prebacivanje imenika u iPhone
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

prebacivanje imenika u iPhone

30.11.2011.   |   15:48
Društvo sorry ako je ovaj post bio.
Žena želi kupiti sad iPhone4s i pošto on a ima Nokiu 6300, muči me da li je moguće prebaciti i na koji način cjeli njen adresar u iPhone.
fala vam na odgovoru
30.11.2011.   |   16:27
Nisi da dovoljno podataka. Imas MAC i PC ili samo jedno od ta dva?
30.11.2011.   |   16:30
Imam iMac.
Win sam davno izbacija iz upotrebe.
30.11.2011.   |   16:48
Problem.
Nokia PC Suite je za WIN. S njim bi trebao iščupati kontakte s mobitela. Ja sam koristio Thunderbird export na PC-u i isti za import na MAC-u, pa export na MAC-u i import u AddressBook na MAC-u. Ja sam svojevremeno tako s par telefona prebacio kontakte, s time kako je s Nokia-e to išlo nešto teže nego s SonyEricsson-a.
Nema smisla dizati zbog toga virtualni stroj i WIN ili Boot Camp i WIN. Kod nekoga tko ima PC probaj iščupati kontakte. iSync ne podržava taj model koliko vidim.
Slati kontakte kao vCard mislim kako nema smisla zbog količine kontakata, a i upitan je ishod.
30.11.2011.   |   17:05
vlastelica kaže:
Društvo sorry ako je ovaj post bio.
Žena želi kupiti sad iPhone4s i pošto on a ima Nokiu 6300, muči me da li je moguće prebaciti i na koji način cjeli njen adresar u iPhone.
fala vam na odgovoru

Mislim da ti je najbolje prvo na Nokiji iskopirati kontakte na sim karticu pa kada prebacis sim u iphone samo uraditi import from sim.Onda uraditi sync ako si na winu sa outlook-om a ako na Mac sa adress i to je to
  • Sank
  • Moderator
  • 207
30.11.2011.   |   17:07
Mora postojati i jednostavniji način bez potrebe za windowsima. Ako još uvijek na iMacu imaš Snow Leopard onda se može preko iSynca uz pomoć PlugIn-a koji se može skinuti s ove stranice:

http://nokia6300.net/8/new-version-of-th...ia-6300-isync-plugin

Ako imaš Liona onda treba sa nekog Snow Leoparda samo iskopirati zadnju verziju iSynca u Applications mapu na Lionu i nastaviti ga koristiti kao i prije. Evo što o tome kažu na Apple supportu:

https://discussions.apple.com/message/15674747#15674747
30.11.2011.   |   17:16
iSync je rješenje, ali nisam našao na Nokia stranici podršku za 6300. Probaj tako, to je najelegantnije.
europe.nokia.com/support/product-support...ibility-and-download
Ovdje nema 6300 modela.
30.11.2011.   |   17:28
Meni se dopada Saintov prijedlog. Prebaci na Sim karticu a kad dođe iPhone Sim izreže u mikro ili mu u Vipu ili T comu prebace na mikro Sim. Dalje je lako.
  • Sank
  • Moderator
  • 207
30.11.2011.   |   17:44
@zabac

zar nisi vidio da sam dao link gdje se može skinuti plugin za Nokiu 6300? Nije sa službenih stranica Nokie, ali čini se da radi, naravno nisam probao jer nemam tu Nokiu.

