mogao placati penale?
Kad su snage podjednake, tada jos i funkcionira "lojalba" konkurencija.
Kad je jedna firma dominantna u nekim segmentu (MS), tada guta sve pred sobom ili unistava. Rat preglednija (Netscape i IE recimo). Ako ne prodas, propadas.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 28 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, zeljacveseljac, Anonimci (539)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.41 Seconds

Provided by iJoomla SEO