El Capitan
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

El Capitan


02.10.2015 | 07:08
Ima li tko kakav prijedlog, koji Finder koristiti osim ovog integriranog u sam OSX jer kako vidim da na El Capitan bas i ne radi ovi drugi. Osobno koristim na 10.10.5 XtraFinder i puno bolji je od standardnog. Zapravo meni treba da ima tabove, da mozes brisati fileove sa tipkom delete da ne moram vuci u smece ili klik pa send to trash i slicni potezi koji samo iziskuju vise nepotrebnih koraka. Dok to ne bude moguce na 10.11 ipak ostajem na 10.10.

Ima tko kakav prijedlog ?
02.10.2015 | 07:56
osobno koristim file manager ForkLift (www.binarynights.com/forklift/). Verzija 3 se upravo privodi kraju i trebao bi uskoro biti predstavljen.
02.10.2015 | 08:37
rusty kaže:
osobno koristim file manager ForkLift (www.binarynights.com/forklift/). Verzija 3 se upravo privodi kraju i trebao bi uskoro biti predstavljen.


Odličan, hvala!!!
02.10.2015 | 08:44
dxdandy tabove ima i standardni Finder a brisati mozes sa cmd+backspace
02.10.2015 | 09:01
MoschuS kaže:
dxdandy tabove ima i standardni Finder a brisati mozes sa cmd+backspace


Onda me molim te uputi, jer sam jos pomalo novi na OSX-u, kako ih u njegovom finderu otvaras.
Recimo bilo koja kartica koja se nalazi sa lijeve strani ili bilo koji disk ili nesto sto je na mrezi kad recimo kliknem sa srednjim gumbom na misu otvari mi u novom tabu.Tako je recimo u XtraFinderu i to je super. Kako to napraviti u standardnom Finderu. Ali da moze otvoriti i mrezne diskove a ne samo drugi disk koji imam na racunalu.

Kombinacija cmd+backspace je ok ali zasto ako se moze napraviti samo tipka delete i to je to ?

Hvala ti!
02.10.2015 | 11:16
Koristim TotalFinder. Dobra podrška, česta ažuriranja.
Na El Capitanu proradilo sa malim tweakom, ali i to će autor uskoro riješiti.
02.10.2015 | 12:18
Novi tab je cmd+t
02.10.2015 | 15:13
I ja imam Forklift, kupio za ga 1$ na nekoj promociji, i odlican je bas
02.10.2015 | 15:52
dxdandy kaže:
Kombinacija cmd+backspace je ok ali zasto ako se moze napraviti samo tipka delete i to je to ?


Skoro nijedna više Mac tipkovnica nema DELETE tipku. Jedino stara žičana.

A inače, pod System Preferences, Keyboard, Keyboard Shortcuts možeš za koju god želiš aplikaciju dodijeliti koji kod želiš keyboard shortcut za koju god od opcija s menua.
02.10.2015 | 19:53
Nakon upgrade na El Capitan javlja mi se jedna greška.
Kod provijere trim statusa SSD a, u izvještaju o sustavu, pod SATA/SATA Express javlja grešku.
Dali netkom drugom javlja isto ili je do mog Imaca?
Slikazaslona2015-10-02u20.41.58.png
02.10.2015 | 21:16
Meni uredno lista SATA uređaje.
02.10.2015 | 22:23
Jeste primjetili da u Disk Utility vise nema Repair Permissions opcije? Ili mozda ima samo ja ne mogu naci. Skroz su redizajnirali Disk Utility i opcije sveli na minimum...
02.10.2015 | 23:27
Repair Permissions bye, bye -> Say goodbye to repairing file permissions in El Capitan
03.10.2015 | 07:50
Meni isto normalno prikazuje i ssd i hdd na Miniju!

BTW Sad sam shvatio da je nakon instalacije opet aktivan onaj deep sleep pa nakon duze neaktivnosti komp treba paliti na tipku. Da li netko zna kako se to iskljuci? Slicno je bilo i na Yosemiteu ako se ne varam.
03.10.2015 | 08:01
Članak je pomalo hoax. Autor konstatira da više nema Repair Permissions opcije u Disk Utility-u, diskutira uopće o korisnosti iste, prikazuje slike itd., ali ne spominje da se o Permissionsima u El Capitanu brine Installer..
Pisalo se o tome odmah po izlasku prvih Beta verzija (Ars Technica, Macworld...).
03.10.2015 | 08:03
MoschuS kaže:
Meni isto normalno prikazuje i ssd i hdd na Miniju!

BTW Sad sam shvatio da je nakon instalacije opet aktivan onaj deep sleep pa nakon duze neaktivnosti komp treba paliti na tipku. Da li netko zna kako se to iskljuci? Slicno je bilo i na Yosemiteu ako se ne varam.


Moschus, pogledaj ovdje:
www.jabucnjak.hr/forum/mac-os-x/137844-p...-mbp-mba.html#137844
03.10.2015 | 08:15
Riba hvala!
03.10.2015 | 08:51
Boškardin kaže:
Molim dali je netko probao kako radi El Capitan na: MacBook Pro (15-inch Early 2008), 4 GB 667 MHz DDR2 SDRAM, KINGSTON SV300S37A240G.

Na GM El Capitan nije radilo:
1. TELE2 Huawei WiFi E5330 na 192.168.8.1
2. USB AverMedia za gledanje TV programa
3. Exteral USB 2.0 Video Capture Grabber D


-Mini 2012 ne radi Vip MF667 Usb broadband,
-Terratec T3 radi Eye TV
A drugo još nisam primjetio/koristio da vidim radi li ili ne.
03.10.2015 | 09:50
Šta je sa Skype. Meni baš to treba daradi kad ono šipak. od svih drugih applikacija jedino on ami ne radi. Jel netko naišao na riješenje
03.10.2015 | 10:02
Izdali su novi 7.13 za El Capitan. Trebao bi raditi, još nisam isprobao.
03.10.2015 | 11:19
Meni najbolje radi FaceTime od svih ovih za video poziv.
03.10.2015 | 17:47
Upoće mi nedozvoljava niti jedan preglednik da skinem skype. To još nisam vidio nikad. Na sve sam načine pokušavao. Sa svih mogućih stranica i ništa. Dali ima dobra duša da stavi tu zadnju verziju u Dropbox ili negdje drugdje pa da probam od tamo povući. Hvala
03.10.2015 | 17:56
Jesi pokusavao iz Firefoxa ?

Trenutno sam u Windows okruzenju fizicki

Medjutim , znam da je zena uspjela da skine jucer skype preko firefoxa.

Nadam se da ce upaliti i kod tebe .
03.10.2015 | 18:19
Probaj ovdje:

www.macupdate.com/app/mac/15805/skype
03.10.2015 | 19:28
Meni uredno skinuto sa Safarijem , instalirano i radi. Nešto te drugo zeza.
03.10.2015 | 21:40
kaj se ne bi skype trebal sam updateat na novu verziju?


Btw, El capitan mi radi ko vurica na macbook airu. Nikakvih problema, dapače proradil mi i jubito na safariju...

Hepi tajmz.....
04.10.2015 | 17:49
Ma skinio sam na koleginom Win računalu pa prebacio na svoj app. Sad radi
06.10.2015 | 20:05
Nakon prelaska sa Yosemite na El Capitan dali vam rade svi USB i WiFi uređaji?
06.10.2015 | 21:43
Boškardin kaže:
Nakon prelaska sa Yosemite na El Capitan dali vam rade svi USB i WiFi uređaji?


Zasad sve radi...
07.10.2015 | 05:31
Evo da i ja podijelim svoje iskustvo sa El capitanom.
Uredno je prošao update, jedan dan koristio iMac 2010, no nakon jednog restarta nikako nije htio bootati dalje od progress bara.
Probao sam PRAM reset, SMC reset, repair permisionss (kojeg više nema, nego First aid) kroz recovery mode više puta. Ništa nije upalilo.

Imao sam dva kompletna backupa već na El capitanu i probao sam ih restorati i opet ista priča, ne boota, tako da sam sad opet na 10.10.4 sa kojim nema problema.

Što se dogodilo na 10.11 ne znam, tražio sam neke odgovore po netu ali nisam našao ništa korisno. Sigurno je da barem do prvog updatea ostajem na 10.10.4.

Skoro dva dana nisam imao upotrebljiv kompjuter dok je odrađivo restore ali ajde, sad je sve ok.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 26 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, ammadeus, Riba, Anonimci (665)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.32 Seconds

Provided by iJoomla SEO