iP 5S factory reset - traži passcode
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iP 5S factory reset - traži passcode


08.12.2018 | 12:40
Susjed mi donio iPhone 5S da ga resetiram na čisto. Ima passcode, zna ga. Ja u podešenjima najprije uklonio touch id i passcode kompletno. Dakle, mobitel se normalno koristi bez da išta pita. Idem na reset i brisanje cijelog sadržaja i on me opet traži neki passcode (koji nije ovaj koji je bio za normalno korištenje). WTF?

EDIT:
Ako je bitno, iOS je 12.0.1, model je ME433DN/A
08.12.2018 | 12:49
Pass code koji je ukucao prilikom setup Touch ID
08.12.2018 | 13:01
A jebiga, taj očito nije ni zapamtio. A kakve to sad veze ima kad sam touch id isključio potpuno?
Kako sad to riješiti?
08.12.2018 | 13:03
Preko itunes-a,ubaci u dfu i restore. Kako si touc id iskljucio bez pass cod od 6 cifri???

Jesi li iskljucio icloud i fmp?
08.12.2018 | 13:08
passcode je imao samo 4 znamenke. Otključao sam iphone koristeći njega i nakon toga u settings jednostavno poisključivao "koristi Touch id za ovo i za ono" i pobrisao sve snimljene otiske prsta.

Ali sad sam, vodeći se tvojim odgovorom, ubacio svoj otisak prsta i 6-znamenkasti passcode i kod pokušaja reseta me je najprije pitao taj novi 6-znamenkasti, unio sam ga uspješno, i onda me OPET pitao onaj koji je tražio i prije, četveroznamenkasti.

Kako je susjed već prije tu pokušavao unositi svašta, tamo je pisalo "11 neuspješnih pokušaja", ja sam bio (ranije) pokušao unijeti taj passcode koji je otključavao mobitel (kojeg mi je susjed dao), to je bilo krivo, i sad piše "12 neuspješnih pokupšaja" i "pokušajte ponovno za 30 minuta" (bilo je 60 minuta pa odbrojava kako vrijeme prolazi).
08.12.2018 | 13:12
Ok,jesi li uspio iskljuciti find my phone i sing out from icloud. Ako jesi tj nema njegovog cloud naloga na telefonu ubaci u dfu mode i restore preko i tunesa.
08.12.2018 | 15:05
Toga nije ni bilo. Ili je on već to napravio. Probat ću pa se javim.
08.12.2018 | 16:44
IMG_0018.jpg


Dakle, NAKON što uspješno unesem 6-znamenkastu šifru, on još traži ovu. To ima veze s roditeljskim nadzorom, zar ne? Ali to nema logike, osim ako je on to sam sebi nehotice uključio? Je li mogao to? Ako je - kako? Da ne ponovi istu glupost.
08.12.2018 | 21:53
Ispada da nije baš lako naći TOČNE upute za staviti telefon u DFU mod. Kad googlaš, ima stotine stranica s tim uputama, za isti model (5S) se međusobno razlikuju, a meni je tek treća odradila stvar.

Dakle, ako nekom zatreba, na 5S se u DFU mode stavi tako da se mobitel spoji kabelom na Mac (iTunes pokrenut) - čim se mobitel spoji, on se odmah pali, makar bio i ugašen (tako se barem ovaj meni ponaša) - i onda držim power i home tipku deset sekundi (nakon cca 8 sekundi se ugasi display), pa pustim power, a home držim I dalje, ekran mora ostati u mraku, i u jednom času iTunes popne poruku da vidi iPhone kojeg treba resetirati.
08.12.2018 | 22:02
6-znamenkasta šifra je za otključavanje telefona, ovo je šifra za ograničavanje sadržaja, primjerice za djecu. Takvu šifru sam i ja postavio na iPad jer klinci od sestre znaju doći i pametovati po tabletu, a i moj sinčić od 2,5 god. već prčka po crtićima na YouTube-u.

Bilo kako bilo, treba napraviti sljedeće:

1. Postavke/Vrijeme uporabe zaslona (tu je neko ime generirano pri zaključavanju, kod mene je npr. Matija).
2. Promijeni šifru za vrijeme uporabe ili Isključite šifru za vrijeme uporabe.
3. Sada treba upisati 6-znamenkastu šifra ili potvrditi promjenu Touch-ID-om.

Nadam se da će pomoći, jer nema goreg scenarija od zaključanog iPhone-a. Savjet susjedu da dobro pamti sve šifre i dva puta sve negdje zapisuje.

