Kako prebaciti kontakte sa iPhonea na itunes?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako prebaciti kontakte sa iPhonea na itunes?

26.05.2011 | 14:25
Pozdrav svima

Zanima me kako mogu sve kontakte sa mobitela prekopirati na itunes ili preko itunesa na računalo?

Hvala!
26.05.2011 | 14:36
Kad spojiš iPhone na računalo, u iTuneu ideš na iPhone -> info -> sync contacts with pa izabereš šta ti odgovara. Možeš izabrat google, mobile me, outlook, ili contacts na računalu i na macu i na winu. Samo pazi da ne označiš da ti izbriše sve kontakte na iPhonu.
26.05.2011 | 15:03
To sam našao ali nikako da skužim kako s time raditi.
Imam smao tri opcije
Google Contacts
Windows Contacts
Yahoo! Adress Book

i pokraj tokga Configure..
Kada odem na Google C. logiram se, synca mi ali nigdje kontakata tamo..
26.05.2011 | 15:17
Ja sinkroniziram s win kontaktima. Samo sam to odabrao i sve ih je prebacilo za sekundu. Nije bilo potrebno nikakvo drugo podešavanje.
26.05.2011 | 15:26
Kaj hoćeš raditi s kontaktima? Ako je za arhivu, prebaci ih u Oulook i D&D u neki direktorij. Za Google ne bi znao jer koristim MobileMe uslugu.
Inaće za baratanje kontaktima između raznih OS-ova, najpraktićniji mi se pokazao Thunderbird jer je multiplaformski, a njegov AddressBook je kompatibilan (OSX<>WIN<>LINUX).
26.05.2011 | 16:36
Želim ih spremiti na komp da ih imam u slučaju da mi se ne daj bože izbrišu ili nešto..
Još da vas pitam nešto, dali pri updejtanju ili brejkanju mobitela kontakti ostaju na njemu ili se brišu?
26.05.2011 | 19:07
Kad napraviš update ostaju ti ne samo kontakti nego i sms poruke i sve druge postavke. Apsolutno sve.

Jailbreak nisam radio dosta dugo, ali tada je zahtjevao čist iPhone koji bi se prvo vratio na tvorničke postavke pa onda radio jailbreak. U tom slučaju možeš vratit sve postavke iz backupa (ali to baš nije za preporučit ako radiš jailbreak), a ove važnije stvari poput kontakata možeš vratit ako ih sinkroniziraš s win kontaktima ili nečim drugim.
26.05.2011 | 19:35
Za backup sinhroniiziraj s Outlookom (ako ga imaš) i onda u Outlook-u otvori kontakte i selektriraj ih (Ctrl+a) i odvuci u neki direktorij. Mislim da napravi za svak kontakt .vcf (vCard). Ako misliš seliti na OSX ili Linux, ideš preko Thunderbirdda (meni najjednostavnije).
  • Sank
  • Moderator
  • 219
27.05.2011 | 00:24
Ja mislim da ti je najbolje sinkronizirati kontakte sa Windows contacts jer očito da nemaš instaliran Outlook iz MS Officea ili ga još nikad nisi pokrenuo, u protivnom bi ti iTunes nudio i tu opciju. Dakle, odaberi Windows Contacts, a na dnu stranice pod Advanced neka ne bude ništa čekirano!

Nakon što startaš sinkronizaciju, iTunes će te u jednom momentu upozoriti da je velika razlika u kontaktima na iPhoneu i u Win Contacts i ponudit će ti nekoliko opcija od kojih ti SVAKAKO moraš odabrati opciju MERGE, a NIKAKO REPLACE i to je to. Sve svoje kontakte ćeš onda naći pod svojom user mapom, a onda možeš napraviti i dodatni backup na neki eksterni disk ili kako god ti je najzgodnije.
12.03.2014 | 11:39
pozdrav

Zanima me pošto sam uspješno prebacio kontakte pteko iTunsa u Outlook.Sad me zanima dal je moguće te kontakte u outlook-u prebaciti na android mobitel npr. samsung Galaxy SII?
12.03.2014 | 11:45
Extract iz outlook-a pa prebaci na gmail i sync sa telefonom
13.03.2014 | 09:21
Najlakša opcija za sve koji imaju iCloud, da se logiraju preko Firefoxa i sl. na iCloud, ima tamo opcija extract contact, fino ga kao jedan file imaš sve kontakte, i poslje samo taj file improtaš u Gmail, i miran.

