Ljetovanje... opet? :)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ljetovanje... opet? :)


08.07.2017 | 19:30
A u prijašnjem postu (Akrapovič, jeli?) smo shvatili da si bajker, ako ne pretpostavljam previše.
Ovo zaista nije zapostavljanje ikakve prepirke, samo me zanima tvoj odgovor na sljedeće pitanje:
- a kako onda komentiraš kada se skupi pedesetak ili više vlasnika mrcina od motora, što ležaljki, što čopera - nije bitno (bučni su isto - to je bitno). I odu na vožnju. Ok oni uznemire svaki kvart na pola minute i manje, ali opet uznemire... Možda neka beba negdje spava... Pa mama popizditis dobije kada prođete...
Hoću reći, ljudi smo, oduška si nekog moramo dati.
A sada kako i u čemu - to je na svakome od nas da odluči za sebe...
  • Hammer
  • Posjetitelj
08.07.2017 | 19:55
Kloba kaže:
kako onda komentiraš kada se skupi pedesetak ili više vlasnika mrcina od motora, što ležaljki, što čopera - nije bitno (bučni su isto - to je bitno). I odu na vožnju. Ok oni uznemire svaki kvart na pola minute i manje, ali opet uznemire... Možda neka beba negdje spava...


Mislim, ako je tebi prolazak vozila ista stvar sa očiglednim divljanjem i namjernim bučenjem cijelu noć, deranjem itd itd onda stvarno nemam što za reći. Moto-susreti se ne održavaju pod prozorima hotela, buka motora je vrlo subjektivan dojam jer je buka zakonski propisana u dB na tehničkom pregledu, a i taj prolazak takove kolone se događa jednom u ne znam koliko (ti ju nisi vidio godinama), no divljaka koji revu Torcida ili BBB viđamo svako malo da sramote i grad, i državu, i sve nas...

Sad se potrudi izmisliti još neku usporebu...
08.07.2017 | 20:01
E baš neću - lijepo sam rekao da se ne namjeravam prepirati.
A spomenuo sam da na kratko buku proizvedu, molim te - nisam izjednačio to dvoje.
A to da vas nisam vidio, pa skupljate se nasuprot pekarne Klas kod Rudeške, (živim tamo preko pruge i tamo kupujem kruh) tako da sam vas vidio ove godine, ili prošle - definitivno nisu prošle godine...
I ne izmišljam ništa - izbacujem činjenice - kao i ti.
Ali OK, ti si u pravu.
P.S. I nigdje nisam pohvalio revanje i kukaste križeve, čitaj malo jasnije - jbt. ispada da sam svim srcem Torcidaš, BBB-ovac i navijač Bešikataša u jednom... Ajmo sniziti tenzije malo?
Ili smanjiti gas, kako ti ga je draže
Ne znam zašto se ljutiš?
08.07.2017 | 20:03
smayoo kaže:
Također, kome je more na Kvarneru pretoplo (meni!), a ne sviđa mu se ideja kupanja u Gorskom kotaru, preporučam podvelebisko primorje. Sv. Juraj, Donja Klada i dalje, sve do Tribnja Sv. Marije Magdalene. Tamo su vrlo jaki i dugotrajni (čak i nakon dugih suša) podmorski izvori (vrulje) radi čega je more uvijek puno hladnije, nego drugdje.


