Izbori 2015
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Izbori 2015


06.11.2015 | 19:02
Evo, bliži nam se opet jedna inventura i izpostavljanje računa za priteklih 4 godine. Ja osobno sam tako neodlučan kao nikad. Ovi slijepci i diletanti koji su nam proteklih 4 godine solili pamet nisu ni pod razno sposobni okrenuti kormilo u nekom dobrom smjeru, i razočarali su me do bezkraja. Ali kad realno pogledam "alternativu", onda me prolaze trnci od straha. Ima li iko neki plan ili zna li iko neki program ovih slijepaca koji se guraju za šefovu stolicu. Ljudi, koga da zaokružim, jer ne ići na izbore je glas ovima kojih me je strah.
06.11.2015 | 19:36
Eto... Baš smo o tome jučer u autu pričali kako se nismo na Jabučnjaku pošteno popi*karali još od prošlih izbora.
Ni ja isto ne znam koga da zaokružim. Želim izaći na izbore, zaokružiti one koje bih želio znači, po d'Hondtovu načelu, dati glas HDZ-u i SDP-u (od milja zvanima: Kurta i Murta) jer u ovoj zemlji 80% elektorata niti ne želi poštenu i sposobnu vlast, nego nepoštenu, ali na takav način nepoštenu da njima pogoduje.

Dati pak glas onima koji nisu Kurta i Murta, a imaju šanse ući u Sabor opet - hraniti njihovu komfornu poziciju vječne oporbe. Muka mi je. Najradije bi odselio odavde. Zauvijek.
06.11.2015 | 20:54
Mislis da je"vani" bolje?
06.11.2015 | 21:02
zabac kaže:
Mislis da je"vani" bolje?


Kratko i jasno... Je!
06.11.2015 | 21:06
Ali sve manje i manje!
07.11.2015 | 00:48
Što god to značilo. Naravno da je bolje. Daleko od toga da je idealno, ali je neusporedivo bolje. Od dvije velike stranke, nije im jedna zločinačka organizacija, a druga hrpa nesposobnih uhljeba.
  • Dijete
  • Posjetitelj
07.11.2015 | 02:01
zabac kaže:
Mislis da je"vani" bolje?


Je
07.11.2015 | 07:35
Ako se gleda samo ekonomski, onda sigurno je bolje vani. Bojim se kako je sve ostalo na našoj strani.
Kvaliteta života ovdje je po meni daleko bolja nego u Evropi, ali smo siromašni i malo uživamou tome.
07.11.2015 | 09:20
Ja za razliku od proteklih izbora ovaj put imam dosta određen stav, i vjerojatno bih glas dao Mostu. Neki od članova/osnivača su u praksi pokazali da mogu voditi barem gradove i općine kako treba i bez da troše ukradeni novac više nego pto ga ima. U ovom je trenutku to jedino što je bitno. A drag mi je i izravan, iako vulgaran, pristup Stipe Petrine. To je jedini način koji u našem nerazvijenom društvu funkcionira.

Nažalost moju i njihovu, sidro sam digao pred koju godinu, promjene, ako ih ikad bude, će trajati više nego što si imam luksuza dopustiti, tako da se vraćati ne nemjeravam pa nema smisla ni glas davati.
07.11.2015 | 09:20
izgleda da moramo birati izmedju dva losa izbora nazalost
07.11.2015 | 10:13
Između lopova-kriminalaca i ubojica-kriminalaca.
  • Hammer
  • Posjetitelj
07.11.2015 | 10:34
Mislim da je apsolutno nezreloi činjenično netočno reći da se nema za koga birati.

No i tu se nazire ono što sami zamjerate drugima, a to je da se bojite i jednih i drugih, dok istodobno sami ne znate izaći it tog kruga dvije najveće stranke.

Tko je vjernik (navodno je takovih debelo preko 80% u Hrvatskoj), ne bi trebao imati problema birati Inicijativu U Ime Obitelji - pa gdje su sada sve one stotine tisuća koji su potpisali protiv pederskih brakova? Osobno isto mislim da je vrijeme za treći put, koji i nije treći - nego drugi, obzirom ne radim razliku između dvoije strane iste medalje, koja nas plindra i kriminalno unazađuje zadnjih 20 godina.

