quadcopteri
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

quadcopteri


10.06.2014 | 12:20
dozvolio sam si kupiti ovu igracku koja nema nikakvu svrhu osim zabave, pa rekoh tu ce sigurno biti onih koji me nece radi toga optuzivati kako nisam zrela osoba

uglavnom radi se o dji phantomu FC40.
integrirana 720p kamera (30 fps) na koju se mogu preko wirlessa zakaciti iphoneom pa mi puca live stream, ali samo do 100 m, nakon toga veza puca. (tu ce se malo poigrati sa nekim pojacalima signala)

domet same masine je cca 700 m, ali nisam ga nikada slao dalje od 200, 300 metara jer je jednostavno tako malen da ga se nakon te daljine jedva vidi pa je problem vratit ga nazad.
brzina mu je nekih 10 metara u sekundi, kontrolira se jako lagano kada ulovi preko 7 satelita, tada drzi poziciju vrhunski. kada ih je manje, zna biti skakljivo bas radi svoje male mase, pa zna plesati po zraku i stalno ga se mora drzati na uzici.
originalna baterija drzi 11 minuta leta cca. uzeo sam i dvije jace koje povuku do 13 minuta.

moguce je kupiti gimbal i puknut GoPro kameru gore, ali onda se gubi na autonomiji radi tezine.

ovo je base model, ima i jacih, bolja kamera, veca autonomija, ali za zabavu je i ovaj vrhunski.
eto ukratko o njemu. ovako izgleda




a ovo sam snimio u centru rijeke. jos ga lovim, a i galebovi su me napadali pa se slika malo trese jbg
10.06.2014 | 12:29
Bas sam danas gledao dvojku. Krece se izmedju 800 i 1000$ u US. Mislio sam kupiti za zabavu i neke kratke filmice, ali meni je deal breaker autonomija. 8-10 min je stvarno prekratko.

U svakom slucaju zelim dobru zabavu

To je jedan od najboljih quadova kojeg pare mogu kupiti. Igrao sam se s njim vec prije par mjeseci. Odlicna igracka.

Koliko si ga platio u HR?
10.06.2014 | 12:31
Fora je

U zadnje vrijeme ih često viđam na video-snimanjima vjenčanja
10.06.2014 | 12:43
dvojka ti drzi 25 minuta sa namontiranimom kamerom. tako da nemas beda.
imas 3 verzije
cistu dvojku bez kamere (pa stavis gopro)
vision sa HD kamerom kojom se moze upravljati po jednoj osi
i vision+ sve isto kao vision samo brze vise jace i te fore

ali sto se autonomije tice, nakon 10 minuta gledanja u zrak, vrat se ukoci . ja imam tri baterije, spustam ga svakih 10 minuta pa stavim novu, ali rijetko na jednoj poziciji skucam 2 baterije, kamo li 3. jedino kada imas FPV (first person view) aktivan na 700 metara, kao kod visiona+, veca autonomija ima smisla jer radis vece ture.

kod nas novi dodju od 3700 (ovaj moj) pa do nekih 9000 ovi jaci modeli.
10.06.2014 | 12:54
Super
10.06.2014 | 13:10
3700kn. To je oko 500E. Na Amazonu 400$.

Ameri stvarno imaju srece u zivotu
10.06.2014 | 14:02
sluzbena cijena za US je 500$, a znas da je nas tecaj dolar za euro.
10.06.2014 | 14:11
Ugodnu zabavu želim.
Pazi da ti se ne dogodi nešto slično.
16.10.2014 | 09:24
Evo i mog drone, DJI Phantom Vision 2+.

Veselo se vrti u zatvorenom prostoru. Vani ga ne iznosim dok ne dodjem doma, skinula bi ga vojska za tren oka s neba
Prilozi:
16.10.2014 | 09:30
Ovoga nisu oborili

youtu.be/7iUBsSlDXc0
16.10.2014 | 16:02
kinsif kaže:
dozvolio sam si kupiti ovu igracku koja nema nikakvu svrhu osim zabave, pa rekoh tu ce sigurno biti onih koji me nece radi toga optuzivati kako nisam zrela osoba ]


Takvima reci da se gone.

Uživaj u novoj igrački, siguran sam da si zaslužio
Guštam se i ja, no žena mi je rekla nek se samo usudim, pa čekam malo, da cijene padnu, da nađem priliku
16.10.2014 | 16:08
Čuj, pa što ne veliš svojoj supruzi neka se goni...?
16.10.2014 | 17:11


fala vanjuska!

lovricu... ljubomoran sam malo!
cestitam!
16.10.2014 | 17:16
Stas bit ljubmoran, sad ce Phantom 3 za par tjedana. Zato su ovaj snizili

Eto ti prigode...
  • Sank
  • Moderator
  • 219
16.10.2014 | 19:30
A što mislite o ovom:

ardrone2.parrot.com
17.10.2014 | 12:50
isto super igracka, ali mislim da je zrno ispod dji-a po performansama.
ono sto mi najvise smeta je da nema svoj upravljac vec koristi smartphone za tu svrhu. radi toga pati domet, a upravljivost se ne moze usporediti (za moj gust).
kada ti je drone udaljen, nemas vise jasan filing brzine i pokreta, pa ti je otpor palica na daljincu oslonac. ovako sa TS upravljanjem mi se to cini malo problematicnim.
za tih 100tinjak € razlike mislim da je bolje uzeti dji fc40. ako nista imas puno jacu aftermarket podrsku u vidu raznih dodataka.
17.10.2014 | 12:58
Otkako su ti droneovi postali popularni, zapravo me čudi kako još nema poplave "peep" videa iz raznih spavaćih soba po neboderima i sl... Interesantno je kako svi snimaju pejzaže i nebo, a nitko se još nije sjetio snimati što rade ljudi iza svojih prozora po nekim tamo 15-tim i 20-im katovima...
17.10.2014 | 13:14
A što se dogodi vlasniku drone-a kad se naprava sa visine npr. sunovrati nekome dolje na glavu ili na auto? Imaju li drone-ovi kasko osiguranje?

EDIT:
Npr. drone se došulja na prozor 20. kata i "virki" unutra. Spazi ga gazda sa kreveta, otvori prozor i nabaci plahtu na drona i drone fiju dolje.
17.10.2014 | 13:29
smayoo kaže:
Otkako su ti droneovi postali popularni, zapravo me čudi kako još nema poplave "peep" videa iz raznih spavaćih soba po neboderima i sl... Interesantno je kako svi snimaju pejzaže i nebo, a nitko se još nije sjetio snimati što rade ljudi iza svojih prozora po nekim tamo 15-tim i 20-im katovima...


valjda su ljudi postali dosadni!
paparazzi su se vec prilagodili koliko vidim, i ozbiljnije novinske kuce tipa cnn, al jazzera, itd. zapravo me cudi kako u hrvatskim tv medijima jos ne koriste dronove. HRT radje digne vojni helikopter u zrak da ulovi 30 sekundi snimke...

samo je pitanje trenutka kada ce krenuti zakonske akcije kojima ce se pokusat ograniciti domet dronova, tako da bolje da nema puno tih "peep" videa!
u americi su vec ogranicili domete na 400m.

@jmirakul a ja budala zakacio broj telefona na njemu!
17.10.2014 | 13:46
kinsif kaže:
smayoo kaže:
Otkako su ti droneovi postali popularni, zapravo me čudi kako još nema poplave "peep" videa iz raznih spavaćih soba po neboderima i sl... Interesantno je kako svi snimaju pejzaže i nebo, a nitko se još nije sjetio snimati što rade ljudi iza svojih prozora po nekim tamo 15-tim i 20-im katovima...


valjda su ljudi postali dosadni!
paparazzi su se vec prilagodili koliko vidim, i ozbiljnije novinske kuce tipa cnn, al jazzera, itd. zapravo me cudi kako u hrvatskim tv medijima jos ne koriste dronove. HRT radje digne vojni helikopter u zrak da ulovi 30 sekundi snimke...

samo je pitanje trenutka kada ce krenuti zakonske akcije kojima ce se pokusat ograniciti domet dronova, tako da bolje da nema puno tih "peep" videa!
u americi su vec ogranicili domete na 400m.

@jmirakul a ja budala zakacio broj telefona na njemu!


Koriste ih i hrvatske TV kuće... Nisi čitao kako je prije koji mjesec Novoj TV dron pao na mjesto nesreće koje su pokušavali snimiti iz zraka?
17.10.2014 | 13:51
Meni bi ti zrakomlati bili zanimljivi kad bi mogli prenijeti na određenu lokaciju ribolovni mamac, otpustiti ga i automatski se vratiti na polazišnu točku.

To bi bila mala revolucija u ribolovu s obale.
17.10.2014 | 14:04
Borisone kaže:
Meni bi ti zrakomlati bili zanimljivi kad bi mogli prenijeti na određenu lokaciju ribolovni mamac, otpustiti ga i automatski se vratiti na polazišnu točku.

To bi bila mala revolucija u ribolovu s obale.


Daj, pa to ti je otprilike isto kao da igraš šah protiv kompjutera - ne hvala
17.10.2014 | 15:11
E, jebiga...
www.wired.com/2012/06/ff_dronerules/
17.10.2014 | 15:38
smayoo kaže:
Čuj, pa što ne veliš svojoj supruzi neka se goni...?


Papak sam.
17.10.2014 | 15:49
Vecina nas je, neki to i priznaju.
17.10.2014 | 16:27
Vanjuška kaže:
smayoo kaže:
Čuj, pa što ne veliš svojoj supruzi neka se goni...?


Papak sam.



+1
18.10.2014 | 03:32
Ovaj moj DJI drone ima software za kreiranje misija koristeci Google Map (waypoints, visina na odredjenim tockama, brzina i sl.), tako da bez upravljanja izvrsava unaprijed zacrtane misije. Moras se samo pobrinuti da nacrtas putanju da se on u nesto ne zabije

E sad, s obzirom da ima ugradjen GPS, on "zna" gdje je u svakom momentu, tako da je vec nemoguce koristiti ga u blizini aerodroma recimo. Podijelili su restrikcije za No Fly Zone ( A i B ).

www.dji.com/fly-safe/category-mc

Misljenja sam da ce sve vise i vise biti takvih No Fly zona, koje ce onda softverski limitirati/zabraniti (ukljucene u firmware update i sl) let iznad odredjenih podrucja.

Naravno onda ce se pojaviti i metode za zaobilazenje istih, vjecita igra macke i misa. Naravno na jeftine knock off dronove to nece biti primjenjivo, ako ih Zakon ne natjera.

@smayoo:

Previse je on bucan (na visokoj iritantnoj frekvenciji) da bi neprimjeceno spijunirao nekoga u spavacoj sobi
18.10.2014 | 03:38
Borisone kaže:
Meni bi ti zrakomlati bili zanimljivi kad bi mogli prenijeti na određenu lokaciju ribolovni mamac, otpustiti ga i automatski se vratiti na polazišnu točku.

To bi bila mala revolucija u ribolovu s obale.


Zasto ne bi mogli? Sve dok to tezinom i gabaritima ne prelazi fizicke mogucnosti nosivosti, drone u principu ne zanima sta nosi (go pro cameru, hellfire raketu ili mamac za ribe).

I vratice se odakle je krenuo. Vraca se na polaznu tocku kada je baterija pri kraju (ako tako podesis), kada izgubi kontakt sa daljinskim, kada zavrsi unaprijed programiranu misiju, i sl...

Ne znam kako bi se mali drone nosio sa jacim vjetrom, i morao bi to ispustati sa malo vece visine da ga ne zapljusne slana voda
05.11.2014 | 14:07
kinsif kaže:
dozvolio sam si kupiti ovu igracku koja nema nikakvu svrhu osim zabave, pa rekoh tu ce sigurno biti onih koji me nece radi toga optuzivati kako nisam zrela osoba

uglavnom radi se o dji phantomu FC40.
integrirana 720p kamera (30 fps) na koju se mogu preko wirlessa zakaciti iphoneom pa mi puca live stream, ali samo do 100 m, nakon toga veza puca. (tu ce se malo poigrati sa nekim pojacalima signala)

domet same masine je cca 700 m, ali nisam ga nikada slao dalje od 200, 300 metara jer je jednostavno tako malen da ga se nakon te daljine jedva vidi pa je problem vratit ga nazad.
brzina mu je nekih 10 metara u sekundi, kontrolira se jako lagano kada ulovi preko 7 satelita, tada drzi poziciju vrhunski. kada ih je manje, zna biti skakljivo bas radi svoje male mase, pa zna plesati po zraku i stalno ga se mora drzati na uzici.
originalna baterija drzi 11 minuta leta cca. uzeo sam i dvije jace koje povuku do 13 minuta.

moguce je kupiti gimbal i puknut GoPro kameru gore, ali onda se gubi na autonomiji radi tezine.

ovo je base model, ima i jacih, bolja kamera, veca autonomija, ali za zabavu je i ovaj vrhunski.
eto ukratko o njemu. ovako izgleda




Ova igracke me skroz privukla. Mogao bih se pocastiti jednom takvom na proljece. Malo sam gledao po netu pa sam nasao da neki spominju da nisu bas zadovoljni vido snimkama kamere koja dolazi originalno sa njim.

Dali je ovo kod tebe njegova kamera ili si stavljao neku drugu? Meni je vido dobar i sasvim prihvatljive kvalitete. Jos youtube to malo prozvace i smanji kvalitetu samog materijala tako da mislim da je zapravo barem jos malo bolji u odnosu na youtube.

Gdje si ga narucio, sa koje stranice tj. trgovine ?


drlovric kaže:
Evo i mog drone, DJI Phantom Vision 2+.

Veselo se vrti u zatvorenom prostoru. Vani ga ne iznosim dok ne dodjem doma, skinula bi ga vojska za tren oka s neba


Koja je kod tebe kamerica instalirana? Bas mocno izgleda . Mislim da cu se ponoviti za koji mjesec .
05.11.2014 | 14:09
havdic kaže:
Ovoga nisu oborili youtu.be/7iUBsSlDXc0


Kojeg? Ima neki zamjenski link a da radi ?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 15 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

baka, Riba, Anonimci (445)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.52 Seconds

Provided by iJoomla SEO