Kako prebaciti kontakte sa iPhonea na itunes?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako prebaciti kontakte sa iPhonea na itunes?

26.05.2011 | 14:25
Pozdrav svima

Zanima me kako mogu sve kontakte sa mobitela prekopirati na itunes ili preko itunesa na računalo?

Hvala!
26.05.2011 | 14:36
Kad spojiš iPhone na računalo, u iTuneu ideš na iPhone -> info -> sync contacts with pa izabereš šta ti odgovara. Možeš izabrat google, mobile me, outlook, ili contacts na računalu i na macu i na winu. Samo pazi da ne označiš da ti izbriše sve kontakte na iPhonu.
26.05.2011 | 15:03
To sam našao ali nikako da skužim kako s time raditi.
Imam smao tri opcije
Google Contacts
Windows Contacts
Yahoo! Adress Book

i pokraj tokga Configure..
Kada odem na Google C. logiram se, synca mi ali nigdje kontakata tamo..
26.05.2011 | 15:17
Ja sinkroniziram s win kontaktima. Samo sam to odabrao i sve ih je prebacilo za sekundu. Nije bilo potrebno nikakvo drugo podešavanje.
26.05.2011 | 15:26
Kaj hoćeš raditi s kontaktima? Ako je za arhivu, prebaci ih u Oulook i D&D u neki direktorij. Za Google ne bi znao jer koristim MobileMe uslugu.
Inaće za baratanje kontaktima između raznih OS-ova, najpraktićniji mi se pokazao Thunderbird jer je multiplaformski, a njegov AddressBook je kompatibilan (OSX<>WIN<>LINUX).
26.05.2011 | 16:36
Želim ih spremiti na komp da ih imam u slučaju da mi se ne daj bože izbrišu ili nešto..
Još da vas pitam nešto, dali pri updejtanju ili brejkanju mobitela kontakti ostaju na njemu ili se brišu?
26.05.2011 | 19:07
Kad napraviš update ostaju ti ne samo kontakti nego i sms poruke i sve druge postavke. Apsolutno sve.

Jailbreak nisam radio dosta dugo, ali tada je zahtjevao čist iPhone koji bi se prvo vratio na tvorničke postavke pa onda radio jailbreak. U tom slučaju možeš vratit sve postavke iz backupa (ali to baš nije za preporučit ako radiš jailbreak), a ove važnije stvari poput kontakata možeš vratit ako ih sinkroniziraš s win kontaktima ili nečim drugim.
26.05.2011 | 19:35
Za backup sinhroniiziraj s Outlookom (ako ga imaš) i onda u Outlook-u otvori kontakte i selektriraj ih (Ctrl+a) i odvuci u neki direktorij. Mislim da napravi za svak kontakt .vcf (vCard). Ako misliš seliti na OSX ili Linux, ideš preko Thunderbirdda (meni najjednostavnije).
  • Sank
  • Moderator
  • 218
27.05.2011 | 00:24
Ja mislim da ti je najbolje sinkronizirati kontakte sa Windows contacts jer očito da nemaš instaliran Outlook iz MS Officea ili ga još nikad nisi pokrenuo, u protivnom bi ti iTunes nudio i tu opciju. Dakle, odaberi Windows Contacts, a na dnu stranice pod Advanced neka ne bude ništa čekirano!

Nakon što startaš sinkronizaciju, iTunes će te u jednom momentu upozoriti da je velika razlika u kontaktima na iPhoneu i u Win Contacts i ponudit će ti nekoliko opcija od kojih ti SVAKAKO moraš odabrati opciju MERGE, a NIKAKO REPLACE i to je to. Sve svoje kontakte ćeš onda naći pod svojom user mapom, a onda možeš napraviti i dodatni backup na neki eksterni disk ili kako god ti je najzgodnije.
12.03.2014 | 11:39
pozdrav

Zanima me pošto sam uspješno prebacio kontakte pteko iTunsa u Outlook.Sad me zanima dal je moguće te kontakte u outlook-u prebaciti na android mobitel npr. samsung Galaxy SII?
12.03.2014 | 11:45
Extract iz outlook-a pa prebaci na gmail i sync sa telefonom
13.03.2014 | 09:21
Najlakša opcija za sve koji imaju iCloud, da se logiraju preko Firefoxa i sl. na iCloud, ima tamo opcija extract contact, fino ga kao jedan file imaš sve kontakte, i poslje samo taj file improtaš u Gmail, i miran.

