Pozdrav iz kužine! :)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Pozdrav iz kužine! :)


01.01.2015 | 23:22
Ma ribickog iskustva je barem 30 godina tako da arbun 101% nije jer stap akcije 150g se savio kao da vucem titanica. Nisam imao nikakve sanse protiv one druge strane. S tim istim priborom sam izvadio svog kapitalca soma od cca 18kg. Vagao ga na vagu koja mjeri do max. 15kg i nju zakucao odmah do kraja. To je bila jebena borba ali ovo je bilo nesto neopisivo tako da arbun od kile nije niti nesto drugo od 2-3kg jer bi to bilo vani bez pol muke. Predvez nije mogao puci, to ruku dajem u vatru, a jeska je bila usoljena sardela. Ma nije ni vazno sto je bilo, kratko je trajalo, 2-3 min, izvuklo mi barem 200-250m upredenice i puklo, samo me zanimala lolacija.

A sto se tice tune i lice da je pucinska riba tu se slazem i ne slazem. Vidio sam likove koji spinaju lice i strelke dolje kod neretve sa obale bez ikakvog problema. I sam sam u novome uhvatio licu cca od 700g, sa obale. A dok sam se kupao u omislju na Krku na ocigled nas barem 50 sto kupaca sto ljudi u birtiji na plazi lik (talijan) se doslovno utopio od straha kad ga je na 10m od obale skoro pregazila tuna od barem 200kg kad je pokraj njega prozujala dok je nesto lovila. Ljudi poceli bjezati iz vode kad su vidjeli rubu sta radi po povrsini pa mislili da je morski cuko. Ja sjedio u nekoj birtiji i pio pivo sa ekipom s kojom sam isao iz barke malo branka panulati a sve mi se desavalo pred nosom da bi se na kraju tuna bacila van iz vode. Zato znam da je tuna jer sam ju lipo vido. Ja u soku a likovi iz birtije da to nije nista cudno i da se to zna nekad desiti kod njih. Znaci dodje tuna i u plitko.

Eto moje iskustvo.
01.01.2015 | 23:33
O kilskim arbunima samo čujem. Max mi je bio 70dkg prije par godina. Preko toga je stvarno rijetkost. Pokojni punac mi je pričao kako su lovili komade od kile i više, prije 20godina. Odonda toga više gotovo da i nema.
Tune, gofovi i lice je normalna pojava da tjeraju sitnu ribu(gavune i inćune) u plićinu. Lica od pol kile do dvije sam se navadio valjda na kašete.
Meni se u mojoj 15 godišnjoj karijeri u ribolovu dogodilo svašta, od vađenja lijepih velikih komada, pregriženih plavica od pola kile do kile, teniskih reketa, dijelova brodica i jednog zanimljivog iskustva.
Prije par godina ulovila mi se na udicu kornjača, odnosno glavata želva. Jednu udicu sam uspio izvuč van, ali preostale dvije su ostale duboko u ustima i nisam se usudio tamo gurat prste jer bi vrlo lako ostao bez njih. Bilo mi je toliko žao životinje kad sam shvatio da ima udice u ustima, da sam odmah zvao plavi svijet. Čekali ih ja i šogor valjda dva sata a ne 20min kako je pisalo u članku, da smo na kraju popizd... i našli oveću kacu, strpali ju u nju i sve skupa ubacili u auto i odvezli je njima. Leđa sam izgubio držajući ju stalno u plićaku, a da ne velim da je imala nevjerojatnu snagu u tim perajama. Svaki zamah sam osjetio na leđima i na koži.
Tamo joj naravno nisu ništa uspjeli napravit pa su je hitno vozili za Pulu. Nakon mjesec dana oporavka što zbog operacije(zbog udica) i standardnog uklanjanja nametnika sa oklopa i udova(kojih je imala poprilično), sretno je puštena u svoje prirodno stanište. Čak su mi par dana kasnije rekli da je imala sreće što je bila uhvaćena jer su je gadno napali nametnici po udovima koji su joj ometali normalno kretanje. Tako da eto, priča je imala sretan završetak. A meni poručili da sam uvijek dobrodošao u plavi svijet.

