Pebble sat
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Pebble sat


09.12.2014 | 08:24
U trenucima dosade na poslu kupio sam Pebble Steel sat. Vise iz znatizelje da vidim taj smart watch svijet, nego sto mi je potreban ili sto me je Pebble nesto posebno odusevio.

Sat je vec godinu-dvije na trzistu. Zreo proizvod. Dolazi u luksuznoj crnoj kutiji koja odaje dojam kvalitetnog proizvoda.

Onako na prvu, nije ni lijep ni ruzan. Nekako sam ostao ravnodusan izgledom. Na ruci stoji i izgleda kao obican sat. Ni prevelik niti premalen.

Ekran je e-ink, vidljivost odlicna. Imam metalnu i koznu narukvnicu, ovisno o potrebi. Vodootporan je. Setup jednostavan, dobar app store, sadrzaja ima.

Odlicno se slaze sa iOS (bolje nego sa Android), tako da salje notifikacije i sa skype, viber, pozive, to do i sl. U principu salje sta ti hoces (ovisno o postavkama u Notifications).

Najkorisnija stvar koju sam otkrio za sat-dva druzenja je da mogu upravljati mojim Philips Hue zaruljama Drugima vjerojatno potpuno nebitno i marginalno.

Sat radi OK, i dobar je proizvod, samo ne radi meni nista posebno bitno. Najveca korist je da ne moras za svaku sitnicu vaditi mob iz dzepa, ili ustajati ako se mob negdje puni.

Godinama ne nosim sat, odvikao sam se skroz, pa se nadam da ce Pebble to promijeniti, da bi konacno poceo nositi i neke druge satove koje imam. Ali kako stvari stoje, slaba sansa

Isprobao sam ga sat-dva, i vratio u kutiju. Kada uhvatim vremena, dacu mu jos jednu postenu sansu, pa cemo znati na cemu smo.

Ako nista, ode on u oglase, neko drugi ce mu se jako obradovati

Ima li ovdje Pebble vlasnika? Kakva su vasa iskustva? Primjene? Dojmovi?

Ne mora cak biti niti Pebble, vec smartwatch opcenito...
09.12.2014 | 11:47
Za koliko prodajes?
09.12.2014 | 12:12
Čestitke na kupovini. Meni je smartwatch super ideja, ali nijedan me se dosad nije dojmio toliko da bi ga kupio. Od svih na tržištu mi se Pebble čini najkorisniji, ali meni opet ne dovoljno dobar.

Ali mene nešto drugo zanima.

drlovric kaže:
Godinama ne nosim sat, odvikao sam se skroz, pa se nadam da ce Pebble to promijeniti, da bi konacno poceo nositi i neke druge satove koje imam. Ali kako stvari stoje, slaba sansa


Kako to ljudi godinama ne nose sat? Ova rečenica se ponavlja na svakoj recenziji svakog smartwatcha.
To mi stvarno nije jasno. Ja sat stavljam na ruku čim izlazim iz kuće.
Kako znaš koliko je sati? Vadiš mobitel iz džepa svakih deset minuta? Ne zezam, stvarno me zanima.
09.12.2014 | 14:12
ante moji covjek!

cestitam lovricu. daj mu sansu, meni se cini simpa. zapravo najbolji smart watch ovako na papiru.
09.12.2014 | 18:46
iAnte kaže:
..... Ja sat stavljam na ruku čim izlazim iz kuće.
Kako znaš koliko je sati? Vadiš mobitel iz džepa svakih deset minuta? Ne zezam, stvarno me zanima.


A za sto ti treba info o tocnom vremenu svakih 10 minuta?
09.12.2014 | 19:18
jmirakul kaže:
iAnte kaže:
..... Ja sat stavljam na ruku čim izlazim iz kuće.
Kako znaš koliko je sati? Vadiš mobitel iz džepa svakih deset minuta? Ne zezam, stvarno me zanima.


A za sto ti treba info o tocnom vremenu svakih 10 minuta?


zato što mu je interna CR2032 davno krepala i neće da je zamijeni pa koristi alternativne/ručne metode
09.12.2014 | 19:39
Pročitao sam tisuću recenzija različitih smartwatcha gdje ljudi kažu da su se skroz odvikli od nošenja sata, a u drugoj rečenici kažu da je smartwatch super jer ne moraju vaditi mobitel iz džepa tako često. I drlovric je jedan od njih.

Zato me stvarno zanima kako oni prate vrijeme. Svakih minutu, deset ili trideset, nevažno. Ja znam da s vremena na vrijeme pogledam na sat da vidim koliko je sati. Nekad svakih dvije minute, a nekad jednom u tri sata.
09.12.2014 | 19:41
Ja bi jedan ručni sunčani sat.
09.12.2014 | 19:59


09.12.2014 | 20:50
Uuuuuu, mrak. Mislim, treba sunce a ne mrak.
Koji model?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
09.12.2014 | 21:12
Ja imam Pebble sat već poduže vrijeme, zapravo od kad su poslali drugu pošiljku svojim kickstarter backerima. Odlično radi sa iPhoneom, a ako se udalji od iPhonea onda se zatrese pa nema šanse da se iPhone negdje zagubi. Pored sata i datuma, pokazuje mi i prognozu vremena, a također ga kao i drlovric koristim za upravljanje Philips HUE lampama.

Smanjio je potrebu da se iPhone stalno vadi iz džepa. Baterija traje od 5 do 7 dana i ja sam zadovoljan.
10.12.2014 | 02:36
iAnte kaže:
Pročitao sam tisuću recenzija različitih smartwatcha gdje ljudi kažu da su se skroz odvikli od nošenja sata, a u drugoj rečenici kažu da je smartwatch super jer ne moraju vaditi mobitel iz džepa tako često. I drlovric je jedan od njih.


Prijatelju ja 95% vremena iPhone iz dzepa vadim radi notifikacija, a ne radi vremena. Usput onda vidim i koliko je sati.

E sada te iste notifikacije dolaze na Pebble, pa ne moras uzimati mob u ruke svako malo. O tome se radi...

Ne znam cime bi se trebao baviti da svakih 10 minuta gledam koliko je sati. To je vec opsesija.

Mozda kladionicama, pa da svako malo gledam koliko jos do kraja tekme
10.12.2014 | 02:37
stefanjos kaže:
Za koliko prodajes?


Tisuca kunica i tvoj je. Ja sam platio vise prije 7 dana.

Odlican dar za Bozic
10.12.2014 | 23:54
Evo za našeg doktora, novi izazov. Mogao bi ovo uzeti i reći dojmove

11.12.2014 | 06:29
Crnci ocigledno nisu ciljana skupina korisnika.
11.12.2014 | 08:01
Mogli bi okrenuti priču, pa reći da bjelci nisu ciljana skupina. Naime na crnoj ruci imaš plazma ekran, dok bi se mi ebali s lcd ekranom i slabim prikazom crne boje
11.12.2014 | 08:05
Riba kaže:
Crnci ocigledno nisu ciljana skupina korisnika.


Ni ljudi koji nose duge rukave
11.12.2014 | 17:22
Ni oni s dlakavim podlakticama. :-D
11.12.2014 | 22:33
Furry display.
11.12.2014 | 23:24
može li baterija kako na pebbleu trajati ili se mora svaku večer puniti?
14.12.2014 | 11:06
iAnte kaže:
Pročitao sam tisuću recenzija različitih smartwatcha gdje ljudi kažu da su se skroz odvikli od nošenja sata, a u drugoj rečenici kažu da je smartwatch super jer ne moraju vaditi mobitel iz džepa tako često. I drlovric je jedan od njih.


evo i ja sam sat "skinuo" sa ruke kada sam kupio prvi mobitel, dakle jaaaako davno
i dan danas kada se sjetim da mi je nesto "na ruci" onako se sav stresem od nelagode!
14.12.2014 | 17:12
Ja sam uvjek nosio satove na ruci s povremenim prekidima. Sad imam neki G-Shock od Casia. Hvale se s 10 godina trajanjem baterije (mos mislit). Ovi se hvale sa 7+ dana baterijom.
Meni je super sto mogu s telefonom nesto upravljati, a sad bi trebao i telefon upravljati sa satom.
FB generacija mozda i vidi prednost.
18.12.2014 | 11:36
Otisao Pebble. Nije to za mene

Budem pokusao opet za par godina...
12.05.2015 | 10:30
Zainteresiran sam za kupnju smartwatcha i našao sam zanimljivi alcatel watch pa sad me zanima šta mislite dali je bolje uzeti pebble steel/color ili alcatel?

Alcatel Watch

Pebble Steel

ili pričekati

Pebble Time

Pošto apple Watch mi je nedostižan! ;(
  • Dijete
  • Posjetitelj
12.05.2015 | 11:23
CooL kaže:
Zainteresiran sam za kupnju smartwatcha i našao sam zanimljivi alcatel watch pa sad me zanima šta mislite dali je bolje uzeti pebble steel/color ili alcatel?

Alcatel Watch

Pebble Steel

ili pričekati

Pebble Time

Pošto apple Watch mi je nedostižan! ;(


Za srockas sam dobio originalni Pebble i od tada mi baterija na ajfonu dulje traje jer, kao sto je gore spomenute, rijedje vadim da pogledam zakaj mi je zapistao. Od tada mi je i na silentu, i bez vibre. Nije mi donio neku vecu prekretnicu, osim da imam osjecaj da sam manje ovisan o telefonu. Pokusat cu za tjedan dana bit bez njega da vidim kak mi je, al imam osjecaj da sam se fino navikao.
Estetski, jako mi se dja... Crna plastika na crnoj ruci.
12.05.2015 | 11:46
Taj Alcatel izgleda jako dobro, ali ima očajne recenzije. A teško da će se s vremenom poboljšati.

Pebble je sve bolji i bolji. I provjereno dobar. Ali ružan, majko mila kako ružan.

Ako bi baš nešto morao odabrati, išao bi na Time.
12.05.2015 | 11:48
CooL kaže:
Zainteresiran sam za kupnju smartwatcha i našao sam zanimljivi alcatel watch pa sad me zanima šta mislite dali je bolje uzeti pebble steel/color ili alcatel?

Alcatel Watch

Pebble Steel

ili pričekati

Pebble Time

Pošto apple Watch mi je nedostižan! ;(


Alcatel mi se više sviđa
12.05.2015 | 12:10
Prvi pebble mi se ne sviđa jer je plastičan i stvarno daje jeftini izgled kao šta je netko rekao kao sat iz praška ali ovi noviji mi bolje izgledaju.


E sad jel čekati alcatel za 2000Kn ili uzeti pebble steel za 1300?

Ili pebble color za cca 2100Kn kad bude dostupan!
12.05.2015 | 12:44
Imao sam ja Pebble Steel. I svejedno je bio ruzan. Na slikama izgleda puno ljepse.

Ovaj Alkatel je fin na izgled, odlicno pogodjena cijena. Treba vidjeti dojmove korisnika. Da danas trazim smart watch, kupio bi ovaj Alkatel iz znatizelje ciste... Ako se i taj puni svaki dan, preskocio bi ga hladno, kao i Apple Watch.

Meni, u ovom slucaju, nije cijena ta koja me otjerala od Apple, vec cinjenica da jos nesto moram puniti SVAKI DAN :/
12.05.2015 | 14:07
Ma alcatel se i meni jako sviđa ali ga se nigdje ne može vidjeti nego bi ga trebao na slijepo naručiti a cijena mu je kod nas 2100kn, i nisam još našao nikoga da čujem neka iskustva iz prve ruke, a i podrška opčenito me brine!

Pebble ima puno korisnika i otvorenog je koda tako da se brzo razvija i to mu je veliki plus!

www.cybershop.hr/index.php?route=product...&product_id=8513
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 30 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, tino1, Anonimci (422)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.26 Seconds

Provided by iJoomla SEO