Želim biti Swift developerica
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Želim biti Swift developerica


30.09.2015 | 18:55
Vecina kolega nije nikada imala programiranje do dolaska na faks.
30.09.2015 | 21:20
To nije problem faksa, nego škola iz kojih su došli...
30.09.2015 | 21:30
Manning kaže:
Prije bih rekao da cijenjeni moderator sramoti puno osjetljiviju struku profesora. Malo me šokiralo kad sam pročitao "ne želim ti sreću, nego naprotiv, želim ti što skoriji "crash-landing" da odustaneš od struke i posla koji nije za tebe". To je zlurado i bahato, a sličan ton se čuje i kad govori o svojim studentima ili učenicima od supruge koji su "poluidioti".


Ja nisam profesor, nego inženjer. I honorarni predavač na stručnom studiju. Nisam pedagog, ne odgajam maloljetnu djecu, nego predajem struku na stručnom studiju odraslim, punoljetnim osobama. Meni je žao što su njihovi osjećaji povrijeđeni nakon što im cijeli njihov život "profesorska struka" podilazi i stvara lažan osjećaj da nešto znaju i da nešto vrijede, a zapravo su poluidioti (ne svi, naravno, ali, nažalost, većina njih).

Ne kažem da su oni sami krivi što su poluidioti. Naprotiv, većinom je kriv takav truli i erodirani sustav naobrazbe te njihovi roditelji koji su ih naučili da je samo ocjena bitna i da je novac jedini razlog zašto se radi. Ali jbg, više nije to niti bitno jer sad su poluidioti, nesposobni da zavrijede pristojnu plaću ni kod kojeg poslodavca.

Reci da sam zlurad i bahat. Briga me, misli što hoćeš. Ja smatram da tim ljudima netko jednom *MORA* baciti istinu u oči. Jer jedino tako postoji šansa da se barem netko od njih otrijezni.

Ja jako dobro znam koliko vremena (koje mi nitko ne plaća) dajem tim klincima, tj. onima koji pokažu želju i volju da uče. Oni koji smatraju da te dva tutoriala s Lynde čine programerom, a da je sve ovo ostalo suvišno - ne zaslužuju ničije vrijeme ni trud.
30.09.2015 | 21:34
Kapetanica kaže:
Samo da se nadovezem nakon nekog vremena i demantiram dezurne obeshrabrivace. Od prvog posta pa do dana danasnjeg imam 2 male aplikacije koje sam sama slozila i jasno mi je zasto i kako. Tko zeli uciti neka uci i ne slusa one koji govore da se ne moze


Kako sam ti već napisao, svaka budala koja Appleu plati $$$ može imati app na Storeu, a od sve sile tih aplikacija tamo, 90% ih je smeće.

Ja ću ti se, kako rekoh, ispričati (a i čestitati) kad na svojim app zaradiš makar duplo toliko dolara koliko si vremena utrošila (izračunali smo da trenutno radiš za $2/h).
01.10.2015 | 10:09
smayoo kaže:
Manning kaže:
Prije bih rekao da cijenjeni moderator sramoti puno osjetljiviju struku profesora. Malo me šokiralo kad sam pročitao "ne želim ti sreću, nego naprotiv, želim ti što skoriji "crash-landing" da odustaneš od struke i posla koji nije za tebe". To je zlurado i bahato, a sličan ton se čuje i kad govori o svojim studentima ili učenicima od supruge koji su "poluidioti".


Ja nisam profesor, nego inženjer. I honorarni predavač na stručnom studiju. Nisam pedagog, ne odgajam maloljetnu djecu, nego predajem struku na stručnom studiju odraslim, punoljetnim osobama. Meni je žao što su njihovi osjećaji povrijeđeni nakon što im cijeli njihov život "profesorska struka" podilazi i stvara lažan osjećaj da nešto znaju i da nešto vrijede, a zapravo su poluidioti (ne svi, naravno, ali, nažalost, većina njih).

Ne kažem da su oni sami krivi što su poluidioti. Naprotiv, većinom je kriv takav truli i erodirani sustav naobrazbe te njihovi roditelji koji su ih naučili da je samo ocjena bitna i da je novac jedini razlog zašto se radi. Ali jbg, više nije to niti bitno jer sad su poluidioti, nesposobni da zavrijede pristojnu plaću ni kod kojeg poslodavca.

Reci da sam zlurad i bahat. Briga me, misli što hoćeš. Ja smatram da tim ljudima netko jednom *MORA* baciti istinu u oči. Jer jedino tako postoji šansa da se barem netko od njih otrijezni.

Ja jako dobro znam koliko vremena (koje mi nitko ne plaća) dajem tim klincima, tj. onima koji pokažu želju i volju da uče. Oni koji smatraju da te dva tutoriala s Lynde čine programerom, a da je sve ovo ostalo suvišno - ne zaslužuju ničije vrijeme ni trud.


