dali ce doci update za Bluetooth za iphone?!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

dali ce doci update za Bluetooth za iphone?!


  • the_clash
  • Posjetitelj
14.05.2008 | 19:46
dali je moguce da naprave update za iphone da se Bluetooth može koristiti u svrhu slanja/primanje datoteka?!
moram priznati da mi malo fali....
14.05.2008 | 21:00
Ako i ne naprave, sigurno će imati neki ful dobar odgovor zašto to nije potrebno, ili, još bolje, zašto to nije dobro/zdravo za korisnika.
  • the_clash
  • Posjetitelj
14.05.2008 | 22:04
jedina mana iphonu koju sam našao... i mislim da nece biti ODGOVOR nego izgovor...
15.05.2008 | 00:16
Meni je najveća mana što ga ne mogu normalno kupiti i normalno koristititi. Da mi je vidjeti tko bi kupio npr. televizor na koji nema garanciju, prije prvog gledanja mora nešto po njemu krekati i mrčiti, pa onda svako toliko opet, i još da nema npr. daljinski upravljač... I da košta npr. 1000 € koje moraš iskeširati šverceru.
  • the_clash
  • Posjetitelj
15.05.2008 | 00:27
ma daj ajde MALO si pretjerao. Nije stigao na naše tržište još, pretpostavljam da znaš da na naše tržište uvijek sve dođe zadnje. I uopce nije tako kako si rekao... Ima ih od cca 400-500e odključanih, updatanih i samo ubaciš svoju karticu i radiš sve normalno.
Ja ga vec imam točno mijesec dana i fakat je super mobitel, doduše meni nikada nije bilo jasno zašto je Apple u hrvatskoj tako skup? a i uopcenitu u europi! Iphone u Americi košta samo 1800 kn, šta i nije toliko puno!
15.05.2008 | 01:11
Stvar je samo u softveru, vjerujem da će jednog dana i to napraviti. Oni su zanimljiva i svakako čudna kompanija, ali zapravo rade optimalno - imaju ograničene ljudske resurse i vrlo su izbirljivi kod zapošljavanja. To im se obija o glavu tako što često jednostavno nemaju ljudi da nešto isfuraju, a onda sve što nije jako bitno puste za kasnije - realiziraju ono revolucionarno, a ono što je drugima "rutinska sitnica" jednostavno zanemare dok ne nađu vremena i za to.

Sjetimo se samo kako je Leopard odgođen zbog iPhonea, pa nedavna priča s driverima za 8800 za starije strojeve koja je trajala preko 4 mjeseca itd... tako gledano BT razmjena datoteka je zaista sitna stavka, pa barem na iPhoneu nije bed poslati mail s attachmentom. Osobno se ne mogu sjetiti da sam ikada s nekim razmjenio nesto putem BT-a.... joj, lažem! Jesam, jednom me netko na kavi zamolio da mu pošaljem jedan fora ringtone - i to je to. Neš' ti nedostatka...
15.05.2008 | 09:14
2 Clash: Čuj, koliko to košta u USA baš i nije neki argument, kad ovdje ne košta toliko. U Koreji imaš za 75.000 kn na cestu staviti auto Samsung CD650 koji je na dlaku pljunuti, identičan Mercedes S klase, i još komforniji unutra. Ali, eto, baš čudno, u Europi se ne može kupiti.

2 Dpasaric: To je opet diskusija o preferencijama i potrebama, već smo je vodili ovdje. BT je tehnologija daleko šire primjene od prijenosa podataka i ne da se usporediti sa slanjem mailova ili WLANom. Neću reći da je ni bolja, ni lošija, jednostavno - nije namijenjena za iste stvari. Npr. mi imamo u ponudi domomatički sustav (pali-gasi svjetla po kući, upravljaj roletama, dvorišnim i garažnim vratima, klimom, grijanjem, itd.) koji je 100% upravljiv sa bilo kojeg mobitela koji ima punu bluetooth funkcionalnost, pa čak ti pruža mogućnost da preko ove BT veze koristiš svoj mobitel za telefoniranje preko kućne fiksne telefonske linije.

