Kako prebaciti kontakte sa iPhonea na itunes?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako prebaciti kontakte sa iPhonea na itunes?

26.05.2011.   |   15:25
Pozdrav svima

Zanima me kako mogu sve kontakte sa mobitela prekopirati na itunes ili preko itunesa na računalo?

Hvala!
26.05.2011.   |   15:36
Kad spojiš iPhone na računalo, u iTuneu ideš na iPhone -> info -> sync contacts with pa izabereš šta ti odgovara. Možeš izabrat google, mobile me, outlook, ili contacts na računalu i na macu i na winu. Samo pazi da ne označiš da ti izbriše sve kontakte na iPhonu.
26.05.2011.   |   16:03
To sam našao ali nikako da skužim kako s time raditi.
Imam smao tri opcije
Google Contacts
Windows Contacts
Yahoo! Adress Book

i pokraj tokga Configure..
Kada odem na Google C. logiram se, synca mi ali nigdje kontakata tamo..
26.05.2011.   |   16:17
Ja sinkroniziram s win kontaktima. Samo sam to odabrao i sve ih je prebacilo za sekundu. Nije bilo potrebno nikakvo drugo podešavanje.
26.05.2011.   |   16:26
Kaj hoćeš raditi s kontaktima? Ako je za arhivu, prebaci ih u Oulook i D&D u neki direktorij. Za Google ne bi znao jer koristim MobileMe uslugu.
Inaće za baratanje kontaktima između raznih OS-ova, najpraktićniji mi se pokazao Thunderbird jer je multiplaformski, a njegov AddressBook je kompatibilan (OSX<>WIN<>LINUX).
26.05.2011.   |   17:36
Želim ih spremiti na komp da ih imam u slučaju da mi se ne daj bože izbrišu ili nešto..
Još da vas pitam nešto, dali pri updejtanju ili brejkanju mobitela kontakti ostaju na njemu ili se brišu?
26.05.2011.   |   20:07
Kad napraviš update ostaju ti ne samo kontakti nego i sms poruke i sve druge postavke. Apsolutno sve.

Jailbreak nisam radio dosta dugo, ali tada je zahtjevao čist iPhone koji bi se prvo vratio na tvorničke postavke pa onda radio jailbreak. U tom slučaju možeš vratit sve postavke iz backupa (ali to baš nije za preporučit ako radiš jailbreak), a ove važnije stvari poput kontakata možeš vratit ako ih sinkroniziraš s win kontaktima ili nečim drugim.
26.05.2011.   |   20:35
Za backup sinhroniiziraj s Outlookom (ako ga imaš) i onda u Outlook-u otvori kontakte i selektriraj ih (Ctrl+a) i odvuci u neki direktorij. Mislim da napravi za svak kontakt .vcf (vCard). Ako misliš seliti na OSX ili Linux, ideš preko Thunderbirdda (meni najjednostavnije).
  • Sank
  • Moderator
  • 208
27.05.2011.   |   01:24
Ja mislim da ti je najbolje sinkronizirati kontakte sa Windows contacts jer očito da nemaš instaliran Outlook iz MS Officea ili ga još nikad nisi pokrenuo, u protivnom bi ti iTunes nudio i tu opciju. Dakle, odaberi Windows Contacts, a na dnu stranice pod Advanced neka ne bude ništa čekirano!

Nakon što startaš sinkronizaciju, iTunes će te u jednom momentu upozoriti da je velika razlika u kontaktima na iPhoneu i u Win Contacts i ponudit će ti nekoliko opcija od kojih ti SVAKAKO moraš odabrati opciju MERGE, a NIKAKO REPLACE i to je to. Sve svoje kontakte ćeš onda naći pod svojom user mapom, a onda možeš napraviti i dodatni backup na neki eksterni disk ili kako god ti je najzgodnije.
12.03.2014.   |   12:39
pozdrav

Zanima me pošto sam uspješno prebacio kontakte pteko iTunsa u Outlook.Sad me zanima dal je moguće te kontakte u outlook-u prebaciti na android mobitel npr. samsung Galaxy SII?
12.03.2014.   |   12:45
Extract iz outlook-a pa prebaci na gmail i sync sa telefonom
13.03.2014.   |   10:21
Najlakša opcija za sve koji imaju iCloud, da se logiraju preko Firefoxa i sl. na iCloud, ima tamo opcija extract contact, fino ga kao jedan file imaš sve kontakte, i poslje samo taj file improtaš u Gmail, i miran.

1min posla.
13.03.2014.   |   11:07
Sta sam ja napisao???? Istu stvar samo stoje momak pitao kako iz outlooka-a
13.03.2014.   |   12:57
Ja sam napisao za prvi post odgovor, tek sad vidim da je dosta davno pitao.
Moderatori: jupi, smayoo, Sank, saint
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 9 minuta
  • Riba: To je standardni sistemski update.
  • JCM: Sori sto ponavljam pitanje ali nisam uspio pogledati odgovor i sad vidim da je pobjeglo na vikalici. Dakle javlja mi update za Security Update 2014-003 verzija 1. Nemam nikakv securuty instaliran ili je ovo neki defaultni. Da li trebam uppdate?
  • VanjusOS: btw, dok sam smislio kako vam opisati problem - našapo sam jednostavno rješenje, pa sam riješio problem.. svejedno ako uhvatim vremena, probat ću otvoriti temu da pa vidimo o čemu se to radi...
  • rusty: VanjusOS napiši topic u forumu pa ćemo vidjeti što bi mogao biti problem. Opiši sa malo više detalja ako je moguće
  • VanjusOS: @Yonkis, znam o čemu govoriš.. moj savjet je probaj naći polovan takav, uštedjet ćeš 30-40%...
  • Yonkis: @VanjusOS iStyle, sa student popustom i za gotovinu. A isti takav je 999$ u US. Eh, moja Hrvatsko...
  • VanjusOS: updejtan na DSM 5
  • VanjusOS: synology
  • rusty: koji NAS je u pitanju?
  • VanjusOS: nitko nema ideju nikakvu?
  • VanjusOS: može li mi netko probati pomoći - na macu pokušavam doći do foldera na NAS-u. odnedavno mi "nedostaje" jedan folder. on je zapravo na NASu, ali ga ne vidim u Finderu... što mi se moglo dogoditi i kako to popraviti
  • stefanjos: Ma ozbiljan sam kad treba biti :)
  • smayoo: Pazi, upravo kod Rovinja je jedan od nekoliko likova koji ugošćuje isključivo swingere. Pun je 11 mjeseci u godini. :D
  • smayoo: @stefanjos, MacSlavko: :D
  • VanjusOS: @Yonkis - ovisi gdje kupuješ, u trgovini nekoj ili privatno? oko 8000 je u Linsku, HGSpotu..
  • MacSlavko: ...dobro primjetio da moj kolektiv (škola) ozbiljno pati od manjka neozbiljnosti :)...
  • MacSlavko: Štef (stefanjos) je nepopravljivu ha-ha lik! To je dobro jedanput je netko dobt
  • stefanjos: @smayoo, istina da, ali eto imamo i satelitsku :D haha
  • smayoo: stefanjos, pogledaj sad što si napisao pa razmisli - koliko to sve što nudite ima smisla u dane kad pada kiša? Kad pada kiša, gdje je ima nekakav agroturizam, neki muzej, neka uređena špilja za razgledanje, neka autobusna ili brodska sightseeing tura...? Kužiš?
  • Yonkis: Da ne otvaram novu temu, zanime me da li je 7940 kn puno/malo za md760cr/b, gotovina?
  • stefanjos: @VanjuOS, sorry , dogodine :/
  • stefanjos: ohoho, nudimo mi i vise nego sunce i mora, privatne lezaljke, besplatno pice na plazi za vecinu( oni koji ostanu duze) pa spremimo ribu i svasta nesto. haha, samo sto su podustajali jer nemaju novaca, pa puste samo kaparu :/
  • VanjusOS: sad je gotovo, već sam uplatio hotel..
  • smayoo: U cijeloj se Dalmaciji žale da je poluprazno. To je problem Dalmacije - što uglavnom ne nudi ništa osim sunca i mora pa onda, kad pada kiša tjedan dana, nitko ne dolazi... :/
  • stefanjos: >>link<< evo tu si pogledaj ako ti pasu neki datumi :)
  • stefanjos: a bio sam pao jedan ispit, pa sam polagao na drugom roku pa nisam bio fokusiran na nis drugo i tako su dani prolazili pa je proslo :/
  • VanjusOS: @stefanjos - šta ovdje nisi oglasio da imaš slobodne aparmante..
  • stefanjos: da, svi na vijestima znatan rast turzima, meni u apartmanima 2 tjedna 4 apartmana zjapilo prazno :/
  • stefanjos: @DrAle hehe, ma nene, bio sam tamo dns pa zato. al da, sve super osim hrane. brutalno je skupa :/
  • smayoo: A ja nedavno upoznao čovjeka kojem je u Komiži prevelika gužva. :D
  • florijan: @ping mislim da na visu još uvijek, unatoč turizmu, pan svira svoju frulicu
  • ping: I ja Rab. Ali za razliku od onoga što gledam na vijestima, ovdje nema žive duše. Nikad pustiji otok. Ovdje ljetujem 17 godina.
  • florijan: opet sam skužio zašto toliko volim vis
  • MiaLovric: Jedno brzinsko pitanje, uzeti iPad Air odmah ili čekati iPad Air 2 na jesen? Mislim da nekih većih, bitnih promjena ne bi trebalo biti u Air 2.
  • ping: @ Riba - ne bi ni gledao da nije nedjelja i još na godišnjem. Usral sam se od pomisli da se tak rano dižem pa sam zato provjeravao. :)
  • DrAle: Ups, nisam pažljivo čitao! Mislio sam da ti treba preporuka ili sl. nekoga tko je bio u IL :)
  • DrAle: Bilo nekoliko prijatelja sa klincima i nekoliko bez klinaca :) Svi oduševljeni. Nešto skuplja klopa u samom parku, ostalo sve super!
  • stefanjos: Ako je tko u istralandiji. Neka se javi. Mali bratic je zauzet s bazenima a meni je dosadno haha
  • john_st: ma jok. jabucnjak je samo ispred vremena :)
  • Riba: Pogledat cu.
  • ping: Jabučnjak ima krivu vremensku zonu. :) moj post je od 10:06 a vrijeme na samom postu je 09:06.
  • VanjusOS: @drlovric - kakve Retine imaš? prodaj jednu meni,,,
  • VanjusOS: da, sad je ok..
  • Riba: Povremeno se događa, samo reloadaj stranicu.
  • VanjusOS: zašto se ponavljaju poruke
  • drlovric: m4dcro: Retinu trazis? Imam ja dvije nove 15" (sealed).
  • kinsif: svi LTE modeli nemaju tu mogucnost. 5, 5s, 5c
  • dprgom: jeli se ovo samo na 5S-u ne može isključiti 3G?
  • m4dcro: trazim macbook pro i7,ssd,8gb! 0989576288
  • stefanjos: evo zovem i nitko nezna za taj charter. a sam sam isao na njega pred par godina :/

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Novosti

MacUpdate

Anketa

Jabučnjak 3.0

Registriraj se za sudjelovanje.
Page Speed 1.93 Seconds