Knjige za Kindle na hrvatskom
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Knjige za Kindle na hrvatskom

03.12.2013.   |   12:50
Pozdrav,
namjeravam uskoro nabaviti Kindle paperwhite pa me zanima gdje se mogu kupiti (ili nabaviti) knjige na hrvatskom jeziku?
Također, zanima me iskustvo iz prve ruke u vezi prikazivanja PDF formata na Kindleu odnosno čitanja knjiga u PDF-u jer imam dosta materijala u tom formatu kao i da li se aplikacijom Calibre može konverzijom iz drugih formata (npr.EPUB ili PDF) dobiti format kompatibilan za Kindle i kako to onda izgleda na ekranu?
Hvala.
03.12.2013.   |   14:10
Calibre radi sve sto ti treba, PDFovi se prikazuju normalno, ponekad je problem ako je font previse sitan ali vjerojatno Calibre moze konvertirati. Moguce da pricam i gluposti jer sam uglavnom koristio PDFove sa dosta skeniranog materijala.
Za knjige ne domacem jeziku ne znam...
03.12.2013.   |   16:05
Sjećam se, Saint je nedavno dao linkove za knjige na našem jeziku. Potraži malo ili ga priupitaj na PP.
03.12.2013.   |   16:32
To su bile audiobooks.
03.12.2013.   |   16:40
Točno, imaš pravo! Nemam ni jedno ni drugo, pa sam valjda poistovjetio. Isprika, ali mu možda i to može poslužiti uz slušalice (ako ima).
03.12.2013.   |   16:42
Hvala, ali budući da Kindle Paperwhite nema audio izlaz to me audiobooks ne zanimaju.
Zanimaju me knjige u tekstualnom formatu - da li postoji neki legalni servis za kupovinu ili preostaje potražiti ih na "tamnoj strani"
03.12.2013.   |   19:05
Ja znam za T-Comov planet9.hr ali čini se da (očekivano) ne podržava Kindle jer koristi vlastitu aplikaciju.
03.12.2013.   |   19:28
Riba kaže:
Ja znam za T-Comov planet9.hr ali čini se da (očekivano) ne podržava Kindle jer koristi vlastitu aplikaciju.

