Želim biti Swift developerica
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Želim biti Swift developerica


20.04.2016 | 00:48
Boy-That-Escalated-Quickly-Anchorman.gif
20.04.2016 | 07:45
"Ne radi nam vježba, baca neku grešku" (3 godina, laboratorijska vježba iz automatskog upravljanja, softver kaže "communication timeout, check ethernet cable and PLC power", a PLC-a uopće nema na stolu, još je u ormaru, jer ga nisu ni spojili)


20.04.2016 | 09:17
smayoo kaže:


I, za kraj:

"Kolega, šalabahter vam se vidi na koljenu, bolje ga stavite među papire od ispita."
"Profesore, nije to moje, to je valjda ispalo od ispod klupe"
"A, i bolje, vidim da su većinom kriva rješenja."
"Pa kako, jebote, rekao mi je (nnn) da je sve provjerio!"



Neznanje nije mana, ali prepotencija jest.

Nije mi namjera da te uvrijedim, nego ćisto kolegijalno i dobronamjerno sugeriram.


Kolegijalno i dobronamjerno sugeriraš da sam prepotentan. Hvala ti na dobronamjernoj sugestiji, primam je na znanje.



, odmah ću se ogradit da te nisam direktno 'proglasio' prepotentnim već sam napomenuo da ovako čitajući ovo prepucavanje tvoj odgovor je bio dosta 'grub' i zvučao prepotentno.

Zato sam se odmah i ogradio s '...Nije mi namjera da te uvrijedim, nego ćisto kolegijalno i dobronamjerno sugeriram...' .

Dapače, gostujući na ovom forumu i sam sam imao prilke da od tebe dobijem direktno ili indirektno dobar savjet ili sugestiju.

Nažalost, ne poznajemo se osobno pa eto, ako treba nije problem da se ispričam ako sam se nespretno izrazio te da ponovim da mi cilj nije bila uvreda. Ako treba svoju ispriku ću uvjek popratiti dobrom kafom, čakulom ili pićem kada ti ili netko od forumaša bude šetao Splitom.

Ponuda vrijedi za sve i otvorena je dok god egzistira ovaj forum.


Sad nakon tapšanja po ramenima....


Pročitao sam detaljno tvoj zadnji komentar, te recimo da mogu relativno dobro usporediti tvoja i svoja iskustava u radu s mladim inžinjerima.

Recimo da se s jedne strane slažem s tobom, dosta je tu osoba koje bi 'htjele odmah/sad' bez osnova i sa podcjenjivačkim stavom za sve što ne razumiju niti imaju volje razumjeti.

Dok s druge strane tu i tamo dobiješ priliku raditi s osobama (bez obzira na predznanje) koje te jednostavno oduševe drugačijim razmišljanjem, kontriranjem pa ćak i trudom koji ulože kada u startu nemaju osnove da savladaju materiju koju obrađuju.

Stoga sam i dalje za to da u motivaciji pri radu s ljudima prvo ide 'mrkva' pa tek na kraju ako stvarno nema druge 'batina'.

Mislim da u tvom stavu ima dosta gorčine koja je prirodna kada imaš dosta radnog iskustva, pogotovo kada se nagomila kritična masa rada s ljudima koji tu jednostavno ne pripadaju, rekli bi kod nas kad se 'štufaš'.

Malo sam pogledao unatrag po forumu te vidim da ti je @Kapetanica već par puta uspila 'ispritiskat botune' pa je tvoj odgovor, na koji sam se referencirao, bio kolateralna posljedica prethodne komunikacije.

Siguran sam da bi u nekom drugom slućaju odgovor bio možda malo 'mekši' ali ne previše .

S druge strane komentar za @Kapetanicu, definitivno imaš krivi stav i naćin na koji komuniciraš.

@Kapetanica, kada razgovaraš s kolegama a pri tome se u nečemu ne slažeš, onda argumentiraj svoja razmišljanja ili pričekaj s odgovorom dok ne budeš spremna što i na koji naćin želiš reći.

Koliko sam uspio pročitati @Samyoo ti nije uputio ni jednu ružnu uvredljivu riječ ili imenicu, dok s druge strane ti si ih u samo jednom postu ispalila par.

Sad ne želeći tebe (@Kapetanicu) uvrijediti, sugeriram da malo promjeniš pristup i vokabular jer to više govori o tebi nego o onom što bi trebala biti tema rasprave.

Moraš malo očvrsnuti naučiti se primiti kritiku jer ako češ na ovaj naćin reagirati svaki put kada nešto nije po tvom guštu tada nitko neće htjeti s tobom surađivati.


Eto raspisao sam se, nije mi bila namjera, ispričavam se svima koji čitaju ovako dugi post.

Lp svima i kako bi kralj De Niro rekao (op.a. slika u prilogu).....



