Nova jabuka u vašem voćnjaku :)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Nova jabuka u vašem voćnjaku :)


01.12.2013 | 17:39
Hello world!

Do jucer sam bila samo iPhone fan, a onda sam kupila svoj prvi Mac! Bila je to ljubav na prvi dodir, iako sam jucerasnje popodne provela pokusavajuci zapamtiti nove shortcutove i kombinacije tipki
Do sad sam koristila PC-eve raznih vrsta, sto s windowsima što s linuxom, a najvise sam voljela ThinkPad
Dok nisam isprobala macov multi-touch, trackpoint mi je bio najsavrsenija stvar na svijetu

I tak...

Sto da vam jos kazem o sebi, a da vas ne udavim odmah prvim postom?
Informaticar sam po struci, radim u banci, u slobodno vrijeme plesem, volontiram, fusam i tvitam.

Ako vas stogod posebno zanima, pitajte slobodno. Drago mi je da sam ovdje.

Pozdrav svima
01.12.2013 | 17:45
Ana dobro nam došla!

Vidjet ćeš da će faza privikavanja na novi OS ići možda i brže nego li očekuješ. Iz iskustva ću reći da ljudima treba par mjeseci da se na Macu osjećaju "kao kod kuće". Sam OS X ima mnogo skrivenih "fora" koje nisu baš očigledne ako dolaziš iz Windows svijeta, ali zato je Jabučnjak ekipa ovdje da pomogne!

Kada uletiš u neku situaciju u kojoj znaš kako bi to napravila na Windowsima, a nije ti to očigledno na Macu - samo dođi ovdje i pitaj! Naravno, za početak preporučujem da pročitaš što sve imamo u Switch forumu, a vrijedi pogledati i teme obrađene u iFAQ rubrici (na glavnom izborniku).

Sada odaberi jednu sebi ugodnu krošnju jabuke ovdje, prostri dekicu, uzmi svoj Air i uživaj!
01.12.2013 | 18:06
Bok Ana i dobro nam došla...
01.12.2013 | 19:06
dpasaric kaže:
Ana dobro nam došla!

Vidjet ćeš da će faza privikavanja na novi OS ići možda i brže nego li očekuješ. Iz iskustva ću reći da ljudima treba par mjeseci da se na Macu osjećaju "kao kod kuće". Sam OS X ima mnogo skrivenih "fora" koje nisu baš očigledne ako dolaziš iz Windows svijeta, ali zato je Jabučnjak ekipa ovdje da pomogne!

Kada uletiš u neku situaciju u kojoj znaš kako bi to napravila na Windowsima, a nije ti to očigledno na Macu - samo dođi ovdje i pitaj! Naravno, za početak preporučujem da pročitaš što sve imamo u Switch forumu, a vrijedi pogledati i teme obrađene u iFAQ rubrici (na glavnom izborniku).

Sada odaberi jednu sebi ugodnu krošnju jabuke ovdje, prostri dekicu, uzmi svoj Air i uživaj!


Hvala!

Privikavanje ide bez problema. Čitam, googlam, informiram se. Danas barem nije teško doći do informacija
Mislim da mi je utoliko lakše što sam se Linuxom puno koristila (na faksu Fedoru, sada Ubuntu) pa mi se nije teško preswitchati na drugačiji OS.

Forum ću svakako pročešljati, da vidim kakve tips'n'tricks imate u rukave vi iskusni macovci
01.12.2013 | 19:07
Borostef kaže:
Bok Ana i dobro nam došla...


Još bolje vas našla!
Tnx
01.12.2013 | 19:16
Dobro dosla Ana!!!
01.12.2013 | 19:20
Pozdrav iz ST-a, dobrodošla ...
01.12.2013 | 19:35
Bok, Ana...
01.12.2013 | 20:21
Dobro dosla
01.12.2013 | 20:34
pozdrav i dobrodošla
01.12.2013 | 20:35
Pozdrav!
Baš me zanima kako je raditi s tim trackpointom, na prvu mi izgleda dosta nespretno, jer se nalazi između tipaka. Ha, vjerovatno se varam...
01.12.2013 | 20:37
Dobro dosla
Iz iskustva mogu reci da sam SVE sto mi treba za mac nasla na Jabucnjaku (pocelo je s 1. mailom i znakom @ )
01.12.2013 | 20:48
Navkov kaže:
Pozdrav!
Baš me zanima kako je raditi s tim trackpointom, na prvu mi izgleda dosta nespretno, jer se nalazi između tipaka. Ha, vjerovatno se varam...


Meni je trackpoint bio toliko super praktičan da su me svi drugi laptopi s touchpadom izluđivali.
Do MacBooka

Jednom kad skužiš kako baratati tom crvenom točkicom i kad ti uđe u prste, you're hooked
01.12.2013 | 20:58
Karen Walker kaže:
Dobro dosla
Iz iskustva mogu reci da sam SVE sto mi treba za mac nasla na Jabucnjaku (pocelo je s 1. mailom i znakom @ )


Hvala ti!
Ja sam @ sasvim slučajno znala gdje je, ali me / namučio
Sva sreća sto mi je Davor na twitteru strpljivo održao malu Mac školicu.
01.12.2013 | 22:02
Pozdrav i dobro dosla u nas "vocnjak"

Extra vocnjak sve ces naci u njemu, sve je na mjestu

btw. Kako ide posao informaticara u banci ? Buduci sam informaticar, jos godinu-dvije aBd. pa me zanima
01.12.2013 | 22:16
astrucic kaže:
Navkov kaže:
Pozdrav!
Baš me zanima kako je raditi s tim trackpointom, na prvu mi izgleda dosta nespretno, jer se nalazi između tipaka. Ha, vjerovatno se varam...


