Mac OsX 10.5.8. upgrade
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac OsX 10.5.8. upgrade


20.01.2018 | 13:15
Poštovani,

molim vas za savjet koja je procedura za upgrade sa 10.5.8. operativnog sustava na neki od novijih. Naime, svi znate da mi je problem raditi bilo što jer su aplikacije zastarjele. Nemam instalacijske CD-e pa me zanima mogu li što skinuti sa appleovih support stranica?
Ako ima tko tko je prošao ovaj put (a vjerujem da ima) može mi napisati smjernice koliko god detaljno može jer bih volio koristiti svoj stari MacBook Pro.
Unaprijed hvala svima!
20.01.2018 | 13:50
Inaće se 10.6 kupovao i bio je prvi za Intel procesora koji je podržavao programe za PPC.
Kako se ovdje ne podržava piraterija, trebao bi naći nekoga tko bi ti "ustupio" svoj primjerak za instalaciju.
Drugo pitanje je na kojem MAC-u misliš dizati sustav (MacBookPro je dosta široki pojam, od 2006 pa do danas) i na koji ga misliš dizati jer što je OSX noviji, to mu treba jače raunalo.
20.01.2018 | 14:53
Dakle, klik na jabučicu pa about this mac, pa system report i onda s lijeve strane klik na Hardware i copy&paste iz desnog polja podatke kao što su ovi:

Hardware Overview:

  Model Name:	MacBook Pro
  Model Identifier:	MacBookPro9,1
  Processor Name:	Intel Core i7
  Processor Speed:	2,3 GHz
  Number of Processors:	1
  Total Number of Cores:	4
  L2 Cache (per Core):	256 KB
  L3 Cache:	6 MB
  Memory:	16 GB
20.01.2018 | 18:35
Ma piraterija nije opcija, idem tražiti instalaciju mora biti negdje ali kako se već jako dugo nisam njime bavio zaboravio sam i onaj minimum koji sam znao pa sam se zato vama i javio da mi pomognete jer znam da to sve imate u malom prstu. Ako možete napišite mi sve, po koracima. Ja ću kupiti što je potrebno i dovesti u red mog ljepotana. Unaprijed hvala svima na pomoći!

Model Name: MacBook Pro 15"
Model Identifier: MacBookPro2,2
Processor Name: Intel Core 2 Duo
Processor Speed: 2.16 GHz
Number Of Processors: 1
Total Number Of Cores: 2
L2 Cache: 4 MB
Memory: 2 GB
Bus Speed: 667 MHz
Boot ROM Version: MBP22.00A5.B07
SMC Version (system): 1.12f5
20.01.2018 | 18:48
Po Appleu maximum je 10.7.5 , ali od njega je bolji prijašnji 10.6.8 pa ti radije savjetujem njega , ali ne nužno, sam odluči.
20.01.2018 | 19:03
10.6.8 je još uvijek vrlo upotrebljiv OS za nezahtjevne korisnike. Moja supruga ga koristi svakodnevno na Miniju 2010 i ne žali se baš ni na što.
Predlažem ti da napišeš odakle si pa će ti se lakše javiti netko od članova tko je blizu tebe i može ti pomoći.
U nedostatku drugog rješenja, nude se originalni nekorišteni DVDi na E-bayu u Njemačkoj (brzo dobavljivo, ne preskupa poštarina, bez gnjavaže s carinom). Na primjer ovaj:
www.ebay.de/itm/NEU-Apple-Mac-OS-X-10-6-...OSw4A5YnRit#shpCntId
20.01.2018 | 19:05
Važno je da instalacijski DVD kojeg pribaviš mora biti "Retail" verzija (Vollversion na njemačkom). Neka verzija koja je dolazila s nekim drugim Macom u kompletu neće valjati.
20.01.2018 | 19:40
Hmmm, da, sada su proradila i sjećanja, sjetio sam se da sam htio kupiti taj Snow Leopard ali sam se morao prebaciti na drugu platformu i Mac je ostao u ladici. Ništa, onda ću kupiti ovaj. Dakle po dolasku, pretpostavljam instalacija i prebacivanje jezika na engleski i to je to? Imam backup Time machineom sa ovog sustava, hoće li to biti moguće podići sa svim licencama?
20.01.2018 | 21:15
Trebalo bi.
20.01.2018 | 22:19
Hvala vam ljudi od srca. Javim se s utiscima i iskustvom nakon kupovine.
21.01.2018 | 09:05
Znači, imaš dvije opcije - ili kod instalacije 10.6 radiš samo update, ili radiš clean install pa onda pomoću Migration Assistanta vratiš aplikacije, licence i dokumente s backupa. U principu, u vrijeme 10.5 i 10.6 nije bilo "buba" kao kasnije pa nema baš razloga da radiš clean install. Update će ti raditi jednako dobro i bit ćeš zadovoljan ishodom.
Ako ti sada Mac radi na nekom drugom jeziku, ne treba ništa reinstalirati da promijeniš jezik. Jednostavno ga promijeni.
21.01.2018 | 19:19
Na tom uređaju možeš podići i OS X 10.8.5 koji nije službeno podržan. Imam ga na MacBook-u (early 2008) i već godinama radi bez ikakvih problema, jedina mana je što nije moguće koristiti Messages, FaceTime i ne smije se raditi update Apple aplikacija preko App Store-a.
21.01.2018 | 19:37
smayoo kaže:
U nedostatku drugog rješenja, nude se originalni nekorišteni DVDi na E-bayu u Njemačkoj (brzo dobavljivo, ne preskupa poštarina, bez gnjavaže s carinom). Na primjer ovaj:
www.ebay.de/itm/NEU-Apple-Mac-OS-X-10-6-...OSw4A5YnRit#shpCntId


A jesu i u apple škrtice velike, šta nisu mogli i te stare verzije osoboditi plaćanja, sad kad se ne plaća za nove verzije OS-X. Nije taj operativni sistem preskup, pogotovo kad se usporedi s windowsima, ali koliko će zaraditi love na tim starim verijama u današnje vrijeme...možda par k $
21.01.2018 | 20:12
Ja za ovakve stvari nikako ne bi koristio sumnjiva preuzimanja s interneta.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 6 sati
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.07 Seconds

Provided by iJoomla SEO