Sierra login screen
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Sierra login screen

04.10.2016 | 07:50
Bok družina,
ima li netko ideju zašto moj Login screen nakon instalacije Sierre izgleda kao na slikama u prilogu?
Fala
Prilozi:
04.10.2016 | 08:01
Ja bih rekao da su fontovi korumpirani. Mislim da FontBook to moze provjeriti.
04.10.2016 | 08:32
OS za tu stranicu očito koristi FOnt Bookshelf Symbol 7 Regular.
koji u mom Fontbooku izgleda kao na slici (vidi prilog).
Mogu li negdje i kako promijeniti taj font i zna li netko koji bi po defaultu font to trebao biti?
Hvala
Prilozi:
04.10.2016 | 09:18
Kako je i @Riba napisao najvjerojatnije su korumpirani fontovi.
Otvori terminal i upiši/kopiraj ovo:
sudo atsutil databases -remove

ovo će izbrisati staru i generirati novu bazu fontova i izbrisati keš.
S obzirom da je sudo komanda morat ćeš upisati sistemsku lozinku nakon te naredbe (u terminalu se slova, simboli ne vide kad se upisuje lozinka, pa nek te to ne zbuni).

Kad to završi onda upiši/kopiraj ovu naredbu:
sudo diskutil repairPermissions /

Ovo će popraviti dozvole/permissionse u macOS-u, izvršenje ove naredbe će potrajati koju minutu, pa budi strpljiv.

Nakon svega restartaj Mac.
04.10.2016 | 12:54
Nakon

sudo diskutil repairPermissions /

izbaci

diskutil: did not recognize verb "repairPermissions"; type "diskutil" for a list

nakon "diskutil"

izbaci

Usage: diskutil [quiet] <verb> <options>, where <verb> is as follows:

list (List the partitions of a disk)
info[rmation] (Get information on a specific disk or partition)
listFilesystems (List file systems available for formatting)
activity (Continuous log of system-wide disk arbitration)

u[n]mount (Unmount a single volume)
unmountDisk (Unmount an entire disk (all volumes))
eject (Eject a disk)
mount (Mount a single volume)
mountDisk (Mount an entire disk (all mountable volumes))

enableJournal (Enable HFS+ journaling on a mounted HFS+ volume)
disableJournal (Disable HFS+ journaling on a mounted HFS+ volume)
moveJournal (Move the HFS+ journal onto another volume)
enableOwnership (Exact on-disk User/Group IDs on a mounted volume)
disableOwnership (Ignore on-disk User/Group IDs on a mounted volume)

rename[Volume] (Rename a volume)

verifyVolume (Verify the file system data structures of a volume)
repairVolume (Repair the file system data structures of a volume)

verifyDisk (Verify the components of a partition map of a disk)
repairDisk (Repair the components of a partition map of a disk)

eraseDisk (Erase an existing disk, removing all volumes)
eraseVolume (Erase an existing volume)
reformat (Erase an existing volume with same name and type)
eraseOptical (Erase optical media (CD/RW, DVD/RW, etc.))
zeroDisk (Erase a disk, writing zeros to the media)
randomDisk (Erase a disk, writing random data to the media)
secureErase (Securely erase a disk or freespace on a volume)

partitionDisk ((re)Partition a disk, removing all volumes)
resizeVolume (Resize a volume, increasing or decreasing its size)
splitPartition (Split an existing partition into two or more)
mergePartitions (Combine two or more existing partitions into one)

appleRAID <verb> (Perform additional verbs related to AppleRAID)
coreStorage <verb> (Perform additional verbs related to CoreStorage)
apfs <verb> (Perform additional verbs related to APFS)

