Hw kvarovi na apple proizvodima
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Hw kvarovi na apple proizvodima


08.06.2017 | 19:50
Kao prvo neznam jel postoji ova tema, ja je nisam našao. Trenutno čitam @klobine probleme s zvučnicima, pa me to potaklo da otvorim temu. Znači tema se odnosi na hardware kvarove. Od aplle hardware sam imao ili imam ; dva minija, air, dva iPad, apple tv i 4-5 iPhone. Nikad nisam imao niti jedan hw kvar, sad jesam li ja srećković, jer vidim da se još ljudi javlja s hw kvarovima na forumu ili se mala većina javi, a oni kojima se ne kvari šute.

Zato bi volio da vi iznesete svoja iskustva s apple hardverajom, naročito korisnici koji su više manje stalno aktivni na forumu. btw. air mi se vratio doma, jer je na njemu švedska tipkovnica, pa na sastanku na sajtu me pita Šveđanin, jesam li ja kupio takav laptop za taj projekt
08.06.2017 | 20:11
MBP mid 2010 15" (6.2) - grafička ne radi kako treba ako se digne OSX na 10.10. Na 10.6. radi
MacMini G4 1.25GHz - crko iz čista mira, nisam ga popravljao jer mislim kako se to ne izplati
08.06.2017 | 21:31
iMac G4 2004 sve radi osim optičkog pogona koji vrti, ali ne čita medije

Mini 2007 sve radi. I optika. (kuc kuc kuc)

MBP late 2008 - taj je prošao sito & rešeto. Maglovito se sjećam da mu je bio crkao HDD (Toshiba) pod jamstvom. Frcale mu kapljice rastaljene elektrode za zavarivanje po ekranu. Pao s cca 12 m visine u hrpu cementa. Iskrivio se kut ekrana pa sam ga ravnao kombinirkama. Pao još par puta s manje visine. Radi toga se ekran više nije zatvarao čvrsto pa se jednom otvorio u torbi i pregrijao, pa je crkla matična. Zamijenjena rabljenom s E-baya kojoj ne radi SATA kanal od optike (koja mi nije bitna). Originalna baterija zamijenjena nakon 1000+ ciklusa. Zamjenska zamijenjena nakon cca isto toliko, možda malo više. Ekran (onaj koji je padao itd) se prošle godine (dakle, nakon 8 godina) razlijepio vjerojatno opet zbog pregrijavanja (jer ga klinci drže krevetu, na deki dok vrte igre), zamijenjen polovnim, i dalje uredno radi.

Mini 2010. Krepao HDD (Hitachi) nakon 15 mjeseci. Zamijenjen. Drugi disk radi uredno od tada. Optika počela ne čitati neke medije nakon 3 godine cca, ali nije baš ni neka greda, skoro nikad je ne trebamo.

MBP Mid 2012. Ovaj još nije niotkuda pao , ali isto je već svašta prošao. Do sad sam mijenjao samo DC-IN pločicu (onu kamo se spaja magsafe konektor) jer je kontakt bio jako oksidirao pa se pregrijavao, a punjenje je bilo nepouzdano. Nema neke logike da je do te oksidacije došlo tek tako, jer bi inače to bio široko prisutan problem o kojem bi svi pričali. Zato pretpostavljam da je problem izazvan nečim vanjskim, ali ne znam čime.

Mini 2012 sve radi.

Apple Thunderbolt Display 27". Nedavno kupio rabljenog. Sve radi.

iPhone 5. Triput zamijenjena baterija (prva besplatno, u produženom jamstvu, druga i treća nakon dosta vremena). Žuta fleka u gornjem desnom kutu ekrana.

iPhone 4, razbijen ekran, zamijenjena baterija.

Drugi iPhone 4, jednom je nešto bilo crklo, radio je, ali ekran skroz crn. Zamijenjena baterija.

iPhone 6S, iPhone 5S kupljeni tek nedavno, sve radi, još su pod jamstvom.

iPod nano, neki. Mislim da je kupljen 2009. Radi.

Apple ][e, nije moj, bio je kod mene posuđen, dok sam još bio klinac u osnovnoj školi. Nedavno sam se vidio s njegovim vlasnikom. Radi. Skupa s oba floppy drivea. :)
08.06.2017 | 22:21
Meni se cini, citajuci po webu i prateci ovaj kanal da Apple ima u zadnjih par godina zescih problema sa kontrolom kvalitete pa i opcenito kvalitete sklapanja, kao i sa opcenito termalnim dizajnom, pa cak i sa kvalitetom popravaka u sluzbenim servisima.

No danas, koliko mi se cini, veliki broj proizvod(jac)a ima takve probleme jer se vodi vjecita globalna utrka proizvodjaca IT i potrosacke elektronike. Imam osjecaj da se sve dizajnira nabrzaka, na rubu pregrijavanja, na rubu izdrzljivosti, imperativ su sto manje dimenzije, a pouzdanost je pala u drugi plan jer su ionako ljudi navikli svakih godinu-dvije mijenjati laptope, telefone... pa i sam Apple je priznao da su se sa dizajnom trashcan MacPro-a malo preracunali, tj. stjerali u (termalni) kut.

Sto se tice trajnosti i pouzdanosti, sad vec dosta stari Apple hardver kojeg imam ili kojeg imamo u firmi ili s kojim imam doticaja uglavnom jos uvijek radi bez problema. A sto je noviji to mi se cini da ima vecih problema.

Uz to bih spomenuo jos i Apple softver koji se kvalitetom u nekoliko zadnjih godina strahovito srozao. Pri tome mislim prvenstveno na OS X (macOS).

Ne bih sad navodio konkretne primjere, to je eto nekakav moj osobni dojam
09.06.2017 | 04:06
Od svih macova koje imam (imao), jedino je na iMacu riknuo HDD nakon 6 godina. Svi drugi, Mac Mini, iMac, MacBook Pro rade i dalje bez problema. Tako da sa hardware strane nemam problema sa Appleom.
09.06.2017 | 07:07
iPod mini 5th generation - nikad kvar
iPod touch 1st generation - nikad kvar
iPod touch 2nd generation - nikad kvar
iPod touch 3rd generation - nikad kvar
iPhone 4 - nikad kvar
iPhone 4S - nikad kvar
iPhone 5 - nikad kvar
iPhone 6 - nikad kvar
iPad 3rd generation - nikad kvar
Time Capsule 4th generation - nikad kvar
MacBook Pro 15" early 2013 model (imao  Care - 3 godine jamstva ukupno)
- dva puta zamijenjena gornja polovica laptopa zbog ekrana (upalo pod  Care)
- jedan put se grafička čudno ponašala pa je zamijenjena matična (upalo pod  Care)
- nakon isteka garanije sada zvučnik desni - al ajde nije bio skup popravak...
Zaključak - otkada nema Stevice, kao da se sve više fokusiraju na zaradu, zaradu, zaradu - nema one zen filozofije potpune kvalitete proizvoda od ideje u glavi do pakiranja...
Mada i dalje  proizvodi izgledaju fantastično, ne znam jesu li toliko kvalitetni kao prije.
09.06.2017 | 09:33
Stari eMac 700 - došao sa rikavajućim HDD - zamijenio HDD i uskoro prodao. Ostalo radilo OK.

Stari iBook 800 G3 - zamijenjena baterija nekom kineskom. Dugo radio bez problema, zatim nakon maltretiranja od strane (tada) trogodišnjaka, uskoro počela zafrkavati grafička... Nestalo slike na ekranu...

mac mini 2009 - još radi bez problema, doduše, čini se da ugrađena optika odlazi...

iPhone - dvije četvorke, 5 i 5s (moje i suprugine) - nikakvih problema

Mac Pro - razni na poslu - nakon 11 god - uglavnom porikavale grafičke i pokoja optika - ostalo radi tip-top, s obzirom na starost
09.06.2017 | 09:35
eh, da - iPad 2 - još super radi i baterija dobro drži...
10.06.2017 | 09:20
i moj ipad 2 je u pogonu, samo sto ga je necak povukao sa stola i razbio ekran. ali jos radi, nedavno sam narucio ekran s ebaya ali nikako da stigne.
10.06.2017 | 09:37
Powermac g5 quad... riknulo hladjenje.. iako je komp i dalje uredno radio.. samo sto su se ventovi vrtili na full speed.. kakav je to divan osjecaj bio
10.06.2017 | 09:51
Jeste uopće pročitali naslov?????
Meni i pečnica radi, frižider, mašima za veš, boljer i ostala elektronika.
Mašina za suđe je krepala.
Mislim da vas to ne zanima kako niti mene ne zanima da li neki MBP radi.
MAne zanima što je KREPALO kako bi možda izbjegavao neku seriju.
10.06.2017 | 10:33
A zašto nas ne bi zanimalo ako tebe ne zanima? Ja smatram da je bitno staviti stvari u kontekst. Kad bi se ovdje javili svi kojima neki Apple proizvod radi bez problema, onda imaš osjećaj koliko je neki kvar stvarno učestao.
10.06.2017 | 21:33
PowerMac G4 QS (2002. godina) - radi još i dan danas iako je nakon desetak godina riknulo originalno napajanje pa je zamjenjeno modanim ATX napajanjem + ponekad neće upaliti ako su popunjena sva tri RAM slota (ako se izvadi bilo koja RAM pločica onda radi bez problema bez obzira koji RAM utori bili popunjeni).

