Notifikacije ne rade na WiFi? (iPhone 6)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Notifikacije ne rade na WiFi? (iPhone 6)


26.04.2018 | 20:45
Zdravo ljudi.

Imam problem sa svojim iPhone 6 pa pošto sam poprilično nov u Apple zajednici odlučio sam da potražim pomoć ovdje.
Dakle, ukratko - ne koristim cellular data (nemam pretplatu) i koristim WiFi doma, na faksu itd. Problem je što nakon 30ak sekundi nakon zaključavanja telefona WiFi prestaje da radi i notifikacije mi ne dolaze (Messenger, Viber itd.) Kada pritisnem home button vidim da je ikonica WiFi isključena. Kad otključam telefon onda sve notifikacije dolaze odjednom. Pokušao sam ovo i doma, na faksu, u raznim kafićima i svugdje je isto. Dakle nema veze koliko dugo je telefon zaključan notifikacije ne dolaze dok ga ne otključam. Sve opcije za notifikacije su mi uključene, ne koristim nikakav battery saving mode, DND je isključen...
Pokušao sam i restore preko iTunes pa onda Set up as new, čak i sa drugim iCloud account i ništa. Svaki put isto. Ovo se počelo dešavati prije nekih dva mjeseca. Nisam planirao prelaziti na iPhone, ali sam šesticu dobio kao poklon, zapakovanu u kutiji, i zaljubio sam se u kvalitet koji mi je taj telefončić ponudio (a i ljubitelj sam manjih ekrana što je danas malo poteško naći sa dobrim specifikacijama). Mislim da nije vezano ni za jedan update, budući da je između zadnja dva updatea radilo sve normalno. Radio sam i neke trikove tipa restartovanje network podešavanja, hard restart itd., bez uspjeha. Provjerio sam kod prijatelja isti scenario i kod njega šestica radi normalno. Trenutno koristim posljednju verziju 11.3.
Također sam prije par dana uočio da ukoliko uključim airplane mode i onda wifi da radi sve normalno. Tek kad isključim airplane mode onda opet na staro. Pokušao sam i sa drugom karticom i drugim operaterom i sve isto.

Da li ima neke pomoći? Telefon sam dobio iz Njemačke tako da mi nije baš na ruku da ga nosim na servis, a sve imam osjećaj da je nešto banalno u pitanju budući da hardver radi, a softver bi valjda bio riješen ukoliko uradim restore.

Ima li neko kakav savjet ili ideju šta bi moglo biti? Da li je neko imao sličan problem prije?

Unaprijed hvala

PS: stanje baterije mi je mislim ok, 90% na health monitoru, kaže da uređaj radi na "peak performance".
26.04.2018 | 21:10
Jel uključen Low Power Mode? Imaš neki VPN instaliran? Znači kada ga podesiš "as new", spojiš ga na WiFi da dovršiš postavljanje AppleIDa i iCloud postavki, tada radi, sve dok ga ne zalockaš? Jel dolaze notifikacije na tvoj iCloud mail? Jel imaš Background App Refresh uključen na Wifi? Ne znam što bi više bilo..
Dobro si opisao problem pa ne ostavlja puno za "kemijati", nažalost.
27.04.2018 | 07:33
@Yonkis LPM nije uključen niti imam VPN. Dakle, kad ga podesim kao new ne instaliram ništa osim jednog od dva servisa koja koristim (Messenger i Viber) da imam na čemu testirati. Dakle čim zaključam, bilo prvi ili stoti put nakon restore jednostavno prestanu dolaziti notifikacije. Ovo se odnosi na sve vrste obavijesti, bilo Apple aplikacija, bilo third party aplikacija, osim onih SIM-related (poruke i pozivi rade normalno). Background refresh mi je bio uključen na Wifi and Cellular, kasnije sam pokušavao i sa samo WiFi, ista situacija.
:/ Ovi iz Apple Support su mi preko chata predložili par stvari koje sam već isprobavao prije njih, ali sam ih opet ponovio, bez uspjeha. Kada su htjeli da zakažu poziv tu je nastao problem jer sam dao broj iz Bosne i odmah su mi samo rekli kako Bosna i Hercegovina nije pokrivena Apple Care i da ih trebam kontaktirati preko američkog land linea xD
27.04.2018 | 07:54
Znači notifikacije iMessage-a i mailovi koji stižu na tvoju @icloud.com adresu, to radi? Možeš napraviti na nekom kontaktu da je danas rođendan i da ti obavijesti po kalendaru dolaze u neko određeno vrijeme (malo klikanja treba ali podesivo je).. nemam pojma
27.04.2018 | 11:27
Pokušaću pa javim rezultate
27.04.2018 | 12:36
Odakle si iz Bosne
27.04.2018 | 14:22
Tuzla
05.05.2018 | 06:03
Ovo nema previše veze s temom, osim da se radi o WiFi-u. Uglavnom, ostao sam zapanjen da je temelje za tu tehnologiju još ranom sredinom 20. stoljeća postavila - Holywoodska glumica!?
Svojevremeno vrlo popularna glumica zlatnog doba Holywooda Hedy Lamarr, koja je rođena početkom prvog svjetskog rata, a umrla početkom milenija - za savezničke je trupe u WWII s kolegom izumila radio navigacijski sustav za torpeda, no vojska ga nikada nije primjenila u praksi. Ipak, ostaje činjenica (koliko sam, kao laik, shvatio) da je frekvencijsko skakanje i prošireni spektar, kojima se prijenosna frekvencija jednog komunikacijskog kanala mijenja nasumičnim ili pseudonasumičnim slijedom zasebnih koraka - njihov izum i da bez toga WiFi ne bi bio moguć.
Ovo sam napisao kao totalni laik, i zasigurno sam u prijevodu stručnih izraza nešto fulao, pa znalce unaprijed molim za razumijevanje i oprost te pozivam da me slobodno isprave u netočnim navodima.
Čisto sam mislio da je to zgodan podatak i da ženi treba dati zasluženu pohvalu, jer za izum (zato što ga vojska nije prihvatila) nikada nije dobila ni centa.
05.05.2018 | 07:04
Zanimljivo ali je totalni off
05.05.2018 | 07:34
Znam. Kako je WiFi u pitanju samo sam spomenuo. To je to.
05.05.2018 | 11:54
Zato je dobila priznanje za karakternu ulogu u filmu "Ekstaza" u kojem je glumila s našim Zvonimirom Rogozom.
05.05.2018 | 15:27
Eto vidiš, svaki dan nešto novo sazna čovjek.
07.05.2018 | 08:58
Kad bi barem bile neke notifikacije za takve "trivia" stvari, ali odobrene by Kloba
08.05.2018 | 19:45
Hvala Yonkis!
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 16 sati
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.17 Seconds

Provided by iJoomla SEO