Vremenar Hrvatska - Nova HR aplikacija za vrijeme
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Vremenar Hrvatska - Nova HR aplikacija za vrijeme


  • Sank
  • Moderator
  • 219
29.01.2012 | 12:20
@fotoroberto

prije nego se odlučiš skinuti neku aplikaciju, a kao ponosni vlasnik starijeg iPhonea 3G, svakako biš trebao uvijek provjeriti što piše pod REQUIREMENTS:

Koliko ja vidim za Vremenar Hrvatska pod requirements se ne spominje kompatibilnost sa iPhone 3G, već samo sa 3GS i novijim, te zahtijeva minimalno iOS 4.3 ili viši.

Kako je na 3G moguće instalirati iOS 4.2.1 kao zadnju verziju, a sve one ostale sa tobožnjim višim brojem su zapravo nekakve modifilacije istih, to je jasno da vremenar ne može raditi na iPhone 3G.

Možda je vrijeme da počneš razmišljati o novijem iPhoneu?
29.01.2012 | 18:44
Sank kaže:
Kako je na 3G moguće instalirati iOS 4.2.1 kao zadnju verziju, a sve one ostale sa tobožnjim višim brojem su zapravo nekakve modifilacije istih, to je jasno da vremenar ne može raditi na iPhone 3G.

Možda je vrijeme da počneš razmišljati o novijem iPhoneu?[/quote]


Nisam shvatio ovo gore... kako mislis modifikacije...??

Jasno mi je da mi treba novi iPhone, no preskup je i nemam love... na stranu to...
Interesira me zasto konkretno ova aplikacija ima ogranicenje za 4.2.1 i ranije sisteme...?
Da li je to samo previd developera i bez nekog razloga postavljen zahtjev ili aplikacija stvarno koristi neki kod koji je nedostupan na 4.2.1 ?!?
29.01.2012 | 18:50
Bok,
Nažalost, najniža verzija iOS-a za koju mogu napraviti paket sa aktualnim alatkama za razvoj aplikacija je 4.3. To je otprilike appleova filozofija u kojoj želi i na neki način sili da korisnici upgradeaju starije telefone.
Aplikacija nema nekih tehničkih rješenja koja bi zahtijevala noviju verziju iOSa, i ja bih rado proširio potencijalni krug korisnika kada bi bio u mogućnosti.
Žao mi je da si kupio program, ali nažalost ja nemam mogućnosti da ti storniram kupovinu jer je to u potpunosti u appleovim rukama.

LP,
Duško
29.01.2012 | 20:12
Slabo me locira. Ja sam u Kaštelima, a pokazuje mi vrijeme u Sinju. Da mi bar pokaže Split ili Trogir, ali Sinj je druga klima totalno.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
29.01.2012 | 22:22
fotoroberto kaže:
Sank kaže:
Kako je na 3G moguće instalirati iOS 4.2.1 kao zadnju verziju, a sve one ostale sa tobožnjim višim brojem su zapravo nekakve modifilacije istih, to je jasno da vremenar ne može raditi na iPhone 3G.

Možda je vrijeme da počneš razmišljati o novijem iPhoneu?


Nisam shvatio ovo gore... kako mislis modifikacije...??

Pa npr. imaš Whited00r modificirani firmware za iPhone 2G i 3G koji se u biti bazira na starijoj verziji originalnog iOSa, ali donosi funkcije i mogućnosti novijih. Eto, zadnja verzija Whited00ra je 5.1, a donosi dosta funkcija i mogućnosti koje su inače karakteristične za originalni iOS 5. Na žalost sve te dodatne funkcije i mogućnosti originalnog iOS 5 imaju određena ograničenja kao i sam whited00r koji ne može prevariti original aplikacije sa App Storea.
29.01.2012 | 23:29
dtubin kaže:
Bok,
Nažalost, najniža verzija iOS-a za koju mogu napraviti paket sa aktualnim alatkama za razvoj aplikacija je 4.3. To je otprilike appleova filozofija u kojoj želi i na neki način sili da korisnici upgradeaju starije telefone.
Aplikacija nema nekih tehničkih rješenja koja bi zahtijevala noviju verziju iOSa, i ja bih rado proširio potencijalni krug korisnika kada bi bio u mogućnosti.
Žao mi je da si kupio program, ali nažalost ja nemam mogućnosti da ti storniram kupovinu jer je to u potpunosti u appleovim rukama.

LP,
Duško


Ma nije mi do tih 5-6 Kn, zao mi je sto nisam mogao pokrenuti app, a nije mi bila navika gledati minimalni OS na store-u... morat cu poceti...
29.01.2012 | 23:38
fotoroberto, siguran sam da imaš pravo na refund.
pogledaj na googleu, mislim da oni redovito izdaju refunde za slučajnu kupnju pa i slučajeve nezadovoljstva.
30.01.2012 | 00:39
dtubin kaže:
Bok,
Nažalost, najniža verzija iOS-a za koju mogu napraviti paket sa aktualnim alatkama za razvoj aplikacija je 4.3. To je otprilike appleova filozofija u kojoj želi i na neki način sili da korisnici upgradeaju starije telefone.
Aplikacija nema nekih tehničkih rješenja koja bi zahtijevala noviju verziju iOSa, i ja bih rado proširio potencijalni krug korisnika kada bi bio u mogućnosti.
...


Pa u Xcode (skinuo zadnji) ima minimalni deployment target 3.0, sto bi koliko ja to shvacam znacilo da je moguce pustiti app od iOS-a 3.0 na vise, nije li?
30.01.2012 | 03:05
+ Architectures.

Novi xcode nudi samo armv7. iPhone 3g ima armv6. Tako da ako zelis da ti app radi na starom iPhoneu moras rucno dodati armv6 pod "Architectures".

Tocnije: armv6 armv7.

Frameworks se lako linkaju kao "Optional".

A mozda je stvarno onaj core od appa koji nemoze ici nise pa ubiti bi radila al nebi nista dobivao
30.01.2012 | 12:14
Hm.. thanks Defou, bio sam ubijedjen da iOS SDK 5.0 ne spusta nize od 4.3

Izgleda da ce ici..

Kompajlira.. sad jos samo da je netko sa 3G da proba da li radi kod njega? Roberto?
30.01.2012 | 17:37
Kupio sam app. Bilo bi mi drago da mogu birati da mi svaka dva sata (ili na izbor: 15min, 30min, jedan sat, dva puta dnevno ili dnevno) pokaže na ikoni aplikacije koja je temp za odabrani grad a da ne moram upisivati svako malo sat za koji hoću obavijest. Možda je previše što tražim.
30.01.2012 | 18:49
dtubin kaže:
Hm.. thanks Defou, bio sam ubijedjen da iOS SDK 5.0 ne spusta nize od 4.3

Izgleda da ce ici..

Kompajlira.. sad jos samo da je netko sa 3G da proba da li radi kod njega? Roberto?


zeljno cekam
30.01.2012 | 19:00
boriskr kaže:
Kupio sam app. Bilo bi mi drago da mogu birati da mi svaka dva sata (ili na izbor: 15min, 30min, jedan sat, dva puta dnevno ili dnevno) pokaže na ikoni aplikacije koja je temp za odabrani grad a da ne moram upisivati svako malo sat za koji hoću obavijest. Možda je previše što tražim.


ne moras. na ikoni se temperatura sama updatea svakih 15 min ako se ne varam.
31.01.2012 | 10:58
Pa, baš i ne vidim temp na ikonici, a uključio sam sve (lokacije, obavijesti, push...)
31.01.2012 | 19:08
@boriskr- jesi u postavkama aplikacije uključio da ti prikazuje na ikoni temp.?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
31.01.2012 | 19:28
Ako se ne varam i sam autor je naglasio da se negativne temperature ne mogu prikazati na ikonici, dakle, kako se nama približila sibirska zima i temperature su uglavnom ispod ništice, zato nema ni prikaza temperature na ikoni aplikacije. Neka me autor Vremenara ispravi, ali meni je brojka bila na ikoni sve dok se temperatura u Rijeci nije spustila ispod NULE, pa je sada trenutno nema.

Inače, kad sam se već javio, htio bih primjetiti da uključenje trenutne lokacije uvijek doda neku drugu, a ne onu gdje se stvarno nalazim, pa evo sad imam Parg-Čaabar na prvoj lokaciji pod tabom Mjesta, premda se nalazim u Rijeci.

Također temperature za današnji dan i dva slijedeća piše da su -4'/-4', dok u pregledu za 7 dana daje -3' i 0', dakle za min i max temperaturu daje istu vrijednost?

Eto, to je to, inače sve drugo ok. Mislim da za ikonu ne moram pisati jer je to već rješeno i veselim se novoj nadogradnji!
31.01.2012 | 20:00
@BigMac-sve živo je on.
31.01.2012 | 20:03
ja sam predložio autoru izradu cydia tweaka koji bi omogućavao prikaz negativnih temperatura.
iz izvora na internetu proizlazi da to jest izvedivo.
31.01.2012 | 20:23
boriskr kaže:
Pa, baš i ne vidim temp na ikonici, a uključio sam sve (lokacije, obavijesti, push...)


Niti ja ne mogu vidjeti pa cak ni kada temp. nije bila u munusu.Sve je upaljeno a ja još u čudu o tome o čemu vi pričate i temperaturi na lock screenu. wtf?
31.01.2012 | 21:06
Molio bih za jos malo strpljenja, update vec 3-4 dana ceka na odobrenje, tako da bi do kraja tjedna trebala izaci van bugfix verzija koja izmedju ostalog popravlja i neke stvari vezane za temperaturu na ikoni.
31.01.2012 | 22:05
ok. strpljen spasen. inace pohvale. drago mi je vidjeti da nasi ljudi naprave nesto dobro u ovoj rasirenoj zajednici.
03.02.2012 | 17:51
Bok...
Dakle, verzija 1.2.1 jos nije odobrena od Applea, a ja bih trebao beta testere (5 ukupno) za verziju 1.3.1 koja bi trebala popraviti manje vise sve poznate probleme. Molio bih da mi se preko PP sa UDID-om jave forumasi koji vec imaju Vremenara, treba mi test upgradea baze izabranih gradova.
Takodjer, ovo je univerzalna aplikacija, tako da vlasnici iPada.. javite se

Pozdrav,
Dusko

Za zainteresirane changelog:

1.2.0 -> 1.3.1
- Podrska za iPad
- Unaprijedjen sustav ucitavanja podataka o trenutnim uvjetima (ne blokira vise korisnicko sucelje)
- Trenutan prikaz prognoze na tab-u Mjesta
- Znacajno optimizirana brzina ucitavanja i kolicina prenesenih podataka
- Rijesen problem kada u nekim slucajevima nisu prikazivani podaci u slici.
- Rijesen problem sa osvjezavanjem podataka o temperaturi mora
- Popravljena greska u prikazu odredjenih podataka (sijevanje u daljini...)
- Manje popravke na UI-ju: prikaz vremena zalaska sunca, CET umjesto Cetvrtak...
- Refresh sada radi u pozadini i ne resetuje prikazano mjesto na prvu poziciju
- Izmedju refresha i novih dobijenih podataka vise nije prikazan prazan ekran
- Program prilikom budjenja iz neaktivnosti prikaze zadnji aktualni ekran
- Popravljena situacija kada u odredjenim slucajevima nije prikazana pravilna najbliza lokacija
03.02.2012 | 18:39
Kupio i ja. Meni fali bliže mjesto jer sam na otoku. Ako budeš mogao ubaciti još pokoju lokaciju bilo bi dobro. Konkretno za mene na Hvaru bi bilo najbliže Jelsa ili Stari Grad, ili preko na Braču Bol.
Inaće mi se sviđa app i preferiram naše. Samo hrabro naprijed.
PS Hvar mi je na suproynoj strani i ima čisto drugačije vrijeme. Bio danas tamo. Kod mene u Vrboskoj par cm snijega a Hvar samo vlažan i puno topliji.
03.02.2012 | 19:03
Hvala na povjerenju

Plan je da slijedeća verzija koju ću poslat u objavu u nedjelju otkloni sve poznate probleme tako da bih mogao da nastavim sa poboljšanjima.
Dodat ću jos dosta lokacija i napraviti nekakav 'hibridan' sustav , odnosno popunit cu rupe tamo gdje ih DHMZ ima. Dol na Hvaru je među novim postajama
03.02.2012 | 19:20
Kupio sam i ja neki dan. Jel mogu jos uvijek poslati UDID?
03.02.2012 | 19:23
Zašto tlak pokazuje u postotcima, kao i tendenciju???
Što znaći kod malog mjeseca (ispod vjetra) oni postotci???
03.02.2012 | 20:28
Tlak u postotcima je copy-paste greska prilikom programiranja popravljeno je u verziji 1.2.1
Postotci kod mjeseca pokazuju koliko ga se vidi 100% je pun mjesec.
03.02.2012 | 21:09
OK.
Bilo je govora o nekoj temperaturi na ikoni. Imam iOS 4.x.x. Samo radi na iOS5 ili bi trebalo raditi uvijek.
I još nešto, imam za vrijeme ZG, VŽ i DU. Kod prva dva je pozadinska slika (neki kandelabri u snježnoj noći), dok je kod zadnje (DU) pozadina siva. Pozadinska slika je jednaka za sve "gradove" koji se postave ili ipak nije? Stavio sam Hvar i dobio neke oblake. Dubrovnik je još uvijek sa sivom pozadinom. Eto.
App mi se sve više sviđa. 5 zvjezdica sam poslao
03.02.2012 | 21:17
Hvala za feedback i za zvjezdice
Problem sa prikazom oluje je (upravo) popravljen u beta verziji i bit ce u nedjeljnjem update-u.
Za temperature na ikoni, trebale bi raditi i na 4.3. Da li ti rade obavijesti za dnevnu prognozu?
04.02.2012 | 07:07
Skinuo sam maloprije update i sada ima Požega ali ne prikazuje kako treba... Probajte to još nekako srediti, inaće sve ostalo za pohvalu!
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 2 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Riba, Sank, tino1, Anonimci (548)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.22 Seconds

Provided by iJoomla SEO