Wifi, Yosemite, Account...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Wifi, Yosemite, Account...


21.07.2016 | 10:27
Isprike na novoj temi, ako je već negdje raspravljeno, nisam vidio ... slobodno premjetite.


Dakle, ja i cura imamo isti laptop i isti OS.

MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015)
OSX Yosemite 10.10.5

Meni sve radi kako treba, njoj wifi puca. Osobito kad smo doma, ali nekad i drugdje.
Veza nakratko pukne, pa se vrati, ali je annoying ako gleda video malo dulji, ili ako nesto downloada ...

Negdje je Riba napisao za nešto drugo: ... napravi novi account, ja napravio i sad sve radi, wifi mislim, veza ne puca.

E sad, postoji li način da se ista popravi na njenom već postojećem accountu?
Radije bih to nego da moram podešavati sve i sva ...


Također, iako je ovaj novi account koji sam napravio također admin, ne ponaša se tako, recimo, kaže mi da nemam permissions updejtati firefox ... u terminalu mi je isto rekao da nemam pravo na pristup u neke direktorije ...

Kako napravim novi admin acc sa jednakim “autoritetom” kao i prvi koji je kreiran kod instalacije OSa?

Hvala svima ...
mučim se s ovim ...
21.07.2016 | 11:33
Ona ocigledno ima nesto instalirano sto ometa wifi funkcionalnost. To sto nema problema u drugom useru je dobra vijest jer znaci da nije nesto instalirano u sistem vec nesto sto se pokrece u njenom postojecem user accountu. Pocni od jednostavnih stvari i pogledaj sto je aktivno u startup items ili kako se to vec sada zove u preference paneu za njenog korisnika. Pogasi sve tamo, odlogiraj se i prijavi nanovo te provjeri je li pomoglo.
21.07.2016 | 14:01
login items se zove
Prije nego nastavimo razmišljati o ovom, prvo i najvažnije pitanje - je li MacKeeper ili neko slično sranje imalo svoje prste na tom laptopu?
21.07.2016 | 16:44
Evo report:

Čini mi se da njen Mac ima dva načina na koji net blokira:

1. Krači prekid koji se riješi jednostavnim reloadom stranice.
2. Dulji prekid koji prekine svaku vezu i riješi se jedino tako da se restarta wifi (ne radi ni ping u terminalu, ni mail ... wifi u Sytem Prefs / Network ipak ostaje zelen)

Primjetio sam još jedan simptom, u System Preferences/Network, ulogiran u oba Usera, jako dugo treba ( > minutu cca) da se loada lista mreža (nema toga puno, samo: Wifi, Bluetooth PAN i Thunderbolt Bridge, upaljen samo wifi), vrti se ona beech ball ...

@ Riba
Nije bilo ničega u Startup Items, ničega u ~/Applications

Njoj i sebi sam reklame riješio sa listom URLova koje blokira /etc/hosts, meni to nikako nije naškodilo, no njoj sam sada maknuo, i zamjenio to sa AddBlock extenzijama.

Očistio sam sve Casheve (System, Fonts, Browser, User ....) pomoću Onyxa, Permissione ...
Čini se da je prestalo prekidati vezu na način br 1 ... dakle mogu pogledati online video od 45 min i sve je ok, ranije bi trebalo cca 9 minuta da prekine.
Ali, baš kada sam mislio da je riješeno, prekinulo je vezu na način br 2.

@Smayoo, komp nema MacKeeper-a, to je antivirusni?
Pri početnoj instalaciji OSX sam na oba kompa pomoću Onyxa i OSX Secrets, pogasio efekte (plus par komandi u terminalu), efekti tipa, animacija docka, prozora ... ugasio ovaj notification center ... uvjeren da se uvijek radilo o nečemu što znam što je... no sad mi pada na pamet da je eventualno to moglo naškoditi ... iako sumnjam, nisam dirao nista sto se tice mreže ...
Na mom kompu ista stvar nije prouzročila nikakav problem.

Pregledavajući net, vidim da je nerijetko da kombinacija Retina MacbookPro + Yosemite + Wifi + problem daje dosta rezultata:

www.techrepublic.com/article/pro-tip-how...es-in-os-x-yosemite/
osxdaily.com/2014/10/25/fix-wi-fi-problems-os-x-yosemite/
encrypted.google.com/#q=yosemite+macbook...+retina+wifi+problem

Govore o nekom prčkanju po DNS ... mogu se time poigrati ali sam htio prije pitati za mišljenje?
21.07.2016 | 22:11
Idući put kad ti prekine vezu, pingaj neku lokalnu adresu numerički (svoj kućni router na 192.168.1.1 ili na kojoj ti je već adresi, na primjer) pa vidi da li to radi. Ako to radi, a neka adresa na netu ne, onda posumnjaj najprije na DNS problem. Probaj ručno unijeti adrese DNS-a 8.8.8.8 i 8.8.4.4 pa vidi da li to pomaže.
22.07.2016 | 18:32
Pozdrav svima!
Da ne otvaram novu temu, nastavit ću na ovu, iman i ja problem sa wi-fi-om.

Radi se o MBP 15' 2015 model (2.5GHz/16GB/512GB SSD/Radeon M370X 2GB) star je 10-ak dana, na njemu je bio Yosemite i odmah je napravljen upgrade na El Capitan.
Nakon par dana wi-fi je počeo raditi probleme, veza je bila užasno spora, ping packet loss je bio oko 80%, ugl. internet se nije mogao koristiti.
Malo sam tražio po netu i našao par tutoriala kako popraviti wi-fi i sad sve radi kako treba, ALI strah me da se problem ne vrati.
Prije sam imao iskustva sa jednim hackintosh-om koji je imao isti problem i savko par dana sam se morao boriti sa tim da bi osigurao par idućih dana bezbrižnog korištenja interneta, taj hackintosh mi je bio za kućnu upotrebu pa mi to nije toliko smetalo, ali na ovom MBP-u radim (programer) i nije mi baš ljepo kad ostanem bez interneta.
I što je najgore od svega, kupljena su dva ista MBP, razlika im je jedino jedna znamenka u serijskom broju, i ovaj drugi radi savršeno.

Dali je neko imao ovakav problem i kako ga je riješio?
22.07.2016 | 18:59
El Capitan si bas morao instalirati iz vrlo specificnih razloga?
22.07.2016 | 20:04
zabac kaže:
El Capitan si bas morao instalirati iz vrlo specificnih razloga?


pa slušaj, novi MBP nije ništa na njemu instalirano, ne vidim razlog zašto ne, nije windows, a i zbog osobnih razloga ne mogu gledat 1 na ikoni App Store-a , dobro da Sierra nije završila na njemu
22.07.2016 | 20:45
Čekaj, riješio si problem (kako?) i sad ti je glavni problem da te strah da se problem ne ponovi? Ako si ga riješio onda znaš i što je uzrok.
22.07.2016 | 21:11
Riješio sam ga tako da brišem:
- com.apple.airport.preferences.plist

- com.apple.network.identification.plist
- com.apple.wifi.message-tracer.plist
- NetworkInterfaces.plist
- preferences.plist
u /Library/Preferences/SystemConfiguration/ i napravim reboot, ima i drugih riješenja ali meni jedino to radi. Da znam što je uzrok nebi trebao to raditi svako par dana, tj. nadam se da u ovom slučaju neću trebat.
Možda sam krivo postavio pitanje, zanima me dali je neko bio u sličnoj situaciji i dali je pronašao uzrok problema?
22.07.2016 | 22:12
Ja se ne bih na tvojem mjestu brinuo ako ne postoji razlog, tj. ako se to ne počne učestalo događati.
23.07.2016 | 04:29
Vrati na 10.10 i vidi da li i onda imas problema.


Zabac
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 33 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO