Panther zapazanja
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Panther zapazanja


29.10.2003 | 11:43
Ok, nakon par dana koristenja red je da podijelim sa vama sto sam primjetio. Panther je instaliran na Cubeu i na PowerBook Lombardu gdje ga puno vise koristim pa sve sto pisem dolazi s njega.
Expose je majka, tocka.
10.3 zaista radi zivlje. Prvi i zdnji put sam to primjetio na 10.1, sve nakon toga su vise bile legende nego stvarna ubrzanja.
Ne znam je li tko skuzio da se sheetovi sada lagano saviju kada se uvlace u svoj 'slot', bas kao da su od papira
Java aplikacija koju koristim je cudljiva, iako radi brze i fontovi su bolji. Trebati ce nesto potweakati.
Nesto je izmjenjeno u font renderingu, iako ne mogu odrediti sto. Fontovi na Jabucnjaku izgledaju losije u Safariju nego na 10.2, kao da su 'razvodnjeni'. Mozda da pokusam opet sa kalibracijom ekrana...
Mail je znatno bolji, sto me posebno veseli jer mi je to glavni email client. Ne ucitava bitmape po defaultu, spam se brise s lakocom Vidim da su rijesiti neke sitnije kozmeticke problemcice. Disableao mi je MailPictures Rad s attachmentima je rijesen znatno bolje.
Od aplikacija ne radi mi iComic.

Eto toliko za sada...ostali?
29.10.2003 | 13:03
Kad uključim IrDA na TiBooku cijeli menubar počne scrollati ! Izgleda da je ovo poznat bug, na appleovom discussions i na macosxhintsu već zapaženi isti problemi...

Indesign 2.02 CE ne dopušta korištenje hr keyboard layouta. Anyone ?

Java u Safariju je nekako čudna, problemi s fontovima (?)... U Firebirdu 0.71 je OK, OmniWeb 4.5, OK. Nemogućnost selektiranja hr layouta u javi (?)
29.10.2003 | 13:31
Ono moje o InDesignu ste vec citali. Uspio sam ga ponovo instalirati ali se jos uvijek rusi kad taknem text tool. Pojavljuje mi se cudna sijena na fontovma na desktopu i kad ih sve samo selektiram onda je OK.
29.10.2003 | 14:17
Trebao bi ti pocheckirati sve fontove sa nekim prikladnim toolom. Doduse ne znam napamet niti jedan, valjda ce netko znati. Za pocetak bi maknuo sve fontove osim osnovnih pa pokusao opet reproducirati problem. Takodjer probaj indesign test koristeci neki drugi user account.
29.10.2003 | 15:26
Ne radi SpaceTripper, zaglavi se prije pocetka igre. Sve ostalo, za sada, za pet. Expose je sjajan - ne samo igracka, vec je zaista koristan... jucer smo ga koristili za preview vise video prozora kako bi nasli najbolji background... sjajna stvar... Finder je brzi, inteligentniji i doradjeniji. Postoji hrpa finih detalja koji se ne primjete odmah. Toliko za sada, u poslu sam... napisati cu vise kada nadjem vremena...
29.10.2003 | 18:01
Tek toliko za one koje interesira:
na G3-400 (iMac - AGP grafika 8 MB) 10.3 je osjetno brži od 10.2
čini mi se da na nižim rezolucijama u 16-bit boji koristi i Quartz....

Za one koji koriste HR Safari izbacite HR Language jer je to za v.1.0 a ova nova je 1.1 .... čini mi se da je sve isto ali eto - mjera predostrožnosti

Također HR Layouti sa 10.2 rade uredno NO u 10.3 SE MORA UKLJUČITI Keyboard i font sinhronizacija da bi sve radilo kako treba u Cocoa aplikacijama.... Carbon radi uredno i bez tog-a (inače morate switchati layoute ako to ne uključite)....

FontBook je zakon ! ....evo sada imam uključene samo fontove koji imaju HR Znakovlje i puno je lakše raditi...

HR Problemi u 10.3 NISU RIJEŠENI ....
30.10.2003 | 01:13
Evo, danas smo baš maltretirali Panther na iMacu G4 u PC okolini i real-life ludnica situacijama - i nije posustao... Final Cut je pripremao trailere za filmsku emisiju, Toast je istovremeno pržio 10 kopija nekakvih CD-a, a kolega je pregledavao 200 megabajtne backgorund clipove dok je u pozadini Safari downloadao, a iTunesi svirali! I ništa nije zafrknuo, čak je bio prihvatljivo upotrebljive brzine. Ja sam za sada jako zadovoljan.
30.10.2003 | 09:44
Upravo skuzio da ima ZIP na nivou sistema (bez komandne linije, that is )...vratio se problem koji je svojevremeno bio na 10.1 a onda je nestao...
Naime, kada se nesto downloada i transferira preko ISDN-a ili modema, ta ista aplikacija toliko agresivno zauzme bandwidth da se nista drugo ne moze raditi. Npr, imam download u Safariju, i pokusam skinuti mail - Mail ce imati timeout jer se uopce nece moci spojiti na server. Na poslu gdje je 256 Kb veza naravno nema problema.
30.10.2003 | 12:16
Nije se taj problem "vratio" nego ga nikada nisu niti sredili. Isto se ponaša i Jaguar. Naravno, što je veza brža teže se vidi. Sramota da je taj dio bio bolje složen u starom OS 9. No, ok, nećemo sitničariti...
30.10.2003 | 13:46
Ja nisam imao taj problem na 10.2
30.10.2003 | 17:26
Ja ga još uvijek imam - dođi pa vidi... a možda je nešto drugo u pitanju, ali ne znamo što? U svakom slučaju od kada sam na DSL-u me to previše ne smeta.
01.11.2003 | 01:07
G4/1,25 AGP, OS 10.2.6, interni modem ukopcan na analogni port ISDN-NT-a.
Nema jahanja po bandwithu. Istovremena 4 downloada u Safariju 1.0 , ICQ 3.4 chat, pregled poste na serveru sa MailSyphonom brz kao i obicno.

Takvo blokiranje pojasa sam imao ponekad na starom PowerMacu 6500 (OS 8.6 Hr) i to drito na ISDN-u. Problem je rjesavalo ne samo rekonektiranje (par puta je uspjelo i tako), nego i potpuni reset stroja. Naprosto nesto negdje zaglavi.

Trebalo bi bez ikakvog resetiranja probati vezu preko nekog drugog ISP-a. HT ne bi prvi put bio uzrok cudnih problema s vezom.
01.11.2003 | 13:28
Nije to, u OS 9 uvijek radi normalno. Inače, ne osjeti se to tako izrazito... rade i meni zajedno downloadi i sto drugih stvari, ali ne onako mekano kako bi trebalo... osjeti se da zapinju zbog konkurentskih procesa koji nesto cuclaju.

No, mi ovdje pricamo o Pantheru - dakle, Grofe zasto si ti jos na 10.2.6???
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 21 minuta
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO