baš je razno
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

baš je razno


25.06.2017 | 20:14
JOHN kaže:
Ja za Bandića, za svog života, nisam niti ću ikada glasat, kao ni za onu Mrakaću.
Zna se čije su škole pohađali i kakve stavove zastupaju.


Ali, ali… On će u talu sa onim malim fašistićima Esih i Hassanom maknuti Titov trg
25.06.2017 | 20:26
[quote="JOHN" post=158688]Vanjuška kaže:
Meni ide na onu stvar što se osuđuje jedan režim a drugi opravdava. Zato velim, hebo vas onaj do 45 i od 45.


Prije svega, NE MOEŠ opravdavati fašističku NDH, nikako. Ne možeš. Bili su mali pajaci na strani sila osovine i htio ne htio, tog razdoblja naše povijesti se pošten čovjek može samo - sramiti. Partizani i antifašistička borba nisu isto što i komunistička partija, kao što ni svi branitelji nisu štakoraši i hadezovci pod plaćom da rade nemire. Ako ja mogu razdvojiti branitelje (veterane domovinskog rata) od ovih štakoraša koji su tu samo radi svoje osobne koristi, a pola njih su garant i lažni branitelji; možeš i ti valjda odvojiti narod koji je krenuo u borbu protiv zla od šačice komunista koji su tu bili opet zbog svog probitka.
SUBNOR? HVIDRA i slični. Gdje je razlika?

Tko čkomi oko čega? Šta ti znaš šta ja radim i koji su moji interesi. Pa nekoliko sam puta sudjelovao na prosvjedima koje je organizirala udruga Franak dok su većina ljudi pljuvali po njima( sva sreća samo preko portala i sl). To je jad ovog naroda. Pa i na ovom forumu su neki zagovarali da su si sami krivi, a sada neki(možda čak i isti) bacaju linkove kako ih te lopine tjeraju na cestu. Fuj!


Da, ti. Između ostalih. Konkretno ovdje, jer se kvačimo ovdje, nikad nisi riječ rekao protiv svog lopovluka koju desni rade, ništa se ne sjećam da si komentirao Markićku i njezine licemjerne spike; ali si uvijek i uredno skakao kad bi trebalo popljuvati "komunjare", odnosno bilo što "lijevo". Na to mislim.
Sjećam se koliko si pljuvao Josipovića, s razlogom, i ja sam, jer je obična mlohava lignja koja nam smjestila ZAMP harač… Ali ne vidim da si riječ rekao protiv Kolinde koja nas sramoti iz tjedna u tjedan. O tome pričam, zanimljiv je taj pomak u glavama, kad mi čovjek koji mi je drag kaže doslovno: "slažem se s tobom, nije u redu, ali neću o tome na glas jer time govorim protiv sebe i svojih, protiv hrvatske…"???!!?!?

Kritika na sve loše u našem društvu NE ZNAČI DA NE VOLIM HRVATSKU, dapače, kritiziram je baš zato da bi se to promijenilo i popravilo, da krenemo na bolje.
Ne žmirim jer su to "naši" jer tako samo radimo još veću štetu.

Pola rodbine mi se iselilo van. Pun kufer im je svega jer krkani s lijeva i desna stoci bacaju mrvice oko kojih će se čerupat. Ja stoka nisam, a vi se i dalje čerupajte i opravdavajte svoje ikone. Od toga će Vam sutra sigurno biti bolje, Vama i Vašoj djeci.


Čekaj malo, ali ti si jedan od onih koji opravdavaju Franju i njegove postupke, Gotovinu i njegovu zapovjednu odgovornost, a u isto vrijeme ne dopuštate Titu iste oslobađajuće privilegije oko zapovjedne odgovornosti. Nećemo sad o krivici i slično, samo tražim jednakost kod osuđivanja. Ne možeš jednog osuditi na temelju nečega, a drugog koji ti je draži pustiti da prođe
25.06.2017 | 20:52
Pustimo Todorića, hajmo o preskupoj državi koja postoji samo zbog uhljeba i glasača.

10 milijuna za djecu iz Klaićeve je puno previše za siromašnu državu; a onda pročitajmo malo ovo:

http://www.portalnovosti.com/kako-potrositi-deset-milijuna-kuna

Pročitajte članak kritički, bez sranja u startu da je to ljevičar Dežulović ili da su to srpske novine…

Novosti su danas što je bio Feral nekad, otvoreno i kritički prokazuju lopove i licemjere, diletante i mafiju; i to podržavam iz sveg srca.
Zanima me vaš komentar na ovo, Žapčev pogotovo… Zapravo, koga zavaravam, ako bude neka reakcija, biti će samo obrambena i "ne dirajte nam presvetog Franju" spika…

Toliko o kultu velikog vođe Aerodrom Franjo Kluz je odlična idej.. ups Tuđman ste rekli? Tuđman? ?? Ne Novak, ne Penkala, već jebeni Franjo Tuđman ))
Sramota me. Eto.
25.06.2017 | 20:55
JOHN kaže:
Pa nekoliko sam puta sudjelovao na prosvjedima koje je organizirala udruga Franak dok su većina ljudi pljuvali po njima( sva sreća samo preko portala i sl). To je jad ovog naroda. Pa i na ovom forumu su neki zagovarali da su si sami krivi, a sada neki(možda čak i isti) bacaju linkove kako ih te lopine tjeraju na cestu. Fuj!


Ja sam taj (jedan od tih) što su "pljuvali" po ovima što su dužni u švicarcima. "Pljuvao" ti, pretpostavljam, znači da sam tvrdio da svatko treba snositi odgovornost za svoje loše odluke. I prije toga, a onda (upravo tom našom diskusijom ponukan) i nakon toga još jednom sam pitao sve koje znam da su se zadužili u švicarcima da mi kažu da li je istina da im u banci nisu htjeli odobriti nijedan drugi kredit, ili su pak odabrali švicarce zbog najpovoljnijih kamata. I dalje stoji činjenica da ne znam nikog, ni jednu jedinu osobu od njih tridesetak koje znam da su digli kredit u švicarcima, tko nije imao i druge opcije, ali je ovu odabrao kao najbolju.

Moj se stav oko toga nije promijenio, tako da je tvoj komentar na ovu temu - izlišan.
26.06.2017 | 07:16
smayoo kaže:
JOHN kaže:
Pa nekoliko sam puta sudjelovao na prosvjedima koje je organizirala udruga Franak dok su većina ljudi pljuvali po njima( sva sreća samo preko portala i sl). To je jad ovog naroda. Pa i na ovom forumu su neki zagovarali da su si sami krivi, a sada neki(možda čak i isti) bacaju linkove kako ih te lopine tjeraju na cestu. Fuj!


Ja sam taj (jedan od tih) što su "pljuvali" po ovima što su dužni u švicarcima. "Pljuvao" ti, pretpostavljam, znači da sam tvrdio da svatko treba snositi odgovornost za svoje loše odluke. I prije toga, a onda (upravo tom našom diskusijom ponukan) i nakon toga još jednom sam pitao sve koje znam da su se zadužili u švicarcima da mi kažu da li je istina da im u banci nisu htjeli odobriti nijedan drugi kredit, ili su pak odabrali švicarce zbog najpovoljnijih kamata. I dalje stoji činjenica da ne znam nikog, ni jednu jedinu osobu od njih tridesetak koje znam da su digli kredit u švicarcima, tko nije imao i druge opcije, ali je ovu odabrao kao najbolju.

Moj se stav oko toga nije promijenio, tako da je tvoj komentar na ovu temu - izlišan.


Tvoj stav oko toga je izrazito nerazuman. Nadam se samo da u životu ti i tvoja obitelj se nećete naći u takvoj ili sličnoj situaciji(doslovno agoniji), te da će biti dovoljno razumnih da tebi i tvojima daju podršku. I da neće biti takve iste ili slične situacije po kojoj češ shvatit koliko si griješio. Toliko o tome.

Kloba, zbog linkova nisaam se na tebe konkretno okomio. Pa se ispričavam zbog toga. Nespretno sam se izrazio. Mislio sam na sve one, koji takve situacije i aktivnosti koje se događaju na cesti i domovima, koji sebe promoviraju kao moralistima u svrhu osude sistema dok su onda jadne ljude osuđivali kao smayoo i slični bilo na forumima, portalima, medijima itd.

Ja sam siguran da će smayoo jednog dana preispitat kritike koje je dijelio, samo se nadam da to neće biti u trenutku kada će biti u pitanju koža njega ili njegove obitelji.
26.06.2017 | 07:44
[quote="Vanjuška" post=158691]JOHN kaže:
Vanjuška kaže:
Meni ide na onu stvar što se osuđuje jedan režim a drugi opravdava. Zato velim, hebo vas onaj do 45 i od 45.