Ali da ne idem sad tako daleko, meni je dovoljno blesavo već i to da imaš Apple Mac doma, s ugrađenim bluetoothom, imaš na njemu iSync, možeš syncat bilo koji plastični krš iz Kine, ali Apple iPhone ne možeš. E, ježi ga...
  • the_clash
  • Posjetitelj
15.05.2008 | 16:55
A cuj Dpasaric:D ja imam 16 godina i BT sam koristio svakodnevno, znaš kako je to kada imaš 16... po školi se sve šalje jednim drugima i za vrijeme kontrolne i tome slično!

A Smayoo ili kako se vec zoveš, bezveze je to šta svi macbookovi imaju BT i nemožeš se koristiti njime da se povežeš sa iPhonom:(
Samo se toplo nadam da ce izaci update za to, jer kao šta je Dpasaric rekao stvar je samo softwera!

dajte mi Vi recite koja je razlika između softwera 1.1.1 i 1.1.4?
Ja imam trenutno 1.1.4. a zanima me dali su velike razlike u softweru?!
15.05.2008 | 21:26
the_clash je napisao:
Smayoo ili kako se vec zoves


Ako uklikaš sličicu pokraj mog nicka (zvanu avatar), vidjet ćeš kako se zovem.
  • the_clash
  • Posjetitelj
15.05.2008 | 21:40
joj sry Emile... Bio sam u školi pa sam nabrzaka tipkao!

A dali ti voliš apple ili si nekako skeptičan prema njemu?!
16.05.2008 | 03:10
Moj prvi kompjuter u životu (imao sam 12 godina) bio je posuđeni Apple IIe. A prva ljubav se nikad ne zaboravlja.

I u to vrijeme je Jobs znao izabrati pravi hardware (kad čak ni dpasaric nije vjerovao u njega ).

Dakle, da, volim Apple, ali to ne znači da ga slijepo obožavam. Što ne valja - ne valja. I neću se praviti da valja samo zato što bi ja htio da valja.
16.05.2008 | 19:52
Živio Z80! To je tada zaista bio bolji procesor od 6502.
  • Dijete
  • Posjetitelj
16.05.2008 | 22:17
Kaj.. bumo opet?
16.05.2008 | 22:37
Dijete je napisao:
Kaj.. bumo opet?


A i ja gledam oće li
17.05.2008 | 14:50
Naravno!

Z80 je bio procesor za pi*kice. To je i moja pokojna baka znala programirat kad je imao 800 registara i instruction set odavde do Toronta.

E, al trebalo je bit frajer pa napravit nešto s 1 općim i 2 indeksna registra, na 1,2 MHz clocka i 35 instrukcija.

O basicu da ni ne pričam. Neš ti muke programirat kad imaš u basicu čak i komande za grafiku. To ne da bi znala moja pokojna baka programirat, nego njezine hortenzije!

No, da me ne shvati netko ozbiljno (za mene je ovo samo jedna draga reminiscencija nekih bezbrižnih vremena), iz današnje perspektive gledano, tadašnja su računala bila puno manje konfekcija, a puno više kreativnost. Sinclair je svakako ispoljio maksimum kreativnosti. I muda. Nažalost, nije opstao, šteta. Da jest, tko zna, možda bi zaista danas sve ovo drugačije izgledalo.

Ali, bez obzira na sve, ostajem pri tom - tko se naučio voziti u fići, taj može voziti bilo što. Isto tako - tko je uspio išta korisno isprogramirati u Commodore V2 Basicu ili 6502 assembleru, taj može što god poželi.
  • oberzenger
  • Posjetitelj
08.08.2008 | 13:44
Da se vratim na temu - ajd'mo jednostavno reci da iPhone NEMA bluetooth.

Zao mi je, slusajuci dpasarica koji pomirljivim i klerskim tonom prica o prioritetima i resursima Applea, sto ta doista divna firma, koja ne prati vec uistinu stvara trendove, jednostavno nije, kad je napravila tu "revoluciju" mobilne telefonije, sve ono dobro, korisno i provjereno kod drugih samo potrpala u stvarcicu zvanu iPhone. Nego se sad korisnici sirom svijeta dovijaju razno raznim metodama kako forwardirati smsove, kopirati/pasteirati, ubacivati ringtonove, rjesavati problem bluetootha i mnogo drugih problemcica, kad to sve tako glatko funkcionira kod drugih.

Odgovori tipa pa meni to ne treba, nisam dosao u situaciju... doista ne idu u prilog uredjaju koji stvarno zasluzuje (jer jos nije) biti na tronu:)

Eto toliko...
08.08.2008 | 14:20
Erm iPhone ima BT, koji bi čak i HW mogao podržati OBEX i sve što end useri traže, ali se to baš i neće desiti. Jedan od razloga je i neautorizirana razmjena ringtonova, slika, vide-a što baš i ne paše Apple-u, drugi je taj što je BT dosta nesiguran a treći je to što je gutač baterije. Četvrti razlog je taj što je to zastarijela tehnologija ... baš kao floppy ( hehe ovo ide MBA-u)
  • oberzenger
  • Posjetitelj
08.08.2008 | 14:34
Dakle iz cijelog exposea Belerphonea iPhone doista nema BT, a ostale tricarije u formi razloga, bolje reci opravdanja, bas i ne drze vodu... A a propos zastarjele tehnologije, sto se Apple nije onda odrekao BT-a, kao sto se odrekao drivea u slucaju McBook Aira?
08.08.2008 | 14:59
Evo gledam ga u ruci i Piše Bluetooth On, Status - Paired, štoviše upravo me u uhu češe i slušalica preko koje mi blututom stiže miloglasni zvuk mojih sugovornika. U mojoj knjizi to se zove "ima bluetooth". Znaš kako kaže ona stara "da je baba muško zvala bi se duško" hehe.

A što se tiče reference na MBA, odgovor je sličan onome iz : "Zašto pas liže jaja?"
  • oberzenger
  • Posjetitelj
08.08.2008 | 15:30
Ma hajt', cak i ti mozes bolje. No, ne sumnjajuci u milozvucnost sugovornika, nego da ti kazem, nesto ti je tanka ta knjiga o bluetoothu, docim je odavno napisana i navodi mnogobrojne korisne radnje koje plavozubic tako suvereno odradjuje na raznim podrucjima, pareci se ne birajuci uredjaje, kao ni marke. Tako da jedina radnja parenje sa slusalicom jednostavno i nije nesto vrijedna spomena, a kamo li dovoljna da bi nesto imalo status postojanja, u bilo kojem ozbiljnijem smislu.
08.08.2008 | 16:16
Haha eto ti za ovo jedan plus na karmu kad imaš na bacanje. Nego da ti ja zdravo seljačkim riječnikom objasnim što nema Blututut.
Ovako Stipe ti ima NOkiu 3310 koja nema blutut, pa je reko ajfon neće da imade blutut jerbo ja tako kažem, onda je došo Đontan i reko mu al stiv to mi zezne karmu elektromagnetskog zracenja i nemerem ja tako radit, sve boje imam osim plave... ondak je on reko more al svijetlo svijetlo plava... da ne ubije auru od wifija i triđija, pa su je malo podrezali.

Eto ukratko
  • oberzenger
  • Posjetitelj
08.08.2008 | 20:07
Sjajan si, nema sto, jasan, sazet, da bi rec rek'o. More dobro ti lezi taj zdravo seljacki! Ni Pasaric ne bi mogao bolje. Zahvaljujem na karmi, jerbo si mi prvi tu bum pamtil na vek. Uzvracam istom paznjom!
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 1 minute
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

MoschuS, Riba, Sank, stefanjos, tino1, zoranowsky, Anonimci (624)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO