Knjige za Kindle na hrvatskom
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Knjige za Kindle na hrvatskom

03.12.2013.   |   11:50
Pozdrav,
namjeravam uskoro nabaviti Kindle paperwhite pa me zanima gdje se mogu kupiti (ili nabaviti) knjige na hrvatskom jeziku?
Također, zanima me iskustvo iz prve ruke u vezi prikazivanja PDF formata na Kindleu odnosno čitanja knjiga u PDF-u jer imam dosta materijala u tom formatu kao i da li se aplikacijom Calibre može konverzijom iz drugih formata (npr.EPUB ili PDF) dobiti format kompatibilan za Kindle i kako to onda izgleda na ekranu?
Hvala.
03.12.2013.   |   13:10
Calibre radi sve sto ti treba, PDFovi se prikazuju normalno, ponekad je problem ako je font previse sitan ali vjerojatno Calibre moze konvertirati. Moguce da pricam i gluposti jer sam uglavnom koristio PDFove sa dosta skeniranog materijala.
Za knjige ne domacem jeziku ne znam...
03.12.2013.   |   15:05
Sjećam se, Saint je nedavno dao linkove za knjige na našem jeziku. Potraži malo ili ga priupitaj na PP.
03.12.2013.   |   15:32
To su bile audiobooks.
03.12.2013.   |   15:40
Točno, imaš pravo! Nemam ni jedno ni drugo, pa sam valjda poistovjetio. Isprika, ali mu možda i to može poslužiti uz slušalice (ako ima).
03.12.2013.   |   15:42
Hvala, ali budući da Kindle Paperwhite nema audio izlaz to me audiobooks ne zanimaju.
Zanimaju me knjige u tekstualnom formatu - da li postoji neki legalni servis za kupovinu ili preostaje potražiti ih na "tamnoj strani"
03.12.2013.   |   18:05
Ja znam za T-Comov planet9.hr ali čini se da (očekivano) ne podržava Kindle jer koristi vlastitu aplikaciju.
03.12.2013.   |   18:28
Riba kaže:
Ja znam za T-Comov planet9.hr ali čini se da (očekivano) ne podržava Kindle jer koristi vlastitu aplikaciju.

Nešto su se ljudi bunili jer kad padne server (a često je padao), tada su knjige nedostupne. Stekao sam dojam kako treba imati vezu s internetom da bi se moglo čitati, kako knjige nisu kupljene, već posuđene i kad "veliki brat" odluči neku knjigu maknuti, makne je korisniku. Da li je to istina ili nije, ne znam. Svakako treba provijeriti.
03.12.2013.   |   19:48
Istu stvar može i Amazon, dogodilo se pred godinu-dvije. Doduše Kindle ne ovisi o dostupnosti servera.
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 33 minuta
  • VanjusOS: odeš na telefonu na postavke - poziv - prosljeđivanje poziva - i tamo ti piše na koje sve uređaje ti se prosljeđuju pozivi..
  • mpole: pomozite,digao sam softver na 5s na ios 8...imam isti icloud na 2 iphonea,nakon dizanja softvera kada primam poziv na bilo koji zvoni i onaj drugi...sta da radim?? dosad je bilo sve ok
  • john_st: 10.4. pardon, a g4 mini na zadnjem 10.5.
  • john_st: ako se već kurčimo, imac G3 zadnji 10.5 hehe
  • havdic: Da, živilo se i na 9600bps :) pa čak i 1200 packet radio :D
  • Borostef: Meni Jabučnjak otvori točno za 12,93 sekundi... Nije ni tako loše... :)
  • smayoo: Što će ti brže? Danas svi nekud žure... Zapeci si lijepo kafu, prelistaj novine, pa onda lagano na jabučnjak... :D
  • havdic: a meni treba 106800 milisekundi da se jabučnjak otvori... ide li brže ikako? :D
  • jzelko: iMac 10.6.6 a mini sa 10.8.5 !
  • MacSlavko: ziheraši :-)
  • BigMac: i ja imam jedan HD s 10.6.8. :)
  • zabac: Ja sam se dugo ritao s 10.6.8, ali sam kupio novi fotić i morao sam 10.10.3 staviti jer ACR nije bio podržan u staroj verziji OSX-a.
  • Renzo: jmirakul, vidjeti ćemo 08.06.
  • smayoo: :)
  • MacSlavko: Just a joke, of course :-))
  • MacSlavko: Smayoo, bojim se da ti zapravo stariš! Ostao si na 10.6.8 (kad je to bilo?) i gubiš utrku s Awesome new features... :-))
  • smayoo: Ja imam 3 Maca koji uredno rade na 10.6.8 B)
  • john_st: ja još imam jednu particiju na kojoj držim 10.6.8. just in case :)
  • cvitko: Jel ima tko iPhone 6 leather case? Zanima me jedna stvar u vezi toga:)
  • jmirakul: Mozda ipak ima nade za OS X [link]
  • smayoo: bash ne treba ni krpati. Podesiš korisnicima defaultni shell na csh
  • pjedvaj: Taj backdoor nije potpuno pokrpan ni s 10.10.3, dobra vijest je da 10.6 ne pati od toga. NTPD i Bash se mogu zakrpati ručno.
  • smayoo: 10.6.8 je bio (nažalost) vrhunac. Odande nadalje je sve nizbrdo.
  • smayoo: Svaka nova verzija ima sve manje korisne, a sve više beskorisne funkcionalnosti.
  • Josip R.: Što je točno na novom go*** a da na starom nije?
  • smayoo: Ja ne koristim zasnji OS X jer je govno, a ne zato što ne bi mogao
  • Josip R.: Soffoklo pa koliko imaš star Mac kad ne koristiš zadnji OS x?
  • Soffoklo: A da nisam bio siguran koliko je old news old :-). U biti u cijeloj priči najviše me brine sam Apple koji ne izdaje zakrpu za starije OS X verzije koje koristi barem 50% Mac korisnika.
  • smayoo: A i ograničen je u dosegu (root privileges, ali samo za određene akcije)
  • smayoo: Old news. Nije osobito rizično, s obzirom da se exploit mora pokrenuti s lokalne konzole (ne može daljinski)
  • Soffoklo: Svi koji koriste OS X manji od 10.10.3 su blago rečeno u nezgodnoj situaciji (Hidden backdoor API to root privileges in Apple OS X) : [link]
  • drlovric: Zanimljiva Lily, cijena je cisto OK. Samo treba vidjeti prve real life testove. narucit cu ja jedan ako bude radilo kao sto prikazuju.
  • havdic: i ako se zblesi možda doleti u glavu dok onako trčiš kao što je na slici :))))))
  • JOHN: Bogme je, ali je problem što ne prepoznaje prepreke
  • Gjuroo: Guba :) [link]
  • drlovric: Ja bi moju 3 god staru Retinu 2.3/16GB/256 sa grafickom 650M, koja je jos pod jamstvom do Augusta dao za 13000, a ti ako dobijes 17 za svoj, placam pivu i cevape :)
  • stefanjos: to je previse
  • mario.zg: A može ga cijeniti koliko hoće, tko bude zaniteresiran ponudit će svoju cijenu, pa se možda i dogovore
  • dario15: Gle možeš ga ti cijeniti koliko hoćeš, ali valjda ti je jasno da je 20% manja cijena nakon 1god., koliko god ti tvrdio da je malo korišten ili štoveć
  • Josip R.: S obzirom na početnu cijenu kod nas i vani čini mi se da bi za rabljeni koji je korišten kao jedino računalo kod nas15k bilo ok procjena ali s obzirom da je moj malo korišten cijenim ga više.
  • Josip R.: @rusty toliko o tome mac2sell
  • Josip R.: Opet moj je stvarno malo korišten, novi ima slabiji proc ali više rama, kod ovih procjena vani treba imati na umu da su sukladne cijeni koja je bila na stranim tržištima kod nas je bila mnogo viša.
  • rusty: evo mac2sell procjenjuje moj imac i7 iz 2010 sa 256OWC SSDom i 12GB rama na 10,5k kn pa ti reci
  • iAnte: Pa drži cijenu, samo ne toliko koliko misliš. Tri godine star HP ne možeš prodat uopće. Ovaj tvoj vrijedi 40-50% onoga što je vrijedio novi.
  • Josip R.: Da gledam i ne vjerujem isto na ebay se prodaju doduše kod nas veći porez i koštao je više u startu i po njuskalu ih ima za 15k. Kad je cijela prica da Mac drži cijenu pala u vodu? :(
  • iAnte: Cijena je onoliko koliko netko plati. Ali takav isti ćeš na ebayu naći za 9000 kn bez problema
  • havdic: Vaš kompjuter MacBook Pro Retina 15 inča Intel Quad Core i7 2.50 GHz 8192 / 256 GB (SSD) / superdrive Mac2Sell procjena : 11,300 kn
  • havdic: @dario15: pa i nije baš
  • vpasic: gdje tu pamet?
  • vpasic: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Novosti

MacUpdate

Anketa