10.10 Yosemite budi iMac
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

10.10 Yosemite budi iMac


08.11.2014 | 15:37
bt.png


Ja budim MBP s daljinskim, a i uštekavanje sticka se dobije buđenje.
Mani se više ne budi komp iz sna.
09.11.2014 | 17:10
Smayoo, instalirala sam Temviewer ipak i mora se ici na preferences, pa advanced pa tek tamo scroll skroz dole je uninstall..


A ova komanda mi na terminalu nista ne radi, tj.upisem ili pasteam ( pazim mala i velika slova) i nakon enter bas nista se ne pojavljuje :/

Uf RTC wake up Yosemite alarm..vidjela sam to, ali nadala sam se da je neko jednostavnije rješenje...

P.S. hvala i Zabac, ali mislim da nije btooth...
09.11.2014 | 17:44
arya kaže:
Smayoo, instalirala sam Temviewer ipak i mora se ici na preferences, pa advanced pa tek tamo scroll skroz dole je uninstall..
...

Ovo je fakat suludo mjesto na kojem bi trazio uninstall opciju, ali stvarno je tu.
09.11.2014 | 21:48
arya kaže:
Smayoo, instalirala sam Temviewer ipak i mora se ici na preferences, pa advanced pa tek tamo scroll skroz dole je uninstall..


Eto... svakog dana nešto novo naučim. Hvala!

A ova komanda mi na terminalu nista ne radi, tj.upisem ili pasteam ( pazim mala i velika slova) i nakon enter bas nista se ne pojavljuje :/


Odlično, to znači da ti je Teamviewer deinstaliran.
10.11.2014 | 16:12
smayoo kaže:
arya kaže:
Smayoo, instalirala sam Temviewer ipak i mora se ici na preferences, pa advanced pa tek tamo scroll skroz dole je uninstall..


Eto... svakog dana nešto novo naučim. Hvala!


Ajde da i od mene dođe neka pomoć, a ne samo upomoć!


A ova komanda mi na terminalu nista ne radi, tj.upisem ili pasteam ( pazim mala i velika slova) i nakon enter bas nista se ne pojavljuje :/


Odlično, to znači da ti je Teamviewer deinstaliran.


Aha, pa super! Javim ak ne budi više...
Držite fige!
11.11.2014 | 13:12
I dalje RTC i buđenje...

Očito je ovo razlog:
ispire.me/fix-yosemite-rtc-alarm-wakeup-issue/

No ovo rješenje gore je ljudima zeznulo spajanje na wifi...hm to mi se čak čini i kao veći issue, nego što
ne mogu spavati po noći jer me mac budi.

Da li može netko ko zna znanje pogledati što je čovjek ponudio kao rješenje i da li se može lako vratiti
u prvobitno stanje ak mi se neće moći spojiti na wifi?

Meni naravno to zvuči užasno opasno i komplicirano...

Zar stvarno samo ja na jabučnjaku imam taj yosemite rtc alarm wakeup issue?
11.11.2014 | 14:12
Svi moji uređaji spavaju kao bebe... Mac Mini je imao svojedobno nekih problema sa sleepom, još tamo na Mountain Lionu, ali sam to uspješno riješio isključivanjem opcije "Wake for network acces" opcije... Od tad više ne pati od nesanice...
Na Yosemite nemam nikakvih problema sa sleepom...
19.11.2014 | 12:50
Bump

Bilo tko sa wake up issues na forumu?

Napravila update i dalje RTC reason...


Odlučila sam ga gasiti...shut down na Macu - to mi tako tragično zvuči . Tužno mi je da nešto što me pred par godina oduševilo kao switchera, sada više ne mogu koristiti: sa pc -ja na mac i samo klik mišem i buđenje...eh, što ću nego se pomiriti sa tim dok netko ne smisli neko rješenje koje nema kao posljedicu nemogućnost spajanja na wifi ( nikako se ne bi mogla žicom spojiti. Ruter mi je u drugom dijelu stana).

Ako bilo tko ima nešto novo što sam propustila guglanjem bila bih zahvalna!

Pozdrav

19.11.2014 | 15:20
Kako čovjek tamo piše, nije da wifi ne radi, nego samo onaj simbol pokazuje kao da ne radi. Ali radi. Tako čovjek tamo piše.
Ali, ako ti nisi spremna preuzeti rizik da to pokušaš, neće niti itko drugi. Onda ti ne ostaje drugo nego da ga gasiš.
20.11.2014 | 13:23
smayoo kaže:
Kako čovjek tamo piše, nije da wifi ne radi, nego samo onaj simbol pokazuje kao da ne radi. Ali radi. Tako čovjek tamo piše.
Ali, ako ti nisi spremna preuzeti rizik da to pokušaš, neće niti itko drugi. Onda ti ne ostaje drugo nego da ga gasiš.


