prebacivanje imenika u iPhone
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

prebacivanje imenika u iPhone

30.11.2011.   |   15:48
Društvo sorry ako je ovaj post bio.
Žena želi kupiti sad iPhone4s i pošto on a ima Nokiu 6300, muči me da li je moguće prebaciti i na koji način cjeli njen adresar u iPhone.
fala vam na odgovoru
30.11.2011.   |   16:27
Nisi da dovoljno podataka. Imas MAC i PC ili samo jedno od ta dva?
30.11.2011.   |   16:30
Imam iMac.
Win sam davno izbacija iz upotrebe.
30.11.2011.   |   16:48
Problem.
Nokia PC Suite je za WIN. S njim bi trebao iščupati kontakte s mobitela. Ja sam koristio Thunderbird export na PC-u i isti za import na MAC-u, pa export na MAC-u i import u AddressBook na MAC-u. Ja sam svojevremeno tako s par telefona prebacio kontakte, s time kako je s Nokia-e to išlo nešto teže nego s SonyEricsson-a.
Nema smisla dizati zbog toga virtualni stroj i WIN ili Boot Camp i WIN. Kod nekoga tko ima PC probaj iščupati kontakte. iSync ne podržava taj model koliko vidim.
Slati kontakte kao vCard mislim kako nema smisla zbog količine kontakata, a i upitan je ishod.
30.11.2011.   |   17:05
vlastelica kaže:
Društvo sorry ako je ovaj post bio.
Žena želi kupiti sad iPhone4s i pošto on a ima Nokiu 6300, muči me da li je moguće prebaciti i na koji način cjeli njen adresar u iPhone.
fala vam na odgovoru

Mislim da ti je najbolje prvo na Nokiji iskopirati kontakte na sim karticu pa kada prebacis sim u iphone samo uraditi import from sim.Onda uraditi sync ako si na winu sa outlook-om a ako na Mac sa adress i to je to
  • Sank
  • Moderator
  • 208
30.11.2011.   |   17:07
Mora postojati i jednostavniji način bez potrebe za windowsima. Ako još uvijek na iMacu imaš Snow Leopard onda se može preko iSynca uz pomoć PlugIn-a koji se može skinuti s ove stranice:

http://nokia6300.net/8/new-version-of-th...ia-6300-isync-plugin

Ako imaš Liona onda treba sa nekog Snow Leoparda samo iskopirati zadnju verziju iSynca u Applications mapu na Lionu i nastaviti ga koristiti kao i prije. Evo što o tome kažu na Apple supportu:

https://discussions.apple.com/message/15674747#15674747
30.11.2011.   |   17:16
iSync je rješenje, ali nisam našao na Nokia stranici podršku za 6300. Probaj tako, to je najelegantnije.
europe.nokia.com/support/product-support...ibility-and-download
Ovdje nema 6300 modela.
30.11.2011.   |   17:28
Meni se dopada Saintov prijedlog. Prebaci na Sim karticu a kad dođe iPhone Sim izreže u mikro ili mu u Vipu ili T comu prebace na mikro Sim. Dalje je lako.
  • Sank
  • Moderator
  • 208
30.11.2011.   |   17:44
@zabac

zar nisi vidio da sam dao link gdje se može skinuti plugin za Nokiu 6300? Nije sa službenih stranica Nokie, ali čini se da radi, naravno nisam probao jer nemam tu Nokiu.

