Macbook 10. 5 8
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Macbook 10. 5 8


15.05.2020 | 21:50
Da li se podignut na drugi os, radi se o macbook a1278 iz 2008_2009g I kako ga podignuti na sljedeći.
Napomena...ne reagira na cmd+r naredbu niti na cmd+s. Samo podigne sistem i to je to. Sve radi.. Ali bi ga volio stavit na tvorničke postavke.

15.05.2020 | 22:16
On ti službeno ide do OS X 10.11.6. Napravi USB boot disk ili kao instaliraj s drugog stroja preko FireWire target modea.
15.05.2020 | 22:16
Trebao bi vrtiti 10.11.x. Napraviti bootabilni USB.
15.05.2020 | 22:19
Neznam kak ga vratit..
Ne reagira na restarru na cmd+r niti cmd+s gledao sam neki video kako resetirat ali neznam zašto neće?? Jel možda kakva zaptita upaljena? Imam na imac high sierra i sasvim drugo računalo.. Ovo mi je sve naopačke
15.05.2020 | 22:27
Posto imas iMac, skini 10.11.x i napravi boot USB. To ti je najednostavnije.

support.apple.com/en-us/HT206886

osxdaily.com/2015/09/30/create-os-x-el-c...-boot-install-drive/
15.05.2020 | 22:51
A bi li pošto imam na imac 2011 high sierra i napravljen time machine backup potegnuo high sierra na ovaj macbook

I po ovim uputstvima u therminalu valjda mi neće napravit na imac neko sranje?
15.05.2020 | 22:59
Ne možeš potegnuti high sierra, to je 10.13. Taj laptop ne prima ništa novije od 10.11 (El Capitan).
15.05.2020 | 23:48
Znaći skinem el capitana,sformatiram prazan usb nazovem ga el capitan il sl,i u terminalu prekopiram onaj tekst i sve odradi?
Trebam li iz download foldera prebacit el capitana u applikacije ili će si ga on nać?.Znaći radim boot na high sierra na imacu za macbook
16.05.2020 | 00:58
Sve sam lijepo po uputstvima odradio i na terminalu kad upišem lozinku ovo

16.05.2020 | 09:26
A imaš li u Applications folderu aplikaciju Install OS X El Capitan.app?
16.05.2020 | 10:04
misliš na imacu na kojem je skidana? Nemam.
Imam skinut file InstallMacOSX.dmg u download.
i po onim uputstvima sam formatirao stick i u terminal skopirao sve ono,i kad upišem password dalje neće.
Neznam dal trebam iso file el capitana ili ovaj dmg je za boot??
16.05.2020 | 11:06
Smayo te pitao s razlogom jel ElCapitan u aplikativnom folderu. Komanda koju si zadao trazi elcapitan upravo tamo. Odpakuj taj file i prebaci ga medju aplikacije, trebalo bi potom da se USB pripremi
16.05.2020 | 12:27
Nije u folderu..

Aj da skratim priću..eto imam sad i orginal snow leopard instal disk od macbook pro,posudio od frenda i kad ubacim disk napiše mi ovo?
Dal kakva zaštita na macu uključena,kako sformatirati disk,šta da napravim?





Ovo su sve aplikacije koje imam gore na ovom osx..
Fali app store,nemogu ga nać,ako ga uopće ima taj osx.
Kako riješiti problem,kako formatirati interni disk,i sve iz nule,jer imam snow leopard barem da stavim.
fb photos upload
16.05.2020 | 13:36
Mislim da ti neće ići sa tim original DVD-om od frenda, naime, taj DVD je najvjerojatnije pripremljen baš za taj stroj s kojim je isporučen. Apple je to radio na taj način.

Trebao si prilikom kupnje MacBook-a od prodavatelja tražiti original instalacijske diskove. Po meni, bez toga računalo realno ne vrijedi ni 50% tražene cijene. Sad vidiš koje ti imaš probleme zbog nečijeg nemara.

Ljudi masovno prodaju rabljene Macove bez instalacijskih diskova (dok su još išli uz njih), bez miša, tipkovnice, računa, kutije.

Primjera radi, ja imam račun za najobičniji toster kupljen prije 15 godina u Konzumu - i original ambalažu.

Ljudski nemar, ništa drugo. Bitno da nabijaju cijenu za poluispravan krš.
16.05.2020 | 13:40
Pokušaj napraviti bootabilan DVD medij, pitanje je da li se uopće može 10.11.6 dići sa USB install diska.
16.05.2020 | 14:09
U iKlinici je.. Ide gore el capitan.. Javim danas kad bude gotovo kako je ispalo. Nisam imao drugog izbora. Sad samo kupim ssd 120gb i super duper clon na ssd da mi hdd ne prdne. Jbg 200kn je instalacija pa bolje napravit backup
16.05.2020 | 14:45
Moze 10.11.x sa Usb, radio za svoje potrebe prije par dana.
16.05.2020 | 14:53
A jesam pehist. Nazovu iz iklinike da im se srušio sistem kod upload, te da mi cooler ne radi tj da ga uopće nema.. I potrgan konektor na matičnoj.. I sad to više nije 200kn već 500..neznam kako je to moguće
16.05.2020 | 15:48
Moguće je, a ovo što slijedi je pomalo grub ali iskren odgovor, neka se nitko ne naljuti, no to je moj osobni stav.

Ljudi se nažalost rješavaju poluispravnih Macova, sa razno raznim skrivenim manama i problemima, a za koje namjerno prilikom prodaje prešute. O suludim ciframa koje traže za računala stara po 10+ godina neću trošiti riječi.

»Ide li uz računalo original Apple miš i tipkovnica?« NE!
»Imate li barem uz njega original instalacijske diskove?« NE, ali ima na Internetu!
»Kutija, original ili preslika računa« Kako molim?

Po oglasnicima koliko hoćeš izgrebanih Macova, uništenih, žutih, usukanih kablova za napajanje. Da barem to malo očiste kad prodaju, užas!

Možda se jedino isplati naručiti i kupiti rabljeni Mac izvana, od neke firme koja se bavi prodajom rabljenih, bar uz njega ide nekakav račun i spoznaja da je računalo očišćeno i provjereno prije prodaje.

Nedavno sam kupio za klinca rabljeni iMac C2D, isto 100 peripetija. Nikad više, ili može, ali za jako, jako malo novaca.
16.05.2020 | 16:21
Gotovo.. Kapetan je gore i sve šljaka za sad! A ovo gore se slažem. Ima svega ali eto.

16.05.2020 | 17:47
Neka te još dugo služi, solidan je to stroj.
16.05.2020 | 19:59
Hvala.
Ma to sam uzeo kčerci da ima za internet i nastavu.Uglavnom,radi jako dobro za lap star 11g.
Ja imam svoj imac i to je to.
Jbg dao sam 100eur.Na kraju me skoro više popravak koštao.Ali sad je cijeli pregledan,očiščen, i složen.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 13 sati
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.17 Seconds

Provided by iJoomla SEO