1min posla.
13.03.2014 | 10:07
Sta sam ja napisao???? Istu stvar samo stoje momak pitao kako iz outlooka-a
13.03.2014 | 11:57
Ja sam napisao za prvi post odgovor, tek sad vidim da je dosta davno pitao.
Moderatori: jupi
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 59 minuta
  • Daddo: i to kakav... zlo mi je od same pomisli što me čeka... :(
  • VanjusOS: ufff, sutra ponedjeljak...
  • smayoo: Ključna rečenica je: "The only thing missing is remote code execution. " Dakle, sve to može jedino ako sam pustiš malware na svoj komp
  • Soffoklo: Eto svatko tko je na OS X verziji manjoj od 10.11.4 neka bude svjestan ovog sigurnosnog propusta: [link]
  • big_mac: Pazi da nike zakljucan na icloud,provjeri IMEI i deri
  • cariblanco: Pa sigurno je jedino, ako ga osobno preuzimaš...ni vrag da ćeš čekati poštara da donese, jer će donjet ciglu
  • ivan.hirsi: iphone 6s 64gb star mjesec dana na njuskalu za 4350kn, kaze on da je kupljen u sloveniji i da ima i racun i garanciju. Koliko je to sigurno? Molim ako netko ima nekakvog iskustva
  • BigMac: @Daddo pandan je bio D70 ,D70s ( ako se ne varam) ili čak D80
  • cariblanco: [link]
  • damac: Pozdrav, jedan savjet, da li uzeti dji phantom 3 stabdard ili ne
  • smayoo: imaš oglasnik, napiši tamo
  • ivan.hirsi: kupujem novog iphone 6s 64gb zapakiranog samo, gold/rose gold svejedno iz Osijeka sam al mogu i pouzecem preuzeti. Ako znate nekoga uputite ga meni 0993229239
  • zabac: Pentax sa svoja 3 1/2 objektiva? Osim ako se ne računa more onih starih.
  • vicko: Ma nemate vi pojma, Pentax je zakon ;-)
  • Tito: Canon forever!!!
  • drlovric: ma da. Taj canon je bas smece. To samo idioti kupuju. Njih 70%, koji naplacuju vjencanja 5-10 tisuca $ :)
  • Daddo: Smayoo koji Nikon je bio pandan Canonu 350D u vrijeme njegova izlaska? :)
  • smayoo: Ma ne. Nije Canon ni blizu te kategorije :). To su ok aparati. Ali nisu odlični. :)
  • cariblanco: ali canon nije pogodan ispod noge na stolu...kud s njim ?
  • smayoo: I ja sam nikonaš ;) Canon radi dobre fotokopirke. Točka. ;)
  • zabac: @Daddo, napisao si: "Sve što mi za ozbiljan rad treba je terminal (a to imam na svakom OS-u)" NAovo sam se referirao. Ako, sve što ti za ozbiljan rad treba je treminal, onda ti stvarno nisi ciljana skupina jer terminal ima svaki OS.
  • Daddo: .. Canonaše ne vole... to je stari "animozitet" ;)
  • Daddo: i ja se... nisam skroz ozbiljan... ali fakat, tebi sam smayoo napisal niže negdje da sam imao isti "put" s računalima ko i ti... 48k pa c128, pa onda dalje... i onda naletim na članke tu o xcodeu, programiranju... jedva čekam vidjet kak to na Macu dela... što više se družim s njim to mi je draži i sigurniji sam da se nisam zaje... iako me zaje..ava. :D A žabac je ionak Nikonaš... oni nas
  • smayoo: Žabac se zaje..va... :)
  • Daddo: žabac, ne razumijem ovo "ciljana skupina"? Zar nije upravo Mini zamišljen za one koji switchaju pa imaju svu periferiju već? Kažem, Mac je po onom koliko sam s njim radio (a prilično sam) i vidio, meni osobno daleko ugodniji za rad i lakše radim no na PC-ju, manje mislim o tome kako, a više ŠTO radim.
  • zabac: Što je to sad s terminalom? TI nisi ciljana skupina.
  • cariblanco: Samo da ne ostaneš na terminalu kao Tom Hanks :D
  • Daddo: .. treba. Sve što mi za ozbiljan rad treba je terminal (a to imam na svakom OS-u)