IMG_0176.JPG
20.04.2016 | 10:15
tonci77 kaže:
Nažalost, ne poznajemo se osobno pa eto, ako treba nije problem da se ispričam ako sam se nespretno izrazio te da ponovim da mi cilj nije bila uvreda. Ako treba svoju ispriku ću uvjek popratiti dobrom kafom, čakulom ili pićem kada ti ili netko od forumaša bude šetao Splitom.


Isprika nije potrebna, naravno. A kafu i ćakulu prihvaćam, kad budem u Splitu (a to je mjesto kamo rado dolazim, ali nažalost ne toliko često koliko bi htio).

Dok s druge strane tu i tamo dobiješ priliku raditi s osobama (bez obzira na predznanje) koje te jednostavno oduševe drugačijim razmišljanjem, kontriranjem pa ćak i trudom koji ulože kada u startu nemaju osnove da savladaju materiju koju obrađuju.


Apsolutno! Tako sam i napisao (samo taj dio nisam naglasio). Dobra strana toga što imam takav ("tvrd") stav je u tome što me "slackeri" zaobilaze naširoko, a oni koji žele učiti i raditi me sami potraže, tako da se ne moram ni truditi da ih prepoznam. Evo sad su mi upravo dvojica na praksi.

Stoga sam i dalje za to da u motivaciji pri radu s ljudima prvo ide 'mrkva' pa tek na kraju ako stvarno nema druge 'batina'.


Slažem se da je mrkva prva. I Kapetanici sam najprije vrlo dobronamjerno sugerirao što joj treba. Ne slažem se da s batinom treba čekati do "ako stvarno nema druge". Nemam ja toliko vremena u životu. Ali netko tko je pokazao pozitivan stav i motivaciju sigurno neće od mene dobiti batinu samo zato što je jednom (pa i dva-tri puta) pogriješio. Ne griješe jedino oni koji ne rade. A i put učenja gotovo uvijek ima pokoju grešku.

Mislim da u tvom stavu ima dosta gorčine koja je prirodna kada imaš dosta radnog iskustva, pogotovo kada se nagomila kritična masa rada s ljudima koji tu jednostavno ne pripadaju, rekli bi kod nas kad se 'štufaš'.


Eto, sve si rekao.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
20.04.2016 | 10:23
smayoo kaže:
Zlonamjeran svakako nisam. Ali najiskrenije sam mislio kad sam joj napisao da joj želim što brži crashlanding, iz sasvim pragmatičnog razloga - upoznao sam puno ljudi koji su, gledajući sa strane, zaključili da je neki (bilo koji) posao p... dim i da se na tome mlati ultra brutal lovu bez muke, sve ko u onoj bajci "stoliću, prostri se". Oni koji su imali sreće, udarili su "u tvrdo" vrlo rano pa su se otrijeznili i odabrali neki drugi put (možda su i odlučili ostati u tom poslu, ali su shvatili da se do uspjeha i novca stiže krivudavim putem, a ne prečacem). Oni koji nisu imali sreće, nisu doživjeli "crashlanding", nego godine kilavljenja, serije blagih neuspjeha i uvijek nalazili nekog drugog da bude kriv što im ne ide. Na kraju im je prošlo pola života prije nego su smogli snage sami sebi priznati da su ga protratili u vlastitim tlapnjama.


Koliko god ovaj stav bio brutalno istinit, a i da nije, iznad njega treba stajati činjenica da svatko od nas treba tražiti i naći svoj put, na svoj način (dok to nije na štetu drugih ljudi i prirode). To je i legitimno pravo i obveza. A mi, svi drugi smo tu da pomognemo u tome koliko možemo i znamo. Reći osobi, koju ne poznajemo dobro, da ona neće biti ta koja će prečacem doći do cilja (koji i nama nije u potpunosti poznat) je... nije nikako dobro!

Mogu pretpostaviti dozu revolta vezano za ovu pozadinsku temu odgoja / učenja koja se proteže kroz ovaj thread i kroz sve ove navedene negativne primjere obrazovanja, a koja je možda utjecaja na dozu prezentirane grubosti (želim što brži crashlanding). Rekao bi u svom primjeru: ako mene nešto smeta i ne mogu to artikulirati na uljudan, humani i kulturni način, to je minus za mene (bez obzira koliki je minus sa "druge" strane, jer ja time pokazujem da sam isti ili sličan "drugoj" strani).

Kada sam kod "druge" strane, suvišno je uz ove teme komentirati razinu u kojoj je direktno, nekulturno vrijeđanje (tipa se.onja) normala .
Možda u nekoj drugoj prilici.


... ne zanima baviti se odgojem, a i prekasno ih susrećem da bi to imalo smisla.


Činjenica je da su odgoj i učenje cjeloživotne mogućnosti svakog čovjeka i trebala bi biti činjenica da naš odnos prema njima definira razinu na kojoj jesmo (za to se trebamo potruditi).
Naravno da se baviti odgojem i učenjem drugih ljudi ima smisla, jer u protivnom i mi i naša egzistencija (pogotovo naše djece) dugoročno propada sa takvim neznanjem i ne odgojem jer oni su po svojoj prirodi "agresivniji", "zarazniji" od rada i drugih pozitivnih vrijednosti. Za taj cjeloživotni odgoj trebamo imati adekvatna znanja i razvijene adekvatne sposobnosti (strpljenje, nenasilne komunikacijske vještine, pedagoške vještine itd.).
Naravno da mnogi od nas to nemaju, ali tu je i nama (koji se smatramo malo odgojenijima ) otvorena mogućnost i obveza cjeloživotnog učenja.

Da, gledano iz perspektive pojedinca, baviti se odgojem i učenjem drugih ljudi je gubitak našeg vremena i energije koju možemo posvetiti sebi ili nama bliskim osobama, te je unaprijed osuđeno u velikom postotku na neuspjeh.
Ako čekamo da drugi krenu prije nas nikada se ništa neće pozitivno desiti na tom polju, jer proces negativnog "agresivnog" odgoja se neće zaustaviti sam od sebe!
Ali, ako počnemo pojedinačno, pa uložimo energiju za osmišljavanje masovnijeg pokreta, tada već imamo veće šanse (ako smatramo da smo pametniji , tim više).
Na nama je izbor: činiti nešto ili ne činiit ništa i propasti!
Trebamo ga biti svjesni.

Sretno svima!
20.04.2016 | 18:49
Air kaže:
Koliko god ovaj stav bio brutalno istinit, a i da nije, iznad njega treba stajati činjenica da svatko od nas treba tražiti i naći svoj put, na svoj način (dok to nije na štetu drugih ljudi i prirode).


Ali, nažalost, to uvijek jest na štetu drugih ljudi, obično onih koji su toj osobi bliski. Šteta je u najmanju ruku financijska, ali vrlo često je puno više emotivna. No sad smo već jako duboko i daleko zagazili u neku preapstraktnu tematiku.
20.04.2016 | 18:54
A da izvadimo Ustaše i partizane?
20.04.2016 | 19:48
smayoo kaže:
Air kaže:
Koliko god ovaj stav bio brutalno istinit, a i da nije, iznad njega treba stajati činjenica da svatko od nas treba tražiti i naći svoj put, na svoj način (dok to nije na štetu drugih ljudi i prirode).


Ali, nažalost, to uvijek jest na štetu drugih ljudi, obično onih koji su toj osobi bliski. Šteta je u najmanju ruku financijska, ali vrlo često je puno više emotivna. No sad smo već jako duboko i daleko zagazili u neku preapstraktnu tematiku.


@Air_ov cijeli post je ljepo sročen i na neki način mi sliči na politički odgovor, samo dok nama političari prosipaju demagogiju, mi moramo živiti od pragmatike. Da ne pametujem puno, samo ću reći jednu narodnu. Ne može se nekom svanuti, dok se drugom ne smrkne
20.04.2016 | 19:50
I nešto između.
20.04.2016 | 20:43
@cariblanco, ovo što si napiso: "Ne može se nekom svanuti, dok se drugom ne smrkne." nije baš za našu državu. Kod nas više vrijedi ona "Sjaši Kurta, da uzjaši Murta."
A vrijedi i ona: "Dok je ovaca, biti će i vune."

Reci mi jednu stvar, kako uspjevaš živjeti od pragmatike? Ja kupim špek na placu, ovo tvoje mi je zvuči Bog zan što!
20.04.2016 | 21:23
zabac kaže:
@cariblanco, ovo što si napiso: "Ne može se nekom svanuti, dok se drugom ne smrkne." nije baš za našu državu. Kod nas više vrijedi ona "Sjaši Kurta, da uzjaši Murta."
A vrijedi i ona: "Dok je ovaca, biti će i vune."

Reci mi jednu stvar, kako uspjevaš živjeti od pragmatike? Ja kupim špek na placu, ovo tvoje mi je zvuči Bog zan što!


Sad me ti ebeš, pa znaš da nisam mislio na jezičnu pragmatiku, pogotova ne ja, onako polu-pismen
21.04.2016 | 04:02
Vidiga sad opet. Jezicna pragmatika. A gdje su tu svinjski jezici narezani na koso?
I mislim kako nisi polupismen. LOL
21.04.2016 | 06:49
A da se ova tema konačno zaključa? Odavno je ovo prestalo imat veze sa programiranjem. Ili ju prebacite na Razno....
21.04.2016 | 06:57
@energyman kaj si ti novi na jabucnjaku?
21.04.2016 | 07:57
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 23 sati
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Ender, IgorD, Jedro, m@xym, Riba, rusty, tino1, zoranowsky, Anonimci (485)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.13 Seconds

Provided by iJoomla SEO