iPhone 11 Pro - iskustva ??
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 11 Pro - iskustva ??


09.06.2020 | 18:41
@smayoo

Uzmi komad običnog stakla (sa izbrušenim krajevima da se ne porežeš) i nosi ga u drežpu zajedno sa ključevima par mjeseci, pa nam javi da li je izgrebano.

Naravno da sa par poteza ključem, koji i nije osobito oštar predmet (ako ne vjeruješ probaj se porezati sa ključevima) nećeš napraviti ogrebotinu na staklu, ali redovitim nošenjem mobitela sa nepokrivenim ekranom, u džepu sa ključevima i ostalim sitnicama, nakon par mjeseci staklo će biti izgrebano.
Neće to biti udubine duboke pola milimetre, ali ćeš jasno vidjeti izgrebane tragove po ekranu (ili komadu stakla).

Ako si ikad izronio komad stakla iz mora, onda znaš da je on uvijek zaobljen, i matirane površine (neproziran), a sve to usljed trenja sa oblutcima s kojima baš i ne moćeš zarezati staklo, ili površinu ekrana malo boljeg mobitela.
09.06.2020 | 19:43
To će ipak biti abrazija (staklo u moru).
Nosim mobitel u džepu svaki dan, razne mobitele, još od kad su se sveli na format da stanu u džep, dakle recimo nekih 12-13 godina cca, s ključevima, novčićima, nekim raznim drugim drangulijama... Svi oni koji imaju staklo (a ne plastiku), nemaju ogrebotine. Ili ih ja ne vidim (a kad stavim naočale, slova vidim čitati kristalno jasno, a ogrebotine ne vidim). E, sad, ako se nađe netko tko na mom mobitelu vidi ogrebotine koje ja ne vidim, a pri tom nije koristio neke droge , onda je to isti problem kao i retina ekran i 60fps igre i slična sr...
10.06.2020 | 10:58
Pa nisam ni rekao da će staklo biti izgrebano kao da su zaorane brazde po njemu, nego ćeš vidjeti sitne crtice po ekranu (što bi rekli englezi hairline scratches).
A koliko vidim na netu, dosta korisnika novijih iPhone-a se žali da im se ekran puno lakše izgrebe nego kod starijih modela.
10.06.2020 | 12:26
Treba promjeniti naslov teme u “staklo - iskustva”...
10.06.2020 | 12:38
Ne razumijem čemu nositi mobitel, pogotovo skupi uređaj kao što je iPhone, u džepu sa ključevima ili nečim drugim. Osobno ni jedan jedini mobitel nisam raspakirao iz kutije a da odmah nije išao u zaštitnu maskicu, a o nošenju u džepu sa klhučevima - to nisam nikada radio ni nemam namjeru.

Upravo je zbog takvog odnosa prema stvarima pun oglasnik izgrebanih i doslovce demoliranih telefona i laptopa - i onda još za takve uređaje traže nerazumne cifre.
10.06.2020 | 12:48
Ne želim biti rob stvari. Imam u životu puno značajnijih briga od ogrebotina (nevidljivih) na mobitelu ili laptopu, ili na autu, itd.
10.06.2020 | 12:51
Nije to robovanje, to se zove "trenutak pažnje". Pazim čak i na vrtnu kosilicu, a gdje onda ne bi pripazio malo na računalo ili mobitel, a pogotovo auto.
10.06.2020 | 14:41
Slazem se sa smayom u potpunosti... nije iPhone kupio mene vec ja njega

Ovak izgleda pravi iPhone

Jun102020.jpg


a kad je u maskici to se niti ne vidi Znam, pala je mom iPhone X prodajna cijena... jedino sto... uopce nije na prodaju. Kada dode vrijeme za neki novi iPhone (a Apple ce se nacekati bar sto se mene tice), ovaj ide dalje na koristenje unutar blize i sire obitelji.

Nis mu nije, radi ko zmaj... Ali nije "fancy" vise (nisam niti ja )
10.06.2020 | 15:09
Ja se nikako ne slažem. Ako netko ne vidi, to ne znači da ne postoji!
Da sam na tvom mjestu, ja bi ga malo stukao i s prednje strane. Čisto zato da strane budu usklađene.
Ako je nešto u zaštitnom kučištu, to automatski ne znači da si rob
10.06.2020 | 15:54
Svoj iPhone:

- ne nosim u istom džepu sa ključevima ili sa bilo čim drugim
- ne nosim u stražnjem džepu hlača
- ne nosim u džepovima iz kojih može lako ispasti (trenirke i sl.)
- ne ostavljam na suncu, u automobilu pogotovo
- ne savijam na silu kabel od punjača
- ne isključujem kabel punjača naglim povlačenjem iz uređaja
- ne ostavljam na stolu sa napitcima i kavama
- ne ostavljam na kiši ni blizu vode
- ne ostavljam blizu roštilja
- ne dajem djeci ni supruzi, ni bilo kome drugom u ruke
- ne instaliram na njega softver koji mi ne treba
- ne punim preko mjere - puni se uvijek između 18 i 95%

Svi moji iPhone uređaji su uvijek bili "mint" stanje.
10.06.2020 | 16:05
Ovo se dogodilo dok je bio u maskici. Koristim UAG maske, koje eto slove za jedne od najboljih sto se zastite tice. U dizajn ne ulazim. No niti UAG ne pomaze prilikom druzenja sa drustvom iz ratnih dana, dva janjca i zavidnom kolicinom gemista

iTelefon je uvijek u maski. No mene to polomljeno staklo uopce ne smeta. Ne bi me niti smetalo da je telefon bez maske, i da sav auditorij eto vidi da je meni na iPhone-u polomljeno zadnje staklo, sto bi vjerojatno sablaznilo navedeni cijenjeni auditorij i dezurne dusebriznike. Da je polomljeno prednje staklo, to bi definitivno ulazilo u polje upotrebljivosti uredaja, pa bi zamjena bila opravdana. Ovako... ne vidim niti jedan razlog da se zabrinjavam
10.06.2020 | 16:07
drpongra75 kaže:
Svoj iPhone:

- ne nosim u istom džepu sa ključevima ili sa bilo čim drugim
- ne nosim u stražnjem džepu hlača
- ne nosim u džepovima iz kojih može lako ispasti (trenirke i sl.)
- ne ostavljam na suncu, u automobilu pogotovo
- ne savijam na silu kabel od punjača
- ne isključujem kabel punjača naglim povlačenjem iz uređaja
- ne ostavljam na stolu sa napitcima i kavama
- ne ostavljam na kiši ni blizu vode
- ne ostavljam blizu roštilja
- ne dajem djeci ni supruzi, ni bilo kome drugom u ruke
- ne instaliram na njega softver koji mi ne treba
- ne punim preko mjere - puni se uvijek između 18 i 95%

Svi moji iPhone uređaji su uvijek bili "mint" stanje.


Sukladno navedenome, ti svoj iPhone uopce ne koristis
10.06.2020 | 16:28
drpongra75 kaže:
Svoj iPhone:

- ne nosim u istom džepu sa ključevima ili sa bilo čim drugim
- ne nosim u stražnjem džepu hlača
- ne nosim u džepovima iz kojih može lako ispasti (trenirke i sl.)
- ne ostavljam na suncu, u automobilu pogotovo
- ne savijam na silu kabel od punjača
- ne isključujem kabel punjača naglim povlačenjem iz uređaja
- ne ostavljam na stolu sa napitcima i kavama
- ne ostavljam na kiši ni blizu vode
- ne ostavljam blizu roštilja
- ne dajem djeci ni supruzi, ni bilo kome drugom u ruke
- ne instaliram na njega softver koji mi ne treba
- ne punim preko mjere - puni se uvijek između 18 i 95%

Svi moji iPhone uređaji su uvijek bili "mint" stanje.


