Izbori 2015
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Izbori 2015


17.08.2017 | 09:19
Jako je interesantno kako potegnu tisuce kilometara za doci u Njemacku. Puno drzava koje su bogate i mirne nisu njihovo odrediste. ZASTO?
Tvrdim kako je ovo kolonizacija. Imam osjecaj kako Turska ima prste u tome. Stvara se ponovno Osmansko Carstvo (koje ke pripalo pocetkom 20 stoljeca).
Sto govori porast posjeta Arapa u Bosni? Gradnja naselja zatvorenog tipa? Izdrkavanje sa zabranom gradnje mosta?
17.08.2017 | 09:38
I jos nesto. Ratovi se na bliskom istoku vode od kad ja znam za sebe. Nikad nije bilo toliko izbjeglica. Zato mi je cijela sutuacija cudna.
17.08.2017 | 10:38
zabac kaže:
I jos nesto. Ratovi se na bliskom istoku vode od kad ja znam za sebe. Nikad nije bilo toliko izbjeglica. Zato mi je cijela sutuacija cudna.

Ja pamtim malo više od tebe i s tom se tvrdnjom slažem. Ima istine u onom što je smayoo pisao za rimsko carstvo, blizu smo toga, pa "oni" nevidljivi koji upravljaju s svime na ovom svijetu slažu svoje kockice za budućnost, mada neznam koliko su im dobre ? Ono što @Kloba kaže za "naše" Bosance je živa istina. Ti su ljudi samo iste vjeroispovjesti, ali su nama miljama bliži i nemaju veze s ovim pridošlima...zato sam i napisao da su naši.
17.08.2017 | 12:03
Jel vi to uspoređujete rat 4 različitih paravojnih formacija u Libanonu od prije 40 godina s ovim sveopćim uništenjem danas? Stvarno?
17.08.2017 | 12:24
Kazem kak na bliskom istoku nikad nije bilo mira. Ratovi su se vodili, ljudi stradavali, nije bilo tolikog masovnog bjezanja tisuce kilometara.
Nitko nije odgovorio zasto nisu isli u okolne zemlje? Zasto Turska ptijeti s 2 miliona izbjeglica koje bude pustila?
Pa zar se stvarno ne vidi sira slika?
Ovo je rat zakoji nismo spremni jer nije klasicni. Ne postoji glava koja bi se trebala odrezati. Ovo je vise kao pandemija, zarazna bolest za koju nema lijeka. Tumor koji je metastazirao u EU.
Ako mislite kako je Rijeka zaobidjena jer je dalek, varate se.
17.08.2017 | 12:57
Zabac, dobrodosao u Novi svjetski poredak.
17.08.2017 | 13:12
Gjuroo kaže:
Zabac, dobrodosao u Novi svjetski poredak.


A mi budemo mirno sjedili dok karavane prolaze jer se to nas ne tice?
17.08.2017 | 13:43
zabac kaže:
Gjuroo kaže:
Zabac, dobrodosao u Novi svjetski poredak.


A mi budemo mirno sjedili dok karavane prolaze jer se to nas ne tice?


To je, rekao bih, stvar osobnog odabira kako ces reagirati. Proces ce se odviti bez obzira na to.
  • Dijete
  • Posjetitelj
17.08.2017 | 13:44
zabac kaže:
Gjuroo kaže:
Zabac, dobrodosao u Novi svjetski poredak.


A mi budemo mirno sjedili dok karavane prolaze jer se to nas ne tice?


Jel jis uvjed muslod da Hrbasku nrje na ruto iytbjeglacs?

Mislam, u odnisu ns novi uelans...

Malo se zezam, naravno, jer me nisi shvatio kad sam prical o kvotama... NZ ima kvotu koju mora ispunit.. Hrvatska ima nesrecu sto je na ruti, pjesice mogu do nje... na to sam mislio prije.. naj mi kaj zamjeriti...
17.08.2017 | 13:54
Dijete kaže:
Jel jis uvjed muslod da Hrbasku nrje na ruto iytbjeglacs?
Mislam, u odnisu ns novi uelans...

