Photo problem SSD prostor
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Photo problem SSD prostor


28.10.2017 | 11:33
Vise me je izludilo,mozda neko zna kako srediti problem.Uradio sam Upgrade na MM 2014 sa HDD(Govno kao iz crtanih filmova) na SSD.E sad u cemu je problem,photo Library sam prebacio na externi HDD i tu su mi slike ali on meni i dalje sve importuje na SSD
Slike u prilogu
28.10.2017 | 11:43
Pa... koliko je vidjeti, na vanjskom HDD nemaš ništa slobodnog mjesta. Ili barem on tako misli. Koji je OS? Koji je format HDD-a?

Evoslužbenih uputa...

Odaberite Photos > Postavke, zatim kliknite Općenito.

Odznačite potvrdnu kućicu “Kopiraj stavke u medijateku fotografija”.

Sad, kad importirate fotografije ili videozapise, aplikacija Photos ostavlja datoteke u njihovoj originalnoj lokaciji i pristupa im kao referiranim datotekama.


Znači, zaključak je da ne možeš importirati fotke s mobitela Photos aplikacijom ikamo osim u ~/Library/Pictures folder. Možeš ih referirati, dakle da ih on ne kopira tamo, nego da ih traži na samom mobitelu. Ali ako ih želiš s mobitela izbrisati, izgubit ćeš ih. Prema tome, radi kao i ja. Koristi iFunBox za pokupiti fotke s mobitela kamo god ih želiš na disku, a onda ih odande importiraj u Photos ako baš želiš, pri čemu odkvačicaš ono "kopiraj u medijateku".

Prije nego odvrneš rant na temu kakvo je to smeće od softvera, imaj na umu da je on napravljen za 90% današnjih Apple korisnika kojima takve kemije ne bi nikad ni pale na pamet...
28.10.2017 | 11:58
Ovaj sto pise apple mac to je externi za apple a ovaj WD je windows zato ga i ne ocitava.
Sve uradio po uputstvu ali on i dalje zauzima prostor i ako su sve slike na externom HDD-u
Prilozi:
28.10.2017 | 12:25
evo i slika samog SSD-a
Prilozi:
28.10.2017 | 13:26
Jesi probao ovo: support.apple.com/en-us/HT204414 ?
28.10.2017 | 13:45
Na zalost tu opciju nemam
Prilozi:
28.10.2017 | 14:07
saint kaže:
Na zalost tu opciju nemam


A jel ti HD formatiran kao Extended (Journaled)?

Naime, sad sam i ja probao napraviti library na vanjskom HD-u i sve je ok.
Stisnem ALT kod pokretanja Photosa, kažem "Create new" i kasnije mogu to prozvati sistemskim libraryjem.
Također sam probao s kopiranjem postojeće library na vanjski disk. Photos ju odmah prepozna pri dizanju s ALT i sve šljaka.
28.10.2017 | 14:18
Kada je siva opcija kao kod mene to znaci da je vec odabrano kao system e sad,radi meni photo bez problema ali mi jede prostor na SSD-u tj isto kao da je sve slike duplirao.To mi je problem.Evo sad sam kopirao library i izabrao njega kod boot photo a stari izbrisao i opet ista stvar.wtf ne kontam.Naravno da je formatiran HDD Extended Jurnaled,nebi mogao pisati po njemu.

edit.Evo sad sam iskljucio externi HDD,photo promjenio u New tj sad je prazan,restart i opet mi slike na SSD zauzimaju 40-tak GB kojih nemam na Mac-u

edit 2 : Tek sada sam vidio da mi nije uopste konvertovao u APFS a ja rucno ne mogu kingston SSD,jbt 26GB sisem,Gore nego vindows
29.10.2017 | 07:46
ScreenShot2017-10-29at07.45.09.png


Ja cijeli library imam na SD kartici. Kako imam jako malo slika u Photos-u, mogu ij sve držati na kartici.
Naravno, NAS ja taj gdje držim slike, a ove su s mobitela više zezancija.
29.10.2017 | 12:26
što se tiče dupliranja.. to se meni isto dešava i na itunesu... znaci duplira mi pjesme (ne na svim albumima) po desetak puta ???
29.10.2017 | 12:35
Ja preselim sve podatke i onda obrišem sve pjesme s iTunesa i posložim katalog, zatim vratim sve natrag. Jedan mali dio stoji na sistemskom disku, ali sve pjesme i vido je na nekom drugom. Ne dozvoljavam mu da mi kopira išta, već si sam slažem foldere kako mi paše i onda dodajem u iTunes ono što želim.
30.10.2017 | 14:54
saint kaže:
Vise me je izludilo,mozda neko zna kako srediti problem.Uradio sam Upgrade na MM 2014 sa HDD(Govno kao iz crtanih filmova) na SSD.E sad u cemu je problem,photo Library sam prebacio na externi HDD i tu su mi slike ali on meni i dalje sve importuje na SSD
Slike u prilogu


nazalost nemogu ti pomoci nego sam samo htio komentirati da sam jucer napravio isti upgrejd na MM 2014, osjecao sam se kao kirurg na operaciji srca dok sam ga cijelo rastavljao
al vrijedilo je jer je onaj njegov hdd stvarno govno. ja sam ipak isao na 1TB pa sam napravio samo clone disk tako da mi je sve tocno kako je i bilo na starom hdd.
30.10.2017 | 17:36
@Privatno, znači samo si mjenjao hdd, šteta da nisi stavio ssd disk, ali ako se jednog dana na to odlučiš, bit će ti lakše, jer već poznaješ "pacijenta"
30.10.2017 | 18:26
Da krenem od samog pocetka Znaci radio sam upgrade sa HDD na SSD(MM nebo i zemlja,apple je stvarno usrao sa ovim HDD na 5400rp).Nije mi se dalo da radim clean instal vec sam uradio clone sa CCC i tu je dosalo do nekog zajeba.Radi se o tome da kada se slike prebace na externi HDD sierra ga cita kao system(oznaci ka photo ali trpa pod sistem) tako da mi je bilo zuzece cca 40GB a u stvari to je nesto High sierra zablesirala i jos mi pojela brdo prostora.Onda skontam da mi nije prebacila na sa HFS na APFS.Pokusam konvertovati ali ne ide,tu skontam da mogu iz recovery moda(ako kome treba,objasnim postupak) s obzirom da me je krenulo i da sam bezveze izgubio cijeli dan nije bilo za ocekivati da ce sve proci dobro.Nakon konvertovanja SSD-a,nema sistema tj ima ali nema booth-a-Pokusam restore preko TM ali nista,dodje do pola i samo se skrshi. Onda uradim clean install,vratim podatke i odjednom mi se pojavi jos 20GB tj sada mi slike(koje su na vanjskom HDD i svi programi zauzimaju oko 20GB.Stvarno ovaj apple ide u pogresnom smijeru.E sad kada sam se vec zadao da sve sredim dodjem do narednog problema Radi se o externom HDD,imao sam dvije particije jednu za mac a drugu za win(NTFS i Extended (Journaled)) s obzirom da mi nije vise potrebna ova NTFS formatiram je u extended i sad imam 2 particije ali nema sanse da ih spojim.Disk utility neda opciju partition.Kako da ih spojim a da ne izgubim podatke sa particije??? Ima li neko ideju??

PS. @Privatno
Trebao si ubaciti SSD definitvno,meni se MM na HDD-u ponasao kao da sam na moru,toliko loptica ni na plaži nisam vidio
30.10.2017 | 19:02
Ako je particija NTFS, ne možeš iz Mac OS-a ništa pametno s njom napraviti. Bootaj neki Linux, možeš i u virtualku, pa se odande poigraj.
30.10.2017 | 19:44
NIje vise u NTFS,sada imam 2 particije etended jurnaled ali svakako ih ne mogu spojiti
30.10.2017 | 20:02
Razbrčkane su vjerojatno...
Disk Utility ti dozvoljava spojiti ili splitati particije ako su fajle na njima uredne i ako ima nekog manipulativnog prostora na objema.
30.10.2017 | 20:13
cariblanco kaže:
@Privatno, znači samo si mjenjao hdd, šteta da nisi stavio ssd disk, ali ako se jednog dana na to odlučiš, bit će ti lakše, jer već poznaješ "pacijenta"


pa i jesam stavio SSD hehe
samsung evo850 1TB

znaci samo sam napravio clone starog hdd preko carbon copy cloner prije nego sam ga ubacio unutra i radi bez greske.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 33 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Anonimci (439)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.19 Seconds

Provided by iJoomla SEO