Potpisujem ti ovo. Pogotovo to da je ocjena " bitna ". I ja sam student elektrotehnike (elektronike) i za ocjenu me najmanje briga. Neka bude sve 2 što se mene tiče. Najvažnije je voljeti i imati strast za nečim što radiš. Trenutno se bavim programiranjem (objective-c) i unityem mimo faksa (mislim da si mi ti čak odgovorio na temu koju sam otvorio prije koji mjesec za razvoj igara). Nami su sami profesori rekli " na nama je cilj da vas naučimo osnovama, sad koliko ćete vi raditi dalje, to sve ovisi o vami. "
01.10.2015 | 10:19
Dario, ne reče se nega, nega se reče nego
01.10.2015 | 11:05
Kapetanica kaže:
Kako je tužna ova Hrvatska. Programiranje je budućnost i ne postoji mjesto gdje će se iOS developeri sresti, popričati, naučiti one koje bi željeli, imati "hackatone" i sl. Na zapadu je najnormalnija stvar naučiti programirati i fakat rasturati u tome i stalno se nadograđivati, ovdje je uvijek muka što god primiš u ruke. Evo ja se sad sama (ajde nisam sama i cura mi se pridružila u učenju, ali obadvije isto u ovom trenu znamo) mučim sa učenjem i već danima ne uspijevam naći niti jednu osobu koja zna ili želi znati Swift! Baš obeshrabrujuće. Ja ću to savladat sama, trebalo mi 6 mj. ili 3 godine ali kad do napravim, trudit ću se uvijek biti dostupna onima koji žele znati, za razliku od situacije kakva je danas gdje ne mogu dobiti odgovor na pitanje (probala sam i na drugim inozemnim mjestima ali količina bahatosti i agresije prema početnicima je stravična).

Ja se iskreno nadam da će netko ipak naletiti na ovu temu.


BTW budući da si pitala postoji li mjesto gdje će se iOS developeri sretati... evo ga.
www.meetup.com/iOS-development-Zagreb/
01.10.2015 | 13:35
Programiranje je postalo vrlo jeftino. Zašto programirati kad nađeš u Indiji na bacanje rade za siću po narudžbi i onda prodaš na App Sotre lova do krova. Samo trebaš imati orginal dobru ideju za app jer većina programera zna programirati ali nema ideje. lol Oni koji imaju već su ju unovčili.

Malo trolam ali pola je toga istina.

Ja sam na faksu počeo sa osnovama, nisam uzeo smjer programiranje ali sam bi dosta dobar ali profesori su malo otežali sve pa...

Uglavnom, probao sam Cocoa i Swift ali skužiš dio i sve jasno a onda naletiš na zid. Jednsotavno ne mogu shvatiti dio i nema boga da naučiš sam uz sve na internetu jednostavno trebaš nekoga kao profesor na predavanjima da pojasni što točno ikako zašto šta se događa u kodu i kako riješiti. Jednostavno ti fali neko ali toga nekoga nema i nebuš ga našao na internetu. Svakoga koga sam tražio za pomoč nema vr. ili ga boli K i počne filozofirati umjesto da pomogne.

Ja se ostavio programiranja jer mi to nije životni poziv i više je kao jedns od stvari koje znam ali nisam ekspert u tome.
18.04.2016 | 09:11
Neki su ovdje rekli kako bez teske matematike nista od developmenta, pa ovim putem linkam na svoju prvu aplikaciju koju nadogradujem s novim funkcionalnostima na dvotjednoj bazi. Istovremeno radim na novoj.

smayoo kaže:
Kapetanica kaže:
Samo da se nadovezem nakon nekog vremena i demantiram dezurne obeshrabrivace. Od prvog posta pa do dana danasnjeg imam 2 male aplikacije koje sam sama slozila i jasno mi je zasto i kako. Tko zeli uciti neka uci i ne slusa one koji govore da se ne moze


Kako sam ti već napisao, svaka budala koja Appleu plati $$$ može imati app na Storeu, a od sve sile tih aplikacija tamo, 90% ih je smeće.

Ja ću ti se, kako rekoh, ispričati (a i čestitati) kad na svojim app zaradiš makar duplo toliko dolara koliko si vremena utrošila (izračunali smo da trenutno radiš za $2/h).


Iducih par mjeseci ju necu ni reklamirati jer planiram dodati jos cudesa, ali cak u par dana koliko je na App Storeu sam si pocela vracat novce tak da cekam ispriku.
18.04.2016 | 11:37
Tension intensifies...idem po kokice
18.04.2016 | 19:41
Cestitke na uspjesno realiziranim projektima.

