prebacivanje imenika u iPhone
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

prebacivanje imenika u iPhone

30.11.2011.   |   14:48
Društvo sorry ako je ovaj post bio.
Žena želi kupiti sad iPhone4s i pošto on a ima Nokiu 6300, muči me da li je moguće prebaciti i na koji način cjeli njen adresar u iPhone.
fala vam na odgovoru
30.11.2011.   |   15:27
Nisi da dovoljno podataka. Imas MAC i PC ili samo jedno od ta dva?
30.11.2011.   |   15:30
Imam iMac.
Win sam davno izbacija iz upotrebe.
30.11.2011.   |   15:48
Problem.
Nokia PC Suite je za WIN. S njim bi trebao iščupati kontakte s mobitela. Ja sam koristio Thunderbird export na PC-u i isti za import na MAC-u, pa export na MAC-u i import u AddressBook na MAC-u. Ja sam svojevremeno tako s par telefona prebacio kontakte, s time kako je s Nokia-e to išlo nešto teže nego s SonyEricsson-a.
Nema smisla dizati zbog toga virtualni stroj i WIN ili Boot Camp i WIN. Kod nekoga tko ima PC probaj iščupati kontakte. iSync ne podržava taj model koliko vidim.
Slati kontakte kao vCard mislim kako nema smisla zbog količine kontakata, a i upitan je ishod.
30.11.2011.   |   16:05
vlastelica kaže:
Društvo sorry ako je ovaj post bio.
Žena želi kupiti sad iPhone4s i pošto on a ima Nokiu 6300, muči me da li je moguće prebaciti i na koji način cjeli njen adresar u iPhone.
fala vam na odgovoru

Mislim da ti je najbolje prvo na Nokiji iskopirati kontakte na sim karticu pa kada prebacis sim u iphone samo uraditi import from sim.Onda uraditi sync ako si na winu sa outlook-om a ako na Mac sa adress i to je to
  • Sank
  • Moderator
  • 215
30.11.2011.   |   16:07
Mora postojati i jednostavniji način bez potrebe za windowsima. Ako još uvijek na iMacu imaš Snow Leopard onda se može preko iSynca uz pomoć PlugIn-a koji se može skinuti s ove stranice:

http://nokia6300.net/8/new-version-of-th...ia-6300-isync-plugin

Ako imaš Liona onda treba sa nekog Snow Leoparda samo iskopirati zadnju verziju iSynca u Applications mapu na Lionu i nastaviti ga koristiti kao i prije. Evo što o tome kažu na Apple supportu:

https://discussions.apple.com/message/15674747#15674747
30.11.2011.   |   16:16
iSync je rješenje, ali nisam našao na Nokia stranici podršku za 6300. Probaj tako, to je najelegantnije.
europe.nokia.com/support/product-support...ibility-and-download
Ovdje nema 6300 modela.
30.11.2011.   |   16:28
Meni se dopada Saintov prijedlog. Prebaci na Sim karticu a kad dođe iPhone Sim izreže u mikro ili mu u Vipu ili T comu prebace na mikro Sim. Dalje je lako.
  • Sank
  • Moderator
  • 215
30.11.2011.   |   16:44
@zabac

zar nisi vidio da sam dao link gdje se može skinuti plugin za Nokiu 6300? Nije sa službenih stranica Nokie, ali čini se da radi, naravno nisam probao jer nemam tu Nokiu.