Meni je trackpoint bio toliko super praktičan da su me svi drugi laptopi s touchpadom izluđivali.
Do MacBooka

Jednom kad skužiš kako baratati tom crvenom točkicom i kad ti uđe u prste, you're hooked


Upravo tako...bravo, napokon netko tko razumije prednost crvene tockice
Ja se jos uvijek (4 godine mekiranja) nisam odviknuo od trackpointa.
Dan danas mi oko zasuzi kad ga vidim na starom thinkpadicu.
01.12.2013 | 22:23
Dobro došla! Komentare o crvenoj točkici ću indignativno ignorirati. Mac trackpad rulez.
01.12.2013 | 22:24
Cheka kaže:
Pozdrav i dobro dosla u nas "vocnjak"

Extra vocnjak sve ces naci u njemu, sve je na mjestu

btw. Kako ide posao informaticara u banci ? Buduci sam informaticar, jos godinu-dvije aBd. pa me zanima


Pozdrav i hvala!

Posao u banci... pa ovisi što bi želio raditi
Ja sam završila FOI i 3 godine sam radila u APIS-u, a u banci sam 4 mjeseca. Radim u službi elektroničkog bankarstva, mi se bavimo svim onim kanalima bankarenja koji nisu odlazak u poslovnicu netbanking, mbanking, fonbanking.
Posao je šarolik - ima puno testiranja, koordinacije ekipe koja radi na projektu, pisanja CR-ova i dokumentacije, osmišljavanja novih featura i funkcionalnosti.... tak, svašta nešto.
Ako više naginješ programiranju ili mrežama ili hardveru, nisam prava osoba da ti odgovori na pitanje

PS Ispričavam se adminu na offtopicu, znam da nije baš po forumskom bontonu

Ako te zanima još šta, pošalji mi poruku, rado ću ti dogovoriti
01.12.2013 | 22:28
kole kaže:

Upravo tako...bravo, napokon netko tko razumije prednost crvene tockice
Ja se jos uvijek (4 godine mekiranja) nisam odviknuo od trackpointa.
Dan danas mi oko zasuzi kad ga vidim na starom thinkpadicu.


I like you already!
Ja svoj thinkpad ne dam nikome iako mi realno ne treba više, čisto iz ljubavi ću ga upaliti povremeno.
01.12.2013 | 22:30
usput, da li si kisela ili slatka jabuka?
01.12.2013 | 22:30
smayoo kaže:
Dobro došla! Komentare o crvenoj točkici ću indignativno ignorirati. Mac trackpad rulez.


Tnx!

Rekla bi moja baba, ”ne kudi konja kojeg nisi jahao” ako jesi onda je u redu.
Zezam se naravno.

I slažem se da je ovaj multi-touch genijalna stvar!
01.12.2013 | 22:33
scarface32 kaže:
usput, da li si kisela ili slatka jabuka?


Hm, mislim da sam prekratko ovdje da bih znala koja je koja
Uputi me pliz.
01.12.2013 | 22:40
primjetit ces da nas ima dosta kiselih.
01.12.2013 | 23:19
Scarface, daj ženi vremena da skuži situaciju.
Ana, jahao sam ja tog konja, prvi put još devedestih, na Compaq armadama, još dok laptopi nisu ni imali touchpadove, nego samo te "točkice" (mi smo ih drugačije zvali ). A probao sam i ove nove na ThinkPadovima. Bolje je od lošeg touchpada, ali ništa više od toga...
01.12.2013 | 23:30
smayoo kaže:
Scarface, daj ženi vremena da skuži situaciju.


I ja kažem

Ana, jahao sam ja tog konja, prvi put još devedestih, na Compaq armadama, još dok laptopi nisu ni imali touchpadove, nego samo te "točkice" (mi smo ih drugačije zvali ).


Ne želim uopće reći na glas kako ja to zovem

A probao sam i ove nove na ThinkPadovima. Bolje je od lošeg touchpada, ali ništa više od toga...


Vidiš, meni je do sada svaki touchpad bio loš u usporedbi s trackpointom.
Ali moram priznati da s ovim na Macu uživam jako
02.12.2013 | 01:33
Dobrodošla..
02.12.2013 | 10:32
Ja isto volim crvene "bradavice" za pointer!
02.12.2013 | 10:43
astrucic kaže:
Cheka kaže:
Pozdrav i dobro dosla u nas "vocnjak"

Extra vocnjak sve ces naci u njemu, sve je na mjestu

btw. Kako ide posao informaticara u banci ? Buduci sam informaticar, jos godinu-dvije aBd. pa me zanima


Pozdrav i hvala!

Posao u banci... pa ovisi što bi želio raditi
Ja sam završila FOI i 3 godine sam radila u APIS-u, a u banci sam 4 mjeseca. Radim u službi elektroničkog bankarstva, mi se bavimo svim onim kanalima bankarenja koji nisu odlazak u poslovnicu netbanking, mbanking, fonbanking.
Posao je šarolik - ima puno testiranja, koordinacije ekipe koja radi na projektu, pisanja CR-ova i dokumentacije, osmišljavanja novih featura i funkcionalnosti.... tak, svašta nešto.
Ako više naginješ programiranju ili mrežama ili hardveru, nisam prava osoba da ti odgovori na pitanje

PS Ispričavam se adminu na offtopicu, znam da nije baš po forumskom bontonu

Ako te zanima još šta, pošalji mi poruku, rado ću ti dogovoriti


Dakle vidim da si u MCMu. Pozdrav kolegici
02.12.2013 | 11:55
Pozdrav!
  • Sank
  • Moderator
  • 219
02.12.2013 | 13:22
Dobrodošla!!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 53 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.29 Seconds

Provided by iJoomla SEO