Sorry Žabac, ali ovo je
Dijete, ti nisi normalan, majke mi (u najpozitivnijem smislu)...
17.08.2017 | 16:15
Njemački sud osudio Sirijca jer je pokušao prevariti Islamsku državu!
Iznuda novca od nepostojece drzave je u pitanju.
17.08.2017 | 16:30
I obrana i tužilaštvo su se žalili na presudu - ovo već stvarno ide u rubriku "dal' se smijat ili plakat"...
www.ins.ba/bs/article/1016/njemacki-sud-...biti-novac-od-isil-a
17.08.2017 | 16:46
Obrana se zalila o besmislenosti tuzbe, a tuzilastvo ker nije osudjen za terorizam.
17.08.2017 | 18:22
Ma znam, čitao sam - ali koliko je slučajeva u sudskoj praksi di se na presudu istovremeno žale i obrana i tužiteljstvo? Zato kažem. By the way, teroristički napad u Barceloni, zapravo - ja bih ga okarakterizirao napadom, a je li terorizam, tek se treba utvrditi - počinitelja još nisu uhvatili niti znaju tko je...
www.vecernji.hr/vijesti/zabio-se-kamiono...cu-barcelone-1188951
17.08.2017 | 18:48
zabac kaže:
Kazem kak na bliskom istoku nikad nije bilo mira. Ratovi su se vodili, ljudi stradavali, nije bilo tolikog masovnog bjezanja tisuce kilometara.


Jer nije bilo takvog totalnog rata na tako velikom području. Ponavljam, 4 milicije koje se napucavaju 30 godina po Libanonu nije isto što i rat s ISILom preko 2/3 Iraka i cijele Sirije, nestabilne postratne okolnosti na sjeveru Afrike i u isto vrijeme pobunjenički gerilski ratovi po maltene cijeloj srednjoj Africi i u Jemenu.

Nitko nije odgovorio zasto nisu isli u okolne zemlje?


Koje okolne zemlje. Molim te, nabroji zemlje u njihovoj neposrednoj okolici u kojima se NE ratuje, a onda se informiraj koliko su izbjeglica te zemlje primile.

Zasto Turska ptijeti s 2 miliona izbjeglica koje bude pustila?


Pa zato što joj je EU obećala novac za financiranje prihvata tih izbjeglica, pa ga onda nije platila jer joj njihov predsjednik više ne ide niz dlaku.

Pa zar se stvarno ne vidi sira slika?


Naravno da vidim(o) širu sliku. Vidiš li je ti?

Ovo je rat zakoji nismo spremni jer nije klasicni. Ne postoji glava koja bi se trebala odrezati. Ovo je vise kao pandemija, zarazna bolest za koju nema lijeka. Tumor koji je metastazirao u EU.


Zašto misliš da je "metastazirao" u EU? Što ako je krenuo odavde, kao i iz USA?

Ako mislite kako je Rijeka zaobidjena jer je dalek, varate se.


Zašto bi mislili da je Rijeka zaobiđena? Žabac, jesi ti kadgod bio u Rijeci? Ne mislim - provezao se obilaznicom na putu prema Istri, nego ono - došao, zaustavio se, proveo par dana, itd? Evo, pozivam te ja, dođi sa svojom obitelji k nama u goste. Imamo vas gdje smjestiti, kuća je prostrana. Pa da se prošetamo gradom. Da ti pričam malo o povijesti Rijeke, dalekoj i bliskoj, da vidiš kvartove u kojima sam ja odrastao.

U osnovnoj školi u mom je razredu bilo nas 37. Od toga 21 što Hrvata, što Srba, što Crnogoraca, što Slovenaca i miješano (nisam nikad znao tko je tko, niti nas je to bilo briga, niti nas je itko ikad pitao pa i danas znam samo za nekoliko njih, koji su početkom devedesetih odselili na istok, da su, eto - Srbi. Za ostale i dalje ne znam. . Onda 5 Muslimana (tako se onda službeno nazivalo Bošnjake), 4 Roma, 3 Talijana 2 Albanaca, 1 Mađarica i 1 Gorjanka. Znaš li tko su Gorjanci (ili Goranci)? Od nas 37, malo više od pola ih je bilo rođeno u Rijeci. Nas par je bilo rođeno u Zagrebu. Neki u Sisku, neki po Slavoniji, neki po BIH, Dalmaciji, Srbiji, Makedoniji...

Znaš tko je rođen u Rijeci? Moj frend iz osnovne, Safet, zvan Sajo. Starci su mu došli iz Ključa, stari mu je dobio posao u 3. maju ili možda u Torpedu. A on je rođeni Riječanin, i oduvijek praktični musliman. Nije propustio nijedan Bajram da nas ne počasti i nitko mu nikad nije prigovorio da se u školi ne slave vjerski blagdani. Čovjek navija za NK Rijeku otkad zna za sebe.

Bivši susjed iz nebodera je Palestinac, Mustafa, oženio je jednu Natašu i imaju dvije kćeri koje su sad već žene. Sa mnom je u školskom zboru svirao jedan Alan čiji su roditelji došli iz Egipta.

Znaš tko je Sabrina Hebiri? Možda ne znaš. Evo, poslušaj!



Znaš li gdje je najljepša džamija u Europi? Ne znaš? Evo, pročitaj!
www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=48864

Nije da se hvalim, ima i lijepih crkava u Rijeci. Iako nam stalno netko imputira da smo "crveni" i da se ovdje kobajagi nije smjelo u crkvu , u Rijeci je, na primjer, sagrađena katolička crkva i za vrijeme SFRJ, jedna od rijetkih uz crkvu Sv. Križa u zagrebačkoom Sigetu.


Jesi li znao da je Kapucinska crkva Gospe Lurdske na riječkoj Žabici (kod autobusnog kolodvora) jedna od rijetkih na svijetu "dvokatnih" crkava? Ima donja i gornja.


(Ovo je čisto da unaprijed izbjegnem zlonamjernu možebitnu primjedbu kako ima svega samo ne hrvatskog i katoličkog, jer ne bi bilo prvi put da je čujem, a, naravno, to ne može biti dalje od istine.)

Elem, jesi li čuo za "Morčića"? To je jedan od simbola grada. Progooglaj. "Morčić" je deminutiv od "Moro", što je čakavski za "Maur", odnosno "Arapin". Taj Moro je prvi musliman koji je službeno bio upisan u gradske knjige kao stanovnik Rijeke, još u doba renesanse.

Rijeka je grad u kojem je službeni jezik bio latinski, francuski, njemački, mađarski, talijanski i hrvatski. Rijeka je grad u kojem se i danas pričaju svi ti jezici (ajd... latinski... ) ) plus brojni drugi. Ne u smislu da postoji negdje netko tko govori tim jezikom, nego u smislu da postoje zajednice ljudi koji njeguju to svoje kulturno nasljeđe.

Rijeka je luka. Luke su na moru. Jesi čuo za ono - staviš prst u more i povezan si s cijelim svijetom? E pa - istina je! Ja sam kao klinac, u doba hladnog rata, kao posjetioc šetao i po američkim, i po ruskim ratnim brodovima. Šetao sam (dosta kasnije) i po Logosu. Znaš li za taj brod? Šetao sam nedavno po Rainbow Warrioru. Za njega vjerojatno znaš, zar ne?

Mi smo, čovječe, ljudi koji su navikli na drugačije od sebe oko sebe . Volimo to. Čini nas bogatijima, veselijima. Kužiš? Čega se bojiš, jebote? Vlastitih tlapnji...

Za kraj ovog ranta, da ti citiram velikog Jedi majstora Yodu: "Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate." Mir s tobom, Žabac.
17.08.2017 | 19:01
Ja sam bio u Rijeci, ali nikada nisam prespavao niti noć. Ali imam jednu neraskidivu vezu s tim gradom. Nakon rastave braka, stara mi se spetljala s Vilimom Mulcom.
Uglavnom - jako pametan čovjek koji je meni odigrao bitnu "father figure" ulogu u najbitnijim godinama...
17.08.2017 | 19:03
smayoo,

