Knjige za Kindle na hrvatskom
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Knjige za Kindle na hrvatskom

03.12.2013.   |   11:50
Pozdrav,
namjeravam uskoro nabaviti Kindle paperwhite pa me zanima gdje se mogu kupiti (ili nabaviti) knjige na hrvatskom jeziku?
Također, zanima me iskustvo iz prve ruke u vezi prikazivanja PDF formata na Kindleu odnosno čitanja knjiga u PDF-u jer imam dosta materijala u tom formatu kao i da li se aplikacijom Calibre može konverzijom iz drugih formata (npr.EPUB ili PDF) dobiti format kompatibilan za Kindle i kako to onda izgleda na ekranu?
Hvala.
03.12.2013.   |   13:10
Calibre radi sve sto ti treba, PDFovi se prikazuju normalno, ponekad je problem ako je font previse sitan ali vjerojatno Calibre moze konvertirati. Moguce da pricam i gluposti jer sam uglavnom koristio PDFove sa dosta skeniranog materijala.
Za knjige ne domacem jeziku ne znam...
03.12.2013.   |   15:05
Sjećam se, Saint je nedavno dao linkove za knjige na našem jeziku. Potraži malo ili ga priupitaj na PP.
03.12.2013.   |   15:32
To su bile audiobooks.
03.12.2013.   |   15:40
Točno, imaš pravo! Nemam ni jedno ni drugo, pa sam valjda poistovjetio. Isprika, ali mu možda i to može poslužiti uz slušalice (ako ima).
03.12.2013.   |   15:42
Hvala, ali budući da Kindle Paperwhite nema audio izlaz to me audiobooks ne zanimaju.
Zanimaju me knjige u tekstualnom formatu - da li postoji neki legalni servis za kupovinu ili preostaje potražiti ih na "tamnoj strani"
03.12.2013.   |   18:05
Ja znam za T-Comov planet9.hr ali čini se da (očekivano) ne podržava Kindle jer koristi vlastitu aplikaciju.
03.12.2013.   |   18:28
Riba kaže:
Ja znam za T-Comov planet9.hr ali čini se da (očekivano) ne podržava Kindle jer koristi vlastitu aplikaciju.

Nešto su se ljudi bunili jer kad padne server (a često je padao), tada su knjige nedostupne. Stekao sam dojam kako treba imati vezu s internetom da bi se moglo čitati, kako knjige nisu kupljene, već posuđene i kad "veliki brat" odluči neku knjigu maknuti, makne je korisniku. Da li je to istina ili nije, ne znam. Svakako treba provijeriti.
03.12.2013.   |   19:48
Istu stvar može i Amazon, dogodilo se pred godinu-dvije. Doduše Kindle ne ovisi o dostupnosti servera.
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 56 minuta
  • iLeo: Dobio sam dobru ponudu za jedan Mac sad me zanima kako da budem siguran da nije bio ukraden (jer osobu nepoznam) i dali je zaštićen icloudom
  • Gotan: ispravljeno, oglas u oglasniku :)
  • Gotan: pardonček, htio sam ovako na brzinu bacit bubu a kasnije cu složiti oglas
  • smayoo: gotane, za takve poruke imaš oglasnik
  • Gotan: Dragi moji crvići ako je netko zainteresiran za iPhone 5s 16gb unlockan sa garancijom javite se na pm
  • Riba: Sporo je, pogledat ću što ga muči.
  • stefanjos: ako kome treba otkljucat pioneer bluray player, nek mi se javi, samo dvd region :)
  • Borostef: Je, i kod mene je jako spor...
  • FI4: meni već 2 tjedna radi sporije... :/
  • rusty: Čini mi se da se Jabučnjak opet usporio. Svi ostali siteovi mi rade brzo, ali tu situacija malo šteka. Još netko to možda primijetio?
  • cariblanco: Prodajem kuću na klizištu...za dvije godine je ziher u centru grada :D
  • kskvorc: koliko treba ovlastenom servisu u ZG da da drugi uredaj (iPhone) preko garancije? kupih neki dan iPhone i ima komad prasine izmedu ekrana i stakla..
  • iStrucnjak: da li se ikome desilo da TuneIn mijenja stanice sam? iOS 8.2 iPhone
  • iStrucnjak: Baci i ti oko na temu
  • JOHN: Prebacio na novootvorenu temu, pa bacite oko kad stignete?
  • JOHN: Primjetio sam da mi na ajfonu 6 ne postoji slijedeće vrijdnosti postotka: 60% i 54%. Jel to možda ima veze sa onom pojavom koju sam iskusio kod punjenja?
  • cariblanco: trebao sam reći hop, pa skočiti...iStrucnjak je nova zvijezda jabučnjaka :D
  • cariblanco: @iStrucnjak, ako ti je nick ok, razleti se po forumu i pomaži nam...na vikalici se znamo snaći ;)
  • iStrucnjak: Pitao sam fino sta je ,dobio sam nekoliko nepotpunih odgovora.Ako nesto krsim iz
  • rusty: dakle još jedna član koji će misliti da je vikalica IRC kanal :D
  • iStrucnjak: Fakat mi je mutna slika u predjelu gdje je telefon,koji je ?
  • smayoo: Alo, ej! Kakve to linkove postaš?? Jel ne vidiš da taj selfie nije slika iPhoneom??! :D
  • iStrucnjak: [link]
  • iStrucnjak: Razumio.Hvala na sugestiji
  • smayoo: @JOHN: nažalost, postoji određen statisički postotak litijskih ćelija koje izađu iz proizvodnje s felerom koji je odmah tu, ali se ispolji nakon kratkog vremena.
  • smayoo: iStručnjak, ovo što upravo radiš je pravi primjer kako NE koristiti Vikalicu. Molim te, pitanja i probleme piši u forum. Hvala. :)
  • iStrucnjak: mozete i pogledati nalog i pomoci,imam ideju jendu ,opsirnije o tome kasnije
  • iStrucnjak: :)
  • iStrucnjak: pardon MB@iStrucnjak
  • iStrucnjak: npr. sad mi je nalog MB@iStrucnjak.com ,kako promjeniti ovo MB ?
  • iStrucnjak: ne radi ova vikalica
  • iStrucnjak: ne moze se promjeniti ime na twitter.com
  • JOHN: Smayoo bez obzira na tvoj savjet, budem ga još par dana istestira, pa ću radit par screen shootova, čisto da im mogu elaborirat tu pojavu.
  • JOHN: Pa tek sam ga kupio. :-(. Pa nevjerojatno
  • smayoo: JOHN, 100% ti je neispravna baterija. To je klasični simptom. Imaš jednu ćeliju u kratkom spoju. Nosi odmah na servis, pod jamstvom.
  • JOHN: @smayoo, moguće. Budem ju baš pratio narednih dana
  • iStrucnjak: Svjetski dan banana :) Cestitam svim bananoljupcima :)
  • havdic: da, chat, da prdoklačimo :P
  • iStrucnjak: Znaci ovdje dodje ko tema neka offtopic/zachatavanje i kad treba nekome hitna pomoc :)
  • iStrucnjak: Tnx
  • rusty: ajmo to reći tako
  • iStrucnjak: @rusty : hvala na pojasnjenju ali nisam i dalje dobio odgovor na pitanje :) Ovo ga dodje kao chat ? :)
  • rusty: ako očekuješ neku raspravu možda bolje otvoriti topic u forumu. Vikalica ne služi za to niti je praktična
  • iStrucnjak: Je li ovo sad kada napisem ,samo ovdje na VIKALICA mozete komentarisati ?
  • smayoo: @JOHN: neispravna baterija
  • iStrucnjak: Sta je OVO ?
  • JOHN: Uštekam iphone 6 64gb na punjač kad je imao 17% baterije. Nakon 20-ak minuta, morao sam ga iskopčat na minutu i skužim kad sam ga vračao na punjenje da ima 19% baterije. Čim sam ga uštekao baterija skoči na 35%. Slična iskustva netko?
  • pjedvaj: FYI, onemogucili su pristup mapama u iOS aplikacijama s iOS 8.3 [link]
  • stefanjos: ipad 4, jel ok na 8.3?
  • rusty: WWDC 08/06/2015

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Novosti

MacUpdate

Anketa

Želite li Apple Watch?