MacBook Pro 15" (2008. godina) - onaj sa nesretnom nVidaia GT 8600 grafikom, ostatak znate, riknuo u ljeto 2010. godine, popravak mi jednostavno nije bio isplativ pa je prodan za dijelove.

MacBook Pro 15" (early 2011.) - i ti su imali problema sa AMD grafikom nakon par godina, no ja nisam imao nikakvih problema pa se nadam da će tako i ostati

***
Za usporedbu (iako nije vezano za temu) imamo doma zadnjih 10-ak godina i par ThinkPada T i X serija i samo jednom je krepala MBO (T420), što bi ispalo da su Apple i IBM/Lenovo bili podjednaki kvalitetom
11.06.2017 | 06:36
- iMac 2007g. još radi kod frenda, na 10.6.2 jer na višem grafička zamrzne.
-Time Capsule 1gen. 2007 još u pogonu nakon zamjene napajanja (udar groma)
-Mac mini late 2012 još radi. Nakon udara groma ne radi Ethernet i jedan USB te radi na vanjsko napajanje 12v.
-Mac mini Mid 2011 nedavno nabavio.
- iPhone 3G kod djece- baterija crkla inaće je radio
-iPhone 4 još služi unuki za igranje , home tipka otkazala.
-iPhone SE odnedavno nabavljen
-Airport Extreme, ispravan, trenutno ga ne koristim
-Mighty mouse radi, ali se ne koristi
-bežična tipkovnica stoji u rezervi, imam mini žičanu
11.06.2017 | 12:07
Kvare se kao i sva druga tehnika ali jedina razlika je sto vecina bolje cuva i "odrzava" u odnosu na kako smayoo voli reci plastikanere.MB 13.3 imao stotine na servisu zbog grafike,invertera,diskova....MM od 2007-2011 pregrijavanje,wifi...MBP 2011 poznata serija sa felericnim grafikama,Time Capsule 1,2 i 3 gen rijetki koji nisu promjenli bar jednom HDD a svaki ima problem sa pregrijavanjem.Koji iMac nije imao probleme sa prasinom do slim modela.iPhone 3 i 3gs BB problemi,4 i 4s wifi ni sam nisam siguran koliko sam ih pravio,5 i 5s power tipke,mislim da u ladici jos imam 30-tak komada,display i fleke da ne spominjem,6 i 6s touch ID heheheh imam osjecaj da je svaki drugi pokvaren.Tako da sa sigurnoscu mogu reci da se kvare ali kao i sve ostalo.
11.06.2017 | 12:23
saint kaže:
Kvare se kao i sva druga tehnika ali jedina razlika je sto vecina bolje cuva i "odrzava" u odnosu na kako smayoo voli reci plastikanere.MB 13.3 imao stotine na servisu zbog grafike,invertera,diskova....MM od 2007-2011 pregrijavanje,wifi...MBP 2011 poznata serija sa felericnim grafikama,Time Capsule 1,2 i 3 gen rijetki koji nisu promjenli bar jednom HDD a svaki ima problem sa pregrijavanjem.Koji iMac nije imao probleme sa prasinom do slim modela.iPhone 3 i 3gs BB problemi,4 i 4s wifi ni sam nisam siguran koliko sam ih pravio,5 i 5s power tipke,mislim da u ladici jos imam 30-tak komada,display i fleke da ne spominjem,6 i 6s touch ID heheheh imam osjecaj da je svaki drugi pokvaren.Tako da sa sigurnoscu mogu reci da se kvare ali kao i sve ostalo.



pa da se kvare bas kao i ostali IBM ne bi radio studiju da im macovi u firmi traju mnogostruko duze i imaju puno manje problema snjima u radu...
11.06.2017 | 15:48
IBM je toliko zadovoljan Apple prijenosnicima da razmišljaju od Lenova otkupiti natrag T i W seriju ThinkPada
11.06.2017 | 18:13



pa da se kvare bas kao i ostali IBM ne bi radio studiju da im macovi u firmi traju mnogostruko duze i imaju puno manje problema snjima u radu...


