Knjige za Kindle na hrvatskom
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Knjige za Kindle na hrvatskom

03.12.2013.   |   12:50
Pozdrav,
namjeravam uskoro nabaviti Kindle paperwhite pa me zanima gdje se mogu kupiti (ili nabaviti) knjige na hrvatskom jeziku?
Također, zanima me iskustvo iz prve ruke u vezi prikazivanja PDF formata na Kindleu odnosno čitanja knjiga u PDF-u jer imam dosta materijala u tom formatu kao i da li se aplikacijom Calibre može konverzijom iz drugih formata (npr.EPUB ili PDF) dobiti format kompatibilan za Kindle i kako to onda izgleda na ekranu?
Hvala.
03.12.2013.   |   14:10
Calibre radi sve sto ti treba, PDFovi se prikazuju normalno, ponekad je problem ako je font previse sitan ali vjerojatno Calibre moze konvertirati. Moguce da pricam i gluposti jer sam uglavnom koristio PDFove sa dosta skeniranog materijala.
Za knjige ne domacem jeziku ne znam...
03.12.2013.   |   16:05
Sjećam se, Saint je nedavno dao linkove za knjige na našem jeziku. Potraži malo ili ga priupitaj na PP.
03.12.2013.   |   16:32
To su bile audiobooks.
03.12.2013.   |   16:40
Točno, imaš pravo! Nemam ni jedno ni drugo, pa sam valjda poistovjetio. Isprika, ali mu možda i to može poslužiti uz slušalice (ako ima).
03.12.2013.   |   16:42
Hvala, ali budući da Kindle Paperwhite nema audio izlaz to me audiobooks ne zanimaju.
Zanimaju me knjige u tekstualnom formatu - da li postoji neki legalni servis za kupovinu ili preostaje potražiti ih na "tamnoj strani"
03.12.2013.   |   19:05
Ja znam za T-Comov planet9.hr ali čini se da (očekivano) ne podržava Kindle jer koristi vlastitu aplikaciju.
03.12.2013.   |   19:28
Riba kaže:
Ja znam za T-Comov planet9.hr ali čini se da (očekivano) ne podržava Kindle jer koristi vlastitu aplikaciju.