@jzelko

prebacivanje kontakata preko SIM kartice je zadnje nužno zlo koje ako je ikako moguće treba izbjegavati jer ni najnovije SIM kartice još uvijek nemaju sve opcije koje imaju adresari u modernim mobitelima, pa se nakon takvog prebacivanja svejedno treba pozabaviti uređivanjem kontakata i dodavanjem izgibljenih podataka, osim naravno ako je korisnik skroman pa osim imena i jednog broja telefona ne upisuje druge podatke, kao npr. e-mail adresu, kućnu adresu, bar brojeva telefona itd.
30.11.2011.   |   17:46
SIM prima samo jedan broj pod jednim imenom koje je do 16 znamenaka s razmacima. Mislim kako prima do 200 takvih brojeva, a ostali podatci se gube, kao e-mail, adresa, slika i ostalo. Uvjek je problem s ostatkom brojeva (onih preko dvjesto) jer treba obrisati višak. Nokia 6300 i nije neki močan telefon i to ide dosta traljavo. Ne kaže kako se ne da i na taj način riješiti problem, ali je "na žgance". Naknadno treba urediti većinu kontakata na kompu. SE je po tom pitanju nešto elegantniji.
Ima još jedna mogučnost, prebaciti kontakte na drugu Nokia-u koja radi (ukoliko iSync zakaže) s MAC-om i onda spasiti stvar, mada je to ipak komplicirano.
Nadam se kako ćeš uspjeti ipak automatski riješiti prebacivanje.

@Sank
Vidio link i ljudi su potvrdili kako radi. Neka proba.
30.11.2011.   |   17:53
A to neide s BTom?
  • Sank
  • Moderator
  • 207
30.11.2011.   |   18:00
jzelko kaže:
A to neide s BTom?

iSync radi i s BTom kad su u pitanju mobiteli drugih proizvođača, samo nije htjelo radit sa iPhoneom, ali sad to više i nije toliko bitno kad ima sinkronizaciju preko WiFi i iClouda.

