Kako prebaciti kontakte sa iPhonea na itunes?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako prebaciti kontakte sa iPhonea na itunes?

26.05.2011.   |   14:25
Pozdrav svima

Zanima me kako mogu sve kontakte sa mobitela prekopirati na itunes ili preko itunesa na računalo?

Hvala!
26.05.2011.   |   14:36
Kad spojiš iPhone na računalo, u iTuneu ideš na iPhone -> info -> sync contacts with pa izabereš šta ti odgovara. Možeš izabrat google, mobile me, outlook, ili contacts na računalu i na macu i na winu. Samo pazi da ne označiš da ti izbriše sve kontakte na iPhonu.
26.05.2011.   |   15:03
To sam našao ali nikako da skužim kako s time raditi.
Imam smao tri opcije
Google Contacts
Windows Contacts
Yahoo! Adress Book

i pokraj tokga Configure..
Kada odem na Google C. logiram se, synca mi ali nigdje kontakata tamo..
26.05.2011.   |   15:17
Ja sinkroniziram s win kontaktima. Samo sam to odabrao i sve ih je prebacilo za sekundu. Nije bilo potrebno nikakvo drugo podešavanje.
26.05.2011.   |   15:26
Kaj hoćeš raditi s kontaktima? Ako je za arhivu, prebaci ih u Oulook i D&D u neki direktorij. Za Google ne bi znao jer koristim MobileMe uslugu.
Inaće za baratanje kontaktima između raznih OS-ova, najpraktićniji mi se pokazao Thunderbird jer je multiplaformski, a njegov AddressBook je kompatibilan (OSX<>WIN<>LINUX).
26.05.2011.   |   16:36
Želim ih spremiti na komp da ih imam u slučaju da mi se ne daj bože izbrišu ili nešto..
Još da vas pitam nešto, dali pri updejtanju ili brejkanju mobitela kontakti ostaju na njemu ili se brišu?
26.05.2011.   |   19:07
Kad napraviš update ostaju ti ne samo kontakti nego i sms poruke i sve druge postavke. Apsolutno sve.

Jailbreak nisam radio dosta dugo, ali tada je zahtjevao čist iPhone koji bi se prvo vratio na tvorničke postavke pa onda radio jailbreak. U tom slučaju možeš vratit sve postavke iz backupa (ali to baš nije za preporučit ako radiš jailbreak), a ove važnije stvari poput kontakata možeš vratit ako ih sinkroniziraš s win kontaktima ili nečim drugim.
26.05.2011.   |   19:35
Za backup sinhroniiziraj s Outlookom (ako ga imaš) i onda u Outlook-u otvori kontakte i selektriraj ih (Ctrl+a) i odvuci u neki direktorij. Mislim da napravi za svak kontakt .vcf (vCard). Ako misliš seliti na OSX ili Linux, ideš preko Thunderbirdda (meni najjednostavnije).
  • Sank
  • Moderator
  • 215
27.05.2011.   |   00:24
Ja mislim da ti je najbolje sinkronizirati kontakte sa Windows contacts jer očito da nemaš instaliran Outlook iz MS Officea ili ga još nikad nisi pokrenuo, u protivnom bi ti iTunes nudio i tu opciju. Dakle, odaberi Windows Contacts, a na dnu stranice pod Advanced neka ne bude ništa čekirano!

Nakon što startaš sinkronizaciju, iTunes će te u jednom momentu upozoriti da je velika razlika u kontaktima na iPhoneu i u Win Contacts i ponudit će ti nekoliko opcija od kojih ti SVAKAKO moraš odabrati opciju MERGE, a NIKAKO REPLACE i to je to. Sve svoje kontakte ćeš onda naći pod svojom user mapom, a onda možeš napraviti i dodatni backup na neki eksterni disk ili kako god ti je najzgodnije.
12.03.2014.   |   11:39
pozdrav

Zanima me pošto sam uspješno prebacio kontakte pteko iTunsa u Outlook.Sad me zanima dal je moguće te kontakte u outlook-u prebaciti na android mobitel npr. samsung Galaxy SII?
12.03.2014.   |   11:45
Extract iz outlook-a pa prebaci na gmail i sync sa telefonom
13.03.2014.   |   09:21
Najlakša opcija za sve koji imaju iCloud, da se logiraju preko Firefoxa i sl. na iCloud, ima tamo opcija extract contact, fino ga kao jedan file imaš sve kontakte, i poslje samo taj file improtaš u Gmail, i miran.

