Safari + Forum = Problem?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Safari + Forum = Problem?


07.10.2005 | 16:59
Ima li netko kakvih problema sa Safarijem i forumom na Jabučnjaku? Poput zaglavljivanja, iznimno sporog učitavanja i slično? Primio sam neke pritužbe ali kod mene radi sve normalno.
07.10.2005 | 17:43
nemema vecih problema osim sro otvara dva puta ali malo brže ostalo nemam problema
07.10.2005 | 19:13
Kod nas na svim strojevima moramo otvoriti dva puta svaku poruku da bi je učitao do kraja.
08.10.2005 | 11:56
Uspio sam isprovocirati problem od kuce, ali mi nesto nije jasno. Naime meni se to dogodi samo pri otvaranju prve poruke, dakle prvom ulasku u forum, kasnije je sve ok kada se uspostavi session. Ti kazes da morate *svaku* poruku otvarati dva puta sto nema smisla?
08.10.2005 | 13:06
U Safariju mi se forum dobro ponaša. Al pri prvom učitavanju Jabučnjaka nemam Novosti ni Vikalicu. Refresh isto ne pomaže. Pojavi se tek kad kliknem na Forum u Glavnom izb. Pri povratku na novosti Vikalica ostane i dalje je sve OK.
08.10.2005 | 13:29
Zanimljivo...od kuce imam problema sa Safarijem a s posla nemam. Ovo sto si opisao sam jednom dozovio odmah nakon upgradea, ali nakon sto sam ispraznio Safari cache sve je od tada ok. Kad kazes da nema Novosti, znaci da citav srednji dio sadrzaja nedostaje? Kad se to dogodi, da li se progress \"krug\" u Safariju i dalje vrti? Hvala!
08.10.2005 | 19:03
Ja sam praznio cache - i Safarija i na disku sve živo, ništa ne pomaže... ni doma, ni na poslu... evo i sada... Idealan način za rastjerati one koje bi nešto napisali, a vjerojatno 90% Jabučnjak korisnika je baš na Safariju. Što se dogodi? Baš ništa, nakon klika ispiše URL stranice s porukama, ali učita samo dio, nekada samo prvu itd... tek iz druge učita sve.
09.10.2005 | 12:31
Nisi odgovorio na moje pitanje. Naime iz druge ne bi smio nekada ucitati sve, nego uvijek, takodjer nakon sto to napravi prvi put, problema vise ne bi trebalo biti (kao sto ga nema kod mene). Dakle trebaju mi konkretni podaci kako bi rijesio problem a ne price o rastjeravanju. Dakle da li zapne samo kod otvaranja prve poruke, a kasnije je ok, ili se to dogodi kod otvaranja bas svake poruke unutar kratkog perioda? Evo ja cu sada koristiti Safari pa cemo vidjeti.
09.10.2005 | 13:49
Ja imam isti problem najme kad se otvori forum na jabućnjaku učita nekad samo dvije nekad tri poruke ali kad otvoriš poruku i on kao učitava otvori recimo tri poruke ali ono plavo kaj se miče tam di upišeš stranicu ono kaj pokaže kolko je loadano postane bjelo kao da je gotov ali ako imaš opciju tabs onda se pokraj tog tab-a vrti onaj kružić kao da nešto radi ali ništa nego moraš onda još jednom loadat stranicu.Pričam o macu i o safariju.
09.10.2005 | 16:57
Ok, to je jasno, moje osnovno pitanje je:
- da li se to događa samo prvi put kada ulaziš u forum pri posjeti Jabučnjaku (što je tehnički objašnjivo), ili se događa kod pokušaja čitanja baš svake poruke (iz popisa najnovijih poruka ili i inače)?

Ima još jedno pitanje, a to je zašto nitko nije našao za shodnim skrenuti pažnju ranije na to, naime ne koristre svi Safari
09.10.2005 | 18:30
samo prvi put kad otvaraš poruku
10.10.2005 | 15:04
Meni se i danas ponaša isto. Pri otvaranju Jabučnjaka ne pokaže Vikalicu i Novosti. Završi loadanje i to je to. Nema kruga koji se vrti. Odem na Forum iz glavnog izb. i normalno mi pokaže Vikalicu. Vratim se natrag na početnu i imam sve.
Prije sam imal problem da učita pol stranice, pa od druge učita cijelu, al u zadnje vrijeme to nisam primjetil.
10.10.2005 | 15:42
Hm, zbunj.
S drugim browserom je ok? Koju verziju Safarija imas? Naime ovo nije povezano sa forumom ali bi moglo biti nesto vezano za cookieje. Jesi li mozda onemogucio primanje cookieja u browseru? Ako ti se odjavis, i dok si odjavljen ti se to ne dogadja onda je to to. Jesi li pokusao i sa Empty Cache u Safariju?
Pogledaj malo i u Window/Activity ako ima kakav error.
Tnx!
10.10.2005 | 23:45
Safari 1.3.1.
S Internet Explorer-om dela OK kaj se tiče kompletnog učitavanja početne stranice. Odmah imam i Vikalicu i Novosti.
Imam \"Accept Cookies only from sites you navigate to\", al sam (samo za probu) prebacil na \"Accept Cookies always\" i sve isto. Ništ se nije promijenilo ni kad sam spraznil cashe memoriju.
Nisam našel nikakav error u Window-Activity.
Pozdrav.
11.10.2005 | 11:41
Kada se vraćam na prethodnu stranicu u Safariju moram dva puta stisnuti gumb za natrag da bi otišao jednu stranicu unatrag.
11.10.2005 | 12:10
Josip je napisao:
Safari 1.3.1.


Uh, bit ce to. Koja mi ono verzija OS X treba za taj Safari?
11.10.2005 | 12:11
hrvoj je napisao:
Kada se vraćam na prethodnu stranicu u Safariju moram dva puta stisnuti gumb za natrag da bi otišao jednu stranicu unatrag.


Daj detalje, je li zadnja verzija Safarija? Kako tocno ides u forum, i gdje se vracas sa back? Ja sam sada isprobao i kod mene radi ok. Ima li neka poseban situacija kada se to dogadja ili se dogadja svaki put? Hvala!
11.10.2005 | 13:44
Ja isto moram ici dvaput unatrag za jednu stranicu, na safariju 2.0.1 i os 10.4.2
Jucer je ful stekalo u Safariju, ali je radilo u Firefoxu ok.
11.10.2005 | 15:58
marin je napisao:
Ja isto moram ici dvaput unatrag za jednu stranicu, na safariju 2.0.1 i os 10.4.2
Jucer je ful stekalo u Safariju, ali je radilo u Firefoxu ok.


Od kud se tocno vracas kamo, ili je svejedno samo dok je u forumu? Sad cemo napraviti jedan test, otkrili smo da je back history spor u forumu zbog Vikalice. Sad cu je maknuti da se ne prikazuje unutar foruma pa isprobaj je li problem nestao kod tebe. I javi.
11.10.2005 | 16:01
Ne radi i dalje...
11.10.2005 | 18:02
Sad radi.
11.10.2005 | 18:07
Sad radi ok.
Primijetio sam da je vikalica ponekad znala prouzrociti taj efekt, jer je jedan back bio od vikalice, a tek drugi od cijele stranice, ali ponekad se na vikalici ne bi nista dogadjalo pa opet. Ili je refresh rate vikalice bio tako jako kratak...
Gle sto mi Firefox kaze za back opcije:
11.10.2005 | 22:15
Riba je napisao:
Josip je napisao:
Safari 1.3.1.


Uh, bit ce to. Koja mi ono verzija OS X treba za taj Safari?


Nemam pojma. Ja imam 10.3.9
12.10.2005 | 09:37
dpasaric je napisao:
Ne radi i dalje...


Ne radi i dalje - sto? Back history? Ucitavanje stranice? S ovako detaljnim informacijama daleko cu dogurati.
12.10.2005 | 09:43
marin je napisao:
Sad radi ok.
Primijetio sam da je vikalica ponekad znala prouzrociti taj efekt, jer je jedan back bio od vikalice, a tek drugi od cijele stranice, ali ponekad se na vikalici ne bi nista dogadjalo pa opet. Ili je refresh rate vikalice bio tako jako kratak...