Evo linka i članka. Navodno me slikala neka baba, a novinari povodom tih slika svratili u plavi svijet i složili kratku priču.
www.24sata.hr/reporteri/ozlijeena-kornja...z-katamaranom-123202

Imao sam ja do unazad koju godinu i par zanimljivih članaka u časopisu Ribolov na Jadranu(ex pesca in mare), vezano za ribolov na sjevernom dijelu Jadrana, al eto posao i obitelj su prioriteti tako da za ribolov nažalost nalazim sve manje vremena. Al bit će ga u mirovini, ako ju doživim.
02.01.2015 | 00:05
Eto, sad znam i da sam čuo za tebe od ranije, samo to nisam znao. Pričali su mi o tebi u pulskom akvariju. Čestitam ti, svaka čast, kamo sreće da je svaki ribolovac tako savjestan!

O kilskim arbunima samo čujem. Max mi je bio 70dkg prije par godina. Preko toga je stvarno rijetkost. Pokojni punac mi je pričao kako su lovili komade od kile i više, prije 20godina.


Pa eto, nažalost, ima i više od 20 godina da sam zadnji put ozbiljnije išao u ribe. A otkad mi je stari umro (prije 15+ godina), nisam nikako. Nemam s kim, jbg...
02.01.2015 | 07:24
Svaka cast za kornjacu.

Mi isto već godinama bauljamo oko Rijeke uglavnom sa panulom. Zaljev od milja zovemo Mrtvo more, ali kako ne napuštamo kopno bez barem litre bevande uvijek se vratimo zadovoljni. Jednom je pala palamida, pred dvije godine smo potezali iglicu dubinskom panulom ne bi li se kakav zubatac zaletio, ali ništa. Doduše znali smo takvu iglicu uloviti da bi se od nje čovjek najeo.

Imam doma i dva downriggera koja još nismo stigli upogoniti, ali osnovna prepreka nam je bila pasara sa kojom nismo mogli dalje od Krčkog mosta, ali taj problem bi trebao biti riješen iduće godine.

Iz mojeg iskustva situacija je u Dalmaciji puno bolja, a u Arapskom zaljevu nemjerljivo. Tu riba grize čim se mamac spusti u more. Idemo sutra, uz malo sreće biti će dobrh rezultata. Jedino je šteta što većina ribljih vrsta nema baš nikakve veze sa onim što poznajem, morat ću se malo educirati.
02.01.2015 | 10:49
Riječki zaljev nije baš za panulu, ali svojevremeno je bilo uvijek u njemu dobrog ulova dubinskim parangalom. Rombova na lopate, raža, tu i tamo koji golub, iverak... Ovisno o dobu godine, valjao je i lebdeći parangal, pišmolji, oslići, bužbane, mačke, poneki manji pas (kostelj), ali to je uvijek bolje išlo južno od mosta (u Vinodolskom kanalu).
02.01.2015 | 11:26
Evo još jedan od ljepših ulova, nekoliko palamida i lica od kojih pola kile. Malo sam prekoračio kvotu taj dan ali spremala se fešta u ime rođendana pa sam malo riskirao da me policija/kapetanija ne globi. Inače se u pravilu držim dnevne kvote i onoga da ulovim onoliko koliko mogu pojest.

image_2015-01-02.jpg
02.01.2015 | 11:30
I još jedan neobičan ulov. Morao sam se posavjetovat sa biologom da saznam šta je to točno, koja vrsta raka. Naravno vratio sam ga u more.

image_2015-01-02-2.jpg


To je simbioza raka paguristes eremita i žarnjaka calliactis
02.01.2015 | 12:39
JOHN kaže:
Evo još jedan od ljepših ulova, nekoliko palamida i lica od kojih pola kile. Malo sam prekoračio kvotu taj dan ali spremala se fešta u ime rođendana pa sam malo riskirao da me policija/kapetanija ne globi. Inače se u pravilu držim dnevne kvote i onoga da ulovim onoliko koliko mogu pojest.

image_2015-01-02.jpg


Aaaaa svaka ti čast!!! Moze li jos koja info....dali je to iz barke pa spin tehnika ili panula ili sa obale spin ili nesto trece? Negdje sam citao, na nakom forumu mislim "pijani tvor" da je netko spominjao da u Rijeci ima neki "dock" gdje se navodno moze dobro spinati palamida. Bas me zanima dali je to istina jer nije mi to od Novoga tako daleko za potegnuti kad bi bilo ulova i kada bi to bila istina. Ulov pao po danu ili noci ?
02.01.2015 | 13:09
JOHN kaže:
I još jedan neobičan ulov. Morao sam se posavjetovat sa biologom da saznam šta je to točno, koja vrsta raka. Naravno vratio sam ga u more.

image_2015-01-02-2.jpg


To je simbioza raka paguristes eremita i žarnjaka calliactis


Prekrasan je! To je upravo onaj iz knjige iz biologije, iz 6. ili 7. razreda (onomad kad sam ja išao u školu, ne znam da li još uvijek).
02.01.2015 | 13:33
Ma bio je poprilično velik, a i u glavi mi je ostala kombinacija rak, školjka i žarnjak, tako da nisam bio siguran. Rođakinja mi je biolog pa sam brzo saznao odgovor.

A kad smo kod rakova, ovako završe domaće škampe sa koće.

IMG_7353.JPG
02.01.2015 | 13:59
Čestitam dečkima na dobrim ulovima, i drago mi je da među jabukašima ima ribolovaca i to dobrih.

Dugi niz godina morski ribolov (podvodni, panula , jigg, big game) mi je jedan od hobija, koliko mi to vrijeme dozvoljava.

Svojevremeno sam napravio filmić u Imovies-u pa ako netko ima volje pogledat...

youtu.be/ImA-e1nkntA

Pozdrav i dobar ulov.
02.01.2015 | 14:45
Eh... Uhvatila me nostalgija...
02.01.2015 | 15:27
svaka cast momci!

evo i mene ulovila nostalgija. nazalost vec 3 godine ne pecam. kolega i ja smo se bili navukli neko vrijeme, ali onda smo iz moralnih razloga stali jer smo bili na pragu da opustosimo podmorje kvarnera!

moram prokopat malo po slikama da se i ja pohvalim.
02.01.2015 | 15:45
Ljut k0 Ri5 kaže:
Čestitam dečkima na dobrim ulovima, i drago mi je da među jabukašima ima ribolovaca i to dobrih.

Dugi niz godina morski ribolov (podvodni, panula , jigg, big game) mi je jedan od hobija, koliko mi to vrijeme dozvoljava.

Svojevremeno sam napravio filmić u Imovies-u pa ako netko ima volje pogledat...

youtu.be/ImA-e1nkntA

Pozdrav i dobar ulov.


Svaka čast. Lijepe su
02.01.2015 | 16:12
Svaka cast na ulovima, dajte jos koju slikicu ako tko ima....A evo sta ja ulovim svaki put kad se vratim kuci sa pecanja. Bilo ono uspjesno ili ne......





..... dobra hladna loza
02.01.2015 | 16:50
Evo jedna interesantna..

img_4542.jpg
02.01.2015 | 17:03
fini ulovi...

Evo jedna od mog starog (2.mj 2014).


IMG_1708.jpg
02.01.2015 | 17:47
Petkom obično napravim hobotnicu jer ju djeca vole. Pa je pala jedna iz mog arsenala krajem ljeta.
Evo jednog recepta za 4 osobe kojeg sam našao na netu s manjim doradama. Dao sam si malo truda pa sam fotkao dok sam pripremao jelo.
Vjerojatno ste jeli več ovako nešto, pa za one koji nisu neka definitvno probaju.
-hobotnica oko 1kg(očišćena)
-pol kile tjestenine
-maslinovo ulje
-sjeckani paradajz 300g(izbjegavajte kiseliše, najbolji je domaći friški ili od podravke iz konzerve)
-crveni luk(malo manji od šake)
-4 češnja češnjaka (može i koji više ovisno o želji, ja ga volim)
-poriluk
-začini(origano, kadulja, bosiljak, sol, mljeveni papar, šećer, lovor)
-bijelo vino 1.0-1.5 dcl
-2 limete

Evo kako to ide redom.

1.Trebalo bi ulovit hobotnicu, najbolji su komadi od 1-2kg kakve su na ovoj slici. Dignute na dah krajem ljeta u svega sat vremena.

1.JPG


2. Skuhat hobotnicu(najbolje smrznutu) i narezat je na komadiće. Ja ju volim da malo ide na al dente

2.JPG


3.JPG



3.Pripremit povrće i začine. Na slici fali vino, lovorov list, temeljac od hobotnice i limeta.

4.JPG



4. Zagrijat maslinovo ulje i prodinstat crveni luk. Ubacit paradajz, nasjeckani češnjak i poriluk. To sve neka bude na laganoj vatri 15min. Nakon 15 min dodaje se nasjeckana hobotnica, svi začini, vino i povremeno dodavanje temeljca. Kad je sve začinjeno, na istoj laganoj vatri pustiti još neka se bućka 15 min.
5.JPG


6.JPG


7.JPG

5. U međuvremenu treba skuhat tjestenine. Najbolja je domaća ali mi se jućer nije dalo razvlačit tijesto, tako da nije loša i iz dućana.
6. Zadnjih 3 min kuhanja umaka, ubacite skuhanu tjesteninu u umak koji je na vatri i to sve miješajte 3min. Može se odvojeno poslužit ali ja volim tjesteninu ubacit u bilo koje vrstu umaka koji se kuha, bar zadnjih par minuta, čisto da se bolje povežu elementi. Kada je jelo na tanjuru, iscjedite pola limete po tanjuru.