Ma i Malinska ima mjestimice vrulja. Al danas su valjda presušile.
Prošli vikend mi bila hladna, a ovaj topla. Nikak na zelenu granu.
08.07.2017 | 20:07
Čekaj, šta su vrulje - podvodni izvori hladne riječne vode? Ako je to to, to sam doživio u maloj uvalici u Jadranovu, meni super stvar!
08.07.2017 | 20:17
A sada kad si me povukao za jezik - Hells Angelsi su mile bebe naspram navijača, jelda? Isfuravanje droge, ubijanje na koncertu Rolling Stonesa (ili i to izmišljam?)...
Ne trebamo se prepirati, ali ne volim kada me se naziva lašcem.
Kada nešto ne znam, otvoreno priznam. Kada znam, kažem. Ako imaš problem s time, ti si taj s problemom...
Opet objašnjenje, jer vidim da je potrebno - ovime ne tvrdim da si ti ili tvoji kolege bajkeri pripadnici bilo kakve lude bajkerske skupine, samo kažem da ih ima i ludih... Po cijelome svijetu, baš kao i navijača...
P.S. I dare you, rekli bi Ameri - izvuci jednu rečenicu koju sam izmislio. Ajde molim te, i ovdje ću ti se javno ispričati i pokajati se pred svima. Ajde izvuci, molim te.
To što ti za nešto nisi čuo, ne znači da nije istina.
08.07.2017 | 20:30
I da - prolazak ove kolone desio se ne jednom u godini, ili u dvije - nego samo jednom.
Znači, Policija je valjda proradila svoje tu noć, ili kako to objasniti - taj čudan fenomen?
Toliko o "jednom u godini" i "nikada nisi vidio kolonu"...
A Kustošija je inače prepuna tvornica pa je tu u redu skupiti se, jel?
Ja sam tu rođen, meni je nekako još više puna malih građa od toga kako opisuješ Split - samo kućice i pokoja zgrada, hostel, bez hotela...
Ali i to izmišljam - ziher...
Da buka motora je vrlo subjektivan dojam - tebi je u kacigi.
A da na stadionu nije propisana maksimalna jačina navijanja - nisam znao... Inače, to se zna kada ga se gradi, prijatelju... Građevinci će ti potvrditi.
Ili Malnar, koji je prolazio Učku na XX-ici s po 300 na sat - to je OK bilo, sve unutar zakona?
Buka subjektivan dojam, jel - u tunelu?
No, i ovo sam izmislio, nikad Malnar nije imao XX, nit je vozio Učkom 300 na sat tada jedan od najbržih motora na svijetu.
Pazi, volim Malnara - ali povlačiš me za jezik da bi ti feljtone mogo natruckat koliko si u krivu. Nisam ništa izjednačio, govorio sam o fanatizmu, ne o izgrednicima na stadionima, nego o ljubavi za klubom.
Očigledno, e tu se možda varam, nisi bio niti u Barceloni niti u Splitu dulje od tjedan dana.
A ako jesi, moje duboke i iskrene isprike - jer tko sam ja da ti mišljenje mijenjam, na kraju krajeva.
Eto.
Basta!
08.07.2017 | 20:33
Kloba kaže:
Čekaj, šta su vrulje - podvodni izvori hladne riječne vode? Ako je to to, to sam doživio u maloj uvalici u Jadranovu, meni super stvar!


To su ti mjesta gdje podzemne vode utječu u more. Mislim da ih ima više tipova. Zamisli podzemne tokove vode s viših terena koji kroz pukotinski sistem krša najlakše izvire na površinu, no u ovom slučaju ispod razine mora, po sistemu spojenih posuda. Vrulja ima dosta na Kvarneru. E sada, ako nisu posebno istražene, vrulje mogu biti recimo povremenog karaktera. Kao što recimo može biti "filtrirana" fekalna/oborinska voda. Zašto fekalna, ili je loša kanalizacija ili kanalizacije uopče nema, ali zato recimo ima vodopropusnih septičkih jama.

Tako da kad vidiš vrulju, nemoj joj se baš pretjerano veselit, pogotovo ako je vrulja u blizini nekog naselja.
08.07.2017 | 20:35
Ne, ne - onda pričamo o krivom - kako se zove kada riječna voda ispod pećine na obali utječe u more, ono kada dođeš do nje pa je osjetno hladnije i na površini... kamoli pod vodom na 5 ili 10 metara.
08.07.2017 | 20:42
To ti je to. Vrulja može biti tik uz obalu, a rijeđe su one koje se recimo nalaze na udaljenosti od nekoliko destina do stotinu metara, a da su kao takve vidljive okom ili tijelom osjetljive.
08.07.2017 | 20:57
Pa to mi je bilo super!
Samo je ubrzo (pričam o nekoj 95-oj) došao neki budža, kupio parceletinu od gore do mora, pa sagradio kućerinu, teniski i košarkaški teren, bazen i taj vrt koji se spuštao do plaže - tu je stavio tri srne (zabrijao si da je Tito, valjda). Plažu je zagradio, ne tu uvalu o kojoj pričam, već susjednu (dijeli ih baš ta stijena pod kojom dolazi vrulja, jel?) i na obali sagradio one vodene tobogane - brzi crveni i zavojiti plavi.
I onda je umro.
Sada mu se djeca kolju oko toga... A srne jadne, pitaj Boga šta je s njima bilo...
Ali to su bile devedesete, pa se arhitekti nisu često unajmljivali, nego je budža digo kocket'nu i na nju sa svake strane i kata balkone- i to je to, jelte
Tako da je to ogromna kuća, ali ružna brate...
Podsjeća me na onaj monolit u Mecci
  • Hammer
  • Posjetitelj
08.07.2017 | 21:03
Kloba kaže:
I da - prolazak ove kolone desio se ne jednom u godini, ili u dvije - nego samo jednom.

