prebacivanje imenika u iPhone
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

prebacivanje imenika u iPhone

30.11.2011 | 14:48
Društvo sorry ako je ovaj post bio.
Žena želi kupiti sad iPhone4s i pošto on a ima Nokiu 6300, muči me da li je moguće prebaciti i na koji način cjeli njen adresar u iPhone.
fala vam na odgovoru
30.11.2011 | 15:27
Nisi da dovoljno podataka. Imas MAC i PC ili samo jedno od ta dva?
30.11.2011 | 15:30
Imam iMac.
Win sam davno izbacija iz upotrebe.
30.11.2011 | 15:48
Problem.
Nokia PC Suite je za WIN. S njim bi trebao iščupati kontakte s mobitela. Ja sam koristio Thunderbird export na PC-u i isti za import na MAC-u, pa export na MAC-u i import u AddressBook na MAC-u. Ja sam svojevremeno tako s par telefona prebacio kontakte, s time kako je s Nokia-e to išlo nešto teže nego s SonyEricsson-a.
Nema smisla dizati zbog toga virtualni stroj i WIN ili Boot Camp i WIN. Kod nekoga tko ima PC probaj iščupati kontakte. iSync ne podržava taj model koliko vidim.
Slati kontakte kao vCard mislim kako nema smisla zbog količine kontakata, a i upitan je ishod.
30.11.2011 | 16:05
vlastelica kaže:
Društvo sorry ako je ovaj post bio.
Žena želi kupiti sad iPhone4s i pošto on a ima Nokiu 6300, muči me da li je moguće prebaciti i na koji način cjeli njen adresar u iPhone.
fala vam na odgovoru

Mislim da ti je najbolje prvo na Nokiji iskopirati kontakte na sim karticu pa kada prebacis sim u iphone samo uraditi import from sim.Onda uraditi sync ako si na winu sa outlook-om a ako na Mac sa adress i to je to
  • Sank
  • Moderator
  • 219
30.11.2011 | 16:07
Mora postojati i jednostavniji način bez potrebe za windowsima. Ako još uvijek na iMacu imaš Snow Leopard onda se može preko iSynca uz pomoć PlugIn-a koji se može skinuti s ove stranice:

http://nokia6300.net/8/new-version-of-th...ia-6300-isync-plugin

Ako imaš Liona onda treba sa nekog Snow Leoparda samo iskopirati zadnju verziju iSynca u Applications mapu na Lionu i nastaviti ga koristiti kao i prije. Evo što o tome kažu na Apple supportu:

https://discussions.apple.com/message/15674747#15674747
30.11.2011 | 16:16
iSync je rješenje, ali nisam našao na Nokia stranici podršku za 6300. Probaj tako, to je najelegantnije.
europe.nokia.com/support/product-support...ibility-and-download
Ovdje nema 6300 modela.
30.11.2011 | 16:28
Meni se dopada Saintov prijedlog. Prebaci na Sim karticu a kad dođe iPhone Sim izreže u mikro ili mu u Vipu ili T comu prebace na mikro Sim. Dalje je lako.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
30.11.2011 | 16:44
@zabac

zar nisi vidio da sam dao link gdje se može skinuti plugin za Nokiu 6300? Nije sa službenih stranica Nokie, ali čini se da radi, naravno nisam probao jer nemam tu Nokiu.

@jzelko

prebacivanje kontakata preko SIM kartice je zadnje nužno zlo koje ako je ikako moguće treba izbjegavati jer ni najnovije SIM kartice još uvijek nemaju sve opcije koje imaju adresari u modernim mobitelima, pa se nakon takvog prebacivanja svejedno treba pozabaviti uređivanjem kontakata i dodavanjem izgibljenih podataka, osim naravno ako je korisnik skroman pa osim imena i jednog broja telefona ne upisuje druge podatke, kao npr. e-mail adresu, kućnu adresu, bar brojeva telefona itd.
30.11.2011 | 16:46
SIM prima samo jedan broj pod jednim imenom koje je do 16 znamenaka s razmacima. Mislim kako prima do 200 takvih brojeva, a ostali podatci se gube, kao e-mail, adresa, slika i ostalo. Uvjek je problem s ostatkom brojeva (onih preko dvjesto) jer treba obrisati višak. Nokia 6300 i nije neki močan telefon i to ide dosta traljavo. Ne kaže kako se ne da i na taj način riješiti problem, ali je "na žgance". Naknadno treba urediti većinu kontakata na kompu. SE je po tom pitanju nešto elegantniji.
Ima još jedna mogučnost, prebaciti kontakte na drugu Nokia-u koja radi (ukoliko iSync zakaže) s MAC-om i onda spasiti stvar, mada je to ipak komplicirano.
Nadam se kako ćeš uspjeti ipak automatski riješiti prebacivanje.

@Sank
Vidio link i ljudi su potvrdili kako radi. Neka proba.
30.11.2011 | 16:53
A to neide s BTom?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
30.11.2011 | 17:00
jzelko kaže:
A to neide s BTom?

iSync radi i s BTom kad su u pitanju mobiteli drugih proizvođača, samo nije htjelo radit sa iPhoneom, ali sad to više i nije toliko bitno kad ima sinkronizaciju preko WiFi i iClouda.

Ako si pak mislio na BT između mobitela, onda znam da iPhone sigurno ne, a za ostale ne znam.
30.11.2011 | 17:30
Imam app na iP4 za BT pa sam išao provjeriti. Samo između iOS uređaja. Mislio sam da je za sve mobe.
30.11.2011 | 22:25
Fala vam puno na savjetima i pomoči.
Nadam se da će sve proć u redu i da me neće žena "udavit" što se tiče cjelog imenika d nisam sve prebacio
Moderatori: jupi
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 15 sati, 11 minuta
  • Lihto: kak glupi bug u Itunesu, znači Airplay direkt iz itunesa na marantz receiver, neće puštat apple loseless, mp3 radi ali zna pucketat zvuk. A kad sam otišao na sound i tamo airplay zvuk ajme sve 5 :D moram im to prijaviti, tko zna koliko se ljudi muči a jednostavno rješenje
  • JOHN: A i Merkel ima isto svog baju. :-)
  • saint: u ovom slucaju misim da je baja Merkelova :D
  • JOHN: A baja je Apple
  • JOHN: Da vas podsjetim. Ovo je Hrvatska. Bit će onako kako kaže baja
  • zabac: Što nisu iste stvari? Tako se štiti nelojalna konkurencija i miće škart roba.
  • iAnte: Nisu to iste stvari
  • zabac: Nema veze koliko daje proizvodjac, zakonodavac regulira.
  • iAnte: Teoretski je moguće da bilo koji prodavač nudi jamstvo bolje od proizvođačevog. Zašto ne?
  • iAnte: Dakle kupac mora dokazati da je proizvod neispravan i zbog čega je neispravan.
  • iAnte: Nisam gledao kakve garancije nudi mediamarkt, ali EU garancija ne govori o jamstvu koje daje proizvođač. EU kupcima jamči zakonski da u roku dvije godine imaju pravo na popravak ili zamjenu ako dokažu da je proizvod neispravan. To je nevezano uz proizvođačko jamstvo koje može biti godinu, dvije, pet ili da ga uopće nema.
  • saint: Jer na njihovoj stranici(koliko sam skontao njemacki)prvih 6 mjeseci ide zamjena za novi aparat ako se utvrdi da je fabricka greska a garancija vazi 24 mjeseca,popravak ili novi aparat ako nije moguce popraviti.Bez obzira bio to Apple ili neki drugi brand.Naravno racun je obavezan
  • saint: mozes li pojasniti
  • iAnte: Krivo si čuo. To je drugačija vrsta "garancije"
  • saint: zna li neko koliko vrijedi garancija iz mediamrkt(DE) na apple proizvode.Apple daje 1 godinu a koliko sam cuo EU 2 godine je obavezno
  • JOHN: iStyle. Dijagnostika nije bila odrađena odmah, nego prvi naredni radni dan.
  • gladhr2: U koji servis si nosio pa su odmah napravili dijagnostiku?
  • JOHN: Inaće sam bio prvo u petak u pol sedam, pa sam poljubio vrata na servisu, ali su mi ljubazni prodavatelji u prodaji rekli da dođem sutra(subota)u radno vrijeme
  • JOHN: Još uvijek traje. Dao ga u subotu, a bit će gotov valjda do srijede. I dobiš šipak, a ne zamjenski uređaj. Kad sam to pitao, reakcija je bila kao da je dobio proljev
  • big_mac: Pricalo se o tome na ajfonu 6 touch disease
  • cortex: Prije tog imao iphone 4 kojeg sam kupio u Americi, refurbished i radio mi do 2015-te iako je imao polupani ekran skoro 2 god.. totalno su pali po meni i preskupi su s obzirom na nedostatke koje nose u sebi. iskreno sam razočaran s appleom. Moram se negdje ispuhati
  • cortex: Reklama za iphone 6. Prije godinu i 10 mj. kupio u njemačkoj otključani i radio do prošlog tjedna... zapravo radi i sad, ali nakon što ga restartam touch ekran prihvaća dodir kad imam sreće oko 2 min savršeno, a nakon toga blokira kao moj stari laptop iz 2006 s 1 gigom rama.. dok ga ponovno ne restartam eto.
  • big_mac: Onda super ako je tako mogli bi i meni zamijenit pod garancijom je ajfon.Daj mi samo reci kolko je to sve trajalo i da li ti daju zamjenski uredaj za to vrijeme?
  • JOHN: i samo da ti ukažem na još jednu stvar. Nakon što odrade dijagnostiku i utvrde da je baterija ošla ća, budi spreman na još tjedan do deset dana da iz pitaj Boga kuda stigne nova baterija. Vjerojatno iz pm. Nepojmljivo da servis nema baterije na lageru.
  • JOHN: Nisam niti ja sa svojim 6s 64gb pod tom zamjenom. Meni se znao gasit na 15-30%, ali ne svaki put. Kad ga uštekam također nastavi punit od postotka kad se ugasio. Odnio ga u u petak na servis i dijagnostikom utvrdili problem koji sam sam registrirao. Zamjenit će mi bateriju gratis jer je pod jamstvom. Mislio sam da se dobiva novi uređaj,no, ipak se vadi baterija i stavlja nova.
  • big_mac: Ali nisam po serijskom broju kvalificiran za free battery replacement
  • big_mac: Those units experiencing the problem will shut down suddenly as battery life drops from 30% to 0% in the blink of an eye. Plugging the phone into an outlet to charge it will bring the battery life right back to 30% Tocno to se meni ponekad desava pa cu ga odnjet na servis da vidimo sta ce reci.
  • big_mac: [link]
  • Riba: Mene bi razveselio novi Mini u obliku plosnatog Proa.
  • rusty: refresh samo što nije
  • rusty: mmmm nice... [link]
  • Ljut k0 Ri5: nisam vidio thx
  • smayoo: Samo je ostala otvorena zagrada viška na kraju linka. Obriši je ručno i radit će
  • Ljut k0 Ri5: link ne radi
  • rusty: Netflix za Mac aplikacije... SETAPP ([link] vidjet ćemo kako će to izgledat u konačnici i koliko će koštati
  • gladhr2: danas sam gledao u istyle novi macbook pro s onim touch barom i cini mi se bas zanimljivo
  • gladhr2: mene pita za sifru ako ne kupujem nista odnosno skidam dugo i onda upisem i iducih xy apliakcija samo touch id trazi
  • Catzzye: Aha, da. I bolje vjerovatno. Bog zna na sta bi to licilo XD
  • big_mac: Jedno pitanje vezano za touch id.Zasto me stalno pita da unesem sifru od accounta prilikom kupnje aplikacije a ne otisak prsta iako imam ukljucen touch id?
  • iAnte: Catzzye Hrvatski Customer Support ti je broj telefona koji te spaja negdje u neku od zemalja EU koje imaju Apple Store.
  • smayoo: [link]
  • Flyboy: Šta podrazumjevaš pod nešto.. Treba mi netko tko se dobro snalazi.. Imam dosta otvorenih projekata i ne stignem sve sam..
  • smayoo: Ja nešto
  • Flyboy: Jel se može naći netko ovdje tko radi u Filemakeru?
  • Catzzye: Kakav je Hrvatski Customer Support od Applea?
  • JOHN: A ništa onda. Sretnu potragu Vam želim.
  • saint: @john ne bih :) treba mi za cerku koja je 1 razred osnovne skole
  • ivan.hirsi: ima neko macbook pro 2015 neraspakirani da bi prodavao
  • JOHN: Želiš li se usrećit sa ipad mini retina 4G, 32Gb
  • saint: prodaje li neko iPad 1 ili 2 ???

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Anketa

Koja Apple novost vas najviše veseli?

Registriraj se za sudjelovanje.
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO