Natjecanje u brzom pisanju - draft pravila
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Natjecanje u brzom pisanju - draft pravila


12.12.2008 | 03:31
Dragi naši svi koji ćete se u subotu pojaviti na iPartyju, između ostalih događaja, desit će se tamo i natjecanje u brzom pisanju na mobitelu, inspirirano onom nerealiziranom okladnom između Belerphonea i mene.

Osobno sam angažiran kao, hm, predsjednik žirija ili tako nešto i u dogovoru s Davorom stavljam ovdje draft zamišljenih pravila tog natjecanja na javni uvid i raspravu.

To ne znači da ćemo sve eventualne primjedbe bezrezervno uvažiti, pa čak ni da ćemo dati razloge zašto neke ne uvažavamo, ali svakako bi nam dobro došao dodatni kritički sud.

Pa evo:

Zadatak:

Potrebno je u zadano vrijeme upisati cijeli zadani tekst u svoj mobitel korištenjem isključivo osnovnog softvera koji se isporučuje s mobitelom (npr. nisu dozvoljeni 3rd party inteligentni prepoznavači rukopisa koji imaju sposobnost učenja osobne stenografije, niti big-key virtualne tipkovnice za tipkanje većim brojem prstiju i sl.). Model mobitela koji natjecatelj koristi može biti bilo koji, kao i tehnologija upisivanja (tipkanje, prepoznavanje rukopisa, prepoznavanje glasa...) dokle god je standardno isporučena s tim mobitelom.

Propozicije:

1.zadano vrijeme je 200 sekundi
2.maksimalan broj natjecatelja je 8
3.ukoliko ima više pretendenata, svi pristupaju izlučnom natjecanju druge vrste iz kojeg 8 najboljih stječe pravo sudjelovanja u ovom
4.minimalan broj natjecatelja je 2
5.ako nema 2 natjecatelja, natjecanje se otkazuje (a ako se otkazuje, organizator zadržava nagradu pa neka se onaj jedan potrudi pronaći barem kakvu-takvu konkurenciju )
6.tekstovi koji nisu u zadano vrijeme završeni, rangiraju se na kraju, prema broju nedostajućih riječi (riječi s pogreškom se broje kao nedostajuće)
7.završenim se smatra tekst koji ima napisanu zadnju riječ, čak i ako toj zadnjoj riječi nedostaje slova (dakle, makar i prvo slovo zadnje riječi smatra se da je zadnja riječ napisana, uz penalitet za nedostajuća slova)
8.svaki pogrešno unesen znak (slovo, brojka, razmak ili interpunkcija), ispušten znak i suvišan znak kažnjavaju se s po 2 kaznene sekunde
9.Slova unesena kao velika umjesto malih, ili mala umjesto velikih smatraju se pogreškom!
10.ne koriste se dijakritički znakovi (čćšđž) – predložak teksta dan je bez njih pa se, čak iako neka riječ treba imati dijakritički znak, unos te riječi sa njim smatra pogreškom
11.prijelomi redaka nisu bitni, odnosno nije potrebno zadržati isti format teksta, ali na svakom mjestu gdje je na papiru prijelom retka treba staviti RAZMAK
12.natjecatelj koji nastavi unositi tekst i nakon znaka isteka vremena diskvalificira se
13.natjecatelj koji završi unos prije isteka vremena diže mobitel i viče "GOTOVO!" kako bi se zabilježilo njegovo osnovno vrijeme, a zatim predaje mobitel žiriju na kontrolu ispravnosti teksta
14.osnovno vrijeme se mjeri u preciznosti od 1 sekunde (dakle, ne mjere se desetinke
15.žiri osnovnom vremenu svakog natjecatelja pribraja po dvije kaznene sekunde za svaku pogrešku, što čini konačno vrijeme koje se ističe na rang-listi
16.ako više od jednog natjecatelja imaju isto vrijeme, boljim se smatra onaj s manje grešaka (odnosno s manjim kaznenim dodatkom)
17.ako su i nakon toga neki natjecatelji izjednačeni, pobjednik je onaj čiji 100% točan SMS zadanog sadržaja prvi stigne na zadani broj mobitela. Slanje SMSova se ponavlja sve dok ne stigne barem jedan točan SMS
12.12.2008 | 19:54
Izgleda da nitko nema primjedbe? To je dobro...

U biti ja imam pitanje - da li je baš svaki uređaj koji je i mobitel dozvoljen? Ima li nekakav limit - možda modeli koji imaju eksternu veliku tipkovnicu ili nešto slično?
13.12.2008 | 00:16
Nisam baš toliko "in" u trendovima mobilnih uređaja, no mislim da nema niti jedan kojem je to standardni dio (dakle, ako neki i ima, kupuje se ekstra).

Ako želiš, možemo specifično i izričito naglasiti da se ne dozvoljava ništa doštekavati niti bluetoothom, niti wirelessom, niti snagom misli...

E, sad ako te muče blackberryji... Po mom mišljenju qwerty od blackberryja je sporija tipkovnica od obične 0-9*# na kojoj tipka netko verziran, jednostavno zato što su tipke presitne. Ali da sad ne ulazimo u subjektivne prosudbe, ja ne bih ništa ograničavao. Svaki uređaj koji je i mobitel (što znači da njega, a ne neku eksternu slušalicu) staviš na uho i pričaš. Pa ako nam dođe netko sa 17" notebookom i demonstrira nam kako pomoću njega na uhu telefonira, jbg, za***o nas je.
  • Dijete
  • Posjetitelj
13.12.2008 | 00:45
Ako je potreban kontrolor u žiriju ili netko tko će se baviti analitičkim dijelom posla, prijavljujem se za tu funkciju s obzirom da je moj natjecateljski duh splasnuo u vrijeme Olimpijade u Sarajevu.

Da se osvrnem na crnu bobicu. Meni je na njemu tipkanje išlo najbrže od svih tih malih džepnih uređaja. Štucal sam si nokte na palčevim pod određenim kutom i pikal sam ko zmaj..
14.12.2008 | 12:28
Crnu bobicu oliti kupinu. Eto, kao što smo jučer vidjeli, pobijedio je iPhone korisnik, ali je zapravo vrlo bizak drugi bio čovjek s običnom 0-9 drkalicom. Hoću reći, svatko koristi ono što mu paše najbolje. Hvala Bogu da je tako jer bi svijet bio dosadan da svi imamo iste preferencije
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 26 minuta
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

BigMac, Ender, m@xym, Maxxy, tino1, TuxFan, zoranowsky, Anonimci (659)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.11 Seconds

Provided by iJoomla SEO