A na stadionu nije propisano navijanje - nisam znao...


Huh, fakat imaš bujnu maštuu izmišljanju razloga da bi si dao za pravo, spreman si rastegnuti od nemila do nedraga, iako sam ja mislio i referirao se samo na jedno mjesto i jednu priogodu, no ti toneš u nekakve bezvezne generalizacije, netočne u samom startu...

Ako je taj prolaz motora bio samo jednom - čemu onda filozofije i generalizacije?

A ne znam o kakvom stadionu pričaš, ja govorim o čoporu majmuna (tzv. "navijača") koji se cijelu noć voze oko hotela ne bi li nespavanjem i neodmaranjem igrača protivničke momčadi izmorili za utakmicu, čime jebeno krše javni red i mir, mir gostiju hotela itd itd - BTW, ti si sam tako opisao tu situaciju, sada odjednom briješ o nekakvoj Kustošiji, stadionu, Malnaru (ja sam ikada rekao da je njegovo ponašanje bilo zakonito ili u redu? Ne sjećam se toga...)...

Ipak, vrhunac mi je ovo:

"Nisam ništa izjednačio, govorio sam o fanatizmu, ne o izgrednicima na stadionima, nego o ljubavi za klubom."

Jer sam nekako siguran da ti najveći izgrdnici upravo ljubav za klubom imaju kao glavnu mantru, i u tome se nekako dijametralno razlikujemo u shvaćanjima i tumačenjima... fanatična ljubav za klubom u hrvatskoj režiji je nekako izjednačena sa izgrednicima, ili recimo to točnije - kriminalnim huliganima. A kod mene i sa potpunim glupanima, jer kako rekoh - ako ti je navijanje za klub smisao života, osobito da zbog toga posežeš za nasiljem bilo koje vrste - odi se liječi, nađi si život, jer gluplje i besmislenije teško da ga možeš provoditi...
08.07.2017 | 21:08
Huh, fakat imaš bujnu maštuu izmišljanju razloga da bi si dao za pravo, spreman si rastegnuti od nemila do nedraga, iako sam ja mislio i referirao se samo na jedno mjesto i jednu priogodu, no ti toneš u nekakve bezvezne generalizacije, netočne u samom startu...
Šta je netočno? I bezvezno, ili generalizirano?
I ako me smatraš takvim glupanom, onda ne bih znao ništa osim "Dinaaamooo, mooooj Dinamoooo".
I napisao sam da nisam navijač. Ali vidim da te sekiram već dva sata - pa mislio sam da ne doživljavaš debile, kako me ti (da skratimo tvoje rečenice u riječ, to se može znaš - samo treba MAŠTE) nazivaš?
Napisao si da nikada nisam vidio kolonu.
Ja ti odgovaram - vidio sam bajkere kako se skupljaju kod dućana s motorima kod raskrižja Rudeške i Zagrebačke, nasuprot pekarne Klas. Ako si bajker, valjda si nešto čuo o tome, ili nisi?
I znaš, kada već spominješ "glavnu mantru" - čovjek je multifunkcionalno biće, može raditi više stvari odjednom, ako nisi do sada znao. Probaj, možda ti se svidi.
Ako voli nogomet, to ne znači da mu je ostatak svijeta veliki upitnik - kako ti postavljaš stvari.
Ja recimo, se neću spustiti na taj dječji nivo, i priznat ću da sam viđao itekakve Harley Davidsone koje voze mladi doktori u Vinogradskoj. Znači, čovjek je intelektualac, i voli motore.
A sada te zaista lijepo molim, ajmo stat.
Da "imam bujnu maštu".
Ako ja imam bujnu maštu, stari ti je NEMAŠ uopće.
Tko je na gubitku?
Ali Ok - jači si, pametniji si - imaš većeg od mene - i super tetovažu (ovo nije sprd, dobro izgleda na ruci) - što god ti pomaže da zaspiš,
OK?
08.07.2017 | 21:20
Motori mene baš posebno ne impresioniraju. Čak štoviše znam par ljudi koji su se gadno sjebali, uglavnom tuđom krivicom. Nekolicina njih nije više nikad sjela za motor, nekima je trebao jedan ozbiljniji a nekima dva ili tri pada da shvate da je to zajebana stvar. Turiranje motorom mi nije baš neki miliji zvuk, ali recimo nekog auta(V6, V8, turbaci, neke modifikacije).... e to je nešto sasvim drugo.
08.07.2017 | 21:26
JOHN kaže:
Motori mene baš posebno ne impresioniraju. Čak štoviše znam par ljudi koji su se gadno sjebali, uglavnom tuđom krivicom. Nekolicina njih nije više nikad sjela za motor, nekima je trebao jedan ozbiljniji a nekima dva ili tri pada da shvate da je to zajebana stvar. Turiranje motorom mi nije baš neki miliji zvuk, ali recimo nekog auta(V6, V8, turbaci, neke modifikacije).... e to je nešto sasvim drugo.

