Ne radi mi internet
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ne radi mi internet

21.12.2011.   |   13:46
Malo čudna stvar se događa, naime neki dan sam stavio na iP4 soft 5.0.1 i sve je bilo dobro do prekjučer kad mi je počeo štekati internet preko 3G i Edge-a. Ništa nisam mogao ni surfati, primiti/poslati mail, jednostavno mi javi da nije spojen i gotovo. Kako je to trajalo jučer cijeli dan nazvao sam SZK T-mobile i pitao u čemu je problem i sad lik mi kaže sa tehničke podrške da na području grada gdje sam se nalazio ima nekakvih problema sa 3G i edžom i da će popravak trajati do nezna se kada. Meni uredno full signal od 3G, ali odbija se spojiti. I sad šta ću, čekam do danas, probam opet ali badava, neće. Zovem opet SZK, pitam u kojem je stadiju taj popravak i što im toliko dugo treba, a agent mi kaže da je kvar otklonjen! WTF? 3G signal mi full, probam, neće. Dođem doma, prebacim karticu u drugi mobitel, radi ko singerica, leti, vratim je nazad u ajfon, a ono štanga. Probam reset mreže, neće. Probam hard reset uređaja, opet ništa. Napravim restore bez vraćanja back up i gle vraga, radi sve. Vratim backup, ne radi više. Probam ukoniti par zadnje instaliranih aplikacija, ali ne vrijedi, ne radi. Kako sad da to riješim? Dal da brišem jednu po jednu aplikaciju ili da se ne zajebavam pa opet restore napravim?
21.12.2011.   |   13:59
Restore i set as new.Tesko da ces skontati sta ti pravi problem
21.12.2011.   |   15:01
I ja si tak nekak mislim
21.12.2011.   |   15:38
a da probaš resetirat mrežne postavke? settings > general > reset > reset network settings
21.12.2011.   |   16:01
Mislim da to nema veze,radi kada postavi set as new a kada povuce becup onda neradi.Ocito je da neka app pravi problem.
21.12.2011.   |   18:46
emjae kaže:
a da probaš resetirat mrežne postavke? settings > general > reset > reset network settings

Napisao sam da sam probao to, čitaj pažljivije.

Riješio sam stvar, napravio restore i povuko bekap sa iClouda, radi sve sad.
24.12.2011.   |   03:50
Da ne otvaram novu temu. Moj problem je taj da kad je uključen 3g, signal padne na dvije crtice. kad ga ugasim onda je full. iP4 iOS 4.2.1 T-Mobile mreža. Ima li tko kakav savjet?Hvala
24.12.2011.   |   12:56
Kad isključiš 3G tada se uređaj prebacuje na EDGE. Pokrivenost 3G signalom je iznimno slaba, pa zato imaš manje crtica. Kad imaš isključen 3G tada crtice prikazuju razinu EDGE signala koja je najčešće četiri do svih pet crtica. Preporuča se da isključiš 3G ako imaš slab signal jer se tada navodno troši više baterije budući da se iPhone stalno prebacuje s jednog na drugi signal.
25.12.2011.   |   01:09
Budi sretan sta mozes iskopcat 3G! Ja vise nisam te srece pa kad je signal slab baterija mi curi brzi om munje.
25.12.2011.   |   01:16
Ja bi 4S prodao i kupio 4ku, te čekao 5icu, ako bi bila bolja. Ako ne 4 je super. Sreća da je imam unlock. Rijetko koristim 3G pa je uglavnom isključen. Većinom je na WiFi.
25.12.2011.   |   01:20
Mozda malo ekstremno rijesenje
Nemoj me krivo shvatit ja sam zbilja zadovoljan sa 4s, ovo mu je jedan jedini minus! Bar za sad!
25.12.2011.   |   01:40
Da, ovisi koliko kome smeta. Ti si sretnik. Većina nije s tim zadovoljna i čekaju da se može isključit. Bit će problem, ako se neće moći isključiti. Valjda će se moći !
25.12.2011.   |   02:34
Nema se smisla zivcirat sa stvarim na koje ne mogu utjecat. Danas sutra ako se bude dalo iskopcat super a ako ne opet super. Treba uzivat u drugim stvarima. Pa nije telefon kupio mene vec ja njega! Ispravite me ako grijesim...
25.12.2011.   |   03:08
Nema se smisla zivcirat sa stvarim na koje ne mogu utjecat. Danas sutra ako se bude dalo iskopcat super a ako ne opet super. Treba uzivat u drugim stvarima. Pa nije telefon kupio mene vec ja njega! Ispravite me ako grijesim...
25.12.2011.   |   22:56
jzelko kaže:
Da, ovisi koliko kome smeta. Ti si sretnik. Većina nije s tim zadovoljna i čekaju da se može isključit. Bit će problem, ako se neće moći isključiti. Valjda će se moći !