Prije svega, NE MOEŠ opravdavati fašističku NDH, nikako. Ne možeš. Bili su mali pajaci na strani sila osovine i htio ne htio, tog razdoblja naše povijesti se pošten čovjek može samo - sramiti. Partizani i antifašistička borba nisu isto što i komunistička partija, kao što ni svi branitelji nisu štakoraši i hadezovci pod plaćom da rade nemire. Ako ja mogu razdvojiti branitelje (veterane domovinskog rata) od ovih štakoraša koji su tu samo radi svoje osobne koristi, a pola njih su garant i lažni branitelji; možeš i ti valjda odvojiti narod koji je krenuo u borbu protiv zla od šačice komunista koji su tu bili opet zbog svog probitka.
SUBNOR? HVIDRA i slični. Gdje je razlika?

Tko čkomi oko čega? Šta ti znaš šta ja radim i koji su moji interesi. Pa nekoliko sam puta sudjelovao na prosvjedima koje je organizirala udruga Franak dok su većina ljudi pljuvali po njima( sva sreća samo preko portala i sl). To je jad ovog naroda. Pa i na ovom forumu su neki zagovarali da su si sami krivi, a sada neki(možda čak i isti) bacaju linkove kako ih te lopine tjeraju na cestu. Fuj!


Da, ti. Između ostalih. Konkretno ovdje, jer se kvačimo ovdje, nikad nisi riječ rekao protiv svog lopovluka koju desni rade, ništa se ne sjećam da si komentirao Markićku i njezine licemjerne spike; ali si uvijek i uredno skakao kad bi trebalo popljuvati "komunjare", odnosno bilo što "lijevo". Na to mislim.
Sjećam se koliko si pljuvao Josipovića, s razlogom, i ja sam, jer je obična mlohava lignja koja nam smjestila ZAMP harač… Ali ne vidim da si riječ rekao protiv Kolinde koja nas sramoti iz tjedna u tjedan. O tome pričam, zanimljiv je taj pomak u glavama, kad mi čovjek koji mi je drag kaže doslovno: "slažem se s tobom, nije u redu, ali neću o tome na glas jer time govorim protiv sebe i svojih, protiv hrvatske…"???!!?!?

Kritika na sve loše u našem društvu NE ZNAČI DA NE VOLIM HRVATSKU, dapače, kritiziram je baš zato da bi se to promijenilo i popravilo, da krenemo na bolje.
Ne žmirim jer su to "naši" jer tako samo radimo još veću štetu.

Pola rodbine mi se iselilo van. Pun kufer im je svega jer krkani s lijeva i desna stoci bacaju mrvice oko kojih će se čerupat. Ja stoka nisam, a vi se i dalje čerupajte i opravdavajte svoje ikone. Od toga će Vam sutra sigurno biti bolje, Vama i Vašoj djeci.


Čekaj malo, ali ti si jedan od onih koji opravdavaju Franju i njegove postupke, Gotovinu i njegovu zapovjednu odgovornost, a u isto vrijeme ne dopuštate Titu iste oslobađajuće privilegije oko zapovjedne odgovornosti. Nećemo sad o krivici i slično, samo tražim jednakost kod osuđivanja. Ne možeš jednog osuditi na temelju nečega, a drugog koji ti je draži pustiti da prođe


Kad sam ja opravdavao nekog? Iznosiš laži. Protiv sam lopovluka, egzekutora te na temelju toga osuđujem oba ondašnja režima i svaki koji nekome čini zlo. Ti i dalje trubi po svom ali ja ne sudjelujem u ovakvim čerupanjima oko pojedinaca jer jednostvno ne vidim nikakve svrhe od toga. Institucije kada i ako ikada budu posložene kako spada i kada budu u stanju neovisno djelovati, pozabavit će se svim pojedincima.
26.06.2017 | 08:31
Vanjuska, odgovorio sa ti ali je komentar obrisan.
Ne zelis se naci u situaciji kao obitelji te djece u Klaicevoj.
Referirao sam se na ovo: "10 milijuna za djecu iz Klaićeve je puno previše za siromašnu državu..."
Portal i novine koje dijelis je izrazito antidrzavno rasplozen jer vrijedjati himnu drzave je isto kaznjivo djelo.
Ako gledamo samo kroz prizmu novaca, tada nam nista ne treba osim gole egzistencije.
Ukinimo sve ustanove koje ne sluze za golu egzistenciju.
26.06.2017 | 08:47
Svaki takav novinar, portal, će uvijek naći način da ocrni onog drugog. Tako se taj isti dotakao djece u Klaićevoj. Klaićeva ima problema godinama, dok je bilo i lijevih i desnih.
26.06.2017 | 09:40
Svaka čast obiteljima iz Klaićeve, ali ima puno ljudi u ovoj zemlji kojima treba pomoć. Od djece do umirovljenika.
Ali, kada sam ovo vidio - umro sam od smjeha - da malo razvedrimo temu kako se voli Hrvatska.
26.06.2017 | 09:54
Vanjuška, ali Dežulović je isto krvav:
A dva rashodovana američka zrakomlata nisu pritom čak ni najbolji način da se deset milijuna kuna potroši na ratno zrakoplovstvo: točno toliko novca – deset dakle milijuna kuna – hrvatska država i njeni građani platili su remont svakoga onoga polovnog, rashodovanog ruskog MIG-a koji smo dali na servis ukrajinskim majstorima. Deset milijuna kuna platili smo tako i generalni servis onoga MIG-a koji se po povratku s remonta umalo srušio jer mu se u letu ugasio motor, a deset milijuna kuna platili smo bogami i generalni servis onoga koji se po povratku s remonta kraj Velike Gorice zaista i srušio.
AHAHAHA!!!
A o izborima da ne govorimo, vjerojatno nas čekaju još jednu vanredni, treći po redu...
Konačno – ne treba dalje – deset milijuna kuna platili ste samo tiskanje jebenih glasačkih listića za posljednje parlamentarne, izvanredne i lokalne izbore. Deset milijuna kuna. Za raznobojne listiće.
I onda neizostavni Bandić:
Deset milijuna kuna pak – kad smo već kod ravnatelja i službenih automobila – zagrebački je gradonačelnik Milan Bandić posljednji put platio nove limuzine za pročelnike u svome Holdingu.
A službeni automobili za pročelnike pritom čak i nisu najbolji način da Milan Bandić potroši deset milijuna vaših kuna. Deset milijuna kuna koštala je svaka od one tri veličanstvene fontane na križanju Ulice grada Vukovara i Ulice Hrvatske bratske zajednice, a deset milijuna kuna koštat će na tome mjestu i veličanstveni memorijalni kompleks sa spomenikom Utemeljitelju Hrvatske Države dr. Franji Tuđmanu.
Ukratko – shvatili ste – deset milijuna kuna nije mali novac. Svašta se može s deset milijuna kuna. Možete ih usitniti u kovanice od pedeset lipa, pa poslagati novčiće jedan uz drugi po cijeloj zaustavnoj traci autoceste od Zagreba do Splita.
Ili čak, štajaznam, kupiti sve potrebne doze Dinutuximab beta Apeirona za devetoro hrvatskih mališana oboljelih od neuroblastoma.

A što se imena aerodroma tiče. Susjedi su uzeli Teslu, pa je nama valjda ostao samo Franjo - znaš - između njih dvojice mjereno - onaj s "malo manjim" utjecajem na svijet... Da smo ga nazvali Zvonimir Boban stranci bi prije znali o kome se radi...
26.06.2017 | 10:09
JOHN kaže:
Svaki takav novinar, portal, će uvijek naći način da ocrni onog drugog. Tako se taj isti dotakao djece u Klaićevoj. Klaićeva ima problema godinama, dok je bilo i lijevih i desnih.

Jesi pročitao tekst? Nije se dotakao Klaićeve do u zadnjoj rečenici. Takav novinar... Prestrašno...
26.06.2017 | 11:31
Kloba kaže:
JOHN kaže:
Svaki takav novinar, portal, će uvijek naći način da ocrni onog drugog. Tako se taj isti dotakao djece u Klaićevoj. Klaićeva ima problema godinama, dok je bilo i lijevih i desnih.

Jesi pročitao tekst? Nije se dotakao Klaićeve do u zadnjoj rečenici. Takav novinar... Prestrašno...


