Ljetovanje comes again! :)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ljetovanje comes again! :)


27.03.2016 | 21:31
Ove godine ćemo na Dugi otok, Žman, sami, bez prijatelja. Djeca više nisu mala, sva znaju stabilno plivati, bez pomagala pa napokon ne moramo vječno tražiti šljunak i pijesak, plićak, itd.

A kamo ćete vi? (Znam, znam, Florijan ide u Vis i ništa na svijetu nije kao Vis, a Kinsif je na Silbi . A vi ostali? )

Ako netko ima prijedloga (po mogućnosti na vlastitom iskustvu) što vrijedi ići vidjeti/probati/pojesti/popiti... na Dugom otoku, slušam!
27.03.2016 | 23:22
Djir do Voloskega na mul, pa na kafe, jenu biru i pomalo hodec doma.

28.03.2016 | 00:53
neko od ljeta i zivi tako da se pocetkom desetog ide u firencu a svratit ce se malo i do venecije
28.03.2016 | 06:12
Ja standardno tjedan dana na jedrilicu sa milim ljudima i 50 litara vina, pa gdje nas more izbaci.
28.03.2016 | 09:56
standardno negdje u alpe tj Dolomite. Planinarenje tj setanje sa familijom a ja planiram solo biciklom barem jedan +2000mnv prijevoj rijesiti.
28.03.2016 | 09:57
Riba kaže:
Ja standardno tjedan dana na jedrilicu sa milim ljudima i 50 litara vina, pa gdje nas more izbaci.


Više prema jugu ili više po sjeveru?
28.03.2016 | 10:55
Pojma nemam, s obzirom da smo u proteklih 8 godina obisli sve, gdje god nas put ili ljepse vrijeme odnese. Svakako ne sjevernije od Paga, tamo se vec pocne osjecati smrad doma.
28.03.2016 | 11:53
smayoo kaže:
Ove godine ćemo na Dugi otok, Žman, sami, bez prijatelja. Djeca više nisu mala, sva znaju stabilno plivati, bez pomagala pa napokon ne moramo vječno tražiti šljunak i pijesak, plićak, itd.

A kamo ćete vi? (Znam, znam, Florijan ide u Vis i ništa na svijetu nije kao Vis, a Kinsif je na Silbi . A vi ostali? )

Ako netko ima prijedloga (po mogućnosti na vlastitom iskustvu) što vrijedi ići vidjeti/probati/pojesti/popiti... na Dugom otoku, slušam!


naravski. sve si točno napisao
28.03.2016 | 14:38
Ove godine smo odlucili ici u Kamp ,definitivno je dosadila varijanta apartmana i nekog privatnog smjestaja. Istina jednim dijelom zbog neljubaznih vlasnika i prenapuhanih cijena a sa druge strane zbog klinaca.Mislim da je super da osjete i tu ljepotu slobode Mislii smo krenuti od Trogira pa prema Makarskoj,po par dana u kamp koji nam se svidi.
28.03.2016 | 17:10
@saint na hvaru imas jednu predobru uvalu sa kampom, mlaska se zove. 50 metara u dubinu 1 metar dubine i cisti pijesak
28.03.2016 | 18:19
mozda unije ove godine. iako nismo jos 100% odlucili.
koja bi bile simpaticne opcije a da krecem iz rijeke?
malo sam komotan, ali vozi auto do zadra, parkiraj tamo negdje, tegli kofere, bori se na ulazu u katamaran... krene odmor a ja nervozan inace bi volio na lastovo, ali bas iz ovih razloga odgadjam.

zadnje sam bio na susku i taj polazak iz rijeke mi je bas bonus. ali malu toga ostaje ako iskljucimo ova dva velika otoka.
28.03.2016 | 18:24
Na Mljet odi, u nacionalni park! Čak su i Tommy dobili u Babinom Polju. Jeee! Za odmor zakon, za bicikliste zaakon. Čak me žena nagovorila i bicikl vozim (iznajmljeni).
28.03.2016 | 20:38
kinsif kaže:
mozda unije ove godine. iako nismo jos 100% odlucili.
koja bi bile simpaticne opcije a da krecem iz rijeke?


U sezoni ima katamaran iz Rijeke za Cres, M.Lošinj, Ilovik, Susak i Unije. Jedna linija, više pristajanja.

otok-unije.com/servisne-informacije/

www.krilo.hr/images/Plovidbeni_red_LOSINJ.pdf

malo sam komotan, ali vozi auto do zadra, parkiraj tamo negdje, tegli kofere, bori se na ulazu u katamaran... krene odmor a ja nervozan inace bi volio na lastovo, ali bas iz ovih razloga odgadjam.