Koliko vidim tema je "Hw kvarovi na apple proizvodima" a ne koji se vise kvare.Opet ponavljam kvare se i apple proizvodi a ne samo "plastikaneri"
11.06.2017 | 19:50
Naravno da se kvare. Sve se kvari. I Rolls Royce se kvari. Ono što ja kažem - nemaš stvarnu sliku KOLIKO ČESTO se kvari, ako ne znaš koliko je istovrsnih uređaja koji se NISU pokvarili. To da si ti, kao netko za koga se zna da servisira Apple proizvode, vidio masu pokvarenih Apple proizvoda, nije nikakvo čudo. Pa ti popravljaš Apple proizvode! Stvar je u tome što ne znaš koliko je vlasnika Apple proizvoda koje nisi nikad upoznao jer im se nikad nije nešto pokvarilo.
11.06.2017 | 21:55
smayoo kaže:
Naravno da se kvare. Sve se kvari. I Rolls Royce se kvari. Ono što ja kažem - nemaš stvarnu sliku KOLIKO ČESTO se kvari, ako ne znaš koliko je istovrsnih uređaja koji se NISU pokvarili. To da si ti, kao netko za koga se zna da servisira Apple proizvode, vidio masu pokvarenih Apple proizvoda, nije nikakvo čudo. Pa ti popravljaš Apple proizvode! Stvar je u tome što ne znaš koliko je vlasnika Apple proizvoda koje nisi nikad upoznao jer im se nikad nije nešto pokvarilo.


ovo je čista istina, jednostavno rečeno..
11.06.2017 | 22:47
Mislim da kao entuzijast, ali i Apple Reseller koji je prodao stotine i stotine Macova mogu reći s određenom "težinom" da su Macovi generalno izuzetno pouzdani, vjerojatno i najbolji u industriji po tom pitanju (tako kažu i neke statistike kojima se Apple voli hvaliti). Iz mojeg iskustva, u jamstvenom roku kvarovi su možda na 1% ili i manje.

Moje iskustvo je da su najnepouzdanije bile MacBook Pro serije s onom pokvarljivom serijom NVIDIA GPU procesora koji su se kvarili nakon 2-3 godine. Apple je na to dao produženo jamstvo i to je lijepo, ali mogu vam reći da je valjda svaki treći iz te serije riknuo. No, gledajući ukupni obim, to je sve zanemarivo.

Kod starijih flat iMaca zna otići doughterboard s grafikom i Ethernet port, Mac mini se čini neuništiv, Mac Pro je čudo ako ga sam ne uništiš (kao ja koji sam oštetio jedan MB preopterećenjem s grafičkom koja je vukla previše struje), zna ponekad riknuti koji RAM, diskovi ponekad odu nakon 5-6 godina, ali to je manje-više to. iPad se nikada niti jedan nije pokvario, od iPhonea sam imao problem samo s 3-icom (wifi) kada je tek izašla. Imali smo i dva pokvarena napajanja sve ove godine.

Sve u svemu, dobar hardver rade.
13.06.2017 | 08:41
A ja uvijek izgleda naletim na sranja.
jebote, uzmem najskuplji laptop 2013, evo šta se sve izdogađalo. I već sada vidim na nekim bojama ekrana male roze točkice u clusterima, znači ili ekran ili grafika opet. Da, osnovna je Intel HD 4000, druga je NVIDIA GeForce GT 6500. I sada, šta - da čekam da ode - da ga prodam i da si uzmem iPad - pun mi ga kurac više...
Pardon svima na jeziku, al uvijek mi se sranja događaju, bilo PC ili Mac...
P.S.
Mada sada čitam da može biti da se prašina zavukla u kabel grafika - ekran ili matična - ekran, da bi ga trebalo ištekat, pročistit/propuhat i onda ponovno spojit i sve ok. Meni su u servisu čistili od prašine komp, puno je tiši - al nisam im za ovo reko kada ni ne vidiš te male točkice osim kada se ekran pretvori u kompletnu sivu boju, onda su kao dva oblaka sitnih rozih točkica na donjoj sredini ekrana...
Ma...
13.06.2017 | 12:02
Ja sam valjda imao sve sto je Apple proizveo zadjih 10-ak godina. Osim Mac Pro, jer ne uklapa se u moj nacin zivota.