8.JPG





Dobar tek!
02.01.2015 | 17:50
Ljut k0 Ri5 kaže:
Evo jedna interesantna..

img_4542.jpg


Dobra lampuga. Ima u njoj cca 2 kile?

Lampuga inače vozi u malim jatima do 10kom, nikada ne solira, baš kao tuna, palamida i male lice. Ako ulovite jednu, zagarantirana je bar još koja na istom mjestu ako je u pitanju stacionarni ribolov.
02.01.2015 | 17:53
rusty kaže:
fini ulovi...

Evo jedna od mog starog (2.mj 2014).


IMG_1708.jpg

Fini primjerak.
Inače sada brankosi strašno udaraju po plićinama, pogotovo ako je jugo i ako se pjeni plićak. Puškom do 1-2m dubine i na čeku. Uffff sada bi najradije na more.
02.01.2015 | 18:07


i nije jedina...
02.01.2015 | 18:24
dxdandy kaže:
JOHN kaže:
Evo još jedan od ljepših ulova, nekoliko palamida i lica od kojih pola kile. Malo sam prekoračio kvotu taj dan ali spremala se fešta u ime rođendana pa sam malo riskirao da me policija/kapetanija ne globi. Inače se u pravilu držim dnevne kvote i onoga da ulovim onoliko koliko mogu pojest.

image_2015-01-02.jpg


Aaaaa svaka ti čast!!! Moze li jos koja info....dali je to iz barke pa spin tehnika ili panula ili sa obale spin ili nesto trece? Negdje sam citao, na nakom forumu mislim "pijani tvor" da je netko spominjao da u Rijeci ima neki "dock" gdje se navodno moze dobro spinati palamida. Bas me zanima dali je to istina jer nije mi to od Novoga tako daleko za potegnuti kad bi bilo ulova i kada bi to bila istina. Ulov pao po danu ili noci ?

Upravo je Rijeka poznata po palamidama. Taj novi veliki dok koji spominješ. Ja ne koristim spin tehniku. Dobar surf štap do 150g, kvalitetna rola(kapaciteta do 300m, ja koristim ultegru xtb koja je skuplja ali vrijedi svake lipe), osnova 0.4mm, predvez fluorokarbon ili upredenica (ako te sporadično ubijaju-režu barakude, strelke i lice). Upredenicu koristim samo u krajnjoj nuždi ako su prisutne navedeni rezači najlona. Sve bez olova, a ješka plavica ili veću srdelu. Trebaš dobro savladat tehniku izbačaja obzirom da zabacuješ bez olova. Dobar izbačaj je preko 40m. Ja sam svoj uvježbavao bar 3 godine.

Lovi se najbolje noću a špica je u zoru, mada to dosta varira ovisno o lokaciji. Nekada se hranidbeni "peak" dogodi i usred dana. I to stvarno varira!

Zabaciš, otvoriš rolu i poniranjem ti se izvlaći najlon. Čekaš udar i puštaš da najlon ode bar 5m, udar je strašno brz i štap moraš držat u ruci. Preklopiš rolu i čekaš da se lagano najlon zategne i lupiš osrednju kontru(jakom kontrom ćeš oštetit predvez na njenim zubima, predvez se mora smjestit između zubiju a to će se dogodit samo osrednjom kontrom) da se udice dobro zakače. Nakon toga slijedi borba koja traje, a njena dužina ovisi o tome koliki je komad. Jako je bitno da je u borbi najlon uvijek napet između tebe i ribe, odnosno vrh uvijek mora biti lagano svinut, a štap pod kutem oko 45° Recimo palamida od 2kg ti pruža gušt oko 10 min, a komadi od 5 kg pa nadalje ti znaju uzet i više od pola sata, pogotovo ako su divljaci. Divljaci su one koje su jako gladne i koje nisu dugo(više od tjedan dana) kružile po uvalama gdje je bilo dosta hrane.
Često se zalomi gof ili lica, tuna je rijetka ali se zna i ona desit pa je vrlo važno da imaš dobru opremu i puno najlona na roli(bar 250m). Ako ti se zakači tuna od preko 20kg, zaboravi da ćeš ju izvuči jer ti treba sasvim druga oprema i daleko deblja osnova i predvez. Meni se to dogodilo x puta, ostao sam bez svega(predveza i osnove), a jednom i bez Ticine role od 1000kn, kočnica joj se spržila i nije joj bilo spasa.
02.01.2015 | 22:17
kinsif kaže:


i nije jedina...



MAJ-STO-RE!!!!
02.01.2015 | 22:19
JOHN kaže:
Petkom obično napravim hobotnicu jer ju djeca vole.


Jako zanimljiv recept! Obavezno probam idući put kad bude mrkač na dnevnom redu.
Samo jedno pitanje - nisi spomenuo, neki podrazumijevaju, a neki ne - mrkača nisi očistio (izvadio unutrašnjost glave) prije kuhanja? Ili si to napravio odmah nakon ulova, prije zamrzavanja pa si zaboravio spomenuti?
02.01.2015 | 23:47
Ovaj recept je alternativa kada se hoba nemože pripremit ispod peke.
Čim je ulovim, okrećem glavu i bacam ribama iznutrice i zube. A najbolje ju je kuhat smrznutu, zato odmah čistim. U biti sve što ulovim odmah čistim u moru, tako sam naučio a i manja je patnja i nered u kuhinji
03.01.2015 | 00:09
Za one koji neznaju, najbolje je sav ulov odmah šokirat. Neznam koji je stručni naziv ali tako su me naučili. Ako imate nekog tko ima profesionalne duboke zamrzivače( ima ih po restoranima ) koji friški ulov zamrzne odmah na -30C i niže, pa kad se ulov odmrzne izgleda koda je još danas ulovljen. Ostavite im na par dana i prebacite u svoje škrinje ili iga stalno držite kod njih. Razlika je nevjerojatna u odnosu na kućne škrinje.

Zato se nekad pitamo kako to da restorani baš uvijek imaju frišku ribu, naravno uz onu stvarno friško ulovljenu.
03.01.2015 | 20:40
Odradili smo danas ribički pohod, 2 kg miješanog, ne pitajte me što. Moram istaknuti nekonvencionalne tehnike lova, idući put idemo bez ješke jer nam očigledno ne treba i izrađujem i nosim vlastitu opremu jer smo morali raditi sa nekim šrotom.

DSC_0197.jpg


DSC_0196.jpg


Tradicionalna kuvajtska ribarica (Dhow):

DSC_0198.jpg
04.01.2015 | 11:05
Bitno da je jestivo
04.01.2015 | 11:43
JOHN kaže:


Upravo je Rijeka poznata po palamidama. Taj novi veliki dok koji spominješ. Ja ne koristim spin tehniku. Dobar surf štap do 150g, kvalitetna rola(kapaciteta do 300m, ja koristim ultegru xtb koja je skuplja ali vrijedi svake lipe), osnova 0.4mm, predvez fluorokarbon ili upredenica (ako te sporadično ubijaju-režu barakude, strelke i lice). Upredenicu koristim samo u krajnjoj nuždi ako su prisutne navedeni rezači najlona. Sve bez olova, a ješka plavica ili veću srdelu.


E sad, problem je u tome sto ti ja nemam pojma koji je to "dok". Znas li ti mozda gdje je taj dok da sad ne moram cijeli onaj forum prekopati jer imaju neka glupa pravila na tom forumu oko postanja i logiranja pa sam odustao od njega. Tipa ako se ne ulogiras neko vrijeme ili ne postas stalno, maknu te sa mogucnosti postanja i otvaranja topica.Mozes samo citati.

Nama google maps ili earth neka lokacija ili slika pa da se lakse mogu orijentirati.

Hvala ti JOHN !
04.01.2015 | 12:13
Inače baš ne otkrivam točne pozicije, ali ovo je tvoj sretan dan.

image_2015-01-04.jpg



A od kuda si ti inače? Ako si iz Vinkovaca, moram ti reči da nije samo dovoljno znati poziciju, nego i kada trebaš biti na tim pozicijama. Čisto da ti ušparam novce a i da ne doživiš razočaranje.
No, pravom ribiču nije toliko bitan ulov, a i poanta je u tome da se uvijek istražuje.
Obavezno se poslikaj nakon ulova, ako se zaputiš tamo bez obzira na sve.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 59 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO