Izbori 2015
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Izbori 2015


15.08.2017 | 17:09
Žabac... živio sam 5 godina u Novom Zagrebu. Nema kod nas inače puno kriminala, ali u NZG je pokušaja silovanja bilo je godišnje nekoliko. Domaći dečki, iz kvarta. Zanimljivo, to je onda uglavnom bilo popraćeno komentarima tipa "a čuj, malo si je popio, a ona se uvijek šeta u tim kratkim suknjama, i tak..."
Sad najednom nitko ne siluje nego ta 4 azilanta. Ma daj...
Naravno, ne branim čovjeka. To je kazneno djelo, treba biti kažnjen kao i bilo tko drugi. To i dalje ne znači da su svi imigranti takvi. Čak niti većina.
Na isti način u Srbiji fabriciraju da je Oluja bila zločinački pothvat jer je negdje neka šačica razbojnika u odorama HV pobila neke civile i zapalila im kuće.
15.08.2017 | 19:56
Ne okreci sad na Oluju. Da zivis pokraj tog hotela promjenio bi plocu.
Uvijek tako okrenes na nesto neusporedivo. Zaro je @Hummer i otisao.

U NZ si zivio kad, od 1990-1995? Mogao si popusiti jedino zvoncic iz kazetne bombe.

Ovo nije prvi put da opravdavas zlocin zlocinom.

Daj malo analiziraj. Dosao je u RH i trazi azil i radi pizdarije. Sto tu ne stima?
Da sam ja u toj situaciji, ne da ne bi radio pizdarije, vec ne bi ni ljude u oci gledao samo da dobijem azil i spasim se od sranja od kojih bjezim.
Tvrdim kako su vecina njih paraziti. Ovog bi na prvi brod u lisicama poslao od kud je rekao da je dosao slijedeci dolazak rezultirao bi "Golim otokom" (sinonim za tesku robiju).

PS. Ako su brojni Hrvati zavrsili na tom otoku, zasto ne bi i ovi paraziti koji rade sranja.
15.08.2017 | 20:32
Ajde ti pročitaj moj post pažljivo i s razumijevanjem. Hammer je otišao upravo zato što nikad nijedan post nije pročitao s razumijevanjem pa je pljuvao i vrijeđao nasumično. I neka je otišao, kad se nije mogao naučiti civiliziranom razgovoru.

Niti sam ovdje sada, niti ikad u životu opravadavao ijedan zločin IKAKO. Naprotiv.

Došao je u HR, traži azil i pravi pozdarije. Treba ga kazniti, po zakonu. Najprije zatvor pa onda izgon. Nemamo tu što diskutirati, slažemo se 100% oko toga.

Ono što ja kažem je - došlo je njih xxx tražiti azil, a od toga njih nekoliko pravi pizdarije, a ti na temelju toga smatraš da svi azilanti prave pizdarije i da ih treba sve deportirati. A ja ti kažem da je to jednako iskrivljeno i pogrešno kao i kad netko zlonamjerno Oluju naziva zločinačkim poduhvatom, a kao argument koristi to što se negdje dogodilo nekih izoliranih zločina prema civilima.
15.08.2017 | 20:42
Opravdavas jer eto u tom kvartu (NZ) je inace pokusaja silovanja nekoliko, a nema veze tko siluje.
Bilo je i tucnjave, maltretiranja.
15.08.2017 | 20:46
Naravno da ne opravdavam. I naravno da nema veze tko siluje. Naravno. Jesi li siguran da želiš ustvrditi drugačije?

Ako baš jesi, ajde najprije reci svojoj supruzi da smatraš kako npr. njoj ne bi trebalo biti svejedno tko je siluje jer ipak je manji problem ako je siluje netko "naš", nego neki "prljavi azilant" Pa onda, ako to preživiš...

Samo da ne ispadne da ja sad tvojoj supruzi uzvraćam iste želje koje si ti nedavno uputio mojoj kćeri - to što sam napisao NE ZNAČI da ti priželjkujem da vam se tako nešto dogodi, nego samo sugeriram da joj izložiš takvu hipotetsku situaciju pa da ti ona iz pozicije potencijalne žrtve kaže što misli o tome je li ili nije svejedno tko je počinitelj.
15.08.2017 | 20:57
Azilanti rade nered. Ti to negiras.
Sto bi napracio da zivis pokraj tog hotela?
Da ti svaki dan obitelj prolazi u skolu/posao pokraj hotela Porin?
Zar bi im objasnjavao kako upadaju u neku tamo statistiku?
Ljudi u Dugavama imaju problem, problem su azilanti kojih je sve vise i vise i rade nered, pizdarije.
Jednom sam te pitao sto bi ucinio da ti emigrant siluje zenu/kver, a ti si mi odgovorio protupitanjem; "Htio si reći "imigrant", valjda? A što ako mi "domaći starosjedioc" siluje kćer ili ženu? Ajde, više... "
Tako stalo izbjegavas odgovor. Kad nemas sto, onda mi kazes da sam pijan ili drogiran pa onda nekoliko komentara o tome na kojim samtabletama i/ili da nisam popio tablete samo da se skrene fokus u stranu i onda po starome.
15.08.2017 | 21:40
Žabac, ta tvoja rečenica, da meni ili bilo kome IZRAVNO sugeriraš (implicite priželjkuješ) da se mojoj kćeri, ženi ili bilo kome dogodi nešto tako ružno, to ne samo da je ružno i zlonamjerno, nego je i krajnje neukusno. Umjesto da se za to ispričaš, ti to još ponavljaš. Zašto?

Moj je odgovor tada bio isti kao i sada - SVEJEDNO je tko bi počinio tako nešto. Jednako je teško i gnjusno bez obzira na to tko je počinitelj. Jedino ne razumijem otkud ti takva maliciozna misao i zašto bi to ikome poželio?

Osim ako se ne misliš ispričati, molim te da se ostaviš te teme, a i moje, ili bilo čije kćeri.

Što se azilanata tiče, siguran sam da NEKI azilanti rade nered. Njih treba sankcionirati. Kao i Hrvate koji rade nered, kradu, pljačkaju ili siluju.
Isto tako sam siguran da ne rade SVI azilanti nered. Pa ih ne treba sve mrziti, niti protjerati, zato što su NEKI od njih kriminalci.

Što bih radio da živim pokraj tog hotela - uvelike ovisi o tome da li je situacija stvarno toliko dramatično lošija koliko je ti prikazuješ. Ako bi zaista to tako bilo, pokušao bi organizirati ljude, kroz vijeće gradske četvrti, udrugu građana itd. i stvoriti pritisak na grad, javna tijela i policiju da oni stvore izražen represivni pritisak na one koji imaju kriminalne namjere. Ali prije svega da se ljude poduči i jeziku, i kulturi zemlje u koju su došli. To je prvi preduvjet integracije u društvo.

Meni osobno - to što u nekim novinama piše članak o tome kako je neki (jedan) azilant napao i silovao neku ženu - ne govori ništa o tome da je sigurnost u blizini Porina BITNO narušena jer "azilanti rade nered".

Koliko je ljudi tamo smješteno?
Koliko ima takvih slučajeva kaznenih djela koja su povezana s azilantima?
Koliko je to % više nego što je inače bilo u Dugavama (a što nije bilo baš jednako nuli)?
Daj da vidimo cjelovite podatke. Što kaže Policija na to? Što kaže Grad?

A to da me problem (pod pretpostavkom da zaista postoji problem) sigurno ne pogađa jednako kao one koji tamo žive - to je, naravno, istina. Isto kao što stanovnike Dugava ne pogađaju problemi koje imam ja koji ovdje živim. To je tako u životu. Ne znači da problema nema, niti da ga treba zanemariti, ali onaj koga boli, neka bude najglasniji.

BTW, ima li tko iz Dugava da nam kaže iz prve ruke - je li to baš stvarno tako loše kako Žabac prikazuje?
  • Dijete
  • Posjetitelj
15.08.2017 | 21:59
zabac kaže:
1 od 2200 koji pokusa silovati u ovom slucaju, dok u RH ima prosjecno oko 660 silovanja, pokusaja i svega sto statistika obuhvaca.
Nije bas da se siluje. Meni je ovo zabrinjavajuce, a pogotovo jer su se ljudi poceli bojati ici po Dugavama.
Jasno mi je jer dok nije u tvom dvoristu, nije te briga.


www.mup.hr/UserDocsImages/statistika/201...e_sigurnosti_hrv.pdf

Ovdje je link sa sluzbenom statistikom koji si mogao pridodat uz 660 da pokazes od kud znas taj podatak.

Kazu razna predvidjanja (a slazu se u vise zemalja) da na jedno prijavljeno silovanje postoji 15-20 neprijavljenih...
www.sigurnomjesto.hr/rad-na-prevenciji-i...-nasilja/statistika/


Preporucujem zabavne dvije knjige o ljudskoj povijesti.
Zabavne, jer iako su gomila podataka, izlozeni su metodicki i daju sansu citatelju da dodju do nekih novih zakljucaka koristeci usporedbu razlicitih kultura.
Preporucujem jer sadrzi gomilu fusnota sa izvorima od kud podaci tako da se lako nakon toga prijedje na literaturu teme koja te zanima.
A dvije, zato je imaju smisla obje...

Yuval Noah Harari: Sapiens
Yuval Noah Harari: Homo Deus

Odlican lijek protiv straha.
15.08.2017 | 22:16
Ma u biti, ima Žabac pravo…
Citam jucer o onom Englezu sto je divljao po nasem autoputu… Treba zabraniti i svim Endlezima da dolaze u nas. Koliko sam cuo, nije on jedini koji je radio nerede. Dodju na more, pa tamo divljaju i rade buku da domaci ne mogu mirno spavati niti opcenito biti u miru.
Ma iskreno, da se mene pita, ja bih zabranio ulaz u Hrvatsku svima koji nisu Hrvati. Isto tako bih zabranio Hrvatima da izlaze van iz zemlje dok ovu zemlju ne dovedemo u red. Ono, pici-bici.
Onda vise nijedan Hrvat ne bi htio izaci van, a u zemlju bih pripustao samo finu gospodu kojoj bih naplacivao npr. 10000€ samo za upad. Privremeni. Ko u disko ili luna-park.
Kakvi azilanti i divlji britanci, kakvi bakraci?!
16.08.2017 | 05:30
@smayoo, isprika za ono s tvojom ukucanima.

Mada, dok bi se ti organizirao i organizirao lokalnu zazednicu, ne znam kako bi objasnjavso sranja dok se ne organizirate.

@Dijete, daj onoj zeni preporuci te knjige.

Uz vas kojimo objasnjavate da su azilanti samo ljudi koji su jednaki sa domacima, ova zemlja ide u propast.
Uvodjenje strane zivotinjake vrste na neko staniste uzrokuje prilagodbu (vrlo rijetko), obicno ugrozenost domace vrste i njeno izumiranje. Ljudske zajednice se isto tako ponasaju. Istiskuju domace stanovnistvo i rade si zivotni prostor.
Vi ljevicari to ne vidite. EU zataskava vijesti o neredima. NoGo zone su stvarnost u S, ljudi iseljavanju.
  • Dijete
  • Posjetitelj
16.08.2017 | 06:57
zabac kaže:


@Dijete, daj onoj zeni preporuci te knjige.



Obicno mi nit smrdis, nit mirisis, ali s ovakvim recenicom si usro motku. I fakat si mi digo tlak sad.
16.08.2017 | 08:35
Stvarno se trudim ne citati ovakve postove a pogotovo ne raspravljati o politici,nacionalizmu i ostalim sranjima.Bilo je momenata kada sam mozda i trebao reagovati a nisam i to vjerovatno za dobrobit svih nas. Na zalost svako malo u dijelu RAZNO se pojavi neka prica koja samo po mom misljenju steti jabucnjaku. Ja dozivljavam jabucnjak kao apple zajedinicu koja je operisana od stvari koje su bile u proslosti,i na kojem nema mjesta za politiku,nacinalizam,fasizam.....Ovim rasparavama(nije vezano iskljucivo za ovu temu)samo tjerate i ovo malo normalnih ljudi koje boli k...c sto je ovo HR forum a ne BiH,SR,MA ili bilo koje republike ex YU jer su ovdje iskljucivo zbog ljubavi prema Apple uredjajima. Ja sam ovdje samo moderator ali vjerujte da sam admin sve bi ove topike pobrisao bez razmisljanja. i drzao forum samo u smjeru Apple. Pa jbg pocne prica o ljetovanju a zavrsi prepucavanjem ,stvarno bezveze.
16.08.2017 | 08:36
Digao tlak? Zasto mi preporucas knjige?
Nemam namjeru proucavati druge kulture i razlike medju njima.
Ovo sto se radi je protuprirodno, nasilno doseljavanje i polagano humano preseljenje.
@Gjuroo, intrersantno kako taj stranac cijelu Europu projde po propisima i onda bas u RH podivlja. Sto se rice Britanaca, Grcki grad Malia im je zabranila dolaza (tj. hoteljeri su otkazali rezervacije). Hvar uveo visoke kazne za setnju u badicu. Neka dolaze, ali treba ih odgajati.
16.08.2017 | 08:46
@saint, mene ne smetaju clanovi iz bivsih republika propale drzave. JA NISAM NACIONALIST, iako me stalno etiketiraju tako. Moja razmisljanja su kriva jer su netko daje slibodu tako tumaciti (nedemokratski).
Ovdje vlada demokracija tako dugo dok vladajuci tako misle, ali ako se netko suprotstavi, ognjem i macem na njega.
Ja samo zelim da svi zive u miru. Ocito netko mora stradati da bi se ista pokrenulo.

Dok se bi &smayoo organiziravao, ona zena, koja ke dobila sedativ, imati ce trajne psihicke posljedice so kraja zivota.
I da, NIKOME ne zelim iskustvo one zene.
Zasto u Madjarskij nema tih sranja?
  • Dijete
  • Posjetitelj
16.08.2017 | 09:02
zabac kaže:
Digao tlak? Zasto mi preporucas knjige?
Nemam namjeru proucavati druge kulture i razlike medju njima.


Pa eto, upravo zbog toga si mi digao tlak.

Nisam TEBI preporucio knjige. Preporucio sam ih opcenito jer ima jos par ljudi tu koji citaju postove, a prepoucio sam ih iz razloga sto zaista daju razumljivo tumacenje kompleksnih stvari. Dakle u knjigama je tumacenje, a ne nuzno istina.

I zao mi je sto si to shvatio uvrijedljivo i napadacki. Oladi malo...

Tvoj je izbor zelis li znati kao funkcionira svijet ili ne, ali govoreci opcenito, znanje jest vazno. I znanje jest dobar lijek protiv straha. I time Zabac, nisam mislio da je tebe strah.