@jzelko

prebacivanje kontakata preko SIM kartice je zadnje nužno zlo koje ako je ikako moguće treba izbjegavati jer ni najnovije SIM kartice još uvijek nemaju sve opcije koje imaju adresari u modernim mobitelima, pa se nakon takvog prebacivanja svejedno treba pozabaviti uređivanjem kontakata i dodavanjem izgibljenih podataka, osim naravno ako je korisnik skroman pa osim imena i jednog broja telefona ne upisuje druge podatke, kao npr. e-mail adresu, kućnu adresu, bar brojeva telefona itd.
30.11.2011.   |   17:46
SIM prima samo jedan broj pod jednim imenom koje je do 16 znamenaka s razmacima. Mislim kako prima do 200 takvih brojeva, a ostali podatci se gube, kao e-mail, adresa, slika i ostalo. Uvjek je problem s ostatkom brojeva (onih preko dvjesto) jer treba obrisati višak. Nokia 6300 i nije neki močan telefon i to ide dosta traljavo. Ne kaže kako se ne da i na taj način riješiti problem, ali je "na žgance". Naknadno treba urediti većinu kontakata na kompu. SE je po tom pitanju nešto elegantniji.
Ima još jedna mogučnost, prebaciti kontakte na drugu Nokia-u koja radi (ukoliko iSync zakaže) s MAC-om i onda spasiti stvar, mada je to ipak komplicirano.
Nadam se kako ćeš uspjeti ipak automatski riješiti prebacivanje.

@Sank
Vidio link i ljudi su potvrdili kako radi. Neka proba.
30.11.2011.   |   17:53
A to neide s BTom?
  • Sank
  • Moderator
  • 208
30.11.2011.   |   18:00
jzelko kaže:
A to neide s BTom?

iSync radi i s BTom kad su u pitanju mobiteli drugih proizvođača, samo nije htjelo radit sa iPhoneom, ali sad to više i nije toliko bitno kad ima sinkronizaciju preko WiFi i iClouda.

Ako si pak mislio na BT između mobitela, onda znam da iPhone sigurno ne, a za ostale ne znam.
30.11.2011.   |   18:30
Imam app na iP4 za BT pa sam išao provjeriti. Samo između iOS uređaja. Mislio sam da je za sve mobe.
30.11.2011.   |   23:25
Fala vam puno na savjetima i pomoči.
Nadam se da će sve proć u redu i da me neće žena "udavit" što se tiče cjelog imenika d nisam sve prebacio
Moderatori: jupi, smayoo, Sank, saint
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 15 minuta
  • DrAle: Zaboravih na znak plus! Dakle, platit ćeš troškove carinskog postupka i još 25% PDV
  • DrAle: Troškovi carinskog postupka 25% PDV (tražit će da im pošalješ račun)
  • dprgom: dali se plaća carina/PDV na paket iz US-a vrijednosti oko 380kn?
  • MacSlavko: John: imam ja Word 2011, ali ne znam to umetnuti. Pošalji mi stranicu iz Pages pa ću kopirati u Word i vidjeti što se događa...
  • john_st: nisam se igrao s Wordom ali Pages i MathType to solidno odrađuju. samo što ja imam "posebne" prohtjeve :D
  • smayoo: Ja sam pokušao nekoliko puta, ali baratanje složenijim matematičkim izrazima u Wordu je... uf... radije bi hvatao mrave jednog po jednog, otkidao im glave, vadio mozak i trpao ga u vagone... :)
  • john_st: @smayoo - latex je za materijale namijenjene profi matematičarima, meni treba za srednjoškolce, dakle puno boja i slika i svega pa se zato igram s Pagesom/Wordom
  • Gotan: ja trebam takvog jednog pa da mjenjamo :)
  • vpasic: Umjesto da je podigao win u paralelsima i radio bi mu bolje nego win na pc-ju.
  • smayoo: Ja sam upoznao jednog koji je kupio Mac pa ga prodao i vratio se na Windowse. Nije mu se dopalo što nema cut komande u Finderu i to mu je bio deal breaker. :D
  • Gotan: QQ
  • abajo: sumnjam ;-)
  • Gotan: Postoje li uopće ljudi koji mjenjaju Mac za PC jednom kad se prebace? :P
  • smayoo: A LaTeX? Ti si prvi matematičar za kojeg čujem da koristi Word. :)
  • john_st: Ima li itko zadnji MS Word pa da mi testira umetanje MathType jednadžbe u textbox? U Pages.app radi normalno kad je tekst izvan textboxa al unutar - ne.
  • kinsif: JM elektronika. imao sam dobra iskustva
  • miomika: Dali netko zna dobar servis za iPhone u Rijeci, ali neki koji lemi i chipove i reball-a? I da nije skup.
  • smayoo: Može biti. A da li ti se klima hladnjak na procesoru? Da li su ostale temperature niske, a samo ta je visoka?
  • CooL: ali čitam da se kod njih hoče stvrdnuti pasta pa izgubiti dobar grip sa hladnjakom i da ljuti puše na tome po 10c
  • CooL: smayoo to mi je bilo prvo i nije nešto bilo prljavo odnosno nije se nalupila prašina pošto čistim elektroniku dosta često
  • smayoo: Cool, probaj najprije očistiti od prašine
  • robee: @iMarko: CallLogPro ako imas JB (instaliras ga, podesis kako ti odgovara i on ti mjeri sve, a kata ti treba nesto od podataka, sve pogledas u njemu, ne jede bateriju). Ako zelis snimati pozive, imas Audio recorder (potreban isto JB)
  • CooL: sad sam usage virtual box i temp je 81 ali ventilator i dale na max
  • CooL: ventilatori na 6200
  • smayoo: a da li se ventilatori pri tom zavrte na max?
  • CooL: u zadnje vrijeme mi počela temperatura skakati do 95 stupnjeva
  • CooL: jel netko mjenjao termalnu pastu na mbp 2011
  • VanjusOS: mogu samo reći - RETINA JE ZAKON
  • Renzo: Ili da prije pitam, da li netko polaže autorska prava na dizajn karte?
  • Renzo: Ima li netko u vektorskom obliku karte za bruškulu (trieštine)?
  • stefanjos: a phone app? ili ti to zelis eksportat?
  • Renzo: Jbt, lako pamtljiv naziv :)
  • GANDALf: Našao: LG GH24NSB0, dobavljiv kod nas. OWC ga prodaje kao kompatibilnog.
  • iMarko: Probao sam ih najmanje 15, svi se moraju iz programa zvati da bi mjerio
  • iMarko: Cista statistika, koliko poziva i koliko minuta
  • GANDALf: Nece se sa svake bootati i sl.
  • smayoo: nisam baš 100% siguran... :/
  • stefanjos: pa svaka
  • GANDALf: (ne slot loading)
  • stefanjos: mjeri?
  • iMarko: Jel postoji neki program za Iphone koji mjeri pozive?
  • GANDALf: Interna SATA pržilica kompatibilna sa macom (mavericks)?
  • Kapetanica: Will do. tnx
  • smayoo: Ako je toliko loš, onda je neispravan. Ili je kanal zagađen pa neće valjati ni s drugim wifi modulom. Napiši u forum. Bilo je ljudi koji su si kupili USB wifi modul koji radi na Macu pa će te znati savjetovati.
  • Kapetanica: *napraviti = nabaviti
  • Kapetanica: ekipa, jel vi znate di u Zagrebu napaviti Wifi booster za Mac mini (late 2009)? Ovaj modul u njemu je toliko loš da se neće spojiti na ruter ako odeš 2 m dalje od rutera.
  • smayoo: Kako god želiš, ali suzdrži se takvog eksplicitnog oglašavanja ovdje. Kako svi, tako i ti.
  • drlovric: Ja stvarno ne razumijem u cemu je problem :) Glup sam...
  • Defou: jebote...
  • smayoo: Pa niti na Jabučnjaku općenito. Davor je Apple reseller i izvršni urednik Jabučnjaka. Kad si igdje na Jabučnjaku pročitao da on reklamira sebe kao izvor dobave za Apple proizvode?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Novosti

MacUpdate

Anketa

Jabučnjak 3.0

Registriraj se za sudjelovanje.
Page Speed 1.90 Seconds

Provided by iJoomla SEO