Instalacija Yosemite osx - nemoguča misija?!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Instalacija Yosemite osx - nemoguča misija?!


27.10.2014 | 12:49
Čitajući na jabučnjaku vidim da nitko nije imao problem prelaska s Mavericka na Yosemite osx.

Jednostavno ni na koji način nemogu instalirati Yosemite na Imac 27 i5 mid 2010,500 gb ssd + 1tb hdd, 16 gb rama, Maverick osx.

No idimo redom..

Preko APP Storea skinem Yosemite instalaciski app, pokrenem instalaciju i javi:

Ovaj primjerak aplikacije Instalacijski program za OS X Yosemite ne može se provjeriti. Možda je oštećen ili neovlašteno promijenjen tijekom preuzimanja.
Obrišite ovu kopiju aplikacije i posjetite stranicu Kupljene stavke na platformi Mac App Store kako biste preuzeli novu kopiju.

Ok, ponovni download, ista stvar i tako 7 puta u razmaku od nekoliko dana.

Idem probat napravit instalaciju preko recoverya gdje formatira ssd i sam skida yosemite inst. kopiju, skine, krene instalacija i nakon nekog vremenea javi:
Došlo je do greške prilikom raspakiravanja datoteke iz papeta "essentials.pkg"
prekini instalaciju i pokušaj ponovno.

ok, pokušam jedno 4-5 puta i ista stvar.
Vratim mavericks preko TM backupa i sve savršeno funkcionira.

Idemo dalje, napravim instalacijski yosemite osx na usb stick i idem napraviti clean install, format ssd, krene instalirati s usba i isto zapne na "essentials. pkg"
Ponovio postupak par puta, prije svakog pokušaja verficirao ssd i prekontrolirao permisions u disk utilityu i sve ok, ali ništa od instalacije.
Na kraju s friško skinutim ins.app pokušavam instalirat yosemite na vanjski hdd, jednom preko instala iz mavericka jednom preko recoverya i opet zapne na "essentials. pkg" i ništa od instalacije!!

Prođem po forumima i vidim da nisam jedini s takvim problemom, navodno 3rd party ram naknadno ugrađen u provjeri od yosemite ins app prije same instalacije nedozvoljava ins. ako nije original ram i takve stvari.

Neznam više šta da radim, ako je netko imao sličan problem i uspio ga riješiti ili bilo kakva ideja, bio bih zahvalan na pomoći.
27.10.2014 | 12:57
Žao mi je što si upao u takve probleme, i mene bi iznerviralo... Na žalost ne znam kako bi ti pomogao, jedino što mogu reći je da je instalacija na mom Mid 2011 Miniju prošla bez problema a unutra je 16GB third party RAM-a tako da nisam siguran da je u tome problem...
27.10.2014 | 13:07
To s 3rd party ramom je priča od strane ljudi koji su kontaktirali apple korisičku službu i vjerojatno peru ruke i prebacuju krivicu na nekompatibilnost . Kad su vratili stari ram inst. je prošla glatko.
A opet ima i ljudi koji imaju original ram pa im se isto dešava, isto i kupljeni macovi kod ovlaštenih apple dučana a koji su originalnugrađivali 3rd party ram a sad imaju isti problem.
27.10.2014 | 15:58
Sumnjam da ima veze s RAMom, no hajde... pretpostavljam da ti svoj originalni RAM iz iMaca više nemaš? Siguran sam da ovdje ima članova kojima je ostalo po ladicama nekih originalnih RAM keksa od po 1 ili 2 GB i koji će ti to posuditi za proći instalaciju. Gdje se nalaziš?
27.10.2014 | 16:32
U Zagrebu sam, i da nemam originalni ram , dao dam ga pod račun .

Ako netko misli da se može uhvatit ukoštac s ovim problemom spreman sam platiti janjetinu i gemište u Hrašću
27.10.2014 | 17:01
Bizarno, ali: možeš li izvaditi jedan od RAMova pa probati hoće li ti isto zapinjati s jednim ili drugim unutra (dok se ne nađe u blizini netko s orig. RAM keksima...)?
27.10.2014 | 17:14
Pročitao sam da su ljudi s istim problemom riješavali isti instaliranjem originalnog osx , u mom slućaju mountain lion te update na yosemite.
Probao instalirati s cd i instalacija nije uspijela , vjerojatno zbog naknadno ugrađenog ssd.
Vračam s TM maverick koji radi pa ču probat ovo s RAMom .
Katasrofa...
  • Sank
  • Moderator
  • 219
27.10.2014 | 17:49
Hmmm, čudmo mi je ovo s RAM pričom. Naime ja imam iMaca 27" mid 2010 sa ugrađenim Kingstonovim KVR RAM-om te ugrađen Intel Series 520 SSD pored WD-ovog 2Tb HDD kojeg sam također mijenjao jer je originalni vrisnuo i nadogradnja Mavericksa na Yosemite mi je prošla super glatko.

Isto tako sam danas na MacBook Pro 13" early 2011 bez problema nadogradio Mavericks na Yosemite redovnim putem, dakle download Yožemite instalacije, a ugrađen je G.Skill RAM i originalni HDD zamijenjen OCZ Vertex 3 240Gb SSD-om.

Stari oriđiđi RAM na žalost nemam više.
27.10.2014 | 18:03
Ni ja ne kužim ovu Ljutkovu zavrzlamu. Također imam Ne-originalni RAM i Ne-originalni HDD + SSD i normalno sam Upgrejdao na Yosemite (još od prve Public Bete), tako da ne znam što se to kod njega događa, ali eto - prvo pomislih na ćudljivi RAM...
  • num
  • Korisnik
  • 3
27.10.2014 | 20:44
Nema veze da li imaš neoriginalni RAM, SSD ili nešto treće.
Meni ovo djeluje kao neispravan RAM ili RAM moduli koji nisu 100% kompatibilni sa Mac-om u koji su ugrađeni.
Pokušaj pokrenuti neki memtest i ako pokaže grešku mijenjaj RAM module.
27.10.2014 | 21:42
Nevjerovatna mi je ta prica sa RAMom. Pokreni AHT (apple hardware test) trebao bi i RAM provjeriti. Cudno kako sam sustav dobro radi bez rusenja sa "nesipravnim" RAMom. Jesi li ikad imao kakve kernel panic-e, smrzavanja ili slicno?
27.10.2014 | 21:56
Čovjek ima 16 GB RAM-a. Zamisliva je situacija da ga nikad nije 100% upotrijebio, a da se prilikom instalacije Mavericksa zaista RAM natovari do daske. Da, možda je stvarno neispravan RAM problem (a ne "neoriginalan"). Iako bi očekivao Kernel Panic tokom instalacije, a ne takvu neku nebuloznu grešku.
27.10.2014 | 22:17
Upravo radim ram memory test i prvi je pokazao neispravnost jednog od četri.

Sistemom eliminacije izbacit ću modul koji ne valja, i probat instalaciju.

Nadam se da je problem u neispravnom ram modulu.

Kad vrtim film nazad imao sam tu i tamo karnel panic ali sam to pripisao

krepavajucem hddu, barem sam tako mislio ...

Od kad sam ugradio ssd sve je bilo ok.
27.10.2014 | 22:34
@sank koliko si rama stavio u imac?

Apple kaze da u naš model ide max 16, a 3 rd party igrači 32.

Ako već mijenjam šišnuo bi ga na 32
  • num
  • Korisnik
  • 3
27.10.2014 | 22:58
Pošto si saznao da je barem jedan RAM modul neispravan onda je najvjerojatnije i ono što trenutno imaš instalirano na disku djelomično "corrupted".
Najsigurnije ti je da nakon što se riješiš neispravnih RAM modula napraviš backup, te zatim potpunu reinstalaciju sa cmd+R kod podizanja.
Ili reinstaliraš sa CD-a, no taj CD moraš obavezno napraviti na stroju sa ispravnim RAM-om.
27.10.2014 | 23:18
Hvala na savijetu, krenuo sam tim putem...
  • Sank
  • Moderator
  • 219
28.10.2014 | 09:21
Ljut k0 Ri5 kaže:
@sank koliko si rama stavio u imac?

Apple kaze da u naš model ide max 16, a 3 rd party igrači 32.

Ako već mijenjam šišnuo bi ga na 32

Ja sam stavio 4x4Gb jer mi je to tada bilo na raspolaganju i do sada se pokazalo kao sasvim dovoljno, premda kad radim više toga u isto vrijeme slobodna memorija padne na jedva 1-2Mb, a ponekad čak i manje, a to se počelo događati sa Mavericksom i sad se nastavlja sa Yosemiteom. Prema MacTrackeru maksimalno jest 32Gb RAMa.
29.10.2014 | 01:54
Nakon cijelodnevnog testiranja svakog ram modula i slota, mogu zaključiti da je

jedan 4 gb ram modul neispravan.

S ispravnim RAMom skinuo i napravio instalacijski usb Yosemite osx, te ga za

probu instalirao na externi hdd. Instalacija je prošla glatko

Sad u nabavu novog RAMa i instalacija na ssd.

Još jedamput hvala svima na idejama i smijernicama u riješavanju mog problema.
29.10.2014 | 10:55
Eto...
Sad si možeš i NickName promijeniti (više nisi ljut )?
29.10.2014 | 12:47
Čovjek se možda zove Ljutko Ris...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 20 minuta
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, ammadeus, Jedro, m@xym, Vanjuška, Anonimci (406)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.21 Seconds

Provided by iJoomla SEO