@jzelko

prebacivanje kontakata preko SIM kartice je zadnje nužno zlo koje ako je ikako moguće treba izbjegavati jer ni najnovije SIM kartice još uvijek nemaju sve opcije koje imaju adresari u modernim mobitelima, pa se nakon takvog prebacivanja svejedno treba pozabaviti uređivanjem kontakata i dodavanjem izgibljenih podataka, osim naravno ako je korisnik skroman pa osim imena i jednog broja telefona ne upisuje druge podatke, kao npr. e-mail adresu, kućnu adresu, bar brojeva telefona itd.
30.11.2011.   |   16:46
SIM prima samo jedan broj pod jednim imenom koje je do 16 znamenaka s razmacima. Mislim kako prima do 200 takvih brojeva, a ostali podatci se gube, kao e-mail, adresa, slika i ostalo. Uvjek je problem s ostatkom brojeva (onih preko dvjesto) jer treba obrisati višak. Nokia 6300 i nije neki močan telefon i to ide dosta traljavo. Ne kaže kako se ne da i na taj način riješiti problem, ali je "na žgance". Naknadno treba urediti većinu kontakata na kompu. SE je po tom pitanju nešto elegantniji.
Ima još jedna mogučnost, prebaciti kontakte na drugu Nokia-u koja radi (ukoliko iSync zakaže) s MAC-om i onda spasiti stvar, mada je to ipak komplicirano.
Nadam se kako ćeš uspjeti ipak automatski riješiti prebacivanje.

@Sank
Vidio link i ljudi su potvrdili kako radi. Neka proba.
30.11.2011.   |   16:53
A to neide s BTom?
  • Sank
  • Moderator
  • 215
30.11.2011.   |   17:00
jzelko kaže:
A to neide s BTom?

iSync radi i s BTom kad su u pitanju mobiteli drugih proizvođača, samo nije htjelo radit sa iPhoneom, ali sad to više i nije toliko bitno kad ima sinkronizaciju preko WiFi i iClouda.

Ako si pak mislio na BT između mobitela, onda znam da iPhone sigurno ne, a za ostale ne znam.
30.11.2011.   |   17:30
Imam app na iP4 za BT pa sam išao provjeriti. Samo između iOS uređaja. Mislio sam da je za sve mobe.
30.11.2011.   |   22:25
Fala vam puno na savjetima i pomoči.
Nadam se da će sve proć u redu i da me neće žena "udavit" što se tiče cjelog imenika d nisam sve prebacio
Moderatori: jupi
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 11 minuta
  • Boškardin: 10.10.4 na Pro (15-inch Early 2008) radi ok.
  • Dijete: *kome je to interesantna tema..
  • Dijete: Napisi u forum i sigurno ce se naci netko ko
  • ismar008: a ok ,meni je pomoglo... znam koliko znam...
  • cariblanco: mislim u temi, ne ovdje
  • cariblanco: ali svejedno podjeli to iskustvo s nama, pa da vidimo
  • cariblanco: najbolje ga je očistiti s vlažnim maramicama i ko nov je
  • cariblanco: hehe @ismar008, oprosti ali nemaš pojma o os_x ;)
  • ismar008: ako želite mogu Vam tu dati link ili negdje to napisati mislim da je jako koristan alat
  • ismar008: ja sam pronašao jedan softeware koji mi je konačno počistio moj mini mac nakon 4 godine... iako sam se bojao da će mi cijeli mac počistiti , sada sam super happy sa time...
  • vpasic: njuskalo.
  • big_mac: pozdrav gdje se najjeftinije moze kupiti iphone 6 128gb? Jel na njuškalu ili negdje u inozemstvu ima jeftiniji?
  • smayoo: John, to su ti podešenja od mreže. Možda je za tvoj broj zabranjen prijem MMS poruka (jer imaš neki data promet koji se naplaćuje). Pitaj službu za korisnike.
  • JOHN: A šta da ti kažem, ljudi šalju slike preko MMS pa se čude ko pura dreku zakaj niš ne dobivam. :-)
  • florijan: smayoo, rakija naronca i plovac magić. ziher nisi probao. ja sam sretan čovjek
  • mario.zg: Čak sam čuo da još postoji i SMS i fiksni telefon
  • Moonlike: Pa kaj MMS još uvijek postoji???? Nevjerojatno... ljudi to još plačaju???? Strašno :-)
  • JOHN: Hm....malo istražujem.....data je za pretplatnike a gprs0 za bonaše. MMS mi još uvijek ne radi
  • Borostef: Kod mene sve funkcionira sa data.vip.hr...
  • JOHN: gprs0.vipnet.hr a ne data.vip.hr kako su dali
  • JOHN: ono što su tikvani dali na webu ne funkcionira. Ni za data promet niti za MMS. Za data je
  • JOHN: ono što su tikvani dali na webu. Riječ je o VIP mreži
  • JOHN: Dali netko zna koje su postavke za MMS, uređaj iphone 6
  • iStrucnjak: Zagrijavanje za LP uz domace "tortilje" :) [link]
  • smayoo: Netko mi je nedavno pokudio Pošip od Stine, 2012. Zato sam pitao...
  • smayoo: :D
  • florijan: a, jebi ga smayoo ;). zadovoljan. plavac mali. berba je bila u ovom stoljeću
  • smayoo: Stina? Zadovoljan? Koja sorta, berba?
  • florijan: au, koje vino. STINA! vičem
  • drlovric: Ja isto se ne zamaram tim parametrima. pa to je samo telefon :) Vecina ljudi to glanca, pazi, mazi, da kasnije skuplje proda, ali previse mi je to tlake za malu razliku u cijeni :/ Jos ako imas kutiju i "opremu" (ma sto god to bilo) buducem vlasniku iPhone smijesak ne silazi sa lica :)
  • smayoo: Za to ti ja nisam dobar. :) Moj iP5 je istučen na sva 4 ćoška, a ja to ništa ne vidim (samo mi se uvijek svi čude što sam radio s telefonom), meni on izgleda ok. :)
  • VanjusOS: Sve jasno, nema odgovornosti tolike - samo pregledati papire, stanje, i slično..
  • smayoo: Ja sam u Rijeci, ali nije šala to što tražiš. Taj koji za tebe kupi 5S zapravo preuzima odgovornost za to da ćeš ti biti zadovoljan kupljenim. Da ne kažemo koji problem nastane ako on preuzme telefon koji je naizgled ispravan pa ga pošalje tebi, a ti ustanoviš da nešto nije ispravno. I eto problema... :/
  • VanjusOS: može li netko za mene kupiti iphone 5s u Rijeci, čovjek ne želi slati nigdje, samo primopredaja u RIjeci
  • VanjusOS: pozdrav ljudi
  • drlovric: Apple nema nikakvu bazu ukradenih uredjaja niti se zezaju sa takvim stvarima. Ali zato policija hoce! Pogotovo sto vrijednost racunala debelo prelazi zakonsku obvezu. E sad, Mac nije (kao iPhone po IMEI) lako locirati i naci, pa se radi toga i pronadje jako malo ukradenih racunala. Ako je cijena "previse dobra" ja bi to hladno preskocio. Nije vrijedno potencijalnih problema...
  • Josip R.: Ako se radi o novom Macu malo je sumljivo da nema račun? Inače Apple šalje na mail kopiju računa na zahtjev. A S/N se veže na Apple ID kod prvog paljenja.
  • Josip R.: ime*
  • Josip R.: Bojim se da Appel nema bazu ukradenih uređaja? Provjeri s lokalnim distributerima po serijskom da li je kupljen u HR i na čije ima...
  • iLeo: Da ali piše tu samo piše dali ima i do kad važi garancija. Ne piše dali ima iCloud i dali je ukraden
  • smayoo: [link]
  • iLeo: Račun nema. A sta sa serijskim da radim da provjerim
  • Josip R.: Po serijskom ili ako ima račun?
  • iLeo: Dobio sam dobru ponudu za jedan Mac sad me zanima kako da budem siguran da nije bio ukraden (jer osobu nepoznam) i dali je zaštićen icloudom
  • Gotan: ispravljeno, oglas u oglasniku :)
  • Gotan: pardonček, htio sam ovako na brzinu bacit bubu a kasnije cu složiti oglas
  • smayoo: gotane, za takve poruke imaš oglasnik
  • Gotan: Dragi moji crvići ako je netko zainteresiran za iPhone 5s 16gb unlockan sa garancijom javite se na pm
  • Riba: Sporo je, pogledat ću što ga muči.
  • stefanjos: ako kome treba otkljucat pioneer bluray player, nek mi se javi, samo dvd region :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Novosti

MacUpdate

Anketa

Želite li Apple Watch?

Registriraj se za sudjelovanje.
Page Speed 2.26 Seconds