macOS High Sierra
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

macOS High Sierra

08.10.2017 | 22:26
Ne znam čime se baviš. Ako radiš kao IT profesionalac, to mi je onda jasno. Meni je komp sredstvo za rad. Iskustvo me naučilo da je cca godina dana (±2 mjeseca) zdravi odmak za prijelaz na novu verziju OS-a.
Kad sam promijenio MBP, prešao sam s 10.6 na 10.8. Iako je 10.9 već bio vani, jer je u tom trenutku još u 10.9 bio ukinut iPhone sync preko kabela. Na kraju je ispalo da sam 10.9 kompletno preskočio, kao i 10.10 (jer nisam nalazio vremena za to) i na kraju došao na 10.11. Ispalo je predugo, već sam imao određene probleme na 10.8. Ali i sad mi se nekako ne ide s 10.11.
08.10.2017 | 23:08
smayoo kaže:
Ne znam čime se baviš. Ako radiš kao IT profesionalac, to mi je onda jasno. Meni je komp sredstvo za rad. Iskustvo me naučilo da je cca godina dana (±2 mjeseca) zdravi odmak za prijelaz na novu verziju OS-a.
Kad sam promijenio MBP, prešao sam s 10.6 na 10.8. Iako je 10.9 već bio vani, jer je u tom trenutku još u 10.9 bio ukinut iPhone sync preko kabela. Na kraju je ispalo da sam 10.9 kompletno preskočio, kao i 10.10 (jer nisam nalazio vremena za to) i na kraju došao na 10.11. Ispalo je predugo, već sam imao određene probleme na 10.8. Ali i sad mi se nekako ne ide s 10.11.

bit ce da sam ja fulao temu
09.10.2017 | 00:31
09.10.2017 | 04:22
smayoo kaže:
Ima i ona: "Ako radi, pričekaj da joj završi šihta pa je pozovi na večeru."

Moonlike kaže:
E moj smayoo... da sam ja cekao godinu dana nakon prvog izlaska da updejtam... slabo bi od toga vjade biloi

Koji ste vi likovi još nemrem doći sebi od smijeha
11.10.2017 | 10:19
Evo, meni ja High Sierri Netlflix na "bržem, boljem i jačem" Safariju samo odjednom počne svijetliti pa tamniti sliku naizmjenično. Probam sa Firefoxom, sve OK. Toliko o bržem i boljem...
11.10.2017 | 10:52
Kloba kaže:
Evo, meni ja High Sierri Netlflix na "bržem, boljem i jačem" Safariju samo odjednom počne svijetliti pa tamniti sliku naizmjenično. Probam sa Firefoxom, sve OK. Toliko o bržem i boljem...

To nije bug nego feature kojim ti Apple pomaže u odluci da prodaš "stari" MBP i kupiš novi
11.10.2017 | 11:43
Baš!
11.10.2017 | 18:49
Kloba kaže:

I ja sam ovo primjetio kod Netflixa na Safariju samo nije me toliko brinulo

Nego kako je na High Sierri?
Na kojem si stroju?
11.10.2017 | 22:14
ja nemam niti jedan prigovor. Sve radi kako spada (imac 2010)
12.10.2017 | 03:17
Canonian kaže:
Nego kako je na High Sierri?
Na kojem si stroju?

Uopće nije loše, ako izuzmeš da su onima koji su imali puno svojih appova još od 2010. godine spremljenih u iTunesima to prvo uzeli, pa sada "kao" vratili - ali tako i tako nekih developera više nema, pa i nisu prebacili nekad popularne aplikacije ili igrice na 64 bita, te one više ne rade.
Tako da su, s druge strane, dali prostora na HDD-ima ili SSD-ima.
No, imam zapisano na Pages i kopirano u Word documentu od valjda 15 stranica koje sam sve appove kupio i platio (besplatne nisam upisivao, naravno), ali plaćene (i sa unutarnjim dodatnim featureima plaćenim, ako sam ih uzimao) sam popisao po abecedi - tako da imam orjentir kako naći plaćene appove, ako još postoje, na App Store-u.
Ono - nama userima u eko sustavu te tvrtke Apple je kao Bog, jednom rukom nekada daje, a drugom češće uzme.
A stroj je laptop, evo slika da ne pišem
AboutthisMac.jpg

Ima dodatnu grafičku, ako nešto zahtjevnije radii switcha na nju:
NVIDIA GeForce GT 650M with 1GB of GDDR5 memory and automatic graphics switching.
Tada najjači model.
Danas?
Pojma nemam.
mac2sell mi daje rezultate, ako dodam i USB SuperDrive, čak izvrsn - ali ne znam tko bi toliko dao za njega, iako nije korišten ni do 15%, a kamoli do nekakvog maksimuma (tek za gledanje videa, pisanje tekstova, listanje ili gledanje weba, te igranje igrica, neka rijetka obrada video u iMovie-u ili prebacivanje video fileova iz jednog u drugi format u drugom programu).
Šta da ti još kažem?
Uvijek sam volio skupe igračke, a kad sam prešao na Apple, htio sam vidjeti kako je imati najjaču retinu...
ScreenShot2017-10-12at05.59.50.png

Znam da su kasnije prešli na ATI zbog problema s NVIDIA-om, ne znam jeli moj u toj skupini - kada sam vidio to mijenjanje slike, dok me Firefox nije smirio, skoro me srčka strefila...
18.10.2017 | 09:58
Fino, evo baš bum je danas instaliral pa da vidim.

Inače stojim na 10.10 i nisam gledao dalje jer sam bio zadovoljan sa Yosemite.
Na iOS-u mi je druga priča, zadovoljan vrlo sa 10.3.3 na IP6 i ne mrdam sa njega
18.10.2017 | 19:46
Niti nemoj. Obrati pažnju na temu "iOS 11.03 update".
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 49 minuta
  • m@xym: cijene su uglavnom takve, da, ako netko nema baš poseban razlog biti vjeran TCom-u ili vip-u,je uvijek bolje kupiti uređaj na njuškalu ili nekom stranom sajtu i uzeti neku alretnativnu tarifu (bombon ili tomato, koliko god imbecilno im imena djelovala)
  • cariblanco: @Kloba cijena za x će biti 300 kn mjesečno i bar 3 k kn keša odmah, jeftinije sigurno nebu
  • cariblanco: A najbolja je fora u T-mobile, produžiš ugovor na 24 mjeseci a uređaj plaćaš uz otplatu 36 mjeseci...znači ebu te i vežu još godinu dana
  • Kloba: A možda će se X morati plaćati 300 kn mjTako da stvarno ne znam, samo znam da će bii JAKO puno
  • Kloba: logici je trebalo pisati
  • Kloba: Po toj lociji, početna cijena X-a bi u VIP-u trebala biti 2200 kn uz nadoplatu 470 kn mjesečno za mob i tarifu L.
  • Kloba: iPhone 8 Plus uz L tarifu stoji 1400 kn, plus 470 kn iduća 24 mjeseca
  • Kloba: iPhone 8 64 GB nude po 600 kn keša, uz 470 kn 24 mjeseca. To je tarifa L. Inače, koju god tarifu uzeo, iPhone 8 ćeš uvijek plaćati 200 kn mjesečno.
  • Kloba: Ja sam nekakvom logikom išao do početne cijene uz pretplatu koju će nuditi u VIP-u.
  • konjina: Ima tko kakvu info o cijenama iPhona X?
  • VanjusOS: Osijek ove godine je odličan!
  • Daddo: Cariblanco da igraju u Hajduku igrali bi za sendviče. ;)
  • cariblanco: btw. da nema malih klubova u HNL Osjek bi bio na prvom mjestu :D
  • cariblanco: LOL @Daddo, messi i ronalndo igraju za sendviče i vole klubove, tv isto voli gledatelje pa im daje badava prijenose
  • Daddo: Ispada da ja pratim a zapravo mi je svejedno. Igrom slučaja bio sam u doticaju s nekim nogometašima i sucima. Sve je to biznis samo. I lova, tuđa i prljava.
  • m@xym: srećom ne pratim nogomet pa me ne 'dira'
  • Daddo: inače, da je pravde oba sudionika derbija bi igrali najniži rang natjecanja s obzirom na dugove prema vjerovnicima. Ali to jednako tako važi za cijeli HNL.
  • Daddo: Cariblanco, jok ja, ali recimo Frković je kao sudac nakon neodigranog maksimirskog derbija promijenio 15 godina stari Audi 100 za 2 godine staru A klasu. :)
  • m@xym: igrao bi on, ali nema unaprijed povjerljivu informaciju o rezultatima
  • m@xym: :)
  • cariblanco: Onda je tebi @Daddo super, trebaš igrati na kladionici samo HNL i spremati lovu na račun :)
  • Daddo: ja ne kužim što se ima gledat u HNL-u... kad se sve zna i sve je namješteno :)
  • cariblanco: dok neizađe iPhone 14 LOL
  • VanjusOS: pa neznam dokada tako..
  • cariblanco: kao imamić, nemoš ih ubiti :D
  • VanjusOS: po tko zna koji put se uspijeva izvući bez poraza u zadnjim minutama
  • VanjusOS: ali koliko Dinamo ima života?
  • cariblanco: da baš je bilo mrak...hnl je sve bolji...za 5 godina kao lige petice ;)
  • VanjusOS: kakva drama na Poljudu, u 5-6 minuta 3 gola..
  • VanjusOS: nadam se da neće niit sutra
  • VanjusOS: od nikog nije izgubio još
  • VanjusOS: Osijek najbolji od prve 4 momčadi u međusobnim ogledima ove sezone
  • cariblanco: da sutra su tvoji u derby_ju na rujevici ;)
  • VanjusOS: hajduk vodi 1:0
  • cariblanco: u 19 h
  • VanjusOS: kada počinje derby
  • VanjusOS: treba li netko bateriju za Air 11", model 2010?
  • Daddo: Rusty, odličan link. Frend je u IBM-u i trošili su Thinkpade high end serije, nedavno je napravio prijelaz na MB Pro (prije touchbara) 15” BTO sve na max. Veli da se preporodio.
  • cariblanco: čeka se derby u splitu....da i max to go naravno :D
  • m@xym: @ivan.hirsi pa poslao sam ti poruku na forumu prije par dana ali ne odgovaraš
  • m@xym: VanjusOS, a što bi se trebalo raditi?! :D
  • VanjusOS: ekipa, šta se radi
  • rusty: To je to. Mac vs PC - TCO (IBM) - [link]
  • ivan.hirsi: @m@xym na što misliš?
  • Kloba: Imam tu knjigu i odslušao sam je - izvrsna je. Najbolji mi je dio gdje tip opisuje kako su nakon svakog uspješnog dijela prezentacije nazdravljali sa nekom žesticom. Do kraja su već bili prilično ubijeni, ali su još otišli tulumariti u neki hotel di su odsjeli. Vidio sam i slike jutra nakon, ono - ko studentski tulum. Tip s čelom na stolu spava na stolici itd...
  • stefanjos: Vanjus hvala :)
  • Soffoklo: Odličan članak o 1. iPhoneu, po meni objašnjava i zašto danas Apple izgleda toliko "izgubljeno" [link]
  • Soffoklo: Odličan tekst o prvom iPhoneu. Mnoge stvari postaju jasnije zašto Apple danas izgleda kao da je izgubio svoju bit. [link]
  • m@xym: @ivan.hrisi imaš li pp?
  • Yonkis: @Hirsi you lucky bastard you

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Anketa

Kupujete li neku od Apple novosti?

Page Speed 1.02 Seconds

Provided by iJoomla SEO