Knjige za Kindle na hrvatskom
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Knjige za Kindle na hrvatskom

03.12.2013 | 11:50
Pozdrav,
namjeravam uskoro nabaviti Kindle paperwhite pa me zanima gdje se mogu kupiti (ili nabaviti) knjige na hrvatskom jeziku?
Također, zanima me iskustvo iz prve ruke u vezi prikazivanja PDF formata na Kindleu odnosno čitanja knjiga u PDF-u jer imam dosta materijala u tom formatu kao i da li se aplikacijom Calibre može konverzijom iz drugih formata (npr.EPUB ili PDF) dobiti format kompatibilan za Kindle i kako to onda izgleda na ekranu?
Hvala.
03.12.2013 | 13:10
Calibre radi sve sto ti treba, PDFovi se prikazuju normalno, ponekad je problem ako je font previse sitan ali vjerojatno Calibre moze konvertirati. Moguce da pricam i gluposti jer sam uglavnom koristio PDFove sa dosta skeniranog materijala.
Za knjige ne domacem jeziku ne znam...
03.12.2013 | 15:05
Sjećam se, Saint je nedavno dao linkove za knjige na našem jeziku. Potraži malo ili ga priupitaj na PP.
03.12.2013 | 15:32
To su bile audiobooks.
03.12.2013 | 15:40
Točno, imaš pravo! Nemam ni jedno ni drugo, pa sam valjda poistovjetio. Isprika, ali mu možda i to može poslužiti uz slušalice (ako ima).
03.12.2013 | 15:42
Hvala, ali budući da Kindle Paperwhite nema audio izlaz to me audiobooks ne zanimaju.
Zanimaju me knjige u tekstualnom formatu - da li postoji neki legalni servis za kupovinu ili preostaje potražiti ih na "tamnoj strani"
03.12.2013 | 18:05
Ja znam za T-Comov planet9.hr ali čini se da (očekivano) ne podržava Kindle jer koristi vlastitu aplikaciju.
03.12.2013 | 18:28
Riba kaže:
Ja znam za T-Comov planet9.hr ali čini se da (očekivano) ne podržava Kindle jer koristi vlastitu aplikaciju.

Nešto su se ljudi bunili jer kad padne server (a često je padao), tada su knjige nedostupne. Stekao sam dojam kako treba imati vezu s internetom da bi se moglo čitati, kako knjige nisu kupljene, već posuđene i kad "veliki brat" odluči neku knjigu maknuti, makne je korisniku. Da li je to istina ili nije, ne znam. Svakako treba provijeriti.
03.12.2013 | 19:48
Istu stvar može i Amazon, dogodilo se pred godinu-dvije. Doduše Kindle ne ovisi o dostupnosti servera.
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 14 sati, 39 minuta
  • zabac: :)
  • cariblanco: go zabac go ;)
  • havdic: Vidim britanci se kaju, opet bi referendum :P
  • zabac: :-)
  • smayoo: Srećom, ti ćeš nam sve objasniti... ;)
  • zabac: ...bogatima, političarima, kriminalcima, a normalnim građanima NE. @stefanjos, ti blage veze nemaš što je unija, skupa sa svima nama ovdje na forumu.
  • zabac: Britancima je bilo dosta guljenja. Unija je jedino dobra bogati,a
  • stefanjos: ma nabijem ih (britance jel)
  • ante_p: i u oglasniku
  • ante_p: prodajem iPhone 5S 16GB spacegray, za detalje pp, za detalje pp
  • Riba: Sto se brines, sto mislis kolico ce Amazonu trebati za [link]
  • rusty: Samo problemi sa tim Britancima
  • rusty: dakle nema naručivanja sa amazon.co.uk :S
  • The_Cleric: Potrazujem iPhone 6 ili 6s. Ako ima netko za prodati moze inbox. Fala ljudi
  • cariblanco: Ma bez veze je stick, ali ako ga nitko neće ja ću se žrtvovati za taj poklon... nije fer da otpilimo našeg drlovrica :)
  • gladhr2: brutalno izgleda
  • drlovric: Ako neko zeli Xyperx Savage 512GB USB stick, tu sam :) [link]
  • Riba: Provjerit cu veceras!
  • Yonkis: "Nisi pretplaćen niti na jednu temu." a mailovi obavijesti mi i dalje pristižu, wtf jabucnjak?
  • cariblanco: Imam dva "Španjolca" u elektrani, skup imaju dva metra i više liče na inke ili maje, ali sam im svejedno mast vadio :D
  • zabac: Imam ja 1 komad, a s hrvatskim 2 komada. :-)
  • cariblanco: Ima li tko mbp s espanja tipkovnicom :D
  • saint: U svakom slucaju ja i dalje trazim iPhone po povoljnoj cijeni.Oni sto su emotivno vezani za ''stari'' iphone i precjenjuju isti neka se ne javljaju ;)
  • zabac: Ovisi sto se ocekuje. Netko se kune u BMw, a netko u Mercedes, dio ihje za Audi. A on koj imaju Alfu su klasa za sebe. Meni ovo nisu prednost, zato sam i dalje na iPhone-u n
  • mario.zg: Neki Android je definitivno bolja opcija
  • saint: u principu sve je pocelo od izlaska 6,telefon veci od Note 3 a display 4.7
  • saint: Veci display,ne ogranicenost,ljepsi modeli,bolje kamere,zamjenjeiva baterija i jos punooo stvari
  • FI4: S iOS na Android
  • FI4: Aha, mozda te privuce da se skroz vratis na iOS :) koji je bio razlog za prelazak?
  • zabac: maverics, malo odklopi poklopac ako imas komp spojen na vanjski monitor.
  • saint: Koji nisam :D Android je beton OS a iphone mi treba kao drugi telefon zbog nekog projekta
  • FI4: Kako to? Mene iOS sve vise zivcira..koji Android si imao?
  • mavericks: Zabac, hvala na pojašnjnju. Ipak onda neću uzimat propeler. :)
  • Daddo: Saint, novi je 2700 5s. Sancta domenica. Još 10% na Diners.
  • saint: Vracam se sa Androida na iOS :D
  • saint: Potreban iPhone 5 ili 5s u dobrom stanju,otkljucan.Samo realne cijene,Ponude u PP
  • zabac: Kad se elektronika grije, smanjuje se vijek trajanja. Naravno,ako se pregrijava, tada se vijek drastično smanjuje. Mada CPU ima zaštitu od pregrijavanja, tako da ne bi trebalo doći do pregaranja.
  • stefanjos: Pa napravljen je od aluminija, bolje da je on topao nego unutra.
  • mavericks: Lovriću, misliš da mu ne smanjuje vijek trajanja kad se grije? Ljeto volim, ali ga ne voli hardweraj :D
  • zabac: Samo kupi hladilo. Bolje se budeš osjećao. Doduše, skine samo par stupnjeva.
  • drlovric: Mav: Nije od secerea da se istopi :) Sta cemu biti, neka se grije, zato je i napravljen...
  • JOHN: Napravio upgrade sa ssd na HP probook 4510s. Na clean instal sa hdd se podizao 50sec, na ssd se podigne-izgasi-podigne za 48 sec. Bolesno. Sad će brat biti oduševljen
  • mavericks: Hvala Daddo. A hladan je uvijek oko 30 do 40 bude al sad malo i više. Osjetljiv sam na to pa zato ne želim grijanje :)
  • Daddo: IMHO, ti cooleri su porez na budale, ali ako već moraš, biraš onaj s jednim većim ventilatorom, radije no s dva manja. Od brandova, ZALMAN/COOLERMASTER je preporuka
  • mavericks: Moze li mi netko preporucit externi hladnjak (cooler) za macbook air 13...sad posto je ljeto, a u kući mi bude bar 30 stupnjeva temp pa ne zelim da se grije
  • Riba: Ljudi bi ih trebali sami ukloniti. Nekad su imali expiration, ali produzivanje nije radilo pa su se ljudi zalili. :( Pocistit cu malo.
  • pipi duga carapa: ako netko prodaje macbook pro 13 do 3500kn neka se javi
  • pipi duga carapa: pola oglasa je neaktivno ili vec prodano a oglas nije uklonjen
  • rusty: tipkovnica je bitchin!
  • Soffoklo: Hands-on: New features in macOS Sierra - [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Novosti

MacUpdate

Anketa

Želite li Apple Watch?