Moguce je da ti je cursor fokus bio na vikalici? U svakom slucaju koristan hint, obratiti cu malo paznju na to i u kojim se slucajevima to dogadja.
12.10.2005 | 10:37
Riba je napisao:
hrvoj je napisao:
Kada se vraćam na prethodnu stranicu u Safariju moram dva puta stisnuti gumb za natrag da bi otišao jednu stranicu unatrag.


Daj detalje, je li zadnja verzija Safarija? Kako tocno ides u forum, i gdje se vracas sa back? Ja sam sada isprobao i kod mene radi ok. Ima li neka poseban situacija kada se to dogadja ili se dogadja svaki put? Hvala!


Safari 2.0.1, sistem 10.4.2. U forum idem na pocetnoj stranici, a svaki puta kada uđem u neku rubriku dva puta moram otići na gumb back da se vratim na izbor rubrika, što se događa svaki puta. Sada sam probao i cini mi se da si popravio stvar.
12.10.2005 | 14:48
Prvo otvaranje foruma ne radi. Dakle, s naslovnice otvorim meni \"poruke u forumu\" (koji bi se mogao preimenovati u \"novo u forumu\" i imati zadnjih deset tema, ne deset poruka). Kliknem na neku poruku, otvori se stranica s Glavnim izbornikom s lijeve strane i natpisom Jabucnjak forum. I nis vise. Onda u navigation baru moram opet lupit enter na postojecu adresu, i tek tada ucita.
Safari 2.0.1 OS 10.4.2
12.10.2005 | 16:43
marin je napisao:
Prvo otvaranje foruma ne radi.


Je, to smo vec utvrdili. Zbog nekog razloga ne radi redirekcija na URL za Safari, dok kod ostalih browsera radi. Pokusao sam nekoliko razlicitih metoda ali nema razlike. No imam nekoliko ideja kako konacno rijesiti taj problem pa cu ih isprobati.
08.11.2005 | 00:03
Riba je napisao:
marin je napisao:
Prvo otvaranje foruma ne radi.


Je, to smo vec utvrdili. Zbog nekog razloga ne radi redirekcija na URL za Safari, dok kod ostalih browsera radi. Pokusao sam nekoliko razlicitih metoda ali nema razlike. No imam nekoliko ideja kako konacno rijesiti taj problem pa cu ih isprobati.


Ne znam jesi li rijesio problem, ali problem vise nema, od danas. Jos jucer nije ucitavao iz prve, a vec danas da. Tj. to nema veze s upgradeom na 10.4.3 jer je sistem na tome od 1.11.
Pozdrav!
08.11.2005 | 02:04
marin je napisao:
Ne znam jesi li rijesio problem, ali problem vise nema, od danas. Jos jucer nije ucitavao iz prve, a vec danas da. Tj. to nema veze s upgradeom na 10.4.3 jer je sistem na tome od 1.11.
Pozdrav!


Drago mi je da je netko primjetio.
Zadnjih tjedan dana sam proveo intenzivno istražujući (uz pomoć sa strane) zašto se i kada to događa. Kako sam i sumnjao radi se o očiglednom bugu kojeg ima naš dragi Safari, a našao sam što ga točno okine a naknadno i nekoliko mjesta na internetu gdje se o istoj stvari već raspravljalo. Napravio sam neke izmjene koje nisu trajno rješenje (vjerojatno nisi primjetio da browser ne \"skoči\" na poruku već te postavi na početak threada), tako da je ovo samo privremeno rješenje i potvrda mojih sumnji. Pokušat ću naći neko zaobilazno rješenje koje će ponuditi istu funkcionalnost i istovremeno zaobići Safari bug, a sutra sam planirao ostaviti jedan komentar na naslovnici za one koje zanimaju detalji.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 12 minuta
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Jedro, tino1, Anonimci (462)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO