sistem ne reagira
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

sistem ne reagira


27.11.2015 | 19:01
imam iMac 21.5 jednostavno vise ne radi, kao da ga nesto lupilo. pri ukljucenju trazi pin cod od cetiri znamenke, i uopce se nemoze uci u sistem.Bilo kakav pokusaj ne donosi rezultat, samo dolazi obavijest "racunalo je izbaceno"
iMac 21.5, serijski broj C17K3K75DNCR, 2,7QC/2x4GB/1TB/GT64OM-512WLMKB.
Moze li se i gdje bilo sto uraditi i sto bi mogao biti uzrok.
Hitno mi je.....
27.11.2015 | 20:15
soksD kaže:
imam iMac 21.5 jednostavno vise ne radi, kao da ga nesto lupilo. pri ukljucenju trazi pin cod od cetiri znamenke, i uopce se nemoze uci u sistem.Bilo kakav pokusaj ne donosi rezultat, samo dolazi obavijest "racunalo je izbaceno"
iMac 21.5, serijski broj C17K3K75DNCR, 2,7QC/2x4GB/1TB/GT64OM-512WLMKB.
Moze li se i gdje bilo sto uraditi i sto bi mogao biti uzrok.
Hitno mi je.....


Je moze slika toga? Ne razumijem bas sto se dogada.
27.11.2015 | 22:25
Meni zvuči kao da si uključio (ili netko tko ima pristup računalu) firmware password koji se aktivira već prije samog boota. Ima li na ekranu slika lokota?
29.11.2015 | 00:54
Da ima i slika lokota???? I ima li rjesenje??
29.11.2015 | 02:01
Klasican iCloud lock sistema. Kada se na Find My iPhone racunalo prijavi kao ukradeno, posalje mu se signal i ono se zakljuca pinom koji je odredio vlasnik.
29.11.2015 | 07:25
Neko se igrao s računalom i usrao. Mislim kako nema pomoći.
29.11.2015 | 07:56
A moze li sto napraviti zvanični servis????
29.11.2015 | 08:39
Ne. Kad bi se logic board promjenio (to ti je matična kod Mac-a).
Nisi rekao cijelu istinu. Kupio si polovni Mac i neko te zeznuo, Mac je ukraden pa si ga kupio debelo ispod cijene, netko te zajebao.
29.11.2015 | 10:21
Prije svega treba utvrditi je li računalo zaista ukradeno, pa odgovornog dovesti pred pravdu.

Ako to nije slučaj, nego je zaista netko to napravio iz neznanja, onda je to veći problem, ali ima slučajeva gdje se to može srediti. Evo ti više o tome:

osxdaily.com/2015/01/28/forgot-mac-firmware-password-what-now/
29.11.2015 | 11:12
racunalo je regularno, originalan racun iz MMarkta iz D gdje je i kupljen, ali OK ako nemozete pomoci recite, mislim da mi je rjesenje zvanican servis, iako je gar.istekla prije 6 mjeseci.
29.11.2015 | 11:14
to se desilo u noci oko 02,10h, samo se cuo zvuk ukljucenja kompa i ukljucio se ali sa trazenjem tig pina.
29.11.2015 | 13:59
Ako koristis iCloud i ako racunalo 100% nije ukradeno onda fino odi na icloud.com ulogiraj se, odi na Find iPhone i tamo bi ti trebao moci iskljuciti pin i/ili vidjeti stanje. Dali je prijavljen kao izgubljen, zakljucan itd...
29.11.2015 | 14:04
soksD kaže:
ali OK ako nemozete pomoci recite,


Ako ne želiš slušati, ne postavljaj pitanje. Ne duri se, nego obrati pažnju.

racunalo je regularno, originalan racun iz MMarkta iz D gdje je i kupljen,


Da li si ga TI OSOBNO svojim očima vidio kad su ti ga u MMarktu stavili na pult? Ili si ga kupio pod malo/nikad korišteno, s računom iz MMarkta?

Jer ako je ovo drugo, kako znaš da onaj koji ti ga je prodao nije to računalo ukrao od vlasnika koji ga je kupio u MMarktu?

mislim da mi je rjesenje zvanican servis, iako je gar.istekla prije 6 mjeseci.


To ti nije rješenje. Servis ti tu ne može ništa pomoći.
30.11.2015 | 05:37
JA OSOBNO "k u p i o" u MMarktu u D, ali u svakom slucaju ide na servis. Vidim da ovdje nema pomoci.
Hvala svima na trudu
30.11.2015 | 06:41
Vidi, ovo nije problem tipa: Ne mogu naci @ na tipkovnici.
Ovo je problem koji zakljucava racunalo i to na jako niskom nivou, tj. na nivou hardware-a i servis tu ne moze nesto puno pomoci. Ukoliko savjeti s gornjeg linka ne pomognu, mala je vjerojatnost popravka.
Jesi gurao nepoznate stickove u komp, instalirao programe sa sumnjivih izvora? Samo ti koristis komp, nitko drugi nema pristup kompu i znao bi zastititi komp na takav nacin?
30.11.2015 | 08:52
Nista
od toga sto si naveo, ponavljam "sam se uključio u noći i to blokiran".
30.11.2015 | 10:31
Jesi li pokusao sa "123456"?
30.11.2015 | 16:06
soksD kaže:
Nista
od toga sto si naveo, ponavljam "sam se uključio u noći i to blokiran".


Ne kužim zašto misliš kako ti ne želimo pomoći?

Bilo je slučajeva gdje su ovdje ljudi pitali za sličnu stvar ali na iPhone-u. Apple je stavio zaštitu protiv krađe uređaja (manje bitno) i protiv zloupotrebe korisničkih podataka (amerima strašno bitno). Korisnik koji uključi takvu zaštitu, u većini slučajeva nije svjestan koliko problema može izazvati gubljenjem pina.

Nismo mi ti kojima se moraš opravdavati.
Jesi možda stavljao EFI pin (BIOS zaštitu)? Navodno postoje i stickovi koji rade nered po EFI-u. (EFI ne BIOS kod MAC-a)
30.11.2015 | 21:39
jasno da je EFI
PONAVLJAM "sam se ukljucio nocu i trazi p i n"
p i s e "racunalo je izbaceno".

nikakve pinove nisam stavljao
30.11.2015 | 22:20
Kao što te pitao Žabac, jesi li ubadao neke Thunderbolt ili USB periferije koje su mogle biti izvor zaraze malwareom, ili instalirao sumnjive programe iz sumnjivih izvora? Jer, naime, opis događaja na kojem inzistiraš indicira da ti je firmware kompa zaražen virusom.

Jesi li pokušao za firmware password unijeti ovo što Riba piše - 123456?
01.12.2015 | 06:21
Nemogu unijeti 123456 jer trazi samo cetiri znamenke.
Jedino sto sam ubadao je moj iPhone i USB stik na kojeg sam prenio slike sa kompa.
Nista od sumnjivih programa nije instalirano, samo regularni i sa reg.stranica.
01.12.2015 | 07:55
probaj:

Ukloni jednu pločicu RAMa.

Upali komp i odmah drži command-option-P-R.

Sada bi trebao ići restart i nakon toga onaj chime zvuk ili bong ovisi. Pusti da odzvoni 3 puta i nakon 3. puta pusti tipke.

Sada bi se trebao bootati sa uklonjenim password upitom. Narvno ovo bi trebalo proći ako nije riječ o nekon zarazi koja ti je sjebala sve skupa.
01.12.2015 | 07:57
Onda je jedini preostali odgovor - da ne znaš što ti se s kompom događa, odnosno tko mu pristupa. Netko ga je registrirao sebi na icloud, kao find my mac i tada usred noći je aktivirao zaključavanje. I sada ti je jedina opcija da utipkaš pin kojeg je ta osoba zadala.
Na pitanja "tko?" ili "zašto bi?" ili slično - moraš sam odgovoriti.
01.12.2015 | 08:58
Vidim da je stvarno potrebno samo se ponavljati "nitko osim mene nije taknuo moje računalo"
01.12.2015 | 09:20
Ako je tako, imaš veliki problem. Zamjena chipa s EFI-em je jedno od rješenje. Košta oko 50EUR + zamjena (valjda još toliko).
01.12.2015 | 09:25
soksD kaže:
Vidim da je stvarno potrebno samo se ponavljati "nitko osim mene nije taknuo moje računalo"


Ti, prijatelju misli što hoćeš, a otresati se idi nekamo drugamo. Ili si ti to sam napravio pa zaboravio, ili je napravio netko drugi, bez tvog znanja. Ne postoji treća mogućnost, "samo" se nije napravilo.
01.12.2015 | 09:45
smayoo kaže:
soksD kaže:
Vidim da je stvarno potrebno samo se ponavljati "nitko osim mene nije taknuo moje računalo"


Ti, prijatelju misli što hoćeš, a otresati se idi nekamo drugamo. Ili si ti to sam napravio pa zaboravio, ili je napravio netko drugi, bez tvog znanja. Ne postoji treća mogućnost, "samo" se nije napravilo.


Ovo me podsjeća na mog ujaka... "nisam ja ulazio u bios i stavio password na HDD"... Ne, moja mater je došla
Razumijem donekle frustraciju osobe kojoj se to dogododi, ali ne podnosim kad se ograđuje i reče, nisam ja to dirao
01.12.2015 | 10:02
Komp je u servisu
01.12.2015 | 13:24
Bravo ZABAc, u servisu vec to uradili i kontaktirali Apple, ne treba nista platiti-njihova je greska (neznam sto i kako) jos da instaliraju nanovo sve. Sutra mogu ici po komp.

Ugodan Vam rad svima
01.12.2015 | 13:52
do sada sam i pratio ovu temu sa zanimanjem ,al tek mi sad nista nije jasno
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 47 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Ender, zeljacveseljac, Anonimci (924)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.43 Seconds

Provided by iJoomla SEO