Nisam, niti ću. U zadnje vrijeme čitam/gledam samo konkretne reportaže tih jadnih ljudi koji vode bitku svaki dan sa životom i to je sve. Zaključke većine novinara jako dugo više ne čitam niti slušam, odnosno kad dođe do tog dijela, obično prestanem čitat ili slušat.Uglavnom je u pitanju plaćenička bagra.
26.06.2017 | 11:41
Onda ok: mada svi ona ovome svijetu rade za plaću. A ako misliš na mito i korupciju. Ima većih riba u moru od plaćenih novinara, za koje tako i onako nemaš dokaza da su plačenićka bagra osim njihova neslaganja s tvojim svjetonazorom, pa eto - sigurno su plaćeni da tako pišu - petokolonaši itd...
P.S. I sada je jasan tvoj pogled na svijet - kada niti čitaš, niti slušaš - naravno da misliš tako kako misliš... Ja te više neću pokušavat uvjeriti u ništa, uzalud mi trud svirači...
26.06.2017 | 12:02
Nemaš ti pojma šta ja mislim.
Čitam, ali više ne o politici i kriminalu koji proizlazi iz nje. Meni je sve savršeno jasno. Muka mi je čitat ova čerupanja na forumu. Nisam ljut ili uskomešan(kako veli Vanjuška), nego razočaran, tužan.
Toliko od mene, a Vi i dalje nastavite o partizanima, komunjarama, ustašama, ovim ili onim režimima, itd. Ponavljam, od toga će sutra sigurno svima nama biti bolje.
Pozdrav i do čitanja o nekim drugim temama. Svako dobro ti želim.
26.06.2017 | 14:52
Ako gledamo ekonomski, za mito doktor pomogne a novinar radi stetu jednome na korist drugome. Jedino sto se novinari prodaju za sicu.
26.06.2017 | 16:44
JOHN kaže:


Tvoj stav oko toga je izrazito nerazuman. Nadam se samo da u životu ti i tvoja obitelj se nećete naći u takvoj ili sličnoj situaciji(doslovno agoniji), te da će biti dovoljno razumnih da tebi i tvojima daju podršku. I da neće biti takve iste ili slične situacije po kojoj češ shvatit koliko si griješio. Toliko o tome. .


Ne slažem se s tobom. Ljudi su postali fino opušteni, dižu kredite bez da dva puta razmisle, troše nešto čega nemaju, potpisuju nešto što ne razumiju i onda kad zagusti, kuku lele?

Zašto bih ja žalio nekoga tko je dignuo kredit u švicarcima i sada je u banani (osobito, ako kao i Smayoo, ne znam nikoga tko nije imao više opcija, ali su odabrali švicarce jes u bili najpovoljniji), osobito kad mi je još u živom sjećanju kako su se ismijavali mojem dizanju kredita u kunama i ženinog u eurima - jer mi smo budale koje previše plaćaju… Tako je to kad ne pročitaš sitna slova.

Zašto bih žalio nekoga tko je gradio na crno, pa sad ima problema? Nekoga tko je kupio telefone i brojeve kod više operatera i nije platio račune? E, takvima se izlazi u susret, opraštaju im se dugovi, ovo, ono… Takvima, a ne onima kojima zaista treba…

I opet, kako siješ, tako ćeš i žeti. Jedno je kada te pogodi nesreća, ostaneš bez posla, razboliš se, takvima odmah pomoći maksimalno - ali nekome tko se svjesno uvalio u dugove račuanjući da će se već nekako izvući, njemu ne. Pun mi je kurac muljatora i lopova.
26.06.2017 | 16:49
To je tako jer nemas empatiju. Gledas kroz prizmu novaca. Nije ti zao ljudskih zivota, vec samo ljudskih dobara. To je sindrom modernog drustva.
26.06.2017 | 16:51
zabac kaže:
Vanjuska, odgovorio sa ti ali je komentar obrisan.


Tako i meni, nema veze. Koliko je ono žrtava na Bleiburgu i okolici bilo? Pretpostavljam da ti vadiš izvore iz ustaške emigracije koji su napuhavali brojeve s par nula, a ignoriraš nezavisne istraživače iz EU i okolice?


Ne zelis se naci u situaciji kao obitelji te djece u Klaicevoj.


Nitko se ne želi naći u toj situaciji. Zato sam i stavio Dežulovićev članak, koji da si se potrudio pročitati bi podržao i klimao glavom cijelo vrijeme u znak odobravanja. Jer sve što je napisao je istina.

Portal i novine koje dijelis je izrazito antidrzavno rasplozen jer vrijedjati himnu drzave je isto kaznjivo djelo.