Gdje ti to vidiš Smayoo?
"This worked fine. The only problem is my AirPort Express would no longer work.
So, back to square one…"

"That’s worked fine with me, thanks! Only my wi-fi is not working anymore. I deleted the service in Network prefpane and activated again, but still, wi-fi is not working and stays on “searching…” with no timeout"

OP nema tih problema, da, ali ovi gore imaju itekako...
20.11.2014 | 14:56
arya kaže:

Nikako se ne bi mogla žicom spojiti. Ruter mi je u drugom dijelu stana.

Ako bilo tko ima nešto novo što sam propustila guglanjem bila bih zahvalna!

Pozdrav



Evo imam je jedno pitanje pa onda mozda i moguce rijesenje za tebe. Dali u sobi u kojoj ti se nalazi ruter imas i telefon tj. telefonsku uticnicu i dali u sobi u kojoj ti je racunalo isto imas telefonsku uticnicu?

Ukoliko da, provjeri koji je kabel koristen ( dvozilni ili sesterozilni ili neki treci ).
Recimo meni u stanu kada su postavljali telefonske linije u sve sobe, majstori su koristili sesterozilni kabel. Za telefon ti treba samo dvije zice a ostale cetiri sam iskoristio i napravio si mrezu (100mb/s toliko je max. na 4 zice) u cijelom stanu. Sve radi odlicno i internet u svim sobama mi radi jednako brzo 20mb/s. mislim toliko i mora biti jer za toliko i placam. Znaci ako netko misli da je doslo do gubitka, mozda i je ali ga ja ne kuzim a ping je izmedju 4-7ms.

Pozdrav !
20.11.2014 | 20:43
dxdandy kaže:
arya kaže:

Nikako se ne bi mogla žicom spojiti. Ruter mi je u drugom dijelu stana.

Ako bilo tko ima nešto novo što sam propustila guglanjem bila bih zahvalna!

Pozdrav



Evo imam je jedno pitanje pa onda mozda i moguce rijesenje za tebe. Dali u sobi u kojoj ti se nalazi ruter imas i telefon tj. telefonsku uticnicu i dali u sobi u kojoj ti je racunalo isto imas telefonsku uticnicu?

Ukoliko da, provjeri koji je kabel koristen ( dvozilni ili sesterozilni ili neki treci ).
Recimo meni u stanu kada su postavljali telefonske linije u sve sobe, majstori su koristili sesterozilni kabel. Za telefon ti treba samo dvije zice a ostale cetiri sam iskoristio i napravio si mrezu (100mb/s toliko je max. na 4 zice) u cijelom stanu. Sve radi odlicno i internet u svim sobama mi radi jednako brzo 20mb/s. mislim toliko i mora biti jer za toliko i placam. Znaci ako netko misli da je doslo do gubitka, mozda i je ali ga ja ne kuzim a ping je izmedju 4-7ms.

Pozdrav !


Nemam nažalost di mi je Mac i tel. utičnicu , ali hvala na ideji.
20.11.2014 | 21:38
arya kaže:
smayoo kaže:
Kako čovjek tamo piše, nije da wifi ne radi, nego samo onaj simbol pokazuje kao da ne radi. Ali radi. Tako čovjek tamo piše.
Ali, ako ti nisi spremna preuzeti rizik da to pokušaš, neće niti itko drugi. Onda ti ne ostaje drugo nego da ga gasiš.


Gdje ti to vidiš Smayoo?


Kaže ovako:
Now you have to re-enable Wifi and connect to your Accesspoint. After that change you will realize that the Wifi signal icon won’t show its signal strenght anymore but Wifi is still connected and seem to work fine.


A ovi likovi što su dolje pisali:

"This worked fine. The only problem is my AirPort Express would no longer work.
So, back to square one…"

"That’s worked fine with me, thanks! Only my wi-fi is not working anymore. I deleted the service in Network prefpane and activated again, but still, wi-fi is not working and stays on “searching…” with no timeout"


Vjerojatno nisu imali volje pročitati upute do kraja, kao ni ti.

A čak i da imaš takve probleme, uvijek ti ostaje ovo što piše na samom kraju uputa:

If something still went wrong or to Restore the changes to original ones you have to enter this command which copies the backup file back to its origin location which we saved by Backup task before:
21.11.2014 | 14:53
Uf Smayoo, kak si temeljit, kaj je je.
Joooj probati ću to napraviti prek vikenda ( nije da mi se ne da čitati, nego mi zvuči kao kineski , ali pokušati ću), a ako mi nestane wifi već ću se ja brzo javiti tu sa upomoć...
21.11.2014 | 20:42
Ako ti je baš tako totalno nepoznato, probaj naći nekog u svojoj blizini da ti to odradi, da izbjegneš komplikacije.
24.11.2014 | 13:13
@smayoo, da, nažalost to mi je potpuno nepoznato i nisam znala napraviti, a nekoga u svojoj blizini ko kuži osx nemam...
Morati ću se malo više potruditi i sama to napraviti, pa javim! Hvala puno!
  • FI4
  • Korisnik
  • 2
26.11.2014 | 13:18
Danas sam skuzio da se i moj Mac probudi, nešto šrota i opet zaspi. Odem pogledati što ga budi i nađem isti razlog kao i arya. Učinio sam ono što su opisali na ispire.me/fix-yosemite-rtc-alarm-wakeup-issue/

Znači prvo:
Backup:

sudo [ -f ~/Downloads/com.apple.discoveryd.plist ] && echo "File already there. Not overwriting it" || cp -a /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.discoveryd.plist ~/Downloads/


Zatim, da preskočimo ono ručno dodavanje multicasta:

sudo /usr/libexec/PlistBuddy -c "Add :ProgramArguments: string --no-multicast" /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.discoveryd.plist


Provjera ako je sve ok:

plutil /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.discoveryd.plist



I na kraju reboot ili:
sudo launchctl unload -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.discoveryd.plist
sudo launchctl load -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.discoveryd.plist


Rezultat je:
Nov 25 23:18:37 Filips-Mac-mini kernel[0] <Notice>: Wake reason: RTC (Alarm)
Nov 26 01:07:24 Filips-Mac-mini kernel[0] <Notice>: Wake reason: RTC (Alarm)
Nov 26 02:56:12 Filips-Mac-mini kernel[0] <Notice>: Wake reason: RTC (Alarm)
Nov 26 04:45:00 Filips-Mac-mini kernel[0] <Notice>: Wake reason: RTC (Alarm)
Nov 26 06:33:47 Filips-Mac-mini kernel[0] <Notice>: Wake reason: RTC (Alarm)
Nov 26 07:43:39 Filips-Mac-mini kernel[0] <Notice>: Wake reason: EC.PowerButton PWRB (User)
Nov 26 08:46:19 Filips-Mac-mini kernel[0] <Notice>: Wake reason: EC.PowerButton PWRB (User)
Nov 26 13:06:54 Filips-Mac-mini kernel[0] <Notice>: Wake reason: EC.PowerButton PWRB (User)

PROBLEM koji su i oni spomenuli je da Wifi ikonica ne prikazuje da je spojeno i jačinu signala, te meni ne radi auto konekcija, te se moram ručno spojiti.

Mislim da ako te ovo buđenje toliko smeta, da ti ručno povezivanje na wifi neće biti problem, jer ga spojiš jednom i on je spojeni cijelo vrijeme kad koristiš računalo, ali ga opet treba spojiti prilikom novog buđenja. Stvarno nije komplicirnao ovo napraviti jer automatski doda u plist što treba i samo provjeriš i restartaš, nije da moraš sama ručno dodavat pa možeš nešto zeznuti.
26.11.2014 | 14:03
FI4, super da si riješio.

Jedino ne kužim ak imaš usred noći opet wake reason RTC svakih 2 sata - kak je riješeno?
Joj ne znam kak da to kažem ( osim da jednostavno kažem ) , ali ja uopće ne znam niti backup plist napraviti...pa me frka uopce bilo što raditi.
( i da, jesam guglala how to backup plist osx...no očito to svi znaju, pa nema bas na 1.strani tutorijal)

A da, ima threadova na apple discussions - nismo jedini.

discussions.apple.com/thread/6611068?start=30&tstart=0
  • FI4
  • Korisnik
  • 2
26.11.2014 | 14:29
arya kaže:
FI4, super da si riješio.

Jedino ne kužim ak imaš usred noći opet wake reason RTC svakih 2 sata - kak je riješeno?
Joj ne znam kak da to kažem ( osim da jednostavno kažem ) , ali ja uopće ne znam niti backup plist napraviti...pa me frka uopce bilo što raditi.
( i da, jesam guglala how to backup plist osx...no očito to svi znaju, pa nema bas na 1.strani tutorijal)

A da, ima threadova na apple discussions - nismo jedini.

discussions.apple.com/thread/6611068?start=30&tstart=0


Danas sam tek to primijetio ujutro i odma napravio ovo iznad i stavio ga u Sleep, gdje je bio neka 3.5h, a pravi test ću tek vidjeti sutra ujutro, kad će biti nekih 8+ sati bez wakeup-a. Nije komplicirano, otvoriš Terminal i kopiraš ove gore komande i čitaš što ti odgovara. Kad napraviš backup, u downloads folderu bi morala imati com.apple.discoveryd , zatim dalje komanda ti ubaci taj multicast u plist. Kad ubaciš komandu za provjeru, odgovor bi morao biti OK. Dalje ga samo restartaš i radi normalno. Ja nisam ništa mogao jer mi sudo nije bio enable-an, pa sam to napravio pomocu ovog: marzin.org/posts/fixing-sudo-osx/
27.11.2014 | 15:04
FI4 kaže:
arya kaže:
FI4, super da si riješio.

Jedino ne kužim ak imaš usred noći opet wake reason RTC svakih 2 sata - kak je riješeno?
Joj ne znam kak da to kažem ( osim da jednostavno kažem ) , ali ja uopće ne znam niti backup plist napraviti...pa me frka uopce bilo što raditi.
( i da, jesam guglala how to backup plist osx...no očito to svi znaju, pa nema bas na 1.strani tutorijal)

A da, ima threadova na apple discussions - nismo jedini.

discussions.apple.com/thread/6611068?start=30&tstart=0


Danas sam tek to primijetio ujutro i odma napravio ovo iznad i stavio ga u Sleep, gdje je bio neka 3.5h, a pravi test ću tek vidjeti sutra ujutro, kad će biti nekih 8+ sati bez wakeup-a. Nije komplicirano, otvoriš Terminal i kopiraš ove gore komande i čitaš što ti odgovara. Kad napraviš backup, u downloads folderu bi morala imati com.apple.discoveryd , zatim dalje komanda ti ubaci taj multicast u plist. Kad ubaciš komandu za provjeru, odgovor bi morao biti OK. Dalje ga samo restartaš i radi normalno. Ja nisam ništa mogao jer mi sudo nije bio enable-an, pa sam to napravio pomocu ovog: marzin.org/posts/fixing-sudo-osx/


ahaaaaa ahaha terminal..a ja trazim gdje su te plist...

Super, javi kada vidiš da li je sound asleep
  • FI4
  • Korisnik
  • 2
28.11.2014 | 13:56
arya kaže:

ahaaaaa ahaha terminal..a ja trazim gdje su te plist...

Super, javi kada vidiš da li je sound asleep


Evo, otkad sam ubacio ono, spava bez problema i budi se jedino na power button.

Nov 26 07:43:39 Filips-Mac-mini kernel[0] <Notice>: Wake reason: EC.PowerButton PWRB (User)
Nov 26 08:46:19 Filips-Mac-mini kernel[0] <Notice>: Wake reason: EC.PowerButton PWRB (User)
Nov 26 13:06:54 Filips-Mac-mini kernel[0] <Notice>: Wake reason: EC.PowerButton PWRB (User)
Nov 26 18:38:09 Filips-Mac-mini kernel[0] <Notice>: Wake reason: EC.PowerButton PWRB (User)
Nov 26 18:44:30 Filips-Mac-mini kernel[0] <Notice>: Wake reason: EC.PowerButton PWRB (User)
Nov 27 08:19:47 Filips-Mac-mini kernel[0] <Notice>: Wake reason: EC.PowerButton PWRB (User)
Nov 27 14:27:17 Filips-Mac-mini kernel[0] <Notice>: Wake reason: EC.PowerButton PWRB (User)
Nov 28 09:22:57 Filips-Mac-mini kernel[0] <Notice>: Wake reason: EC.PowerButton PWRB (User)
02.12.2014 | 13:16
Ajde odlicno!
Ako jos netko ima problema s time, znaci tu je opisano i definitivno rjesenje!
  • FI4
  • Korisnik
  • 2
23.12.2014 | 09:06
arya kaže:
Ajde odlicno!
Ako jos netko ima problema s time, znaci tu je opisano i definitivno rjesenje!


I ne bas, imao sam poprilicno problema s wifi-jem nakon gasenja/paljenja racunala, tako da sam ponovno instalirao Yosemite. Naravno s time se vratio i problema budenja, tako da cu ga gasiti svaki put.
26.01.2015 | 12:24
FI4 kaže:
arya kaže:
Ajde odlicno!
Ako jos netko ima problema s time, znaci tu je opisano i definitivno rjesenje!


I ne bas, imao sam poprilicno problema s wifi-jem nakon gasenja/paljenja racunala, tako da sam ponovno instalirao Yosemite. Naravno s time se vratio i problema budenja, tako da cu ga gasiti svaki put.


Uf, steta! A mene toliko smeta to da ga moram gasiti i paliti da sam mislila ipak pokusati ovo rjesenje...ocito nista onda. Ah, da je bar Jobs ziv...
Nema rjesenja ocito jos niti za ovaj problem, a stariji ipad je katastrofa na IOS8...
29.01.2015 | 11:49
Definitivno popravljeno sa novim osx updateom!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 6 sati
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO