kupnja iphonea
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

kupnja iphonea


15.02.2008 | 18:55
Kupila bi iphone 8GB (400 $) preko appleove on-line trgovine. Jel znate tko bi mi ga u Hrvatskoj mogao dekodirati i kolika je cijena toga?Da li postoji još šta šta bih trebala na njemu napraviti da bi ga pokrenula?
Hvala !
  • lex
  • Korisnik
  • 5
15.02.2008 | 20:34
Mislim da ga ne mozes kupiti u Hrvatskoj preko apple online stora, postoje ljudi u Zagrebu koji ga mogu dekodirat za određenu cjenu (i ja sam svoj odkodirao na taj nacin) al neznam dal smijem o tome na forumu... a mozes i sama malo istrazi po internetu, nije tesko al ja se nisam usudio sam, pa ti odluci.
15.02.2008 | 21:10
Taman i da mozes kupit, ne dostavljaju ga u Hrvatsku, tj. nigdje izvan USA. Pogledaj glasnik ili ebay.
15.02.2008 | 22:47
I planirala sam preko e baya ukoliko nešto ne iskemijam s apple storeom. Jel tko od Vas uzimao preko e baya? Malo mi je frka ak mu se nešto dogodi,kak to funkcionira s garancijom?
Koliko inače naplaćuju kod nas dekodiranje?
16.02.2008 | 03:47
Kad nades tamo iPhone koji oces kupit i kliknes na njega, imat ces desno na stranici meet the seller, i tamo njegovu ocjenu u obliku postotka i broja ljudi koji ga je ocijenio. Ako je postotak ispod 100% ili broj ispod 20, idi dalje, a ako je 100% klikni ispod na see detailded feedback i tamo procitaj sto su bivsi kupci napisali i jel vec prodo koji iPhone. To ti je najbolja garancija da ce sve bit u redu.

Ako se nesto bas dogodi u transportu, onda jednostavno nemas srece, al ne bi se nista trebalo dogodit

Garancije nema na otkljucane iPhonove.
16.02.2008 | 14:18
Hvala ti na trudu al to sve već znam.Pa kakvo bi ja žensko bila kad nebi kupovala na ebayu !
Mene je samo frka da ga neću moći dekodirati ili kaj ja znam već kaj sve trebam napraviti da bi mi u Hrvatskoj normalno šljakao.
Gledala sam na e bayu neke iphone-ove i piše da su otključani (unlocked) to bi mi trebalo biti dovoljno da tu funkcionira ili ?
16.02.2008 | 15:53
Što se tiče garancije onog trenutka kad je otključan gubiš svaku garanciju, dakle ako mu se nešto desi tuff luck...
Preko Apple store-a ga ne možeš kupiti odnosno ne šalju nigdje osim u USA. Što se tiče ebaya pripazi kad kupuješ u zadnje vrijeme ima hrpetina fraudova i ljudi ostaju bez novaca a kupljeni proizvod nikad ne dobiju, pa čak i od ljudi sa jako dobrim feedbackom.
Tu ti je i stavka carine odnosno PDV-a, međutim to već zadire u područje lutrije jer nikad neznaš kako će vrle babetine i jedan mladi gospodin u Branimirovoj reagirati i koliko će ti naplatiti davanja.
Unlock je najmanji problem to možeš i sama odraditi jer je postao no brainer... ako an ebayu piše da su unlocked to ti može svašta značiti, viđao sam aukcija gdje su tvrdili da je unlocked ali kad malo bolje pogledaš aukciju vidiš da je samo aktiviran odnosno da ne radi GSM, pa do starijih verzija gdje se koristi neki oblik SIM adaptera.... uglavnom moja preporuka nađi nekog tko ima iphone i da se malo više razumije u to da ti objasni na što točno moraš paziti.

eto sretno sa tim
16.02.2008 | 19:36
Hvala ti, mislim da ga ipak neću kupiti preko e baya, preriskantno je.
03.03.2008 | 15:37
Bravo
ipak pametan zaključak na kraju. Pre komplicirano je to sve zato evo samo dio
Možeš ga i uzeti preko E-baya ali će te ispasti skuplje nego u dućanu u startu
iako ti PAY PAL preko Ebaya garantira do 2000 $ na kupljenu robu opet nisi sigurna
plus FED EX platiti dostavu
+ još možeš dodtno osigurati paket u fed exu za cca 30 $ kao extra osiguranje (onda si 100 % sigurna da češ dobiti lovu u slučaju da se paket izgubi)
+ što dobiš besplatno fed ex pozicionioranje proizvoda di se nalazi u svakom trenutku.
Inače stvari roba (terkstil majice) možeš naručivati kao GIFT u RH i ne plačaš NIŠTA !!!
ALi u slučaju tehnuke (Iphone npr.) ako naručiš da ti je gift onda još više plačeš jel te oderu ko majmuna !!! (dakle naruči da se vidi što je unutra bez skrivanja)

Dakle onda te čeka PDV , carina i bla bal bla
moraš ići onda u ministarsvo pom. i veza po dozvolu za frekvencije telefona itd.itd. pa tek onda u fed ex na carinu po telefon. SKUPO

KOMPLICIRANO I NEISPLATIVO a za laike i NEIZVEDIVO !!!
Bolje ne .
05.03.2008 | 12:42
ovaj...ja mogu donjet koji iPhone iz amerike )
jel nekom treba??
05.03.2008 | 14:46
icce je napisao:
ovaj...ja mogu donjet koji iPhone iz amerike )
jel nekom treba??
Kolku bi proviziju uzimao?
03.04.2008 | 22:53
Evo ja kupila iphone .E sad jel ima netko voljan mi malo pomoći?Kad ga uppalim piše mi slide to unlock...šta mi je sad činiti?
03.04.2008 | 22:56
O.k. služila sam, može netko sada reći gdje stavljam sim i šta je s punjačem, ima utikač za američku struju?
14.04.2008 | 00:46
imam pitanje

frendica mi namjerava kupit ajfon u New Orleansu ali tamo nema Apple centra pa me zanima jel se može kupit u AT&T centru bez da mora tamo potpisivat nešto za pretplatu, nešto sam čitao da kupiš samo uređaj tamo i dobiš od njih njihovu karticu i da je trebaš "aktivirat" kad se spojiš na komp sa ajfonom, sad ako mi možete pomoći oko tog pitanja

hvala na odgovoru
15.04.2008 | 12:56
ttomic je napisao:
O.k. služila sam, može netko sada reći gdje stavljam sim i šta je s punjačem, ima utikač za američku struju?


SIM kartica ide gore na vrhu, gurni u rupicu spajalicu i eto.
Punjač je univerzalni - a s obzirom da je telefon došao iz USA, dobila si USA nastavak. Kupi negdje kod nas adapter za taj punjač - koji se skine (pogledaj malo bolje) i to je to. Alternativno možeš puniti preko USBa.

Ne bi škodilo da malo pogledaš filmiće na iPhone web stranicama - jer ćeš ovako pikajući puno toga propustiti. (Mislim npr na slide to unlock pitanje)
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 14 minuta
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.11 Seconds

Provided by iJoomla SEO