Izrada "dizajnerskog" Životopisa
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Izrada "dizajnerskog" Životopisa


02.07.2017 | 00:14
Pozdrav svima,

Javljam Vam se jer bi mi trebala Vasa pomoc.

Naime, trebam si izraditi CV koji ce izgledati svijetski, moderno, clean, sortirano i graficki savrseno.

Imam MacBook Air koji je upravo jako dobar za takve kretivne stvari.

Vidio sam na internetu servise koji naplacuju svoje izglede za Cv ali se treba platiti min 3 mj ,a meni ne treba na toliko dugo.

Zna li netko od Vas neku dobru stranicu ili kako napraviti jedan takav CV da kada ga vidis kazes Wow.

Hvala unaprijed

Ivan
02.07.2017 | 07:27
Pozdrav ivanskl!

Treba naglasiti da je ovdje bitno da li se javljaš na natje;aj, ili bi slao otvoren CV. Također, nije isto za koje radno mjesto izrađuješ cv, u koju kompaniju šalješ, itd...
Sve to utječe na sadržaj i izgled.

Osobno smatram da je sa životopisom najbitnije da navedeš samo detalje, za koje smatraš da su bitni za radno mjesto za koje misliš konkurirati.
Preporučljivo jedna, maximalno 1 i pol stranica
Slike ne dolaze u obzir, osim ako želiš istaknuti projekt, koji si radio, ali i u tome slučaju samo kao zaseban dodatak.

Iz mog osobnog iskustva, životopisom je najvažnije uvjeriti poslodavca da te pozove na razgovor, a dalje je puno lakše u otvorenoj komunikaciji.

U većini slučajeva dovoljna je jedna stranica u wordu, ili pagesima, sa (obrnuto) kronološki poredanim podacima, i istaknutim vještinama, pisano u obliku natuknica (a ne sastava), i odvojenim tematskim cjelinama.

Da sad ne stavljam ovdje linkove na razne primjere, imaš ih na netu kolko hočeš, samo kažem - najbitnije je kome šalješ i za koje radno mjesto, i onda ga samo prilagodiš sebi.

Ako staviš ovdje malo više podataka gdje misliš slati, ima ovdje super kolega forumaša iz raznih područja, pa će ti netko moći i konkretno pomoći.
02.07.2017 | 09:01
Evo ti jedan video... mozes napraviti brutalan CV u PowerPointu i spremiti ga kao PDF

youtu.be/rAeDjzn7jM0?t=3m
02.07.2017 | 09:20
Ivane, dobar dan!
Nijedan ozbiljan poslodavac ne procjenjuje kandidata na temelju IZGLEDA životopisa, nego na temelju SADRŽAJA. Situacija je MOŽDA drugačija jedino ako se natječeš za posao u domeni dizajna, ali u tom slučaju opet moraš pokazati vlastitu kreaciju, a ne neki template.
Dopadljivo složen dokument može MOŽDA imati neku minimalnu prevagu između dva kandidata u slučaju da je sve ostalo jako blizu, ali u takvom slučaju je daleko najvjerojatnije da će oba kandidata biti pozvani na razgovor.

U smislu prezentacij sadržaja na pregledan način, kako bi poslodavac lako uočio ono što ga zanima, valja se držati pravila, neka od njih je Zdravac već naveo, ali sve skupa je najjednostavnije i najpotpunije uobličeno u tzv. "Europass" obrascu.
europass.cedefop.europa.eu/documents/curriculum-vitae

Razumijem želju da se istakneš "wow" CV-om, ali mislim da je pokušaj isticanja IZGLEDOM - pucanj u prazno. Ja sam, u ulozi poslodavca, uvijek cijenio pismeno i smisleno napisano tzv. "motivacijsko pismo" uz sam CV. Dakle, tekst u kojem daješ subjektivne stavove koji nisu vidljivi iz CV-a - što te to u životu zanima i kako misliš da se upravo time možeš baviti u firmi kojoj se javljaš; koja je tvoja vizija vlastitog razvoja i napredovanja, itd.
02.07.2017 | 09:37
Iskreno, Europass bi mi osobno bio zadnja opcija za izradu CV-a. Rađe u Wordu napravim nešto slično Europassu ali puno puno bolje. Osobno sam se uvjerio kako dosta poslodavaca prezire taj Europass, više se cijeni kada uložiš neki trud. U nekim oglasima na MojPosao stoji napomena da kandidati ne šalju generičke Europass CV-e.
02.07.2017 | 11:08
Prvi put čujem takvo što.
Ali dobro, neću reći da ne vjerujem. Jedino ne shvaćam zašto nekom ne bi valjao europass, a bi na jednak način strukturiran neki generički dokument.
Slažem se da svaku poslodavac prepoznaje i cijeni dodatno uložen trud, ali za mene to nije šminkanje standardno formatiranog cv-a, nego MOTIVACIJSKO PISMO.

Dakle, SADRŽAJ, ne FORMA!!
02.07.2017 | 12:23
Moram dati "second opinion" na ovo što kaže Smayoo. On je stara iskusna inženjerčuga i jasno je da njega neće dojmiti "dizajnerski" CV, ali nama koji smo u vizualnoj i komunikacijskoj branši to mnogo znači.

Osoba koja traži posao u bilo čemu što ima veze s dobrim ukusom, s jednostavnim predstavljanjem činjenica, sa sažetim iznošenjem informacija, svakako mora imati takav CV, a on je u pravilu one-page. Takav CV odmah izdavaja osobu od drugih kandidata i indirektno prezentira niz poželjnih vrlina.

Mi u Kreativnom odjelu stalno zaprimamo molbe za posao, iako najčešće nemamo oglas da nekoga tražimo, ali ljudi šalju. Većinom je to beskrajno dosadan i ne posebno pregledan Europass, pa znam da oni koji pošalju one-page dizajnirani CV odmah dođu na vrh i njihova prijava se drugačije tretira.

Kako sam bio znatiželjan koji servisi to najbolje rade, i sam sam sebi izradio takav CV, možda više kao nekakavu priliku da stavim u retrospektivu vlastito dosadašnje iskustvo, a imam koju godinu, pa imam što i napisati, i mogu vam reći da je sve bez problema stalo na jednu jedinu A4 stranicu i da izgleda super. Servis koji sam ja koristio bio je www.novoresume.com - kada sam ga isprobao sve je bilo besplatno, ali kasnije su sve malo bolje opcije počeli naplaćivati. Svejedno, mislim da su čak i one bazične dovoljno dobre da se u njima napravi provklasan CV. Kasnije mi je prijateljica skrenula pažnju na još par servisa (nisam zapamtio imena), bio sam preletio preko njih, isto su izgledali odlično.

Moja preporuka je napraviti account na jednom od njih, iskoristiti free opcije i složiti stvar. U najgoroj verziji može se napraviti rekonstrukcija njihovom logikom u nekom Adobe alatu.

Evo kako izgleda Elonov CV!

02.07.2017 | 14:33
dpasaric kaže:
Moram dati "second opinion" na ovo što kaže Smayoo. On je stara iskusna inženjerčuga i jasno je da njega neće dojmiti "dizajnerski" CV, ali nama koji smo u vizualnoj i komunikacijskoj branši to mnogo znači.


No, pa tako sam nekako i napisao. Možda se nisam dovoljno jasno izrazio.
S tim što (ispravi me ako griješim) bi u tvojoj branši očekivao da to onda bude autentično formatiran CV, a ne opet neki template (dopadljiviji, ali opet template). Jer, superfancy CV baziran na templateu može imati svatko tko to plati. To ne dokazuje ništa. Možda čak postavlja očekivanja previsoko. Zar ne?
02.07.2017 | 14:40
Da, svakako, to bi onda bio ekstra bonus, ali kakvo je stanje na tržištu rada i s obzirom da su ovi resume-webovi relativna novost, već to je dovoljno dobro da napravi razliku i prednost. I nije stvar samo u "plati i vozi", itekako se treba potruditi složiti informacije unutar samo jednog A4 pametno, bez suvišnih informacija, razlučiti bitno, itd. - ima se dosta posla i ovako... daleko više nego kada se popunjava generic Europass.
02.07.2017 | 15:13
Pa se onda opet vraćamo na sadržaj. Ako paziš kako složiti informacije, i Europass ti je isto pregledan. Samo što ti je "dosadan" jer si ih puno vidio.
No, neka mi Ivan ne zamjeri ako se varam, dojam mi je da u ovom konkretnom slučaju, autor CV-a ionako nema toliko sadržaja da bi mu to bilo problem smjestiti na jedan list papira i da vjerojatno baš zato želi "flashy" CV jer misli da to može tako kompenzirati. Zato sam i naglasio - sadržaj, a ne forma. U takvom slučaju, motivacijsko pismo - siguran sam - svakome ima puno veću težinu od dopadljivog CV templatea. Sadržaj najprije, onda forma.
Nikako ne bih želio da ovo bude shvaćeno kao uvreda, zaista nije tako mišljeno. Jednostavno - pretpostavljam da se o tome radi jer (a) vidio sam to puno puta i (b) to je jedan od (kardinalno pogrešnih) savjeta s MojPosao i sličnih portala. Ponekad imam osjećaj da ti ljudi zapravo nisu nikad nikog zaposlili kad pišu takve savjete...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 34 minuta
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.16 Seconds

Provided by iJoomla SEO