Yosemite- problem sa wallpaperom
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Yosemite- problem sa wallpaperom


02.03.2015 | 20:32
Kolege,
imam iritantan problem sa wallpaperom na os yosemite...

Postavim wallpaper koji želim, ali nakon svakog log outa, wallpaper mi se promijeni u defaultni (obicna plava pozadina).

Probao sam u terminal ukucati:
rm ~/Library/Preferences/com.apple.Desktop.plist
ali napiše mi da neuma taj fajl...

Zatim sam našao da se to zna događati kad je wallpaper spremljen na mrežni disk, ali kod mene je na lokalnom hdd...

Ima li tko ideju o čemu se radi?
LP i hvala.
02.03.2015 | 21:43
je.. treba ga obrisat ali ga ne vidiš
Otvori Finder, pa gore na Go, kad ti se meni otvori, stisni Option (Cmd) i dok držiš stisnutu tipku, pojaviće ti se Library, klikni mišem to ti je najblesaviji i najbrži način
02.03.2015 | 22:20
Zar nisi shvatio da ga je čovjek pokušao obrisati iz Terminala i nije uspio jer filea nema?
02.03.2015 | 22:30
Sad sam gledao kod sebe, nemam ni ja taj fajl "Library/Preferences/com.apple.Desktop.plist" Možda ga nemam, jer nisam metnuo neki drugi wallpaper, nego koristim ove koje imam s sistemom...to je to ili ?
02.03.2015 | 22:32
smayoo kaže:
Zar nisi shvatio da ga je čovjek pokušao obrisati iz Terminala i nije uspio jer filea nema?


ma jesam... ali za pravo reć nisam probao vide li se iz terminala hidden stvari pa mi ovo prvo palo na pamet
ako nema, može li touch ime_fajla pa chmod 755?
nešto bi trebalo izgenerirat taj fajl
02.03.2015 | 22:50
Argh... Osjećam se kao da si mi zabio šrafciger u oko i sad ga okrećeš...
Naravno da se vide iz terminala hidden stvari. To je Unix. Nije to govno od windowsa.
Poanta je u tome da, ako tog fajla u terminalu nema, onda nije problem u njemu.
02.03.2015 | 23:01
smayoo kaže:
Argh... Osjećam se kao da si mi zabio šrafciger u oko i sad ga okrećeš...
Naravno da se vide iz terminala hidden stvari. To je Unix. Nije to govno od windowsa.
Poanta je u tome da, ako tog fajla u terminalu nema, onda nije problem u njemu.


A ne neee... nije to bila namjera, radije lemilica, cvrči cvrči... iskreno ne družim se previše sa osx-om, uglavnom malo navečer... Mislio sam da ako se Sudu ne javiš, da nemereš proć Upravo vidim da može i mimo Suda (pišem s dell-a, win8... žena malo ustupila Air )

a nije li možda greška jer nema tog fajla? inače moj prvi doticaj s unixom je bio 97-e na faxu... otvarao accounte
03.03.2015 | 09:21
Sudo služi za komande koje izlaze izvan vlasništva prijavljenog korisnika, odnosno za one koje utječu na cijeli sustav. Po vlastitom home direktoriju možeš brljat kako hoćeš, bez sudo.
Moguće da je greška u tome što ga nema, ali u tom slučaju neće pomoći to što bi ga formalno kreirao touch komandom.
Treba onda kreirati novog korisnika i vidjeti da li je i tamo problem prisutan. Ako nije, onda vidjeti da li kod njega postoji com.apple.desktop.plist file pa eventualno taj file kopirati kod sebe pa probati.
03.03.2015 | 21:05
Imam kreirano dva korisnika, kod oba korisnika je isti problem...
A niti drugi korisnik nema com.apple.desktop.plist fajl....
?? ne znam što da radim, a poprilicno me iritira taj glupi problem
03.03.2015 | 21:10
@smayoo i @havdic jel vi imate taj fajl, kad se ispiše ona gore spomenuta komanda ?
03.03.2015 | 21:40
smayoo kaže:
Sudo služi za komande koje izlaze izvan vlasništva prijavljenog korisnika, odnosno za one koje utječu na cijeli sustav. Po vlastitom home direktoriju možeš brljat kako hoćeš, bez sudo.
Moguće da je greška u tome što ga nema, ali u tom slučaju neće pomoći to što bi ga formalno kreirao touch komandom.
Treba onda kreirati novog korisnika i vidjeti da li je i tamo problem prisutan. Ako nije, onda vidjeti da li kod njega postoji com.apple.desktop.plist file pa eventualno taj file kopirati kod sebe pa probati.


Znam čemu služi... ali nisam znao kako je osx složen... što je vidljivo, a što ne... ali eto, svaki dan nešto naučim, hvala na info

cariblanco... ako upišem gornju naredbu, više sigurno neću imat taj fajl
taman sam pogledao i na hackintoshu... nema ga ni tamo ni na air-u
03.03.2015 | 22:03
A jesam se odao više se ne mogu prodavati kao guru za os-x hahaha. Znači ta komanda rm ~ znači brisanje nečega...btw. ja sam ga tražio po direktoriju u Library i imam puno plist. fajli, ali te deskop nema.
03.03.2015 | 22:07
Ni ja nemam taj file (Library/Preferences/com.apple.Desktop.plist), ali nemam ni navedeni problem, tj. Wallpaper se ne izgubi nego mjesecima ostaje onaj koji sam odabrao?
Not being particularly helpful, but just to let you know...
03.03.2015 | 22:11
cariblanco kaže:
A jesam se odao više se ne mogu prodavati kao guru za os-x hahaha. Znači ta komanda rm ~ znači brisanje nečega...btw. ja sam ga tražio po direktoriju u Library i imam puno plist. fajli, ali te deskop nema.


Tako je, isto i kod mene...
Ja sam dosta radio s linuxom, privatno i u firmi pa mi je manje više poznato dosta toga...
jedino pametno što sam našao, a možda bi moglo imat veze s tim je: com.apple.systempreferences.plist
03.03.2015 | 22:31
Izbrisao sam com.apple.systempreferences.plist ali opet sve isto...
... probao sam na svim korisnicima, kao i na gues accountu... kad se logiram cca pola sekunde bude wallpaper koji sam ja postavio i onda ga zamijeni plava jednolična pozadina

Znam se služiti googlom i pokušao sam napraviti sve što sam pronašao što bi moglo imati veze s tim, ali ništa mi ne riješava problem... evo sam i napravio update na najnoviju verziju os x, ali ništa...

Ovo mi je preglup problem da bi radi njega reinstalirao os, ali i ne mogu sebi dopustiti da ne mogu staviti wallpaper po želji...
03.03.2015 | 23:04
Ja bi još probao u terminalu:

sudo diskutil repairPermissions /
držim fige

Edit: Ako ne upali, ovo sam našao ako nisi i ti već naletio
saumilsmac.blogspot.in/2012/08/wallpaper...fault-galaxy-at.html
04.03.2015 | 06:36
jakovz kaže:
Izbrisao sam com.apple.systempreferences.plist ali opet sve isto...
... probao sam na svim korisnicima, kao i na gues accountu... kad se logiram cca pola sekunde bude wallpaper koji sam ja postavio i onda ga zamijeni plava jednolična pozadina


Otvori Console.app i pogledaj u sistemskom logu sto pise u trenutku kada taj wallpaper nestane.
04.03.2015 | 07:28
Problem riješen.

Uzrok problema je bio TeamViewer, a to sam shvatio kad sam kreirao novog korisnika i uočio da se promijena wallpapera podudara sa pojavljivanjem teamviewer ikone.

Sad sam izbrisao TV i sve je ok.
04.03.2015 | 08:08
Nevjerojatno!!!
Svaka čast da si uočio, mogli bi gatat do prekosutra
04.03.2015 | 16:55
Imao sam isto taj problem kod promijene usera, u Teamviewer postavkama treba isključiti opciju automatskog startup app. ako da Tv nije stalno podignut i u docku.
Nakon korištenja ga treba ugasiti i nema problema s wallpaperom kod promjene usera.
04.03.2015 | 16:57
Ljut k0 Ri5 kaže:
Imao sam isto taj problem kod promijene usera, u Teamviewer postavkama treba isključiti opciju automatskog startup app. ako da Tv nije stalno podignut i u docku.
Nakon korištenja ga treba ugasiti i nema problema s wallpaperom kod promjene usera.


Imam TV na nekoliko strojeva i nemam problema s wallpaperom... tako da nema veze s tim, osim možda individualno tu i tamo
04.03.2015 | 17:56
Meni se dosta puta nakon spajanja preko TV-a sa drugog kompa na maca, zna dogodit da wallpaper nestane i ostane samo plavkasta podloga. Neovisno o verziji OS-a i TV-a.
Tako da je zasigurno krivac TV. Nekakav bug koji im se vuče od starijih verzija, ali nikako da nađem vemena da im javim.
04.03.2015 | 18:02
abajo kaže:
Meni se dosta puta nakon spajanja preko TV-a sa drugog kompa na maca, zna dogodit da wallpaper nestane i ostane samo plavkasta podloga. Neovisno o verziji OS-a i TV-a.
Tako da je zasigurno krivac TV. Nekakav bug koji im se vuče od starijih verzija, ali nikako da nađem vemena da im javim.


Tako je, spojiš se i promijeni se slika, odspojiš se i vrati se tvoj wallpaper... zašto se to vama događa, ne znam... ali evidentno je da je problem sa teamviewer-om
  • Sank
  • Moderator
  • 219
04.03.2015 | 18:20
Zašto bi to bio problem? Moguće je da je to feature pa TV stavlja jednostavni wallpaper zbog smanjenja opterećenja veze, tj. lakše je remote destop slati s nekakvom jednobojnom pozadinom nego sa idimidođimi slikom zar ne?
04.03.2015 | 18:27
Upravo to... isto kao i MS Remote Desktop... međutim, wallpaper bi se trebao vratiti u prvobitno stanje, a koliko vidim, ne dogodi se, odnosno nastane problem i kad nije uspostavljena veza, nego i kad je servis u iščekivanju vanjske konekcije
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 57 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.26 Seconds

Provided by iJoomla SEO