Raspberry Pi
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Raspberry Pi


05.02.2015 | 22:30
dxdandy kaže:
S kojih stranica ste kupovali ovo malo cudo? Da sad ne trazim po netu svasta i nabasam na nekog neprovjerenog trgovca a opet da vrsi isporuku u RH.

Thx !


Ja sam si ga naručio s E-baya, iz Njemačke. Ispalo je 15% jeftinije nego da sam naručivao u Primotronicu (i ona druga firma koja ga u HR prodaje isto ima sličnu cijenu), a stiglo je brže i još sam u paketu dobio i kućište, i memorijsku karticu.
06.02.2015 | 06:18
Ovog novog modela nitko ziv nema na stanju

Trazena roba, nema govora...
07.02.2015 | 00:48
^baci pogled na ovo ispod
www.hardkernel.com/main/products/prdt_info.php
09.02.2015 | 15:55
Ako netko kupi novi model Pi-a neka ga ne fotografira sa flash-om, malac se od toga zna ugasiti... Valjda je sramežljiv...

www.theguardian.com/technology/2015/feb/...mera-flash-power-off
24.02.2015 | 19:46
Evo da se pohvalim. Stigao mi novi smart dio TV-a u obliku Raspberry Pi 2.

IMG_1743.jpg


Radi fantasticno. XBMC tj. Kodi mi se bootne za 6-7 sekundi. Instaliran koristeci OSMC distribuciju sa Mac installerom. Reprodukcija HD video sadrzaja sa NAS-a bez ikakvih trzaja ili zastajkivanja. Digital audio fino HDMI pass through do receivera koji ima sve audio dekodere. Super je stvar da konacno dobro radi HDMI CEC pa sa daljinskim od TV-a mogu upravljati sa XBMC-om. Kada trebam obicno racunalo spojeno na TV, promjenim SD karticu i stavim obican Raspbian te za potrebe WEB surfanja ili YouTube play-a i slicno, imam stvar koja je nekoliko puta brza i bolja od samog smart dijela TV-a. Stari Rpi ce sada biti iskoristen kao Wireless nadzorna kamera u dvoristu.
24.02.2015 | 21:55
GZ! Ja i dalje imam ModelB RPi1 i služi jednako dobro, mogu samo zamisliti koliko je ovaj model živahniji.
24.02.2015 | 22:16
jmirakul kaže:
Evo da se pohvalim. Stigao mi novi smart dio TV-a u obliku Raspberry Pi 2.

IMG_1743.jpg


Radi fantasticno. XBMC tj. Kodi mi se bootne za 6-7 sekundi. Instaliran koristeci OSMC distribuciju sa Mac installerom. Reprodukcija HD video sadrzaja sa NAS-a bez ikakvih trzaja ili zastajkivanja. Digital audio fino HDMI pass through do receivera koji ima sve audio dekodere. Super je stvar da konacno dobro radi HDMI CEC pa sa daljinskim od TV-a mogu upravljati sa XBMC-om. Kada trebam obicno racunalo spojeno na TV, promjenim SD karticu i stavim obican Raspbian te za potrebe WEB surfanja ili YouTube play-a i slicno, imam stvar koja je nekoliko puta brza i bolja od samog smart dijela TV-a. Stari Rpi ce sada biti iskoristen kao Wireless nadzorna kamera u dvoristu.

mozes da probas ova dva klipa da vidis kako se sad ponasa Kodi...(na Mac-u radi super,al me zanima tu)
www.libde265.org/downloads-videos/
25.02.2015 | 12:50
Ne radi to na RPi2 kako treba. Prvi "manji" klip malo trza a veći ne ide uopće.
Al koliko sam ja skužio prije nego sam ga uzimao i rečeno je da h.265 ne podržava RPi kak spada.
A također mislim da RPi ni ne propušta video iznad 1080p van. Zato vjerojatno klip sa većom rezolucijom niti ne kreće.
25.02.2015 | 13:56
Tvoji zahtjevi definitivno nisu za RPi, ali mislim da nije korektno na temelju takvih zahtjeva reći kako RPi ne radi kako treba. Radi on kao urica za ono što 90% korisnika treba. Ja u ovom trenutku znam samo dvoje ljudi koji imaju TV koji prikazuje više od 1080p, a ne znam nikog tko treba i koristi H265.
25.02.2015 | 16:02
amsterdamxxx kaže:


mozes da probas ova dva klipa da vidis kako se sad ponasa Kodi...(na Mac-u radi super,al me zanima tu)
www.libde265.org/downloads-videos/


Evo ja upravo na mom MacMini probao 3 video uzorka sa tim velikim rezama i bome ne ide. Trza, slika se kvar, sve zasivi i sl. Zapravo se vidi da GPU vjerojatno nema snage za decoding. Mada sam mislio da ce CPU moci to izvuci ali izgleda da sam se prevario. Malo sam razocaran.

Ili mozda da nesto nije kod mene dobro poslozeno iako ne znam sta bi to moglo biti. Od playera sam koristio sam VLC a od sadrzaja sa tog linka sam skinuo i probao dolje navedene fileove :

tos-4096x1720-tiles.mkv
sintel-4096x1744-cfg02.mkv
bbb-3840x2160-cfg02.mkv

Svi se jednako prikazuju.
25.02.2015 | 16:24
Pa to je ista stvar kao i ovo što Velejaj kaže.
WTF, ljudi, pa to je 4K video!

Prvo - ŠTO ĆE VAM 4k video?
Drugo - koliko uopće ima filmova u 4K?
Treće - otkud vam ideja da bi kutijica za šaku dolara morala moći to žvakati?

I zašto si onda razočaran?

To je isto kao da kupiš neki autićak od 1000 kubika, s 12" kotačićima, za kotrljanje po gradu, i onda izađeš na autocestu i zaključiš da si razočaran što vas 4 u njemu nije mogao povući 180 uzbrdo od Bosiljeva do Vrbovskog.
25.02.2015 | 17:09
Ja sam ipak za instant rješenje. ATV3 je 99$. Ne znam koliko košta Raspberry Pi kad ga se opremi i upogoni.
25.02.2015 | 18:19
vise sam iz znatizelje pitao,pa ne gledam ni ja 4K video,ali eto malo me zanimalo...dosta se igram sa mojim igrackama....meni sve sto skidam,zavrsava posao i Chromecast....
25.02.2015 | 19:25
smayoo kaže:
Pa to je ista stvar kao i ovo što Velejaj kaže.
WTF, ljudi, pa to je 4K video!

Prvo - ŠTO ĆE VAM 4k video?
Drugo - koliko uopće ima filmova u 4K?
Treće - otkud vam ideja da bi kutijica za šaku dolara morala moći to žvakati?

I zašto si onda razočaran?

To je isto kao da kupiš neki autićak od 1000 kubika, s 12" kotačićima, za kotrljanje po gradu, i onda izađeš na autocestu i zaključiš da si razočaran što vas 4 u njemu nije mogao povući 180 uzbrdo od Bosiljeva do Vrbovskog.


Nemoj biti bas tako jako strog. Nisam se previse nadao da ce raditi ali onako barem malo potajno sam mislio da cpu moze spasiti stvar. Znam da mini nije pila nad pilama ali nije ni los i ima u njemu snage pa sam se zato kazem potajno nadao.
25.02.2015 | 20:03
smayoo kaže:
Pa to je ista stvar kao i ovo što Velejaj kaže.
WTF, ljudi, pa to je 4K video!

Prvo - ŠTO ĆE VAM 4k video?
Drugo - koliko uopće ima filmova u 4K?
Treće - otkud vam ideja da bi kutijica za šaku dolara morala moći to žvakati?

I zašto si onda razočaran?

To je isto kao da kupiš neki autićak od 1000 kubika, s 12" kotačićima, za kotrljanje po gradu, i onda izađeš na autocestu i zaključiš da si razočaran što vas 4 u njemu nije mogao povući 180 uzbrdo od Bosiljeva do Vrbovskog.


Nismo se razumjeli. Nisam se najbolje možda izrazio ali RPi je idealan za moje potrebe.
Da ne radi kako treba nisam mislio na uređaj nego da se video ne vrti kako bi trebao, na daleko jačoj mašini naravno.
Očekivati od ovakvog uređaja da to odrađuje je u najmanju ruku smješno.
Ja sam do prije 5 mjeseci imao analogni Bnet doma tako da me 4K ne pegla uopće, samo sam odgovorio amsterdamu na pitanje.
25.02.2015 | 20:12
@zabac

RPi2 je, u odnosu na ATV3, odmah iz kutije bez ikakvog jailbreaka spreman biti vrhunski mediaplayer odnosno HTPC. Instaliraš sistem, cca 5 minuta, i udri.

Brz je, stabilan je, pristupa kompletnoj mreži i svemu na njoj bez ijednog problema. Jedina razlika, po meni, je što airplay video sadržaja ne radi uvijek.
U iOs 8 apple je nešto promjenio pa airplay radi kak treba samo na ATV-u, na svim drugim uređajima video ne radi.
Ja sam uzeo u sloveniji, sa dostavom 43€, kučište Flirc aluminijsko cca 20$ i SDHC kartica 16GB za 90 kn.
Sve skupa cca 550 kn s time da je ovo kučište valjda najskuplje, plastiša po ebay-u za 3-5$ milijon.
25.02.2015 | 20:29
sve se razumemo,i meni se dopada ta 2-jka....i praticu jos malo,pa ga mozda i narucim....
25.02.2015 | 20:47
Daljinski ne treba?
Kako je s napajanjem?
Zvuk samo stereo?
25.02.2015 | 20:58
XBMC daljinski preko smartphonea ili tableta
Napajanje USB, može sa samog TV-a
Zvuk samo stereo ako koristiš direktno audio out.
Ako koristiš audio preko HDMI, možda i radi 5.1, netko tko ima aparaturu bi trebao probati.
25.02.2015 | 20:59
Raspač mi se nikad nije sviđao, malo je ograničen... Nedavno sam uzeo ovo: www.solid-run.com/product/cubox-i4pro/
Čini mi se dobar stroj... javim detalje
25.02.2015 | 21:03
To si isto napisao prije 20 dana, a ja sam ti na to odgovorio ovo:

smayoo kaže:
A ti si sad baš pao s Marsa...
Uspoređuješ kruške i jabuke. Čim spominješ IR, pa onda izvadiš uređaj na kojeg niti ne ide normalni OS, nego samo XBMC ili Android, jasno je da ti imaš u glavi jedino funkciju MM playera. A mi smo ovdje pričali o desktop primjeni. Jesi uopće pročitao zadnjih desetak postova?


S tim da ovdje, jasno, ljudi zaista i spominju RPi u kontekstu MM playera uz TV pa ti je usporedba ovaj put svakako primjerenija.

No, velim, ako mene pitaš, RPi je prije svega ultrajeftino minimalističko desktop rješenje za temeljne korisnike.
25.02.2015 | 21:26
smayoo kaže:
To si isto napisao prije 20 dana, a ja sam ti na to odgovorio ovo:

smayoo kaže:
A ti si sad baš pao s Marsa...
Uspoređuješ kruške i jabuke. Čim spominješ IR, pa onda izvadiš uređaj na kojeg niti ne ide normalni OS, nego samo XBMC ili Android, jasno je da ti imaš u glavi jedino funkciju MM playera. A mi smo ovdje pričali o desktop primjeni. Jesi uopće pročitao zadnjih desetak postova?


S tim da ovdje, jasno, ljudi zaista i spominju RPi u kontekstu MM playera uz TV pa ti je usporedba ovaj put svakako primjerenija.

No, velim, ako mene pitaš, RPi je prije svega ultrajeftino minimalističko desktop rješenje za temeljne korisnike.


Mah... malo sam poglupio u zadnje...
Ali kako ne ide normalni os? linux nije normalan?
Slabo sam koristio... kako kažeš samo kao MM player... tako da nešto detaljno nisam istraživao, čak ga nisam od početka veljače ni upalio
25.02.2015 | 22:30
Pa, na RPi ide normalni OS. Ali na taj Cubox - ne, barem koliko vidim po netu. Samo Android, XBMC i tako to.
25.02.2015 | 22:41
smayoo kaže:
Pa, na RPi ide normalni OS. Ali na taj Cubox - ne, barem koliko vidim po netu. Samo Android, XBMC i tako to.


skidam taman image za ubuntu... ima neki image s debilanom... ima toga koliko vidim
25.02.2015 | 22:56
@zabac

Ja koristim daljinski od TV-a, HDMI-CEC. Radi odlično.
Ako ti TV nema taj CEC onda bilo koji daljinac sa IR prijemnikom koji ide u usb.
Napajanje je putem usb adaptera, kao od ipad-a ili slično, raditi će i od iphone-a samo što on ima izlaz od 1A a ako misliš spajat vanjske diskove ili slično preporuča se od 2A ili hub sa napajanjem.
Zvuk ti ide preko HDMI-a u stereu ili pass through na pojačalo koje onda odrađuje dolby bakraće. Nema digitalni izlaz.
Slažem sa sa smayoom da ga ljudi koriste za druge svrhe ali meni je kao media player/streamer mrak.
Ovo za napajanje preko samog TV-a mi je odlična fora s obzirom da kad upališ TV automatski pališ i RPi i obrnuto.
25.02.2015 | 23:05
amsterdamxxx kaže:
jmirakul kaže:
Evo da se pohvalim. Stigao mi novi smart dio TV-a u obliku Raspberry Pi 2.
.......
Radi fantasticno. XBMC tj. Kodi mi se bootne za 6-7 sekundi. Instaliran koristeci OSMC distribuciju sa Mac installerom. Reprodukcija HD video sadrzaja sa NAS-a bez ikakvih trzaja ili zastajkivanja. Digital audio fino HDMI pass through do receivera koji ima sve audio dekodere. Super je stvar da konacno dobro radi HDMI CEC pa sa daljinskim od TV-a mogu upravljati sa XBMC-om. Kada trebam obicno racunalo spojeno na TV, promjenim SD karticu i stavim obican Raspbian te za potrebe WEB surfanja ili YouTube play-a i slicno, imam stvar koja je nekoliko puta brza i bolja od samog smart dijela TV-a. Stari Rpi ce sada biti iskoristen kao Wireless nadzorna kamera u dvoristu.

mozes da probas ova dva klipa da vidis kako se sad ponasa Kodi...(na Mac-u radi super,al me zanima tu)
www.libde265.org/downloads-videos/

Definitivno ovi video klipovi ne rade dobro na Rpi2. O 4K video klipovima necu ni raspravljati jer dobro ne rade niti na mom Macu, a kamoli na Rpi2.
31.10.2015 | 00:28
Može li se ova Malina/Kupina koristiti i kao desktop računalo za TOTALNO nezahtjevnog korisnika? Jedine potrebe su browser i youtube clipovi.
28.07.2019 | 19:24
Je da je tema malo zamrla ali što ću kad sam danas napokon uhvatio vremena preuzeti paket


RPi4B-1.jpeg


RPi4B-2.jpeg


RPi4B-4.jpeg


RPi4B-5.jpeg


RPi4B-6.jpeg


RPi4B-7.jpeg



Kako naravno nisam mogao izdržati dok ne napravim kućište pa sam na brzinu sve pospajao na TV, puknio Debian na karticu i radi jako fino (vrti YT 4k bez trzanja)

PS. Sad me kopka da li iz zajebancije složiti RPi u ovom

kuchenprofi-ribez-4-strane.jpg
28.07.2019 | 21:17
Taman i meni stigao moj danas, pale su cijene cini mi se, 23 funte na ebayu sa kucistem. Uzeo da zamijeni OrangePI kao Pi Hole server jer Orange ima samo wireless, ali mislim da cu prvo malo staviti Amibian na njega.

raspberrypi.JPG
28.07.2019 | 21:58
O, bože... Amibian...
Bertone, super fora!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 25 minuta
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.37 Seconds

Provided by iJoomla SEO