Kako prebaciti kontakte sa iPhonea na itunes?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako prebaciti kontakte sa iPhonea na itunes?

26.05.2011 | 14:25
Pozdrav svima

Zanima me kako mogu sve kontakte sa mobitela prekopirati na itunes ili preko itunesa na računalo?

Hvala!
26.05.2011 | 14:36
Kad spojiš iPhone na računalo, u iTuneu ideš na iPhone -> info -> sync contacts with pa izabereš šta ti odgovara. Možeš izabrat google, mobile me, outlook, ili contacts na računalu i na macu i na winu. Samo pazi da ne označiš da ti izbriše sve kontakte na iPhonu.
26.05.2011 | 15:03
To sam našao ali nikako da skužim kako s time raditi.
Imam smao tri opcije
Google Contacts
Windows Contacts
Yahoo! Adress Book

i pokraj tokga Configure..
Kada odem na Google C. logiram se, synca mi ali nigdje kontakata tamo..
26.05.2011 | 15:17
Ja sinkroniziram s win kontaktima. Samo sam to odabrao i sve ih je prebacilo za sekundu. Nije bilo potrebno nikakvo drugo podešavanje.
26.05.2011 | 15:26
Kaj hoćeš raditi s kontaktima? Ako je za arhivu, prebaci ih u Oulook i D&D u neki direktorij. Za Google ne bi znao jer koristim MobileMe uslugu.
Inaće za baratanje kontaktima između raznih OS-ova, najpraktićniji mi se pokazao Thunderbird jer je multiplaformski, a njegov AddressBook je kompatibilan (OSX<>WIN<>LINUX).
26.05.2011 | 16:36
Želim ih spremiti na komp da ih imam u slučaju da mi se ne daj bože izbrišu ili nešto..
Još da vas pitam nešto, dali pri updejtanju ili brejkanju mobitela kontakti ostaju na njemu ili se brišu?
26.05.2011 | 19:07
Kad napraviš update ostaju ti ne samo kontakti nego i sms poruke i sve druge postavke. Apsolutno sve.

Jailbreak nisam radio dosta dugo, ali tada je zahtjevao čist iPhone koji bi se prvo vratio na tvorničke postavke pa onda radio jailbreak. U tom slučaju možeš vratit sve postavke iz backupa (ali to baš nije za preporučit ako radiš jailbreak), a ove važnije stvari poput kontakata možeš vratit ako ih sinkroniziraš s win kontaktima ili nečim drugim.
26.05.2011 | 19:35
Za backup sinhroniiziraj s Outlookom (ako ga imaš) i onda u Outlook-u otvori kontakte i selektriraj ih (Ctrl+a) i odvuci u neki direktorij. Mislim da napravi za svak kontakt .vcf (vCard). Ako misliš seliti na OSX ili Linux, ideš preko Thunderbirdda (meni najjednostavnije).
  • Sank
  • Moderator
  • 219
27.05.2011 | 00:24
Ja mislim da ti je najbolje sinkronizirati kontakte sa Windows contacts jer očito da nemaš instaliran Outlook iz MS Officea ili ga još nikad nisi pokrenuo, u protivnom bi ti iTunes nudio i tu opciju. Dakle, odaberi Windows Contacts, a na dnu stranice pod Advanced neka ne bude ništa čekirano!

Nakon što startaš sinkronizaciju, iTunes će te u jednom momentu upozoriti da je velika razlika u kontaktima na iPhoneu i u Win Contacts i ponudit će ti nekoliko opcija od kojih ti SVAKAKO moraš odabrati opciju MERGE, a NIKAKO REPLACE i to je to. Sve svoje kontakte ćeš onda naći pod svojom user mapom, a onda možeš napraviti i dodatni backup na neki eksterni disk ili kako god ti je najzgodnije.
12.03.2014 | 11:39
pozdrav

Zanima me pošto sam uspješno prebacio kontakte pteko iTunsa u Outlook.Sad me zanima dal je moguće te kontakte u outlook-u prebaciti na android mobitel npr. samsung Galaxy SII?
12.03.2014 | 11:45
Extract iz outlook-a pa prebaci na gmail i sync sa telefonom
13.03.2014 | 09:21
Najlakša opcija za sve koji imaju iCloud, da se logiraju preko Firefoxa i sl. na iCloud, ima tamo opcija extract contact, fino ga kao jedan file imaš sve kontakte, i poslje samo taj file improtaš u Gmail, i miran.