Ponoviti ću ti - kritika loših stvari u državi nije ANTIDRŽAVNO PONAŠANJE. Naprotiv, to je domoljubno ponašanje.

Nisi domoljub ako ideš u crkvu, vjeruješ u boga, glasaš za hdz i držiš ruku na srcu - to veze nema s domoljubljem. To je samo tvoja osobna stvar.
Domoljub preispituje svoju državu, stremi da bude bolja, da napreduje, plaća poreze i slično. Kritizirati će vladu kad napravi nešto loše, izaći na ulicu ako treba.

Ukinimo sve ustanove koje ne sluze za golu egzistenciju.


Prvo županije i sve suvišne gradove. Zatim mjesto zamjenika župana/gradonačelnika, savjetnike i tajnice. Ako dvije osobe nisu u stanju voditi omanji grad, daj nove ljude; ima ih sposobnih koliko želiš. Ukinuti sve agencije koje su tu samo radi uhljebljivanja i da povlašteni primaju 30k mjesečnu plaću.

Treba nam generalni reset, i da bi se spriječio lopovluk - TRANSPARENTNOST. Slažeš se? Upravo ono što HDZova vlada uvijek izbjegava. Jer onda ne mogu krasti… I opet te pitam, slažeš se?
26.06.2017 | 16:52
zabac kaže:
To je tako jer nemas empatiju. Gledas kroz prizmu novaca. Nije ti zao ljudskih zivota, vec samo ljudskih dobara. To je sindrom modernog drustva.


Nope, nisi pažljivo čitao. Ljudi su stoka i hrpa ih samo želi zajebati sve druge, da bi njima bilo bolje.

Ti imaš empatiju? Ima li Markićka empatiju? A crkva u Hrvatskoj?
26.06.2017 | 17:08
JOHN kaže:
Kad sam ja opravdavao nekog? Iznosiš laži. Protiv sam lopovluka, egzekutora te na temelju toga osuđujem oba ondašnja režima i svaki koji nekome čini zlo. Ti i dalje trubi po svom ali ja ne sudjelujem u ovakvim čerupanjima oko pojedinaca jer jednostvno ne vidim nikakve svrhe od toga. Institucije kada i ako ikada budu posložene kako spada i kada budu u stanju neovisno djelovati, pozabavit će se svim pojedincima.


Ti si prvi skočio na mene kad sam rekao da je za mene Gotovina izdajica. Prvi si, uz Žapca koji ne priznaje ni jednu drugu istinu o Franji osim da je bio veliki vođa i najveći sin naše domovine )) To si zaboravio? E, ja nisam.

Ali pružam ruku pomirenja, idemo dalje, označimo primjereno sve grobove i jame, bez zloglasnog ZDS, a onda popravimo i grobove i jame palih antifašističkih boraca, koje su u međuvremenu "domoljubi" minirali… Zatim idemo dalje razdvojiti crkvu od države i smanjiti joj državne dotacije, odnosno preusmjeriti ih kroz crkveni porez u kojem će svaki stanovnik zemlje sam birati kome ga plaća - ja ću ga rado preusmjeriti u bolnice ili neke udruge za invalide.Hajmo i pokrenuti kurikularnu reformu u kojoj će napokon djeca učiti, a ne bubati pizdarije napamet, okrenuti se budućnosti, a ne prošlosti; a onda bi mogli i smanjiti državni aparat i preusmjeriti te silne novce na pokretanje proizvodnje i da se oni koji su emigrirali vrate…

Kako ti se sviđa ideja?

Nikome ništa ne nametati, pustiti ljude da budu ljudi, gledati kroz prizmu ljubavi, a ne mržnje. Idemo?

Nekako osjećam da biste i ti i Žabac prvi rekli ne, jer vam se kosi sa svjetonazorom.

