Članovi ili samo statistički broj?!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Članovi ili samo statistički broj?!


19.08.2004 | 13:47
Da naslov sve govori, mislim da bi članovi Jabučnjaka trbali malo više pridonijeti zajednici. Pri svakonm mom logiranju na sajt vidim jedva pet članova..zasto? Možda bi trebalo malo više animirati iste, možda češče uređivati sajt s novmi člancima o softveru/hardveru, svakako više slikica/boja (jabuke nisu samo zelene), možda i koja nagradna igra. Uglavnom malo nas je, a ako se vise ne angaziramo i sam sajt ce biti dosadan. Možda je potrebna svježa krv, (regutiranje članova) itd... Nadam se da če se moje kritike shvatiti kao dobronamjerne.
19.08.2004 | 17:53
Dobro si primjetio, vecina je uglavnom pasivna, no imaj na umu da postoji hrpa ljudi koja navraca a nikad se na javlja. Takodjer mnogima se ne da svaki put prijavljivati, no to ce biti popravljeno u skoroj buducnosti nekim izmjenama na siteu.
Jabucnjak je koncipiran da bas svatko moze poslati vijest/tekst/clanak/stogod i ista ce biti objavljena, no moram priznati da se takvo nesto dogodi izuzetno rijetko i vecina aktivnosti sve odvija u forumu. Osobno pokusavam nesto napisati cim uhvatim vremena, ali vecinom sam okupiran tehnikalijama oko sitea, dok uglavnom skripi oko sadrzaja, no to pak ovisi o svima nama koji se ovdje javljamo.
Kako nema bas puno vijesti koje su iskljucivo vezane za hrvatsku, zanimalo bi me koliko iam smisla prenositi razne vijesti iz svijeta na hrvatskom uz link na original? Vjerujem da mnogi redovno obilaze strane news siteove pa ne znam koliko to ima smisla, no mozda bi ljudi vise voljeli to pratiti odavdje ili ima onih koji nisu vjesti sa engleskim jezikom?
Drugo, Jabucnjak kakav je sada ima po mojem misljenju jako puno nedostataka, i naskon iskustva u toku prvih 12 mjeseci rada napravili smo brojne promjene i poboljsanja koje ce uskoro vidjeti svjetlo dana, a mnoge promjene su upravo usmjerene da olaksaju komunikaciju sa i medju korisnicima. Mozda bi trebalo izmjeniti pojam 'clana' u '(registrirani) korisnik' buduci da prvi ima nekakav formalni prizvuk, i mnogi zaziru od raznih 'clanstava' buduci da ona podrazumijevaju cesto i clanarinu te i kakvu obavezu
U svakom slucaju, uskoro ce prva godisnjica Jabucnjaka, i sprema se puno poboljsanja, nadamo se na bolje.
Prije toga moramo svakako srediti link i server kao preduvjet za sve ostalo, no na tome se vec radi.

A jos da je vise slobodnog vremena....
  • eucryl
  • Posjetitelj
19.08.2004 | 22:43
Pozdrav Macoljupci...

Nadovezat ću se odmah na tvoju posljednju rečenicu.. mene je sram, ali ja jedva imam vremena u posljednje vrijeme i pogledati kaj ima među stablima..
Pasivan sam, e ne bih htio.. htio bih vam i pisati, ali o macanima baš i ne mogu jer ako i nešto čujem, čujem među zadnjima pa nema smisla slati vijest..
Eto, malo aktivnosti na forumu
21.08.2004 | 10:21
” Također mnogima se ne da svaki put prijavljivati ” Ovo je zaista točno, jer ima nas koji svakodnevno obavezno pogledamo jabučnjak, a s obzirom da nismo znalci, ovo nam je dragocijen izvor aktualnih informacija i nadogradnja stečenog znanja sa Mac intuitivnog sučelja. Bit ću toliko slobodan da se zahvalim na svim uloženim naporima “dpasarica”, Ribe, Breeda i mnogih čije djelovanje pratim kroz forum i vikalicu ! Hvala dečki i sretna vam svima skora godišnjica Jabučnjaka, sa željom da što prije bude brži ![img][/img]
21.08.2004 | 22:12
Da naslov sve govori, mislim da bi članovi Jabučnjaka trbali malo više pridonijeti zajednici. Pri svakonm mom logiranju na sajt vidim jedva pet članova..zasto? Možda bi trebalo malo više animirati iste, možda češče uređivati sajt s novmi člancima o softveru/hardveru, svakako više slikica/boja (jabuke nisu samo zelene), možda i koja nagradna igra.

A čuj, ovo s logiranjem bi bilo OK kad bi se nekak dalo automatizirat. Moram priznat da samskoro svaki dan tu, ali jednostavno se iz puke ljenosti ne prijavim. Sramota. KAj se aktivnosti tiče, mda, malo samjenjao s poslom, pa ću vjerojatno poslat nekakvu umotvorinu, ajmo reć kolumnu. Testovi hardvera i softvera traže puno više vremena, prvo treba dobro upoznat taj dio opreme, a onda ga i suvislo opisat.
22.08.2004 | 11:40
Jabucnjak je spor ko baba na romobilu koja zeli utrkivat se protiv F1 bolida u Monzi.
Eto zato ja ponekad ne zelim pisat ni odgovarat' jerbo dok se sve ucita i poslozi na ekranu, prodje me volja. Inace da volim lajat i pisat' ovdi, volim. Sta cu, profesionalni defekt
22.08.2004 | 12:21
Sve će biti sređeno, još malo strpljenja molimo!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 17 sati, 11 minuta
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, jura22, Riba, tino1, Zoki, Anonimci (327)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 0.96 Seconds

Provided by iJoomla SEO