1min posla.
13.03.2014 | 10:07
Sta sam ja napisao???? Istu stvar samo stoje momak pitao kako iz outlooka-a
13.03.2014 | 11:57
Ja sam napisao za prvi post odgovor, tek sad vidim da je dosta davno pitao.
Moderatori: jupi
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 20 sati, 42 minuta
  • FI4: Opa, brzo mi je ovo doslo, hvala na info! :)
  • rusty: evo i službeni Keynote url - [link]
  • rusty: Plex Apple Keynote event spreman za novi event 7.9. :D
  • zabac: Kupiti u Austriji.
  • konjina: Ma nisam previse gledao pa sam rekao odoka, my bad! :)
  • havdic: macbook air je sitnih 600kn skuplji nego u linksu... tako da možda ponešto je, ali sve nije :)
  • konjina: Na abrakadabra shopu popusti na MacBook modele onako odoka cini mi se najpovljnije na trzistu trenutno
  • drlovric: Meni je akutalno inacica super. Kupio sam je za dolar i radi ko zmaj :) Jedino bi mi dobro dosao ovaj DARK interface :)
  • rusty: nova beta ForkLifta u 9. mj - [link]
  • abajo: @jmarijano, cijena?
  • Daki: ja sam na beti 5 na iPhone 5s
  • erseticmatej: jel ima nekoga ovdje da je stavio na ios 10
  • Borostef: Problem sa iPhone 6 plus i iPhone 6 koji izgleda postaje sve češći...[link]
  • cariblanco: Bolje mi nego talibani ;)
  • drlovric: Evo mene, bez veze me napadate :)
  • smayoo: Samo ti otvori oglas. Ovo na vikalici se sutra više neće vidjeti, a za koji dan će iscuriti skroz...
  • jmarijano: Pozdrav, da ne otvaram oglas za hardware koji nije apple a vidim da ljudi dosta to ovdje koriste. Jel bi netko mozda kupio mikrotik routerboard 951g 2hnd? Za mene je to ruter sa previse opcija koje mi iskreno i nisu potrebne.
  • rusty: a da mi ovu raspravu o macbookovima prebacimo u forum? Kada vas Smayoo vidi da ovim postovima *??!$!$ po vikalici, najbali ste. @Invictus - probaj otvoriti temu u forumu ako nije problem
  • rusty: @cariblanco - nisam ni mislio da si ga instalirao na maca, nego da ti za to svejedno treba dedicirani stroj koji će to moći koristiti. jer kada bootaš sa sticka opet maca ne možeš za ništa drugo koristit, na to sam konkretno mislio
  • invictus: Na ovome što sam ti ja linkao, možeš sve mjenjati, od baterije, rama, i svega ostaloga.
  • insako: Osim retine ovaj stariji mode iz 2011 je bolji kad bi nadohradio ram na 16?
  • insako: A ovom iz 2012 se moze mijenjati baterija ili?
  • insako: Po ovom ispada da je bolje ovaj iz 2011 jer ga mogu nadogradit al ovaj je noviji i ima retinu te bolju bateriju
  • insako: valjda moze to
  • insako: sluzit ce mi za fax nesto malo uređivat slike na photoshop i to je to
  • insako: A nebi vrtio nesto prezahtjevno
  • invictus: Pogledaj i ovaj, na njemu možeš sve nadograđivati, evo ti link: [link]
  • Soffoklo: Šteta što retina iz 2012 nema 16GB RAM-a, jer se na njoj ne može nadograditi RAM. Ovaj iz 2011. ide do max 16GB RAM-a. Imam takvu Retinu iz 2012 samo sa 16 GB RAM-a i radi perfektno, evo već 4. godinu. Ako nećeš vrtiti puno virtualke i aplikacije koje zahtjevaju puno RAM-a išao bi na Retinu.
  • insako: a sta kazete na ovaj drugi
  • insako: poslao sam pm
  • insako: Ok hvala
  • cariblanco: pošalji pm drlovricu...kad se već neće javiti, ja ti to neznam
  • insako: Jel se moze na tom modelu raditi upgrade rama ili je to dovoljna konfiguracija
  • insako: Planiram imati taj laptop 4 godine bar pa bi radije ovog mid 2012 noviji je
  • insako: [link]
  • insako: Pa eto iskreno razmisljam se između tog i ovog
  • cariblanco: uostalom drlovrić je tu, on ima istoga, pa neka kaže koju
  • cariblanco: @insako, na prvu bi rekao da je cijena ok. Ima relativno dobru bateriju, dosta rama i jaku grafu
  • cariblanco: @amsterdamxxx da o tome pričam
  • insako: [link]
  • insako: kupujem macbook pro pa me zanima sta mislite jel ovaj ok za cijenu 8800 kn
  • insako: Pozdrav, novi sam tu i imam jedno pitanje
  • amsterdamxxx: [link]
  • amsterdamxxx: @cariblanco el to ovo o cemu pises...
  • cariblanco: Nisam ga instalirao na mini, nego sam ga instalirao na usb stick. Kad hoću daphile samo ubodem stick i odem na butanje s njega. Kad ga izvadim imam normalni os-x
  • rusty: super. ništa čudno da ti rako radi. napravljeno je da radi sa dediciranog stroja. možda je malo mac mini overkill za tu namjenu?
  • cariblanco: Ne pitaj me kako, jer nebi znao tut napisati, kad sam odustao od winsa, rekao idem probati ubosi stick i radi :)
  • cariblanco: @rusty pozdrav s daphile na mac- miniju
  • rusty: Šta neće sve ljudi pokušati napraviti kako bi nekoga zajebali - [link]
  • zabac: Mozda je bio dovoljan jedan oglas. :-)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Komentari

Anketa

Želite li Apple Watch?

Naravno, sportski aluminium model - 14.4%
Klasičan nerđajući čelik je prava mjera - 7.2%
Žlato! Žlato za mene! - 1.4%
Sat mora biti mehanički - 10.1%