diskutil <verb> with no options will provide help on that verb

Kaj sad?
04.10.2016 | 14:19
Hah, sad gledam malo i izgleda da su tu opciju izbacili, jer "macOS will automatically repairs file permissions during software updates and changes."
Postoje aplikacije koje mogu to obaviti, ali ne želim te time zamarati. Bitno je jesi li izvršio prvu naredbu, restartao komp i provjerio da li se stanje sa slovima popravilo?
Ovo što si poslao je lista naredbi koje možeš u terminalu izvršiti pomoću naredbe "diskutil", ali nećemo sad o tome
04.10.2016 | 15:22
Šimun, otvori FontBook selektiraj sve fontove a zatim File->Validate Font, provjeri ima li kakvih grešaka ili upozorenja.
13.10.2016 | 07:17
Učinio sve kako ste predložili. Očistio sva upozorenja i svejedno je stvar ostala ista. Jednom prilikom sam morao resetirati mek i čini mi se da je prilikom tog podizanja sve bilo na svom mjestu. No nakon gašenja i paljenja sve opet po starom.
Fala vam svima za pokušaj pomoći.
13.10.2016 | 09:05
Neka ti netko po[alje taj font sa svojeg sistema, mozda je tvoj ostecen. Nisam siguran da ga ja imam, provjerit cu veceras....iako se taj font ne bi ni trebao koristiti, on dolazi sa Officeom. Daj ti obrisi i disableaj taj font sa Fontbookom pa probaj reboot.
15.11.2016 | 13:18
Izbrisao i nije pomoglo.
15.11.2016 | 14:59
A ovo si probao?

MacPro5,1 | MacPro2,1 | MacMini2,1 | MacbookPro3,1 | iPhone 6S
15.11.2016 | 16:40
Zanimljivo, nisam imao pojma da ta opcija postoji. Definitivno za isprobati!
15.11.2016 | 17:44
Kad to napraviš, izbrišeš sve fontove koji nisu by default instalirani s OS-om. Npr. sve od MS Officea. I onda MS Office počne zaj...
15.11.2016 | 19:50
Trebao bi ih lako vratiti iz foldera "Font (Removed)".

MacPro5,1 | MacPro2,1 | MacMini2,1 | MacbookPro3,1 | iPhone 6S
19.04.2017 | 15:15
Bok pipl,
ja još uvijek imam isti problem.
Ima li kakvih novosti?
19.04.2017 | 20:41
Kakvih bi novosti bilo? Jesi probao ovo "restore standard fonts" što je ^SuperUnknown^ predložio?
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 sati, 59 minuta
  • stefanjos: Inace se to radi u green egg rostilju, koji se, kad se vatra zagrije, umetne se piletina s pivom i ostavi kuhati sat, dva ili koliko vec. ne otvara se dok vrijeme ne istekne
  • zabac: Tesko zalijati s pivom svako malo? U cemu je car pecenja rostilja ako ti ga restoran ispece? Ako se vec trujemo s hranom ne trebamo se namjerno jos vise trovati.
  • stefanjos: @smayoo ma jasno, ja sam samo jednom s limenkom jeo, kasnije su pekli sa staklenom, ista stvar a nema tog ispustanja(valjda), naravno, skine se etiketa i dobro opere :)
  • Mate22: Trujemo se mi vako i onako preko te hrane al bitno da se jede doklen se more...
  • smayoo: @Stefanjos, vjerujem da okus može biti zanimljiv, ali trovati se aluminijem, a osobito onim svim bojama i lakovima kojima je limenka ispisana... nekako mi nije film... :)
  • Bertone: [link]
  • stefanjos: ?
  • Mate22: A čemu to služi ?
  • stefanjos: Napravio sam ovo neki dan, pa pogledajte ako vas zanima! :D
  • stefanjos: [link]
  • Mate22: Ja volim pivu piletinu baš i ne al da je neki odojčić mali sad blizu ..aaaaa i ledena piva ...aaaaa
  • stefanjos: a pogotovo jer si bio u australiji
  • stefanjos: piva se stavi tako da kako se piva zagrijava izlazi iz kantice i zakuhava unutrasnjost piletine i dobije se veoma dobar i specifican okus, cudi me da to nisi probao prije :)
  • smayoo: Pa da, kako mi to nije palo na pamet... :D
  • zabac: Pa, mozes pivo grijati ili neki sok.
  • smayoo: Nisam skužio što radi limenka u piletu?
  • stefanjos: kako god, ovaj stalak sta je zabac stavio je stvarno super stvar
  • smayoo: @john_st: ako imaš ventilator u pećnici, uključi ga i ne trebaš ništa ni okretati, ni prtljati s ražnjem i sl.
  • zabac: Nismo istu povijest ucili. Za tebe je bila pobjeda a za mene pad. Tebi oslobodjenje, a meni okupacija. Sad se to promjenilo?
  • zabac: Stalak [link]
  • Vanjuška: Natakni je na štap za okretanje.
  • john_st: Nego, kako da ispečem kokoš u pećnici da bude hrskava sa svih strana, a da je ne moram okretat?
  • Vanjuška: Ne vrijeđam, pitam te. Zašto izbjegavaš argumentiranu raspravu i ne dozvoljavaš ni najmanje pomisao da si možda u krivu? Ali zbilja, ne trujmo, složili smo se da bi bilo najbolje gledati u budućnost, zar ne? :)
  • zabac: Ti imas pravo na svije misljenje. Ne razumijem cemu uvrede.
  • Vanjuška: nema trećeg.
  • Vanjuška: Ili si toliko glup da ne razumiješ pročitano.
  • Vanjuška: abac - ili si toliko pokvaren i zloban da mi ideš amputirati nešto nezamislivo normalnom čovjeku
  • Vanjuška: Ponosan na zemlju u kojoj živim, ma kako se zvala, sramim se spodoba s kojima živim.
  • zabac: Neko ti je glavu napunio fasistima. Sto to upoce znas o fasizmu? Nemas blage veze. Jedino znas da su te pokrali, znas tko tepokrao ali ne znas sto su ti tocno pokrali. Sorry, nisu retardiran, ti si zao jer opravdavas ubojstva djece.
  • Vanjuška: EOD od mene, tebi je upečeno u glavi da je razdoblje od 45 do 90 zlo i nitko ti to ne može osim sebe samog pročistiti, a ti to ne želiš. Smrt fašizmu sloboda narodu prijane!
  • Vanjuška: Orjunaš i jugosloven? Hrvat i purger moliti ću lijepo, od prvog dana 1976 do danas… Odgojen da razmišlja svojom glavom, za razliku od tebe
  • zabac: Malo me sram sto ima orjunaša i jugoslavena ba Jabucnjaku, ali jebi ga, nemreš birati. :)
  • Vanjuška: Malo me sram što su ovi fašističi Mac korisnici, al jebiga nemreš birati :)
  • smayoo: Ne baš
  • TuxFan: zagrijava li vam se Mac vise na El Capitan-u nego na Yosemite-u?
  • florijan: dobro.
  • zabac: To jesveulupna brojka. Bilo je tu ljudi iz svih krajeva bivse. Jugoslaveni, ti su njaveci izrodi koje Svijet poznaje.
  • Hammer: Florijan, imaš podatke iz službenih izvješća onog smeća Rankovića koji je 1947. izvjestio Tita, jasno pisano i zo je i pročitao kao govor na skupštini, da su "lukvidirali 558.000 narodnih neprijatelja i da je kroz zatvore prošlo preko 3.777.000 ljudi na preodgoju"...
  • Mate22: Zabac
  • zabac: Konstruktivno. :)
  • Soffoklo: Koliko lupetanja stane u tu "Vikalicu" :-)
  • zabac: :-)
  • florijan: pozdrav svim dedama, ma gdje bili
  • florijan: ja sam mislio da si ti neki deda ;)
  • zabac: Ja '50-ih godina nisam postojao jer sam rodjen 1970.
  • JOHN: Za mene je svaki dan radni dan.
  • florijan: nemaš frke, uživaj u neradnom danu
  • JOHN: Florijan, nabijem ti ja te i sve ostale povijesničare znaš kamo. :-)
  • JOHN: Žabac to je bilo za florijana, a eto dijelom i za tebe
  • florijan: uzeli ste me u zrendu :). wikipedijaHR nije baš neka sreća. žabac ako te zanimaju znanstveni radovi o novijoj povijesti hrvatske imam ih od richtera do klemenčića i kušar. lokalno

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Anketa

Koja WWDC novost vas najviše veseli?

Page Speed 2.37 Seconds

Provided by iJoomla SEO