Konzervativci i desnica su uvijek bili jedini zdravi izbor, jer si kod njih uvijek znao i što očekivati, kakve stavove imaju i za koga se i za što bore. Nekakvi "centri" i ljevica su u tome debelo inferiorni, jer se okreću kako vjetar puše i nikada ne znaš kome će i u čemu pogodovati, naravno - na štetu vlastite države i naroda, jer je njihova najdraža igra "demokracije i ljudskih prava"... To smatram samo izgovorima da se naivnoj sirotinji prodaju interesi velikih, koji te onda poglade po glavi i uvjere te da si onda "onaj pravi, svjetski" - ma što to značilo"... ista priča kao i sa primanjem u EU i pojmom Europe - koja je prvo perfidno, za masu neznalica koji su većina u ovoj državi, pakirana zajedno sa geografskim pojmom, pa je ispadalo da ako nismo u EU - nismo ni u Europi, što je nonsens... raja se valjda pobojala da više nećemo živjeti u Europi, nego valjda u Aziji, ako ne budemo u EU?

Kome je okrenutost i pomaganje samima sebi strani pojam, naspram pomaganja svima drugima na vlastitu štetu, taj neka bira dokazano sposobne i politički nepotrošene i neiskompromitirane ljude, koji su - osim u Inicijativi - prisutni i u npr. Mostu...

ORaH i Živi zid, iako imaju neke dobbre idejice i pušu u populizam (kao što je nekakva bezvrijedna priča o ukidanju TV pretplate - pa neću valjda za to dati nekome vlast??), u biti su anarho-neokomunisti bez polaganja tradicionalnih i svih drugih vrijednosti ove zemlje i naroda, što njihovi čelnici zorno i pokazuju vlastitim primjerima.

Uglavnom, moje je mišljenje da pametni ne bi mogli, temeljeno na debelo dokazanoj nesposobnosti i svemu ostalom, birati nikoga tko je uopće participirao u vlasti unazad 20 godina, jer je taj zarobljenik dužničkog političkog ropstva prema nekome tko mu je pomogao tada nekada, pa mu se mora oduživati, a to znamo da uvijek ide na štetu pametnih, sposobnih, mladih i poštenih.

Trebalo bi birati ljude koji nisu nikome ništa dužni - to je jedini način da se dovede transparentna, pošten(ij)a vlast koja će i poštovati zakonske i sve druge uzuse normalne države. A u tome smislu definitivno se IMA za koga glasati (jer više i bolje u ponudi neće nikada biti, pa ako ne odaberemo sada - nećemo nikada...).

Samo treba mrvica građanske hrabrosti jednom u 4 godine, uz pripomoć prisjećanja i zdrave pameti glede događanja i politike zadnje 4 godine... jer je krajnje vrijeme da se Hrvatska okrene sebi i svojim problemima i boljitku, nego da se upoirno negira želje naroda i gura nas se natrag u nekakvu šugoslaviju, regionalizam, što ne čudi uz pola Vlade srpske nacionalnosti. Toga se treba riješiti, provesti lustraciju, i konačno krenuti kako su krenule i sve ostale zemlje koje su prošle kroz isto to - jedino Hrvatska pruža još otpor europskom stavu osude komunizma. To sada treba promijeniti, jer bez rješavanja tog "kadra", nećemo nikada naprijed, a to su dokazale i sve ostale zemlje koje su bile u istoj situaciji, a danas cvatu - od Poljske, Češke nadalje....
07.11.2015 | 12:23
Nazalost, ja cu morat izabrati manje zlo. Davanje glasa trecim opcijama koliko god one zvucale i izgledale bolje je ipak davanje po pola glasa svakoj od dvije najvece stranke. Ispada da je, ako vec izlazim na izbore, bolje dati jedan cijeli glas jednoj od najvecih i to onoj koja je manje ZLO. Jbg.
07.11.2015 | 12:55
Upravo tako, biranje manjeg zla. I znati da će opet biti tek malih pomaka. I velikih obećanja.
A mostovi s druge strane, nekako su još uvijek premali za velike pomake. A da postanu veliki, opet će uvući u sebe pola sadašnje bande i eto nas opet na istom.
07.11.2015 | 16:12
Hammer kaže:
U Ime Obitelji


protiv pederskih brakova?


Konzervativci i desnica su uvijek bili jedini zdravi izbor


što ne čudi uz pola Vlade srpske nacionalnosti. Toga se treba riješiti, provesti lustraciju,


Eto, Campo nas je napustio, ali, srećom, javio se netko drugi da zauzme njegovo mjesto dežurnog zalupanog primitivca...

Hammer, vjerujem da se ne vrijeđaš kad te nazivam zalupanim primitivcem. Naime, kad se već tako olako nabacuješ "pederima", onda si valjda spreman prihvatiti pejorativ i na svoj račun, zar ne?

Meni ne smeta kakav god tko svjetonazor imao, ali mi strašno smeta svatko tko smatra da temeljem bilo čega ima pravo drugima uskratiti pravo koje sam uživa.
07.11.2015 | 16:47
smayoo kaže:
Hammer kaže:
U Ime Obitelji


protiv pederskih brakova?


Konzervativci i desnica su uvijek bili jedini zdravi izbor


što ne čudi uz pola Vlade srpske nacionalnosti. Toga se treba riješiti, provesti lustraciju,


Eto, Campo nas je napustio, ali, srećom, javio se netko drugi da zauzme njegovo mjesto dežurnog zalupanog primitivca...

Hammer, vjerujem da se ne vrijeđaš kad te nazivam zalupanim primitivcem. Naime, kad se već tako olako nabacuješ "pederima", onda si valjda spreman prihvatiti pejorativ i na svoj račun, zar ne?

Meni ne smeta kakav god tko svjetonazor imao, ali mi strašno smeta svatko tko smatra da temeljem bilo čega ima pravo drugima uskratiti pravo koje sam uživa.

E, Smayoo bas si car
07.11.2015 | 17:40
Otpravi ga @Smayoo
07.11.2015 | 19:12
samo oprezno i nježno s njim. Desničari su jako osjetljivi, i rezistentni na logiku.
  • Hammer
  • Posjetitelj
07.11.2015 | 19:35
jmirakul kaže:
Davanje glasa trecim opcijama koliko god one zvucale i izgledale bolje je ipak davanje po pola glasa svakoj od dvije najvece stranke.


Po čemu to, otkuda to??

mario.zg kaže:
A mostovi s druge strane, nekako su još uvijek premali za velike pomake. A da postanu veliki, opet će uvući u sebe pola sadašnje bande


Naravno da su premali kada nemaš muda glasati za njih i tako ih činiti većima. Da svi glasamo za bilo koga osim HDZ-SDP; zar misliš da bi oni i dalje vladali?

I zašto bi morali ucući ikoga - a kamoli pola bande - ne kužim, jer definitivno nije točno da se bez ikoga od sadašnjih ne bi moglo.

Imao je Tuđman pravo - "stoka sitna zuba". To su ovce koje ne znaju dalje od nosa i nemaju muda napraviti bilo što da im bude bolje.

smayoo kaže:
Eto, Campo nas je napustio, ali, srećom, javio se netko drugi da zauzme njegovo mjesto dežurnog zalupanog primitivca...

Meni ne smeta kakav god tko svjetonazor imao, ali mi strašno smeta svatko tko smatra da temeljem bilo čega ima pravo drugima uskratiti pravo koje sam uživa.


ne znam po čemu si ti to "napredan" - možda zato jer pušiš priče koje ti serviraju lobiji koji istodobno za tebe i tvoje interese nedaju koliko je pod noktom crno??

Ako je primitivizam držanje do sebe, svojih uvjerenja i svoje nacije - onda ja jesam primitivac. I damn proud of it! No ti svakako si još gori od mene jer ti čak nisi ni to. Ja bar imam svoje ja, nedam da drugi meni određuju što je za mene bolje. Tu pušiš tuđe spike za koje se nisi ni potrudio potražiti jesu li oni u pravu ili nisu.

