Silikonske navlake za slušalice iPhone 8
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Silikonske navlake za slušalice iPhone 8

07.09.2018 | 07:38
Dakle, da li netko zna gdje se mogu kupiti silikonske navlake za iPhone 8 slušalice (poželjno u RH, da imaju dostavu poštom i da nisu preskupe).

Naime, ovo su mi do sad najgore slušalice po pitanju oblika i komfornosti upotrebe, dok ležim ispadaju mi iz ušiju, kad sjedim, također mi ispadaju iz ušiju, ako mičem glavu dok slušam muziku, mijenja se položaj slušalica i glasnoća zvuka.

Ukratko, onaj tko je ovo dizajnirao nikad nije imao ni jednu in-ear slušalicu u ušima.

S obzirom da su slušalice izrađene od prilično skliske plastike, pretpostavljam da bi nekakav silikonski nastavak omogućio koliko toliko normalnu upotrebu trenutno neupotrebljivih slušalica.

Također, kad koristim slušalice drugih mobitela (kombinacija slušalica-mikrofon) to radi par minuta, a onda izbaci čuvenu poruku o nekompatibilnosti i zvuk nestane.

Ima li netko neku preporuku koje slušalice kupiti a da rade sa ovim nastavkom, i da je cijena OK.
20.01.2019 | 21:39
Vidim da u ova 4 mjeseca nitko nije ništa odgovorio, pa ne mogu vjerovati da samo ja imam 'nestandardne' ušne školjke iz kojih slušalice stalno ispadaju.

Uglavnom, problem sam riješio sasvim slučajno, kada sam. jučer, tražeći nešto sasvim deseto, naletio na silikonske navlake za slušalice od ženinog Samsunga S6. Savršeno pristaju, a ima ih za nabaviti ne ebay-u za siću.

Inače, prije toga sam isprobao onaj 'hack' koji je prikazan na YouTube-u, gdje se slušalice stave u uho naopačke, tako da kablovi za slušalice idu odozgo, iza ušnih školjki, pa onda dole prema mobitelu (i desna slušalica ide u lijevo uho, i obrnuto), i za ne vjerovati, i to funkcionira.

Pored toga, nabavio sam i BT slušalice sa Gearbesta za 6 EUR, i rade sasvim solidno (mada na iPhone-u imaju popriličan lag tako da su neupotrebljive za virtualne instrumente), i mogu se spojiti sa dva uređaja, tako da mogu biti istovremeno uparene sa mobitelom i laptopom. Ovaj model čak ima ikonicu sa baterijom u status-baru iPhone-a pa se može vidjeti i koliko su potrošene baterije.
21.01.2019 | 07:37
Lag sa virtualnim instrumentima nije lag zbog iPhonea, nego zbog bluetootha. To ce uvijek biti tako, barem za sada. I na androidu i PC-u i Macu virtualni instrumenti lagaju preko bluetootha, zato se i ljudi stalno bune sto micu 3,5mm jack sa uredaja koje sluze za izradu glazbe. (iPad/Mac ponajviše)
21.01.2019 | 08:32
Točno.

Neke aplikacije prepoznaju da su aktivne BT slušalice pa kod pokretanja izbace pop-up prozor koji te obavještava da će doći do lag-a zbog BT konekcije, a neke ne.

To sa izbacivanjem standardnog konektora za slušalice mi fakat nije jasno. Dobiješ marginalno tanji uređaja, a maksimalno okljaštren, u smislu da si osuđen na originalne Apple slušalice sa Lightning priključkom (nisam vidio da itko drugi proizvodi slušalice sa tim priključkom), ili moraš koristit onaj konverter, koji baš i ne radi kako spada (barem meni, jer mi je za dva različita tipa slušalica, oba sa mikrofonom, nakon par minuta normalnog rada izbacio poruku da se radi o nestandardnoj periferiji i isključio slušalice).
21.01.2019 | 08:39
Izbacila ona ili ne, laga ce biti. Primjer su Logic i GarageBand na Macu, ne izbacuju upozorenje.