Ako si pak mislio na BT između mobitela, onda znam da iPhone sigurno ne, a za ostale ne znam.
30.11.2011.   |   18:30
Imam app na iP4 za BT pa sam išao provjeriti. Samo između iOS uređaja. Mislio sam da je za sve mobe.
30.11.2011.   |   23:25
Fala vam puno na savjetima i pomoči.
Nadam se da će sve proć u redu i da me neće žena "udavit" što se tiče cjelog imenika d nisam sve prebacio
Moderatori: jupi, smayoo, Sank, saint
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 9 minuta
  • zeljko.zucko: Da radi i da je ispravan
  • zeljko.zucko: Zna netko link za Ipad mini IOS 7.06?
  • Nikola998: Greska*
  • Nikola998: Zna li netko zasto iTunes Radio ne radi, je li se dogodila neka kreska u Apple
  • smayoo: test
  • smayoo: edit / attachments / insert attachments at end of message
  • metalni: Da li se u Mail app može poslati slika kao attach a ne kao embed?!
  • dantalian: bacite oko >>link<<
  • stefanjos: akoje 1100 kn, da, koji su uvjeti? pisi u forumu da znamo vise o tome
  • dantalian: moram napomenut da razmisljam o tome jer je na 50%, izaso bi me 1100 i nesto sitno kn. pomagajteee
  • dantalian: trebam ultr brz savjet da li se isplati uzimati filexovo produljenje jamstva na 2 godine pod njihovim uvjetima?
  • stefanjos: Koliko je jabucanjk tezak( u TB)?
  • radar: lijepo napisano, jednostavno rceno, kao i sam Jabucnjak :) pzz
  • Riba: tnx, dok je tako gušt je i raditi na njemu.
  • ping: sjećam se prvih godina se odbrojavalo i svaki tisućiti korisnik jabučnjak je bila cura. Al' da nas ima 6000 to stvarno nisma mogao vjerovati. Baš volim ovaj jabučnjak. :)
  • saint: @dpasaric Dobar ;)
  • Robert_84: ljep članak
  • Goldy: Sa dva iOS uredjaja sam imao isto iskustvo: wifi brzina na jednoj lokaciji radi super (cca. 10Mbit DL), nesto kasnije na drugoj lokaciji svako 2-3 mjerenje radi jedva 7MBit dok na toj lokaciji hrpa drugih racunala radi na 12Mbit. Nakon sto sam napravio network settings restart na iOS masinama sada i na njima radi oko 11MBit. Zasto je to tako? Ako ima neka forum tema javite link da ne kreiram novu
  • rusty: Sviđa mi se :D Pohvala tebi i Kiletu
  • dpasaric: Članak o Jabučnjaku na portalu GKR: >>link<<
  • Riba: Mozda to rijesim vec danas!
  • cariblanco: ok primljeno na znanje
  • Riba: Nije bug, nego na vrhu treba uvijek odabrati u kojem forumu zelis otvoriti temu. Ocigledno to nije dovoljno jasno, pa cemo napraviti neke izmjene.
  • cariblanco: onda ga nađem pod općenito..??
  • cariblanco: nekakav je bug na forumu...sad sam potvorio novu temu u Internet ii Mreže, i ne vidi post
  • drlovric: Nemojte vrijedjati gospodina Pro usporedjujuci ga sa Mini :)
  • ipetri68: ja glasam za mac pro, mislim da glasati za minija moze samo netko tko nikad nije vidio pro kako zvace sve cime ga se zatrpa ;)
  • Vanjuška: Sve zavisi jel mu bitna grafika i prostor. Moj 3.1 je i dalje brži od novog 27" iMaca, pa... :)
  • Borostef: Glasam za novog Minija...
  • mario.zg: Novi mini
  • galeb: Cijena je otprilike ista...
  • galeb: Trebam savjet - da li uzeti mac pro 3.1 2xquad xeoan ili novi mini mac i7 quad? Do kada će mac pro 3.1 imati podršku za zadnji os x?
  • MacSlavko: Klasičari pomagajte (Forum)...
  • saint: @name (tipfeler)
  • saint: n@ame: Obrati na velika i mala slova
  • name: EVO TEME O MULTITASKINGU NA FORUMU pa raspali ;)>>link<<
  • name: Nisam mislil na forumu otvarat, reko ovak malo samo, ali ajde, evo za koj tren objavljuem; Multitasking ;)
  • drlovric: ipetri68: Htio sam reci sa decidiranom grafickom :) Dobra je za gaming, jer imam istu...
  • stefanjos: meni je najbolji multitasking na vise ekrana, posto imam imac, kupnja nekog 3rd parya mi nagrduje izgled(patim malo i na dizajn) a srecom imam i mbp pa mi on vrti nesto sa strane 'koda je na drugom ekranu' :D
  • kinsif: dobra rasprava, trebala bi imati svoji topic.
  • kinsif: lijepo izgleda ali vecinu toga je (barem meni) nemoguce normalno koristiti. sta radim sa pola ekrana yoububa i pola worda na mobitelu? tesko mi je zamisliti dobar MT na nekom touch sucelju jer ako zelim reicmo u tom wordu pistati, izleti jos i tipkovnica i di da sve to stane? virtualna tipkovnica je veliko ogranicenje za pravi MT na mobitelima.
  • name: Super ovo s androidom na telefonu, nemoraš furat više uredjaja sa sobom naravno, ali osječaj skučenosti je prisutan iako dobro dojde. JA preferiram više ekrana i prostornost,ali opet lajkam naravno.
  • name: ma bravo SAINT, nosam okolo, nikako ih ne koristim na radnom stolu :P
  • saint: za mene je ovo multitaskinga na telefonu
  • saint: >>link<<
  • saint: nosas 3 aparata da imas multitasking :D
  • name: ;)
  • name: Meni je osječaj multitaskinga dok radim na Macbooku sa uključenim monitirom ,a pokraj meme je uz iPhone i tablet. Mislim da to omogučuje onu širinu mogučnosti i prostranost.
  • name: Kaj je za Vas MULTITASKING, odnosno osječaj MULTITASKINGA?
  • name: DA ChUJEM:

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Novosti

KB

Anketa

Jabučnjak 3.0

Registriraj se za sudjelovanje.