  • Daddo: nije stvar razlike i "retardiranosti", meni je Mini došao zbog redom - obrade fotografije i videa, potrošnje, trajnosti i pouzdanosti. Sam switch je bio pis of kejk, ja jesam mrežar, nisu mi strani ni terminali ni protokoli, ne fascinira me šarenilo boja... ali me eto baš iritiraju ta tipkovnica i miš koje zajedno koštaju ko i QC celeron u ITX kućištu koji do njih stoji a NE RADE kako tre
  • amsterdamxxx: o opet se slazem,a takodje samo koristim OSX,sem na telefonu
  • drlovric: Mi i dalje imamo Macove, kuca je puna iOS uredjaja, ali vise iz navike i po inerciji, nego sto imam nesto sto na drugoj strani ne bi dobio. Za osjetno manje pare :)
  • drlovric: Daddo: Moj prvi Mac (tocnije apple racunalo) je bio Apple IIc. Jako jako davno. Mislim da je skroz malo proizvoda koje je Apple uopce napravio, da barem na kratko nisam bio vlasnik. Vjerujem da si odabrao jako los momenat za switch. Razlika izmedju OS X i Win je danas najminimalnija ikada, zato sto OS X ne da stagnira, vec ga prave sve vise i vise retardiranim, da bi udovoljili iOS. Malo se Apple
  • Daddo: pa zapravo da... glupost je uopće iskrcati lovu za Mac periferiju koja na Macu ne radi kako treba... :) ali eto, službeno i ponosno priznajem da sam apple fanboy i da mi je sad skrol na pc-ju naopako... :D
  • stefanjos: Pa kad se diskutira o glupostima.
  • JOHN: One su amateri za ovo. :-)
  • drlovric: Jao jao. Gori ste od skupa zena na nekoj seoskoj klupi :)
  • Daddo: ...pametnom kupnjom.
  • Daddo: ispada po linku cariblancovom da je Duster stajao u mjestu... nema ni podatak o ubrzanju ni max speed :) šalu na stranu, apple više nije toliko skuplji od PC-ja i nema razloga izbjegavati ga. Je malo "na svoju ruku" i specifične filozofije ali... 25 godina sam proveo za PC-jem, certificirao se za MS i doma je sad uz sve igračke i Mac Mini... koji je kupljen planski i s namjerom i smatram ga pa
  • zabac: Pa to su relacije iPhone vs. Rome X
  • gladhr2: objektivan sam nema veze sta sam privrzen bmw :P
  • gladhr2: ipak mi se prema viđenom cini privlacniji X3 aahaha
  • cariblanco: ak se dvoumi, evo link [link]
  • zabac: Sad če brže bolje i Dustera kupiti jer nema smisla davati brdo novaca za recimo X3.
  • cariblanco: je ali s Rome x nemreš biti na jabučnjaku hahaha :D
  • amsterdamxxx: tu se potpuno slazem sa tobom:)
  • drlovric: Apple je sekta prava :) Kupio sam Andorid telefon jucer, iz nzatizelje. Rome X se zove za 80 eura. Odlican stroj, sojecam se ko kreten sot moj iPhone toliko kosta koliko kosta :)
  • cariblanco: pa svak ima svoju filozofiju, apple prednjači s njom :)
  • drlovric: @Daddo: Jesam, imam jedno dijete, 8 god. Ne zelis vidjeti hrpu stvari i gadgeta u mom stanu, vjeruj mi :) 21 stvar sam prodao, imam jos 10 viska :)
  • stefanjos: drlovric molim te, u zivotu nam treba samo hrana i voda, doslovno. to sto izjavljujes je vec filozofija i nema smisla ubacivati u bilo koju temu razgovora(osim na satu filozofije)
  • zabac: Po meni ima smisla imati iPod s većom memorijom nego telefon.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

big_mac, icanic, VanjusOS, Anonimci (249)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Novosti

MacUpdate

Anketa

Želite li Apple Watch?

Naravno, sportski aluminium model - 14.4%
Klasičan nerđajući čelik je prava mjera - 7.2%
Žlato! Žlato za mene! - 1.4%
Sat mora biti mehanički - 10.1%
Samo G-Shock, ovo je preosjetljivo - 2.9%