Ne radi mi internet
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ne radi mi internet

21.12.2011.   |   12:46
Malo čudna stvar se događa, naime neki dan sam stavio na iP4 soft 5.0.1 i sve je bilo dobro do prekjučer kad mi je počeo štekati internet preko 3G i Edge-a. Ništa nisam mogao ni surfati, primiti/poslati mail, jednostavno mi javi da nije spojen i gotovo. Kako je to trajalo jučer cijeli dan nazvao sam SZK T-mobile i pitao u čemu je problem i sad lik mi kaže sa tehničke podrške da na području grada gdje sam se nalazio ima nekakvih problema sa 3G i edžom i da će popravak trajati do nezna se kada. Meni uredno full signal od 3G, ali odbija se spojiti. I sad šta ću, čekam do danas, probam opet ali badava, neće. Zovem opet SZK, pitam u kojem je stadiju taj popravak i što im toliko dugo treba, a agent mi kaže da je kvar otklonjen! WTF? 3G signal mi full, probam, neće. Dođem doma, prebacim karticu u drugi mobitel, radi ko singerica, leti, vratim je nazad u ajfon, a ono štanga. Probam reset mreže, neće. Probam hard reset uređaja, opet ništa. Napravim restore bez vraćanja back up i gle vraga, radi sve. Vratim backup, ne radi više. Probam ukoniti par zadnje instaliranih aplikacija, ali ne vrijedi, ne radi. Kako sad da to riješim? Dal da brišem jednu po jednu aplikaciju ili da se ne zajebavam pa opet restore napravim?
21.12.2011.   |   12:59
Restore i set as new.Tesko da ces skontati sta ti pravi problem
21.12.2011.   |   14:01
I ja si tak nekak mislim
21.12.2011.   |   14:38
a da probaš resetirat mrežne postavke? settings > general > reset > reset network settings
21.12.2011.   |   15:01
Mislim da to nema veze,radi kada postavi set as new a kada povuce becup onda neradi.Ocito je da neka app pravi problem.
21.12.2011.   |   17:46
emjae kaže:
a da probaš resetirat mrežne postavke? settings > general > reset > reset network settings

Napisao sam da sam probao to, čitaj pažljivije.

Riješio sam stvar, napravio restore i povuko bekap sa iClouda, radi sve sad.
24.12.2011.   |   02:50
Da ne otvaram novu temu. Moj problem je taj da kad je uključen 3g, signal padne na dvije crtice. kad ga ugasim onda je full. iP4 iOS 4.2.1 T-Mobile mreža. Ima li tko kakav savjet?Hvala
24.12.2011.   |   11:56
Kad isključiš 3G tada se uređaj prebacuje na EDGE. Pokrivenost 3G signalom je iznimno slaba, pa zato imaš manje crtica. Kad imaš isključen 3G tada crtice prikazuju razinu EDGE signala koja je najčešće četiri do svih pet crtica. Preporuča se da isključiš 3G ako imaš slab signal jer se tada navodno troši više baterije budući da se iPhone stalno prebacuje s jednog na drugi signal.
25.12.2011.   |   00:09
Budi sretan sta mozes iskopcat 3G! Ja vise nisam te srece pa kad je signal slab baterija mi curi brzi om munje.
25.12.2011.   |   00:16
Ja bi 4S prodao i kupio 4ku, te čekao 5icu, ako bi bila bolja. Ako ne 4 je super. Sreća da je imam unlock. Rijetko koristim 3G pa je uglavnom isključen. Većinom je na WiFi.
25.12.2011.   |   00:20
Mozda malo ekstremno rijesenje
Nemoj me krivo shvatit ja sam zbilja zadovoljan sa 4s, ovo mu je jedan jedini minus! Bar za sad!
25.12.2011.   |   00:40
Da, ovisi koliko kome smeta. Ti si sretnik. Većina nije s tim zadovoljna i čekaju da se može isključit. Bit će problem, ako se neće moći isključiti. Valjda će se moći !
25.12.2011.   |   01:34
Nema se smisla zivcirat sa stvarim na koje ne mogu utjecat. Danas sutra ako se bude dalo iskopcat super a ako ne opet super. Treba uzivat u drugim stvarima. Pa nije telefon kupio mene vec ja njega! Ispravite me ako grijesim...
25.12.2011.   |   02:08
Nema se smisla zivcirat sa stvarim na koje ne mogu utjecat. Danas sutra ako se bude dalo iskopcat super a ako ne opet super. Treba uzivat u drugim stvarima. Pa nije telefon kupio mene vec ja njega! Ispravite me ako grijesim...
25.12.2011.   |   21:56
jzelko kaže:
Da, ovisi koliko kome smeta. Ti si sretnik. Većina nije s tim zadovoljna i čekaju da se može isključit. Bit će problem, ako se neće moći isključiti. Valjda će se moći !

mislim da se nece moci iskljuciti jer je "problem" u samom hardveru! nisam previse kopao po toj tematici, ali engadget i jos par IT portala su pisali o tome.
ocito je appleu bilo vazno dobiti sto vise povratnih informacija od korisnika kako bi unaprijedili siri! neki dan sam procitao clanak koji je imao smisla, u kojemu se uglavnom pricalo o tome kako apple rijetko/nikad izbacuje svoj softver u beti, ali u ovom slucaju je to bilo potrebno jer za ovakav projekt treba puno povratnih informacija! od naglaska do samih upita korisnika.
ovako uz stalno upaljeni 3G, puno siri upita ide na odmah na njihove servere i sigurno da ce sva ta gomila podataka biti korisna kako bi siri izasao iz bete!

volio bi ga vidjeti u punom sjaju za OS X 10.8
02.01.2012.   |   21:05
Meni je isti slučaj jučer i danas bio i rijesio sam tako da sam ga isključio i ponovno upalio i sve je proradilo.
Moderatori: jupi
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 36 minuta
  • zabac: To mora biti fizicki pristup racunalu.
  • Soffoklo: Researchers Create First Firmware Worm That Attacks Macs [link]
  • saint: @drlovric ovaj tvoj skuplji nego u radnji
  • stefanjos: 1991. godina, nademo na netu
  • stefanjos: [link]
  • drlovric: Kolega prodaje, pa ako nekoga zanima: [link]
  • zabac: Kaj si u mrtvu prtlju upal?
  • mitats: ili office 365
  • mitats: besplatne
  • mitats: kako mogu instalirati na mecbook pro reting office suite
  • rusty: novi Reeder 3 (beta) izgleda stvara u black izdanju /happy
  • Gotan: pa sve se da dogovoriti, imam dosta dodataka koje mozete i ne morate uzeti :)
  • cariblanco: @Gotan imaš li kakav popust za nas ili je cijena kao na njušci?
  • saint: postavi oglas na predvidjeno mjesto-oglasnik ;)
  • Gotan: ako nekoga zanima gopro hero 4 black, javite se na pm :)
  • Dr. Beast: Riješeno, hvala svima na ponudi. ;)
  • Dr. Beast: Ako ima koji dobrovoljac iz RI da mi ovaj vikend kreira bootable install USB s posljednjom verzijom OS X Yosemite neka me kontaktira na PM.
  • Svenchintosh: Hej ima li Witchera 3 za mac?
  • vpasic: VanjusOS, javi se na PM ako treba
  • VanjusOS: pozdrav, ima li nekoga iz ZG, tko bi možda mogao kupiti iphone 6 u zg za mene? lik ne želi slati poštom..
  • JOHN: hvala havdic, budem zvao ali bojim se da taj ne radi s otežanjima olovom.
  • rusty: upravo testiram Dell U2515H monitor u firmi... VM sa Yosemitem izgleda super i na 25"
  • havdic: niti ja nikad čuo za drvene, ali evo netko na njuškalu i to iz Rijeke, prodava drvene :) [link]
  • JOHN: A šta da ti kažem na to. Moram se prilagodit situaciji
  • smayoo: Nisam u životu vidio da netko igra drvenim boćama. Ovdje se igra metalnima.
  • JOHN: Ma smayoo nemoj mi reč da nisi za balote
  • JOHN: ma na lošinju me stalno zovu na boćanje. A glupo mi uletit sa metalnim koje su em teže em manje. Oni imaju neki set star valjda 20 godina a pošto jedno te ista ekipa igra, boće su bezicirane, pa ako ja uletim onda netko mora van a meni je to totalno bezveze
  • JOHN: Bilo bi krasno kad bi živio u zagori. Ja sam iz Zagreba pa je to malo problem, a baš i neznam nekoga iz zagore
  • konjina: Na sajmoviima u dalmatinskoj zagori redovito ima takvih stvari
  • smayoo: drvene boće? :huh:
  • JOHN: Gdje bi čovjek mogao kupit/naručit drvene ručno/strojno obrađene boće koje su otežane olovom.
  • AnaMat84: ZSOLT MAGYAR, hvala na odličnim uputama :) [link]
  • smayoo: termobužir
  • drlovric: Ljudi glup sam, kako se ovo zove na nasem jeziku: [link]
  • Goldy: Ako nije OSX - onda nije OSX
  • Soffoklo: Članak je sigurno sponzoriran i fino je lego uz današnji izlazak Win10, ali bez obzira na sve lijepo je vidjeti da se MS probudio, a krenuo se buditi od Viste, ali nikako da dođe sebi... do sad.
  • drlovric: Imam ja uvijek jedan high-end Win based laptop. Just in case :) Tako da cu ja Win 10 s gustom isprobati, cim ga dobijem u Updates :)
  • iStrucnjak: Necu ni da otvaram,jedva se rjesio prozora ,nakon skoro 17 godina patnje :D
  • drlovric: Ja bi bas volio Siri na Macu :) Svidja mi se taj feature u Win 10.
  • rusty: well good luck Joanna... Bit da je ona skužila da je multitask uber na Win10, a to što ne korsiti Mission control i multidesktop opciju na osx nikom ništa. Kakav sponzor od članka.
  • Soffoklo: Windows 10 or OS X? A Mac User Falls For the PC Again - [link]
  • iLeo: A i puno ti je to para
  • smayoo: Switch, imaš oglasnik za ovakve poruke
  • Sw!tch: Ekipa, ako netko treba novi MacBook Pro nek mi se javi. Dat ću ga za 16k iako novi košta 19k. Radi se o ovom modelu. [link]
  • drlovric: @Juka: Gaming scena na Mac je bas u usponu. Ako imas dovoljno jako racunalo, svasta mozes igrati. Reci koji te naslovi ili tip igara zanimaju, pa cu ti konkretno reci.
  • rusty: @juka - apsolutno da se igra :D pregledaj forum
  • smayoo: Ima na forumu barem 10 nedavnih tema o igrama
  • juka: Jeli igra tko neke igrice preko maca ? Ja nisam ni pokušavao instalirati, al evo sjetih se managera pa ne znam jel moguće uopće ?
  • Goan25: Jel ste primjetili u Apple reklamama imena i prezimena ljudi iz našeg podneblja ?
  • Riba: Popravljeno!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Novosti

MacUpdate

Anketa

Želite li Apple Watch?

Registriraj se za sudjelovanje.