Ti si ekstremist

Svaka cast, ja ni sebe toliko ne pazim.
10.06.2020 | 16:39
Većina tih stvari je navedena u korisničkim uputama, samo treba pažljivo pročitati.

Meni ne graniči sa zdravim razumom nešto skupo platiti i onda to devastirati do uništenja. Nisam dobio, već kupio za svoje - sukladno tome se i ponašam.

A najbolje od svega je kad preko oglasnika za takve devastirane uređaje traže masnu lovu. Kupio sam nedavno od jedne gđe. rabljeni MBA, 2016. godište - računalo apoteka - bez ijedne crtice, original račun, Apple naljepnice, kutija, sve kao iz trgovine. To je primjer kako se prodaje rabljeno.
10.06.2020 | 18:48
Nisam baš neki perfekcionist (barem ja tako mislim), ali sve svoje mobitele, od prvog do zadnjeg, uvijek sam nosio u nekoj vrsti zaštite (etui za nošenje oko pojasa, ili zaštitna maska u pravilu sa preklopom za ekran).

Razlog tome nisu toliko crtice po ekranu, koliko zaštita uređaja u slučaju pada.
I svi mobiteli su mi više puta padali sa visine jednog metra na tvrdu podlogu, ali nikad se niti jedan nije razbio.
Doduše, na zadnjem iPhonu sam uspio slomiti home-tipku, ali to nije bio pad, nego kombinacija nemarnosti (nosio sam ga u maski bez zaštite ekrana) i nesretne slučajnosti (noseći ga u torbici, uspio sam ga prignječiti sa bočicom za tablete).

Trenutno imam par starih mobitela negdje u ladici, i svima su ekrani u 10/10 stanju.

Inače, iznenadio me jedan jeftini Xiaomi (Redmi 6A), kojem je slomljen ekran, ali se i dalje svi komadići stakla drže na okupu (bio je u "vlasništvu" starije kćerke, a sada ga koristi mlađa), dok se npr. staklo na ekranu Samsunga S9 moje gospođe, kojoj se ekran razbio zbog "pada" parfema na njega sa "visine" od 20-ak cm, počelo sve brže i brže kruniti, tako da je ekran iako "ispravan" morao biti zamijenjen u roku od par dana.
10.06.2020 | 20:01
m@xym kaže:
I svi mobiteli su mi više puta padali sa visine jednog metra na tvrdu podlogu, ali nikad se niti jedan nije razbio.


Meni su također svi mobiteli više puta padali s cca takve visina na tvrdu podlogu i također se nikad niti jedan nije razbio, iako nikad ni na jednom nisam nosio nikakvu masku/futrolu/štogod.

Moja kćer, naprotiv, ima 5-6 maskica (koje mijenja da joj se slažu s odjećom i sl. ), svi su joj mobiteli uvijek u maskici, pa ipak nema nijednog do sad kojem nismo barem jednom mijenjali ekran.

Trenutno imam par starih mobitela negdje u ladici, i svima su ekrani u 10/10 stanju.


To je fkt super, sad te to sigurno ispunjava osjećajem osobnog postignuća što ti u ladici stoje sve mint-condition mobiteli.

Inače, iznenadio me jedan jeftini Xiaomi (Redmi 6A), kojem je slomljen ekran, ali se i dalje svi komadići stakla drže na okupu (bio je u "vlasništvu" starije kćerke, a sada ga koristi mlađa), dok se npr. staklo na ekranu Samsunga S9 moje gospođe, kojoj se ekran razbio zbog "pada" parfema na njega sa "visine" od 20-ak cm, počelo sve brže i brže kruniti, tako da je ekran iako "ispravan" morao biti zamijenjen u roku od par dana.


Mislim da je tu najviše stvar u tome je li kakva folija ili membrana tvornički nanesena preko stakla.

