Poštovani pa evo da se i ja predstavim
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Poštovani pa evo da se i ja predstavim


30.10.2014 | 11:07
Ja sam Ivan i dolazim iz Zagreba i ponosni sam vlasnik
Macbook Pro od 18.10 hehehheeheh


Čitam vas i pratim i vec neko vrijem i evo rekoh da se javim
30.10.2014 | 11:23
Dobrodošao!
30.10.2014 | 11:53
Čestitam na novoj igrački! Dobrodošao! I kći, također (ili je to sin s dugom kosom?)!
30.10.2014 | 12:29
Kćer kćer
Hvala! Moj prvi mac uzivotu
Super je bio prelazak s pc-a na mac isto tako s windowsa/linuxa na mac os, jedino kaj jos imam nekih nejasnoca ali razradujem ih u hodu !
Najveci problem su mi bile same tipke posto se tipkovnica razlikuje od pc-ove :
30.10.2014 | 12:33
Moram primjetiti i pohvaliti , da u ovih nekoliko dana citanja vašeg foruma dobio sam uvid u situaciju da ste prava mala obitelj. To me je odmah privuklo kod vas!
Od onog kako ste rijesili problem s onim oko Toni Soprana! Sve smireno i otvoreno!
Tako da se iskreno nadam da cu se i dalje osjecati ugodno kod vas.

Samo jos da napomenem, sigurno ce te primjetit da mi fale slova ili tako nekaj, ali ja sam disleksicar pa imajte razumjevanja oko kritika
Hvala
30.10.2014 | 12:49
Dobrodošao! Iako vidim da si registriran već 7 godina pa ne znam da li se to već tretira kao stari član ili novi temeljm prvog posta
30.10.2014 | 12:59
Dobrodosao! Cestitam na novoj napravi.
30.10.2014 | 13:08
Hvala!
Iskreno ja se i ne sjecam kad sam se registriro ovdje
Ali eto ajmo reci da sam novi , jer sam vas poceo nedavno pratiti i nedavno sam posto vlasnik prvog Mac uređaja

Tako da eto noob sam
30.10.2014 | 14:05
Dobrodosao
30.10.2014 | 14:34
Benvenuto amico
30.10.2014 | 15:39
Bok!
30.10.2014 | 15:47
živio..

slobodno pitaj što te zanima, i čitaj i dalje..
30.10.2014 | 16:40
Dobrodošao i @ te još bolje našao
30.10.2014 | 17:24
Pridružujem se dobrodošlicama !
  • Sank
  • Moderator
  • 219
30.10.2014 | 19:05
Dobrodošao i čestitke na MBPu!
30.10.2014 | 19:43
Dobrodošlica, i brzo se snađi s pronalaženjem @, svi oko mene koji koriste pc i sjednu za mac-a negoduju na kombinaciju 3 tipke za taj simbol.
30.10.2014 | 20:24
Hvala svima na dobrodoslici! A priviko sam se na @ za 3 minute bio mi je problem pronaci | ] [ { }
Ali to sam sinoc naso tako da nije bed

Samo jedno pitanje imam za sve kad sam vec ovdje, ako ocu reinstalirati OS X, dovoljno mi je samo na cmd + R ??
Jer imam verziju bez cd-roma.
30.10.2014 | 20:45
CMD + R pa ulazi u Boot Camp, tu imaš par opcija, između njih i preko net skinuti i instalirati najnoviju verziju OS X-a
Ili ako imaš App Store i na trenutnoj verziji OS-a, downloadaš Yosemite u Aplikacije kako se i skida po default-u, prekineš upgrade, i napraviš bootabilni USB drive pa clean install možeš raditi puno brže. Ako napraviš takav USB drive, do njega dođeš tipkom alt prilikom startupa...
30.10.2014 | 22:26
Hvala ti puno!
30.10.2014 | 23:23
Čestitke na stroju i dobrodošao
31.10.2014 | 01:12
Hvala!
E imam jedno pitanje samo malo sam probingo ali nisam bas svatio odgovor
Sto znaci Cycle Count za baterije? Recimo ja sam svog kupio 18.10 a sad mi Cycle na 12?!
31.10.2014 | 05:55
Litijske baterije imaju životni vijek definiran u broju punih ciklusa pražnjenja-punjenja. To ti znači da si do sad 12x potpuno ispraznio i potpuno napunio bateriju (ili 24x ispraznio do pola i napunio do vrha, ili 36x ispraznio do 2/3 i napunio do vrha...). Svaka baterija iz tvornice dođe s 2-3 ciklusa koji se "potroše" u toku testiranja. Kako cycle count raste, baterija gubi maksimalni kapacitet. Ako postaviš 70% kao granicu upotrebljivosti, statistički možeš očekivati da ćeš je trebati mijenjati najranije oko 200 ciklusa, a najkasnije oko 400.
Ako imaš naviku (koja ti je ostala od vremena nikalskih baterija) da bateriju uvijek prazniš do kraja i puniš do kraja - promijeni je, jer time ubrzano "trošiš" litijsku bateriju. Kad god se možeš spojiti na punjač, spoji se. Jednom-dvaput mjesečno radi na bateriji da se potroši do 2/3 ili polovice, jednom godišnje odradi kalibraciju (isprazni do kraja, dok sam ne ode u sleep, pa onda pusti da se napuni do kraja bez da radiš na njemu). Ovo zadnje služi samo da bi imao točnije pokazivanje preostalog kapaciteta baterije.
31.10.2014 | 09:03
eeee to se zove informacia.
Puno hvala! Znai nije pametno pustati da se isprazni do kraja! I dobro je drzati na bateriji! Super.
Eto mi puno znaci hvala puno !
31.10.2014 | 12:37
Dobro došao. Čestitke na novom stroju s željom da te dugo i vjerno služi
31.10.2014 | 13:20
Hvala na ljepim zeljama
I ja se nadam da bude! Jos sam dobio i dobre informacije za odrzavanje bateirje thx
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 24 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, tino1, zeljacveseljac, Anonimci (684)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.22 Seconds

Provided by iJoomla SEO