Ljude proslosti je bilo strah munja i plasio ih je zvuk gromova. Tj. bilo ih je straha jer nisu znali koji se to kua dogadja. Neko vrijeme su to pripisivali bogovima, ali su nakon nekoliko stotina generacija skontali i danas znamo sto su munje i zbog tog znanja nas nije straha. Banaliziram. Ali ocigledno je potrebno.

Te knjige nemaju veze sa silovanjem. Barem ne direktno. Knjige su o zivotinji zvanoj Sapiens. I ono sto je najbolje, da ju procitas, nasao bi unutra gomilu stvari koji su bliske tvojem stavu.

Jedva cekam petak, idem mahat zastavicom i vikat Bog i Hrvati pred Predsjednicom.

zabac kaže:


kako taj stranac cijelu Europu projde po propisima i onda bas u RH podivlja.



Vjerojatno je istina da je kreten - kreten svugde. Taj Englez je kreten i doma, al ga ne uklove svaki put. A kad ga ulove kod nas, Imali smo i mi nasih domacih kretena koji podivljaju i kod nas, i vani. Imali smo mi kretena koji s velikim autom preoru travnjak ispred HNK.

Ko sto si i sam napisao, ono sto citamo u medijima je jako filtrirano. Uvijek je bilo i uvijek ce biti. Zato je vazno citati na vise strana i probat naci sto je istina, sto bas i nije.

I kad smo kod toga, bacio sam oko na portal sa kojeg si linkao vijest o siovanju i procitao druge clanke. Tesko mi je to uzeti njihove vijesti kao objektivno novinarsto, oprosti. Pri tom ne kazem da se slucaj nije dogodio, nego kako je vijest prenesena, netko na tom portalo ocigledno zeli obojati slucaj svojim zivotnim pogledima. Nije objektivno, vec je subjektivno ispricana prica.

Takav im je cijeli portatl - senzacionalizam, tjeranje straha u kosti i slicne zavadi pa vladaj fore... Najbolji su clanci i naslovi u Kultura - Film.. zakon!
16.08.2017 | 09:40
Sad dvojis o objektivnom novinatsrvu?

Kad su dotaknuo munje, sad kad ih shvacamo, zar se manje bojimo?
Kad pocne grmiti i sijevati, ja nisam bas ravnodusan. Istekanm sve sto se istekati dade iz uticnica. Naravno, ne bojim seza zivot, vec za uredjaje koji mogu stradati.

E da, ne morati se dizati tlak.

Ja tvrdim da je ovakvo preseljenje ljudi prijetnja Europi i narodima koji tu zive. Neke zemlje su shvatile prijetnju i poduzele nesto, dok druge to nisu ali im polako ide iz guzice u glavu. Svedi su uvidjeli utopiju zvanu multikulturalizam. Pa tamo svaki dan po 3 policajca daju otkaz. Postoje djelovi gradova gdje je pogibeljno ici. Ri nitko ne komentira. Okrecete glavu jer je Svedska daleko.

