baš je razno
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

baš je razno


24.06.2017 | 20:01
zabac kaže:
Nema straha @cariblanco, dok je nas iznad Knina bude vijorila Hrvatska zastava.

Samo da ispod nje nisu oni s jednom rukom na srcu a drugom u džepu, kao ni oni smradovi iz SKH i njihovim današnjim poklonicima.
24.06.2017 | 20:08
Kloba kaže:
zabac kaže:
Nema straha @cariblanco, dok je nas iznad Knina bude vijorila Hrvatska zastava.
Je, ti si bitan faktor za HR zastavu samo takav...
cairblanco - znam tko ima najviše milijardera i tko daje najviše love nogometašima, ali imaju i najveći Komunističku partiju isto tako. Kako to da Kinu gledaš tako širokoi shvaćaš je, a ovdje tu usko i ako nije crno, onda je bijelo i obrnuto?


Mislis. Da se tebe pita koja bi zadtava bila iznad Knina?
24.06.2017 | 20:08
Mi u biti niti neznamo kakvu ljepu zemlju imamo, počevši od klime do kulinarstva. Obišao sam cijelu Skandinaviju i proveo tamo ukupno godinu dana života, kad zbrojim sva poslovna putovanja. Oni jedino imaju dobre zakone, počevši od rada, socijalnih pitanja i sl. Drugo je sve za bacit, prehrana, komunikacija, klima...
Zbog posla sam obišao velik dio svijeta, tak da mogu slobodno tvrditi, da je jako malo zemalja kao naša hr.

@kloba, jadni su oni koji svoje predhodnike hvale, jer znači nisu bili u stanju napraviti pomak prema boljem. Ide mi onu stvar priče kako je nekad bilo bolje, to su birtijaške priče nesposobnih ljudi.
24.06.2017 | 20:15
zabac kaže:
Kloba kaže:
zabac kaže:
Nema straha @cariblanco, dok je nas iznad Knina bude vijorila Hrvatska zastava.
Je, ti si bitan faktor za HR zastavu samo takav...
cairblanco - znam tko ima najviše milijardera i tko daje najviše love nogometašima, ali imaju i najveći Komunističku partiju isto tako. Kako to da Kinu gledaš tako širokoi shvaćaš je, a ovdje tu usko i ako nije crno, onda je bijelo i obrnuto?


Mislis. Da se tebe pita koja bi zadtava bila iznad Knina?

Hrvatska. Al ja znam da se mene NE PITA. To je ona bitna razlika.
24.06.2017 | 20:17
cariblanco kaže:
Mi u biti niti neznamo kakvu ljepu zemlju imamo, počevši od klime do kulinarstva. Obišao sam cijelu Skandinaviju i proveo tamo ukupno godinu dana života, kad zbrojim sva poslovna putovanja. Oni jedino imaju dobre zakone, počevši od rada, socijalnih pitanja i sl. Drugo je sve za bacit, prehrana, komunikacija, klima...
Zbog posla sam obišao velik dio svijeta, tak da mogu slobodno tvrditi, da je jako malo zemalja kao naša hr.

@kloba, jadni su oni koji svoje predhodnike hvale, jer znači nisu bili u stanju napraviti pomak prema boljem. Ide mi onu stvar priče kako je nekad bilo bolje, to su birtijaške priče nesposobnih ljudi.

Slažem se s tobom i u jednom i u drugom - ali ajmo konačno krenuti na to bolje, ha? Od jedne Dankinje na YouTubeu (oni vlogovi putujući) sam pogledao clip o Hrvatskoj, zapanjio me podatak da imamo više sunčanih sati godišnje od Sydneya. Al neće nam još dugo zemlja ostati netknuta ako prodamo vodu, što hoćemo vrlo vjerojatno - čim Plenković Inu misli vratiti prodajom HEP-a, onda je jasno kako se misli namiriti dugove, umjesto stvaranjem pozitivne klime za malo i srednje poduzetništvo - jer to je ono što stvara jačinu svake zemlje, ne ogromne kompanije, već malo i srednje poduzetništvo - koje je kod nas na umoru...
24.06.2017 | 20:18
I šta se čeka?!
Osim ovakvih laprdanja po forumima.
Dok se narod ne otrgne od spinova tih lopina(lijevih i desnih) klanjat čemo se mi nekom trećem gdje će u zemljišnim knjigama pisat imena koja nećemo biti u stanju ni izgovorit.
24.06.2017 | 20:21
A c/p si zaboravio komentirati?
24.06.2017 | 20:25
zabac kaže:
A c/p si zaboravio komentirati?

Jesam žabac, da ne laprdam o Todorićima povijest pola sata skopirao sam dio koji sam smatrao bitan, i dodao svoje. Jel su ovo novine? Jesam li objavio taj članak negdje u zaradio novac na njemu?
I šta sada?
Sve što sam rekao pada u vodu jer sam se poslužio shortcutom?
Povijest obitelji Todorić je jedna, a napisano je milijun tekstova o njima - a ja se s tobom prepucavam 9:30 sati. I sada si me ovime uništio?
Svaka ti čast!
24.06.2017 | 20:56
Cekaj, cekaj, ne mozes se tako lako predati.
Sutra je novi dan.
Nisam nikoga imao namjeru unistavati. Ne trebas se opravdavati.
Zasto mislis da se prepucavas? Ja tako ne mislim. Razmjenjujemo stavove, onda se netko umjesa, pa smayoo obrise dio, pa dalje iznosimo misljenja. Pa ja malo zeznem s necim, malo ti, pa opet smayoo uleti (valjda izmedju dla kupanja) i malo promjesa.

Sutra je Dan Državnosti i ovom prilikom zelim neka bude svima sretan i neka provedu kako misle da bi ga trebali provesti.
24.06.2017 | 21:10
Ovo sa smayoom ti je ispalo legendarno.
25.06.2017 | 04:28

Sretan svima Dan državnosti!
25.06.2017 | 04:59
I od mene Sretan dan državnosti - i link na jedan tekstić. Tek tako, da malo pročita kome se da...
www.jutarnji.hr/komentari/pise-ante-tomi...tniju-dogmu/6296946/
25.06.2017 | 05:29
Sretan vam Dan dežavnosti.

PS. Ovakav dan usrati s Tomićevom odservacijom. On je deklarirani mrzitelj sveha sto je hrvatsko osim kuna. Iako su ustaske rado ih gura u dzep.
Ako ti je on uzor u novinarstvu, onda nisam trebao uopce s tobom raspravljati je se s indoktriniranom osobom niti ne moze raspravljati.
25.06.2017 | 05:46
Kloba kaže:
i link na jedan tekstić. Tek tako, da malo pročita kome se da...


Ajde sad ti meni reci - koja je zapravo svrha takvog teksta? Jamačno ne - da one koji misle drugačije - uvjeri u svoj stav. Jer samim tim što bira takve riječi - antagonizira ih. Svaki čovjek automatski odustaje od pokušaja čitanja i razumijevanja teksta koji mu zvuči napadački, uvredljivo i svađalački. Umjesto toga, direktno reagira na sam svađalački ton. Emotivno. Bez razumijevanja. Bez prepoznavanja na koga su zapravo te riječi upućene. Evo ti Žapčeve reakcije kao najboljeg primjera.
Eh, onda, ako svrha teksta nije uvjeriti nekog u svoj stav - koja je onda? Izazvati odobravanje onih koji se s tim već slažu? Zašto? Čemu? Zar jedino zato da se prodaju novine i namakne novac za plaću i honorar? Ajoj...
Ili je nešto treće u pitanju? Što?
Nota bene - nije da se u načelu ne slažem s time što poručuje. Ne slažem se samo s načinom na koji to iznosi.
I ne slažem se s dijagnozom - držim da većinu glasova tzv. "domoljubi" ne dobivaju od onih koji slijepo glasaju "za Hrvate". Većinu dobivaju od svojih uhljeba. Postrojene glasačke mašinerije koja svjesno glasa za lopove i kriminalce jer su i sami (u većoj ili manjoj mjeri) suučesnici u tom kriminalu, samim tim što su, kao "naš" kadar, zaposleni po raznim ministarstvima, općinama, gradovima, državnim firmama, komunalnim poduzećima i sl, bez kvalifikacije, bez znanja, bez sposobnosti.
Da se sad ne nađe uvrijeđen netko tko radi u takvim strukturama, ja sam radio 8 godina u HEP-u i uvjerio sam se osobno da tamo ima itekako vrijednih ljudi koji svoj posao odgovorno obavljaju. Cca 20% (tamo i tada gdje sam ja radio). Naravno. Jer da ih nema, sve bi se raspalo. Netko mora odraditi posao.
25.06.2017 | 05:53
zabac kaže:
On je deklarirani mrzitelj sveha sto je hrvatsko


Nije, zapravo. Kritički se odnositi prema nečemu - ne znači - mrziti to. Opet se vraćamo na ono - "kome se ne sviđa, neka ide". Ma nemoj, zašto bi? Ovo je zemlja svih nas. Svi plaćamo porez i odgajamo našu djecu ovdje. I svi na nju polažemo jednako pravo. Pa i pravo da nam se ne sviđa sve što se u njoj događa. I pravo da to glasno kažemo. Ako tog prava nema, to je onda fašizam, zar ne?
25.06.2017 | 06:00
Kloba kaže:

Slažem se s tobom i u jednom i u drugom - ali ajmo konačno krenuti na to bolje, ha? Od jedne Dankinje na YouTubeu (oni vlogovi putujući) sam pogledao clip o Hrvatskoj, zapanjio me podatak da imamo više sunčanih sati godišnje od Sydneya. Al neće nam još dugo zemlja ostati netknuta ako prodamo vodu, što hoćemo vrlo vjerojatno - čim Plenković Inu misli vratiti prodajom HEP-a, onda je jasno kako se misli namiriti dugove, umjesto stvaranjem pozitivne klime za malo i srednje poduzetništvo - jer to je ono što stvara jačinu svake zemlje, ne ogromne kompanije, već malo i srednje poduzetništvo - koje je kod nas na umoru...

Oprostite kaj sam ranom zorom uletio u Vašu razmjenu mišljenja tim više što je ono što ću napisati nevezano za temu, ali cilj vraćanja INE i je vraćanje izvora pitke vode.
25.06.2017 | 06:17
Svatko moze reci sto zeli.
Ante Tomic je talog novinarstva. Krcmetina novinar. Ljudi ga puse jer u jadu i ocaju ne znaju sto bi. Pljuje po svemu Hrvatskome gdje i kad stigne (Hrvatsku naziva "idiotska drzava"). Nije to kriticko novinarstvo. Zali za propalom patvorevinom i trudi se ljevicarima ugurati u straznjicu.
Ma fuj, talog taloga.
25.06.2017 | 07:08
Bertone - Cilj vraćanja INA-e je ostati koliko toliko manje ovisan o svjetskim kretanjima cijena fosilnih goriva. Preko INA-AGIPA plina u Jadranu, a preko Naftaplina nafte u Siriji, čija će nam se polja koja smo imali otkupljena - nadajmo se - vratiti ako se ikada tamo situacija unormali. Bijele noći na Sibiru smo prodali, na našu žalost.
Mogli smo Jadranski naftovod povezati s ruskim naftovodom Druzhba - zato se projekt i zvao Družba Adria (imena dva naftovoda spojena u jedno) - samo prolaskom ruske nafte do Krka kroz naš teritorij dobivali bi godišnju lovu a da ne radimo ništa nego pazimo na održavanje naftovoda - ali to smo osujetili jer pazimo na prirodu.
Da se itko potrudio pročitati studiju izvedivosti onda bi shvatio da morske struje u Jadranu idu od Albanije i Crne Gore prema Istri preko istočne obale Italije na otvoreni Mediteran. A Rusi će sagraditi izlazak na Jadran negdje oko Albanije, koliko je zadnje pisano?
Tako da ukoliko se tanker i prevrne, opet će nam doći i balastne vode i sva moguća nečist, ali od toga nećemo imati nikakvu zaradu...
Što se LNG terminala tiče, to je u planu 17 godina od kada je Hrvatske, i još se nije pomaklo s mjesta. A kako je Katar trebao, kako svjetski broj jedan u izvozu tekućeg prirodnog plina, izvoziti te tankere na Krk - ne znam kako će se to odigrati obzirom da ga nekoliko država Arapskog zaljeva trenutno ekonomski blokira zbog navodnog financiranja terorizma i Iranskog nuklearnog programa. Situacija na svjetskoj šahovskoj ploči postaje jako zanimljiva, a mi smo tu jako nebitni - to je ono što sam jučer pokušao reći - ali odmah sam ispao antiHrvat...
A voda - imamo je na pretek i to je naša snaga - a svjetska kompanija broj jedan u vlasništvu vode je Nestle. A kakve veze imaju Nestle i Ina - to valjda ti znaš.
Ja sam samo dao primjer da ne vraćaš obiteljske dragulje prodajom obiteljskog srebra. Jer onda si zamijenio desnu ruku za lijevu i nisi napravio ništa. Osim toga, INA-u nećemo vratiti više nikada - to je gotova priča bila još za Račanove vlade, kamoli 15 godina kasnije...
Ante Tomić talog novinarstva, Zabac? OK, tvoje mišljenje - imaš ga pravo imati - ali ima jako zanimljive tekstove, i ima smisla za humor. Da si malo otvoreniji prema nekim stvarima, možda bi to uvidio.
Smayoo - koja je svrh ikojeg teksta? Da ga pročitaš i izvedeš svoje zključke. Ovo je komentar. Čovjekovo osobno mišljenje. Nije izvještaj, niti vijest - već tjedna kolumna u kojoj se on humoristički odnosi prema sadašnjem stanju u državi iz svoje perspektive.
Da je tako loš - ne bi dugo pisao niti u Slobodnoj Dalmaciji, niti u Jutarnjem listu. On je moderna verzija Miljenka Smoje, naravno, puuuno manje jaka - ali novinar i kroničar toga tipa.
I Smoju je Split mrzio, danas ga veliča. Smoje je smijao Jugoslaviji i u Malom i u Velom Mistu, i ne samo Jugoslaviji, već svakoj vlasti.
Slično radi i ovaj.
Znači, da ne plačemo - a možemo se barem malo nasmijati...
25.06.2017 | 07:18
Ne zelis znati moje misljenje o novinarima.
25.06.2017 | 07:30
Ne, ne želim...
25.06.2017 | 08:00
25.06.2017 | 08:11
zabac kaže:
Ne zelis znati moje misljenje o novinarima.

Imati decidirano mišljenje o bilo kojoj skupini ljudi općenito - automatski znači da je - krivo. Jer je svaki čovjek - individua. O nekom pojedincu možeš imati decidirano mišljenje (a i ono može biti promjenjivo).
Siguran sam da si svjestan da neki ljudi imaju "mišljenje" o onima koji rade u Gradu Zagrebu, na primjer. I kakvo je to mišljenje. I siguran sam da znaš da za barem 20% ljudi - ono ne vrijedi. Zar ne?
25.06.2017 | 08:26
Tocno je to za javnu upravu u kojoj radim. Ja odradim svaku lipu koju mi plate ali nije u tome poanta. Iako mene gledajukao uhljeba (pravo imju na svoje misljenje) ja obrtnike i privatnike ne gledam kao lopove koji utajuju porez, varaju i kradu gdje stignu. Posteni su to ljudi. Oboje je tocno i krivo.
25.06.2017 | 08:42
zabac kaže:
Tocno je to za javnu upravu u kojoj radim. Ja odradim svaku lipu koju mi plate ali nije u tome poanta. Iako mene gledajukao uhljeba (pravo imju na svoje misljenje) ja obrtnike i privatnike ne gledam kao lopove koji utajuju porez, varaju i kradu gdje stignu. Posteni su to ljudi. Oboje je tocno i krivo.

Eto vidiš, sam si rekao - znači čim netko sazna da radiš u gradskoj upravi - misli da si uhljeb. A ne zna te.
Možda si dobio posao preko neke vezice, ali ga odrađuješ krvavo.
Možda si ga dobio uredno se javivši preko javnog natječaja - i sjediš od 8 - 16 ili 9 - 17 dosađujući se, ne zato što ti osobno ne bi radio, nego zato što već ima puno ljudi, ali ne i toliko posla. Nitko ne zna istinu osim tebe samog - i ja ne predmnijevam imati mišljenje o tebi takvo i onakvo samo zato jer eto, sada znam da si zaposlenik države. To je generalizacija, i nije dobro.
I to vrijedi za sve - svijet nije crn niti bijel, već milijun nijansi sive...
Evo primjer kako ljudi ne gledaju kompletnu sliku nego odmah skaču sa zaključcima serviranim od političara - čisto da se maknemo sa naših tema - engleski Brexit - znači oni se ljute što imaju puno useljenika. Pa sami su si ih stvorili stoljećima koloniziranja!
Ali to nećemo čuti ni Borisa Johnsona, ni Theresu May - već od redikula poput Lorda Bucketheada - koji izgleda kao da je Darth Vader pojebao Mac Pro
25.06.2017 | 08:52
Briga me sto drugi misle.
25.06.2017 | 08:57
Al bi htio da je druge briga što ti misliš? Nede to tako.
25.06.2017 | 09:13
Ne, ni to me nije briga. Boli me kita za druge. Vise nisam socijalno osjetljiv jer ljudi to iskoristavaju. Djecu pogotovo (Klaiceva - lijek). Pomognem u tisini privatno i kroz posao.
25.06.2017 | 09:23
smayoo kaže:
zabac kaže:
On je deklarirani mrzitelj sveha sto je hrvatsko


Nije, zapravo. Kritički se odnositi prema nečemu - ne znači - mrziti to. Opet se vraćamo na ono - "kome se ne sviđa, neka ide". Ma nemoj, zašto bi? Ovo je zemlja svih nas. Svi plaćamo porez i odgajamo našu djecu ovdje. I svi na nju polažemo jednako pravo. Pa i pravo da nam se ne sviđa sve što se u njoj događa. I pravo da to glasno kažemo. Ako tog prava nema, to je onda fašizam, zar ne?


A i komunizam smayoo.
25.06.2017 | 09:39
www.facebook.com/zivizidd/videos/1136003576504673/
Evo, sada imamo ovo - najljepši oblik demokracije smo odabrali - onaj američki - još malo pa će nas drotovi upucavati na cesti ako misle da nam je mobitel pištolj
25.06.2017 | 09:58
Kad su to partizani u ime zvijezde petokrake radili onda te nije smetalo? S time da vlasnici nisu padali u nesvjest nego u grob i to masovni.
Tebi je FB izvor informacija, novinarima je glavna funkcija c/p, a meni spocitavate kako nije lijepo ovo ili ono.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 13 sati
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.30 Seconds

Provided by iJoomla SEO