Jesi li ziher da je Yoda to izgovorio doslovno tako, pravopisno ispravno (Yoda obično miješa raspored riječi u rečenici)?!
17.08.2017 | 19:18
Da stvarno, prije bi išlo Fear the path to the dark side is. To anger fear leads. To hate anger leads. Let the force be with you, young padawan
17.08.2017 | 20:41
Ziher.
youtu.be/91_G8iaokk8?t=29s
I još sam zaboravio posljednji dio. Dakle:
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger, anger leads to hate... hate leads to suffering.
Nisam tu rečenicu nikad zaboravio, otkad sam je prvi put čuo. Prije (samo) 25 godina mogli smo to vidjeti iz prve ruke. Tim mi je više žao kad vidim kako ljudi to brzo zaboravljaju...
17.08.2017 | 20:44
Ehhhhh, kakva su vremena došla... ni Master Yoda više nije što je nekad bio.
17.08.2017 | 21:57
Kloba kaže:
Ja sam bio u Rijeci, ali nikada nisam prespavao niti noć. Ali imam jednu neraskidivu vezu s tim gradom. Nakon rastave braka, stara mi se spetljala s Vilimom Mulcom.
Uglavnom - jako pametan čovjek koji je meni odigrao bitnu "father figure" ulogu u najbitnijim godinama...


@Kloba, onda si trebao ići u policajce, koliko se sjećam Vilim je bio velika njuška u jugi. Prvi čovjek policije u hr ili čak ministar u sfrj ?
17.08.2017 | 23:13
Počeo je kao učitelj, pa predsjednik NK Rijeke, gradonačelnik Rijeke, i posljednji sekretar unutrašnjih poslova SRH. Dao ostavku nakon utakmice Dinamo - Zvezda, kada je vidio šta je Beograd izrežirao. Bio je na toj utakmici osobno, i kada je počelo sranje, kako nije bilo mobitela, hitno je odvezen doma do crvenog telefona - do tada je sve već bilo gotovo. Uglavnom, ograde su bile prepiljene danima ranije, Arkan je bio na utakmici - sve je bilo teledirigirano na višem nivou od njegovoga. To mu se smučilo i znao je da mu stavljaju glavu na panj pa ih je preduhitrio i dao otkaz.
U njegovo su vrijeme milicajce zvali "mulci" zbog njegova prezimena.
Šta je on meni sve napričao, mogao bih romane napisati...
Primjerice, on je dao pasoš Gojku Sušku, iako se znalo zašto se vraća u Hrvatsku. Navodni atentat na Franju na nekom skupu dok HDZ bio tek stranka koja se borila za vlast na prvim demokratskim izborima (tako nešto) negdje u Osijeku, ili možda Sisku - bio sam mali - slabo se sjećam - nije bio pravi pištolj nego kopija. I tip je bio luđak, a ne agent nikoga. Ipak, propaganda je to tada predstavljala kao da ga je UDBA htjela ubiti. Itd., itd...
I kada je počeo rat, on se kao i svaki normalan čovjek zgražao, ali nikada neću zaboraviti kako je rekao na opće uništavanje "da ćemo svaku razrušenu kuću morati sagraditi". Ne znam zašto, to mi se urezalo u mozak. I, nije li upravo tako bilo?
Ma, mogao bih romane ispisati šta mi je taj čovjek sve ispričao. A bio je faca, imao je sliku njih šest sekretara unutarnjih poslova Juge s Titom u lovu negdje u Gorskom Kotaru. Ali mi je pričao da se nikada u politici u Jugi nije kralo kao tada (90-ih) u Hrvatskoj. Da je postojala posebna grana koja se bavila zaradom i potrošnjom političara. Čim bi vidjeli da imaš nešto što ne bi trebao imati po logici stvari i lovi koju zarađuješ - istraga, suđenje i ćuza. A na TV-u zajedno gledamo Kutlu.
Pa on je izašao iz svega sa stanom u Zagrebu, i malom drvenom vikendicom koju je od temelja sam izgradio u Belom (obožavao je rad rukama).
U Rijeku je svraćao u stanove kod jedne od dviju kćerki i unuka u posjete. Iako je živio u Zagrebu radi zadnjeg posla, i kasnije u mirovini najviše radi moje mame, umro je u Rijeci. To nikada neću zaboraviti - jednog je dana samo ostavio staru - bez prevelikog objašnjenja, ništa (ona je još radila kao doktor). Rekao joj je nešto tipa, ti još radiš, ja sam u mirovini, ne mogu tako živjeti - iako su živjeli zajedno.
Zapravo je dobio dijagnozu da ima karcinom želuca i nije nas htio opterećivati sobom, već se vratio u jedini dom kojeg je volio - Rijeku - da tamo umre u krugu najuže obitelji i ne muči staru.
Mi smo to shvatili pred njegovu samu smrt, negdje 2006., tako nešto...
Imao je i on brak prije. Ali tu je ženu obožavao, a ne varao ko moj stari. Samo i ona je umrla, pa je bio sam godinama dok nije upoznao moju staru (razlika između njih je bila 14 godina).
Bili su zajedno - ajmo reći - cijele devedesete - više manje. Jedan od rijetkih ljudi koji je zračio integritetom. Ali zaista. Kada danas pomislim na tu riječ, sjetim se njega.
A ovo što kažeš da sam trebao ići u policajce, nikada me to nije zanimalo - zaista. Ali sjećam se da su ga u njegovo vrijeme milicajci i cijenili i voljeli kao šefa. Čim su postali policajci, postao je persona non grata i prokleti komunist.
Njemu je to bilo smiješno... nije se zamarao time. Znao je koliko ih je u tadašnjem HDZ-u samo promijenilo partijsku za HDZ-ovu člansku iskaznicu poimence - nikada to nije iskoristio u bilo kakve svrhe. Jednostavno je nakon tekme izašao iz svega i nije se vraćao - ni fizički ni psihički.
18.08.2017 | 05:14
Arhivirajte postove pa za 10-20 godina izvucite.

PS. Znam tko su Gorani, baka je iz Stare Sušice.
18.08.2017 | 06:30
Zašto arhivirati postove pa izvući, Žabac - jer se to tiče mene možda?
Samo me zanima...
Ako da, slobodno se ispucaj - neću ti zamjeriti apsolutno ništa.
18.08.2017 | 06:45
Nema veze s tobom, nema veze s niti jednim clanom. Kad projde par godina onda je dosta tesko iskopato stari post, a ne znam kako funkcionira pokrana starih postova i da li se cuvaju svi ili samo zadnjih xx godina.
Zanimam me tko bude u pravu kad se sve stisa i/ili eskalira.
18.08.2017 | 06:51
Aha, ti još o tome razmišljaš. Evo ti moje mišljenje - BOJIM se, ali stvarno to - bojim - da ćeš na kraju u pravu ispasti ti. A sve bih dao da ne ispadneš. Ali, kako sam jučer napisao, iz tjedna u tjedan - dokazi se gomilaju na tvojoj strani. Mada neki od napadača, terorista, što god bili u svakom određenom slučaju (pogotovo u UK) su "homegrown" - i nisu došljaci s ratnog područja.
Samo kažem.
Zar ne?
EDIT: Navodno u Londonu postoji par mjesta gdje ih baš okreću, domaće dečke muslimanske vjeroispovjesti koji po nečemu psihološki pašu u profil (imaju puno bijesa u sebi - zlostavljali su ih u školi bijeli Britanci i slično), i onda im dođe čovjek koji točno zna koje "tipke" pritisnuti da ga okrene u oružje za masovno uništenje...
18.08.2017 | 07:54
Ne izgleda kako bude ispalo na dobro.
18.08.2017 | 08:03
Taj 'atentat' se dogodio na predizbornom skupu u Benkovcu ('malo' južnije od Osijeka), i radilo se o mentalno ne baš stabilnoj starijoj osobi, koja je usput bila i pijana, a pištolj je navodno bio plinski (kažem 'navodno' jer, poučen životnim iskustvom, novinarima se malo što, ako i išta, može vjerovati).
18.08.2017 | 09:08
zabac kaže:
PS. Znam tko su Gorani, baka je iz Stare Sušice.


Šališ se? Pitam jer nema smajlića. Ne Gòrani (iz Gorskog Kotara), nego Goránci ili Gorjánci (na Wikipediji vidim da piše također i "Gorani", ne znam s kojim naglaskom).
18.08.2017 | 09:23
Kloba kaže:
Aha, ti još o tome razmišljaš. Evo ti moje mišljenje - BOJIM se, ali stvarno to - bojim - da ćeš na kraju u pravu ispasti ti. A sve bih dao da ne ispadneš. Ali, kako sam jučer napisao, iz tjedna u tjedan - dokazi se gomilaju na tvojoj strani. Mada neki od napadača, terorista, što god bili u svakom određenom slučaju (pogotovo u UK) su "homegrown" - i nisu došljaci s ratnog područja.
Samo kažem.
Zar ne?
EDIT: Navodno u Londonu postoji par mjesta gdje ih baš okreću, domaće dečke muslimanske vjeroispovjesti koji po nečemu psihološki pašu u profil (imaju puno bijesa u sebi - zlostavljali su ih u školi bijeli Britanci i slično), i onda im dođe čovjek koji točno zna koje "tipke" pritisnuti da ga okrene u oružje za masovno uništenje...


Ljudi, negativne emocije stvaraju negativnu energiju, a ona stvara još negativne energije. To je oduvijek tako bilo. Nikad i nigdje na svijetu se ksenofobijom (grč. ξένος - strano, nepoznato; φόβος - strah), zidanjem zidova, gledanjem "preko nišana" i izolacionizmom nije niti očuvalo pozitivne vrijednosti u nekom društvu, niti se takvo društvo razvilo. Nikad i nigdje. Od Kineskog zida naovamo imaš stotine primjera. Svi koji se boje stranaca na kraju propadnu. Ne zbog tih stranaca, nego zbog sebe.

Isto tako, kad pogledaš kroz povijest i sadašnjost, društva koja prihvaćaju strance obogaćuju se, grade i razvijaju. Važnost i utjecaj im raste, materijalno blagostanje isto tako. Svaki došljak donese nešto svoje i prihvaća nešto što zatekne. To je generacijski proces. "Smelting pot", kako kažu Ameri. Nitko ne kaže da nema problema, pa i teških situacija, ali konačni, dugoročni ishod je - nešto bolje od onog što je bilo prije.

Ako od nekog a priori očekuješ sukob i uopće mu ne daš priliku da pokaže dobru volju, sukob ćeš i dobiti. To je ljudska priroda.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 2 minuta
  • drlovric: Prvi i zadnji put sam HR reprezentaciju gledao na Poljudu protiv Brazila. Davno je to bilo.
  • Kloba: I zaključno da se i ja priljučim - samo da se nešto novo i zanimljivo događa! :D
  • Kloba: Ma što se atmosfere tiče, nema do Poljuda. Još samo da nisu u svađi s HNS-om, svaka reprezentacija tamo se smrzne kada dođe. Samo šta ćeš kada kafići u koju zalaze Torcidaši otvoreno stavljaju znakove "ne poslužujemo osobe koje su došle gledati reprezentaciju". U tom stilu. Ne vole HNS nikako.
  • Kloba: Evo link [link]
  • Kloba: drlovric, pa spomenuo sam to ako ti je promaklo. Točnije, zacrtali su si da za 112. rođendan Hajduka (11. 02. 2023.) dosegnu probjku od 112 tisuća članova. A kako su ranije stigli sa 60 preko sto, nije bilo nerealno to očekivati. A po podacima za 2022., ako ne griješim, Real je imao 120 tisuća članova
  • drlovric: Ma nema veze, samo nek se nesto desava :D
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije
  • Kloba: Ma sve radi što se telemacha i EONA tiče. SONY nije radio, imao je problem kod njih. Sad je sve OK
  • drlovric: Kloba: I ja sam to dobio nedavno. Telemach Fiber Duo Premium nesto.... Kod mene sve radi odlicno.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

big_mac, drlovric, FiFi, Riba, Anonimci (482)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.34 Seconds

Provided by iJoomla SEO