Do Premuda, Silbe, Oliba i Ista možeš i brodom iz Malog Lošinja. Brod je zapravo trajekt, ali na Silbu se ne može iskrcati autom.

www.jadrolinija.hr/docs/default-source/r...404F90F.pdf?sfvrsn=2

Nažalost, katamaran (onaj odozgo, koji ide za Susak i Unije) dolazi u ML kad ovaj brod (trajekt) za Zadar već odavno ode, tako da možeš to izvesti bez auta tako da dođeš katamaranom iz Rijeke dan ranije, prenoćiš u Malom Lošinju, provedeš idući dan tamo na kupanju i onda nastaviš za Silbu. Slično i u povratku.
28.03.2016 | 20:44
saint kaže:
Ove godine smo odlucili ici u Kamp ,definitivno je dosadila varijanta apartmana i nekog privatnog smjestaja. Istina jednim dijelom zbog neljubaznih vlasnika i prenapuhanih cijena a sa druge strane zbog klinaca.Mislim da je super da osjete i tu ljepotu slobode Mislii smo krenuti od Trogira pa prema Makarskoj,po par dana u kamp koji nam se svidi.


Jednom kad sam sebe natjeraš da NE odeš nekamo oko Makarske na ljetovanje (stvarno ne kužim zašto ekipa iz Bosne ima takav fetiš na Makarsku ), shvatit ćeš da prenapuhane cijene i neljubazni vlasnici nemaju veze s apartmanima, nego s Makarskom (tj. s potezom od Brela do Gradca). Bojim se da ćeš i u kampovima naići na isto, ako se nalaze u toj zoni.
30.03.2016 | 13:25
Prošlih par godina smo otkrili otoke (Korčula, Hvar, Vis). Sad iskreno, ni ne mogu se prisiliti da gledam obalu opet, iako je povoljnije.
Ko zna, Lastovo i Mljet zvuče super. Dugi Otok već duže snimamo. Makar bi se najradije vratio u Komižu.
30.03.2016 | 15:53
@smayoo ne samo bosna nego i ostali imaju fetis na vjerovatno najbolje plaze na jadranu, centar za jednodnodnevne izete (hvar,brac,dubrovnik,mostar,omis,split itd), kvaliteta smjestaja. Makarska je po meni nazadnija dosta radi kolicine ljudi dok su pun pogodak tucepi i recimo brela.
30.03.2016 | 18:28
@tomislav.c jel vidiš . nema do visa
30.03.2016 | 20:39
Emilvic kaže:
@smayoo ne samo bosna nego i ostali imaju fetis na vjerovatno najbolje plaze na jadranu, centar za jednodnodnevne izete (hvar,brac,dubrovnik,mostar,omis,split itd), kvaliteta smjestaja.


Ma, ti se šališ! Šališ se, zar ne? Reci mi da se šališ...

Kvaliteta smještaja? Argh... Jbt, čovječe, koji su tebi kriteriji kvalitete?

Sorry na ovakvoj reakciji, ali, fak... daj, čovječe... Sto... Ma, tisuću dobrih stvari mogu reći o Makarskoj rivijeri. Predivna obala i podmorje i zaista najljepše plaže (o "najbolje" - opet moramo definirati kriterije, jer meni ne može biti npr. dobra plaža koja je puna ljudskog i psećeg dreka kojeg nitko ne čisti, koliko god ona bila lijepa u smislu djela prirode), blizina puno zanimljivih mjesta za izlete, Bikovo,... Sa svime time se slažem, and add some. Ali - kvaliteta smještaja...

Makarska je po meni nazadnija dosta radi kolicine ljudi dok su pun pogodak tucepi i recimo brela.


Upravo obratno. Baš Brela i Bašku vodu prezirem radi nevjerojatne indolencije komunalnih službi i mještana po pitanju čistoće, potpuno, neshvatljivo drsko visokih cijena koje nisu ničim opravdane i pokušajem da je zajebu i prevare, ali BAŠ na svakom koraku. Od tečaja EUR, muljanja s cjenikom i ponuđenom opremom sobe (eng. amenities)... "Čeka vas besplatno parkirnog mjesto u našem vlastitom dvorištu". Dođeš tamo, "Da, ima ovo JEDNO besplatno mjesto" (na njemu je parkiran nećak od gazdarice) "a ostala se naplaćuju 100 kn/dan". I tako dalje.

Ako išta tamo, onda Podgora, ali ni to jer imaju ozbiljan problem s propuštanjem septičkih jama (sva mjesta tamo imaju taj problem, ali Podgora baš jako).
30.03.2016 | 20:42
Daj reci gdje uopće na Jadranu ima LOŠIJI smještaj nego na Makarskoj rivijeri? Ne znam kako je u Albaniji, tamo nisam bio. Čovječe, u Karlobagu je bolji smještaj nego tamo...
30.03.2016 | 20:50
tomislav.c kaže:
Prošlih par godina smo otkrili otoke (Korčula, Hvar, Vis). Sad iskreno, ni ne mogu se prisiliti da gledam obalu opet, iako je povoljnije.
Ko zna, Lastovo i Mljet zvuče super. Dugi Otok već duže snimamo. Makar bi se najradije vratio u Komižu.


Ja bi se najradije vratio na praktički svako mjesto gdje smo do sad bili. Možda ne kod istog iznajmljivača (iako uglavnom uvijek i to), ali da na isto mjesto. Ali to je jednostavno - ŠTETA!

Previše je predivnih mjesta na Jadranu, osobito na otocima. Šteta je život potrošiti na jednom jedinom.

Zapravo, isto vrijedi i za cijeli svijet, kao takav, ali konkretno kad se o klasičnom ljetovanju radi, jako je malo opcija koje se (meni barem) mogu mjeriti s Jadranom (tj. njegovom istočnom stranom). Dijete, Stipe Božić je svojedobno izjavio kako je Novi Zealand ljepši. Je li to istina?

Lastovo i Mljet su APSOLUTNO super!

Lastovo ako ti više paše statični tip odmora (x dana na istom mjestu) jer je otok malen i nemaš bogznašto na njemu raditi osim plivati, roniti, ležati na suncu, ležati u hladu, jesti dobre ribe i jastoga. Možeš iznajmiti bicikl i napraviti krug oko otoka. To ti je jedan dan poslije ručka, ako nisi u kondiciji. Lastovnjaci su park prirode, ali nisam siguran da postoji neki organizirani sadržaj za posjetitelje (kao tura brodićem ili tako nešto). Možda sad i postoji.

Mljet, pak, ako ti više paše da poneki dan napraviš poneki izlet. Možeš jedan dan katamaranom do Dubrovnika. Jedan, možda i dva dana u nacionalni park. Jedan do dva dana u istraživanje ostalih uvala (Saplunara, Okuklje, Prožurska luka...). Jedan dan do Odisejeve pećine... Jedan do dva dana u potragu za dućanom gdje se kruh prodaje, a da se ne moraš zapisati unaprijed...
30.03.2016 | 20:50
florijan kaže:
@tomislav.c jel vidiš . nema do visa


Naravno! To je i Tito rekao!
31.03.2016 | 07:27
@smayoo haha ja sam rođen u podgori radim ljeti u tucepima, al ne kod imalo ozbiljnijih ljudi smjestaj privatni je prva klasa, naravno ima svega. sad su hotele krenili sređivat, konacno privatizirali pa ce bit nesto od toga
31.03.2016 | 14:34
Lijepo je i sasvim normalno da cijeniš i promoviraš svoje. I jasno mi je da si pristran. I ja sam kad se radi o mom zavičaju. Ali nikad me nećeš čuti da kažem "Rijeka je grad nadaleko poznad po prekrasnom i ugodnom vremenu tokom cijele godine, gdje povremene nježne kišice smjenjuje blagi povjetarac."
31.03.2016 | 16:09
@smayoo haha da upravu si. A sta se riječana tice dosta su ugodni za karte kupit i ugodni za pricat tako da samo pohvale za povjetarac
31.03.2016 | 18:22
@smayoo pa zna stari. frajer je kužio spiku, nije bio šaban ko ovi danas
29.04.2016 | 07:40
Moja preooruka je svakako posjetiti otok Ugljan koji je zaista prekrasan i idealan za obiteljski odmor. Bezbroj plaža svih vrsta i puno šumovitog krajolika, što jednim dijelom olakšava preživljavanje nesnosnih ljetnih vrućina Za malo veće avanturiste i ljubitelje robinzonskog tipa odmora, svakako preporučam Susak. Nema boljeg od odmora na otoku bez automobila. Samo mir, tišina i pijesak
29.04.2016 | 18:58
Što ima na Susku robinzonsko? Po ljetu tamo svaki dan izletnika s Lošinja na lopate. To što nema auta ne kvalificira mjesto robinzonskim.
Robinzonski odmor možeš prije doživjeti na Hvaru (južna strana istočno od Jelse), nego na Susku. Ali svakako npr. na Velim Srakanama (to je tamo blizu Suska) ili Ravi.
30.04.2016 | 23:18
Nigdje! Zli Energo nam je ukrao ljetovanje!

Nama nesretnicima koji smo na njihovom mafijaškom grijanju koje ne možemo isključiti i s računima po 2.000 kn ne preostaje ništa drugo nego iskoristiti sezonu bez grijanja da smanjimo minus. Srećom, u Rijeci se može sasvim lijepo kupati, pa mi nije nešto posebno žao što neću van grada.
01.05.2016 | 10:20
Nije ti zli energo ukrao ljetovanje, nego glupi suvlasnici u zgradi koji se ne mogu dogovorite da odkantate Energo.
01.05.2016 | 11:43
Da, može se i tako reći. No, kada imaš neboder pun penzića koji su radili u doba dok se još mogla zaraditi solidna penzija i kojima je sada životni slogan "ne talasaj", onda se protiv toga ne može. A da krenemo putem "fuck it all, idemo prodati stan", ne bi za njega dobio ništa upravo iz istog tog razloga. Tko želi stan s grijanjem od 2.000 kn + pričuva i čistačica zajedno 350 kn?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 minuta
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Ender, Gjuroo, Jedro, Riba, tino1, Zdravac, Anonimci (660)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.35 Seconds

Provided by iJoomla SEO