Niti jedan desničar mi nije nikad otvoreno objasnio zašto je bitno:
1. Da država financira crkvu? Osobito siromašna država pred izumiranjem, zašto se ne ugledamo na Italiju, Njemačku?
2. Zašto djeca ne bi učila vjeronauk u crkvi, ionako su u školi preopterećeni
3. Zašto im smetaju gayevi? Njima sličnima su 50 g ranije smetala ženska prava, 100g ranije crnci…
4. Seksualna edukacija - tko normalan ima nešto protiv toga? Djeca se seksaju u 5-6 razredu, bez zaštite, bez ičega, i najebu jer eto "premladi su da nauče o tome". Logika kojom se ravnate - da će edukacija od njih načiniti promiskuitetne osobe je suluda, baš naprotiv, znat će sve opasnosti i rizike, lakše će reći NE.
5. Abortus - u 21 stoljeću se razmišlja o zabrani, zašto? Kako itko može podržavati zabranu? Sad ćete ispaliti da sam ubojica djece itd, ignorirajući opet ono što ponavljam - EDUKACIJA, educiraj ljude o kontracepciji i rezultat je manje neželjenih trudnoća = nestanak abortusa. Tako se stvari rješavaju, a ne zabranama.
6. Dodajte još neko goruće pitanje slobodno…

žabac, John, može ukratko na ovih 5 zašto ste protiv.
26.06.2017 | 17:12
Ja imam empatiju za razliku od tebe, a za ostale ne znam.
Tebi vise znaci materjalno nego ljudski. Vise zalis za materjalnim nego za ljudskim.
Koliko puta se sjetis svojih pokojnih a koliko puta kako su te iz HDZ-a pokrali? Zasto nikad nisi spomenuo lopine iz SDP-a? Sto ti je toliko crkva kriva? Partiju ne spominjes?
26.06.2017 | 18:16
zabac kaže:
Ja imam empatiju za razliku od tebe, a za ostale ne znam.
Tebi vise znaci materjalno nego ljudski. Vise zalis za materjalnim nego za ljudskim.
Koliko puta se sjetis svojih pokojnih a koliko puta kako su te iz HDZ-a pokrali? Zasto nikad nisi spomenuo lopine iz SDP-a? Sto ti je toliko crkva kriva? Partiju ne spominjes?


Baš sam si kroz ovih par dana praćenja ...khm... rasprave, pomislio kako tebi nedostaje empatije. Za Vanjušku to ne bih rekao. Zanimljivo, zar ne?
26.06.2017 | 18:21
Vanjuška stvaraš si neke čudne konstrukcije u glavi..... i ajd nemoj mi samo ti molim te o miru i ljubavi. Ja sebe ne smatram nikakvim desničarom niti se nešto posebno stranački opredjeljujem. Uglavnom svako dobro ti želim.
26.06.2017 | 18:22
Stav ko hebe zrtve, ljude koji su uzeli kredit, djecu s tumorim u glavi, branitelje, crkvenjake, HDZ, desnicare, svi fasiri koji nisu za Tita, bla, bla, bla..,,
Ali zaro, pokrali su i krali su i jos kradu i jos i jos i jos. Svi ga potkradaju.
Samo novac i novac.
To je empatija?
26.06.2017 | 18:45
zabac kaže:
Stav ko hebe zrtve, ljude koji su uzeli kredit, djecu s tumorim u glavi, branitelje, crkvenjake, HDZ, desnicare, svi fasiri koji nisu za Tita, bla, bla, bla..,,
Ali zaro, pokrali su i krali su i jos kradu i jos i jos i jos. Svi ga potkradaju.
Samo novac i novac.
To je empatija?


Ne, to nije empatija, ali Vanjuška nije ni rekao to što mu stavljaš na dušu niti bih rekao da je to njegov stav.
26.06.2017 | 18:47
zabac kaže:
Ako gledamo ekonomski, za mito doktor pomogne a novinar radi stetu jednome na korist drugome. Jedino sto se novinari prodaju za sicu.

Meni su oboje roditelja doktori bili, stari voditelj rodilišta na Kajfešu, mama je radila kao pedijatar/fizijatar u Vinogradskoj - zato mi nemoj Žabčiću ti pričat, niti o doktorima, a pogotovo o novinarstvu - jer sam u oboje malo bolje upućen od tebe.
Kurjak je stvarno korist radio ženama dijagnosticirajući svakoj istu "sitnu" bolest devijacija septuma vagine- za koju je garantirao da će operacija biti gotova za pola sata i da će sigurno biti plodna. O on bi im u sali da krao jajne stanice. Sve dok mu je novinarka Dnevnog Avaza (majka troje djece) došla i požalila se n neplodnost. Napravio joj je kao pregled, dijagnosticirao istu tu devijaciju, i rekao "da će sve biti u redu već sutra". A onda ga je ona raspalila na duploj duplerici i tu mu je bio početak kraja.
Ali to što je tu zamržen, on je član mnogih svjetskih medicinskih i ginekoloških društava koja su ga zaštitila, i sada liječi bogate Arape po Arapskom zaljevu. Počeo je u Kataru, UAE, Omanu - i tretiraju ga kao kralja...
Zašto - jer znaju kakav je ovdašnji pravosudni sustav, i ne vjeruju mu. Pa eto, čak i kada jednom presuda bude točna, stranci u nju nemaju povjerenja...
Stoga, ajde, ne K..I, molim te.
A koliko neki novinari zarađuju, toliko ti ne vidiš u godina dana - i niti jedan nije prodan...
I isto, koliko je dipl. ing. završilo u Bandićevom đepu, pa je cijena kvadrata ZET-ove limenke na Črnomercu ispala 300 eura, to ne pišeš? Malo preblizu doma?
26.06.2017 | 18:53
zabac kaže:
To je tako jer nemas empatiju. Gledas kroz prizmu novaca. Nije ti zao ljudskih zivota, vec samo ljudskih dobara. To je sindrom modernog drustva.