Sretno!
08.12.2018 | 22:06
Jbg, sad sam u gorem ćošku nego sam bio prije.
Ostavio sam bio iPhone da se restora preko itunesa i našao ga par sati kasnije, svijetli bijeli ekran i crna jabuka, a na itunesu poruka da se telefon ne može restaurirati zbog nepoznate greške 4005.
Telefon nakon reseta pokazuje znak da ga treba spojiti na itunes, probao sam još jednom, krenuo je opet restaurirati i zapeo je kad je na itunes statusu drugi put napisao "waiting for iphone" (na ip bijeli ekran i crna jabuka). Nakon što je tu stajao jedno 5-10 minuta, izbaci istu grešku, 4005. Mobitel opet nakon reseta pokazuje itunes logo i sliku kabela.
Dakle, sad je potpuno neupotrebljiv, a prije se mogao normalno koristiti samo ga se nije moglo resetirati na tvorničke postavke.
U čemu može biti problem? Ima li veze to što nema sim kartice ubačene?
08.12.2018 | 22:27
Možda pomogne

support.apple.com/hr-hr/HT201444
08.12.2018 | 22:32
Hajde polako,nije to nikakav problem.Prvo stavi originalne kabal nemoj neki zamjenski nece raditi,obavezno u USB port znaci ne neki Hub. Ti si ga ubacio u recovery a ne DFU

prati ovoga

bice to ok ako ne prodje skini rucno zadnju ios verziju i kada ga ubacis idi na shift restore i izaberi IPSW koji si skinuo. error 4005 je obicno vezan za IPSW file.

Mislim da sam cak i pisao na forumu o ovom erroru


Ako zapne znas kako me mozes kontaktirati
08.12.2018 | 23:24
Kabel originalan, spojen izravno na Mac.

Kako se ručno skine ios?

I - je li normalno da se ugašeni iphone pali sam od sebe kad ga spojiš kabelom na Mac?
08.12.2018 | 23:30
Normalno je da se pali


Mozes ovdje skinuti ipsw.me
10.12.2018 | 00:51
Čuj...
ja znam da je tebi ovo sve trivijalno jer si to radio tisuće puta pa ti se svašta nešto podrazumijeva, ali ajde molim te probaj dati točne (sasvim točne, ne približno točne) upute jer stvarno nemam vremena za istraživanje...

Dakle, skinuo sam ručno taj ipsw. Na desktopu je.

Po čemu se vidi da sam ubacio u Recovery, a ne u DFU? Što točno treba napisati iTunes da bi znao da je to DFU, a ne Recovery. Jer sad gledam što radi lik u onom videu, ja sam radio točno isto tako, iTunes mi je napisao sve isto kao i prije, a ti si napisao da sam ja napravio Recovery, a ne DFU.

Pa daj onda, molim te, što TOČNO treba napraviti i ŠTO TOČNO treba pisati u iTunes?

Dalje, kad u iTunes držim SHIFT i klik na "Restore iPhone", kako si napisao, radi sve isto kao i prije (pokušava skinuti ipsw s interneta). Kad držim ALT i klik na "Restore iPhone", onda mi otvori Finder i mogu odabrati IPSW kojeg sam sam skinuo, ali nakon toga se dalje ne događa ništa. WTF??? Ponovni klik na restore bez ALT opet pokreće download...
10.12.2018 | 08:42
Do mene je,ALT ili option na tastaturi, ne shift. Dobro si krenuo znaci drzis alt ,izaberes IPSW(moras skinuti zadnji koji se potpisuje)inace nece proci tj baca erore.Isto pise na itunes kada je u DFU i Recovery. jbg ti sto menisi nazvao pa da zajedno uradimo taj restore.

Samo Ne kontam : Čuj...
ja znam da je tebi ovo sve trivijalno jer si to radio tisuće puta pa ti se svašta nešto podrazumijeva, ali ajde molim te probaj dati točne (sasvim točne, ne približno točne) upute jer stvarno nemam vremena za istraživanje...
pa napisao sam ti odgovor na pitanje iznad : Normalno je da se pali i gdje se moze skinuti IPSW
10.12.2018 | 10:19
Ok ali što kad odaberem taj ipsw kojeg imam downloadanog? Ne baca nikakve errore. Jednostavno se ništa ne dogodi.
10.12.2018 | 10:32
Nista ne napise u iTunes???Mozes li sliku postaviti ako ti nije problem.