1min posla.
13.03.2014.   |   10:07
Sta sam ja napisao???? Istu stvar samo stoje momak pitao kako iz outlooka-a
13.03.2014.   |   11:57
Ja sam napisao za prvi post odgovor, tek sad vidim da je dosta davno pitao.
Moderatori: jupi
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 23 sati, 49 minuta
  • flawlessdev: hah
  • cariblanco: Sretan vam Praznik Rada, evo da i ja prvi čestitam :)
  • Borostef: Sretan Prvi maj! :)
  • smayoo: Ili, na mandarinskom: 五一快了 ! :)
  • smayoo: Sretan svima Prvi maj!
  • smayoo: @john_st: :D
  • john_st: @smayoo - nisi ti živio u Normandiji!!! tamo pada kiša čak i dok pada kiša!! :D
  • iStrucnjak: Test
  • iStrucnjak: Stetni dani vikenda i naravno praznik ko slavi :)
  • smayoo: Nema na svijetu baš puno gradova gdje ti kišobran toliko treba kao u Rijeci. A u Hrvatskoj više nijedan. :D
  • rusty: o da :D Ja kada sam prvi put gledao još komentiram kako mi je poznato sve to skupa, a cura je išla u srednju školu samnom samo 3 godine mlađa. Definitivno riječka ekuipa
  • smayoo: To jest: Cukarikafe :D
  • smayoo: @rusty: Cukar i kafe, zar ne? :)
  • stefanjos: big_mac. E znas. Meni je kfc bolji :P
  • rusty: Pametni kišobran - KISHA - da vidimo tko će pogoditi lokaciju u video zapisu :D [link]
  • MacSlavko: Kako u Kontaktima odrediti Default grupu? Imam ih 10-ak i kad unosim novi kontakt on ode u neku grupu - ne znam koju- pa stalno moram imati uključene sve grupe... Ako ne ide brzinski - otvorit ću temu...
  • big_mac: Slažem se s tobom da vikalica sada ne izgleda upotrebljivo i td.. ali tako izgleda jer sam se morao obraniti od tvojih netocnih tvrdnji,pogotovo od one da se svađam sa čanovima foruma.Ja tebe za kraj molim da više ne izmišljaš da se ja svađam tu na vikalici sa ostalim forumašima jer je to laž.Pozdrav
  • smayoo: PO treći put - evo, sam pogledaj sad Vikalicu na što sliči pa reci - da li to tebi izgleda čitko, upotrebljivo, normalno...? Ako želiš diskutirati o bilo čemu, otvori temu o odgovarajućem forumu. Ako ne želiš - nemoj. Ali ne spamaj više po vikalici, molim te.
  • big_mac: Nisam imao namjeru ignorirati kucni red jer nisam znao da ne smijem pisati u vikalicu jer samo to sam radio,nista drugo.
  • big_mac: za full hd ekran i ostale stvari koje mi fale na ajfonu covjek(robee) lijepo prokomentirao a ja jos lijepse odgovorio.Stvarno ne vidim gdje sam ja potencirao svađu ali dobro nek ti bude.
  • big_mac: Ovako,istina je da su mi predložili da otvorim temu ali mi nitko nije rekao da te stvari ovdje NE SMIJEM pisat.Druga stvar je jednostavno nije istina da sam se ja s nekim svađao i prepucavao.Ja tebe pozivam da ti prelistas sto sam ja pisao pa ces vidjet da sam u pravu.Ja sam se dopisivao sa forumasima i jednostavno mi nije jasno gdje si ti to vidio svađu.Evo npr. ovo zadnje sto sam napisao za f
  • smayoo: Vrlo je neumjesna tvoja primjedba da Samsung ima neke veze s tim što trpiš kritike. Ja prvi imam Samsung tablet. Problem je u tvom stilu komunikacije i ignoriranju kućnog reda.
  • smayoo: Ajde sad malo preskrolaj vikalicu unatrag. 80% teksta si ti napisao, a pola od toga je svađanje i prepucavanje. Kako se to, molim te, zove "dopisivanje"? Odmah na početku su ti ljudi skrenuli pažnju da se za diskusije otvori tema na forumu pa se tamo diskutira, ali ti po svom... Zato te opet pitam - što zapravo hoćeš? Hoćeš diskutirati o Samsungu i iPhoneu? Otvori temu u forumu Razno. Vrlo
  • big_mac: Smayoo dobro vise necu pisat ali nije u redu da me tako prozivas za trollanje.Cemu sluzi vikalica ako ne za dopisivnanje sa ostalim forumasima?Mozda sam u krivu i ima drugu svrhu ali stvarno nisam mislio nista lose ali eto odmah drvljem i kamenjem jer se dopisujem sa ostalim forumasima koji ovdje pisu.
  • big_mac: Nista ja necu samo lijepo pisem svoje misljenje o proizvodima i nadao sam se da ce i drugi isto moci bez nekakvih prepirka ali ocito da se to ovdje ne moze jer se spominje SAMSUNG na koji su svi osjetljivi.
  • big_mac: Cek ozbiljno smayoo???? Ja se svađam sa svakim ko prokomentira?? S kim sam se ja to svađao osim sto sam odgovorio onom mario.zg
  • smayoo: Što hoćeš ti zapravo? Nije ti bilo za otvarati temu, nego eto "samo malo da prokomentiraš". Rezultat je da je vikalica puna tvojih postova u kojima se svađaš sa svakim tko ti je nešto odgovorio. Znaš kako se to zove? Trollanje. Daj, skini se... :/
  • big_mac: ok
  • big_mac: aha zato nisam u pravu
  • jmirakul: Nisi u pravu jer bez veze spamas vikalicu. I to s cime? Pisi u forum
  • big_mac: Jesam li u pravu?
  • big_mac: a opet bat slicno taje kao kod ajona
  • big_mac: skuzio sam da nisam dovrsio ono dole sto sam pisao pa evo nastavak. Baterija kod ajfona je koma kao i kod samsunga ali ipak samsung ima puno zahtjevniji hardver
  • big_mac: Kaj se tice androida,to se slazem s tobom i zato sam i napisao da cu vjerojatno odabrati ajfon jer ne zelim taj android bugoviti sa mnostvom fukncija koje vecina ljudi ne koristi iako citam da svi hvale novi touchwiz i da je to sto se softvera tice nesto sasvim drugo
  • big_mac: robee, zasto ne full hd? Ja jako puno vremena gledam video na ajfonu i svakako bi bilo ljepse sa full hd-om.Što se tiče brzine punjenja pogleda ovaj graf.[link] Power saving opcija bi dobro dosla kada je baterija pri kaju pa da jednim klikom mozemo pogasit sve one stvari koje crpe bateriju,po meni prakticno.Baterija kod ajfona je koma jednako kao i
  • robee: @big_mac: dali ti treba fullhd? i6 se brzo napuni i bez fast-a, power saving ti ne treba, ios radi drugacije od poluproizvoda androida :) S6 je mozda na prvu cool, no nemojmo zaboraviti da je ispod svega android i da je normalno zderanje baterije, errori kod pokretanja apliakcija jer eto bas u nekom trenutku one ne zele raditi...
  • stefanjos: borostef, ubija me to, go apple! :D
  • Borostef: Ništa protiv Samsunga, ali simetrija im nije jača strana... :)[link]
  • big_mac: al steta sto ajfon nema nrp. full hd ekran, opciju fast charginga ili power saving mode.Eto to su neke stvari na kojima zavidim korisnicima samsunga,
  • big_mac: .Vjerojatno cu se na kraju olučit na ajfon 6 zbog ios-a koji ce prevagnut
  • saint: Ja imam note 3 i kada sam ga uzimao birao sam izmedju 5s i nisam pogrijesio sto sam uzeo samsung jer za moje potrebe vise mi je pruzao od iPhone-a. Sada je vec druga stvar jer je meni prioritet veliki ekran.Tako da bi se sigurno u ovom trenutku odlucio sa 6 plus
  • saint: Ovdje ne postoji zabrana da se govori o "nekoj" konkurenciji ali nije tesko shvatiti da 99% korisnika koristi Apple gadgete tako da i nije cudno stao su misljenje u vecini slucajeva okrenuti ka Apple-u
  • saint: Nema potreba za raspravljanjem bar ne u ovom smijeru,oba telefono su vise nego dobra.iP6 je zvijer koja ima vrhunsku zavrsnu obradu i dosta duze ce drzati cijenu dok 6 edge je vise nego stroj.Moj savjet odes u neku prodavnicu i testiras oba aparata.Koji ti se svidi taj uzmes.
  • stefanjos: reci cu jedno, ako vam je svejedno koji bi kupili, onda kupi koji god, odlucujem se za apple jer funckionira u tom 'ekosustavu' ako ti pase sta nemas airplay, airdrop, icloud. kupi samsung, ako ti ne pase, cekaj. gotovo.
  • big_mac: IStrucnjak nisi napisao zasto bi zaobisao samsung?
  • big_mac: np
  • mario.zg: U pravu si, sorry još jednom
  • big_mac: Nazalost svaki forum ima ovakve kao sto si ti mario.zg i mozda bi bilo bolje da radis po tom principu da se javljas samo kad te se pita jer ovako ispadas bezobrazan
  • big_mac: AKo je to glupo pitanje onda ne znam stvarno i svima se ispricavam sto sam postavio tako glupo pitanje
  • big_mac: Ja sam napisao: Eto zanima me kako vi ostali gledate na to? Što mislite o galaxy s6 i da li ga planirate kupiti?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Novosti

MacUpdate

Anketa

Želite li Apple Watch?

Registriraj se za sudjelovanje.
Page Speed 2.07 Seconds