Preporuke za obuću za trčanje
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Preporuke za obuću za trčanje


27.01.2017 | 09:12
Kloba, kolko dugo (kad si poceo), koliko cesto trcis i po kakvim podlogama?
Imas viska kila?

Ne znam ni ja ko je Peharec, ali Google zna :-D.
27.01.2017 | 10:16
Trčao sam prije, kada sam bio mlađi i po šest dana tjedno, sada više ne trčim mada razmišljam o tome jer sam se udebljao... Počeo sam s 20 godina, ranije sam ronio na dah, plivao i onda odlučio početi trčati. Najviše što sam trčao u komadu je bilo dva puta po godinu dana šest dana tjedno po 8 km dnevno, bez iznimke koji su praznici, padala kiša ili snijeg...
Trčao sam po asfaltu i šumi u krugu Črnomerec, Kustošija, Rudeš, Grmoščica...
Sada imam 37 godina, i na 184 kg sam nagruvao 105 kg i puno sam predebeo. To je previše kila za trčanje jer bi mi koljena otišla, mada bih izdržao jer kapacitet i iskustvo imam, ali mladost nemam.
Tako da razmišljam ili kupiti bicikl, ili duge svakodnevne šetnje da skinem na 95 kg i onda mogu opet trčati...
27.01.2017 | 10:33
Stafanjos isto pitanje...

kolko dugo (kad si poceo), koliko cesto trcis i po kakvim podlogama?
Imas ti viska kila?

Kloba, ti mislis da si s 37 godina prestar?
Ja s 39 trcim vise nego ikada i uzivam vise nego ikada... imam nesto manje kila nego ti.
27.01.2017 | 10:40
Tito kaže:
Stafanjos isto pitanje...

kolko dugo (kad si poceo), koliko cesto trcis i po kakvim podlogama?
Imas ti viska kila?

Kloba, ti mislis da si s 37 godina prestar?
Ja s 39 trcim vise nego ikada i uzivam vise nego ikada... imam nesto manje kila nego ti.


prvo sam poceo 2009. i to je trajalo do negdje 2012. ali sve slabije pri kraju, sada sam opet poceo cesce od kraja 2015. ajmo rec da je prosjek dva puta tjedno (jer se zalomi da par tjedana nikad, pa neki put svaki dan, pa svaki drugi) nije regularno. cilj mi je samo povecati aktivnost.

po zimi trcim samo po sumi (znaci trail) a ljeti trcim lungo mare (znaci tvrda podloga).

Imam 178cm i 80kg. (malo vise nego bi smio imat ali nije pretjerano preko)
27.01.2017 | 11:02
prvo sam poceo 2009. i to je trajalo do negdje 2012. ali sve slabije pri kraju, sada sam opet poceo cesce od kraja 2015. ajmo rec da je prosjek dva puta tjedno (jer se zalomi da par tjedana nikad, pa neki put svaki dan, pa svaki drugi) nije regularno. cilj mi je samo povecati aktivnost.

po zimi trcim samo po sumi (znaci trail) a ljeti trcim lungo mare (znaci tvrda podloga).

Imam 178cm i 80kg. (malo vise nego bi smio imat ali nije pretjerano preko)


Tenisice mijenjas redovito?
27.01.2017 | 11:05
Onaj prvi period sam promijenio 3 para. A sada paralelno salamonke i asics. Makr asics vise necu nosit zbog zuljeva. Pa cu probat u mizuno(njih inace nosim ovako svako dnevno ali ce dobit promociju u running shoes(jer to i jesu)).
27.01.2017 | 11:39
To su ortopedski kirurzi
27.01.2017 | 12:22
Somatopedija, ortopedija, fizikalna medicina i rehabilitacija, sportska medicina - zahvatili su oni više područja i napravili cjelinu u tim klinikama...
01.02.2017 | 14:42
stefanjos kaže:
Rekao sam OK tehniku, a ne dobru. Neznam koja je pravilna, vodim se time da trčim i da stanem kad sam umoran.


Možda je u ovome problem. Što ti točno znači "kada si umoran"? Po mojim saznanjima bitno je ne preforsirati se i pratiti trening plan. Ako trčiš dok više ne možeš. mislim da to definitivno nije dobro.
01.02.2017 | 14:46
Riba kaže:
stefanjos kaže:
Rekao sam OK tehniku, a ne dobru. Neznam koja je pravilna, vodim se time da trčim i da stanem kad sam umoran.


Možda je u ovome problem. Što ti točno znači "kada si umoran"? Po mojim saznanjima bitno je ne preforsirati se i pratiti trening plan. Ako trčiš dok više ne možeš. mislim da to definitivno nije dobro.


To je bio eufemizam koji objasnjava da je trcanje prirodna pojava i nema neke nauke. Ja trcim vremenski, pol sata po trcanju jer sad kad su ispiti jednostavno nemam vremena. Nema sumnje da mogu jos sat vremena izdrzat

Znaci, ne premorim se, nego cesto krivo nabasam, stanem na neki neucvrsceni kamen i onda me koljeno (ovisi kojom nogom krivom stanem). Ali nije da je to svaki put razlog, mozda trcim prebzro nizbrdo (a tu su hvala Bogu samo brda, nema nigdje ravnog dijela da se mogu istrcat)
01.02.2017 | 18:31
Mda, ja se silom prilika držim samo ravne podloge.
01.02.2017 | 18:33
Riba kaže:
Mda, ja se silom prilika držim samo ravne podloge.


Čovječe ti mi u budućnosti odgovaraš


A jedina ravna podloga je lungo mare (makar i ona ima svojih laganih uspona i padova), no problem je doć do njega, ako odem pješke, brzo sam dolje, ali za gore mi je 25 minuta pješke, trčat ne mogu gore jer realno, nitko ne može

A dok odem autom i vratim se, pa još i parking platit....

Idem kad imam vremena, a kad nemam trčim po šumi :/
01.02.2017 | 22:15
pauziraj kada ako boli. mozes si samo pogorsati stvar, zajebi pricu.

ma nacin na koji trcimo (tene sa jakom amortizacijom) u kombinaciji sa tvrdom podlogom neizbjezno vode do trosenja hrskavice i razvaljuju koljena i donji dio ledja.
kombinirati sa pauzama u kojima udaras biciklu, plivanje, graditi misice oko koljena, postepeno dizati kilometrazu nakon pauze, mozda i koristiti suplemente tipa elastijoint.
u svakom slucaju neugodno. :/
29.03.2017 | 19:26
Evo da na neki način zaključim ovu temu, trening plan je završen, 11 kilograma je skinuto, sve gaće opet stanu na guzicu bez problema i cilj je ostvaren! Sada planiram malo eksperimentirati sa interval treningom jednom ili dva puta tjedno, a možda si priuštim i paddleboard preko ljeta.

runtastic.png
29.03.2017 | 20:48
Primjećujem da si ostvario i dodatni cilj da si se ukopao 196 m pod zemlju.
29.03.2017 | 22:18
bome, 11 kila. bravo!
samo nastavi.
30.03.2017 | 07:37
Svaka čast. Baš sam ti pogledao prvi post, 10. listopada si ga stavio i reko da si prešo 90 kila. Znači sada si na 80 ili 79. U manje od pola godine - zaista super. Koliko često si trčao i kolike razdaljine po treningu, baš me interesira?
30.03.2017 | 07:57
Ja sam poceo trcati prije mjesec i pol, svaki drugi dan izmedu 6 i 10km ovisno koliko imam vremena. Jedini rezultat je +2 kg i bole me koljena. Niti imam vise energije niti se bolje osjecam. Jedem manje jer mi nakon vise kretanja nije do jela. I onako imam visak kilograma. Kad mogu ocekivati da se trend okrene?
30.03.2017 | 08:11
Trcis i jedes manje, a dobio si 2 kg... jesi siguran?
30.03.2017 | 08:27
Jesam, na zalost.
30.03.2017 | 08:34
nvarga kaže:
Jesam, na zalost.