Javlja se čovjek koji pati na , ajde molim te prestani ga njatke, stvarno...
Da si takav filantrop, ne bi patio na jabuku ko svi mi, već bi višak stavljao na stranu pa drugima - kao vlasnik dm-a šta je stavio sve u dobrotvorne svrhe, a vlastitoj djeci ništa...
Nemoj tu maglu prodavat.
Veliki čovjek postavlja stroge zahtjeve na sebe;
mali ih čovjek postavlja drugima. Ko je to reko, jel znaš?
Nije Lenjin, Konfucije
A narodna ti je
Poštuj
ako želiš biti poštovan.
26.06.2017 | 19:04
Samo novac i novac. - kaže Žabac.
Danas je takvo stanje svijeta. Bill Gates daje. Steve Jobs je ukinuo filantropiju za vrijeme njegove vladavine. Tim Cook ju je vratio. Netko tko ima, da - netko ne da...
To nema veze sa današnjim sustavom vrijednosti koji je isto proizvod zapada, ne istoka. I kada kažem istok, ne mislim na komunizam - nego na daleki istok. Ali zato bi trebao gledati malo šire od ovih prostora...
26.06.2017 | 19:07
gjuroo kaže:
Ne, to nije empatija, ali Vanjuška nije ni rekao to što mu stavljaš na dušu niti bih rekao da je to njegov stav.

Da, Žabac. Nešto si jako krivo razumio. Ponovno ti kažem - uopće ne čitaš postove, samo lupaš svoje, ko pijan.
Ništa od toga za što si optužio Vanjušku - jernostavno nije istina. Čovjek nije to napisao.
26.06.2017 | 19:24
Vanjuška kaže "Prije svega, NE MOEŠ opravdavati fašističku NDH, nikako. Ne možeš. Bili su mali pajaci na strani sila osovine i htio ne htio, tog razdoblja naše povijesti se pošten čovjek može samo - sramiti."
Tako je. Ja se, konkretno, sramim. Prodali smo Dalmaciju i Istru, imali veliku Hrvatsku, napravili peti najveći koncentracioni logor u Europi po broju žrtava nakon Auschwitza, Belžeca, Kelmna i Janowske - s tim da je prvi ubio 1,1 milijun ljudi, a Jasenovac 800.000 pa smo 300.000 "u manjku" - što i nije tako puno - koliko smo mali mi - a koliko je velika bila tadašnja Njemačka s osvojenim državama.
Ali ima ljudi koji i danas djeci koja ne znaju ništa, milenijalcima, kupuju kape sa U na čelu na Thompsonovim koncertima i to prozivaju domoljubljem?
Pa Pavelić je prvi zdimio u Italiju, a završio u Španjolskoj pod Francom da ga UDBA ne uhvati.
A tadašnje majke, koje su redom imale više djece, su jednog sina slale u Partizane, drugog u Domobrane, a trećeg u Ustaše - pa koji preživi - da bar jedan preživi.
I meni je bratić od bake bio Ustaša koji je kasnije preko Italije završio u Australiji prvo sjekući trstiku, da bi kasnije osnovao obitelj. Bakin muž je bio u Partizanima. Tako se tada živjelo. Nisu ljudi gledali ideologiju toliko, koliko preživljavanje i goli život.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 23 minuta
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Ender, JOHN, jura22, matiknez, Riba, Sank, tino1, Anonimci (508)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.40 Seconds

Provided by iJoomla SEO