Kao drugo, očito je da robuješ pričama kojekakvih pederskih i inih lobija da je njihovo opredijeljenje nekakvo "ljudsko pravo" ili "svjetonazor", dapače su se oni "rodili sa time"...

Nema tu nikakvih "opredijeljenja", ima samo osobnih najnižih interesa kojima se uništava tuđi, većinski interes - a da sami poštujete dfemokreaciju, onda bi znali da je to "vladavina naroda, poštovanje volje većine", dok je tvoje očito opredijeljenje da ogromna manjina nameće svoje interse većini i na njezinu štetu.

BTW, homo-brak nije nikakvo ljudsko pravo i ničije ljudsko pravo, to potvrđuju i presude međunarodnog suda za ljudska prava, a to jasno i nedvosmisleno govore i konvencije o ljudskim pravima i na razini UN-a i na razini EU. NO kao i nerijetko u drugim slučajevima, istinu ne određuju zakoni, već interesni lobiji, a pederski je podosta jak. Njihovo je tumačenje da je homoseksualizam u smislu braka poželjan i normalan (iako nije, jer nema smisla, no ima smisla što ga baš zato, svjesni svoje besmislenosti, i žele uništiti kao temeljnu instituciju društva).

To onbda koriste da sve koji su protiv braka odmah proglase i da su protiv njih kao ljudi - u tom momentu je glupost prevladala... ja nemam ništa protiv pedera, neka se vole, ševe, whatever - no moraju znati da njihova posebnost mora imati određene granice i da svoju nastranost (DA - nastranost i psihoporemećaj) ne mogu gurati kao društvenu normu i poželjan oblik ponašanja. I to je isto tumačenje relevantbnih međunarodnih organizacija. ja poznajem pedere, neki su mi bili i šefovi u životu, no svoje interse su držali za sebe i kod sebe, i nisu ih nametali nikome - dok je danas trend da se bolesno upravo to radi.

Tako da ne znam o kojem ti to prvau pričaš, jer niti jedno ljudsko i bilo koje drugo PRAVO njima nije uskraćeno.

To što bi oni htjeli svoju seksualnu nastranost uzdići kao vrhovnu vrijednost, a ogroman broj zemalja u svijetu im to ne dozvoljava - to nije kršenje njihovih prava, jer njihov zahtjev i nije pravni zahtjev, nego bolesni hir. I hvala Bogu, Ustav i ove zemlje štiti brak kao instituciju od njihovog hira. Kao što štiti i sve PRAVA ljudska prava propisana međunarodnim aktima koje je i Hrvatska prihvatila i potpisala.

Tako da - osim logike koja nikada nije išla LGBT lobiju na ruku - vidim da i tu ima "slobodoumnih demokrata" koji bi rješavali neistomišljenike. A ja ne smatram da je nečija tu logika - koja u njihovom slučaju to i nije! - treba biti prioritet. Postoje Ustavi, zakoni i životna logika koja je svakako jača i opravdanija od pederskih floskula o nekakvim izmišljenim "pravima". Toliko i o rezistenciji.

Jer da je ta LGBT logika točna - Hrvatska ne bi mogla štititi brak kao zajednicu muškarca i žene Ustavom (Tino, Sofoklo, Amyo - slobodno me demantirajte - ako imate sa čime, osim vlastitim "mišljenjem”"). Što pak znači da je reklamna kampanja pedera zasnovana na lažima i osobnim tumačenjima bez pokrića u zakonima. Bolje rezistentan na logiku - nego na poštenje i bogatstvo drugačijeg mišljenja. A to je upravo ono na što su ljevičari bolesni. Praksa me ne demantira. I nećemo graditi gulage da rješavamo i otpravljamo one koji misle drugačije.
07.11.2015 | 19:47
HDZ ima svoju stalnu mašineriju glasača... SDP gubi i dobiva glasače... a po svemu sudeći na ovim izborima po anketama dio se prelio u orahe, mostove i žive zidove, tako da je dobar dio glasača izgubio...
tako da je gubitnik isključivo SDP i koalicija... pretromi, bez muda da nešto ozbiljno naprave, neke sitnice su i napravili, naravno malo pred izbore... samo mojih 50 lipa, ne morate se slagati i nemam se namjeru prepirat s bilo kim
07.11.2015 | 20:59
Hammer, iako tvoj post obiluje govorom mržnje pa bi ga zapravo trebalo obrisati, ipak to neću učiniti jer si sam sebe upravo prekrasno diskreditirao.
07.11.2015 | 21:30
Evo jedan za Hammera, ponosnog što je zadrti primitivac. Samo hrabro naprijed, Hrvatska te treba!

07.11.2015 | 22:34
Hammer predlažem ti da staneš na kočnicu jer su tu neki previše osjetljivi na one kako neki kažu "zatucanih svijetonazora", mada ja ni dan danas nisam siguran što bi to točno trebalo značiti zatucan, njegov etalon. Čak me čudi da još nije prošla čistka po postovima, mada bi ju se uskoro mogla očekivati ako tema krene svojim uobičajenim tokom u smislu stavova koje xy stranka zauzima, odnosno stavova s kojima se poistovjećujemo, odnosno stavova prema kojima se primjerice neki nikako ne slažu te na koncu donose pravorijek.

Kako vrlo često na ovakvim temama na kraju dođe do okršaja, odnosno neprimjerenih rasprava, nekoliko puta mi je prošlo kroz glavu, u ovo predizborno vrijeme, kako je dobar dio članova foruma bilo onih zatucanih ili nezatucanih uspjelo zaključiti da ovakve teme sa uvijek očitim ishodima nemogu polučiti ni minimalnim konsenzusom, te da se više neće upuštati u ovakve teme, odnosno da se takve više neće ni otvarati.
07.11.2015 | 23:15
previše osjetljivi na one kako neki kažu "zatucanih svijetonazora"


Kako sam već i naglasio, nije stvar u svjetonazoru. Svatko ima pravo na svoja uvjerenja, svoj sustav vrijednosti i svoja životna načela. Ove sekunde mi pada na pamet petero meni bliskih ljudi koji imaju svjetonazor vrlo različit od mog pa smo svejedno vrlo bliski. Zato što poštujemo dvije stvari:

Prvo - to da svako pravo koje imamo mi, ima i svatko drugi. *SVAKO*. Pravo. Koje imam ja. Ima i *SVATKO*. Drugi. Svaku stvar koju zahtijevam za sebe ima puno pravo zahtijevati i svatko drugi.

Drugo - *NITKO* nema pravo učiniti drugome nažao, što uključuje i osporiti nekom njegovo pravo (ono isto koje imamo mi).

Zalupani primitivac je svatko tko te dvije stvari ne poštuje. Jednostavno da jednostavnije ne može.
08.11.2015 | 07:34
Nazalost, ja cu morat izabrati manje zlo. Davanje glasa trecim opcijama koliko god one zvucale i izgledale bolje je ipak davanje po pola glasa svakoj od dvije najvece stranke. Ispada da je, ako vec izlazim na izbore, bolje dati jedan cijeli glas jednoj od najvecih i to onoj koja je manje ZLO. Jbg.


Upravo tako, biranje manjeg zla. I znati da će opet biti tek malih pomaka. I velikih obećanja.
A mostovi s druge strane, nekako su još uvijek premali za velike pomake. A da postanu veliki, opet će uvući u sebe pola sadašnje bande i eto nas opet na istom.


Ovo su suludi stavovi. Dakle bolje je odabrati manje veliko zlo nego malo dobro? Bolje se odmah predati nego pruziti barem mali otpor, koliko god sitan on bio? Stvarno ne zasluzujemo bolje od ovog sto imamo.
08.11.2015 | 08:00
To biranje manjeg zla je oduvjek bila naša realnost.
Svakako mislim da je SDP veće zlo od HDZ-a. Samo se sjetite da su željeli ozakoniti zločin (Lex Perković) protiv Hrvata. To nas vrća u bivšu državu za koju je dosta vojnika poginulo. To bi nas vratilo u udbaški režim. Hvala Bogu da je zaustavljeni i nadam se kako će građani danas zaustaviti komunističku hobotnicu da i dalje uništava državu.
Ne mislim sad da bi HDZ trebao baš imati apsolutnu većinu, ali neka s desnicom formira Vladu. Apsolutizam nije dobar, mada bi nam kontrolirana diktatura dobro došla.
08.11.2015 | 08:05
zabac kaže:
Apsolutizam nije dobar, mada bi nam kontrolirana diktatura dobro došla.


Amen!
08.11.2015 | 08:21
Evo me sad s izbora. Oduvijek mi je to bilo preglupo(jer neznam ništa o nikome;znam osnove ali ne i detalje). Naravno, osjećam se dužnim izaći na izbore i nisam nikad propustio jer je to temelj demokracije, ali preferncijalno glasovanje toliko nepoznatih ljudi je idiotizam. Ja nemam pojma ni tko su, ni što su ti ljudi za koji bi običan puk trebao dati glas. Ne, nisam politički aktivan i ne namjeravam biti, ali to su uvjeti da bi preferencijalno glasovanje bilo OK.

Trebalo bi tu listu ljudi svesti na minimum, previše je toga za tako malu državu. Pa multinacionalne kompanije imaju manji board of directors nego kod nas u Saboru.

PS Nadam se da nisam krivo glasao, tek sam na kraju skužio napomenu koja nije baš bila na vidljivom mjestu. Zaokružio sam stranku i svoj preferencijalni glas dao prvoj/prvom zastupnici/zastupniku. Je li to ok?
08.11.2015 | 08:34
Je, to je ispravno ispunjen glasački listić. Sad, da li je to OK, to ovisi o tome što si želio...
Inače, ne moraš ti dati preferencijalni glas nikom. Možeš zaokružiti samo listu.
Usporedba Sabora s upravnim odborom firme nije primjeren. Ako već povlačiš takve paralele, Sabor je ekvivalent skupštini dioničara, a Vlada je ekvivalent upravnom odboru firme.
Broj zastupnika u hrvatskom saboru nije osobito velik. Nije problem u tome koliko ih ima, nego u tome što prevladavajuća većina tamo nema svoj stav, niti svoju vlastitu savjest, već za određene zakone glasaju onako kako im naredi stranka.

zabac kaže:
Apsolutizam nije dobar, mada bi nam kontrolirana diktatura dobro došla.


Daj, pls, probaj pojasniti malo - kako bi to izgledala "kontrolirana diktatura"? Koji je diktator na svijetu ikad prihvatio da ga netko kontrolira? Naravno, ne govorimo o marionetama postavljenim od strane neke druge zemlje, kao što je npr. bio Pinochet u Chileu.
08.11.2015 | 08:38
smayoo kaže:
Je, to je ispravno ispunjen glasački listić. Sad, da li je to OK, to ovisi o tome što si želio...
Inače, ne moraš ti dati preferencijalni glas nikom. Možeš zaokružiti samo listu.
Usporedba Sabora s upravnim odborom firme nije primjeren. Ako već povlačiš takve paralele, Sabor je ekvivalent skupštini dioničara, a Vlada je ekvivalent upravnom odboru firme.
Broj zastupnika u hrvatskom saboru nije osobito velik. Nije problem u tome koliko ih ima, nego u tome što prevladavajuća većina tamo nema svoj stav, niti svoju vlastitu savjest, već za određene zakone glasaju onako kako im naredi stranka.


Ma super onda, bojao sam se da sam i to zeznuo. . Ma znam da nisam trebao dati, ali htio sam, samo me nervira to što se o tim ljudima ništa nezna, proveo sam naime 15ak minuta na googleu tražeći informacije i rekao ajde može. Za stranku sam bio 100% siguran, ali eto možda nisam trebao dati preferencijalni glas.

A istina da niej dobra paralela ali htio sam reći ovo što si napisao. Problem u konkretnim ljudima i nedostatak savjesti i empatije prema ljudima.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 40 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Sank, tino1, Anonimci (382)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.43 Seconds

Provided by iJoomla SEO