S Draženom se slažem u jednoj stvari - ako je nešto pohabano i oštećeno, ne može imati istu cijenu kao da je dobro ili vrhunski očuvano. Zato ja svoje mobitele i laptope nikad ni ne prodajem. U peteročlanoj obitelji uvijek ima idući korisnik, a kad više nikom od nas ne treba, nađe se neki susjed kojem stari mobitel na poklon dobro dođe.

A to što neki traže nebulozne svote, to je njihova stvar. Ljudi traže toliko, a da li stvarno i dobiju toliko, to samo oni znaju.
10.06.2020 | 22:38
Moonlike kaže:
Ovo se dogodilo dok je bio u maskici. Koristim UAG maske, koje eto slove za jedne od najboljih sto se zastite tice. U dizajn ne ulazim. No niti UAG ne pomaze prilikom druzenja sa drustvom iz ratnih dana, dva janjca i zavidnom kolicinom gemista

iTelefon je uvijek u maski. No mene to polomljeno staklo uopce ne smeta. Ne bi me niti smetalo da je telefon bez maske, i da sav auditorij eto vidi da je meni na iPhone-u polomljeno zadnje staklo, sto bi vjerojatno sablaznilo navedeni cijenjeni auditorij i dezurne dusebriznike. Da je polomljeno prednje staklo, to bi definitivno ulazilo u polje upotrebljivosti uredaja, pa bi zamjena bila opravdana. Ovako... ne vidim niti jedan razlog da se zabrinjavam

Najmanja briga ti treba biti dali odgovorno ili neodgovorno čuvaš stvari koje si platio vlastitim novcem. Jednostavno nije primjereno s bilo kojeg gledišta. Ja to više gledam kao nečije zabadanje u tuđa posla kako bi osoba opravdavala svoje suprotne postupake/navike. Kako za mobitele, tako i za aute, dvorište, kuću, stan, osobnu higijenu i koješta drugo. Da ne ispadne da ciljam nešto na tebe i smayoo, nego na sve osobe koje imaju potrebe druge kritizirat što čuvaju svoje stvari, a tako i na one koji vole pametovat onima koji ne čuvaju.
10.06.2020 | 23:06
Ja ne vidim da itko ovdje ikoga kritizira. Imamo suprotstavljena mišljenja o toj stvari, svatko iznosi svoje, kao i razloge koje ima za takvo mišljenje. To se zove dijalog.
10.06.2020 | 23:38
@smayoo,

Koliko vidim, nema nikakve folije preko stakla, jasno se vide (i mogu se opipati) oštri rubovi individualnih fragmenata stakla, neki jako sitni komadići su vjerojatno već ispali, ali glavnina stakla se još uvijek drži, i moja mlađa curica (5 god) ga bez problema koristi (uglavnom za gledanje crtića na YT).

To što su tebi svi ekrani ostali čitavi unatoč padovima, ne znači automatski da zaštita ekrana (i mobitela) nije potrebna, jer iskustvo me uči da će se nezaštićen ekran, kad-tad oštetiti usljed pada. Uostalom, dosta često (svakih par mjeseci) imam prilike na poslu prebacivati podatke sa polomljenog mobitela na drugi (na ukupan broj od 50-ak mobitela). Evo, upravo danas sam imao takav slučaj, mobitel pao, "stako" ekrana čitavo, ali ekran na gornjem dijelu oštećen. Ne trebam niti napominjati da nikakva zaštita nije korištena.

Prije će biti da imaš jako puno sreće.
11.06.2020 | 00:55
Ne kažem da nemam sreće. Očito imam. Evo, već... 13-14 godina, cca. Da kucnem o drvo. Jbt, možda da uplatim loto, uopće mi nije palo na pamet...

OK, šalu na stranu... Idemo malo razmotriti tok razgovora. Došli smo do razbijanja telefona padanjem, sa i bez futrole. Moje je iskustvo da futrola ne pomaže tome da se mobitel ne razbije pri padu. To puno, puno više ovisi o sreći (kutu pada i sl.). Ali odgovarajuća futrola pomaže da ljudi imaju bolji "grip", tj. da im mobitel ne klizi. Meni ona ne odgovara jer s futrolom mi se mobitel "lijepi" za džep, teže ga izvadim (prednji džep traperica) i onda mi radi tog prtljanja ispada. Puno mi bolje odgovara bez futrole.

Ali razgovor je počeo od toga da se staklo na mobitelu ogrebe od ključeva u džepu. Tvrdim da ključevi ne mogu ogrebati staklo. STAKLO. Ako je preko stakla neki film, to je druga stvar.
11.06.2020 | 02:05
Koliko mene pamćenje služi, razgovor je počeo od tvoje tvrdnje da se staklo ne može izgrebati, popraćeno tvdnjom da nijedan metal na ovom svijetu ne može izgrebati staklo.

Obično staklo ima tvrdoću 5.5 (ili, po nekim izvorima, 4 do 7) po Mohs-ovj skali, pa, iako postoje i metali koji su manje tvrdoće od stakla, postoje i metali koji su tvrđi od stakla. Recimo čelik, ovisno o sastavu, može imati tvrdoću od 4 do 5 (obični čelik) pa sve do 7 do 8 (ojačani čelik).

Moje iskustvo sa futrolom (i njenom utjecaju na zaštitu mobitela) je dijametralno suprotno od tvoga, ali ja sam uglavnom koristio kvalitetnije modele (25 EUR pa na više) i nikad nisam imao problema sa ljepljenjem (iako sam ih jedno vrijeme nosio u džepovima od traperica) ili sa ispadanjem iz ruke, zbog toga što je u futroli. Dapače, većinu modela sam mogao koristiti samo jednom rukom (dakle, izvadim, otvorim, obavim razgovor, zatvorim preklop i vratim mobitel u džep, sve sa jednom rukom), a grip je, kao što i sam kažeš, daleko bolji nego kad se radi o golom mobitelu.

Jedina zamjerka dobre zaštitne futrole je ta što on bitno podeblja mobitel, i doda nešto malo na težini.
11.06.2020 | 03:49
smayoo kaže:
Tvrdim da ključevi ne mogu ogrebati staklo. STAKLO. Ako je preko stakla neki film, to je druga stvar.


Btw. a koji to mobitel danas ima cisto STAKLO? Koliko je meni poznato i najjeftinija android sranja imaju nekakav AR coating.
11.06.2020 | 07:52
drpongra75 kaže:
Svoj iPhone:

- ne nosim u istom džepu sa ključevima ili sa bilo čim drugim
- ne nosim u stražnjem džepu hlača
- ne nosim u džepovima iz kojih može lako ispasti (trenirke i sl.)
- ne ostavljam na suncu, u automobilu pogotovo
- ne savijam na silu kabel od punjača
- ne isključujem kabel punjača naglim povlačenjem iz uređaja
- ne ostavljam na stolu sa napitcima i kavama
- ne ostavljam na kiši ni blizu vode
- ne ostavljam blizu roštilja
- ne dajem djeci ni supruzi, ni bilo kome drugom u ruke
- ne instaliram na njega softver koji mi ne treba
- ne punim preko mjere - puni se uvijek između 18 i 95%

Svi moji iPhone uređaji su uvijek bili "mint" stanje.


Bravo za tebe. I recimo da ga prodajes za 2 godine, potencijalno mozes dobiti 500kn vise. Lijepa svota kad pogledas.

Ali koliko ispadne dnevna "zarada" za cijeli dan robovanja telefonu i razmisljanja o svemu tome?

Odokativno 500kn (potencijalno bolja cijena rabljenog) na 730 dana (najcesci rok koristenja mobitela) ispadne manje od 70 lipa dnevno.

Ti najboje znas da li ti se to isplati.
11.06.2020 | 08:08
Ja doslovce zivim od telefona. Truck dispatcher sam i taj iPhone 11 Pro mi je bas bas main tool. Uz MBP naravno, ali mogu provuci dan i bez laptopa, kad bi morao.

