Knjige za Kindle na hrvatskom
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Knjige za Kindle na hrvatskom

03.12.2013.   |   12:50
Pozdrav,
namjeravam uskoro nabaviti Kindle paperwhite pa me zanima gdje se mogu kupiti (ili nabaviti) knjige na hrvatskom jeziku?
Također, zanima me iskustvo iz prve ruke u vezi prikazivanja PDF formata na Kindleu odnosno čitanja knjiga u PDF-u jer imam dosta materijala u tom formatu kao i da li se aplikacijom Calibre može konverzijom iz drugih formata (npr.EPUB ili PDF) dobiti format kompatibilan za Kindle i kako to onda izgleda na ekranu?
Hvala.
03.12.2013.   |   14:10
Calibre radi sve sto ti treba, PDFovi se prikazuju normalno, ponekad je problem ako je font previse sitan ali vjerojatno Calibre moze konvertirati. Moguce da pricam i gluposti jer sam uglavnom koristio PDFove sa dosta skeniranog materijala.
Za knjige ne domacem jeziku ne znam...
03.12.2013.   |   16:05
Sjećam se, Saint je nedavno dao linkove za knjige na našem jeziku. Potraži malo ili ga priupitaj na PP.
03.12.2013.   |   16:32
To su bile audiobooks.
03.12.2013.   |   16:40
Točno, imaš pravo! Nemam ni jedno ni drugo, pa sam valjda poistovjetio. Isprika, ali mu možda i to može poslužiti uz slušalice (ako ima).
03.12.2013.   |   16:42
Hvala, ali budući da Kindle Paperwhite nema audio izlaz to me audiobooks ne zanimaju.
Zanimaju me knjige u tekstualnom formatu - da li postoji neki legalni servis za kupovinu ili preostaje potražiti ih na "tamnoj strani"
03.12.2013.   |   19:05
Ja znam za T-Comov planet9.hr ali čini se da (očekivano) ne podržava Kindle jer koristi vlastitu aplikaciju.
03.12.2013.   |   19:28
Riba kaže:
Ja znam za T-Comov planet9.hr ali čini se da (očekivano) ne podržava Kindle jer koristi vlastitu aplikaciju.

Nešto su se ljudi bunili jer kad padne server (a često je padao), tada su knjige nedostupne. Stekao sam dojam kako treba imati vezu s internetom da bi se moglo čitati, kako knjige nisu kupljene, već posuđene i kad "veliki brat" odluči neku knjigu maknuti, makne je korisniku. Da li je to istina ili nije, ne znam. Svakako treba provijeriti.
03.12.2013.   |   20:48
Istu stvar može i Amazon, dogodilo se pred godinu-dvije. Doduše Kindle ne ovisi o dostupnosti servera.
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 30 minuta
  • smayoo: Pls, ne u vikalicu. Piši u forum.
  • Yonkis: Imam MacBook Pro model A1226 sa OSX 10.6.8. Jel mi se isplati update na Yosemite? Pros and cons, ukratko bih vas molio. Tnx
  • smayoo: feature! Think different! :P
  • Gjuroo: Jel to, što se u oglasniku može ovoriti nekoliko slika jedna preko druge, bug ili feature?
  • robee: Izasao JB sa Cydia-om :)
  • smayoo: Prodajem Mini 2007! [link]
  • FI4: Nisam ga nikad vidio u gradu :(
  • smayoo: Pa možda ih sve drži u tom ormaru... :D
  • Kloba: Sada bi trebalo vratiti stari Apple logo:)
  • Kloba: Osim toga, da je srećko moglo se zaključiti po činjenici da ga nikad u javnosti nisi mogao vidjeti s niti jednom djevojkom, ženom, potomkom...
  • Kloba: koji Vam je s tim kosturima?
  • boriskr: Taj s kosturima je puuuuno veci.
  • smayoo: E... jbt... pa sad je meni palo na pamet... A da nije to onaj ormar u kojem su kosturi??? :D
  • robee: Moras probati, mozda skuzis :), posjeti ponosno ormar...
  • smayoo: Kapetanice, nije gej, samo je izašao iz ormara... Samo ne kužim što to ima tako zanimljivo u tom ormaru... :D
  • robee: i6 iz Hr je vec lagano na NJ :) Cijena jos uvijek paprena...
  • Roncha89: tko je od aktivnihnaforumu piknuo iphone 6? ima kakav feedback
  • Kapetanica: Šef Applea je gej... I can die in peace
  • smayoo: Ja još uvijek ne kužim - jel oni to svi iz istog ormara izlaze? Koliki je jbt onda taj ormar? Di se to može kupit? Meni je moj premali, stoje mi papiri po podu, a oni rade tulum u ormaru... :D
  • Josip R.: ROFL
  • Josip R.: Ne znam za Milanovića ali Sanader je poznat po sramežljivosti i još nije izašao iz svog. Možda josipovic izleti taman pred izbore?
  • smayoo: Šta, nije valjda i Milanović izašao iz ormara? Jel iz tog istog ili ima neki ormar na tom brodiću? :D
  • MoschuS: ma to je samo spin off da nam odvrati pozornost sa Milanovicevog brodica :D
  • Josip R.: A i da je ništa se nije promjenilo.
  • Josip R.: Možda ipak samo reklama?
  • Josip R.: LoL i ja sad čitam da je tim izašao iz ormara. WTF? Zašto mu je trebalo tako dug ili je tu nešto smrdi?
  • rusty: tehnički nisi ušao u ormar nego samo zakoračio, dakle nema službenog izlaska :D
  • smayoo: Evo, ja sam probao sad tu kod nas u uredu ući u ormar pa da i ja izađem iz ormara, ali jbg, ne stanem unutra, pretijesno mi je... Jel vrijedi da sam i ja izašao iz ormara, ako sam unutra bio samo jednom nogom? :D :D
  • smayoo: Ma daj, jbt, šta to ima u tom ormaru da se svi u njega guraju? Daj, pustite i mene da vidim kako je unutra...! :D
  • Borostef: Sad čekamo da i Samsungov CEO izađe iz ormara... :)
  • smayoo: A šta je radio tamo? :)
  • rusty: Dakle Cook je konačno izašao iz ormara
  • ssivic: Da stvarno jel netko zna da li će biti ponoćne prodaje u T-mobileu?
  • Kloba: isti dućan, a oni leže u lovi, mi u govnima
  • Kloba: za keš
  • Kloba: kod nas je 21500
  • Kloba: pa najskupli macbook pro im košta oko 17000 kuna
  • Kloba: umjeto dirhame sam stavio kune, ali opet je jeftiniji znatno
  • Kloba: on je samo reko da ga je kupio tamo u istyleu, i da je otključani model od 16GB, ja sam gledao cijene i išao preračunavat
  • Kloba: jebiga, nije me frend prevario, prevarila me matematika:)
  • Kloba: sorry, istina
  • Kloba: sorry, istina
  • CooL: kolko ja vidim IP6 16gb dođe AED 2749 a to je 4561Kn
  • Kile: Malo te prevario :)
  • Kile: Nije ga paltio 2500kn, platio ga je nesto vise od 2500 AED
  • Roncha89: kloba, cijena super. Fuckas FaceTime :)
  • Riba: Telecom lobby je pre jak.
  • Kloba: UAE neda tu mogućnost, zašto - nemam pojma
  • Kloba: Samo nema mogućnost FaceTime-a
  • Kloba: Frend kupio iPhone 6 16GB otključani u iStyle Abu Dhabi za 2500 kuna

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Novosti

MacUpdate