Primjećuješ li da se masnoća smanjila? Možda si misice dobio samo? A mišići su gušći pa samim tim i teži od masnoće
30.03.2017 | 08:46
Time se i ja tjesim. Nisam bas siguran ni u to.
30.03.2017 | 08:52
Samo nastavi tako. Kruh izbaci. Jedi one suhe tostove ako bas moras kruh.
30.03.2017 | 10:05
I ubaci dan ili dva tjedno odmora, tijelo ti se previše umara - to sam i ja radio pa i kad počneš mršaviti - mišići nogu će i biti non stop napeti. Pogledaj bilo koji sajt o trčanju, domaći ili strani, odmor je bitan koliko i vježba. Uzmi vikend za odmor, primjerice. U ponedjeljak ćeš letit!
30.03.2017 | 12:05
Kloba kaže:
Svaka čast. Baš sam ti pogledao prvi post, 10. listopada si ga stavio i reko da si prešo 90 kila. Znači sada si na 80 ili 79. U manje od pola godine - zaista super. Koliko često si trčao i kolike razdaljine po treningu, baš me interesira?


Da, taman oti[ao ispod 80. To bi trebalo biti taman normalno, cca 1/2 kile po tjednu. Nisam puno razmisljao, koristio sam "Weight Loss" training plan u Runtastic aplikaciji, pocinje jako lagano tri puta tjedno, na kraju je bio 6 puta tjedno u minutama 30/45/30/50/-/30/70. Nikakvih bolova i problema nije bilo, tako da palac gore. Najveca razdaljina mi je 13.5 km u tih 70 minuta.
30.03.2017 | 12:14
nvarga kaže:
Ja sam poceo trcati prije mjesec i pol, svaki drugi dan izmedu 6 i 10km ovisno koliko imam vremena. Jedini rezultat je +2 kg i bole me koljena. Niti imam vise energije niti se bolje osjecam. Jedem manje jer mi nakon vise kretanja nije do jela. I onako imam visak kilograma. Kad mogu ocekivati da se trend okrene?


Kada sam ja krenuo prvo sam naucio da je osnovna greska koju rade pocetnici da krenu odmah "pre junacki" i onda im se zivot smuci, cini mi se da si i ti upao u tu klopku. Trening plan koji sam ja koristio je poceo doslovno 3 puta tjedno i to interval 1 minuta trcanja / 1 minuta hodanja, ukupno 20 minuta. Nakon toga se postepeno interval produzuje, mislim dam sam tek nakon mjesec dana trcao 10 minuta u komadu, a na samom kraju je bilo 70 minuta u komadu, tako da nije ni cudo da si razbijen ako si odmah krenuo sa 6 km! Ja sam samo jednom imao laganu bol u jednom koljenu ali kako je bila pauza po planu do iduceg trcanja je proslo i to je sve.
30.03.2017 | 15:09
Ne mogu ja trcati full 6km - to je kombinacija trcanja i brzog hoda. Trcim koliko mogu cca 2km pa 500m hoda pa opet trk. Trudim se ici svaki drugi dan, ali ako ne mogu trcati onda barem odhodam tih 6km. Ali fakat imam zeznut metabolizam.
30.03.2017 | 16:27
Slažem se, svatko individualno reagira na to. Ja bih ti preporucio da pokusas jako lagano i postepeno dizati kilometražu da ti ojačaju zglobovi i misici, to je generalna ideja i kod mene je eto sve prošlo bez problema. Ako ti nešto ne funkcionira pokušavaj drugačije.... a druge strane kazes da si vec mjesec i pol aktivan, napretka bi vec trebalo biti barem sto se boli tice. Da nije problem u obuci?
30.03.2017 | 17:38
nvarga kaže:
Jesam, na zalost.


Imaš drugi problem, a to je metabolizam. Mislim da tu nema puno pomoći, imam i ja sličan problem, pa ispod 90 kg mogu doći jedino da gladujem. Neda mi se trčati, pa bicikliram svaki dan na job i doma oko 12 km ukupno i još kad stignem odem s drugim bajkom na duže vožnje, ali čim se napijem vode...udebljam se
30.03.2017 | 17:56
Smanjite (drastično) unos soli
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 55 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.20 Seconds

Provided by iJoomla SEO