Nije bitno sta bilo ko drugi kaze, sve dok si ti interno zadovoljna
18.04.2016 | 21:59
Gornji link me ne odvede gdje treba, možda zato što vodi na us store. Ali zato kad se tamo treži izraz 'pet friendly' dobije se aplikacija. Cool stvar.
18.04.2016 | 22:27
Bravo Antonija!
19.04.2016 | 00:10
Kapetanica kaže:
ali cak u par dana koliko je na App Storeu sam si pocela vracat novce tak da cekam ispriku.


Dakle, na ovu temu je zadnje što sam napisao - ovo:

smayoo kaže:
Kako sam ti već napisao, svaka budala koja Appleu plati $$$ može imati app na Storeu, a od sve sile tih aplikacija tamo, 90% ih je smeće.

Ja ću ti se, kako rekoh, ispričati (a i čestitati) kad na svojim app zaradiš makar duplo toliko dolara koliko si vremena utrošila (izračunali smo da trenutno radiš za $2/h).


Znači, platila si nešto za Lynda tutoriale. Zanemari taj trošak, to je trošak edukacije, možeš ga smatrati dugoročnim ulogom u sebe, a ne ulaganjem u poslovni poduhvat.

Ali platila si $99 Appleu za developer status, zar ne? To je trošak koji bi se morao prvi vratiti, slažeš li se? A to se plaća svake godine. Dakle, ako ti se tih $99 ne vrati ove godine, iduće imaš $198 za vratiti, zar ne?

Dalje, započela si s ovim prije cca 10 mjeseci. Pretpostavljam da se nisi ovim bavila full time (da jesi, to bi bilo zaista poražavajuće), ali vjerojatno si u prosjeku trošila bar 2h dnevno. Da? Ne?

Recimo da je 2h dnevno, kroz 10 mjeseci, odnosno 300 dana. To je 600 utrošenih sati. Po $2 (koliko sam otprilike procijenio da si trenutno plaćena), to je $1200.

Dakle, ako "počela sam si vraćat novce" znači da si do sad već zaradila $1299 (neto, nakon plaćenog poreza na dohodak), ispričavam ti se i čestitam. Od srca i najiskrenije.

Ako to, pak, znači da si uprihodovala par dolara (ili par desetaka dolara), dobro, i to je početak. Želim ti da što prije dosegneš spomenutih $1299 (plus još po 2$/h za svaki nadalje utrošeni sat u razvoj i unaprjeđivanje svoje aplikacije) pa da ti se ispričam i čestitam.

U svjetlu proteklih 10 mjeseci, citirao bi ti još jedan odlomak koji sam bio napisao u ovom threadu, a ti ga vjerojatno nisi pročitala:

smayoo kaže:
Tko ti je rekao da moraš ići 10 godina u školu? Ja sam ti rekao koji su ti temelji potrebni. Ako imaš dovoljnu razinu inteligencije i motivacije, to su stvari koje se savladaju u mjesecima. 3, možda 6. Možda 12, ako ti sposobnost apstraktnog razmišljanja baš loše ide. Onda imaš temelj iz kojeg se s lakoćom prebacuješ s jezika na jezik. C, Obj-C, Java, Swift, tko zna što...

Za tri godine, kako kaže Đipi, neće više biti Swift, nego neko novo "übercool" čudo. Ili će ti se pružiti prilika da za nekog razviješ app za Android. U Javi. Ili za neku tko zna koju platformu koje danas nema. U nekom jeziku kojeg danas isto nema. I što ćeš onda?


Elem, ja sam ti govorio o temeljima koje motiviran učenik savlada u 3 do 6 mjeseci. Ti si do sad potrošila - deset.
19.04.2016 | 07:07
Smayoo je zaista dao prihvatljive argumente u vidu rashoda-prihoda, no zaboravio je još neke troškove koji tu ulaze, recimo kupnja računala. E sad, što ako dotična to radi iz nekog hobija? Ima troškove za taj hobi, jer realno svaki hobi ima svoju cijenu ali dobit kod večine nije mjerljiva u novcima nego u nečem sasvim drugom.Ako dotična radi to iz hobija ja je nebi toliko obeshrabrivao. Neka uživa u tome. Pogotovo ako taj hobi u budućnosti izraste u nešto više.
Ipak nigdje nije napisala da od toga trenutno ili u budućnosti namjerava živjeti, nego da joj je dosta glupih poslova!
19.04.2016 | 08:26
smayoo:

Nisam 10 mj. jer sam u meduvremenu imala duzu pauzu radi obveza u zivotu.
Tvoj izracun jer kriv od pocetka jer si sve krivo pretpostavio. SVE.
Ukratko - umjesto da kazes sorry kaj sam te obeshrabrivao i rekao da "crashlandas" ti nastavljas sa svojim idiotskim izracunima.
E daj si ove moje iduce rijeci jako dobro procitaj: TI SI OBIČAN SERONJA.

Ja sam pokazala da se moze, nadam se da ce nekoga ohrabriti, ako naleti na thread. Baš me zanima jel bi dotični seronja ovako navalio da imam k*** medu nogama. Vjerojatno nebi, ima sindrom tipicnog zenomrsca koji ce dati sve od sebe da umanji uspjeh jedne zene. Ubuduce cu izbjegavati ovo toksicno mjesto radi seronje. Vama drugima koji ste me ohrabrili i cestitali - hvala i sretno.
19.04.2016 | 08:33
Smayoo zna biti dosta kritičan, nekad i previše za moje pojmove, no ipak si nebi smjela dopustit da te takve stvari ovako izbacuju iz takta.
19.04.2016 | 09:40
Pozdrav,

Onako, digresija, mislim da si ipak malo pretjerao.

Komentari su ti na mjestu i logički argumentirani, ali ono što im fali jest 'malo ljudskosti', što bi i trebala biti srž druženja i razmjene iskustava na ovakvom forumu.

Ovako grubo napisano je ispalo i malo zloćesto, što sam uvjeren da ti nije bila namjera.

Barem mislim tako, s obzirom da sam do sada imao prilike pročitati dosta kvalitetnih savjeta koje si napisao na ovom forumu.

Kavalirski bi bilo da progutaš malo 'ponosa', čestitaš kolegici na uspješno objavljenoj aplikaciji pa kakav god tvoj osobni stav bio.

Možda imaš solidnu količinu znanja, iskustva ali ne možeš na ovaj naćin demotivirati ljude koji uče i žele napredovati, pogotovo ako i sam predaješ/učiš druge kolege, studente.

Neznanje nije mana, ali prepotencija jest.

Nije mi namjera da te uvrijedim, nego ćisto kolegijalno i dobronamjerno sugeriram.


Lp svima
19.04.2016 | 09:43
Isto bi on reagirao i da je muško, mislim da nema veze što si žena... nekako se mislim da on uzima i procjenjuje statistiku... kao što je i JOHN rekao, ne trebaš tako reagirat... svaka čast ako si nešto naučila, a još ako i nešto možeš zaradit! SRETNO
19.04.2016 | 12:42
Kapetanica kaže:
smayoo:

Nisam 10 mj. jer sam u meduvremenu imala duzu pauzu radi obveza u zivotu.
Tvoj izracun jer kriv od pocetka jer si sve krivo pretpostavio. SVE.
Ukratko - umjesto da kazes sorry kaj sam te obeshrabrivao i rekao da "crashlandas" ti nastavljas sa svojim idiotskim izracunima.
E daj si ove moje iduce rijeci jako dobro procitaj: TI SI OBIČAN SERONJA.

Ja sam pokazala da se moze, nadam se da ce nekoga ohrabriti, ako naleti na thread. Baš me zanima jel bi dotični seronja ovako navalio da imam k*** medu nogama. Vjerojatno nebi, ima sindrom tipicnog zenomrsca koji ce dati sve od sebe da umanji uspjeh jedne zene. Ubuduce cu izbjegavati ovo toksicno mjesto radi seronje. Vama drugima koji ste me ohrabrili i cestitali - hvala i sretno.


Koliko sam shvatio, s ovog foruma te Smayoo najviše motivirao da naučiš programiranje i da napraviš aplikaciju. To zaključujem iz toga što se u samom startu nisi došla zahvaliti svima ostalima koji su te bodrili i tapšali po ramenu već si se pozvala na njega.
Da sam na tvom mjestu, ne bih tražio ispriku i nazivao ga seronjom već bih mu se zahvalio.
19.04.2016 | 12:57
Ocito si nesto jako krivo shvatio onda. On je sve samo ne pozitiva i motivator, bas suprotno.
19.04.2016 | 13:03
Kapetanica kaže:
Ocito si nesto jako krivo shvatio onda. On je sve samo ne pozitiva i motivator, bas suprotno.


Možda i jesam nešto krivo shvatio, ali kako onda objašnjavaš da si se, nakon napravljene i objavljene aplikacije, prvo obratila baš njemu, a ne nekom drugom?
19.04.2016 | 13:58
Jer me pljuvao u svim postovima i htjela sam mu vratiti u facu sve kaj mi je rekao. Pokusaj se staviti u tudu kozu ponekad pa ce ti stvari nekad biti jasnije... Nemoj misliti da sam ja svaki dan mislila kak mi je neki isfrustrirani inzenjer nekaj rekao pa me to gonilo da ucim. Lika se nisam sjetila do jucer kad sam slucajno nesto gledala na jabucnjaku
19.04.2016 | 15:29
Kapetanica kaže:
Jer me pljuvao u svim postovima i htjela sam mu vratiti u facu sve kaj mi je rekao. Pokusaj se staviti u tudu kozu ponekad pa ce ti stvari nekad biti jasnije... Nemoj misliti da sam ja svaki dan mislila kak mi je neki isfrustrirani inzenjer nekaj rekao pa me to gonilo da ucim. Lika se nisam sjetila do jucer kad sam slucajno nesto gledala na jabucnjaku


I ti onda radije ideš pljuvati na njega nego da pozdraviš sve ostale koji su te podržavali? Nemoj se ljutiti, ali meni i to izgleda kao ponašanje frustrirane osobe.
Mogu se probati staviti i u tvoje i njegove cipele da vidim stvari iz vaše perspektive. Mogu vas i razumjeti, što ne znači da ću vas i podržati ako smatram da činite nešto krivo. Jesi li se ti pokušala staviti u kožu osobe s 20ak godina radnog iskustva?
Možeš li si zamisliti da ti sada dođe neki klinac od 10 godina i kaže da je sve to sranje što ti radiš i da si nepotrebno potrošila vrijeme učeći Swift jer danas postoje alati s kojim možeš sve isto napraviti i to s pola mozga?

Ako se ne varam, Smayoo ti je čak ponudio besplatni tečaj ili nešto takvo. Rekao ti je dosta stvari koje bi tebi kao programeru mogle koristiti i učiniti te kvalitetnijom programerkom te samim time i konkurentnijom. Ti si u svemu tome vidjela samo pljuvanje?

Iskreno da ti kažem, u životu sam više naučio od ljudi koji su me kritizirali nego od onih koji koji su me tapšali po ramenu.
19.04.2016 | 15:39
Čestitam ti na aplikaciji, mada nisam u tom svijetu, pa neznam kako češ nešto zaraditi. Naime aplikacija je besplatna ? Ja sam je jučer skinuo ( mada me nezanima tema aplikacije ) da vidim o čemu se radi. Nakon 5 minuta sam je obrisao, ili se ja neznam s tom aplikacijom služiti... nije mi jasno što tamo ima, osim karte i mjesta koja su označena na njoj. Po meni jako siromašna aplikacija s ne baš previše info o temi koju obrađuješ. Možda češ ubuduće to dotjerati, pa će zanimati vlasnike kućnih ljubimaca.
Želim ti puno uspjeha u daljnjem radu

Što se tiče smayoo i njegovoh postova u ovoj temi, da bi ih pravilno protumačila trebala bi biti treća osoba s strane koju se to ne tiče. Ja sam pročitao cijeli topic i mogu reći da ti je smayoo želio sve najbolje, samo ti to nemožeš shvatiti. Sve što je govorio, govorio je za tvoje dobro, samo to ljudi ponekad nemogu shvatiti odmah...to ti je isto kad starci govore djeci za neke stvari koje oni nemogu shvatiti, jer jednostavno nemaju to iskustvo i misle da starci lupaju gluposti, a u biti im žele najbolje. Mislim da je generacijska razlika između tebe i njega negdje u tim okvirima. Ipak si malo pretjerala kad si ga nazvala seronjom, on to ne zaslužuje, bar kao stariji gospodin.

Bilo bi jako ljepo da priznaš grešku i da se ispričaš čovjeku. Znam da to nije lako, ali vjeruj mi da češ više s tim dobiti nego izgubiti
19.04.2016 | 16:59
Ajme koliko zlonamjernih ljudi ovdje. Tipicni rvacki jal i zelja da drugi bude gluplji, losiji... Kako bi se kompenzirala vlastita nesposobnost i manjak samopouzdanja. Ovo je moj zadnji post ovdje, admin slobodno neka obrise moj acc. Gdje kod sam dosla s pitanjima objerucke su me prihvatili i pomogli, naucili me necemu. Ovdje, pljuvacina, omalovazavanje i obeshrabrivanje te dizanje dezurnog pametanjakovica u nebesa jer on je INZENJER, on sve zna na ovom svijetu.

cariblanco ovo iduce ide tebi. Ako te ne zanima ti nisi moja target skupina, onima koji to trebaju itekako znaju cemu i kako. Zanimljivo kako si secirao smayine postove, a vrlo elegantno preskocio dio gdje sam napisala kako cu svasta interesantnoga dodati - valjda zato da mozes popljuvati aplikaciju. Tipicno.

Zao mi je sto sam uopce pomislila da mogu dobiti normalne odgovore na forumu kojemu je Apple fokus. Zaboravila sam da se radi o rvackom forumu. Uzivajte ovdje! Ja idem tamo gdje ljudi jedni drugi podrzavaju i zajedno uce.
19.04.2016 | 17:29
nekako mi se čini da ti je ipak ovaj kraj dobar zaključak sretno, široko ti polje... uf baš smo jalni na tuđe uspjehe
19.04.2016 | 18:48
@Kapetanica, fakat si teška osoba, tek sad to vidim. Ti svaku kritiku shvačaš kao zlonamjernu. Gdje sam ja popljuvao tvoju aplikaciju, pročitaj bolje ono što sam napisao. Rekao sam da se ja s njom neznam služiti, ako ima još nešto osim onog što mogu vidjeti. Nisam našao nikakav meni ili neke tabove za opcije, ali ako ima samo ono što sam ja vidio onda je siromašna. Duriš se kao malo dijete, sad si posvađala u jednoj temi i odmah tražiš brisanje acca...tipično forumski, nevezano za koji se forum radi. Nema nikakvih brisanja accova, ako se nekom određeni forum ne svidi, jednostavno ode s njega i zaboravi ga. Nije nitko tu pisao nekakve svemirske tajne pa da se acc mora brisati...btw. najlakše je pobjeći.
19.04.2016 | 20:35
Kapetanica kaže:
smayoo:

Nisam 10 mj. jer sam u meduvremenu imala duzu pauzu radi obveza u zivotu.
Tvoj izracun jer kriv od pocetka jer si sve krivo pretpostavio. SVE.


Pa dobro, nisam ga ni postavio kao apsolutno točnog. Pitao sam te da li štima. Daj onda ti proračun. Ni ne moraš ga dati nama. Napravi ga sebi.

Ukratko - umjesto da kazes sorry kaj sam te obeshrabrivao i rekao da "crashlandas" ti nastavljas sa svojim idiotskim izracunima.


Točno sam ti bio prije 10 mjeseci napisao kada ću ti se ispričati (i čestitati, dapače!). Čak ne tražim da mi dokažeš da se to dogodilo. Samo reci. Ja ću ti vjerovati na riječ.

Da li si zaradila barem 2 dolara za svaki utrošeni sat (neto, nakon plaćenog poreza)? Otprilike. Da i za duplo promašiš u procjeni utrošenih sati, nije bitno. Bitan je red veličine, a sigurno znaš da li si potrošila desetke, stotine ili tisuće sati.

E daj si ove moje iduce rijeci jako dobro procitaj: TI SI OBIČAN SERONJA.


Hvala. Uzmi broj i stani u red. Ne samo da sam seronja, nego sam još i:

đubre
pederčina
govno jedno smrdljivo
zločinac i psihopat, "mora valjda da postoji neki zakon da vas se makne s mjesta predsjednika vijeća roditelja pa što ima veze što moj mali ne piše zadaću zar je to razlog za dobiti jedinicu???!!!"

i tako dalje, a moja majka je, naravno

komunjara
četnik(uša)
ustaša (kako se kaže žena-ustaša ?)
peder (??!!)

(sve, naravno, u poznatoj južnoslavenskoj konstrukciji "j... ti mater _____sku/šku/čku" )

I ponosim se time. Iz usta takvih osoba, to mi je potvrda da sam u pravu.

Ja sam pokazala da se moze, nadam se da ce nekoga ohrabriti, ako naleti na thread.


Što si pokazala? I to sam već napisao. Svaka budala koja plati Appleu $99 može imati svoj app na Storeu.

Baš me zanima jel bi dotični seronja ovako navalio da imam k*** medu nogama. Vjerojatno nebi, ima sindrom tipicnog zenomrsca koji ce dati sve od sebe da umanji uspjeh jedne zene.


U krivu vatru nalijevaš ulje. U kontekstu struke i posla, apsolutno mi je svejedno kojeg je netko spola, rase, vjere, narodnosti, dobi, stasa ili za koji nogometni klub navija.

Ali vjerujem ti da ti je to dobrodošlo opravdanje za bilo koji neuspjeh pa se ne čudim da ga i sada potežeš.

Inače, po mom iskustvu, u mojoj struci je među ženama koje su mi kolegice po struci značajno *VEĆI* postotak onih koje iznimno cijenim kao inženjerke i stručnjake, a i kao ljude, nego među muškarcima. Što se konkretno programiranja tiče, supruga mi je studirala na PMF-u. I ona, i sve njene kolegice (naravno, i kolege) su bolje programerke nego sam ja ikad bio jednostavno zato što ja niti jedan zadatak s njihovog temeljnog programerskog kolegija (s prve godine) nisam uspio riješiti ikako drugačije osim najsirovijom metodom, što ni izbliza nije dosta za dvojku. Kako su one na tom faksu diplomirale (pa, dakle, i položile i taj i druge, teže ispite), neupitno su bolje programerke od mene.

Ali jbg, ni na PMFu se ne uči kako se "programira" Flappy Bird...

Ubuduce cu izbjegavati ovo toksicno mjesto radi seronje.


To si napisala i prije 10 mjeseci pa si svejedno opet došla. Doći ćeš ti opet, kad ti zatreba reklamirati svoju aplikaciju... I samo dođi, dapače. Kad financijski isplivaš na break-even, javi se seronji po ispriku i čestitku.

jer on je INZENJER, on sve zna na ovom svijetu


Naprotiv. Inženjer(ka) je osoba koja prvenstveno prepoznaje što (na svijetu) NE ZNA. I upravo to je razlog zašto ne može svatko biti inženjer.
19.04.2016 | 21:59
@tonci77: Oprosti, editirao sam tvoj post, na način da sam izbrisao cijeli citat mog ranijeg posta jer se ne referiraš ni na koji dio posebno i nema svrhe da opterećuje tekst. Ono što si ti napisao nisam dirao.

tonci77 kaže:
Pozdrav,

Onako, digresija, mislim da si ipak malo pretjerao.


Ja sam čvrsto uvjeren da nisam. Ali, da parafraziram Voltairea, "do smrti ću braniti tvoje pravo da tako misliš".

Komentari su ti na mjestu i logički argumentirani, ali ono što im fali jest 'malo ljudskosti', što bi i trebala biti srž druženja i razmjene iskustava na ovakvom forumu.

Ovako grubo napisano je ispalo i malo zloćesto, što sam uvjeren da ti nije bila namjera.


Osobno ne vjerujem u deklarativne verbalizme. "Ljudskost" ne upražnjavam ispraznim tapšanjem po leđima i podilaženjem.

Zlonamjeran svakako nisam. Ali najiskrenije sam mislio kad sam joj napisao da joj želim što brži crashlanding, iz sasvim pragmatičnog razloga - upoznao sam puno ljudi koji su, gledajući sa strane, zaključili da je neki (bilo koji) posao p... dim i da se na tome mlati ultra brutal lovu bez muke, sve ko u onoj bajci "stoliću, prostri se". Oni koji su imali sreće, udarili su "u tvrdo" vrlo rano pa su se otrijeznili i odabrali neki drugi put (možda su i odlučili ostati u tom poslu, ali su shvatili da se do uspjeha i novca stiže krivudavim putem, a ne prečacem). Oni koji nisu imali sreće, nisu doživjeli "crashlanding", nego godine kilavljenja, serije blagih neuspjeha i uvijek nalazili nekog drugog da bude kriv što im ne ide. Na kraju im je prošlo pola života prije nego su smogli snage sami sebi priznati da su ga protratili u vlastitim tlapnjama.

Kavalirski bi bilo da progutaš malo 'ponosa', čestitaš kolegici na uspješno objavljenoj aplikaciji pa kakav god tvoj osobni stav bio.


Kako rekoh, ne vjerujem u deklarativne verbalizme. Čestitam kad iskreno vjerujem da je nešto vrijedno čestitanja. To je isto kao kad se učenici moje supruge čude što nisu dobili 5 zato što su napisali zadaću (nepotpuno i netočno).

Možda imaš solidnu količinu znanja, iskustva ali ne možeš na ovaj naćin demotivirati ljude koji uče i žele napredovati,


Kako ne bi mogao? Vidiš da mogu.

Kako je to gjuroo objasnio, nekog to demotiriva, a nekog baš to motivira. Meni nije bio cilj ni jedno, ni drugo, nego samo baciti u lice neugodnu istinu. Nisam političar niti neki "selebriti" pa da mi je bitno da li ću nekom biti simpatičan ili ne, niti koliko imam "frendova na fejsu". Jbms.

pogotovo ako i sam predaješ/učiš druge kolege, studente.


E, baš zato *MOGU*. Znaš zašto? Zato što nakon 16 godina predavačkog iskustva mogu s posvemašnjim pouzdanjem ustvrditi da na prosječnom "rvackom" studiju ima, ako je dobra generacija, max 10% studenata kojima je uopće stalo završiti studij. Ne kažem da su oni za to krivi. Nakaradni sustav vrijednosti u društvu i posve poremećen sustav vrednovanja u školama ih je naučio da to sve ionako nema nikakve svrhe jer je budala tko uči, a još veća tko radi.

Ali tom indolentnom većinom se uopće niti ne zamaram. Mene ne zanima baviti se odgojem, a i prekasno ih susrećem da bi to imalo smisla. Tu spada i, od one manjine koji želi završiti studij, cca polovica ne želi pri tom ništa naučiti jer su uvjereni da je *DIPLOMA* ta koja jamči veću plaću, a ne znanje i sposobnost.

Ono što me zbilja žalosti je da od onog tužnog ostatka još polovica ima ovakav stav kao Kapetanica ("daj, ne se*i s tim glupostima, kome to još treba matematika za programiranje"), a ona konačno preostala polovica koja shvaća smisao sustavnog učenja i građenja znanja ima
TAKO
KATASTROFALNO
LOŠE
PREDZNANJE
da je to jednostavno za rasplakati se.

Naravno, to su oni kojima se bavim, kojima posvećujem vrijeme i trud jer, na kraju, kad nemaš ništa drugo, ta unutarnja motivacija je najveća vrijednost. Nadoknadit će s vremenom sve što nisu naučili u osnovnoj i srednjoj školi, ali tragično je to koliko ih to inferiornima čini u odnosu na neke sasvim osrednje mediokritete koji su se rodili u nekoj zemlji gdje školski sustav nije tako potpuno upropašten. E, to je ono što me zaista frustrira.

Da ilustriram, evo nekih "zrnaca". Neka sam zapamtio, većinu sam zabilježio. Što od mojih studenata, što od razne klinčadije koji dolaze na instrukcije mojoj supruzi, a nešto i od vrlih roditelja, s vijeća roditelja iz osnovne škole u koju idu/su išla naša djeca, od onih koji dovode djecu kod nas na instrukcije, ili onih koji (!!???) me zaustavljaju po hodnicima jer su došli (na faks!!) "na informacije".

"17 podijeljeno s 3, ne može se" (8 razred)

"Profesore, evo ja sam sve napravio, samo što ništa ne radi. Ali evo ovdje sam priložio što su mi na forumu odgovorili da treba napraviti, samo što se u tome nisam baš snašao, znate baš mi ne ide engleski." (treća godina studija, projektni zadatak za koji je imao cijeli semestar, radio je aplikaciju za upravljanje garažnim vratima s mobitela, a "ništa ne radi" zato što u cijeli semestar nije uspio dići Apache na Raspberry Pi-u - to je baš jedan od tih "programera" kojima ne treba matematika, između ostalog. Nije mi se cijeli semestar javio nijednim mailom, nego je taj kupus donio na dan kad se prezentiralo gotove projekte.)

"Profesore, mi smo našli na netu ovaj program, ali ga nismo uspjeli pokrenut, baca nam puno grešaka." (treća godina studija, našli su python kod i pokušali ga zavrtiti u Java runtimeu... )

Ispitno pitanje (kolegij automatsko upravljanje sustavima, 3. godina) "binarni broj 1101011 u dekadskom obliku glasi...?", a odgovor je: "jedan milijun sto jedna tisuća jedanaJst"

"Ne radi nam vježba, baca neku grešku" (3 godina, laboratorijska vježba iz automatskog upravljanja, softver kaže "communication timeout, check ethernet cable and PLC power", a PLC-a uopće nema na stolu, još je u ormaru, jer ga nisu ni spojili)

"Joj, ma znate, baš nemamo sreće, naletila je na onu frustriranu babu" (brižna majka za svoju kćer koja "znate, ona je imala sve petice u osnovnoj školi, a matematiku je TAAAKO volila...." je upisala matematičku gimnaziju i ne može dobiti dvojku ni za glavu spasit, moja supruga bi je trebala poučiti polinomima, a mala ne zna razlomke . BTW, "ona frustrirana baba" daje dvojke iz testa za manje od 35% bodova)

"Pa šta sad vi hoćete reć da bi JA trebala sa svojom kćeri raditi to "č i ć" i "ije i je"? Vi hoćete reć da bi JA to trebala znat???!" (majka curice iz petog razreda koja je dobila 2 iz školske zadaće, a nije zaslužila ni 1, u pravedničkom gnjevu kad sam, kao predsjednik vijeća, odbio diskutirati o njenom prijedlogu da se profesoricu iz hrvatskog izbaci iz škole, tuži sudu, strpa u zatvor, bilo je još konstruktivnih prijedloga, ali sam ih s godinama zaboravio)

"Evo sine, vidiš kako on... gospodski. Lipo sam ti reka, sine - uči, da ne bi mora radit!" (moj rođak svom sinu koji je bio na instrukcijama kod moje drage, dok sam ja došao doma u tadašnjem službenom autu baš u isti čas kad i on po sina, pa smo se sreli na dvorištu)

I, za kraj:

"Kolega, šalabahter vam se vidi na koljenu, bolje ga stavite među papire od ispita."
"Profesore, nije to moje, to je valjda ispalo od ispod klupe"
"A, i bolje, vidim da su većinom kriva rješenja."
"Pa kako, jebote, rekao mi je (nnn) da je sve provjerio!"



Neznanje nije mana, ali prepotencija jest.

Nije mi namjera da te uvrijedim, nego ćisto kolegijalno i dobronamjerno sugeriram.


Kolegijalno i dobronamjerno sugeriraš da sam prepotentan. Hvala ti na dobronamjernoj sugestiji, primam je na znanje.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 45 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

cariblanco, Ender, Riba, Anonimci (413)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.37 Seconds

Provided by iJoomla SEO