Spori Mac - novi komp ili postoji rjesenje
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Spori Mac - novi komp ili postoji rjesenje


19.03.2015 | 09:16
U zadnje vrijeme surfanje ispada memorijski najzahtjevnija zadaća.
19.03.2015 | 09:28
Nije ni Firefox njezan prema memoriji.
19.03.2015 | 09:43
Nije više nijedan browser. Jer ni stranice nisu
20.03.2015 | 02:45
Naravno da ne treba imati memorije. My bad

Samo idioti zele puno radne memorije u racunalu, jer je par GB sasvim dovoljno. Ma i previse. Za Facebook.
20.03.2015 | 10:13
Sad si kao dijete koje se inati jer ga ne slušaju.
Pa čemu ulagati u nešto za što se zna da neće biti uvijek iskorišteno, već uglavnom samo stajati, pa nek susjedi vide da i ja imam 16 GB rama?!

A i cijena takvog ulaganja u toliko rama i SSD već košta kad i sam navedeni Macbook, pa ne treba zanemariti ni tu stranu.
20.03.2015 | 11:06
Kako rekoh, u današnje vrijeme možeš biti praktički siguran da će SAV ram biti iskorišten, makar korisnik samo surfao i ništa drugo radio, jer browsanje postaje jedno od memorijski najzahtjevnijih zadaća. Tako da - slažem se s drlovricem da, ako imaš novaca, prvo što napravi na kompu je - natovari memorije koliko god prima. To što ona košta koliko komp (navodno) "tržišno" vrijedi - ne znači ništa, jer Macovi imaju puno, puno veću uporabnu vrijednost, nego što im je tržišna cijena.

Ako imaš stari Mac i potrošiš, ne znam... 1000-1200 kn da ga napumpaš RAMom pa ti on nakon toga za tvoje potrebe besprijekorno služi idućih 2-3 godine, onda uopće nema veze za koje novce ti njega možeš prodati da ga prodaješ (tržišna cijena), nego koliko bi te koštalo da ideš kupiti NOVI Mac koji te iste zadaće može jednako dobro ili bolje obavljati (uporabna vrijednost).
20.03.2015 | 11:24
Ok, svatko ima svoje mišljenje.
20.03.2015 | 17:42
Dobiti ce znanje kako ima 16GB RAM-a i moci ce se hvaliti s time.
21.03.2015 | 02:53
Vlasnici Apple u HR su identicna sekta kao i VW/PASSAT vlasnici u Bosni. Nije niti kupio auto ili racunalo, vec racuna koliko ce vrijediti nakon XY godina kada ga bude prodavao

Zato se godinama i cuvaju kutije, vezice od kabela, naljepnice, Apple store vrecice

Jako jednostavno pitanje u ovom postu je bilo kako ubrzati staro racunalo?

Ja sam isto tako jednostavno napisao da bi ja osobno stavio 16GB + SSD (uz jasnu napomenu da bi ipak provjerio cijene da vidim jel to uopce rentabilno).

I nisam bez veze napisao 16GB+SSD, vec iz razloga sto imam identican setup vec skoro 3 godine. Kupio sam max memorije koliko se u tom momentu nudilo. I nikada mi se nije desilo da imam viska rama, ili da mi ne treba, ili da mi je to teret neki. OS X to uredno sve iskoristi Za nove igre ili virtualizaciju ne bi se bunio da imam jos i vise.

Ako nemas para ili ti se ne ulaze onda stanes pred ogledalo i kazes sam sebi "zelim proci sto jeftinije" i to je posten stav. A ne ubjedjujes sebe i druge kako je to nesto (sto ti ne zelis/ne mozes platiti) glupo i bespotrebno.

Ja bi napucao max koliko ide i poklonio mu par dodatnih godina zivota. Ili bi ga prodao i kupio noviji sa specs koje mi trebaju.

I ne bi ga kupio da udovoljim nekom buducem kupcu, vec bi ga kupio sebi
21.03.2015 | 06:32
Ja imam isti problem sa brzinom mog MBP. Tu su i screenshotovi onog sto sada imam, pa vas sve molim za savjet koju konkretno memoriju bih mogao kupiti, a da bi dobro funkcionirala na mom Macu.
Unaprijed hvala svima na savjetima!
21.03.2015 | 07:43
Pa piše ti na samoj memoriji brzina, a memorija je DDR3.
Mac tracker veli: 204-pin PC-10600 (1333 MHz) DDR3 SO-DIMM
i još veli kako je 16GB max.
Tražiš tu memoriju po oglasnicima ili u dučanu.

www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=24203
Tu ima samo trebalo bi provjeriti da li radi u kompu. trebala bi biti ista samo duplo veći kapavitet.
21.03.2015 | 13:45
spetreko kaže:
Ja imam isti problem sa brzinom mog MBP. Tu su i screenshotovi onog sto sada imam, pa vas sve molim za savjet koju konkretno memoriju bih mogao kupiti, a da bi dobro funkcionirala na mom Macu.
Unaprijed hvala svima na savjetima!


Kako ti Žabac veli, svaki DDR3 SO-DIMM RAM na 1333 MHz ili MANJE će ti raditi. Apple deklarira 8 GB max za taj model, ali Mactracker kaže 16, dakle trebalo bi ti raditi i dva keksa po 8. MacTracker je poznat po tome da ne griješi, ali ako želiš biti siguran, ponesi lap nekamo gdje će ti htjeti ubosti kekse u stroj, da provjeriš da li radi prije nego platiš.
21.03.2015 | 15:45
Imam ja nove memorije DDR3 po 4GB na 1600MHz za 210kn komad ili na 1333 180kn komad
21.03.2015 | 15:57
Kupi dok ponuda vrijedi jer su u HgSpotu duplo.
21.03.2015 | 17:15
Preporuke za @iLeo...sad sam se sjetio da sam od njega kupio air, prije jedno cca 4 godine.
22.03.2015 | 07:19
Hvala na savjetu, moj Mac sad juri neslucenim brzinama! Samo i ja sam bio prebrz i kupio 2x 4GB u HG Spotu prije nego je @iLeo postao. Sve u svemu sada radi izvrsno jedino me kostalo tocno duplo!
23.03.2015 | 15:21
Bitno da si ti zadovoljan. Novci su ionako prolazna stvar
08.04.2015 | 14:18
SSD sam kupila i radi dok RAM-i ne funkcioniraju. Prvi par (Komputerbay) nije uopce prepoznao dok je drugi par Corsair pokrenuo komp, ali je ekran bio crni. Na original RAM-ovima radi najnormalnije. Oba RAM-a su bila na 1066MHz. Imate li kakav savjet?
08.04.2015 | 15:14
ma boli te kua
08.04.2015 | 16:47
lucija kaže:
SSD sam kupila i radi dok RAM-i ne funkcioniraju. Prvi par (Komputerbay) nije uopce prepoznao dok je drugi par Corsair pokrenuo komp, ali je ekran bio crni. Na original RAM-ovima radi najnormalnije. Oba RAM-a su bila na 1066MHz. Imate li kakav savjet?


O kojem je stroju riječ...mac-mini ili ?
08.04.2015 | 17:23
Macbook pro mid 2010, 13"
08.04.2015 | 17:30
Kad staviš samo jedan modul jel onda radi?
08.04.2015 | 18:58
papittovenga kaže:
Kad staviš samo jedan modul jel onda radi?


Da, 2 + 4 radi.
08.04.2015 | 19:12
a kombinacija s drugim modulom?
08.04.2015 | 19:37
papittovenga kaže:
a kombinacija s drugim modulom?


Dakle koliko kuzim, situacija je slijedeca:

2-2 radi
2-4 radi, ali s drugim od 4 ne radi. (Prepoznaje 6 gb)
4-4 ne radi.

U servisu su probali s dvije memorije croasir i nije radilo.
08.04.2015 | 20:17
ok, znači ili je memorijski modul neispravan, ili se 'kolje' s drugim uparenim modulom; prodaj (ili zamijeni) taj modul za, po mogućnosti, isti od 4 koji ti radi.....

možeš probati još nešto, taj od 4 koji ti ne radi probati upariti sa modulom od 2, ali zamijeni im mjesta.....

ukoliko ni to ne radi mijenjaj memoriju, to ti je sigurno najbezbolnije...... ukoliko možeš, uzmi Crucial module, koliko sam čitao po forumima s njima je najmanje evidentiranih problema
08.04.2015 | 20:44
Corsair ima posebno rame za Mac. Specifikacije su 99% iste. Samo je za mac dual channel a ona koju prodaju kod nas koju sam i ja kao vecina kupio jer "pase" je single channel.
09.04.2015 | 13:25
OK, vratiti cu 2x4 modula jer ih jedino u paru mogu vratiti. Sto da narucujem preko Amazona ili OWA ili da bzvz ne riskiram?
09.04.2015 | 13:37
www.bhphotovideo.com
www.macsales.com

Kupovao sam i od jednih i od drugih, B&H mi je nekako 'miliji' u zadnje vrijeme
11.04.2015 | 15:03
Nasla u Zagrebu u iFixItu, narucili i sredeno za dan sve. Neda mi se zezati s online narucivanjem jer su decki istestirali ovaj kaj sam narucila prek Amazona i jedan keks uopce nije radio, a htjela sam to ASAP srediti jer komp dosta koristim za faks.

Ugradih Samsungov 850 SSD od 250GB i 8 gige RAM-a i bas je fina razlika

Sada citam po netu o TRIM-u SSD-a. Koja su vasa misljenja, na stranim forumima su dosta oprecna?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 56 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Riba, Anonimci (702)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.29 Seconds

Provided by iJoomla SEO