Uobicajeno mi je nekada imati i par stotina poziva u jednom danu, o porukama na Viber, Whatts, Telegram i bezbroj emailova da i ne govorim...

I opet nisam rob tog uredjaja. U dzepu mi je uvijek, i u kafani, i na raftingu u vodi, i na trcanju, i u teretani, i na plazi, i na suncu i na minusu na planini.

Bavim se IPSC streljastvom, konstantno snimam pucanja s njim, prasina, meci, prljavstina... Jako cesto ga koristim i kao action kameru. Stavim ga na sunce na pijesak u DJI Osmo Mobile 3 i snimam treninge (jer radi tracking) i samo jednom se pregrijao i ugasio.

Ne trljam ga. Ne gladim ga. Ne pazim kako savijam kabele. Nemam zastitu na ekranu, samo prozirni gumeni bumper (najtanji koji mogu naci) da mi ne isklizne iz ruke. Vise radi gripa nego kao mehanicka zastita.

Ne zelim reci da svako treba zlostavljati telefon. Cuvajte ih. Ali ono sto zelim reci je da sam ja njega kupio i da ce mi koristiti za ono sto meni treba dok je u mom posjedu. Kasnije kad ga zamijenim za novi model (imam takav deal u jednoj prodavnici), neka ga novi vlasnik pazi i mazi ako mu je to fetish

Isto tako tretiram i auta i oruzje i odjecu i opremu. Sve su to predmeti i treba da sluze zasto su namijenjeni. Ako ces nesto kupiti iskljucivo s namjerom da to kasnije prodajes, i biti rob toga cijelo vrijeme, pa nemoj ni kupovati. Najvise ces tako ustedjeti
11.06.2020 | 13:18
Biti ću kratak - uredan sam i takav sam, ne mogu si pomoći, takav sam se rodio i drugačije ne mogu. Kod mene reda mora biti, netko voli nered i prljavštinu, netko red i čistoću oko sebe.

Uživam u svom redu, isto kao i netko drugi u svom neredu.
11.06.2020 | 13:33
drpongra75 kaže:
Biti ću kratak - uredan sam i takav sam, ne mogu si pomoći, takav sam se rodio i drugačije ne mogu. Kod mene reda mora biti, netko voli nered i prljavštinu, netko red i čistoću oko sebe.

Uživam u svom redu, isto kao i netko drugi u svom neredu.


Citam jucer ovaj thread... i mislim da je ovo konacan odgovor.
11.06.2020 | 13:39
Uz svo duzno postovanje.... kakve veze ima paznja prema uredaju i fleksibilnija paznja prema uredaju sa prvljavstinom i neredom??? Ne kritiziram postujem tvoj nacin odnosa prema stvarima, te ako se ja drugacije prema istome odnosim, to ne znaci da sam prljav i neuredan. Mislim da si otisao malo predaleko...
11.06.2020 | 13:40
@drlovric -

- imaš par stotina poziva dnevno?!?
Recimo da radiš 12 sati na dan, u što sumnjam, to bi bilo 12h x 60 min = 720 min
- neka tvojih par stotina bude oko 300 poziva, onda to ispada 720/300 = 2,4 min
- znači ispada da CIJELI DAN 12 SATI konstantno pričaš u trajanju od 2,4 min
- kaj ti obaviš za dvije minute, kad jedeš, kad ideš na pauzu, kako voziš...
- a gdje je još bezbroj mailova, kako ih čitaš i odgovaraš na njih
- i još stigneš biti ovdje na forumu

- i još stigneš u kafić, na rafting, u streljanu...

NEMAM RIJEČI
11.06.2020 | 13:42
@moonlike - neuredni ljudi ne paze na stvari, ni svoje ni na tuđe - činjenica
11.06.2020 | 13:51
drpongra75 kaže:
@moonlike - neuredni ljudi ne paze na stvari, ni svoje ni na tuđe - činjenica


No comment "over and out"
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 31 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.29 Seconds

Provided by iJoomla SEO