iPhone Developer Program
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone Developer Program


26.06.2009 | 16:04
Ako na to netko ne reagira u roku 48 sati sluzbeno odustajem od iPhone developmenta za sva vremena i ako mi nakon toga terete karticu tuzit cu ih.

U potpunosti te razumijem. Fakat se glupo ponašaju.

Mene živo zanima kako će, kod postojećih dev accounta, proći plaćanje feeja za sljedećih godinu dana. Ako netko uspješno produži dev account, plativši sljedećih $99 (ili koliko već), neka javi kakva je zapravo procedura (oni pingaju mene, ja pingam njih, nitko ne pinga nikog...).
26.06.2009 | 17:36
To i mene zivo zanima, jer ako bi ovakvo natezanje opet imao za godinu dana, mozda bolje odmah odustat.

Al teoretski nakon prve transakcije oni mogu dalje samo skidat godisnje dok im ti to ne zabranis, tako rade sve moguce pretplate na netu, iako se ne bih cudio da je kod Applea drugacije
26.06.2009 | 21:24
Malo prije mi je stigao mail s isprikom od Appleovog Software Technology Evangelist Directora Johna Gelynsea. Poslo sam mail na sve moguce @apple.com adrese i evo on je prvi odgovorio, ispricao mi se i prosljedio moj mail na pravo mjesto.

Nadam se da ce sad bit nesto od toga.
26.06.2009 | 21:31
To je dobra vijest! Konačno. Držim fige da se sad iskupe ASAP.
27.06.2009 | 18:24
Hvala, al bojim se da jos bar 2 dana nista od toga jer je vikend
30.06.2009 | 15:37
Sinoc mi stigne mail od gospodina Johna g. opet, pita jel mi se javio ko, kao samo provjerava status mog problema. Odgovorim ja njemu odmah da mi se on jedini javio za sad, i evo stize odmah u rekordnom roku mail potvrde transakcije, pa za njim odma aktivacijski mail i za jos koju minutu iTunes racun. U roku 5 minuta sam aktiviro account, skinuo certifikat, unio UDIDove, napravio AppIDove, provision profile i sad se appovi veselo vrte na uredajima i cekaju da odem u banku jer sam ne znam ispunit ono sve... Iskreno ocekivao sam vise posla nakon prica koje sam citao

Pitanje za vas koji vec imate account: sta ste upisivali pod svoj "title" u iTunes connectu kod contact info i tax info? Kolko sam shvatio, tu bi isla pozicija u tvrtci? A bas i nemam neku poziciju...
30.06.2009 | 16:11
Pitanje za vas koji vec imate account: sta ste upisivali pod svoj "title" u iTunes connectu kod contact info i tax info? Kolko sam shvatio, tu bi isla pozicija u tvrtci? A bas i nemam neku poziciju...

Uh, uh... davno je to bilo. Može li se pogledati negdje što je tada tamo upisano? Zavirio sam u My Profile, ali tamo nema te informacije. Ako imaš snapshot forme ili znaš koje se opcije nude, javi pa mogu probati pogađati što bih odabrao da moram danas birati.
30.06.2009 | 16:28
Ma upisao sam vec developer, al me sad brine ovaj bank info. U banci su mi znali rec swift code i kako izbjec porez (lol), ali ova neka polja pojma nemam kako bi ispunio

Konkretno account type, moze bit Checking/TOUZA ili Savings/FUTSU, zenska u banci nikad cula. Onda local clearing code takodjer...ne mogu nigdje nac takvu informaciju, a gogole mi za touza i futsu izbacuje uglavnom neke ceske, svicarske i njemacke stranice.

Ovo ostalo sam popunio kako mi je zenska u banci rekla. Samo ne znam jel da mozda ipak maknem hr slova i stavim czsd?

Screenshot_on_2009_06_30_at_15.png
30.06.2009 | 16:47
Ma upisao sam vec developer, al me sad brine ovaj bank info. U banci su mi znali rec swift code i kako izbjec porez (lol), ali ova neka polja pojma nemam kako bi ispunio

Konkretno account type, moze bit Checking/TOUZA ili Savings/FUTSU, zenska u banci nikad cula. Onda local clearing code takodjer...ne mogu nigdje nac takvu informaciju, a gogole mi za touza i futsu izbacuje uglavnom neke ceske, svicarske i njemacke stranice.

Ne bih znao, sorry. SWIFTom plaćam uglavnom preko e-obrazaca PBZ-a i tamo nisam sreo ovo. Dev account sam platio karticom (MasterCard) napravljenom baš u tu svrhu (jer nisu primali Diners - koji sam imao).

Samo ne znam jel da mozda ipak maknem hr slova i stavim czsd?

Ja ih uvijek maknem, nitko se nije bunio da nedostaju, a nisam siguran što bi vidjeli oni s druge strane da ih pustim.
30.06.2009 | 17:36
Zenska u Zabi mi je dala krivi swift code sunce joj...

Uglavnom upisao sam iban u to zadnje polje i proslo je, contract setup in progress, nadam se da je to to onda
30.06.2009 | 19:13
Zenska u Zabi mi je dala krivi swift code sunce joj...

Valjda si time ispucao zadnje ostatke "zle sreće". To valjda znači da će ti se prva aplikacija u App Storeu prodati u zilion primjeraka, a onda će se ljudi vratiti po još.

Uglavnom upisao sam iban u to zadnje polje i proslo je, contract setup in progress, nadam se da je to to onda

Ajde, čekamo dalje. Napeto je!
30.06.2009 | 19:39
Djipi je napisao:
Zenska u Zabi mi je dala krivi swift code sunce joj...

Valjda si time ispucao zadnje ostatke "zle sreće". To valjda znači da će ti se prva aplikacija u App Storeu prodati u zilion primjeraka, a onda će se ljudi vratiti po još.
Hehe
Ma prva aplikacija je za prilicno ograniceno trziste i besplatna je (hr studenti)

Al zato ce se ostale odna prodat u 2 zilijuna
01.07.2009 | 00:04
Napokon nešto lijepo ovdje.

Mogu samo reči da mi je beskrajno drago da si napokon upao. Oko banke nemam neki komentar pošto se time još nisam bavio, zadnjih par mjeseci sam bio zauzet s nekim drugim stvarima tako da još nisam slao svoje podatke o računu.

Ona Dummy knjiga koju sam spominjao preko na Mac Korisniku veli da kad se registriraš za komercijalne aplikacije moraš imati pri ruci više-manje ovo što si ti naveo (Bank, Account, Branch i Swift) ali spominju ABA/Routing Transit Number, gdje vele:

"... this is the first nine digits of that long number at the bottom of your checks that also contains the account number." Na tvojoj slici je ovaj Local Clearing Code. Hm.

Inače, vidio sam da su neki ne-amerikanci znali kukati da sa tim regionalnim bankama zna biti problema kad je isplata u pitanju. Kao znalo je kasniti i po nekoliko mjeseci zbog neke sitnice, pa preporučuju velike međunarodne banke s kojima Apple i inače posluje. Nije da baš vjerujem u sve što vidim na internetu, ali se meni nekako čini da bi moglo bilo dobro otvoriti račun u RBA ili u Splitskoj koja je Société Générale.

Igor
01.07.2009 | 02:10
Ma i ja sam vidio po raznim forumima danas razne druge stvari koje su se trazile ocito prije. Sad je taj local clearing code o kojem nigdje nista osim za neke UK banke nisam nasao, tako da sam pod to upisao IBAN (kako mi je savjetovala bankarica i jos neki ljudi) koji sadrzi izmedu ostalog moj broj racuna pa ce ga oni lako izvuc ako samo taj dio treb, bar se nadam Ionako mi komercijalne app nisu jos spremne nit ce bit sljedecih tjedan-dva dok ne produ ispiti

Nego, Igore, ajde mi molim te posalji svoj UDID na Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript , ne znam nikog drugog s iPod touchem da mi isproba kako se (ako ikako ) vrti app na njemu
01.07.2009 | 07:43
Kad krene onda krene! Tokom noci mi je prihvacen ugovor za placene aplikacije, slucajno sad vidio!
01.07.2009 | 13:15
Da si negdje u onim "prijetećim pismima" napisao da se mogu iskupiti samo ako ti pošalju novi Mac ili 3GS, vjerojatno bi ti već zazvonio i poštar.
01.07.2009 | 16:14
Jesam
01.07.2009 | 16:33
Netko ti zvoni.
03.07.2009 | 22:14
Sjecate se kad je gospodin John G. proslijedio moj mail odgovornim osobama? Upravo mi je dosao odgovor na taj prosljedeni mail i pazite ovu smijuriju:

Hello John,

Thank you for contacting the Apple Developer Connection regarding the iPhone Developer Program

Please Accept our apology for this misunderstanding we ask that you please reply with one of the following

- Attached manual billing form
- Follow up number with the billing form attached

As soon as we received either one of these, we will contact our billing team and have this issue resolved as soon as possible.

I hope this information was helpful. Please do not hesitate to contact us if you need any further assistance.

Best Regards,

Anthony Starke
Apple Developer Connection
Worldwide Developer Relations


Dakle lik je odgovorio svom direktoru (ocito to nije ni skuzio) misleci da on ima problem. Dokaz da uopce ne citaju mailove.
03.07.2009 | 23:15
Eh, da su bar jedini koji ne čitaju mailove...
04.07.2009 | 04:12
Pridružio bih se ovoj opasci. Poslao sam mail na ovu gore me.com adresu, ali odgovora nema i nema.
07.07.2009 | 21:09
Evo danas poslah prvi app u AppStore, drzte fige da prode uskoro
07.07.2009 | 21:22
Evo, počinjem ih držati. Javljaj kako napreduje od submita do prvih downloada.
07.07.2009 | 22:14
Naravno

BTW eto nam jos jednog domaceg developera itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/...d=320630494&mt=8 ... samo bi mu se trebo neki dizajner javit da mu malo pomogne jer decko mozda zna programirat, al crtanje mu nazalost ne ide
07.07.2009 | 22:24
S obzirom na višak dizajnera i "dizajnera", a deficit (domaćih) iPhone programera - ima manji problem.

I njemu držim fige.
08.07.2009 | 00:15
Djipi je napisao:
S obzirom na višak dizajnera i "dizajnera"...

To si dobro reko

A koji sam ja sad sok opet dozivio. Otvorim app i izbacuje mi gresku koju inace baca kad se ne moze spojit na net. I provjeravam u Safariju, radi, vratim se u app, ne radi Odem na kompu provjerit rucno serverski dio aplikacije i imam sta vidit, isteko SSL certifikat na serveru Na srecu host je expresno reagiro i rjesili su to u manje od pola sata, a Apple na srecu nije bas u tih pola sata krenuo isprobat app. Zamislite da je
08.07.2009 | 00:48
Ma, radila bi ti aplikacija i da nisi napisao ni liniju koda - nismo li već zaključili da si se riješio prokletstva "zle sreće"?
08.07.2009 | 01:44
Ne znam, strah me prihvatit tu teoriju da se ne bih opet razocarao

Kad smo kod linija koda, taman sam ih malo prije zbrajao, ukupno 569, s tim da je bar 200 od toga izgenerirano od strane Xcodea ili komentari. Moram priznat da me malo iznenadilo jer je prvi build koji je radio imao sve skupa 50ak linija
08.07.2009 | 12:51
To je normalno. Pogotovo ako nemaš običaj implementirati uredan error handling u startu (ja uglavnom nemam - dodajem na kraju sve što dodatno "komplicira" logiku).
08.07.2009 | 14:24
Ma ovo je trebo bit vikend projekt, a na kraju ce ispast da cu na tome jos cijelo ljeto radit usput, uz druge projekte naravno
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 21 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Bertone, BigMac, smayoo, tino1, Zdravac, Anonimci (505)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.35 Seconds

Provided by iJoomla SEO