Nešto su se ljudi bunili jer kad padne server (a često je padao), tada su knjige nedostupne. Stekao sam dojam kako treba imati vezu s internetom da bi se moglo čitati, kako knjige nisu kupljene, već posuđene i kad "veliki brat" odluči neku knjigu maknuti, makne je korisniku. Da li je to istina ili nije, ne znam. Svakako treba provijeriti.
03.12.2013.   |   20:48
Istu stvar može i Amazon, dogodilo se pred godinu-dvije. Doduše Kindle ne ovisi o dostupnosti servera.
Moderatori: smayoo, Sank, saint
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 12 minuta
  • dantalian: bacite oko >>link<<
  • stefanjos: akoje 1100 kn, da, koji su uvjeti? pisi u forumu da znamo vise o tome
  • dantalian: moram napomenut da razmisljam o tome jer je na 50%, izaso bi me 1100 i nesto sitno kn. pomagajteee
  • dantalian: trebam ultr brz savjet da li se isplati uzimati filexovo produljenje jamstva na 2 godine pod njihovim uvjetima?
  • stefanjos: Koliko je jabucanjk tezak( u TB)?
  • radar: lijepo napisano, jednostavno rceno, kao i sam Jabucnjak :) pzz
  • Riba: tnx, dok je tako gušt je i raditi na njemu.
  • ping: sjećam se prvih godina se odbrojavalo i svaki tisućiti korisnik jabučnjak je bila cura. Al' da nas ima 6000 to stvarno nisma mogao vjerovati. Baš volim ovaj jabučnjak. :)
  • saint: @dpasaric Dobar ;)
  • Robert_84: ljep članak
  • Goldy: Sa dva iOS uredjaja sam imao isto iskustvo: wifi brzina na jednoj lokaciji radi super (cca. 10Mbit DL), nesto kasnije na drugoj lokaciji svako 2-3 mjerenje radi jedva 7MBit dok na toj lokaciji hrpa drugih racunala radi na 12Mbit. Nakon sto sam napravio network settings restart na iOS masinama sada i na njima radi oko 11MBit. Zasto je to tako? Ako ima neka forum tema javite link da ne kreiram novu
  • rusty: Sviđa mi se :D Pohvala tebi i Kiletu
  • dpasaric: Članak o Jabučnjaku na portalu GKR: >>link<<
  • Riba: Mozda to rijesim vec danas!
  • cariblanco: ok primljeno na znanje
  • Riba: Nije bug, nego na vrhu treba uvijek odabrati u kojem forumu zelis otvoriti temu. Ocigledno to nije dovoljno jasno, pa cemo napraviti neke izmjene.
  • cariblanco: onda ga nađem pod općenito..??
  • cariblanco: nekakav je bug na forumu...sad sam potvorio novu temu u Internet ii Mreže, i ne vidi post
  • drlovric: Nemojte vrijedjati gospodina Pro usporedjujuci ga sa Mini :)
  • ipetri68: ja glasam za mac pro, mislim da glasati za minija moze samo netko tko nikad nije vidio pro kako zvace sve cime ga se zatrpa ;)
  • Vanjuška: Sve zavisi jel mu bitna grafika i prostor. Moj 3.1 je i dalje brži od novog 27" iMaca, pa... :)
  • Borostef: Glasam za novog Minija...
  • mario.zg: Novi mini
  • galeb: Cijena je otprilike ista...
  • galeb: Trebam savjet - da li uzeti mac pro 3.1 2xquad xeoan ili novi mini mac i7 quad? Do kada će mac pro 3.1 imati podršku za zadnji os x?
  • MacSlavko: Klasičari pomagajte (Forum)...
  • saint: @name (tipfeler)
  • saint: n@ame: Obrati na velika i mala slova
  • name: EVO TEME O MULTITASKINGU NA FORUMU pa raspali ;)>>link<<
  • name: Nisam mislil na forumu otvarat, reko ovak malo samo, ali ajde, evo za koj tren objavljuem; Multitasking ;)
  • drlovric: ipetri68: Htio sam reci sa decidiranom grafickom :) Dobra je za gaming, jer imam istu...
  • stefanjos: meni je najbolji multitasking na vise ekrana, posto imam imac, kupnja nekog 3rd parya mi nagrduje izgled(patim malo i na dizajn) a srecom imam i mbp pa mi on vrti nesto sa strane 'koda je na drugom ekranu' :D
  • kinsif: dobra rasprava, trebala bi imati svoji topic.
  • kinsif: lijepo izgleda ali vecinu toga je (barem meni) nemoguce normalno koristiti. sta radim sa pola ekrana yoububa i pola worda na mobitelu? tesko mi je zamisliti dobar MT na nekom touch sucelju jer ako zelim reicmo u tom wordu pistati, izleti jos i tipkovnica i di da sve to stane? virtualna tipkovnica je veliko ogranicenje za pravi MT na mobitelima.
  • name: Super ovo s androidom na telefonu, nemoraš furat više uredjaja sa sobom naravno, ali osječaj skučenosti je prisutan iako dobro dojde. JA preferiram više ekrana i prostornost,ali opet lajkam naravno.
  • name: ma bravo SAINT, nosam okolo, nikako ih ne koristim na radnom stolu :P
  • saint: za mene je ovo multitaskinga na telefonu
  • saint: >>link<<
  • saint: nosas 3 aparata da imas multitasking :D
  • name: ;)
  • name: Meni je osječaj multitaskinga dok radim na Macbooku sa uključenim monitirom ,a pokraj meme je uz iPhone i tablet. Mislim da to omogučuje onu širinu mogučnosti i prostranost.
  • name: Kaj je za Vas MULTITASKING, odnosno osječaj MULTITASKINGA?
  • name: DA ChUJEM:
  • ipetri68: 15" sa integriranom grafikom koja nije iris? jesi siguran?
  • drlovric: I da pise se cijene :D
  • drlovric: Ima jedna Retina 15 ispod cjene, 2.3/8GB/256 predzadnji model sa integriranom grafickom (nije Iris). Nova. Sealed. Na msg ako neko trazi nesto slicno :)
  • smayoo: Dobro jutro! :)
  • mirnnes: Pozdrav svima i dobro jutro :)
  • smayoo: >>link<<
  • Piko: U oglasniku se ne vidi niti jedan oglas ... FireFox 24.4 na ScientificLinux

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Novosti

KB

Anketa

Jabučnjak 3.0

Registriraj se za sudjelovanje.
Page Speed 2.39 Seconds