prebacivanje imenika u iPhone
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

prebacivanje imenika u iPhone

30.11.2011.   |   15:48
Društvo sorry ako je ovaj post bio.
Žena želi kupiti sad iPhone4s i pošto on a ima Nokiu 6300, muči me da li je moguće prebaciti i na koji način cjeli njen adresar u iPhone.
fala vam na odgovoru
30.11.2011.   |   16:27
Nisi da dovoljno podataka. Imas MAC i PC ili samo jedno od ta dva?
30.11.2011.   |   16:30
Imam iMac.
Win sam davno izbacija iz upotrebe.
30.11.2011.   |   16:48
Problem.
Nokia PC Suite je za WIN. S njim bi trebao iščupati kontakte s mobitela. Ja sam koristio Thunderbird export na PC-u i isti za import na MAC-u, pa export na MAC-u i import u AddressBook na MAC-u. Ja sam svojevremeno tako s par telefona prebacio kontakte, s time kako je s Nokia-e to išlo nešto teže nego s SonyEricsson-a.
Nema smisla dizati zbog toga virtualni stroj i WIN ili Boot Camp i WIN. Kod nekoga tko ima PC probaj iščupati kontakte. iSync ne podržava taj model koliko vidim.
Slati kontakte kao vCard mislim kako nema smisla zbog količine kontakata, a i upitan je ishod.
30.11.2011.   |   17:05
vlastelica kaže:
Društvo sorry ako je ovaj post bio.
Žena želi kupiti sad iPhone4s i pošto on a ima Nokiu 6300, muči me da li je moguće prebaciti i na koji način cjeli njen adresar u iPhone.
fala vam na odgovoru

Mislim da ti je najbolje prvo na Nokiji iskopirati kontakte na sim karticu pa kada prebacis sim u iphone samo uraditi import from sim.Onda uraditi sync ako si na winu sa outlook-om a ako na Mac sa adress i to je to
  • Sank
  • Moderator
  • 208
30.11.2011.   |   17:07
Mora postojati i jednostavniji način bez potrebe za windowsima. Ako još uvijek na iMacu imaš Snow Leopard onda se može preko iSynca uz pomoć PlugIn-a koji se može skinuti s ove stranice:

http://nokia6300.net/8/new-version-of-th...ia-6300-isync-plugin

Ako imaš Liona onda treba sa nekog Snow Leoparda samo iskopirati zadnju verziju iSynca u Applications mapu na Lionu i nastaviti ga koristiti kao i prije. Evo što o tome kažu na Apple supportu:

https://discussions.apple.com/message/15674747#15674747
30.11.2011.   |   17:16
iSync je rješenje, ali nisam našao na Nokia stranici podršku za 6300. Probaj tako, to je najelegantnije.
europe.nokia.com/support/product-support...ibility-and-download
Ovdje nema 6300 modela.
30.11.2011.   |   17:28
Meni se dopada Saintov prijedlog. Prebaci na Sim karticu a kad dođe iPhone Sim izreže u mikro ili mu u Vipu ili T comu prebace na mikro Sim. Dalje je lako.
  • Sank
  • Moderator
  • 208
30.11.2011.   |   17:44
@zabac

zar nisi vidio da sam dao link gdje se može skinuti plugin za Nokiu 6300? Nije sa službenih stranica Nokie, ali čini se da radi, naravno nisam probao jer nemam tu Nokiu.

@jzelko

prebacivanje kontakata preko SIM kartice je zadnje nužno zlo koje ako je ikako moguće treba izbjegavati jer ni najnovije SIM kartice još uvijek nemaju sve opcije koje imaju adresari u modernim mobitelima, pa se nakon takvog prebacivanja svejedno treba pozabaviti uređivanjem kontakata i dodavanjem izgibljenih podataka, osim naravno ako je korisnik skroman pa osim imena i jednog broja telefona ne upisuje druge podatke, kao npr. e-mail adresu, kućnu adresu, bar brojeva telefona itd.
30.11.2011.   |   17:46
SIM prima samo jedan broj pod jednim imenom koje je do 16 znamenaka s razmacima. Mislim kako prima do 200 takvih brojeva, a ostali podatci se gube, kao e-mail, adresa, slika i ostalo. Uvjek je problem s ostatkom brojeva (onih preko dvjesto) jer treba obrisati višak. Nokia 6300 i nije neki močan telefon i to ide dosta traljavo. Ne kaže kako se ne da i na taj način riješiti problem, ali je "na žgance". Naknadno treba urediti većinu kontakata na kompu. SE je po tom pitanju nešto elegantniji.
Ima još jedna mogučnost, prebaciti kontakte na drugu Nokia-u koja radi (ukoliko iSync zakaže) s MAC-om i onda spasiti stvar, mada je to ipak komplicirano.
Nadam se kako ćeš uspjeti ipak automatski riješiti prebacivanje.

@Sank
Vidio link i ljudi su potvrdili kako radi. Neka proba.
30.11.2011.   |   17:53
A to neide s BTom?
  • Sank
  • Moderator
  • 208
30.11.2011.   |   18:00
jzelko kaže:
A to neide s BTom?

iSync radi i s BTom kad su u pitanju mobiteli drugih proizvođača, samo nije htjelo radit sa iPhoneom, ali sad to više i nije toliko bitno kad ima sinkronizaciju preko WiFi i iClouda.

Ako si pak mislio na BT između mobitela, onda znam da iPhone sigurno ne, a za ostale ne znam.
30.11.2011.   |   18:30
Imam app na iP4 za BT pa sam išao provjeriti. Samo između iOS uređaja. Mislio sam da je za sve mobe.
30.11.2011.   |   23:25
Fala vam puno na savjetima i pomoči.
Nadam se da će sve proć u redu i da me neće žena "udavit" što se tiče cjelog imenika d nisam sve prebacio
Moderatori: jupi, smayoo, Sank, saint
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 31 minuta
  • dprgom: došao mi je solace case od element case-a za iphone 5s, oduševljen sam, ovo je stvarno najbolji i najljepši case za iphone ikada napravljen
  • moris: okej, hvala
  • smayoo: Moris, piši u forum...
  • moris: ljudi treba mi savjet u vezi iMac-a
  • Zdravac: btw. dobro jutro!
  • Zdravac: ;-)
  • Zdravac: uostalom, ne postoji kod nas novi mobitel, da ga možeš kupiti za jednu kunu
  • Zdravac: Dečki, pretjerujete
  • Mobius1: kad vidim djecu sa mobovim od 4-5k kuna samo da bi apdejtali facebook status sere mi se odmah
  • Mobius1: :) :P
  • smayoo: :)
  • smayoo: Mobius1, kakav si ti to roditelj? :silly:
  • Mobius1: djeca zaslužuju baš govanca od 1kn a ne neki iphone
  • jmirakul: @Sar@ Znate li AppleID i pripadajuci password i/ili mail account vezan uz ID?? Ukoliko nista od toga neznate bojim se da bi se iPhone mogao pretvoriti u staklenu daskicu za rezanje špeka
  • stefanjos: >>link<<
  • smayoo: ne ostavljaj im mobitel, nego inzistiraj da ti to naprave odmah, dok čekaš
  • smayoo: Osobno smatram da je 14 godina itekako dob u kojoj dijete treba preuzimati neku odgovornost. Inače će s 20-25 biti nesposobno da se izbori za svoje mjesto igdje na tržištu rada. Što je možda OK, ako se rodilo sa srebrnom žlicom u ustima. Ali ovo nije forum o roditeljstvu. Ako ti donji link ne pomaže, nosi mobitel u servis. Bilo koji kojeg nasurfaš u svom susjedstvu će ti biti ok, ali ne
  • smayoo: Sar@: >>link<<
  • florijan: etSar@, a ništa. klasičan odgoj. prijatelji, druženje. možda neki sport
  • smayoo: Ha, čuj, nisam ni ja takav tip pomagača... :)
  • Sar@: Hm spajanje na itunes neuspjesno,s obzirom da su na kompu windowsi mjenjanji... Sto sada?!? i Smayoo nismo takav tip roditelja,objasnili smogdje je pogrijesila,no nikakva oduzimanja moba,i davanja govanceta od 1kn... :)
  • smayoo: Sar@, da je moj sin od 13 godina us*ao svoj smartphone čačkanjem, ja bi mu na mail poslao linkove s manualima, neka instalira softver koji treba i popravi svoje s*anje sam. Ako ne uspije, dobije govance od 1kn nadalje, da ga možemo nazvati kad nije doma, i to je to. Mučio bi se par dana i riješio bi to. I usput bi dosta i naučio.
  • Borostef: Ako netko želi čitati i ima UK iTunes račun Apple daje besplatno pet Newsstand časopisa dnevno do 22.8. >>link<<
  • Gotan: ako dodjes sa papirima i spremna izgubiti sve podatke onda mozda :/
