Knjige za Kindle na hrvatskom
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Knjige za Kindle na hrvatskom

03.12.2013.   |   11:50
Pozdrav,
namjeravam uskoro nabaviti Kindle paperwhite pa me zanima gdje se mogu kupiti (ili nabaviti) knjige na hrvatskom jeziku?
Također, zanima me iskustvo iz prve ruke u vezi prikazivanja PDF formata na Kindleu odnosno čitanja knjiga u PDF-u jer imam dosta materijala u tom formatu kao i da li se aplikacijom Calibre može konverzijom iz drugih formata (npr.EPUB ili PDF) dobiti format kompatibilan za Kindle i kako to onda izgleda na ekranu?
Hvala.
03.12.2013.   |   13:10
Calibre radi sve sto ti treba, PDFovi se prikazuju normalno, ponekad je problem ako je font previse sitan ali vjerojatno Calibre moze konvertirati. Moguce da pricam i gluposti jer sam uglavnom koristio PDFove sa dosta skeniranog materijala.
Za knjige ne domacem jeziku ne znam...
03.12.2013.   |   15:05
Sjećam se, Saint je nedavno dao linkove za knjige na našem jeziku. Potraži malo ili ga priupitaj na PP.
03.12.2013.   |   15:32
To su bile audiobooks.
03.12.2013.   |   15:40
Točno, imaš pravo! Nemam ni jedno ni drugo, pa sam valjda poistovjetio. Isprika, ali mu možda i to može poslužiti uz slušalice (ako ima).
03.12.2013.   |   15:42
Hvala, ali budući da Kindle Paperwhite nema audio izlaz to me audiobooks ne zanimaju.
Zanimaju me knjige u tekstualnom formatu - da li postoji neki legalni servis za kupovinu ili preostaje potražiti ih na "tamnoj strani"
03.12.2013.   |   18:05
Ja znam za T-Comov planet9.hr ali čini se da (očekivano) ne podržava Kindle jer koristi vlastitu aplikaciju.
03.12.2013.   |   18:28
Riba kaže:
Ja znam za T-Comov planet9.hr ali čini se da (očekivano) ne podržava Kindle jer koristi vlastitu aplikaciju.

Nešto su se ljudi bunili jer kad padne server (a često je padao), tada su knjige nedostupne. Stekao sam dojam kako treba imati vezu s internetom da bi se moglo čitati, kako knjige nisu kupljene, već posuđene i kad "veliki brat" odluči neku knjigu maknuti, makne je korisniku. Da li je to istina ili nije, ne znam. Svakako treba provijeriti.
03.12.2013.   |   19:48
Istu stvar može i Amazon, dogodilo se pred godinu-dvije. Doduše Kindle ne ovisi o dostupnosti servera.
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 sati, 47 minuta
  • Dr. Beast: Ako ima koji dobrovoljac iz RI da mi ovaj vikend kreira bootable install USB s posljednjom verzijom OS X Yosemite neka me kontaktira na PM.
  • Svenchintosh: Hej ima li Witchera 3 za mac?
  • vpasic: VanjusOS, javi se na PM ako treba
  • VanjusOS: pozdrav, ima li nekoga iz ZG, tko bi možda mogao kupiti iphone 6 u zg za mene? lik ne želi slati poštom..
  • JOHN: hvala havdic, budem zvao ali bojim se da taj ne radi s otežanjima olovom.
  • rusty: upravo testiram Dell U2515H monitor u firmi... VM sa Yosemitem izgleda super i na 25"
  • havdic: niti ja nikad čuo za drvene, ali evo netko na njuškalu i to iz Rijeke, prodava drvene :) [link]
  • JOHN: A šta da ti kažem na to. Moram se prilagodit situaciji
  • smayoo: Nisam u životu vidio da netko igra drvenim boćama. Ovdje se igra metalnima.
  • JOHN: Ma smayoo nemoj mi reč da nisi za balote
  • JOHN: ma na lošinju me stalno zovu na boćanje. A glupo mi uletit sa metalnim koje su em teže em manje. Oni imaju neki set star valjda 20 godina a pošto jedno te ista ekipa igra, boće su bezicirane, pa ako ja uletim onda netko mora van a meni je to totalno bezveze
  • JOHN: Bilo bi krasno kad bi živio u zagori. Ja sam iz Zagreba pa je to malo problem, a baš i neznam nekoga iz zagore
  • konjina: Na sajmoviima u dalmatinskoj zagori redovito ima takvih stvari
  • smayoo: drvene boće? :huh:
  • JOHN: Gdje bi čovjek mogao kupit/naručit drvene ručno/strojno obrađene boće koje su otežane olovom.
  • AnaMat84: ZSOLT MAGYAR, hvala na odličnim uputama :) [link]
  • smayoo: termobužir
  • drlovric: Ljudi glup sam, kako se ovo zove na nasem jeziku: [link]
  • Goldy: Ako nije OSX - onda nije OSX
  • Soffoklo: Članak je sigurno sponzoriran i fino je lego uz današnji izlazak Win10, ali bez obzira na sve lijepo je vidjeti da se MS probudio, a krenuo se buditi od Viste, ali nikako da dođe sebi... do sad.
  • drlovric: Imam ja uvijek jedan high-end Win based laptop. Just in case :) Tako da cu ja Win 10 s gustom isprobati, cim ga dobijem u Updates :)
  • iStrucnjak: Necu ni da otvaram,jedva se rjesio prozora ,nakon skoro 17 godina patnje :D
  • drlovric: Ja bi bas volio Siri na Macu :) Svidja mi se taj feature u Win 10.
  • rusty: well good luck Joanna... Bit da je ona skužila da je multitask uber na Win10, a to što ne korsiti Mission control i multidesktop opciju na osx nikom ništa. Kakav sponzor od članka.
  • Soffoklo: Windows 10 or OS X? A Mac User Falls For the PC Again - [link]
  • iLeo: A i puno ti je to para
  • smayoo: Switch, imaš oglasnik za ovakve poruke
  • Sw!tch: Ekipa, ako netko treba novi MacBook Pro nek mi se javi. Dat ću ga za 16k iako novi košta 19k. Radi se o ovom modelu. [link]
  • drlovric: @Juka: Gaming scena na Mac je bas u usponu. Ako imas dovoljno jako racunalo, svasta mozes igrati. Reci koji te naslovi ili tip igara zanimaju, pa cu ti konkretno reci.
  • rusty: @juka - apsolutno da se igra :D pregledaj forum
  • smayoo: Ima na forumu barem 10 nedavnih tema o igrama
  • juka: Jeli igra tko neke igrice preko maca ? Ja nisam ni pokušavao instalirati, al evo sjetih se managera pa ne znam jel moguće uopće ?
  • Goan25: Jel ste primjetili u Apple reklamama imena i prezimena ljudi iz našeg podneblja ?
  • Riba: Popravljeno!
  • iStrucnjak: sve je relativno ,pa i brzina :D
  • havdic: previše prometa radimo pa nas je posluh usporio :D
  • rusty: opet se naš Jabučnjak usporio... :(
  • saint: Ja sam nedavno na jednom iMac-u imao problem sa ethernet(ne prepoznaje kabal)nakon update.Jedino rijesenje je uzeti TB na Ethernet :(
  • Riba: Ja od 10.1 sa niti jednim updateom nisam imao problema.
  • mavericks: Trenutno mi je na tvonickom 10.10.2
  • mavericks: kakva je situacija sa updejtanjem os x-a....zna li se desiti da imaju rupe kao kod iphonea kada updejtas pa baterija postane loša?
  • vpasic: sretno i javi kako je prošlo.
  • vpasic: npr. 3 puta narucivao za golf 5 RCD-510. 2 dosla na adresu ravno a za trecek me ozenili carinu pdv 150kn troskova obrade na cijenu od $130 koliko sam platio na ebay-u
  • MacSlavko: Ok. Tnx!!
  • vpasic: uglavnom, carine nema na inf. oremu. placas pdv i troskove obrade. mozda ti se posreci pa prodje bez svega toga i dodje na vrata direktno al tu nema pravila.
  • vpasic: tako da ti je svejedno radili se o fizickoj osobi ili firmi
  • vpasic: naše seronje to ne zanima. moraš priložit račun/izlist sa paypal-a pa ti obračunava PDV i troškove obrade cca 150kn.
  • MacSlavko: I ako je prodavatelj fizička osoba (a ne firma)?
  • MacSlavko: Tnx!
  • vpasic: PDV kod uvoza.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Novosti

MacUpdate

Anketa

Želite li Apple Watch?