Ovaj skini: https://ipsw.me/#!/download

Znaci idemo po redu

Skines ovaj ipsw sto sam postavio link(stavi na desktop)

1.Skopcaj iPhone sa Mac
2.Ubaci U DFU
3.Kada ti itunes izbaci da je telefon skopcan i da je u recovery modu izaberi iPSW file(Alt-option) i klikni ok
4.Sacekaj da ga ucita i uradi restore telefona,(mora u iTunes pisati koji je status recovery-a)
5.Kada zavri restore Ubaci sim karticu i zavrsi aktivaciju.

Javi kako je proslo
10.12.2018 | 16:30
saint kaže:
Nista ne napise u iTunes???Mozes li sliku postaviti ako ti nije problem.


Mogu, ali što ćeš na njoj vidjeti? Neaktivan prozor od iTunesa.



Popravio sam link. Najprije izaberem tip uređaja (iPhone) i onda, u moru ponuđenih iphonea ima 5S (Global) i 5S (GSM). Kako da znam koji mi treba? Skinuo sam najsvježiji (Global).

2.Ubaci U DFU
3.Kada ti itunes izbaci da je telefon skopcan i da je u recovery modu izaberi iPSW file(Alt-option) i klikni ok


Dakle, option+klik već na alertu, a ne kasnije na "Restore" od glavnog iTunes prozora?

4.Sacekaj da ga ucita i uradi restore telefona,(mora u iTunes pisati koji je status recovery-a)


90% vremena piše "Waiting for iPhone", a ostatak vremena piše nešto kao "Decompressing... (nešto)"

Sad trenutno ne mogu probati jer kaže da mu je prazna baterija (iako sam ga sinoć ostavio ugašenog).
10.12.2018 | 18:29
Kucam na telefonu pa ne mogu ubacivati code,u svakom slucaju idemo polako.

Zanimao me taj dio waithing phone...... znaci trazi komunikaciju to je ok sad zasad.
Skini obje verzije pa probaj,trebalo bi da prodje i global ali ko ce ga znati kod apple
Mozes i kasnije na restore vazno je da ne ides ponovo na download vec ubacujes skinuti IPSW.
Baterija mora biti puna preko nekog procenta mislim preko 40%,ja obicno radim restore kada je 100% puna.

Ako ima tipfelera izvinjavam se kucam na iP SE
10.12.2018 | 21:07
Vas dvojica se nebute tak brzo pomirili

Smayoo:
Po čemu se vidi da sam ubacio u Recovery, a ne u DFU? Što točno treba napisati iTunes da bi znao da je to DFU, a ne Recovery.


Saint:
2.Ubaci U DFU
3.Kada ti itunes izbaci da je telefon skopcan i da je u recovery modu izaberi iPSW file(Alt-option) i klikni ok


hahahaha... sorry decki, znam da je problem ali stvarno je komunikacija brilijantna
10.12.2018 | 21:15


ima mjesta

evo da ne bude neke zabune

www.tenorshare.com/topics/iphone/differe...de-and-dfu-mode.html
11.12.2018 | 08:54
Znači,

1. pokrenem iTunes,
2. uštekam iphone,
3. on se probudi i nakon 10 sekundi pokaže recovery (itunes i kabel),
4. pritisnem lock i home, držim 8 sekundi,
5. pustim lock, home držim i dalje,
6. nakon još 8 sekundi, ekran na iPhone je crn, a u iTunes se pojavi:

ScreenShot2018-12-11at08.32.00.png


7. držim ALT/OPTION i klik na OK od alerta, prozor nestane, ne dogodi se ništa drugačije nego kad samo kliknem OK od alera.

8. držim ALT/OPTION i klik na "Restore iPhone", pojavi se file selector od Findera, odaberem ipsw kojeg sam ranije skinuo:

ScreenShot2018-12-11at08.32.29.png


9. u file selectoru klik na "Open", ne dogodi se ništa. File selector nestane i sve što vidim je neaktivni prozor od iTunes:

ScreenShot2018-12-11at08.32.40.png
11.12.2018 | 09:12
10. u međuvremenu sam ga odlučio pustiti da proba još jednom sam downloadati što želi s interneta. Dakle, ne option+click, nego samo klik na Restore iPhone. Pojavi se još jedan alert gdje traži potvrdu odluke i prozor s licencnim uvjetima. Nakon toga krene download s neta. Ono što je skinuo s neta sam našao u ~/Library/iTunes/iPhone Software Updates. Ima samo jedan file, ovaj ovdje:

ScreenShot2018-12-11at09.10.48.png


11. Kad završi download s neta, ekran iphonea se upali, dođe bijeli ekran s crnom jabukom, a na itunesu piše "waiting for iphone".

ScreenShot2018-12-11at08.56.29.png


12. to tako traje bez ikakve promjene cca 8-9 minuta, nakon toga, itunes izbaci istu poruku greške, a iphone ostaje "zamrznut" - ne da se normalno ugasiti

ScreenShot2018-12-11at09.03.30.png


Dakle, ponaša se isto kao i prvi put.
11.12.2018 | 09:13
e ovo jos nisam vidio
Mozes kliknuti ok kod alerta to je ok.Moze biti da je ipsw ostecen,skini odavde i probaj( ipsw.me/iPhone6,1) to mi se znalo desiti par puta pa onda pokusavam sa vise izvora. U svakom slucaju nije HW kvar ni nesto sto nije moguce srediti.Imas li mozda drugi kabal ako da probaj sa njim(Obavezno original,zamjenski ne rade jos od iphone 5)Probaj i na drugom racunaru
11.12.2018 | 09:45
Ponaša se isto. Što bi se uopće trebalo dogoditi u točki 9? Zar neoriginalni kabel ili neodgovarajući IPSW proizvedu takvu "total ignore" reakciju?? WTF? Nema nikakve poruke pogreške? Daj, ono...

Probao sam i s drugim, i s trećim kabelom. Imam tucet lightning kabela, vraga više znam koji je "originalni" . Pretpostavljam da ovi koji su ružni, požutjeli i u raspadu - "originalni", jer oni imaju nekvalitetan i mehanički neotporan silikonski plašt. Probao sam s tri takva, uvijek je isto. Nakon što odaberem IPSW (ovaj ili onaj), ne dogodi se ništa.
11.12.2018 | 09:53
MacOS je 10.13.6, iTunes je 12.8.0.150. Dakle, nije zadnji iTunes (12.9.0) jer nisam na macOS 10.14. Ima li to veze?
11.12.2018 | 10:25
Original kabel se prepoznaje pod rukom jbg "laik " moze skontai po grafici usb na konektoru.Centrirana je na sredini dok kod kopije ide u stranu. Jedino sa Anker kablom sam uspio uraditi restore,ostali ne prolaze. Veliku ulogu igra da je zadnji itunes iskreno nikada nisam mogao ubaciti novi iOS sa starim iTunes-om.Na win da ali na OS X ne. Na tacki 9 treba da pise gore u vrhu waithing for iphone....pa onda otpakivanje,instalacija....tj mijenjaju se poruke zavisno od statusa tj operacije koju radi.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 11 minuta
  • Kloba: Na Bačvicama, sorry
  • Kloba: Sjećam se. Spavali su u onom hotelu na Žnjanu. I ja sam tamo noćio jednom. Jako dobar hotel. Ko jučer da je bilo. Kako je Laušević rekao "Godine prođe, dan nikako". :)
  • drlovric: Prvi i zadnji put sam HR reprezentaciju gledao na Poljudu protiv Brazila. Davno je to bilo.
  • Kloba: I zaključno da se i ja priljučim - samo da se nešto novo i zanimljivo događa! :D
  • Kloba: Ma što se atmosfere tiče, nema do Poljuda. Još samo da nisu u svađi s HNS-om, svaka reprezentacija tamo se smrzne kada dođe. Samo šta ćeš kada kafići u koju zalaze Torcidaši otvoreno stavljaju znakove "ne poslužujemo osobe koje su došle gledati reprezentaciju". U tom stilu. Ne vole HNS nikako.
  • Kloba: Evo link [link]
  • Kloba: drlovric, pa spomenuo sam to ako ti je promaklo. Točnije, zacrtali su si da za 112. rođendan Hajduka (11. 02. 2023.) dosegnu probjku od 112 tisuća članova. A kako su ranije stigli sa 60 preko sto, nije bilo nerealno to očekivati. A po podacima za 2022., ako ne griješim, Real je imao 120 tisuća članova
  • drlovric: Ma nema veze, samo nek se nesto desava :D
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

jura22, Miro Spiro, Riba, smayoo, SubZeroed, Anonimci (1270)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.26 Seconds

Provided by iJoomla SEO