Ti si na Novom Zelandu? Kako tamo rjesavaju problem azilanata? Kako susjedna Australija rjesava problem azilanata? Zar ih ne salju na nekakav otok iz kojeg nemam mrdanja?
16.08.2017 | 09:56
Žabac, jesi li 100% siguran da u Mađarskoj nema tih sranja?
hungarytoday.hu/news/hungarian-woman-gan...ts-german-town-85360
Malo stani na loptu, kada ti netko prepouči knjigu da pročitaš - taj je u pravilu češće nego rjeđe načitana osoba širih svjetonazora i smatra da bi mogao neke probleme društva vidjeti kroz drugu prizmu, što je sama osoba prošla čitajući istu, i to je (kako sam ja doživio čitajuči Dijetetov post) jedini razlog zašto ti je preporučila da ih pročitaš. I ne samo tebi, već svima nama koji nismo.
Znači, pokušava nam pomoći da vidimo neku drugu stranu bez forsiranja njegovog viđenja istine, nego autorovog iskustva. Na nama je da je pročitamo barem kritiku iste, procijenimo zanima li nas ili ne - a ne da je odbacujemo ad hoc i ponizimo čovjeka koji se ovdje javlja rijetko. No, i za to postoji razlog, o kojem ću nešto kasnije.
Da se vratimo na knjige. Knjige su blago - bez njih bi ne bi znali povijest, matematiku, umjetnost, medicinu, pravo, ma ništa - pa čak ni religiju - koju koliko vidim jako cijeniš. Ako znaš povijest, za vrijeme srednjeg vijeka, upravo su Mauri, muslimani koji su živjeli tadašnjem Emiratu Cordoba i sličnim provincijama poput Andaluzije ( južna Španjolska) ti učenjaci koji su sačuvali svitke iz starijih i prošlih vremena prepisujući ih ,ao bi završili do dana današnjeg i time sačuvali jedini pisani trag o tomu dobu u ljudskoj povijesti. Bez njih (kako su Vizigoti u pljačkanju Rima spalili sve osim kamena), mi ne bismo danas znali tko je bio Marko Antonije, tko je bio Homer, što je bila Ilijada, a što Odiseja...
I mnogo, mnogo toga drugog.
I sam si, ako se nwe vafram, akademski građanin, pa pretpostavljam da ti knjige nisu apstrakcija, i da si u životu barem njih desetak njih pročitao s užitkom. Ne ukupno, nego s pravkm užitkom. I time si postao malo mudriji.
A usada, ćto se tiče Saintovog posta - držim da čovjek ima apsolutno pravo. Radi napetih politički nastrojenih tema, mnogi su nam se članovi počeli gubiti s komentarima. Saint - koga jako cijenim - sve se rjeđe javlja - upravo je napisao zašto. Drlovric - isto čovjek iz BiH koji je živio u Splitu i proputovao svijeta te je jako je dobra i pametna osoba - ne javlja se previše. Što misliš zašto? Moj je zaključak, kada bi njima pukao film, sasuli bi nam istine u facu od kojih bi svi mi zanijemili. Jednostavno, ovo naše prepucavanje za njih po meni zaista nije niti probavljivo, a kamoli na granici dobrog ukusa - jer su kao država najviše najebali u tom prokletom ratu i trpe više od svih nas i dan danas.
I tko smo mi iz RH da pričamo kako bi se BiH trebala dijeliti? Pa to je njihova država... (Odnosim se na naš razgovor u jednom ranijm threadu, zbog kojeg mi se smučilo što sam napisao i preko PP sam uputio ispriku Saintu). Ovom se prilikom ispričavam i drlovricu.
Jer, da mi iz Hrvatske, kolio god smo si blizu sa BiH, odlučujemo sa Srbijom i trećom stranom kako razrezati suverenu držsvu, to mi je odvratno.
To je kao da Židovi odluče podijeliti dio New Yorka jer tamo živi najveći dio od njihove ukupne populacije u SAD-u (od njih 7,160,000 čak 1,086,000 ih živi u Velikoj Jaubuci - što daje 13% ukupne populacije).
Što se polulacije u BiH tiče, ovo sam iskopao s interneta kao popis iz 2016. godine.
Etnički sastav:
Bošnjaci 1.769.592 (50,1%)
Srbi 1.086.733 (30,8%)
Hrvati 544.780 (15,4%)
Ostali: 130.054 (3,7%)
Treba li išta više reći - osim što bih volio podsjetiti da netki od tih Hrvata dolje (ne umanjujući i njihov težak život, pa na koncu konca - dijele ga sa sudržavljanima).
16.08.2017 | 10:07
Ja rijec nisam rekao protiv nekoga temenljem podrucja gdje zivi. Istina je kako su neku u RH zeljeli dijeliti (sepska krajna) ili jos uvijek zele dijeliti (talijanska manjina u Istri). Da ne govorim kako u Italiji postoji gradonacelnik Zadra u progonstvu.
S druge strane ti vrli Arapi su debelo naplacivali i krscanima o zidovima prakticiranje vjere.
Koliko znam brojke nisu arapske nego indijske a arapi su dodali nulu i prodali dalje. Oni su dosta toga pokrali i preoblikovali i prodavali kao svoje.
  • Dijete
  • Posjetitelj
16.08.2017 | 10:32
zabac kaže:
Sad dvojis o objektivnom novinatsrvu?



Ne dvojim, za mene je to cinjenica koje sam svjestan od malena i zato citam nasiroko.

zabac kaže:

E da, ne morati se dizati tlak.


Ne brini, ispusem se u sekundi.

zabac kaže:

Ja tvrdim da je ovakvo preseljenje ljudi prijetnja Europi i narodima koji tu zive.


Ja se slazem da je prijetnja Europi i narodima. Ali moje vidjenje svijeta je drugacije od tvojeg i meni su takve migracije normalne jer se dogadjaju oduvijek. Meni je zaista apstraktno kompulzivno cuvanje granica. Jebi ga, odgojen sam da smo svi isti. Za mene je silovatelj - silovatelj. Nije mi vazno koje je nacionalnosti. Za mene je pisac, pisac... svejedno mi je da li je Marokanac ili Hrvat. Razumijem plemenski ponos, ali ga ne zivim. Isto tako ne zivim niti plemenski sram. Drugim rijecima, ne osjecam ponos kada Krlovic dobije turnir (drago mi je za njega, ako ubodem info da ga je dobio) i nije me sram ako Hrvat u Aucklandu opljacka zlatarnicu.

zabac kaže:

Ti si na Novom Zelandu? Kako tamo rjesavaju problem azilanata? Kako susjedna Australija rjesava problem azilanata? Zar ih ne salju na nekakav otok iz kojeg nemam mrdanja?


Ovo pitanje zahtjeva znanje o mnogim stvarima d bi moglo biti fer odgovoreno. Ne postoji jednostavan odgovor, ne znam niti priblizno odgovoriti na njega. Ali mogu pokusati sa stvarima koje sam naucio do sad.
Od kad sam dosao ovdje, procitao sam 4 knjige o povijesti Novog Zelanda, jedna od njih je o Hrvatima na Novom Zelandu. Kad sam shvatio da ostajem ovdje zivjeti, bilo je fer od mene da naucim vise o povijesti svih naroda koji ovdje zive.

Jako je tesko tu govorit politici azilanata jer je NZ zemlja koju je Europljanin naselio tek krajem 18. stoljeca, a domoroci (Polinezani, a kasnije Maori) su bili tu od stoljeca 7. Pardon, od stoljeca 8. Al tad je dosao Britanski imperijalizam i uzeli su zemlju, svetu zemlju pod svoju cizmu.

Posto je NZ daleko, bilo ga je tesko naseliti sa bjelcima, ljudima se bas nije dalo na kraj svijeta. Ljudi koji su bili tu, vec u 18. stolljecu poceli su slati slike koje su romantizirale ove otoke. Slicno kao sto se i dan danas romantizira i zove turiste. Novi Zeland nije zelenilo i raj na zemlji, Novi Zeland je vrlo negostoljubiv okolis. Sad je "bolji", jer su sume posjecene, napravljene livade za goveda i ovce... Nasa kuca je na rubu prasume jer smo to htjeli. Negostoljubivo kapitalistu, predivno gljivaru i covjeku koji voli drvece i ptice.

U Australiju su Britanci slali optuzenike, ubojice, ljude prognane zbog svojih nedjelja..

U Novi Zeland su pak slali clanove obitelji koju su bili na sramotu. Zatrudnila sa ozenjenim susjedom, hop na brod sa vrecom zlata, odi i zivi tamo daleko od ociju javnosti. Sta ce rec prijateljice iz kluba? (Govorim o imucnim Britancima, ne Hrvatima)...

Trenutno je na vlasti Nacionalna stranka, desnicari, treci mandat, izbori su svake 3 godine.
Druga najjaca stranka su Laburisti, takodjer naginju desno...
Treca bi su Zeleni i blizu njih Mana (Maori... s kojima je na proslim izborima Kim Dotcom usao u koaliciju sa svojom Internet strankom).

Kvota za azilante je trenutno jako mala, i Laburisti, Zeleni i Maori se trude povecat ju, ali Nacionalisti ne daju. Izbori su za 5 tjedana i vidjet cemo sto ce biti. (Pitam se zasto Kolinda dolazi u sluzbeni posjet pred izbore, mogla je tempirat i doc nakon sastavljanja nove vlade ako racuna na neke konkretne dogovore.)
Novi Zeland je takodjer ne bas tako blizu za azilante, nije da mogu sjest u camac i veslat do sim. Ali da, postoji program gdje ih se preveze avionom. U 2015 primili su 750 azilanata iz Sirije, u 2016. - 1000. I integriraju ih u drustvo.
Ovdje su gej brakovi legalni od 90tih. Homoseksualizam je dekriminaliziran u 80tim. U skoli djeca mogu birat da li ce nosit suknju ili hlace.
Burka nije zabranjena i vidjam ju svaki dan. Indijci nose sarije, kinezi i japanci kimona. Samoanke nose lancice od cvijeca oko glave.

Bez obzira sto je u NZ okolis negostoljubiv, ljudi su izuzetno topli, cak i hladni anglosaksonci . Imaj na umu NZ ima 4.5 mil stanovnika (dakle kao i Hrvatska, vjerujem), a veci je od Velike Britanije.

Australija ima drugaciju politiku o imigraciji i uopce drugaciju politiku i nacin zivota. Ljudi su im ostriji, mogao bih reci i zlobniji. Vidi im se po knjigama, filmovima, kultura je jednostavno teza. I da, imaju veliki problem sa azilantima, ali ne samo u posljednjih 3 godine vec puno puno duze... Par filmova na tu temu se isplati pogledat, ali ih necu preporucit jer su mucni...

U Novom Zelandu Hrvati slove kao izuzetno vrijedni ljudi. Razlog je dobro ponasanje radisne generacije koja je dosla pocetkom 20. stoljeca vecinom iz Dalmacije. Postavili su temelje vocarstva i vinogradarstva. Nekoliko Hrvatskih obitelji i dalje drze najbolje vinarije - u obiteljskom vlasnistvu.

U Australiji Hrvati ne slove nesto bajno (sestra mi zivi u Australiji). Nesto im nismo mili.


Jel kuzis kak je tesko odgovorit na to pitanje?

Mislim da NZ radi ok po tom pitanju, ali isto tako da bi mogao vise... Vise bi mogao napraviti i oko cijene nekretnina, nezaposlenosti, beskucnistva, al politika vanjska, ili unutarnja je jebeno kompleksna stvar...
16.08.2017 | 10:54
Ovo što si rekao: "Od kad sam dosao ovdje, procitao sam 4 knjige o povijesti Novog Zelanda, jedna od njih je o Hrvatima na Novom Zelandu. Kad sam shvatio da ostajem ovdje zivjeti, bilo je fer od mene da naucim vise o povijesti svih naroda koji ovdje zive." je normalno.
Ti si došao živjeti, a ne osvajati i nametati kao ovi koji preplavljuju Europu.
Ja ne pristajem na politiku Njemačke koja bude pozivala strance i raspoređivala po EU. Ono što mi paše (čitaj obrazovano) bude zadržala a talog slala dalje. U Švedskoj je 2% tih prodišlica spremno učiti (to su oni koje budu zadržali) a 98% ih budu "rasporedili" po EU.

Vidiš, NZ je primio 750 azilanata a RH ih je primila 2235 u 2016. a godinu prije 211!!!
750>1000 vs. 211>2235!!!
Nešto ne štima. NZ valjda ima oko 1000 azilanata godišnje i to se ne bude bitno mijenjalo.

Ovo kod nas je invazija.
16.08.2017 | 10:58
zabac kaže:
Ja rijec nisam rekao protiv nekoga temenljem podrucja gdje zivi. Istina je kako su neku u RH zeljeli dijeliti (sepska krajna) ili jos uvijek zele dijeliti (talijanska manjina u Istri). Da ne govorim kako u Italiji postoji gradonacelnik Zadra u progonstvu.
S druge strane ti vrli Arapi su debelo naplacivali i krscanima o zidovima prakticiranje vjere.
Koliko znam brojke nisu arapske nego indijske a arapi su dodali nulu i prodali dalje. Oni su dosta toga pokrali i preoblikovali i prodavali kao svoje.

To je kao da kažešda je Musk pokrao Teslu jer se okrenuo njegovim idejama kao temelju svoga poslovanja. To je Jobs dobro objasnio tijekom jednog od svojih posljednjih gostovanja na All Things Digitall. Rekao je da svatko dodaje sloj po sloj, i da novog ne bi bilo da prije njega netko nije položio stari sloj...
Moje je mišljenje da je isto s i s ovim, nisu Arapi ukrali ništa - samo su nastavili zadanim putem.
en.wikipedia.org/wiki/Arabic_numerals
  • Dijete
  • Posjetitelj
16.08.2017 | 11:01
zabac kaže:

Nešto ne štima. NZ valjda ima oko 1000 azilanata godišnje i to se ne bude bitno mijenjalo.

Ovo kod nas je invazija.


Skoro pa tocno,

ALI

NZ MORA primiti 1000 azilanata (po odluci UNa)
i (kao sto rekoh)
NZ nije na ruti azilanata....

Hrvatska jest...

Odoh spat uskoro, sljakica in the morning, navecer postavljanje podova..
16.08.2017 | 11:19
Nije ni Hrvatska na ruti azilanata, Mađarska je bila dok nisu ogradu podigli, što su i naši trebali, te vojsku dići da čuva granice.
Kroz RH se šetao svatko bez kontrola i reda.
16.08.2017 | 11:24
Laku noć Dijete, a knjige si preporučio, ako ih ima u zagrebačkim knjižnicama da ih iznajmim posudit ću ih sigurno - samo da dovršim trilogiju Karl Ove Knausgårda "Moja Borba", "Moja Borba: knjiga druga" te "Moja borba: knjiga treća". Tek tada planiram posuditi ove od Yuvala Noaha Hararia, "Sapiens", pa nakon te " Homo Deus".
Javit ću ti se s utiscima
16.08.2017 | 11:57
zabac kaže:
Nije ni Hrvatska na ruti azilanata, Mađarska je bila dok nisu ogradu podigli, što su i naši trebali, te vojsku dići da čuva granice.
Kroz RH se šetao svatko bez kontrola i reda.


Jesi razmisljao o tome da odes negdje drugdje zivjeti? Npr. u Madjarsku.
Mislim, ono… Ako ti se ne svidja ovdje, u Hrvatskoj.
16.08.2017 | 12:24
Dijete kaže:

Ja se slazem da je prijetnja Europi i narodima. Ali moje vidjenje svijeta je drugacije od tvojeg i meni su takve migracije normalne jer se dogadjaju oduvijek. Meni je zaista apstraktno kompulzivno cuvanje granica


E, ovo! I ja sam razmisljao o ovim problemima i na kraju zakljucio da je sve nebitno, jer kao sto je Rimsko carstvo docekalo svoj kraj, tako ce i Evropska zajednica, pa i Hrvatska, i to kako smo krenuli vjerojatno prije nego kasnije. Sve su to prirodni procesi, mozes ti dizati oruzje i pobiti milion ljudi koji ti ne odgovaraju, opet ce se to dogoditi.

Mozda bi se mogli pitati zasto neobrazovani bjeze u Evropu a skolovani i pametni kao ja na Bliski istok.

I ovdje se svako toliko zale sto ima 2/3 stranaca (pazi - 2/3! Koliko ih ima u Hrvatskoj?), pa ih i dalje dolazi sve vise jer im trebaju i jer je to jednostavno tako. Ja sam se odlucio ne zamarati tim pitanjima jos od posljednjeg Balkanskog rata (koji ce se ponoviti, to garantiram), i uzmjeriti svoju energiju u neprestano trazenje boljeg mjesta za zivot na ovoj planeti. Gdje ce to biti nebitno je, sve dok nema sranja.

Zato i nisam bas koristan u ovakvim raspravama te se ispracujem prema izlazu.
16.08.2017 | 12:26
@Gjuro, zasto? Od kud ti to da se meni ovdje ne svidja?
Ispada da ovdje drvite i uvjeravate me kako su razlicitosti dobre jer obogacuju, a niti mene ne mozete prihvatiti jer sam razlicit od vas. Licemjerno?
Ne zelim kriminal koji neminovno dolazi s tim azilantima/izbjeglicama s Arapskog poluotoka.
Htio sam jos nesto napisati ali mi budete opet spocitavali kako nisam uzeo terapiju i kako sam na nekim drogama.
16.08.2017 | 12:30
zabac kaže:
Nije ni Hrvatska na ruti azilanata, Mađarska je bila dok nisu ogradu podigli, što su i naši trebali, te vojsku dići da čuva granice.
Kroz RH se šetao svatko bez kontrola i reda.

Pa jbt znam hrvata koji je popjego iz HR u toku rata,u njemackoj je optuzen za ubistvo,silovanje,pljacku i lihvarenje.Jesu li svi hrvati takvi.wtf Prije par godina sam ima problem u HR(primorje) kada je naletilo par likova(ni sam nisam siguran kako da ih nazovem) jer je bilo u mom drustvu muslimana,srba i hrvata a sve se odvijalo uz nacionalisticke povike,provociranje na nacinalnoj osnovi,vrjedzanje i sta ja znam vec. Prvo smo ih ignorisali,pa onda pristojno zamolili da nas ostave na miru a nakon toga smo im objasnili na Sarajevski nacin da to nije lijepo. Svakako moram pohvaliti policiju koja je dosla nakon te ''malo zustrije rasprave'' te nas nije maltretirala cak su nas pitali da li hocemo da ih tuzimo. I sta sad treba da ja kaze da su svi u HR takvi idioti. E pa necu jer znam da nisu.
16.08.2017 | 12:33
Riba kaže:
Dijete kaže:

Ja se slazem da je prijetnja Europi i narodima. Ali moje vidjenje svijeta je drugacije od tvojeg i meni su takve migracije normalne jer se dogadjaju oduvijek. Meni je zaista apstraktno kompulzivno cuvanje granica


E, ovo! I ja sam razmisljao o ovim problemima i na kraju zakljucio da je sve nebitno, jer kao sto je Rimsko carstvo docekalo svoj kraj, tako ce i Evropska zajednica, pa i Hrvatska, i to kako smo krenuli vjerojatno prije nego kasnije. Sve su to prirodni procesi, mozes ti dizati oruzje i pobiti milion ljudi koji ti ne odgovaraju, opet ce se to dogoditi.

Mozda bi se mogli pitati zasto neobrazovani bjeze u Evropu a skolovani i pametni kao ja na Bliski istok.

I ovdje se svako toliko zale sto ima 2/3 stranaca (pazi - 2/3! Koliko ih ima u Hrvatskoj?), pa ih i dalje dolazi sve vise jer im trebaju i jer je to jednostavno tako. Ja sam se odlucio ne zamarati tim pitanjima jos od posljednjeg Balkanskog rata (koji ce se ponoviti, to garantiram), i uzmjeriti svoju energiju u neprestano trazenje boljeg mjesta za zivot na ovoj planeti. Gdje ce to biti nebitno je, sve dok nema sranja.

Zato i nisam bas koristan u ovakvim raspravama te se ispracujem prema izlazu.


Ti si u jednoj arapskoj drzavi. Daj malo pricaj o demokraciji u njoj. Sto se ne smije i sto je strogo zabranjeno?


To je isto kao i onaj krkan koji je vozio 244km/h, a doma vozi po popisu.
Sto bi se desilo u Arabij da netko siluje usred bijela dana?
16.08.2017 | 12:36
zabac kaže:
Ti si u jednoj arapskoj drzavi. Daj malo pricaj o demokraciji u njoj. Sto se ne smije i sto je strogo zabranjeno?


To je isto kao i onaj krkan koji je vozio 244km/h, a doma vozi po popisu.
Sto bi se desilo u Arabij da netko siluje usred bijela dana?


Demokracija ne postoji, ovi barem ne glume da nije tako. Meni je jedino bitno da me nitko ne dira, da je toplo i da ne tuku.

Dodatni bonus je sto me jos manje nego inace briga za lokalnu u medjunarodnu politiku zemlje u kojoj se nalazim jer se vlast ne financira iz mog dzepa.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 21 minuta
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Riba, rticic, rusty, temeljnik, tino1, ZeljkoB, Anonimci (757)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.50 Seconds

Provided by iJoomla SEO