Kako prebaciti kontakte sa iPhonea na itunes?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako prebaciti kontakte sa iPhonea na itunes?

26.05.2011.   |   15:25
Pozdrav svima

Zanima me kako mogu sve kontakte sa mobitela prekopirati na itunes ili preko itunesa na računalo?

Hvala!
26.05.2011.   |   15:36
Kad spojiš iPhone na računalo, u iTuneu ideš na iPhone -> info -> sync contacts with pa izabereš šta ti odgovara. Možeš izabrat google, mobile me, outlook, ili contacts na računalu i na macu i na winu. Samo pazi da ne označiš da ti izbriše sve kontakte na iPhonu.
26.05.2011.   |   16:03
To sam našao ali nikako da skužim kako s time raditi.
Imam smao tri opcije
Google Contacts
Windows Contacts
Yahoo! Adress Book

i pokraj tokga Configure..
Kada odem na Google C. logiram se, synca mi ali nigdje kontakata tamo..
26.05.2011.   |   16:17
Ja sinkroniziram s win kontaktima. Samo sam to odabrao i sve ih je prebacilo za sekundu. Nije bilo potrebno nikakvo drugo podešavanje.
26.05.2011.   |   16:26
Kaj hoćeš raditi s kontaktima? Ako je za arhivu, prebaci ih u Oulook i D&D u neki direktorij. Za Google ne bi znao jer koristim MobileMe uslugu.
Inaće za baratanje kontaktima između raznih OS-ova, najpraktićniji mi se pokazao Thunderbird jer je multiplaformski, a njegov AddressBook je kompatibilan (OSX<>WIN<>LINUX).
26.05.2011.   |   17:36
Želim ih spremiti na komp da ih imam u slučaju da mi se ne daj bože izbrišu ili nešto..
Još da vas pitam nešto, dali pri updejtanju ili brejkanju mobitela kontakti ostaju na njemu ili se brišu?
26.05.2011.   |   20:07
Kad napraviš update ostaju ti ne samo kontakti nego i sms poruke i sve druge postavke. Apsolutno sve.

Jailbreak nisam radio dosta dugo, ali tada je zahtjevao čist iPhone koji bi se prvo vratio na tvorničke postavke pa onda radio jailbreak. U tom slučaju možeš vratit sve postavke iz backupa (ali to baš nije za preporučit ako radiš jailbreak), a ove važnije stvari poput kontakata možeš vratit ako ih sinkroniziraš s win kontaktima ili nečim drugim.
26.05.2011.   |   20:35
Za backup sinhroniiziraj s Outlookom (ako ga imaš) i onda u Outlook-u otvori kontakte i selektriraj ih (Ctrl+a) i odvuci u neki direktorij. Mislim da napravi za svak kontakt .vcf (vCard). Ako misliš seliti na OSX ili Linux, ideš preko Thunderbirdda (meni najjednostavnije).
  • Sank
  • Moderator
  • 208
27.05.2011.   |   01:24
Ja mislim da ti je najbolje sinkronizirati kontakte sa Windows contacts jer očito da nemaš instaliran Outlook iz MS Officea ili ga još nikad nisi pokrenuo, u protivnom bi ti iTunes nudio i tu opciju. Dakle, odaberi Windows Contacts, a na dnu stranice pod Advanced neka ne bude ništa čekirano!

Nakon što startaš sinkronizaciju, iTunes će te u jednom momentu upozoriti da je velika razlika u kontaktima na iPhoneu i u Win Contacts i ponudit će ti nekoliko opcija od kojih ti SVAKAKO moraš odabrati opciju MERGE, a NIKAKO REPLACE i to je to. Sve svoje kontakte ćeš onda naći pod svojom user mapom, a onda možeš napraviti i dodatni backup na neki eksterni disk ili kako god ti je najzgodnije.
12.03.2014.   |   12:39
pozdrav

Zanima me pošto sam uspješno prebacio kontakte pteko iTunsa u Outlook.Sad me zanima dal je moguće te kontakte u outlook-u prebaciti na android mobitel npr. samsung Galaxy SII?
12.03.2014.   |   12:45
Extract iz outlook-a pa prebaci na gmail i sync sa telefonom
13.03.2014.   |   10:21
Najlakša opcija za sve koji imaju iCloud, da se logiraju preko Firefoxa i sl. na iCloud, ima tamo opcija extract contact, fino ga kao jedan file imaš sve kontakte, i poslje samo taj file improtaš u Gmail, i miran.

1min posla.
13.03.2014.   |   11:07
Sta sam ja napisao???? Istu stvar samo stoje momak pitao kako iz outlooka-a
13.03.2014.   |   12:57
Ja sam napisao za prvi post odgovor, tek sad vidim da je dosta davno pitao.
Moderatori: jupi, smayoo, Sank, saint
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 11 minuta
  • Borostef: A onda ne znam...
  • Tihomirsuco: pa da, i ja sam ocekivao tako nesto, ili barem da si sam instaliram sto zelim, medjutim nema i nemogu nis stavit
  • Tihomirsuco: a meni hvala na pitanju bas nista, kako god da izaberem regiju ostaje mi isti sadrzaj koji sam nabrojio
  • Borostef: Ovako otprilike izgleda USA raspored, s tim da ima još ikona ako scrollaš prema dole...>>link<<
  • Borostef: A da li se išta promijenilo? Meni se, kad mijenjam iz USA u UK mijenjaju ponuđeni sadržaji...
  • Tihomirsuco: proba s UK i nista, isto kao i do sad
  • Borostef: Meni youtube stoji tam od početka... Ajde za probu probaj mijenjati zemlju, bez mijenjanja iTunes accounta, malo stavi na USA pa vidi kaj će biti, ako ništa, probaj UK, pa probaj restart sa novom zemljom odabranom...
  • Tihomirsuco: a da li si ju sam instalirao ili je defaultna postvaka vec imala joutube
  • kinsif: ne znam. meni je druga treca u drugom redu... bo
  • ZAAK: nemam ju niti ja na ATV
  • Tihomirsuco: Da naravno da jesam, i npr pustanje moje play liste s itunes ili iPhona 4 i 5 ili iPada uredno radi...... sve radi, samo nemogu odnosno neznam dadati neku applikaciju poput youtuba
  • Borostef: Jesi napravio sva podešenja na ATV? iTunes account, izabrao državu i sve te lijepe stvari...
  • Tihomirsuco: naravno da sam ga spojio, imam svega 8 ikona- Bloomberg, KORTV,WWE netvork Red Bull ..... , i to je to
  • kinsif: spoji ga na net, trebao bi se pojaviti youtube ikona na zalosnu. , drugi ili treci red prema dole ako se ne varam.
  • Tihomirsuco: Ej hej ekipooo, kao dobit joutube na apple tv3, izvadio novi atv3 iz kutije i spoijm ga a gore samo par applikacije s raznim tv programima ???
  • vlastelica: @rusty fala, htio bih od što više korisnika dobiti info :) pozdrav
  • rusty: ostlao mi radi super... ima topic u Mac Osx o 10.10 verziji pogledaj malo
  • rusty: font na imacu je malo u banani (pogotovo dark mode)
  • vlastelica: da li ima netto kakvih iskustava s yosemite? kakvi su dojmovi i šljaka li sve kako treba?
  • Borostef: @Fl4 Nazalost primjecujem... Razlika je u tome da u 64 bitnoj verziji gledanje bilo kojeg videa, flash ili HTML5 strasno opterecuje procesor koji se pocne grijati, a zbog toga ventilatori polude... Ostajem ja na 32 bita, barem dok to ne rijese... :)
  • FI4: @Borostef primjecujes razliku 32 u odnosu na 64 bita?
  • Renzo: Awesome >>link<<
  • Renzo: Kompletan kalendar >>link<<
  • Renzo: Cool >>link<<
  • Riba: Mda, ima problema sa https linkovima. sredit cu.
  • Borostef: Hmmm... Neće staviti link kako spada... Kako god bilo 64 bitna beta Chromea je vani... Tko potraži naći će... :)
  • Borostef: https://>>link<<
  • Borostef: 64 bitna beta verzija Google Chromea za Mac... https://>>link<<
  • BB: HITNO TRAŽIM DVA DEVELOPERA ZA STALNI RADNI ODNOS IOS i ANDROID. Molim Vas ako znate da nekome treba posao nek se javi na hamed@coreincubator.com HVALA
  • BB: Mozda ne spada bas ovdje, ali mozda i bude nekome od koristi - objavljeno na FB prije 15 minuta:
  • BB: Bok svima! :)
  • drlovric: Ja ne znam ni sta bi radio sa tim satom na ruci. Jos jedna stvar za punjenje :) Mada mozdra promijenim misljenje kada tu stvar vidim uzivo. Mada mislim da ce ocekivane i normalne features dobiti tek u 3 generaciji :P
  • MacSlavko: ja si već vidim na ruci jedan iWatch! :))
  • stefanjos: jedva cekam :))))
  • rusty: 9.9. Apple Keynote!
  • MarkoLekic: U redu, nov sam ovde, izvini.
  • rusty: @Marko tvoju poruku u vikalici kao i dvostruki link na post u formu je vidljiv i sigurno će ti netko odgovoriti u dogledno vrijeme, nema potrebe spammati vikalicu zbog toga
  • MarkoLekic: >>link<<
  • MarkoLekic: >>link<<
  • MarkoLekic: Pozz svima! Ovako, imam iPhone 3gs i imam 2 problema. Prvi je to što neće lepo da se puni. imam LG punjac za njega, nemam original i kada ga punim moram da namestim usb u punjac na pola da bi punio, a na komp da puni neće. Drugi problem je baterija. Mnogo slabo drži. Nekoliko sati mi maksimalno izdrži, čak i kada ga ne čačkam, a on ima 100%, pogledam ga nakon pola sata i ima 75!Molim za po
  • MarkoLekic: pozz
  • cariblanco: ja sam zabrijao da se priča o mini mac*_u
  • Renzo: >>link<<
  • cariblanco: Retina mini, hmmm mislim da postoji samo jedan takav primjerak i ima ga drlovric :D
  • drlovric: Mia moj Mini je dosao sa iOS6 pa sam nakon upgrade primjetio osjetno usporenje. Prilicno lose to radi na iOS7. Zato sam ga brzinski prodao i kupio Retina Mini koji radi savrseno.
  • Drky: Davore, kako to da na Jabučnjaku još nema nikakav članak o novom Mac Pro (2013) ?? Pozz!
  • MiaLovric: Hmm, da to sam i ja vidjela, ali sada koliko je to sigurno? Da li se nekako po nekom broju na kutiju to može provjeriti? I
  • Renzo: Mactracker kaže 6.0.1
  • MiaLovric: Dobra večer svima :) da li je možda netko u zadnjih par mjeseci kupio novi iPad Mini prve generacije? Mene zanima koji je iOS bio na njemu? Da li iOS 7 ili iOS 6? Jer sam čula da je dosta usporen na iOS 7. Možda netko zna?
  • Renzo: Šteta ako je otišao, baš mi je bio OK.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Novosti

MacUpdate

KB

Anketa

Jabučnjak 3.0

Registriraj se za sudjelovanje.