Problemi kojih se sjecam su:

Na iMac 24" aluminijskom se zavukla neka prasina unutra pa sam to morao otvoriti vakumskim drzacima i cistiti. Konstantno je zezao ugradjeni opticki pogon, nista zivo nije htio citati.

Na Iphone 3G mi je riknuo wifi, nakon jamstva.

Na iPhone 4 je konstantno zezao Home button.

iPad Air mi je preko noci umro (prestao reagirati na dodir). Moguce da ga je kcerka ispustila na pod, necu grijesiti dusu.

rMBP mi je ispao iz ruksaka na aerdromu i prestao je raditi card reader. Besplatno su mi uz Apple care zamijenili cijelu plocu. To je moja greska, nije Apple fault. Laptop je iz 2012, prozvizdao je nedavno lijevi air fan. Otvorio sam ga, ocistio i vise ne cuje. Mozda je prestao zujati, mozda je riknuo skroz.

Uglavnom i dalje smatram da je Retina MBP iz 2012 (bas onaj prvi model sa kojim su ljudi imali problema, ghosting i sl.) najbolji Mac kojeg sam ikada imao. Godine je odradio u pustinji na 50C, u prasini. Obradio desetke tisuca fotografija, rendao video, gaming... I dan danas radi kao i prvog dana.

U principu Apple nije nista pouzdaniji niti kvalitetnije slozen od premium PC brand name racunala. Logicno da ga se ne moze usporedjivati sa nekim slozencima, sklepanim od najjeftinijh komponenti da bi bili cijenom konkurentni.

Sve u svemu, ja sam zadovoljan. Da nisam, otisao bi na neku drugu stranu...
13.06.2017 | 14:09
iPhone:
Pocelo je s iPhone 4 - eto ga kod frenda, jos to uvijek gura i radi... servisa nije vidio
iPhone 4S - prodao ga ispravnog kad sam odradio upgrade na 5S... dok je bio kod mene servisa nije vidio
iPhone 5S - nakon upgrade-a na 6 dao ga kceri ispravnog, ona ga poklonila prijateljici.... jos radi. Servisa nije vidio
iPhone 6 - s tim sam se okupao u bazenu.... riknuo, ne krivim tu Apple naravno.... no bio je relativno nov prije bazena, pa nije niti za suditi o kvaliteti
iPone 6 - drugi dio - eto ga kod kcerke, nikad vidio servisa
iPhone 6S - mom sadasnji.... radi ko vurica, assoluto sve ispravno

iPad:
iPad 2 - odsluzio svoje.... zadnji moguci iOS stavljen na njega i onda je jednostavno izdahnuo, usporio se, gasio sam od sebe... vjerujem da ga downgrade-am na stariji iOS to bi radilo, no spremljan u ladicu, skuplja prasinu
iPad Air - eto ga kod kceri, radi bez ikakvih problema, servisa nije vidio
iPad Pro 9" - eto ga kod mene, radi sve besprijekorno

MacBook Pro
rMBP 15" late 2013 - prije pasr dana sam ga prodao kolegi potpuno ispravnog. Servis je vidao svakih 6 mjeseci, ne zbog kvarova, vec ciscenja HW-a. Bio moj radni stroj po pustinji i prasini konstantno... znaci cisto odrzavanje. Nikada jedan jedini problem.
MB Air 13" 2012 - kcerin.... radi ko sat. Nikad servisa vidjeo
MBP 13 " 2016 w/ touch bar - mom sadasnji radni stroj. Eto ga samnom u pustinji i prasini.... nov je, za sada sve najbolje sto covjek moze reci o laptopu... no, nov je, vidjet cemo....

Eto, ja valida imam srece sa svim tim... tako da moje zadovoljstvo s Apple proizvodima niti jednim dijelom nije dovedeno u pitanje.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 56 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Kratos, toni092, zeljacveseljac, Anonimci (675)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.35 Seconds

Provided by iJoomla SEO