mislim da se nece moci iskljuciti jer je "problem" u samom hardveru! nisam previse kopao po toj tematici, ali engadget i jos par IT portala su pisali o tome.
ocito je appleu bilo vazno dobiti sto vise povratnih informacija od korisnika kako bi unaprijedili siri! neki dan sam procitao clanak koji je imao smisla, u kojemu se uglavnom pricalo o tome kako apple rijetko/nikad izbacuje svoj softver u beti, ali u ovom slucaju je to bilo potrebno jer za ovakav projekt treba puno povratnih informacija! od naglaska do samih upita korisnika.
ovako uz stalno upaljeni 3G, puno siri upita ide na odmah na njihove servere i sigurno da ce sva ta gomila podataka biti korisna kako bi siri izasao iz bete!

volio bi ga vidjeti u punom sjaju za OS X 10.8
02.01.2012.   |   22:05
Meni je isti slučaj jučer i danas bio i rijesio sam tako da sam ga isključio i ponovno upalio i sve je proradilo.
Moderatori: jupi, smayoo, Sank, saint
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 21 sati, 44 minuta
  • zeljko.zucko: Da radi i da je ispravan
  • zeljko.zucko: Zna netko link za Ipad mini IOS 7.06?
  • Nikola998: Greska*
  • Nikola998: Zna li netko zasto iTunes Radio ne radi, je li se dogodila neka kreska u Apple
  • smayoo: test
  • smayoo: edit / attachments / insert attachments at end of message
  • metalni: Da li se u Mail app može poslati slika kao attach a ne kao embed?!
  • dantalian: bacite oko >>link<<
  • stefanjos: akoje 1100 kn, da, koji su uvjeti? pisi u forumu da znamo vise o tome
  • dantalian: moram napomenut da razmisljam o tome jer je na 50%, izaso bi me 1100 i nesto sitno kn. pomagajteee
  • dantalian: trebam ultr brz savjet da li se isplati uzimati filexovo produljenje jamstva na 2 godine pod njihovim uvjetima?
  • stefanjos: Koliko je jabucanjk tezak( u TB)?
  • radar: lijepo napisano, jednostavno rceno, kao i sam Jabucnjak :) pzz
  • Riba: tnx, dok je tako gušt je i raditi na njemu.
  • ping: sjećam se prvih godina se odbrojavalo i svaki tisućiti korisnik jabučnjak je bila cura. Al' da nas ima 6000 to stvarno nisma mogao vjerovati. Baš volim ovaj jabučnjak. :)
  • saint: @dpasaric Dobar ;)
  • Robert_84: ljep članak
  • Goldy: Sa dva iOS uredjaja sam imao isto iskustvo: wifi brzina na jednoj lokaciji radi super (cca. 10Mbit DL), nesto kasnije na drugoj lokaciji svako 2-3 mjerenje radi jedva 7MBit dok na toj lokaciji hrpa drugih racunala radi na 12Mbit. Nakon sto sam napravio network settings restart na iOS masinama sada i na njima radi oko 11MBit. Zasto je to tako? Ako ima neka forum tema javite link da ne kreiram novu
  • rusty: Sviđa mi se :D Pohvala tebi i Kiletu
  • dpasaric: Članak o Jabučnjaku na portalu GKR: >>link<<
  • Riba: Mozda to rijesim vec danas!
  • cariblanco: ok primljeno na znanje
  • Riba: Nije bug, nego na vrhu treba uvijek odabrati u kojem forumu zelis otvoriti temu. Ocigledno to nije dovoljno jasno, pa cemo napraviti neke izmjene.
  • cariblanco: onda ga nađem pod općenito..??
  • cariblanco: nekakav je bug na forumu...sad sam potvorio novu temu u Internet ii Mreže, i ne vidi post
  • drlovric: Nemojte vrijedjati gospodina Pro usporedjujuci ga sa Mini :)
  • ipetri68: ja glasam za mac pro, mislim da glasati za minija moze samo netko tko nikad nije vidio pro kako zvace sve cime ga se zatrpa ;)
  • Vanjuška: Sve zavisi jel mu bitna grafika i prostor. Moj 3.1 je i dalje brži od novog 27" iMaca, pa... :)
  • Borostef: Glasam za novog Minija...
  • mario.zg: Novi mini
  • galeb: Cijena je otprilike ista...
  • galeb: Trebam savjet - da li uzeti mac pro 3.1 2xquad xeoan ili novi mini mac i7 quad? Do kada će mac pro 3.1 imati podršku za zadnji os x?
  • MacSlavko: Klasičari pomagajte (Forum)...
  • saint: @name (tipfeler)
  • saint: n@ame: Obrati na velika i mala slova
  • name: EVO TEME O MULTITASKINGU NA FORUMU pa raspali ;)>>link<<
  • name: Nisam mislil na forumu otvarat, reko ovak malo samo, ali ajde, evo za koj tren objavljuem; Multitasking ;)
  • drlovric: ipetri68: Htio sam reci sa decidiranom grafickom :) Dobra je za gaming, jer imam istu...
  • stefanjos: meni je najbolji multitasking na vise ekrana, posto imam imac, kupnja nekog 3rd parya mi nagrduje izgled(patim malo i na dizajn) a srecom imam i mbp pa mi on vrti nesto sa strane 'koda je na drugom ekranu' :D
  • kinsif: dobra rasprava, trebala bi imati svoji topic.
  • kinsif: lijepo izgleda ali vecinu toga je (barem meni) nemoguce normalno koristiti. sta radim sa pola ekrana yoububa i pola worda na mobitelu? tesko mi je zamisliti dobar MT na nekom touch sucelju jer ako zelim reicmo u tom wordu pistati, izleti jos i tipkovnica i di da sve to stane? virtualna tipkovnica je veliko ogranicenje za pravi MT na mobitelima.
  • name: Super ovo s androidom na telefonu, nemoraš furat više uredjaja sa sobom naravno, ali osječaj skučenosti je prisutan iako dobro dojde. JA preferiram više ekrana i prostornost,ali opet lajkam naravno.
  • name: ma bravo SAINT, nosam okolo, nikako ih ne koristim na radnom stolu :P
  • saint: za mene je ovo multitaskinga na telefonu
  • saint: >>link<<
  • saint: nosas 3 aparata da imas multitasking :D
  • name: ;)
  • name: Meni je osječaj multitaskinga dok radim na Macbooku sa uključenim monitirom ,a pokraj meme je uz iPhone i tablet. Mislim da to omogučuje onu širinu mogučnosti i prostranost.
  • name: Kaj je za Vas MULTITASKING, odnosno osječaj MULTITASKINGA?
  • name: DA ChUJEM:

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, rusty, Stain, VanjusOS, Anonimci (347)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Novosti

KB

Anketa

Jabučnjak 3.0

Registriraj se za sudjelovanje.
Page Speed 2.47 Seconds

Provided by iJoomla SEO