Meni je jasno na mobitelu, i tamo mi uopce ne smeta, ali smeta mi na iPadu i Macu jer za brzinski nesto snimit ili sto vec posao postaje tezi.

Sa lightning to 3,5mm nisam nikada imao problema, doduse, koristio sam ih samo par puta jer sam bio svojevremeno prednarucio airpods i koristim ih od tada.

Nisu trebali skidat 3,5mm niti sa iPada ni Maca, a za iPhone sam zagovarao smaknuće 3,5mm jos kada je iPhone 5 (tada je lightning) izasao u nadi da katalizira istrazivanje pravih bluetooth slusalica (airpods) i jeftiniju cijenu. Nazalost, moja zelja se ostvarila nekoliko godina kasnije, ali eto, ko ceka taj doceka.
21.01.2019 | 13:59
Jos jedan nezadovoljan sa slusalicama.
21.01.2019 | 15:53
zabac kaže:
Jos jedan nezadovoljan sa slusalicama.

Misliš još jedan "zadovoljni" sa smjerom u kojem ide Apple
21.01.2019 | 18:41
Tvrdim kako AirPods, a i bilo koje novije Apple žičane slušalice nisu ni blizu vrijedne novaca koje se za njih daju.
21.01.2019 | 19:08
zabac kaže:
Tvrdim kako AirPods, a i bilo koje novije Apple žičane slušalice nisu ni blizu vrijedne novaca koje se za njih daju.

Tvrdi koliko hoces, Airpods su najbolji appleov proizvod ovog desetljeca.
21.01.2019 | 20:40
Apple proizvodi su skupi, ali slusalice su daleko vise precjenjene od ostatka ponude.
21.01.2019 | 21:17
stefanjos kaže:

Tvrdi koliko hoces, Airpods su najbolji appleov proizvod ovog desetljeca.

Slazem se. Makar izgledaju ko da mi neko ejakulirao u uho...
22.01.2019 | 05:51
U stvari, za telefoniranje su dobre. Za muziku jedino zasilu.
Moderatori: jupi
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 23 sati, 33 minuta
  • Soffoklo: ok
  • marvin: @soffoklo - imaš PP, pa pogledaj. :)
  • Cheka: Pozdrav ekipi, jel netko kupio novi Macbook Pro 15 ? Ima li kakvi problema u ovih 2-3 tjedna sto je vani ? Dvoumim se da ga kupim. :)
  • drlovric: Mjesec dana free na CuriosityStream, i meni i vama :) [link]
  • cavarovobrdo: MacBook Pro spašen, očišćen i posušen. Svaka čast ekipi s Trešnjevke jer su imali muda.
  • smayoo: Požuri dok nisu napravili te ograde! ;)
  • cariblanco: UPOMOĆ , kako uteći iz Bosne...zaglavio sam ovdje, skoro kao Mamić :D
  • cavarovobrdo: Ufff, hvala! hospitaliziran na Trešnjevci. Vidjet ćemo dalje!
  • smayoo: U EE otpad, bojim se... :(
  • cavarovobrdo: UPOMOĆ laptop MacBook Pro zaliven mlijekom!!! Koji servis u ZG je najbrži i najbolji. Neki su već odbili uzeti laptop. Nisam iz ZG? Gdje odnijeti laprop. Pomagajte! Hvala!
  • drlovric: Imamo li IPSC strijelaca ovdje? :)
  • kupus: i zabranjeno je prodat odmah nakon sto kupis (ne mozes zaradit u par sati), vec preko noci. ako hoces dionice, odi do brokera.
  • kupus: al navodno mozes zaradit, mojem frendu su isplatili neku sitnu lovu svojevremeno
  • kupus: ja ne bih davao offshore racunima novac, ima tonu primjera na internetu ulagaca koji vise do njega nisu mogli doci
  • kupus: jel to isto kao i plus500? igras se sa sirovinama i dionicama, ali sa polugom (omjerom)?
  • m@xym: 'zarada do 90' da budem precizniji, ali zaključak isti
  • m@xym: čim je 'zarada 90%' mora bit prijevara
  • Mate22: dobije se .|.čina
  • drlovric: Ma nesto se kladis na neke dionice.... stvanri su podaci, al ne znam ho e li biti stvarne isplate ako sta dobijes :)
  • Riba: Sa takvim imenom ne može biti ništa drugo do prevara.
  • Riba: Što je to, zvuči kao tableta za povećanje spolovila?
  • drlovric: Jel netko od vas koristio Binatex? Jel to prijevara? :)
  • saint: Ne,6s i SE au zadnji za update
  • Mate22: Znači na moj iPhone 6 plus koliko skužajem neće se moć puknit ovaj novi iOS 13 :/ Correctly?
  • stefanjos: jasno je to, bez performativnih poboljsanja bio bi jednako dobar kao i ios 12, dobar! ali sa najavljenom promjenom pakiranja aplikacija i njihovim brzim otvaranjem to ce biti mrak.
  • drlovric: Stefanjos: Odavno vec HW nije usko grlo na iPhone vec osakaceni iOS. Tako da ne sumnjam da ce sve raditi barem jednako dobro kao iOS 12 :)
  • stefanjos: citam da je ios13 zvjerka na iphoneu 7 pa me veseli sto ce jos jednu godinu drzat mobitel relevantnim. za sada sam na 2,5 od planiranih 5 godina koristenja. nadajmo se da ide tako dalje :D
  • cavarovobrdo: Kako li će nova "RENDA" renderirati :)
  • drlovric: Kupicu ja medalju kakvu ako je dobra cijena, ratni veteran da budem :D
  • smayoo: Žabac, nema frke, stavi ordenje u oglas. Rubrika je “Hardver” :D ;)
  • mate321: Al želim ga se riješit što prije, pa pokušavam sve opcije...eto
  • mate321: Mogu ja izbrisat, ako bas vrijeđa članove
  • zabac: Ma vidim, ali ipak. Ja imam neko ordenje koje je stari vlasnik ostavio. MIsliš kako bi bilo OK staviti ovdje u oglasnik?
  • Riba: zabac, vidi dole.
  • zabac: U oglasniku su se PC komponente počele pojavljivati!!!!!!!
  • ihorvat: Ima li tko da prodaje slucajno Apple TV 4gen ili 4K?
  • mate321: Ok, mozda netko naleti, da mu treba radi posla, kao sto je i meni trebalo
  • Riba: Pa nije zabranjeno, ali nije ti baš ciljano tržište. :)
  • mate321: Mislim, nije škart ali ne trebaaju mi windowsi više
  • mate321: Može li se oglasiti procesor i maticna od PC unutar oglasa, da se riješim škarta!
  • JOHN: Mislim da bi radilo kako spada, al ipak nebum izigravao sreću
  • cariblanco: Čim spominju portoriko, kinu, hong kong te operatere sprint i verzion... neznam baš?
  • cariblanco: To ti je mačak u vreći, može raditi a i ne mora
  • Soffoklo: Taj bi po meni trebao raditi, ali iskreno ne znam 100%. Ovdje možeš provjeriti koje LTE frekvencije podržava i koje države: [link]
  • JOHN: taj bi navodno trebao podržat sve, globalni uređaj!?
  • JOHN: ovaj je A1660
  • JOHN: ok
  • Soffoklo: Moraš paziti da je model Model A1778 ili Model A1784 za 7 plus.
  • JOHN: Jel bi iphone 7 iz USA trebao normalno ovdje radit? Kupujem neki rabljeni, pa me zanima. Ako ima netko ovdje tko eventualno razmišlja o prodaji iphone 7 128gb, zainteresiran sam.
  • dpasaric: @soffoklo, još ćemo vidjeti za macOS podršku za 5,1 jer i Mojave na početku nije, pa su kasnije dodali prepoznavanje kartica s Metal driverima...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Daddo, drlovric, iMo, JOHN, m@xym, rusty, smayoo, Soffoklo, Tito, Anonimci (593)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%