Zelena
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Zelena


06.08.2003 | 00:51
Kome se to ne svidja zelena boja, da ga cujem, haaa?
06.08.2003 | 16:55
MENI! I ĐIPIJU!

Ima li možda tko što protiv? >:-E

OK, vidim da je par beta-testera postavilo pitanje "Zašto baš zelena?", pa se osjećam dužnim dati objašnjenje...

1) Zeleno je boja voćnjaka, pa tako i našeg Jabučnjaka. U njemu su jabuke još zelene - neubrane i nezagrižene.

2) Vrlo je ugodna za oči - odmara i opušta baš kao i Macintosh. Zeleno je boja svježine, prirode i zdravog života, a u informatičkom svijetu najbliži takvoj životnoj filozofiji je Apple.

3) Vrlo je malo siteova u zelenoj boji, pa lako ostaje u sjećanju i postaje brzo prepoznatljiv!

4) Sve druge boje i nijanse su izgledale lošije.

Eto tako!
06.08.2003 | 17:07
Uuupppsss... mislio sam da je Riba pitao kome se to sviđa zelena, a ne ne sviđa... )) nema veze, barem sam lijepo napisao zasto smo odabrali zelenu boju!
07.08.2003 | 14:37
) Zašto zelena?
Davor navodi 4 razloga zašto zelena. Simpaticno. Dobro pročitajte njegov post, a zatim kliknite na pear.php.net
Sve što mogu reći je dobrodošli u 'kruškovnjak'!)
07.08.2003 | 15:35
Eto! Vidiš da nismo jedini koji smo odabrali zelenu! Valjda je to i logičan odabir kada radiš nešto vezano za voće! Inače, naše nijanse su daleko ugodnije i odmjerenije .
27.08.2003 | 00:01
Hmm, zelana nije losa. Dapace, malo je sajtova u zelenoj. I stoji to sta kazes da zelena smiruje. Ali... sta je previse, previse je. Samo moje subjektivno (jel neko reko objektivno?) misljenje.
27.08.2003 | 11:05
Mozda je netko iz kreativnog odjela Hulk osobno.
  • Vanjuška
  • Posjetitelj
05.09.2003 | 02:22
E, Melina, pao sam sa stolice
05.09.2003 | 11:07
Ja sam siguran da se radi o podloj i mračnoj zavjeri Zelenih. Još je i neka udruga u tome. To nikako ne može biti dobro .
  • Zvonimir
  • Posjetitelj
06.09.2003 | 18:07
Ja bih radije da Jabucnjak poprimi kameleonski izgled s korisnickim suceljem OS X. Bio bi malo zivlji ...
No dobro ...
06.09.2003 | 21:18
OS X sučelje je bila prva stvar za koju je Riba rekao da je svakako želi izbjeći i Đipi i ja smo ga trenutno podržali i napravili nešto različito - naime, postoji zilion Mac stranica upravo na tu Apple foru i to je već zaista dosadno i neoriginalno. Image koji smo mi napravili je namjerno različit od bilo čega što bi moglo asocirati na Apple - izuzev jabuke i fonta u naslovu.

Drugi razlog je što smo željeli opušten ugođaj Jabučnjaka - osjećaj mirnog, svježeg mjesta daleko od dnevnog kaosa interneta na kojem postoje tone grafički prenatrpanih i kompliciranih stranica. Dakle, baš suprotno onoj živosti koju ti spominješ. To ne znači mrtvilo, nego prirodni tijek stvari, polako sazrijevanje, zdrav rast - ukratko jednostavnost i funkcionalnost prije svega. "Easy on eye and mind" filozofija. Na funkcionalnosti još moramo poraditi, ali osnove nisu loše - barem nam se tako čini.

Eto, nadam se da su sada naše dizajnerske smjernice donekle opravdane .
11.09.2003 | 14:22
Zasto nitko nije odgovorio na Andrejev upit glede slicnosti sa pear.php.net/
  • zvonimir
  • Posjetitelj
14.09.2003 | 11:54
Kameleonsko stapanje s OS X ne mora znaciti upotrebu Aqua tesktura, vec uporabu posve svojih slika i boja (OS X je zivopisan vec po sebi), ali uz bolju UI konfiguraciju. Ono sto OS X cini dobrim je jest odlican UI, pametm uporabljivost, a ne boje ili teksture.

Npr., moje sugestije su:

- Skinuti duplirajuce linkove (sastrane i na vrhu stranice). Ostaviti samo jedne. Koje? Po mom misljenju, one na vrhu stranice. Takodjer se dupliraju korisnicki linkovi prilikom logiranja, pa ono sto imam sastrane, imam i na vrhu. Nepotrebno.

- Prostor za novosti (desni dio stranice) presirok je u odnosu na lijevi dio, gdje je sve zbijeno. Tako se tekst zdesna rasteze u nedogled, a crta teksta broji 140 znakova, i vise. Po svim tipografskim pravilima lijepa citanja, tekst ne bi smio prelaziti 80-90 znakova u crti. Vise od toga i tekst nas pocinje ocajno zamarati.

- (Prijedlog: razdijeli desni dio stranice u dva stupca, ili stanji desni dio, ogranicavajuci sirinu tablice)

- Vikalica je premala (produljiti je po visini)

- Nema nikakvih interaktivnih elemenata na stranici, vec samo goli HTML linkovi. Npr. vecina izbornika moze ici u drop-down liste, postavljene na vrhu. I to je sva potrebita navigacija! Tako je sve interaktivnije a vise mjesta ostaje za sadrzaj.

-Takodjer, slike su sve obojene zelenim. U sveopcem zelenilu, sve postaje vrlo nevidljivo, nema slikovnih/tektualnih elemenata na koje se pogled veze i automatski usmjeruje, sto je pozeljno. Sve djeluje vrlo smireno, monotono, ne izaziva nikakvu emociju ili podrazaj. Opce mrtvilo.

- Velicina teksta posvud ista, samo s promijenjenim stilom (regular, bold). Tekst uvijek u crnoj boji ... monotono.

- Itd.

Nadam se da ovo nitko nece shvatiti osobno. Samo dobronamjerni osvrt, drukcije misljenje.
15.09.2003 | 16:46
Primljeno na znanje! Vecina ovoga posljedica je sto uglavnom radim na Powerbooku na 1024x768 pa se neke stvari niti ne primjete. Ideja sa drop-down menijima je dobra, doci ce na red.
Sto se vikalice tice, ona ne sluzi za chat ali ljudi su navalili...mislim da cu stvar rijesiti tako da ponudim jedno konkretnije chat rjesenje, a vikalica neka ostane kakva jest za hitne poruke.
Opcenito mi je raspored prioriteta bio: upotrebljivost, jasnoca, sadrzaj, estetika, te da je sve skupa jednostavno za odrzavanje jer nitko od nas bas nema previse slobodnog vremena, a cak i ovo kakvo je nas je prilicno razvuklo.
Polako ce sve doci na svoje, a kritike su uvijek dobrodosle!
  • zvonimir
  • Posjetitelj
15.09.2003 | 17:04
Sto mislis, da vikalica ode u posebni prozor, uzak i jako visok, pa se tako osvjezava samo taj prozor, a ne i cijela mac.dir.hr stranica. Tako, ko oce brbljat, neka klikne, otvori mu se taj prozor i neka brblja. Preglednost je iznimna, mozes se posvetiti samo brbljanju, a u drugom prozoru lijepo surfati po web sajtu?
Negdje sam vec vidio slicno rjesenje i lijepo izgleda.
15.09.2003 | 22:49
E, upravo to! Iako, ostavio bi vikalicu za nekakve recimo 'hitne' poruke, a chat nega ide u odvojenom prozoru. Vidjet cemo kako ce sve skupa funkcionirati.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 31 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.11 Seconds

Provided by iJoomla SEO