1min posla.
13.03.2014 | 10:07
Sta sam ja napisao???? Istu stvar samo stoje momak pitao kako iz outlooka-a
13.03.2014 | 11:57
Ja sam napisao za prvi post odgovor, tek sad vidim da je dosta davno pitao.
Moderatori: jupi
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 50 minuta
  • stefanjos: onda samo cekam poziv :)
  • dpasaric: Haha, dobra ideja. :) Kupit ću i ja jedan nekom prilikom, makar polovni prvi model.
  • stefanjos: Aha, mislio sam da se dodamo na activity sharing :D
  • dpasaric: Nije moj, u obitelji je.
  • stefanjos: vidio, ne stignem sada u cijelosti procitati, ali je li tvoj ili samo testiranje?
  • dpasaric: Objavih Apple Watch Series 1 test! :)
  • stefanjos: izbrisana trash aplikacija?
  • IgorD: Vidim na Amazonu ista cijena a kod nas još i PDV. SanDisk Ultra 32GB Dual Drive USB Type-C
  • IgorD: SanDisk 32, oba USB porta, samo 127 kuna.
  • IgorD: Ak netko ide u Harvey Norman na Jankomiru a treba mu future-proof usb stik, dobra vijest
  • smayoo: u principu je ne možeš vratiti. Pogotovo ne na SSDu.
  • vlastelica: Kako mogu probaci ili vratit izbrisanu trash aplikaciju?
  • stefanjos: pa i novije igre koje dolaze nece sve podrzavati 4k i hdr, samo one kojima proizvodac odluci. tako da odg na tvoje pitanje je u biti za sad, ne.
  • cariblanco: ma mislio sam 4K naslovi i hdr, znam da se mogu igrati igre unatrag za starije konzole
  • stefanjos: kakvo je to pitanje? pitas da li za igracu konzola ima igara u ponudi, ja se zacijelo nadam da ima, inace nije igraca konzola o.O
  • cariblanco: ako uzmem ps4 pro konzolu...ima li igara za to i kakva je ponuda
  • smayoo: Piši u forum
  • suljanic: Uglavnom.. Umro macbook... Ne mogu ni reset napravit..ni reinstall..nista
  • suljanic: Kad se boot-a pita me za reopen app ja stisnem reopen i opet restart
  • suljanic: Odjedanput macbook mi se restarta non stop. Nesto sam testirao u final cut pro x i odjedanput je poblesavio i restarta se stalno.
  • stefanjos: :D
  • rusty: da
  • stefanjos: rusty jesi pogledao black sails?
  • rusty: House of Cards 30.5. To te ja pitam
  • zabac: Drek. Kod zene je cuvalo sve i raslo je i raslo.
  • smayoo: Kakve to veze ima s gmailom. Mail.app ti čuva poruke koje god mu nisi rekao da briše automatski. Ako si svo automatsko brisanje isključio, onda ne briše nikad ništa.
  • zabac: Vidi s folderom u koji MAIL trpa poruke. Pogotovo ako imaš račun na gmail-u. On se uopće ne smanjuje. Žani bio višestruko veći od veličine prostora na serveru. Buja i buja.
  • spector: Imam problem, napunio mi se ssd na mbp i od cijeli kalendar mi se počistio
  • Kloba: U početku jesam, sada ne. Nema smisla...
  • Riba: Ne...bilo je o tome već na forumu.
  • ivan.hirsi: Gasite li vi ljudi svoje mac uređaje tokom noći ili kada se ne koriste? Ako već ima neka tema otvorena na to molim da mi samo link šibnete
  • Josip R.: Otvorio sam
  • smayoo: Josipe, daj, nisi ovdje od jučer. Piši u forum
  • Josip R.: Ne znam kako se to dogodilo?
  • Josip R.: U All my files u Finderu svi dokumenti su mi se poduplali?? I sad mi je cijeli disk pun :(
  • Josip R.: Ekipa trebam hitno pomoc!
  • rusty: docker nije virtualizacijsko rješenje, a Radarr će se vrtiti na dockeru da kai i Sonarr. namjena: [link] dakle pandan sonarru, prejako
  • Daddo: rusty, ok Docker je virtualizacijsko rješenje, pretpostavljam da ćeš taj Radarr upogonit na Synologyju, no koja mu je namjena?
  • rusty: to sam čekao :D Kada Sonarr ekipa nije htjela napraviti support za filmove onda se napravio fork. Predobro. Sonarr i Radarr :D divan početak dana. Radarr radi u Dockeru samo tako
  • rusty: Kako divno: [link]
  • some1uknow: imate post pod zakljucan ipad. molim pomoc
  • Daddo: Cariblanco znam da ne postoji (još), ali se nadam da će ga napravit.
  • gladhr2: brutalno mi je :D
  • rusty: za slučaj da ih netko nije čuo: [link]
  • cariblanco: Dado nepostoji air 15:)
  • Daddo: app za iPhone koji se meni najviše dopao je Filterstorm Neue...
  • DrAle: Tj za desktop/laptop!
  • DrAle: AP je za laptop pa zanemari moju preporuku
  • DrAle: Jako hvale Affinity Photo [link]
  • gladhr2: Aplikaciju ne na laptopu*

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Oglasi

Komentari

Anketa