Firefox i facebook
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Firefox i facebook


25.06.2016 | 10:51
na svom Mac-u imam safari i firefox ...više koristim firefox, no posljednjih nekoliko dana imam problem s facebookom... dok na safariju radi normalno, na firefoxu je rad otežan ... ne dozvoljava mi neke radnje (provjera obavijesti .. klikom na neku obavijest ne otvara mi se ista već samo bijela stranice ... ne otvara mogućnost uređenja statusa ili postavki privatnosti ... problem traje par dana ...probala sam s ponovnim instaliranjem firefoxa ... samo kratko je bilo ok, kasnije po starom ...sve ostale stranice otvaranormalno što bih mogla probati napraviti? molim vas da mi objasnite "jednostavnim jezikom" ... hvala
25.06.2016 | 13:28
1. da li si probala reboot Maca?

2. da li si probala napraviti update ili reinstall flash plugina? Svi problemi koje ja ikad imam s Firefoxom povezani su s tim.

3. Provjeri u Firefoxu pod Alati (Tools) pa Dodaci (Addons) što ti je sve instalirano, da li znaš čemu što od toga služi i da li se sjećaš da si ti to instalirala. Isto tako i pod Priključci (Plugins) - vidjet ćeš ih s lijeva jednom kad otovoriš Dodatke. Sve čega se ne sjećaš ili ne znaš što je - izbriši. Nakon toga quit firefox pa ponovno pokreni
25.06.2016 | 14:54
Kreni prvo od najosnovnijeg, obriši cache i cookies.

ScreenShot2016-06-25at16.50.41.png
27.06.2016 | 17:33
hvala na odgovoru ... provjerila sam dodatke i priključke na firefoxu ... šaljem ti u prilogu ... obrisala sam povijest i cookies ... sve stranice, osim fejsbuka rade ok ... ne mogu u status uploadati sliku ... samo vrti, vrti, vrti i ne mogu ju opće odabrati ... ponekad ne mogu ni običan status napisati ... ako pritisnem F5 koji put nakon toga nešto uspijem ali vrlo rijetko ... sad vidim da ni na safariju ne mogu uploadati sliku na fejs... nemam pojma šta je ... status mreže je dobar ... ne znam u čemu bi mogao biti problem? ... nervira me ... na laptopu koji nije Mac, sve s fejsbukom ide bez problema ... hvala još jednom
27.06.2016 | 18:17
Ja ne koristim fb pa nemam pojma da li te stranice koriste neki flash ili javu ili nešto takvo.
Ali pada mi na pamet još jedna stvar - da nisi slučajno instalirala ono smeće od MacKeepera, MacCleanera ili neki nedajbože antivirus?
27.06.2016 | 19:56
da ... nedavno mi je kći bila pokrenula MacKeeper ... kao tražilo ju je pa je kliknula ... ja sam ga zaustavila malo poslije, čim sam vidjela ... kasnije se je neko vrijeme pojavljivao tražeći ponovo pokretanje ali sam odbijala ... nakon toga sam ga makla iz aplikacija ... da li je on nešto uprskao? kako to riješiti i kako biti sigurna da ga više nema?
27.06.2016 | 20:30
Glavno i prvo pitanje je - kako je kćer to mogla samo kliknuti? Zar je nije tražilo da unese admin password?
Za upute za uklanjanje je najsigurnije da googlaš, jer se postupak mijenja sa svakom novom verzijom. Imaš npr. ove upute, ali to je link kojeg ti dajem napamet, jer nisam osobno nikad morao uklanjati to govno.
27.06.2016 | 20:55
Mislim da je namješteno da ne moram ubacivati lozinku nego kad traži pasvord samo dam enter ... a kći mi nije mala ...odrasla je i kako je njen laptop u kvaru šrikelji se na "moj" mac ... sad kad sam bacila pogled na ye upute, mislim da sam ga deinstalirala jer se sjećam da me je bilo tražilo da navedem razlog pa sam stavila razno ...
pretpostavimo da je deinstaliran, nema ga ni u aplikacijama, kako onda mogu popraviti ovo što je pobrkao? mogu li uopće popraviti? ... oprosti na davljenju, al i ranije si mi za neke stvari pomogao pa volim pitati ... hvala ti puno
27.06.2016 | 21:32
Ne možemo zasigurno znati da je problem izazvao MacKeeper, samo naslućujem da bi mogao u tome biti problem jer mi opisani problem zvuči slično kao neki drugi kod kojih je MacKeeper bio razlog.
Ako problem imaš *SAMO* s facebook stranicama, za pretpostaviti je da samo tu adresu nešto blokira. Ali teško mi je pretpostaviti što, pa ti onda ne mogu niti dati konkretnije upute. Treba čačkati...

Inače, nemati password na admin accountu jako je loša praksa. Dragi Bog zna što ti se sve moglo naseliti na komp na takav način...

Možeš kreirati novog korisnika na tom Macu pa vidjeti da li iz tog accounta stvar radi (što bi značilo da je problem u tvojim preferencijama browsera ili mreže).

Možeš eventualno probati instalirati neki treći browser, kojeg nikad ranije nisi imala pa vidjeti da li ćeš s njim imati više uspjeha (sumnjam).

Možeš provjeriti da li su ti (ne znam kako ni zašto) slučajno uključene neke od "parental controls" (roditeljske kontrole) na tvom accountu (mislim da nisu, ali...), pod System Preferences pa User Accounts.

Možeš provjeriti da li ti je slučajno uključen firewall (System Preferences pa Security.

Ako ništa od toga ne pomaže, dalje nemam ideja. Možda se uključi još netko. Ako ne, predlažem clean reinstall. Nakon što napraviš clean reinstall, a PRIJE nego povučeš natrag sve ostalo s TimeMachine backupa, probaj da li onda radi. Ako tada radi, a nakon TM backup restore opet ne, onda jbg... Clean reinstall još jednom, TM backup ti ne koristi ništa, osim da iz njega izvučeš ručno same dokumente.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 17 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, ammadeus, damir1, Ender, Riba, Anonimci (595)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.14 Seconds

Provided by iJoomla SEO