Vremenar Hrvatska - Nova HR aplikacija za vrijeme
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Vremenar Hrvatska - Nova HR aplikacija za vrijeme


07.02.2012 | 20:18
fotoroberto kaže:
A zakaj sam ja skinuo aplikaciju i platio je, a nemrem ju instalirati na svoj 3G.
Pozurio sam se sav sretan skinuti aplikaciju i malo pomoc domacim developerima, a kad ono neugodno iznenadjenje...
Ko jos cita ona mala slovana itunes store-u, i ko jos radi aplikacije ogranicene na samo nove uredjaje, a ne trebaju to biti...???
Ocu natrag svoju pivu ili verziju aplikacije koja radi na 3G...


Pogledaj si yr.no (aplikacija se veže na norveški sajt yr.no pa otuda i ime aplikacije). Radi na starijim telefonima i OS-evima.

E sad, malo o samoj aplikaciji. Aplikacija sigurno nije najbolja, nema pregršt mogućnosti ko neke ruge, ali... Po pitanju pokrivenosti Hrvatske, općenito pokrivenosti, sajt odnosno aplikacija je debelo bez konkurencije. Barem ja nisam vidio nešto šta detaljnije pokriva lokacije. Osim pokrivenosti, stvar je precizna. Za razliku od megapopularnih AccuWeathera ili Yahooa, koji ne znaju ni imenovati Rijeku kako spada, a kamoli naći malo mjesto, yr.no će prikazati razliku između Lokvi i Begovog Razdolja (uvjerio se ovaj vikend da je razlika prognoze između ove dvije destinacije dobra).

Nebi htio biti partibrejker, ako postoji aplikacija koja me zadovoljava, onda prvo pogledam da je od domaćih ljudi. Ali po pitanju vremenske prognoze i pokrivenosti malih mjesta, kaj je meni ko vikendašu bitno, sve šta se kači na domaće meteo servere (Aladin) i na većinu razvikanih stranih, naprosto ne može konkurirati Norvežanima.
09.02.2012 | 11:27
sinoć sam kupio app i jako sam zadovoljan... kao što je neko rekao bilo bi dobro da ima više Hrvatskih gradova za koje bi se prikazivala temp... tipa pisarovina, omiš etc...
ikona je fora, al onaj prvi prijedlog je puno bolji... i naravno sa šahovnicom... neka pati kome smeta...
još jednom pohvale ekipi na app i sretno!
09.02.2012 | 11:36
Hvala lijepa za komentar... Svaka pohvala je zbilja dodatan motiv za dalji rad na programu.
Update je pri appleu već 3-4 dana, nadam se da će biti odobren najkasnije do subote ujutro. Pored toga što će poboljšat ukupni dojam, u programu sam predvidio uporabu alternativnog izvora podataka za mjesta koja DHMZ ne pokriva.

Hvala još jednom,
Duško
09.02.2012 | 17:50
Koliko često se osvježava temperatura u aplikaciji? Koliko sam skužio u zadnje vrijeme samo 2 puta dnevno... Sinoć provjerim temperaturu oko 22 sata i ono mi pokazuje temperaturu od 13 sati, a i sada mi pokazuje temperaturu za danas od 13 sati
09.02.2012 | 18:42
DHMZ:
"Klimatološke (obične meteorološke) postaje obavljaju motrenja u 07, 14 i 21h srednjeg lokalnog vremena i prate meteorološke pojave tijekom dana. Motrenja obavljaju neprofesionalni motritelji, a postaje su najčešće smještene unutar privatnih posjeda. Neke dostavljaju podatke za obavještavanje javnosti, telefonom, jedan do dva puta dnevno. Ispunjeni dnevnici motrenja dostavljaju se poštom po završetku mjeseca u Državni hidrometeorološki zavod, gdje se podaci unose u računalo, kontroliraju i arhiviraju. Podaci se koriste izravno ili putem korisničkih programa. Prostorna raspodjela je u skladu s propisima WMO-e. "

To svakako nije dovoljno.. počet ću koristiti alternativni izvor vremenskih uvjeta za takve stanice. Nova verzija već podržava takvu mogućnost.
09.02.2012 | 22:50
Trenutačno imam Požegu i Kutinu te mi kod oba grada pokazuje temperaturu od 13 sati. Sada mi na aplikaciji ima badge sa brojem 1, dok mi je jučer tijekom dana i večeri znalo biti nekada broj 4, 2 i 1 a temperature su bile konstantno debelo ispod nule tako da ne znam šta ti brojevi predstavljaju jer aplikacija ne prikazuje temperature ispod nule a i da prikazuje bilo bi netočno. Do prije par dana je sve radilo kako spada...
09.02.2012 | 22:56
vjerujem da je aplikacija pokupila zadnje dostupne podatke od požege i kutine. a ti zadnji dostupni podaci vjerojatno su bili upravo od 13 sati tako da je problem u izvorima podataka o temperaturi, a tu developer ne može puno učiniti.
10.02.2012 | 05:09
Stavio sam nakon toga Zagreb i njega dobro pokazuje tako da je sigurno do izvora od kojeg se prikupljaju informacije o vremenu. Jedino mi je nejasno zašto su mi se povremeno prikazivali pojedini projevi brojevi na ikoni aplikacije
10.02.2012 | 17:04
da ali u zagrebu se podaci mjere češće.
ako odeš na www.meteo.hr, tab "vrijeme u hrvatskoj" vidjet ćeš temperature u razmaku od 2 sata. i kako listaš vidjet ćeš da se svaka 2 sata ne osvježavaju sve postaje, nego samo pojedine.
14.02.2012 | 00:19
Bok...
Evo nakon dugog čekanja, nova verzija Vremenara je konačno odobrena...


Nažalost, ne mogu nagradit već postojeće korisnike za strpljenje i feedback tako da mogu da jedino podijelim 15 novih kodova pa ako imate nekoga da bi mu koristili.. samo naprijed...

Hvala svima na feedbacku, potrudio sam se uključiti što više vaših sugestija i primjedbi da bi program bio takav kakvim ga vi želite. Molio bih vas, da ako ocjenjujete program vrijednim komentara da napišete koju riječ u review


Changelog:
- Nova ikona!
- Podrška za iPad
- Podrška za iPhone 3G
- Unaprijeđen sustav učitavanja podataka o trenutnim uvjetima (ne blokira više korisničko sučelje)
- Trenutačan prikaz prognoze na tab-u Mjesta
- Značajno optimizirana brzina učitavanja (cca 5x)
- Smanjena količina prenesenih podataka
- Riješen problem kada u nekim slučajevima nisu prikazivani podaci u slici.
- Popravljena greška u prikazu određenih podataka (sijevanje u daljini,grmljavina...)
- Refresh sada radi u pozadini i ne resetuje prikazano mjesto na prvu poziciju
- Izmedju refresha i novih dobijenih podataka više nije prikazan prazan ekran
- Program prilikom budjenja iz neaktivnosti prikaze zadnji aktualni ekran
- Popravljena situacija kada u odredjenim slučajevima nije prikazana pravilna najbliža lokacija
- I još poneka novost...

I kodovi...
N9WFX7T76MXT
7E3KJ74M3AHJ
LEFKRLJEKXTN
LL3AK6WEWELW
76LXPJ69H9EF
6WL9TYRLKJ4E
ATWPYMJWFP9R
9N7ANYNFY9AE
TYRFFTMREN7T
7WH47RN7AAMY
Y3FH9FY6PWTM
E4HMAYFWK9PK
FJYKF33MA3PJ
PLEMN7XKMFAT
7JT74AEFYRW3
14.02.2012 | 09:13
Prvi kod iskorišen! N9WFX7T76MXT!

recenzija kad ispitam sve
14.02.2012 | 09:38
TYRFFTMREN7T iskorišten. Hvala!
14.02.2012 | 09:43
76LXPJ69H9EF iskorišten

hvala
14.02.2012 | 12:25
upravo sam maknuo iz lokacija zagreb-maksimir i sad više nemogu upaliti aplikaciju... u čemu je stvar?
14.02.2012 | 12:30
Hm.. bez bugova izgleda ne ide Ako se izadje iz programa a kada su sve lokacije obrisane, ne moze se uc vise u njega...
Delete/Reinstall rijesi problem.
14.02.2012 | 12:35
hvala!
jesam baš kao što ste i napisali - riješeno
14.02.2012 | 12:38
LEFKRLJEKXTN iskorišten.
Hvala.
14.02.2012 | 16:11
Poreč uopće ne postoji u aplikaciji...
14.02.2012 | 16:18
Poreč nažalost nema DHMZ mjernu postaju, tako da preporučam Pulu, ali novi update omogućuje alternativne izvore podataka. Probat ću do kraja tjedna završiti modul na serveru koji će uključiti i Poreč među lokacije. Prognoze će ostat DHMZ-ove jer nude najveću točnost.
Pozdrav,
Duško
14.02.2012 | 21:45
dtubin kaže:
Poreč nažalost nema DHMZ mjernu postaju, tako da preporučam Pulu, ali novi update omogućuje alternativne izvore podataka. Probat ću do kraja tjedna završiti modul na serveru koji će uključiti i Poreč među lokacije. Prognoze će ostat DHMZ-ove jer nude najveću točnost.
Pozdrav,
Duško



Zahvaljujem na potpuno profesionalnom pristupu.

Pozdrav,

Patrick.
14.02.2012 | 21:57
Kupio aplikaciju. Pohvale autoru. Sve 5.
Čekam da se temperatura popne u + da vidim hoće li se pojaviti na homescreenu.
14.02.2012 | 22:09
Ma ja sam pokušavao ubaciti preostale kodove,ali neče niti jedan da se aktivira???
Zar su svi iskorišteni???,a ja se baš veselio..
Pozdrav,

P.s.
Moze li jedan kod za početnika ( i nesretnika) ????
Hvala
15.02.2012 | 16:37
Napravio update na dva iPhona. Sad na jednom imam novu ikonu, a na drugom je još uvijek onaj star brko.

Zanimljivo
15.02.2012 | 16:45
Bok..
I meni je na 4 od 5 naprava uradio novu ikonu, a na jednom nije. Mislim da je to izvan mojih mogućnosti Predlažem deinstall install

LP,
Duško
15.02.2012 | 17:22
Ma ne smeta to ništa. Aplikacija radi i sve je ostalo odlično.
15.02.2012 | 18:29
Najbolje potrošenih 1$ ! Odlična i praktična app, zgodnog sučelja. Izvrsno, jedino sam nasao malu gresku u meniu izbor lokacija pise izabrana "mesta" pa bih tu ubacio j. Evo samo to ali app odlična!
15.02.2012 | 18:35
napravio sam update i drago mi je kaj je ostala ikona kako je i zamišljena sa šahovnicom...
ikona je sada puno bolja.. ona stara je malo vukla na neku igricu prije nego na ozbiljan program
... pokazuje mi i temp. na ikonici al se ne refresha isto... danas mi je cijelo vrijeme 4 u plusu na njoj dok se temp. dizala i do 6...
15.02.2012 | 18:37
The_Cleric kaže:
Najbolje potrošenih 1$ ! Odlična i praktična app, zgodnog sučelja. Izvrsno, jedino sam nasao malu gresku u meniu izbor lokacija pise izabrana "mesta" pa bih tu ubacio j. Evo samo to ali app odlična!


meni piše "mjesta" hmmmm... bugs life hehehe
15.02.2012 | 19:23
ja imam stalno problema sa njom odkad je update napravljen, kad ju reinstaliram sve super radi ima ikonicu sa temp i onda kad se telefon zaključa i ponovno nakon nekog vremena otključa temp na ikonici nestane jedno vrijeme mi se je i sama app rušila onda sam sa iFunBox obriso sve podatke o njoj i ponovo instaliro, sad se ne ruši ali nema temp na ikoni
15.02.2012 | 20:10
Predator971 kaže:
... pokazuje mi i temp. na ikonici al se ne refresha isto... danas mi je cijelo vrijeme 4 u plusu na njoj dok se temp. dizala i do 6...


Ista stvar. Valjda će popravit taj bug.
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 15 minuta
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]
  • drlovric: Sitno se broji :)
  • JOHN: Sretan i blagoslovljen Uskrs!
  • Borostef: Sretan Uskrs :)
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • Beli: Sretan Uskrs svima :)
  • Gjuroo: Sretan Uskrs!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, m@xym, Maxxy, Riba, Yonkis, zoranowsky, Anonimci (539)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.23 Seconds

Provided by iJoomla SEO