  • Sar@: Sta mislis ako odem u neki centar tipa vip,tele2,oce mi oni to htjet napravit? Posto ni ja ni suprug nebaratamo itunesom,icloudom i tim stvarima
  • Sar@: Hm,smayoo,slazem se s tobom,da to nije igracka.. Ima 14 godina,i mogu ti rec da zivi za taj iphone,a to mi nije drago..
  • smayoo: Mislim da moraš napraviti neki hard reset i restorati ga kabelom preko iTunesa
  • smayoo: Ja ti mogu za početak savjetovati da ne daješ djetetu igračke kojima nije doraslo. BIt će vremena za iPhone kasnije. ;) Predlažem ti da napišeš pitanje u forum, ovdje će brzo iscuriti
  • Sar@: Dali se to moze rijesiti "kod kuce" ili bas moram u neke centre?
  • Sar@: kcer mi bila na igralistu,mjenjala sifru na mobitelu,i naravno zaboravi ju.. nakon kolko pokusaja mob se zbloko.... Nemoze se sjetit,sta da radim??ž
  • Sar@: Moze jedan brz odgovor od nekog ko se kuzi u iphone 5
  • Wiseguy: sorry - greška :)
  • Wiseguy: bto
  • smayoo: Onda je greška kod njih, netko ti ga je poslao, a nije smio. Ja bi im na tvom mjestu svejedno dostavio sve što traže i u dopisu napisao da si već primio i paket pa da moliš objašnjenje. Da ti ne nalijepe još kaznu za pokušaj izbjegavanja plaćanja poreza.
  • dprgom: @smayoo da, radi se o istom paketu, isti tracking broj isti pošiljatelj
  • smayoo: A siguran si da se radi o istom paketu? Piše ti na papiru od carine tracking reference (US pa neka hrpa brojeva) - je li to isti referentni broj kao od paketa kojeg si već dobio?
  • mario.zg: Ako ne želiš paket, ignoriraj.
  • dprgom: prije par dana došao mi je paket iz US, par dana poslje toga pismo od carine da im pošaljem račun od tog paketa u roku od 8 dana ili će ga vratiti pošiljatelju, da ja to ignoriram?
  • stefanjos: :/ nemam vise komentara... :(
  • smayoo: To je zato što si još mlad i vjeruješ u dobrotu i poštenje. I dobro je da je tako. Kad bi 20-godišnjaci imali iskustvo nas od 40-50, cijelo bi ljudsko društvo odavno propalo. Ovako ipak imamo neke šanse. Jer svaka iduća generacija mladih natjera starije da nešto malo promijene. I tako... To se zove društvena evolucija... :)
  • stefanjos: pa nisam mislio da su ljudi tako niskog morala...
  • drlovric: Ne znam zasto si iznenadjen, pa placa se radno mjesto, krevet u bolnici, upis na fakultet, placaju se ispiti itd...
  • smayoo: Da. Nemam ti što za reći na to, osim da je to stvarno posve beznačajan vid korupcije u odnosu na mnoge druge... :(
  • stefanjos: Evo malo sam se smirio ali i dalje jako razocaran. Pretuzno mi je sve ovo. Inace nije za mene nego za curu. I jednostavno kad mi je rekla sve to sam 'dumbfound'
  • smayoo: Dobro jutro i dobro došao u stvarni svijet... :/
  • stefanjos: zar svaki aspekt u ovoj prokletoj drzavi mora biti korumpiran, pa di ima prodavanje/kupovina smjestaja u domu!!!???!!!!!
  • metalni: @smayoo - proradilo šeranje, izgleda da je bilo nešto do FB.
  • Zdravac: Sorry, ipak nije isti - plosnati je
  • Zdravac: na apple.ch se nudi ponjač kao normalni EU, dakle, da se zaključiti da bi trebao biti i s njime normalni...
  • Finn: Da, čini se da nije baš jednaka. Uguglaj swiss (ili european) socket outlet pa ćeš vidjet.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Novosti

MacUpdate

Anketa

Jabučnjak 3.0

Registriraj se za sudjelovanje.
Page Speed 1.81 Seconds

Provided by iJoomla SEO