Nešto su se ljudi bunili jer kad padne server (a često je padao), tada su knjige nedostupne. Stekao sam dojam kako treba imati vezu s internetom da bi se moglo čitati, kako knjige nisu kupljene, već posuđene i kad "veliki brat" odluči neku knjigu maknuti, makne je korisniku. Da li je to istina ili nije, ne znam. Svakako treba provijeriti.
03.12.2013.   |   20:48
Istu stvar može i Amazon, dogodilo se pred godinu-dvije. Doduše Kindle ne ovisi o dostupnosti servera.
Moderatori: smayoo, Sank, saint
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 24 minuta
  • jmirakul: Hackint0sh nemora uopce biti los. Nove komponente, nov stroj sve fino slozeno instalirano i onda jednog dana nakon OS update-a, stroj se vise ne boot-a ili nema zvuka ili slika nevalja i slicno. onda lijepo pljunes u sake i istrazivanje: koji kext nije vise kompatibilan, sto su promjenili i zasto. Istrazujes cackas i na krau slozis nakon par dana. I tako nakon nekoliko puta pun ti je Q hackintosha
  • drlovric: E moja Zbaca, ocigledno en pzonajes materiju. Ja sam vidio Hackintoshe koji sisaju originalne Macove na puno polja. I nisu bucni, kao sto ti pricas :)
  • Salko: a jesam napiso u pm,znaci puknut ekran i ne radi touch screen :D
  • Salko: Koliko se cca može dobiti za jedan razbijeni iPhone 5 32gb? Ekran punknut i nakon pada presto raditi tocuh screen
  • stefanjos: @zabac hahahahaha
  • zabac: Hackintosh je isto kao i frizirani auti iz Siska. Stara krama pošminkana i radi veliku buku.
  • zabac: Koji q?
  • drlovric: Meni je ovo super za svakoga ko zeli hackintosh, a ne zna ili nema vremena zezati se sa komponentama. Cijene mi ze cini isto tako prilicno normalne :)
  • zabac: Satabilnos=sata diskovi?
  • rusty: koji lol
  • smayoo: Nema što, lik je razradio sve do detalja... :)
  • MAK: Zanimljivo poduzetništvo >>link<<
  • rusty: To je sada već pitanje što želiš sa tim strojem... samo kažem da 2,5" može kao i 3,5" u Syno. Drobo sam imao prilike koristit i ono što mogu tvrditi je da servisno se ne može mjeriti ni blizu, ali ti to već znaš.
  • drlovric: Gdje cu vise entry od govanceta 213j? :D Kupovina tog modela je bila promasaj :)
  • rusty: uzmi entry lvl synota i stavi 2,5" u njega ;)
  • drlovric: @rusty: Imam 213j i on je u pogonu. Ali dobit cu nekih 2.5 inch diskova pa sam mislio sloziti Drobo Mini. Samo ideja. Pa sam hio cuti dojmove postojecih vlasnika.
  • rusty: šta nemaš ti synology NAS već drlovric?
  • drlovric: Citao sam reviewse, i kazu da bruji previse a ideja mi je bila da stoji na stolu, pa to otpada :)
  • jmirakul: @drlovric Razmisljao sam o Drobo Miniju ali buka venta je ipak prevelika za moj ukus
  • Riba: Ja imam dobar Mini.
  • drlovric: Jel ima neko ovdje Drobo Mini?
  • dprgom: elementcase.com imaju popust 40% inače je 99$ i free shiping
  • VanjusOS: koliko si platio taj solace case, gdje si naručivao..?
  • dprgom: došao mi je solace case od element case-a za iphone 5s, oduševljen sam, ovo je stvarno najbolji i najljepši case za iphone ikada napravljen
  • moris: okej, hvala
  • smayoo: Moris, piši u forum...
  • moris: ljudi treba mi savjet u vezi iMac-a
  • Zdravac: btw. dobro jutro!
  • Zdravac: ;-)
  • Zdravac: uostalom, ne postoji kod nas novi mobitel, da ga možeš kupiti za jednu kunu
  • Zdravac: Dečki, pretjerujete
  • Mobius1: kad vidim djecu sa mobovim od 4-5k kuna samo da bi apdejtali facebook status sere mi se odmah
  • Mobius1: :) :P
  • smayoo: :)
  • smayoo: Mobius1, kakav si ti to roditelj? :silly:
  • Mobius1: djeca zaslužuju baš govanca od 1kn a ne neki iphone
  • jmirakul: @Sar@ Znate li AppleID i pripadajuci password i/ili mail account vezan uz ID?? Ukoliko nista od toga neznate bojim se da bi se iPhone mogao pretvoriti u staklenu daskicu za rezanje špeka
  • stefanjos: >>link<<
  • smayoo: ne ostavljaj im mobitel, nego inzistiraj da ti to naprave odmah, dok čekaš
  • smayoo: Osobno smatram da je 14 godina itekako dob u kojoj dijete treba preuzimati neku odgovornost. Inače će s 20-25 biti nesposobno da se izbori za svoje mjesto igdje na tržištu rada. Što je možda OK, ako se rodilo sa srebrnom žlicom u ustima. Ali ovo nije forum o roditeljstvu. Ako ti donji link ne pomaže, nosi mobitel u servis. Bilo koji kojeg nasurfaš u svom susjedstvu će ti biti ok, ali ne
  • smayoo: Sar@: >>link<<
  • florijan: etSar@, a ništa. klasičan odgoj. prijatelji, druženje. možda neki sport
  • smayoo: Ha, čuj, nisam ni ja takav tip pomagača... :)
  • Sar@: Hm spajanje na itunes neuspjesno,s obzirom da su na kompu windowsi mjenjanji... Sto sada?!? i Smayoo nismo takav tip roditelja,objasnili smogdje je pogrijesila,no nikakva oduzimanja moba,i davanja govanceta od 1kn... :)
  • smayoo: Sar@, da je moj sin od 13 godina us*ao svoj smartphone čačkanjem, ja bi mu na mail poslao linkove s manualima, neka instalira softver koji treba i popravi svoje s*anje sam. Ako ne uspije, dobije govance od 1kn nadalje, da ga možemo nazvati kad nije doma, i to je to. Mučio bi se par dana i riješio bi to. I usput bi dosta i naučio.
  • Borostef: Ako netko želi čitati i ima UK iTunes račun Apple daje besplatno pet Newsstand časopisa dnevno do 22.8. >>link<<
  • Gotan: ako dodjes sa papirima i spremna izgubiti sve podatke onda mozda :/
  • Sar@: Sta mislis ako odem u neki centar tipa vip,tele2,oce mi oni to htjet napravit? Posto ni ja ni suprug nebaratamo itunesom,icloudom i tim stvarima
  • Sar@: Hm,smayoo,slazem se s tobom,da to nije igracka.. Ima 14 godina,i mogu ti rec da zivi za taj iphone,a to mi nije drago..
  • smayoo: Mislim da moraš napraviti neki hard reset i restorati ga kabelom preko iTunesa

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Novosti

MacUpdate

Anketa

Jabučnjak 3.0

Registriraj se za sudjelovanje.
Page Speed 1.56 Seconds