Kako prebaciti kontakte sa iPhonea na itunes?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako prebaciti kontakte sa iPhonea na itunes?

26.05.2011.   |   15:25
Pozdrav svima

Zanima me kako mogu sve kontakte sa mobitela prekopirati na itunes ili preko itunesa na računalo?

Hvala!
26.05.2011.   |   15:36
Kad spojiš iPhone na računalo, u iTuneu ideš na iPhone -> info -> sync contacts with pa izabereš šta ti odgovara. Možeš izabrat google, mobile me, outlook, ili contacts na računalu i na macu i na winu. Samo pazi da ne označiš da ti izbriše sve kontakte na iPhonu.
26.05.2011.   |   16:03
To sam našao ali nikako da skužim kako s time raditi.
Imam smao tri opcije
Google Contacts
Windows Contacts
Yahoo! Adress Book

i pokraj tokga Configure..
Kada odem na Google C. logiram se, synca mi ali nigdje kontakata tamo..
26.05.2011.   |   16:17
Ja sinkroniziram s win kontaktima. Samo sam to odabrao i sve ih je prebacilo za sekundu. Nije bilo potrebno nikakvo drugo podešavanje.
26.05.2011.   |   16:26
Kaj hoćeš raditi s kontaktima? Ako je za arhivu, prebaci ih u Oulook i D&D u neki direktorij. Za Google ne bi znao jer koristim MobileMe uslugu.
Inaće za baratanje kontaktima između raznih OS-ova, najpraktićniji mi se pokazao Thunderbird jer je multiplaformski, a njegov AddressBook je kompatibilan (OSX<>WIN<>LINUX).
26.05.2011.   |   17:36
Želim ih spremiti na komp da ih imam u slučaju da mi se ne daj bože izbrišu ili nešto..
Još da vas pitam nešto, dali pri updejtanju ili brejkanju mobitela kontakti ostaju na njemu ili se brišu?
26.05.2011.   |   20:07
Kad napraviš update ostaju ti ne samo kontakti nego i sms poruke i sve druge postavke. Apsolutno sve.

Jailbreak nisam radio dosta dugo, ali tada je zahtjevao čist iPhone koji bi se prvo vratio na tvorničke postavke pa onda radio jailbreak. U tom slučaju možeš vratit sve postavke iz backupa (ali to baš nije za preporučit ako radiš jailbreak), a ove važnije stvari poput kontakata možeš vratit ako ih sinkroniziraš s win kontaktima ili nečim drugim.
26.05.2011.   |   20:35
Za backup sinhroniiziraj s Outlookom (ako ga imaš) i onda u Outlook-u otvori kontakte i selektriraj ih (Ctrl+a) i odvuci u neki direktorij. Mislim da napravi za svak kontakt .vcf (vCard). Ako misliš seliti na OSX ili Linux, ideš preko Thunderbirdda (meni najjednostavnije).
  • Sank
  • Moderator
  • 208
27.05.2011.   |   01:24
Ja mislim da ti je najbolje sinkronizirati kontakte sa Windows contacts jer očito da nemaš instaliran Outlook iz MS Officea ili ga još nikad nisi pokrenuo, u protivnom bi ti iTunes nudio i tu opciju. Dakle, odaberi Windows Contacts, a na dnu stranice pod Advanced neka ne bude ništa čekirano!

Nakon što startaš sinkronizaciju, iTunes će te u jednom momentu upozoriti da je velika razlika u kontaktima na iPhoneu i u Win Contacts i ponudit će ti nekoliko opcija od kojih ti SVAKAKO moraš odabrati opciju MERGE, a NIKAKO REPLACE i to je to. Sve svoje kontakte ćeš onda naći pod svojom user mapom, a onda možeš napraviti i dodatni backup na neki eksterni disk ili kako god ti je najzgodnije.
12.03.2014.   |   12:39
pozdrav

Zanima me pošto sam uspješno prebacio kontakte pteko iTunsa u Outlook.Sad me zanima dal je moguće te kontakte u outlook-u prebaciti na android mobitel npr. samsung Galaxy SII?
12.03.2014.   |   12:45
Extract iz outlook-a pa prebaci na gmail i sync sa telefonom
13.03.2014.   |   10:21
Najlakša opcija za sve koji imaju iCloud, da se logiraju preko Firefoxa i sl. na iCloud, ima tamo opcija extract contact, fino ga kao jedan file imaš sve kontakte, i poslje samo taj file improtaš u Gmail, i miran.

1min posla.
13.03.2014.   |   11:07
Sta sam ja napisao???? Istu stvar samo stoje momak pitao kako iz outlooka-a
13.03.2014.   |   12:57
Ja sam napisao za prvi post odgovor, tek sad vidim da je dosta davno pitao.
Moderatori: jupi, smayoo, Sank, saint
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 23 minuta
  • MiaLovric: Hmm, da to sam i ja vidjela, ali sada koliko je to sigurno? Da li se nekako po nekom broju na kutiju to može provjeriti? I
  • Renzo: Mactracker kaže 6.0.1
  • MiaLovric: Dobra večer svima :) da li je možda netko u zadnjih par mjeseci kupio novi iPad Mini prve generacije? Mene zanima koji je iOS bio na njemu? Da li iOS 7 ili iOS 6? Jer sam čula da je dosta usporen na iOS 7. Možda netko zna?
  • Renzo: Šteta ako je otišao, baš mi je bio OK.
  • smayoo: Koliko vidim, obrisan je iz baze korisnika. Zašto - ne znam. Načelno, Riba i Davor mogu izbrisati korisnika iz baze i to rade samo na zahtjev samog korisnika. Jedini izuzetak je bio onaj Tony Soprano, prevarant.
  • Renzo: Šta se dogodilo sa članom User? Nestao sa Jabučnjaka?
  • rusty: Zato i kažem gumenjak...s Drenove
  • smayoo: Ja imam doma kajak, pa kad je dovoljno jaka kiša, spuštam se njime s Viškova u grad na posao... :D :D
  • rusty: u biti imaš pravo Smayoo... mislim da bi mi se isplatilo kupiti gumenjak i tako ići na posao
  • smayoo: Kako to misliš - od 9 do 12 mj? U Rijeci je kiša 12 mjeseci godišnje. Inače je u 7. i 8. mjesecu nešto rjeđa, nego inače, ali ove godine nije ni to... :D
  • rusty: Kao da živomo u Seattle-u. 9 od 12 mj je kiša
  • rusty: Joj što volim Kanadu (Rijeku) :D
  • stefanjos: Jer je kisa doslovno svaki dan u rijeci. Svaki jbni dan
  • Kloba: To sam baš primjetio kod ljudi iz Dalmacije i Primorja, koji žive kraj mora općenito, uvijek za dalje krajeve pitaju kakvo je vrijeme :)
  • Kloba: A zašto je bitno jeli gore kiša?
  • cariblanco: ljeva ko iz kabla...stalno
  • smayoo: Pozdrav u Finsku! :) Je li i gore kiša? :)
  • cariblanco: pozdrav iz Finske...gradić Nokia
  • stefanjos: Ovi prodavaci auta su takvi gnjavezi. Jaooo.
  • smayoo: piši u forum
  • lalaipo: Hitno trebam savjet,ekran na Iphoneu 5s mi se odjednom zacrnio,sve radi,sve se cuje ali je ekran crn. Zna li netko o cemu je rijec?
  • ismar008: kako kod stvarno najbolji program za to
  • dprgom: možda se radi o nekome besplatnom filmu... lol
  • drlovric: Ne trebas pricati sta d-loadiras. Bitno da program radi ;)
  • ismar008: hvala na savjetu
  • ismar008: e super radi ovaj transmission, sada dowlnlodam film i subtitle pa ću gledati ;-)
  • dprgom: ;) još jedan izbjeglica sa windowsa
  • ismar008: cool, idem pogledati šta je to ;-)
  • dprgom: @ismar008 skrati si muke i koristi transmission
  • ismar008: aloha, ekipa može jedan savjet.. hoću instalirati utorent na moj mac, i kada napravim instaliciju kaže mi: failed to instal disk image. E sada neznam zašto u security mi je dopušteno da mogu instalirati programe iz vana... hvala unaprijed
  • dpasaric: Koga zanima neka zaviri u oglase, prodajem Newertech miniStack v2 eksterni hub/HDD, 750 GB, 3xUSB, 3xFW, za sve Macove, idealan za prošli Mac mini...
  • drlovric: Vanjus: Imas na Ebay zamjenske koji rade isu stvar. Poslati ce ti u HR bez problema.
  • VanjusOS: da, poštarina bi uvećana dosta.. Znači - nema druge nego kupiti kod nas?
  • jmirakul: PDV ide na sve preko cca 20eura zbrojeno sa postarinom. Carine nema.
  • VanjusOS: pa jer mora iči carina, PDV..?
  • VanjusOS: kod nas oko 260 kn..
  • jmirakul: @VanjusOS Kako duplo? Kad na 29$ dodas nekakvu postarinu do HR i opalis PDV dodjes na isto. Zar ne?
  • VanjusOS: kod nas skoro duplo više košta
  • VanjusOS: da mi netko kupi sa US store
  • VanjusOS: ja bih ovo : >>link<<
  • jmirakul: Hackint0sh nemora uopce biti los. Nove komponente, nov stroj sve fino slozeno instalirano i onda jednog dana nakon OS update-a, stroj se vise ne boot-a ili nema zvuka ili slika nevalja i slicno. onda lijepo pljunes u sake i istrazivanje: koji kext nije vise kompatibilan, sto su promjenili i zasto. Istrazujes cackas i na krau slozis nakon par dana. I tako nakon nekoliko puta pun ti je Q hackintosha
  • drlovric: E moja Zbaca, ocigledno en pzonajes materiju. Ja sam vidio Hackintoshe koji sisaju originalne Macove na puno polja. I nisu bucni, kao sto ti pricas :)
  • Salko: a jesam napiso u pm,znaci puknut ekran i ne radi touch screen :D
  • Salko: Koliko se cca može dobiti za jedan razbijeni iPhone 5 32gb? Ekran punknut i nakon pada presto raditi tocuh screen
  • stefanjos: @zabac hahahahaha
  • zabac: Hackintosh je isto kao i frizirani auti iz Siska. Stara krama pošminkana i radi veliku buku.
  • zabac: Koji q?
  • drlovric: Meni je ovo super za svakoga ko zeli hackintosh, a ne zna ili nema vremena zezati se sa komponentama. Cijene mi ze cini isto tako prilicno normalne :)
  • zabac: Satabilnos=sata diskovi?
  • rusty: koji lol

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Novosti

MacUpdate

KB

Anketa