Meni je stari na Kajfešu izvadio (još dok je specijalizirao) dobio tipa koji (klinca, dijete niti 18 godina staro s đubretom ležaljkom) da mora probati spasiti vozača koji se full speed ili ispod toga, ali ne puno zabio u stup. Dečko je imao kacigu. Kada su mu je skinuli, glava mu se popola raspolutila...
Zamrzio je motore odonda.
08.07.2017 | 21:31
Kakva fekalna kanalizacija, JOHN, wtf? Postoji JASNA razlika između prirodnog podmorskog izvora i neispravne septičke ili "kanalizacije" koja se izlijeva u more . I u temperaturi, i u razlici tlaka, i u okolnoj morskoj flori i fauni. Tamo gdje se praćakaš u fekalnoj odvodnji (npr. upravo tamo gdje si spomenuo - u Malinskoj ili Njivicama ili duž makarske rivijere gdje su svi uvjereni da je važnije zidati svake godine još jedan kat na apartmanske monstrume, nego urediti kanalizaciju), ispust NIJE hladniji od okolnog mora, često je na dubini ispusta hidrostatski tlak mora dovoljno velik da ne izbija direktno na površinu (pa se po bonaci ne vidi drugačija površina mora na tom mjestu), a u moru prevladavaju morska salata i cipli.



Tamo gdje imaš jake prirodne podmorske izvore slatke vode (na Jadranu sigurno duž podnožja većih planina - Učke, Velebita, Biokova - i to uredno i do pola milje, tj. oko 900-1000 m od obale - a onda i svugdje drugdje), očita je razlika u temperaturi od 3 do čak 7-8ºC na površini mora (slatka voda je rjeđa od morske pa nakon izviranja "isplivava" na površinu i širi se), voda izvire u pravilu znatno većim tlakom, nego što je tlak na dubini izvora, pa je na površini vidljiva "mrlja" ili čak turbulencije, ako je dubina manja, a u moru u okolici vrulje možeš vidjeti jadranski bračić (ako je vrulja skroz uz obalu), kamenice (oštrige), često bude puno ježinaca s kratkim bodljama i, ako je vrulja vrlo jaka, jegulja.



08.07.2017 | 21:32
A samo gledaj koju će Rimac reklamu dobiti nakon ove nesreće u Švici.
Ma tako mi je drago radi dečka. High tech u HR, tko bi reko?
Concept One dere LA Ferrari u startu za sto metara u par sekundi, pogledaj na YouTubeu.
Clarckson se zaljubio u auto, iako mu se kolega slupao...
08.07.2017 | 21:34
Ajmo mi malo odkuhati ili zakuhati prepisku ove dvojice @Kloba kad si već spomenio Sušeca ( mislim na starijeg Božu ) i Malnara, jel ti znaš da su oni radili za tajnu službu u bivšoj državi. Hoću reći ajmo mi na politiku da se možemo grupno svađati lol.
btw. danas sam krepao od smijeha. Kad je bilo suđenje Andriji Artukoviću, onda mu je Nobilo rekao da on nikad neće dočekati da Hrvatska bude nezavisna država...veli Andrija njema, ja možda neću, ali vi hoćete hahaha.
08.07.2017 | 21:35
Smayoo, u Jadranovu je bilo ježinaca, istina.
A cipli, oni su kao loši? Jedu fekalije ili što?
Pitam iskreno, pojma nemam o tome i zanima me.
08.07.2017 | 21:40
Ciplima ne smeta zagađeno more, već naprotiv, hrane se tim otpadom. Zato ih uvijek ima puno (relativno, u odnosu na svu ribu koje u takvom moru ima, odnosno nema) u lukama i drugdje gdje je more zagađeno. Ima ih i tamo gdje nije zagađeno, čak i u velikim plovama, oko ušća rijeka i sl, ali tamo gdje je zagađeno gotovo da i nema druge ribe osim njih.
08.07.2017 | 21:43
Smayoo u tokove podzemnih voda ulazi svašta i ne postoji JASNA razlika, osim ako ju ne pratiš. Postoji samo razlika o kojoj podzemnoj vodi pričamo. U geotehničkom profilu terena prema istražnim bušotinama može biti registrirano nekoliko pojava podzemnih voda kao i nivoa podzemnih voda. U onaj plići nivo podzemne vode u kršju svakako ulazi drek i taj drek nemre zagrijat tu vodu i taj drek dok stigne do mora ima bitno nižu temperature od one iz guzice iz koje je ispao i temperature samog mora.
Takva zasrana voda priznao ti to sam sebi ili ne, privlači sitnu ribu, a za njom krupnu. A jež baš nije toliko osjetljiv da ga na takvom mjestu nebi bilo. Potrebno je daleko jače zagađenje od dreka da bi se ježinci povukli.
Dakle, pričam sve s aspekta plićih podzemnih voda koji se pojavljaju u određenim hidrološkim momentima a s kojima se mješaju vode iz septičkih itd. pri čemu stvaraju povremene vrulje u priobalnim dijelovima.
Nabušio sam se ja svega i svačega po cijeloj HR i znam o čemu pričam, al o tome se puno ne priča jer ipak živimo od turizma.
08.07.2017 | 21:45
cariblanco kaže:
Ajmo mi malo odkuhati ili zakuhati prepisku ove dvojice @Kloba kad si već spomenio Sušeca ( mislim na starijeg Božu ) i Malnara, jel ti znaš da su oni radili za tajnu službu u bivšoj državi. Hoću reći ajmo mi na politiku da se možemo grupno svađati lol.
btw. danas sam krepao od smijeha. Kad je bilo suđenje Andriji Artukoviću, onda mu je Nobilo rekao da on nikad neće dočekati da Hrvatska bude nezavisna država...veli Andrija njema, ja možda neću, ali vi hoćete hahaha.

Cairblanco, nije mi se pohvalio, (mlađi - sa starijim je uvijek bilo malo više od dobar dan, kako ste?). Božo ti ima dva sina, starijeg 1975. godište - Sinišu - koji je radio ja mislim na Radio Ciboni i Hini, sada ne znam gdje je. Mlađi je Saša, on i Filip Brkić su ti dobili duet posao na Novoj još dok je bila u vlasništvu nekog lopine, ne ovome sada - i u duetu su komentirali tekme. Jednom sam ja išao sa Saletom, to je tada bilo u Dubravi u prostorijama Jadran filma. Šutio sam, naravski, samo me zanimalo kako to izgleda kada komentiraš tekmu. Ono tamo? Užas! Doslovce školska klupica, ispred dvije stolice, iza đubre od ekrana, pa plava slika s natpisom na engleskom uključujemo se za... i odbrojavanje kao u NASA-i...
I sada, i stari i sin su pušači, čuješ starom po glasu - i dođe ti da zakašlješ. I onda moraš isključiti onaj mikrofon na slušalicama jer ćeš kašljati u eter. Čini se jednostavan posao, ali stvarno nije. Brle ga je u početku lajao, nije znao stat - ljudi su se baš bunili na njega. Ali ponavljam, radio novinar - ostalo mu u krvi - još pratio košarku...
Ali ovo nisam znao. A Božo ima loooveee, uuuhh. I vozi ti samo i jedino Peugeote 508 ili te klase iste marke. A plaća, ne želiš znati. On ti je otišao s HRT-a da bi mu sin dobio stalni posao kad je Boris Mutić umro pa se otvorilo mjesto u sportskoj. Ali ja kada slušam malog Saleta - on je meni baš mini me iz Austina Powersa, čak se i oblizuje ko stari kada komentira. Ali je uvjet bio i da završi faks do 2010. godine, pa se s FPZ-a prebacio na Hrvatske studije i diplomirao. Jel učio ili kupio, ne bih znao. Imam svoje mišljenje, ali neću reć.
I još ti je na svako, ali svako Europsko ili Svjetsko prvenstvo vodio po jednog sina. Ne oba, ipak plaća HRT - da se ne bi kome zameril, ne:)
Ali Sale ti ima sliku iz Francuske, di ti on stoji dva reda ili tri (nebitno) iznad Zidana kada diže pehar.
Stari mu je vidio cijeli svijet osim Latinske Amerike.
Sale je u Brazilu bio...
08.07.2017 | 21:54
A ovo za Artukovića nisam niti ulovio, da ti budem iskren. Gledam cijeli dan dokumentarac od Netflixa Keepers, u Baltimoreu 1967. ubilo časnu sestru (izrazito katolički grad, nisam to znao - Irci i Poljaci, i crnci od milenija) - da bi ispalo da je ona htjela policiji reći za zlostavljanje cura od svećenika, policajaca, ma svih. I riješilo se sve, 47 godina nakon...
Užas...
08.07.2017 | 21:56
smayoo kaže:
Ciplima ne smeta zagađeno more, već naprotiv, hrane se tim otpadom. Zato ih uvijek ima puno (relativno, u odnosu na svu ribu koje u takvom moru ima, odnosno nema) u lukama i drugdje gdje je more zagađeno. Ima ih i tamo gdje nije zagađeno, čak i u velikim plovama, oko ušća rijeka i sl, ali tamo gdje je zagađeno gotovo da i nema druge ribe osim njih.

Onda se oni ne jedu, ili?
I daj mi objasni, čitao sam ali zaboravio, razliku između bijele i plave ribe, i koja je od tih oborita?
I nemoj mi se smijat sad!
Ja sam ti navijač i glup sam ko stup, znaš...
08.07.2017 | 22:15
Kojeg cipla jesti? Samo onog koji ne smrdi.
A koja je razlika. Sadržaj masti i kako su raspoređene. Bitno je da je jedna i druga zdrava. Moja preporuka je da jedeš više plave ribe(inćun, srdela, plavica, šarun, palamida). A i time izbjegavaš ribu iz uzgoja, osim ako sam recimo loviš bijeli ribu.
Svaka riba koja nije iz uzgoja je odličan odabir.
08.07.2017 | 22:18
JOHN kaže:
Smayoo u tokove podzemnih voda ulazi svašta i ne postoji JASNA razlika, osim ako ju ne pratiš. Postoji samo razlika o kojoj podzemnoj vodi pričamo. U geotehničkom profilu terena prema istražnim bušotinama može biti registrirano nekoliko pojava podzemnih voda kao i nivoa podzemnih voda. U onaj plići nivo podzemne vode u kršju svakako ulazi drek i taj drek nemre zagrijat tu vodu i taj drek dok stigne do mora ima bitno nižu temperature od one iz guzice iz koje je ispao i temperature samog mora.
Takva zasrana voda priznao ti to sam sebi ili ne, privlači sitnu ribu, a za njom krupnu. A jež baš nije toliko osjetljiv da ga na takvom mjestu nebi bilo. Potrebno je daleko jače zagađenje od dreka da bi se ježinci povukli.
Dakle, pričam sve s aspekta plićih podzemnih voda koji se pojavljaju u određenim hidrološkim momentima a s kojima se mješaju vode iz septičkih itd. pri čemu stvaraju povremene vrulje u priobalnim dijelovima.
Nabušio sam se ja svega i svačega po cijeloj HR i znam o čemu pričam, al o tome se puno ne priča jer ipak živimo od turizma.

Ako je ovo istina, a nekako mi se čini da je - ne znam - čovjek sam veli da je prošao sve i svašta i dobro obrazlaže zašto se šuti o tome - fuj! Pa koliko je taj Jadran uopće čist? Može li se spasiti, zaustavii zagađenje?
  • Hammer
  • Posjetitelj
08.07.2017 | 22:18
Kloba kaže:
[b]Ako voli nogomet, to ne znači da mu je ostatak svijeta veliki upitnik - kako ti postavljaš stvari.

Ja recimo, se neću spustiti na taj dječji nivo, i priznat ću da sam viđao itekakve Harley Davidsone koje voze mladi doktori u Vinogradskoj. Znači, čovjek je intelektualac, i voli motore.


Iskreno, jedino što zamara - i to jaaaako - je tvoje neshvaćanje osnovnih stvari, već uporno briješ stvari koje te nitko nije ni pitao, ni mislio, ni rekao, ali ti pronalaziš nemoguće poveznice da bi sklapao neku samo tebi razumljivu priču, baziranu na nekoj tvojoj logici... a ako nešto ne volim, to je kada mi u suta stavljaju riječi koje nisam ni mislio, ni rekao, ali sam ih ja "rekao" jer je takvo "logičko shvaćanje" mojih riječi od tebe...

O kakvom životnom multitaskingu ti briješ, nemam pojma, no ja nisam nigdje pomislio da netko ne može BITI (a ne raditi, kako ti navodiš) dvije različite stvari, da ima dva različita interesa... zašto bi netko bio samo jedno, nemam pojma, no ti to valjda znaš... ja samo velim da je onaj kome je nešto tako nebitno i plitko, kao što je biti navijač, glavna stvar u životu - da je taj budala, i iza toga stojim, jer ni on sam, osim valjda nekakvog trkeljanja da sam sebe opravda, nema pojma u čemu je poanta biti navijač... tako da nemam pojma zašto liječnik ne bi vozio motore, ili uopće što je čudno u tome da intelektualac voli motore... iako je to, po meni, promašena usporedba, jer motor JE njegov, on ga posjeduje, on ga je kupio, dok navijač od kluba nema NIŠTA, barem ne materijalno, a o onom "duhovnom" bi se isto dalo popričati, ako sa nikim drugim, a ono sa prihijatrom...

Tako da bih te molio da ubuduće, ako već hoćeš neko tumačenje, prije citiraš moje riječi, bez izvlačenja nekih svojih zaključaka, ja ono što mislim reći i velim ovdje, i želim da se doslovno tako i shvati, bez popratnih filozofija i tumačenja koje nitko nije imao ni na kraj pameti. Ja ipak ne mogu i ne želim odgovarati za tvoje umišljene verzije nepostojećih misli i događaja.
08.07.2017 | 22:21
Pa dobro, koliko puta čovjek tebi treba reć ajmo stat?
Koliko puta te treba zamoliti da prestanemo?
Koliko ti puta reć da si ti u pravu?
Dosadan si više, majke mi...
A ako hoćeš citiranje, evo ti, manijače:
"ja samo velim da je onaj kome je nešto tako nebitno i plitko, kao što je biti navijač, glavna stvar u životu - da je taj budala, i iza toga stojim, jer ni on sam, osim valjda nekakvog trkeljanja da sam sebe opravda, nema pojma u čemu je poanta biti navijač... tako da nemam pojma zašto liječnik ne bi vozio motore, ili uopće što je čudno u tome da intelektualac voli motore... iako je to, po meni, promašena usporedba, jer motor JE njegov, on ga posjeduje, on ga je kupio, dok navijač od kluba nema NIŠTA, barem ne materijalno, a o onom "duhovnom" bi se isto dalo popričati, ako sa nikim drugim, a ono sa prihijatrom..."
Ja onda imam lude usporedbe? Ja pričam o pokretu cijelog grada i u Barci i u Splitu, od doktora, intelektualaca, ribara - ne govorim o navijačima balonjama. U te se skupine djeca učlanjuju kada se rode, takav je to mentalitet. Ne toliko nogomet, koliko kontra vlasti i glavnog grada - što si ti proglasio, rječju - jer znamo da jesi pa ne njajke - idiotizmom. A ja ti 15-i puta ponavljam da oni nisu samo navijači, nego da vole nenormalno svoj klub i to je to. Od Starog Placa preko Poljuda do Camp Noua.
Od staraca brijača, do postolara i doktora znanosti. Malo i Velo misto nisi gledao, očigledno...
I onda još pohvalim, znači idem tebi u prilog, da ima stvarno pametnih ljudi koji vole motore - sve ne bi li stali s ovom IDIOTSKOM raspravom, ali NEEEE - ne može čekić shvatit - pretvrd je to metal...
Išao sam se pomiriti i priznati ti tvoje, a to tvoje razumijevanje mojeg si upravo dokazao...
  • Hammer
  • Posjetitelj
08.07.2017 | 22:31
Kloba kaže:
Zamrzio je motore odonda.


Zašto bi zamrzio motore - pa nisu motori krivi što je na njima budala, kao što ni pištolj ne ubija - ubija onaj koji ga koristi.

Ja sam, stjecajem profesionalnih okolnosti, vidio puno mrtvih i ozlijeđenih u gadnim prometnim nezgodama, pa ne znam zašto ljudi ne zamrze aute kada se sjebu - a zamrze motore??

Prije nekoliko godina smo kao grupa bajkera "gostovali" u Traumatološkoj bolnici u Zagrebu, kirurzi su nam održali predavanja o najčešćim povredama bajkera, a posjetili smo i odjel na prvom katu gdje su ležali neki ozlijeđeni bajkeri.

Najjača fora je bila u tome što su nekolicina najozlijeđenijih, najsjebanijih nesrećama, bili doslovno "bajkeri" - vozači BICIKALA! Nekolicina para- i tetraplegičara, jedan već dvije godine u bolnici u očekivanju daljnih operacija (kao da mu dotadašnjih 13 nije bilo dosta)...

Nitko od njih nije zamrzio bicikle, nitko od uništenih u prometnim nezgodama auta nije zamrzio aute - ali ako se sjebeš na motociklu - zamrziti... sorry, ali ako postoje promašene i bezvezne predrasude (kao da ima nebezveznih predrasuda!), onda je to da je motocikl opasan... opasan je onoliko koliko je opasan onaj koji ga vozi, kao što i nema siguirog auta ako ga ganja budala koja sama u glavi nema ograda i kočnica, i misli da mu nitko nije ravan... Ja tu nikada ne žalim nikoga tko je najebao zato jer je srao gdje ne treba, ja žalim što takova budala gotovo redovito i prečesto unesreći posve nevine oko sebe... i da bude u stilu Murphyja - govno preživi, nevini odu pod zemlju...

Određeni rizici postoje, ali to je slučaj kod svakog prometnog sredstva...
08.07.2017 | 22:31
Kloba kaže:
JOHN kaže:
Smayoo u tokove podzemnih voda ulazi svašta i ne postoji JASNA razlika, osim ako ju ne pratiš. Postoji samo razlika o kojoj podzemnoj vodi pričamo. U geotehničkom profilu terena prema istražnim bušotinama može biti registrirano nekoliko pojava podzemnih voda kao i nivoa podzemnih voda. U onaj plići nivo podzemne vode u kršju svakako ulazi drek i taj drek nemre zagrijat tu vodu i taj drek dok stigne do mora ima bitno nižu temperature od one iz guzice iz koje je ispao i temperature samog mora.
Takva zasrana voda priznao ti to sam sebi ili ne, privlači sitnu ribu, a za njom krupnu. A jež baš nije toliko osjetljiv da ga na takvom mjestu nebi bilo. Potrebno je daleko jače zagađenje od dreka da bi se ježinci povukli.
Dakle, pričam sve s aspekta plićih podzemnih voda koji se pojavljaju u određenim hidrološkim momentima a s kojima se mješaju vode iz septičkih itd. pri čemu stvaraju povremene vrulje u priobalnim dijelovima.
Nabušio sam se ja svega i svačega po cijeloj HR i znam o čemu pričam, al o tome se puno ne priča jer ipak živimo od turizma.

Ako je ovo istina, a nekako mi se čini da je - ne znam - čovjek sam veli da je prošao sve i svašta i dobro obrazlaže zašto se šuti o tome - fuj! Pa koliko je taj Jadran uopće čist? Može li se spasiti, zaustavii zagađenje?


A gledaj, nije baš da se kupamo u kakici i sl. niti je takva drama.
Po mom pisanju bi se moglo tako protumačit.
Ipak imamo još koliko toliko čisto more, kada bi se usporedili s drugima. A ako baš želiš super čisto more, kloni se velikih sredina i više se drži otoka i malih uvalica.
Što se više bude razvijao turizam to će more biti gore. U pravilu kod nas infrastruktura i svijest ljudi adekvatno ne prati razvoj turizma koji se sam po sebi nameće.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 15 minuta
  • Kloba: Na Bačvicama, sorry
  • Kloba: Sjećam se. Spavali su u onom hotelu na Žnjanu. I ja sam tamo noćio jednom. Jako dobar hotel. Ko jučer da je bilo. Kako je Laušević rekao "Godine prođe, dan nikako". :)
  • drlovric: Prvi i zadnji put sam HR reprezentaciju gledao na Poljudu protiv Brazila. Davno je to bilo.
  • Kloba: I zaključno da se i ja priljučim - samo da se nešto novo i zanimljivo događa! :D
  • Kloba: Ma što se atmosfere tiče, nema do Poljuda. Još samo da nisu u svađi s HNS-om, svaka reprezentacija tamo se smrzne kada dođe. Samo šta ćeš kada kafići u koju zalaze Torcidaši otvoreno stavljaju znakove "ne poslužujemo osobe koje su došle gledati reprezentaciju". U tom stilu. Ne vole HNS nikako.
  • Kloba: Evo link [link]
  • Kloba: drlovric, pa spomenuo sam to ako ti je promaklo. Točnije, zacrtali su si da za 112. rođendan Hajduka (11. 02. 2023.) dosegnu probjku od 112 tisuća članova. A kako su ranije stigli sa 60 preko sto, nije bilo nerealno to očekivati. A po podacima za 2022., ako ne griješim, Real je imao 120 tisuća članova
  • drlovric: Ma nema veze, samo nek se nesto desava :D
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.19 Seconds

Provided by iJoomla SEO